Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Mérgezed vagy véded?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Utonjaro

HozzászólásElküldve: 2016, Ápr. 20, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bizony vagy mérgezed vagy véded - nincs köztes út

aki nagyon ágál a természetes ellen javasolom nézze meg ezt az 5 perces videót - ígérem MEGÉRI:
https://www.youtube.com/watch?v=eNxOXBmOG5E
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Dec. 07, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ajánlom mindenkinek ezt a cikket: http://protexin.hu/emesztesi-z.....aritasahoz
Azt szeretnénk elérni, hogy térjen át négy hétre a tisztító hatású mediterrán diétára, változtassa meg tipikus nyugati, nehezen emészthető, nyákképző étrendjét, ami renyhévé teszi az emésztést és székrekedést okoz. Segítségül tíz egyszerű tippet ajánlunk, hogy a közérzete rövid idő alatt sokkal jobb legyen.

1. Tipp – Kevesebb búzaliszt!
2. Tipp – Kevesebb tejtermék!
3. Tipp – Kevesebb hús! A hús csak kis része legyen étrendjének!
4. Tipp – Több zöldség és a gyümölcs – ne csak ötször, inkább tízszer naponta!
5. Tipp – Több friss hal – legalább háromszor hetente!
6. Tipp – Fogyasszon több hüvelyest és magvakat!
7. Tipp – Egyen több salátát – mint a görögök!
8. Tipp – Alaposabban rágja meg az ételt!
9. Tipp – Igyon több vizet!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
totya69

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 29, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 28, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem nem szabad elfelejteni, hogy Isten az embert maximum 50-60 évre tervezte. Ha megnézzük, az állatvilágban mikor hal ki egy egyed? Mikor elveszti a fogait, és nem tud táplálkozni. Az ember ezt 50-60 éves korára éri el, tehát az átlagéletkor a társadalom, és az orvostudomány eredményei miatt magasabb, mint a (hangsúlyozom) természet által kívántnál. (Meg kéne beszélni az Úrral, hogy ha 5-6 éves kor között el tudott intézni egy fogcserét, tehetné ezt 50 körül is) Laughing
galakala

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az átlagéletkor illetve a születéskor várható átlag élettartam valóban jelentősen kevesebb volt régebben. Ellenben a vezető halálozási ok nem a rák és a szív és érrendszeri betegségek voltak melyek tulzott alkohol fogyasztásból, dohányzásból adódtak, hanem az akkori orvostudomány még nem tudott gyógymódot a ma már gyógyítható betegségekre 8tbc és hasonlók) illetve a legfontosabb, hogy még nem volt VÉDŐOLTÁS! Ez utóbbi az, ami jelentősen megnöveli az átlag élettartamot. Akkor lenne a dolog optimális, ha a kettőt kombinálnánk: a múltbeli ember szokásait és a mai orvostudományt.
Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem egyszer az egyik tanárom mondott egy érdekeset:
"Mindig mondják, hogy régen milyen egészségesen élt az ember, csak természetes dolgokat használt ezért nem is lett rákja meg hasonló betegségei. Csak azt felejtik el, hogy akkoriban az átlag életkor 30-40 év körül volt a rákos kialakulások többsége meg e fölött volt. És akkoriban még csak műszerük se volt arra hogy felfedezzék a rákot a korai szakaszban."
Vissza az elejére
okosboltok

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 11, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elfogadva, nem akarlak meggyőzni, nem kell mindenkinek mindenben egyetérteni. És külön köszönöm, hogy van véleményed!
Szép napot!
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 11, 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól van okos, látjuk hogy mit reklámozol, megígérjük hogy megnézzük... De számomra amit te képviselsz, még mindig a paci túlfele.
okosboltok

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 10, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem is a táplálékról volt szó, hanem a vegyi anyagokról, amiket használunk. Ezek az egészségre káros anyagok tényleg felhalmozódnak, a szervezetben és problémákat okoznak, kinek kisebbet, kinek nagyobbat, és ez tagadhatatlan. Az ősembert egyrészt megették a vadállatok, másrészt nem öntött kifele mindenféle vegyianyagot a természetbe. (Tényleg 30 év? mindig tanul az ember) Mindenesetre, ha olcsóbb is meg egészségesebb is, akkor engem meggyőzött, a minimális odafigyelésbe pont belefér. És persze az is tény, hogy a 65 éves Éva néni ismerősöm papíron súlyos mozgássérült, de 5 éve ezeket a termékeket és táplálékkiegészítőket használja és tisztított vizet iszik, és ma fürgébb mint én. Ezt persze az hiszi el aki akarja, én leutánozom, és megmutatom minél több embernek, akit érdekel, majd utánajár Smile
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 10, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért ne pottyanjunk ama bizonyos sörényes túlfelére... Az ősember csak 100%-ban természetes táplálékot fogyasztott, az átlegéletkora pedig nem haladta meg a 30 évet. Nem azt mondom, hogy ezek használnak az egészségnek, hanem azt, hogy kicsi odafigyeléssel nem okozunk magunknak akkora bajt, mint ahogy sokan előadják.
Angyalka56

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 02, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pikerics írta:
sziasztok!Hello

meséljetek nekem ezekről a 100% természetes anyagokról! (ami tényleg az)
minden (eddig próbált) gyári kozmetikumra allergiás vagyok.Embarassed
teljesen lebomló tisztítószerek is érdekelnek!
mi a tapasztalatok ezekről?
Baby smiley

Én is hasonló gondokkal küzdöttem, mint Te.
Problémám megoldott az alábbi termékekkel.
Tudom ajánlani nézz bele és kérdezz!
www.angyalielet.eu
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lehet csak én vagyok pesszimista ezekkel a 100% természetes dolgokkal kapcsolatban?
Minden évben van vmi sláger, most a melamin, tavaly a guar gumi, ólmozott paprika, téglaporos, STB. Ha a multiknak csak a pénz számít, már a csecsemők sincsenek biztonságban. Bármit megetethetnek velünk. Már az sem igaz, hogy tuti amit megtermelsz. (már aki) Mert ott a permetszer, vagy ha az nem akkor a vetőmag gén kezelt.
remélem nem ennyire sötét az élelmiszer piac jövője.....
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 03, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!Hello

meséljetek nekem ezekről a 100% természetes anyagokról! (ami tényleg az)
minden (eddig próbált) gyári kozmetikumra allergiás vagyok.Embarassed
teljesen lebomló tisztítószerek is érdekelnek!
mi a tapasztalatok ezekről?
Baby smiley
Vissza az elejére
zsuzsó77

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 05, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát én osztom a véleményt, hogy van azért 100% tiszta bio termék, mint pl. amit az én családomban sokan használunk, a gyerekeim is, ezek táplálékkiegészítők, a lehető legtisztább bio termékek, nekünk beváltak, már évek óta használjuk és nagyon sok gondunkat-bajunkat megoldotta már.
Az az igazság, hogy ezekből a táplálékkiegészítőkből sem mindegy ám, hogy milyet vesz az ember, mert rengeteg féle van, nagy a kínálat és én is sokat jártam utána, mire megtaláltam a legjobb minőségűt.
Főleg a gyerekeimnek nem adok bármit, amire "rámondják," hogy teljesen természetes alapanyagú,
jobb mindig utánanézni alaposan , mielőtt az ember valamit beszed, nem?
Ez legalábbis az én véleményem.
Szívesen olvaslak titeket, hogy ki mit gondol erről?

Üdv.:zsuzsó
pironka

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 29, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

korina001 írta:
Szia..
Szerintem a mai világban nincs olyan dolog ami ne lenne káros vagy halálos...
ennyi erővel minden hippoalergén és egyéb dolgokat gyártó cég tudná a megoldást a válaszra.. pedig azok is károsak valhol...

szerintem!!

Vannak azért 100%-ban természetes termékek, de nagyon ritkák!
A következő hajkúra pl. 100%-ban természetes:www.hairwellness.hu

Azért érdemes ismerni ilyen termékeket, mert a bőrön keresztül is felszívódnak a vegyi anyagok!
Vissza az elejére
jucus_

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 05, 00:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy pár dolog a miligrammokhoz:
Azt, hogy a szervezet egy bizonyos bevitt anyagból mennyit dolgoz fel, nagyban befolyásolja, hogy abban a termékben milyen (szerves, vagy szervetlen) kötésben vannak az anyagok. Ez az egyik fontos dolog! A másik, hogy jelen van-e a szervezetben a beépülést segítő anyag?! Ezt kb úgy tudjátok elképzelni, hogy ha valakinek kálciumot kell szednie, mert mondjuk a porcokkal probléma van, hiába visz be a szervezetébe tisztán kálciumot, ha nincs mellette az az anyag, ami el is juttatja a megfelelő helyre. Tehát simán ki tud alakulni érelmeszesedés!
A másik észrevétel, hogy nagyon sok káros anyag kerül be egy szervezetbe nap mint nap. Ez bizonyos mértékig talán nem is probléma, de kérem, odafeküdnénk egy trabi kipufogójához? Vagy oda tolnánk a babakocsit? Nem. Ez egy túlzó példa volt ugyan de ha van választás, akkor válasszunk már valami jobbat. (Nem a bmw kipufogójára gondoltam...)
Tehát bátran tessék tájékozódni! Lehet, hogy vannak nem tökéletes, hanem jobb megoldások! Vagy új utak, ha úgy tetszik! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 04, 02:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi írta:

ha meg valaki ilyen erőszakos, mint "egészség", akkor az rég gyanús. Wink

Az illető Adolf Hitler volt, aki a katonái számára számoltatta ki a minimális 60 mg-ot, hogy valahogy minőségileg is kihúzzák a háborút.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 30, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem az összes ilyen mi árt, mi használ dologgal az a legnagyobb bajom, hogy kb. ugyanannyi pro és contra publikációt lehet felhozni.

ha meg valaki ilyen erőszakos, mint "egészség", akkor az rég gyanús. Wink

c-vitamin: én úgy tudom, hogy napi 1-2 grammig mehet, bár én rossz gyógyszerszedő vagyok, így sosem szoktam pluszban bevinni Smile
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 29, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

C vitaminról! Az vízben oldódik, gyorsan ürül a szervezetből, tehát az a 60mg semmi. 1xre elég, de egész napra nem. 1000 mg is jó. Szentgyörgyi Albert is 1000-2000mg javasolt, annyit is szedett, ő csak tudja...
Szóval egésznap folyamatosan kell pótolni.

http://www.babaszoba.hu/servic.....;id=234489
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 24, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A 60 mg az annyira elegendő, hogy ne kapjunk skorbutot.* Smile Amióta C-vitamint szedek, nagyon ritkán vagyok beteg és irtó gyorsan kijövök belőle. Azelőtt havonta takonnyal küzdöttem. A veséim köszönik szépen, jól vannak, főleg, ha elgé folyadékot iszom, és stressz is van elég, így egy centi aszkorbinsav, annyi sem tud leülepedni. Amúgy kutatások bizonyítják, hogy akár 50000 mg sem árt meg a vesének, mivel kipisiljük a maradékot, ha nem kellene, de C-vitaminból gyakorlatilag képtelenség felesleget felhalmozni a szervezetben.

* Nekem bejött Lenkei könyve. Ő leírja, ki találta ki a 60 mg-os kvótát. Érdekes. Nem gondoltam volna, hogy az illető ennyire emberséges tudott lenni. Laughing
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 22, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka:
A C-vitaminból a minimális szükséglet 60 mg / nap / felnőtt. Kúraszerűen érdemes szedni 200-300 mg-os C-vitamint 1-2 héten át 2-3 havonta, illetve betegség esetén pár napig 1000 Mg-osat.
De a folyamatos 600-1000mg-os C-vitamin bevitellel előbb utóbb tönkre fogod tenni a vesédet, úgyhogy azért ezzel óvatosan!

Én is hallottam már a könyvről, bár még nem olvastam, de pótolni fogom ezt is, viszont a kritikái is eljutottak hozzám, szóval én fenntartásokkal kezelem.

hanee
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Abszolút! Smile
Nyilván üzleti okokból nincs ezirányban lépés!
Érdemes elolvasni dr. Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség c. könyvét. Azóta juszt is 600-1000 mg C-vitamint eszem egy nap! Very Happy
A fluorról hallottam, én - ha tehetem, sajnos, most nem "$", de ha a fiam fogas lesz, tuti olyat kap - fluoridmentes fogkrémmel mosok fogat.
A nátrium-lauril-szulfát valóban minden szépészeti termékben benne van, de csak "látásból" ismerem. Ezt viszont a legegészségesebb cikkek is tartalmazzák...
Gyanítom, ugyanannál a cégnél vannak érdekeltségeink. Wink
korina001

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia..
Szerintem a mai világban nincs olyan dolog ami ne lenne káros vagy halálos...
ennyi erővel minden hippoalergén és egyéb dolgokat gyártó cég tudná a megoldást a válaszra.. pedig azok is károsak valhol...

szerintem!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Egészség

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 18, 00:04    Hozzászólás témája: Mérgezed vagy véded? Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudtátok hogy egy amerikai cég olyan termékeket gyárt amelyekben nincsenek káros anyagok?
Tudjátok mi az a Sodium Lauryl Sulfate?
És hogy mennyi termékben van benne?
Csak néhány példa: samponok, tusfürdők, borotvahab, szájvíz, fogkrém, szappanok.
Pl: a fluorid potenciális rákkeltő anyag (és ezzel mi fogat mosunk és mosatunk a gyerekkel!!!)Szeretitek a glycerin-es krémeket?
Csak mert az pont az alsórétegekből szívja el a nedvességet ezzel tönkretéve az alsóbb rétegeket és a felszínt valamelyest helyrehozzák ( a látszat ami csal!!!)
Vajon azt is tudjuk hogy a lanolinos babafürdetők és a hintőporok krémek, szintén károsak, nem kell csodálkozni ha a baba feneke kipirosodik allergiát okozó anyag!!
Tudtok ezekre megoldást mert ez a cég tud!!!Ha akartok erről többet tudni ne hagyjátok elveszni a topicot!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés