Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Panaszláda
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szabolcs01

HozzászólásElküldve: 2016, Feb. 17, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2007 írta:
Nem tudom,hogy egyáltalán valaki elolvassa-e az írásomat,mivel az utolsó bejegyzés lassan két éves lesz!Mindegy,azért leírom a gondomat.Hogy a bánatba lehet a hírlevélről leiratkozni???Vagy az is előfordulhat,hogy nem lehet?Ahogy elnézelődtem,nem nagyon pezseg az élet!
Nagyon megköszönném ha valaki a tudtomra adná,hogy hol található a leiratkozás gomb!!

Kedves "2007"!
Igen, olvastuk az írásodat. Az számunkra külön öröm, hogy két éves az utolsó bejegyzés ebben a témában, mert az azt jelenti, hogy nincsen panasz ránk. Smile
A hírlevélről a hírlevél alján lévő "Hírlevél leiratkozás" linkre kattintva lehet leiratkozni.
Mellékelek egy képet is segítségül:

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
2007

HozzászólásElküldve: 2016, Feb. 16, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom,hogy egyáltalán valaki elolvassa-e az írásomat,mivel az utolsó bejegyzés lassan két éves lesz!Mindegy,azért leírom a gondomat.Hogy a bánatba lehet a hírlevélről leiratkozni???Vagy az is előfordulhat,hogy nem lehet?Ahogy elnézelődtem,nem nagyon pezseg az élet!
Nagyon megköszönném ha valaki a tudtomra adná,hogy hol található a leiratkozás gomb!!
Vissza az elejére
gyenean

HozzászólásElküldve: 2014, Ápr. 25, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Felhasználók!

Elég régi már ez a fórum, de szerintem érdemes újraindítani amolyan panaszládának. Nekem most pillanatnilag nincs különösebb problémám, vagyis a fogamból kijött a tömés és az adóbevallásomat sem tudom beküldeni, mert kb. kínaiul van írva.

Akkor üdvözlök mindenkit és várom, hogy kiöntsétek a szíveteket. Very Happy
Vissza az elejére
Elen

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 09, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tündiboszi írta:
Sziasztok!
Bocsi, hogy az én gondjaimmal terhelek bárkit is, de egyszerűen ki kell panaszkodnom magam!
Két és fél hónapja szórakozik velem a pécsi MÁK.
5 gyermekem után még jár a családi pótlék, a hatodik után már nem, mert ő egyetemista. (Gondolom, nem kell ecsetelnem, hogy milyen nehéz tisztességgel felnevelni ennyi gyermeket és mellette etetni, ruházni, havi rezsi, stb. Én nem igen költhetek magamra és autóra sem telik, még sem bánom, teszem, amit tennem kell.)
Tehát, amin kiakadtam az az, hogy a középiskolás gyermekemnek minden évben igazoltatnom kell, hogy középiskolába jár és le kell adnom a MÁK-nál. Ebben az évben is igazoltam, már augusztusban, éppen azért, hogy elkerüljem a szeptemberi tumultust. Csak hogy a MÁK-ban elkeverték és azt mondták, hogy nem adtam le. Erre kértem még egy igazolást az iskolától, ezt előbb beszkenneltem, hogy e-mail-on is elküldjem és még el is vittem és leadtam. Erre tegnap megjön a családi pótlék és nem csak az elmaradottat, hanem még az ehavit sem kaptam meg az 5 gyermekre, pedig már a harmadik e-mail-t küldtem el nekik és 2 igazolást. Szerintetek mi a fenét lehet ilyenkor csinálni? Miért nem elég nekik ennyi? Én ha kések egy csekkel, akkor kamatot kell fizetnem és mi van velük??? Kérjek én is kamatot? Ráadásul az igazolásokat nem is kell személyesen leadni, van rá saját postaládájuk és postán keresztül is fel lehet adni. Akkor pedig nem értem...

Szia!
Szerintem a MÁK-nak is van felügyeleti szerve, ha kicsit meg akarod ráncigálni őket, azt keresd meg.
Ha nem, akkor vidd be még egyszer, és kérj tőlük átvételi elismervényt, vagy add fel ajánlva, hogy le ne tagadhassák. Azt sajna nem tudom, hogy ilyen esetben, amikor nem bizonyítható, hogy leadtad az igazolást, kérhetsz-e visszamenőleg kamatot...
Ügyes légy Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Tündiboszi

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 09, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Bocsi, hogy az én gondjaimmal terhelek bárkit is, de egyszerűen ki kell panaszkodnom magam!
Két és fél hónapja szórakozik velem a pécsi MÁK.
5 gyermekem után még jár a családi pótlék, a hatodik után már nem, mert ő egyetemista. (Gondolom, nem kell ecsetelnem, hogy milyen nehéz tisztességgel felnevelni ennyi gyermeket és mellette etetni, ruházni, havi rezsi, stb. Én nem igen költhetek magamra és autóra sem telik, még sem bánom, teszem, amit tennem kell.)
Tehát, amin kiakadtam az az, hogy a középiskolás gyermekemnek minden évben igazoltatnom kell, hogy középiskolába jár és le kell adnom a MÁK-nál. Ebben az évben is igazoltam, már augusztusban, éppen azért, hogy elkerüljem a szeptemberi tumultust. Csak hogy a MÁK-ban elkeverték és azt mondták, hogy nem adtam le. Erre kértem még egy igazolást az iskolától, ezt előbb beszkenneltem, hogy e-mail-on is elküldjem és még el is vittem és leadtam. Erre tegnap megjön a családi pótlék és nem csak az elmaradottat, hanem még az ehavit sem kaptam meg az 5 gyermekre, pedig már a harmadik e-mail-t küldtem el nekik és 2 igazolást. Szerintetek mi a fenét lehet ilyenkor csinálni? Miért nem elég nekik ennyi? Én ha kések egy csekkel, akkor kamatot kell fizetnem és mi van velük??? Kérjek én is kamatot? Ráadásul az igazolásokat nem is kell személyesen leadni, van rá saját postaládájuk és postán keresztül is fel lehet adni. Akkor pedig nem értem...
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 15, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági!

Köszönöm!
Ági

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 14, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bea!

Egy ilyet találtam neked: http://www.ofe.hu/
nemtom, segíteni tudnak-e vmit, de hátha!
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 14, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pedig már reménykedtem, hogy meghal ez a fórum!

Az úgy volt, hogy tavaly nyáron kaptam egy vezeték nélküli telefon készüléket, aminek persze roppant mód örültem, hiszen 3 kisgyerek mellett az ember igen ritkán üldögélhet....2-3 hónapon belül viszont bemondta az unalmast és tönkre ment. Ó! Gondoltam én, semmi gond, számla, készülék, garancia levél zsebbe, vissza az üzletbe, ők elküldték szervízbe, majd újabb 2-3 hónap és jött az eredmény: a készülék feszültség többlet miatt totál káros lett, többe kerül a javítása, mint egy új készülék, így ők mossák kezüket, forduljak a biztosítóhoz.

2. kör Zsebemben telefon, garancia levél, a fentiekről kiállított szakvélemény, számla, biztosítási kötvény, írány a biztosító. Ja kérem! Az igaz, hogy a lakás is biztosítva van, és a szép 10 emeletnyi betontömb is, amelyben a lakás található, de ez az elmü hibája, a biztosító egy fillért sem fizet, az elmünek erre külön biztosítása van, forduljak hozzájuk.

3. kör ELMÜ. Zsebemben....ja kérem! Ennyi feszültség ingadozás benne van a pakliban, így járt a kedves kuncsaft, ők aztán meg nem térítik a károm!

Röviden: van egy készülékem, ami bőven a garancia időn belül tönkre ment, hogy nem az én hibámból, arról szakvéleményem van, de se a készüléket gyártó cég, se a lakást, és házat mindenféle kár ellen biztosító társaság, se a kárért felelős szolgáltató cég nem hajlandó a veszteségemet megtéríteni.

Nincs valakinek egy a fogyasztóvédelemben jártas ismerőse? Náluk még nem jártam, pedig hátha történne valami?!

Tényleg ennyire a balkánon élünk?

Van valami ötletetek?
szciklon

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 04, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most az én privát dühöngésem következik: a Fehérvári út és a Hengermalom u. sarkán van egy kis tér, kis postával. ÖTVEN PERC alatt sikerült vásárolnom egy 2000 forintos illetménybélyeget, az üvöltözés nem segített, panaszkönyvet pedig NEM ADTAK. Közölték, hogy a posta vezérigazgatójánál tehetek panaszt, mire közöltem ha az iskolában megverem a gyerekét, akkor ő sem az oktatási miniszternél, hanem az iskolaigazgatónál fog panaszt tenni (ja merthogy tanár vagyok). Egyszerűen LESZ@RTÁK. Még szerencse hogy ahová vissza kellett vinnem azt a tetű bélyeget (mert fel nem fogom hogy a BM idegenrendészetének ügyfélszolgálatán, amiből egyetlen egy van Budapesten, nem vagyok képes okmánybélyeget vásárolni és fénymásolni, még pénzért sem, és kénytelen vagyok több századmagammal, mindenféle nációjú emberrel, embertelen, balkáni körülmények között sorbaállni egy meghívólevélért, amit csak a csókosok intézhetnek meghatalmazással, vagy a gazdag kínai vállalkozók, akik megfizetik az ilyesmit.) Még az a _szerencse_ hogy akivel voltam nem került sorra, csak mintegy négy óra elteltével, így nem késtem le az okmánybélyeggel. Élményeimnek az "Egy délután a Balkánon" címet is adhatnám.

"Az, aki ismeri a tánc erejét, tudja, milyen az a szeretet, amely öl." (Dzsalal al-din Rúmi) ---

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 05, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, még egyszer be kellett jönnöm a dühöngőbe, kifelejtettem a lényeget... Két hete kedves párom elindult kerékpárral a munkahelyére. (Nem hétvégi biciklis, verseny szinten űzi a sportot, tehát gondoltam nem kell féltenem, bármennyire is nem toleránsak az autósok, ő majd megold minden helyzetet.) Erre csak nem jött össze a dolog, esett egy olyat, hogy a szalagkorlát vége (amit ugye ügyesen nem fejeztek be) átlyukasztotta az arcát. Nem volt túl kellemes arra ébredni, hogy a párom reggel 8-kor csurom véres arccal berohan a szobába. Fel sem fogtam. Utána még kiderült, hogy egy kedves autós bevitte egy kórházba, ahol ugye orvos nem volt 1 szál sem, mert konferenciát tartottak. Evil or Very Mad

Röntgenre meg azért nem tudták bevinni, mert tűzvédelmi gyakorlat miatt senki nem volt ott. Szerencsére egy tetanuszt kapott. Utána persze ki a rendelőbe, ott 1 óra után valaki bekötötte a sebet. Na de így meg nem lehetett röntgenre küldeni.... Tehát ide-oda a sebészet és a röntgen között, míg végre valahogy elállították a vérzést. Ettől függetlenül még mindig ideges vagyok Embarassed
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 05, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nekem mostanában semmi nem jön össze, tehát megint jöttem panaszkodni. Nincs munkám, a cikkeimet pedig elég alaposan leszólta egy kedves Úriember. Közölte, hogy nem hatásos, túl terjengős stb. Egy másik helyről meg várom a fizetésemet egy hónapja. Mad
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 03, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mónika..ez iszonyúúú!. nem elég az adó-rém, az ÁFA-vudu, gyerekemmel-milesz-stressz...még ezzel a félelemmel is együtt kell élnünk? Akinek vastag a felmenője, hiheti, az ő privátja a teljes élettér?mi meg hallgatunk, farokbehúzva, megalázva, laposkúszásban...és örülhetünk, ha ennyivel megúsztuk!
hová vezet ez??????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 03, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem jó, a bige a helyi maffiafőnök egy szem lánya... legkisebb egyben egyetlen örököse. félek, nem úsznám meg egy családi elbeszélgetéssel a dolgot Sad
Vissza az elejére
RostaGabi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 03, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mé nem ütötted el?
Én megyek és viszek még egy embert és mongyuk, hogy elédugrott!
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 03, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

(öncenzúra) (öncenzúra) (öncenzúra)
áááááááááááááááááááááááááááááááá.
egy völgyben lakunk, patakparton, de ezt most szinte mindegy. ülünk bele autó, mennénk kifele völgy, gyerek kosáredzés, másik szolfézs, harmadik iskolabuszról, negyedik ordít, de mindegy. idő kevés. meredek utca tetején megáll szőkített bige a tízmilliós terepjárójával. mobilozgatnak, beszélgetnek a felnyírt tarkójú csávójával. keresztben az utcán. én duda, hogy kimennék. ők visszaduda, majd élőszóban is, hogy hova kéne elmennem. mi tagadás, én is bemutattam nekik. erre felnyírt tarkójú ki a terepjáróból, ordít veaszekedetten, rugdossa autómat, szedi le tükör.
és én meg féltem.
(öncenzúra) ááááááááááááááááááááááááááá
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 02, 00:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andur, kedves...nem:-(
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 01, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát Csajok! A békávét én is ismerem! Szinte nincs olyan utazásunk, hogy valamelyik gyerkőcöt, vagy babakocsit ne csukják oda. Katasztrófa, mert ezért aztán nem is nagyon szeretünk már kocsi nélkül kimozdulni, az viszont nálunk nem is olyan egyszerű, mert Apához kötött, marad a gyaloglás, emiatt aztán csak a rövid táv...
andur

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 01, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Oyeyele Monika"]Jövök haza a hármas villamossal, karomon a legkisebbik fiacskámmal. A hármas villamos elkezd bedögleni, ami egyébként,

Kedves Moni!

Nagyon együttérzek veled, már azért is mert velem hasonló történt a múlt tavasszal.Igaz én akkor kikiabáltam magamból ott a helyszínen az érzéseimat a sofőrrel kapcsoltaba de ha vissza szólt volna még a fejét is leveszem az biztos. Megállt a busz, majd elkeztdtünk leszállni, még lett volna utánunk is leszálló de a soför úgy döntött hogy nagyon siet, és rám meg a gyerekemre rá zárta az ajtót. Mad Martint még kitudtam paszironi a két ajtó közül, lekellett löknöm a buszról, szerencsémre volt ott egy ismerős aki elkapta a gyereket. De én már fél lábbal a buszon ragadva másik lábbal ugráltam a busz után mert közben elindult. Mitsem törödve azzal hogy az emberek kiabálnak én meg visitozva ugrálok a busz mellett. Nahát azt most nem írom le hogy miket mondtam neki mert az azthiszem nem lenne szalon képes, de szólni egy szót sem mert. Miután az oviba beadtam a gyereket, írány a Volán telep. Szépen meghallgattak telefonon keresztül beszélgettem egy fönökkel aki elnézést kért, és megígérte hogy majd megkapja a magáét a buszsoför. Mondtam köszönöm sokat érek vele , úgyanis az eset után kiderüt hogy én votam két héten belül a harmadik ember akit ez a soför oda csukott az ajtóhoz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
andur

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 01, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hoppá az előbb elfelejtettem kidühöngeni magam. Mad Ma eldöntöttem hogy a munka ünnepét úgy ünneplem hogy nem csinálok semmit. A főzést is hanyagoltam hogy majd jól belakmározunk a majálison. Elindultunk ahogy illik "kirittyentve" magas sarkú tipegó mért is ne. A majálisi kirakodót kétszer átszambáztuk mire találtunk sültkruplit és hurkát.kisfiam kívánságnak eleget téve.Közben azért én is apuka is bedobtunk egy kis babgulyást, de a lábam már akkor úgy éreztem hogy láfej tájékán késsel vagdossák. Evil or Very Mad /nem szokta a cigány a szántást/ meg én sem a magassarkút. Mire midnenki jóllakott és kezdtük volna élvezni, elsősorban Martin, a majális nyújtotta lehetőségeket jött az első zápor , aztán abbahgyta. Majd még egy zápor és megint folyhatott a mulatozás. Sajna a harmadik zápor már átment komoly esőbe. Crying or Very sad Úgy hogy amilyen gyorsan csak tudunk, pláne én a fájós virgácsaimmal haza robogtunk. Hát azért nem volt
egy igazi "happy day", de jól is laktunk a gyerekem is jól érezte magát. Csináltunk nagyon sok fényképet, és legjobb az egészben hogy a lépcsőházban már megszabaduthattam a cipőmtől és vígan szaladtam a másodikig. Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
andur

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 01, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ipomea!

Megkaptad a válaszomat a privát üzenetedre?
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 01, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jóvanna Embarassed
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 01, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Azért jól esett kipanaszkodni magam, így most már egy kicsit
pozitívabban állok a dolgokhoz! Smile
Vissza az elejére
RostaGabi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caitlin!

Gyere csak, borítsd ki a bilit. Nekem is jót tett.

O. Móni!
Én úgy tudom, nagyon pórul jár az olyan békávés, akire panasz van. Jól tetted, hogy megtetted.
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igaz, hogy ez a panaszláda, de én had öntsem át örömömet a lelketekbe! Smile
Múlt szombaton összetörték az autómat, rendesen. Mad Dududokibácsi csóválta fejét, ahogy kell. Sad De mosolyogtam nagyon szépen, és igen türelmes is voltam, és végighallgattam a sok dühös és türelmetlen autótulajdonosról szóló nem hizelgő panaszáradatát.. Confused .talán ennek tudhatom be, hogy a mai konzultáción közölte, hogy bár szegény kicsikémet atomjaira bontották szét, és ki kell cserélni a fél autót, jövő pénteken full állapotban, kulcsra készen megkapom!!! Laughing Vannak még csodák!!!
/ a legszebb benne az, hogy a biztosító még ki is fizeti...bár ezt lehet, hogy nem kellene elkiabálnom??? Shocked /
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caitlin! Ez a fórum -többek közt- ezé' van! Úgyhogy fárassz csak. Én momentán még a kidühöngéshez is fáradt vagyok...
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók,

Én még nem jártam itt, és senkit nem akarok fárasztani, de valahol ki kell öntenem a lelkem... Szóval, először is volt egy pocsék munkahelyem, ahol napi 6 órás melóval (heti 6 napon át) kerestem 30 000 ft-ot Confused Aztán elkezdtem publikálni egy újságba, de kiderült, hogy csak akkor jelenhet meg a cikkem, ha kerítek az íráshoz kapcsolódóan legalább egy hirdetőt. Ezzel is kerestem 4000 ft-ot egy hónap alatt.
Imádok írni, írtam egy-két novellát, egyet be is küldtem egy kiadónak még március elején. Múlt héten oda telefonáltam, hogy élnek-e még, mert hogy a leveleimre soha nem válaszoltak. Azt mondták jó az írás, most kerül a főszerkesztőhöz, jövő héten értesítenek levélben. Erre ma felhívtam őket, és mit mondtak? HÁt igen, nem értesítettük, de majd 2-3 hónap múlva megkapja a választ, ha összegyűlik elég író, akiket ki kell értesíteni...
Úgyhogy nekem ma nagyon elegem van Crying or Very sad
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ajánlom forró szeretettel a figyelmetekbe Karinthy Márton Ördöggörcs című könyvét, egyszerűen szenzációs leírása a tragikus sorsú költő, Karinthy Gábor tünetegyüttesének, amelyet mai eszünkkel talán autizmusnak neveznénk, de mindenképp ott van valahol a zsenialitás és a legrejtettebb vágyaink közötti mezsgyén - igazán sokat és gyorsan olvasok, de ezt a könyvet két hétig nem bírtam letenni. na, akit érdekelnek a kissé vagy nagyon más emberek, kapja elő!
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 29, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Andur!
mi egy kis faluban éltünk eleinte..hát ne tudja meg! a nagyobbik fiam rendzseresen verekedett a "bolond" öccse védelmében..engem megszóltak, sőt megaláztak miatta...nem kívánom senkinek.
Valóban nagyon sok egészségügyes és oktatásügyes nem tudja, mi az autizmus...hogy a köztudatról már ne is beszéljünk. Én még sérülteknek sem igazán tekintem őket.
Egyébként épp ez a közfelfogás és, elnézést, tudatlanság vitt ara, hogy ezen a területen dolgozzam. Ezért írogatom ide is a cikkeimet...hogy olvassanak, tudjanak valamit a különleges emberekről mások is..hogy ne előitélet, hanem inkább figyelem kisérje őket, meg a családjukat...jaj, nem akarok kiselőadást tartani..lehet, hogy ez már vesszőparipa nálam???
Vissza az elejére
RostaGabi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 29, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KataMama!

Félre ne érts!
NEM az a bajom, hogy vissza kell fizetni. Természetesen nem akarok duplán kapni.

AZ a bajom, hogy, ha én NÉGYSZER (!) lemondok valamit, akkor miért küldik???

AZ a bajom, hogy egy okt. 28-án feladott igényre miért HAT hónappal később jön érdemi válasz???

AZ a bajom, hogy miért változik meg minden, amikor papírokkal bizonyítom, hogy igazam van???

Miért kell mindenért verekedni???

DE MINDEGY, MÁR RÉG LEHIGGADTAM.
Most újra napsütötte jó kedvem van. Smile
Vissza az elejére
andur

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 29, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="ipomea"]Kedves andur!
nagyon is igaza van...de ne várjon soha azért semmi előzékenységet, mert a fia autista! Ha szól róla, még majd úgy néznek rá, mint egy klönlegesen tetves koldusra..no és persze Önre is!
Kedve Ipomea! Hál istennek én az ilyen fajta reagálokkal ritkán találkozom, de ha igen az az illető azt nem teszi zsebre amit tőlem kap és remélem tanul belőle egy életre, és megtanultja hogy ne nézze le a sérült embereket. Crying or Very sad Az viszont igazán bosszant hogyha kérem hogy hívjanak be, vagy vizsgálatnál arra kérem az orvost hogy legyen egykicsit figyelmesebb, türelmesebb, akkor csak néznek okosan rám , mert orvos létére azt sem tudja hogy mit jelent autistának lenni. De ezeket a mindennapos bosszúságokat leszámitva, mondhatom hogy tényleg büszke vagyok a 7 éves gyönyörü fiamra aki az életem értelmét jelenti.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 28, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Írhatnám én is, hogy no comment...

De nem írom. Senkit sem akarok védeni, max az okra mondhatok magyarázatot. A visszafizetést valószínűleg azért kérik, mert a gyest a Magyar Államkincstár folyósítja, a tgyást pedig az OEP. Egymás között úgy látszik nem rendezhetik Sad.

Mindezek mellett teljesen egyetértek a felháborodással. Én is gyesből élek. Honnan tudná az ember egyösszegben visszafizetni a már előre felélt gyesből a többhavi összesítettet Sad.

Az Index Fórumain belül, a Szülői munkaközösségben van egy topik, GYÁS/GYED/GYES és egyebek címmel. Szakbarbár néven szokott válaszolgatni valaki az anyukák-apukák kérdésére. Egy kérdést talán megér a szitu, sok okos ötletet olvastam már tőle.
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 28, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabi!!!
no comment...
Vissza az elejére
RostaGabi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 28, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát először: köszi a lelkisegélyt. Egyébként tényleg könnyebb lett:-)

Íme a fejlemények:

Szóval, azt elfelejtettem mondani, hogy én folyamatosan bombáztam őket emilekkel is. Minő véletlen, a levelükkel egy napon kaptam egy (egyébként teljesen részletes, kimerítő) választ. Gyorsan megragadtam a lehetőséget, és felsoroltam nekik, mi mindent tettem annak érdekében, hogy végre ne utalják tovább a Gyest. Szépen DÁTUMokkal, felsorolva NÉV SZERINT, hogy ki, mikor vette át a tértivevénnyel feladott papírokat.

Kapaszkodjatok meg:

Másnap reggel 9-kor csörgött a telefonom, hívtak az OEP-től és egy kedves, készséges, segítőkész hölgy közölte: látják, milyen rendesen, szorgalmasan intézkedtem és amint visszafizetem a feleslegesen átutalt Gyest, AZONNAL kiküldik a Gyás teljes összegét. Megadta nevét, emil címét, telszámát, faxszámát, hogy ha további kérdésem, problémám van, a segítségemre lehessen.

No comment.
Vissza az elejére
Ági

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 26, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabi!
Azért kaptál idáig valamit (pénztárcába)?
Visszamenőleg kapható a Gyás? Nem irigyellek! (Hogy én itt vidéken mennyivel egyszerűbben elintézhettem...)
Á.
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 26, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Remélem könyebb lett! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
RostaGabi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 26, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dühöngök egyet, hátha könnyebb lesz.

Harmadik szeptember 10-én született.
Szokásos "úgysincssemmidógamerotthonvan": születési, TAJ kártya, anyasági, stb. után annak rendje és módja szerint Gyást igényeltem. Mivel Másodikkal még nem telt le a Gyes, azt is lemondtam.

Figyeljetek:
2003. 11. 03.:Visszajött a tértivevény, hogy átvették.
2003. 11. 09.: Ezen a napon bélyegezték le az anyakönyvit.
2003. 12. 15.: Írtak egy levelet, hogy mivel nem mondtam le a Gyest(?) nem tudnak intézkedni.
2004. 01. 15. : Postára adták a levelet.
(2004. 01. 31.: Lemondtam mégegyszer had örüljenek, és elküldtem -biztos, ami biztos- az Oep-nek is és a Mák-nak is.)
2004. 04. 01.:Írtak mégegy levelet, hogy elutasítják a Gyás iránti kérelmet, mert egyszerre nem lehet Gyest és Gyást is kapni, le kellett volna mondani a Gyest!!!
2004. 04. 26.: A levél ideért.

Elfelejtettem mondani, hogy időközben kb. 500-szor próbáltam őket hívni, de természetesen sz..nak felvenni.

Úgy kell nekem, minek kellett a gyerek??? Vagy mi van???
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 25, 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mónika...ne tökhülyézd azt a szegény ketteskét...ha tényleg autisztikus, akkor valóban elfelejtheti magát hazavinni...nincs időérzéke, semmi. Ilyen az én fiam is, csak nekem a 4 sorszámot viseli Smile piszkosul el tudja felejteni magát itt-ott... Crying or Very sad
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 25, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ipomea, akkor hát ezen a topicon is elkaptalak - a ketteském esőembernek indult (azóta csak szimplán tökhülye). négy éves koráig mindenki tutibiztos volt, hogy ő egy echte autista. a kép kissé módosult az idővel, most már inkább csak autisztikus jegyeket mutat fel.

panaszláda? öt hónapos babával sconto bútoráruházban nyomták a kezembe a szekrénysort, hogy oldjam meg. kértem, segítsenek legalább az autóig eltolni, de nem voltak hajlandóak. kissé hektikus reagálásomra - üvöltés - az üzletvezető vállonveregetett és közölte, hogy legközelebb tán méltóztatnék gyerek nélkül jönni ilyen helyre, ahol pakolnom kell.
beírtam a panaszkönyvbe. ott a fejlécen, hogy 8 napon belül kivizsgálják, harminc napon belül válaszolnak. a beírásom dátuma 2002. december 4.
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 25, 07:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát én kérek bocsánatot...nem volt benne rosszindulat, csak helytelen szóhasználat, vagy tudatlanság....
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 24, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bea...bocs! Az autista gyerek is ép! Csak más!
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 23, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát le a kalappal előttetek! Én a 3 ép lányommal is néha majd meg örülök, holott tudom, hogy addig jó, míg ilyen virgoncok...

Most már csak azt mondja meg nekem valaki, hogyha egy ember kerekes székben él, az már mindenhonnan ki van zárva?
Én csak a babakocsi, plusz két minis közlekedést ismerem, de egész egyszerűen katasztrófa, mit csinál az az ember, aki nem kaphatja hóna alá a székét egy aluljárónál, vagy boltnál....

Még jó, hogy a tavalyi év a fogyatékkal élők éve volt...megnézném hány intézmény van akadálymentesítve...
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 23, 00:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves andur!
nagyon is igaza van...de ne várjon soha azért semmi előzékenységet, mert a fia autista! Ha szól róla, még majd úgy néznek rá, mint egy különlegesen tetves koldusra..no és persze Önre is! Hányszor átéltük! Nekem is van egy esőemberkém, tapasztaltam az emberek reakcióit!
De fel a fejjel! Igaz, várni, amíg nem elég érettek a türelemre tényleg lehetetlen velük , de gondoljon arra, hogy igazán csodálatos, különleges fia van!
Vissza az elejére
andur

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 22, 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Mindenki!

Én a rendelőintézetek végeláthatatlan hosszú soraitól tudok kiborulni, pláne mikor időpontra megyek a gyerekkel de valahogy mindig csuszik a sor jön egy jó ismerős , meg még egy akit úgye illendő behívni a sorban állok orra előtt.Én erre kiprobáltam a következőt és bejött. Az egészségügyi dolgozoknak jár a soronkivüliség, na én általában így jelentkezem be, soha senki nem kérdezte hogy hol dolgozom vagy hasoló. Crying or Very sad A legszomorúbb az az egészben hogy a gyerekem autista és vele órákat várni lehetetlen dolog, de ez hogy beteg a gyerek nem jelnet soron kivüliséget ,csak általában akkor ha bejelentem hogy ne várassanak mert a fiam pár percem belül lebontja az épületet ha dührohamot kap. Ezért jobb az egészségügyben dolgozom sztori mert hatásosabb mint az hogy legyenek megértőek egy autista kis manóval.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 04, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csatlakozom a Lőportár utcát szidók közé Smile.

Karácsony előtt lett volna esedékes a gyes-igénylésem. Kutya hideg reggel 8-ra odabattyogok (anyukámat előtte 1,5 órányi távolból odarendeltem bébisittelni), erre biztonsági mumus közli, hogy ki van írva, áramszünet miatt zárva. Köv. nap du. jó 2 körül értem oda, s miután másfél óráig hiába vártam sorszámra, elhúztam a csíkot, mert fél 5-kor már a suliban volt jelenésem... Jól felhúztam magam, és beküldtem mindent postán. Egy hónap múlva már vissza is érkezett az, aminek vissza kellett.

Aztán amikor igazolásért mentem a tandíjmentességhez pár hete, du. 3 körül érkeztem, és 5 előtt nem sokkal kerültem sorra. Aki fél 5-kor jött gyes-t igényelni, kettővel utánam került ügyintézőhöz.
No comment.
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 04, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez így van, nekem is a 2 napos határidő volt a cinkes...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés