Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Martonvásári kismamák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szilvi16

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 24, 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én szívesen megyek a baba-mama klubba, de melyik az a klubbház?

Réka!
Nem voltunk bejelentkezve, mert ez volt az első alkalmunk és nem tudtuk, hogy lehet. De az biztos, hogy ezentúl csak úgy megyünk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 24, 00:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Picit rólunk:
- Sárinak kinőtt az első foga 2 hete.
- a kedvenc őszibarack tiltólistára került, mert kétszer is kihányta.
- mostani kedvencek: sütőtök, cékla, gesztenye, banán, de még mindig nem érte el azt a mennyiséget, hogy akár egy szoptatás is kimaradhasson.

Carenina:
járókában én is a farácsost pártolom, nekünk állítható magasságú, görgős van, és még a legfelső szinten használjuk. Vagy már vettetek, milyet?
(www.helimexbaby.com - Érden van, itt vettünk.)

Szilvi:
dokihoz be voltatok jelentkezve? Még eddig szerencsénk volt, ha időpontra mentünk csak 2-3 perceket kellett várni. Mondjuk nem voltak ezren a váróban. (Én azt nem bírom, hogy van vagy 28 fok!)

Megyek, mert éjjel van, sziasztok.
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 24, 00:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Babaklubos hírekkel jöttem!!!
Megoldódott a rejtély, miért nem tudott róla senki ezidáig:

Ma elmentem másodmagammal (plusz a babák) a baba-mama klubba, ami csütörtökönként 3-6-ig van a klubházban. Így lettük ős-klubtagok, mert rajtunk kívül még nem volt ott senki egyáltalán.
Szóval jó lenne, ha jövő héten minél többen elmennénk, ismerkedni, beszélgetni, nézegetni a gyerekeinket.

A klubházvezető elmondta, hogy korábban is volt ilyen, van már benne tapasztalata, tartottak kézműves foglalkozást az anyáknak, ilyesmi.
Szerintem érdemes lenne találkozgatni, télen jól esik egy kicsit kimozdulni.

Van egy nagy szőnyeg, arra terítettek ki nekünk egy nagy plédet. Van pár játék is...

Jöttök jövő héten?

------------------------------------------------
Azért elég vicces, hogy ennyi információval (nulla) indul egy klub!
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 22, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy így eltűntem, de nehézségek merültek fel a felújítást illetően, így a költözésünk is csúszik... Sad Evil or Very Mad

Szilvi16!
Nekünk még nem volt ilyen tapasztalatunk a rendelőben, remélem, Ti is ritka vendégek lesztek! Wink

Siwi!
Én a védőnőnél érdeklődtem, de sajnos ő sem tudott segíteni. Sad Legközelebb megkérdezem a doktornőt, hátha... Én tőle hallottam először róla, csak nem kérdeztem rá, nem gondoltam, hogy ennyire rejtélyes a dolog.

Carenina!
Elmúltak a szoptatással kapcsolatos aggályaid? Nem reagáltál... Sad
Járóka: nekünk farácsos van, a lehető legnagyobb méretű (120x120-as), és még most is használjuk, a nappali alváskor. Jó szolgálatot tett, mert Zétény későn kezdett mozgolódni, és mégsem tehettem egész nap a földre, így meg volt elég nagy tere.
Kölcsönbe kaptunk hálósat is, de nem szerettem, mert nem lát ki belőle a baba, és csak néhány helyen van kapaszkodó, ahol fel tudja húzni magát állásba.

Nos, időközben beszéltem ismét Varga Csabával, a játszótér ügyében. Személyes találkozót, lakossági fórumot szorgalmaz, szerintem jó ötlet.
Már akkor, ha van, akit még érdekel az ügy... Sad

Rólunk: sikeresen átvészeltük a 15 hós oltást, minden utóhatás nélkül. Very Happy
Az éjszakáink mozgalmasak, kibújt a 7. fogacska. Nagyon anyás a szentem, levakarhatatlan, még a WC-re is követ. Rolling Eyes
Még mindig nem beszél egy szót sem, csak kiabál, de azt nagyon tud! Smile
Nagyon szenvedünk ettől a rossz időtől, pedig még az igazi tél el sem kezdődött. A korai sötétedésről nem beszélve, beszorulunk a lakásba. Sad
Vissza az elejére
Papucikam

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 16, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Carenina:

Szia! Nekünk a hálós vált be, de csak kb. 4 hónapra:-/
Drága fiam felmászik azon is Smile Smile Smile
Én, ha tudtam volna, hogy csak 4 hónapig lesz jó, akkor nem is veszek... Most itt porosodik Smile
Vissza az elejére
Szilvi16

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 15, 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Carenina!

Nekem farácsocs van, és én szeretem. Bár nem tudom, hogy van-e jelentősége, hogy miből van.
Persze Beni nem nagyon szeret benne lenni, de mivel Zsófi még pici biztos jó lesz neki.

Többiek!

Hova tűnt mindenki?
Vissza az elejére
Carenina

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 14, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni járóka-ügyben. Most szeretnék venni Zsófinak járókát, de nem tudom melyik a legpraktikusabb. A védőnő a farácsost ajánlotta a műanyaggal szemben, de kiváncsi vagyok, hogy nektek melyik vált be. Segítségeteket előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 03, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok újak + régiek!

Hát a baba klubról még mindig nem sikerült semmit megtudnom, pedig kérdezősködtem már itt-ott. Lehet, hogy ez valami titkos dolog Smile ....

Mit szóltok ehhez a hóeséshez? Én rögtön ledobtam a főzőkanalat és öltöztettem be Ferikét, hogy meg tudjam mutatni neki. Aszem nekem jobban tetszett, mint neki. Most még csak nagyokat nézett, de nagyon édes volt. Most leraktam aludni, hogy fel tudja dolgozni ezt az élményt Laughing

Szilvi a dokis történeted elég ilyesztő Confused Remélem mi megússzuk ezt a telet komolyabb megfázás nélkül...

A betegeskedők jobban vannak már?
Szilvi16

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 27, 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Üdv az újaknak!
Kíváncsi vagyok kinek szervezték a baba-mama klubbot, ha egyikönk se hallott róla sehol.

Megvolt az elsö betegségünk. Beninek folyt az orra, mikor vittem a 8 hónapos vizitre. A doktornö azt mondta, hogy csak a foga jön. Eltelt egy hét és már köhögött is.
Visszavittem és azt mondta, hogy hörghurut. De most már kezd elmúlni. Féltem az elsö betegségtöl, de semmi gond nem volt, söt! Azóta minden éjszakát végigaludt, pedig alig kapott levegöt az orrán.

Apropó, alvás. Mi a helyzet az óraállítással? Ugyanis hiába kezdtem el esténként minden nap kicsit késöbb lefektetni, mégis minden nap felkel 5 és 6 között, és vissza sem alszik utána. Ez után már 4-kor kell kelnem, vagy egy idö; után átáll ö is?

Nem tudom mi a tapasztalatok az orvoshoz járással, de most kedden voltam elöször és ami ott volt az szörnyü;. Másfél óra alatt jutottam be, pedig a rendelés végére mentem oda. A doktornö; tiszta ideg volt, hogy miért nem viszik a szülök hétvégén a gyekeket az ügyeletre. Sorba kellett állni a hátsó ajtónál, mert onnan kellett bemenni. Ez elég nehéz egy olyan gyerekkel aki még nem tud egyedül menni, de már nem akar kézben megmaradni. Így aztán "kedves" szomszédaim, akik sokkal késöbb jöttek mint én be is mentek elöttem. Nem számít, hogy csecsemövel vagyok.
Szóval csak azt akarom kérdezni, hogy ez mindig így van, vagy ez csak egy extrém eset volt?
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 26, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Siwi!
Bocs, csak most olvastam a hsz-edet.
Igen, kicsi kora óta ilyen megfázós, 4 hónapos korában volt el?ször mandulagyulladása. Ez novemberben volt, azt a telet végigbetegeskedte. Aztán most van a második tele, és ez is rosszul kezd?dött Sad(
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 25, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Réka!
Makacs ez a fránya nátha. Evil or Very Mad
A krumpli nálunk sem ment, most sincs nagyon oda érte. Azt hittem, a krumplipürét imádni fogja, hát nem. Shocked
Csodálom, hogy az alma nem jött be. Édes volt, vagy savanykás? Persze, próbáld meg párolva is, más íze, állaga van van úgy.
A legtöbb baba el?ször jobban kedveli az édeskés ízeket, az anyatej miatt. Smile
Miket mondtak, kíváncsivá tettél?! Wink Nekem van egy könyvem a témáról, még szülés el?tt vettem, részletes gyakorlat-leírásokkal stb., nagyon jó. Akkor szorgalmasan csináltam, de miután a szülés után semmi ilyen természet? problémám nem volt, abba is hagytam lassanként. Pedig tudom, nemcsak baj esetén javallott. Wink
A kismama klubról már érekl?dtem, várom a választ.

Nóri!
Hanger?- Very Happy Volt egy kedves kórházi szobatársam, a kislányát csak Szirénának becéztük, olyan er?vel tudott visítani. Laughing Azóta leszokott róla.
Ha tudsz szoptatni, és minden OK, ne várd a hozzátáplálást, most sokkal egyszer?bb dolgod van. Smile
Én még nem hallottam err?l a 3 hónapos dologról. Nekem is kellett pótlást adnom, de azt már nem tudom, mikortól. Szerintem teljesen egyedi, ki meddig tud (v. akar) szoptatni, de nagyon sok dologgal serkentheted a tejtermelést. Ha esetleg nem ismered ezeket, szívesen adok néhány ötletet.
Pótlást adni szerintem nem olyan vészes dolog. Smile Ha sikerül anyatejet, az a legjobb. Ha ne adj Isten szükséged lesz rá, és nincs v. kevés a "hivatalos" mennyiség, tudok egy elérhet?séget adni. Egy civil kezdeményezését, akik anyatej közvetítéssel foglalkoznak. Nekem szerencsém volt, iszonyatos mennyiség? tejet kaptam rajtuk keresztül, Zétény csak akkortól kapott tápszert, mikor a vaspótlás miatt szükségessé vált. Egyébként ma már a tápszerek sem olyanok, mint rég. Smile
A babamasszázs nálunk nem vált be, Zétény nem szerette. Leszámítva a kezdeti hasfájós id?szakot, amikor a hasát hagyta masszírozni. Megmaradtunk a fürdés el?tti tornánál, de ahogy fejl?dött a mozgása, nem hagyta már azt sem.
Vissza az elejére
Carenina

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 25, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Igen, Zsófi még nagyon pici, de annál nagyobb a hangja. Már most nagyon kis akaratos és kiköveteli magának ami neki jár. Még mindig csak anyatejet kap, remélem ez még igy is lesz sokáig. Huuu de jó nektek ti már a rendes kajákkal is próbálkoztok. Most kicsit tartok ett?l a 3. hónaptól, mert azt hallottam sokan csak 3 hónapos koráig tudják szoptatni a gyerk?cöt, utána kevés lett a tejük és pótlást kellett adni. Én ezt szeretném elkerülni.Nektek mi a tapasztalatotok? Babamasszázst imádja Zsófi, ti is alkalmazzátok?
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 24, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Sikerült valakinek megtudnia valamit a kismama klubról?

Nálunk megint (vagy új lendületben a) nátha, jó közérzet mellett.
Sári elkezdett megismerkedni az ízekkel.
Alma - nem tetszett, ?szibarack - ízlett, krumpli (anyatejjel) - brrr, süt?tök - ízlett.
Próbáltam az almát ?szibarackkal, de az sem ízlett. Talán azért, mert savanykás együtt is a kett?. Szoktátok párolni az almát, vagy csak nyersen reszelve?

Kerkyra, igen, az intim tornára gondoltam.
(Az anyatejes napon volt egy el?adás róla, azóta tervezem. Hogy ott miket nem mondtak!!)
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 23, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Nóra! Smile
Örülök, hogy sikerült, és itt vagy! Very Happy
Ha visszaolvasol, majd' minden babáról találsz pár szót. Smile
Mire vagy kíváncsi, kérdezz!
Mesélj Zsófiról egy kicsit! 2006. augusztus? ? még naaagyon pici! Very Happy
Vissza az elejére
Carenina

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 23, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Végre sikerült regisztrálnom és csatlakoznom hozzátok! Én Kocsner Nóra vagyok és aug.8-án született Zsófi babám. Írjatok ti is magatokról meg a gyerk?cökr?l. Puszi
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 23, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 22, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile
Tájékoztatásként azoknak, akiket érint a "játszótér projekt" és az aláírásgy?jtés (remélem, mindenkit! Wink ), 78/2003. (XI. 27.) GKM rendelet a játszótéri eszközök biztonságosságáról:
http://www.jatszopark.hu/
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 22, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka!
Köszi! Smile
Nem felejtettem ám el, csak még nem volt id?m. Sad
Melyik tanfolyamra gondolsz, az intim tornára?

Kriszti!
A szök?kútnál. Smile
Mindenkit úgy kerestem meg, hogy szeretnék ismer?söket találni, illetve összehozni egy társaságot, hiszen egy cip?ben járunk. Smile
Nem egy konkrét találkozóra gondoltam, majd szervezünk azt is, ha beköltöztünk. Wink
Azért írtam a parkot, mert ott már van egy összeszokott kis társaság, és majd' minden nap ott vannak. És ahogy kiderült, indult egy baba-mama klub is.
Apropó, tudja valaki, milyen gyakoriak ezek az összejövetelek, és milyen id?pontban vannak? Nem találtam utalást rá a F. M.-ban.
Várjuk a szülinapos képeket! Very Happy
Vissza az elejére
Papucikam

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 22, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra:

És mégis melyik "nagy fa" alatt??? Hisz a parkban van jó néhány! Very HappyVery HappyVery Happy

Na , de félretéve a viccet! Smile Csak azért kérdeztem a találkozót, mert engem úgy kerestél meg az IWIW- en, hogy szeretnél egyet összehozni a martoni kismamáknak...

Képeket most nem tudok felrakni, kisebb technikai okok miatt, de ígérem, hogy kb. 2 hét és teszek fel Smile

Persze, volt tortába turi, bár az enyém nem volt olyan szép, mint a látható képen Smile

Dani amúgy úgy t?nik meggyógyult. Végre!!! Smile
És a többi baba? Hogy van?

Mindenkinek további szép napot! Wink
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 21, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Réka!
Estefelé írok Neked b?vebben róla, most épp indulunk.
Msn elérhet?séged van esetleg?
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 20, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra:
És mit sikerült megtudnod?
Kiváncsi vagyok nagyon. (Mert ez a cikk se mond többet, mint amit eddig is tudtunk.)

Fura ez a babaklub - ezt már Ildi, te kérted a klubházvezet?nél?
Valaki nem akar járni a tanfolyamra - szülés el?tt, szülés után?
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 20, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól elbeszélgetek itt magammal. Laughing
Közben beszéltem Varga Csabával.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 20, 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most került a kezembe a Forum Martini.
[^]  

Ildi!
Sikerült azóta valamit megtudnod a kezdeményezésr?l?
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 20, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Siwi!
Én sem tudtam a klubról. Sad
Kár, hogy nem került szóba sem itt, sem az iwiw üzen?falán. Sad
Vissza az elejére
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 20, 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El?bb elfelejtettem: Panna jobban van? Szegénykém nem hangzott valami jól amit írtál Anett... Kisebb kora óta ilyen betegesked?, vagy csak mostanában ilyen megfázós?
Vigyázzatok magatokra és persze nektek is jobbulást! Smile
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 20, 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Remélem mindenki meggyógyult, aki nem annak pedig jobbulást kívánok!

Daninak nagyon sok boldog szülinapot kívánok? Volt tortába nyúlás? Smile

Lányok a Forum Martiniben (17.o) volt, hogy okt.17-én a Klubházban volt Kismamák és babák klubja. Sajnos mi 18-án kaptuk meg a lapot, így lemaradtunk róla. Volt valaki ott? Milyen volt? Mikor lesz a következ??
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 20, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile
Kriszti!
Daninak boldog szülinapot! Very Happy

[^]  

Ha készültek publikus képek, feltehetnél párat! Smile
Mi ugyan a napokban nem voltunk a parkban, de általában mindig találsz valakit a nagy fa alatt, és szívesen fogadnak (ahogy minket is), még ha nincsenek is jelen a fórumon. Wink

Remélem, a betegesked?k meggyógyultak!

Zétény tegnap este kapta meg a 15. hós oltást, majd meglátjuk egy hét múlva...
Nagyon rosszul alszik mostanában, ma "megnézem", hátha a foga. Rolling Eyes
Vettünk bébihámot, tegnap kipróbáltuk, és nagyon jó. Eddig csak a lakásban ment önállóan, kint mindig kapaszkodott belénk. Így most mindkét keze szabad, és nagyon ügyesen megy. Very Happy Kicsit csámpás az egyik lába, de a doktorn? azt mondta, várjunk az ortopédiával, amíg biztos lesz a járása, ez most még természetes.
Vissza az elejére
Papucikam

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 18, 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is jól eltűntem:)
Nem nagyon van időm követni az eseményeket... Azóta volt már tali?
Sajnos Dani elég beteg lett:( Náthás, köhög. De az étvágya jó és még lá z, hőemelked sem volt. Tegnap voltunk lent orvosnál. Nagyon piros a torka Sad
Hiába, beköszöntött az Ősz!

Ja és közben! Dani fiam 1 éves lett! Smile
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 17, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia SIWI!

Hát, hogy a Panna miért betegeskedik sokat azt nem tudom (lehet, hogy örökölte tőlem, mert én is ilyen kis göthös gyerek voltam).

A forgatókönyv általában ez: első nap rettenetesen folyik az orra, éjszaka 20 percenként ébred, mert majd megfullad, második-harmadik nap ez folyamatosan csökken, aztán a negyedik nap elkezdi felköhögni a válladékot. Hőemelkedéssel, kisebb lázzal szokott járni. Magas láza (40 fok) most volt először, mert most a füle is begyulladt.

Az étvágyával - érdekes módon - soha nem volt baj betegség alatt sem.
Smile))

Lassan túlleszünk a mostani megfázáson és remélem, hogy a Ribomunyl megerősíti majd a kis szervezetet.

Puszi
Vissza az elejére
imazan

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 16, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bocs, hogy így eltűntem, csakhát ezerrel folyik az építkezés... fűtésrendszer csere, belső pucolás 2 szobában, ilyenek...
Senkinek se kívánom...

Etetés ügyben én nem tudok túl jó tanácsokat adni, mert Ádi nagyon jó étvággyal evett már a legelső pillanattól kezdve, annyi volt csak, hogy az első főtt étel nekünk sütőtök volt, és amikor megunta, akkor kezdett el krumplit vagy répát enni... de nem kellett kevernem semmivel sem...

Most kevergetem neki a zöldségeket a változatosság miatt igazából...

Réka! Örülök, hogy jobban vagy! És annak is, hogy a műtét miatt se kellett szopinak kimaradnia, szerintem ez fontos dolog, Sárinak is és neked is gondolom.

Mariann!
Ha bármiben a segítségedre lehetek, (aláírásgyűjtés, ilyenek), szólj nyugodtan!

Minden beteg babónak, ha még van (bocs, de ezt már nem tudom követni a visszaolvasásból) jobbulástkívánok!
Puszi
Szilvi16

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 14, 07:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kipróbáltam a krumpli-banán és a répa-alma kombinációt és mindkettő tetszett neki. Köszi az ötleteket.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 13, 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Siwi!
Ferikének gratula a forgáshoz! Very Happy

Réka!
Igen, sejtettem, hogy Ti vagytok, de nagyon nagy rohanásban voltatok. Smile
Jobban vagytok, ezek szerint?

Szilvi!
Hogy álltok a zöldségekkel, javult a helyzet?
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 12, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az az érzésem, hogy a fórumbeli beszélgetések átmentek igaziba. Nem rossz, nem rossz.Smile

Mi ma is kimaradtunk, Kerkyra, én voltam az az ámokfutó, aki odaintett a parkban. Rohantam az ebédlőbe az ételesért, aztán vissza.

A kórház megvolt, beavatkozáson túlestem, igazából nem is volt olyan vészes (így utólag), kösz, hogy kérdeztétek. Még szoptatás se maradt ki miatta! Eljöttek velem apa és Sári, így előtte megetettem, és utána is hagyományos módon tömte meg a pocakját. Mindenki nagyon kedves volt a kórházban, alig hittem el.

Siwi, Ferike nagyon ügyes! (Nálunk ez még nem ment ilyenkor.)

Pannának jobbulást!
Siwi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 12, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát jó régen nem jelentkeztem, de nálunk most folyamatos vendégeskedés van (vagy mi megyünk, vagy hozzánk jönnek). Ma is jön két koleganőm úgy hogy már a túrós pogit behajítottam a sütőbe. Most kb. van 2 perc időm, mert Ferike meg kint alszik a teraszon.

Nem olvastam vissza az összes üzit..... de... érdekes amit írtatok. Egy picit félek ettől a téli időszaktól... Azt lehet tudni, hogy Panna miért betegeskedik ilyen sokat? Ezek a betegeskedések mivel járnak (hasmenés, láz, orrfolyás....)?
Szegénykém, gondolom az étvágya sem az igazi.... Remélem hamarosan jobban lesz!

Nálunk annyi fejlemény van, hogy Ferike, most már kb 1 hete a hasáról vissza tud fordulni a hátára Smile A lábát folyamatosan rágcsálja. A dühöngője fölé akasztottam egy lufit és egyfolytában rötyög rajta Smile Nagyon édes!!!

Remélem jövő7-en lesz időnk és kimegyünk a parkba!
Réka hazaengedtek már? Mizújs veled?
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 11, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anett!
Kíváncsivá tettél, utánaolvasok egy kicsit én is, még nem hallottam róla.
Remélem, beválik nálatok! Smile
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 11, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariann!
A dokinénit kértem meg, hogy adjon valami immunerősítőt, mert sokat beteg a Panna ősszel-télen.
Ribomunylt írt fel. Ez különböző baktériumok részecskéit tartalmazza. A neten nagyon jókat írnak róla.
Az első hónapban három hétig kell szedni, heti négy napot (a 12 adag ára 5000 Ft, ami elsőre drágának tűnik, de a gyógyszerek is kijönnek ennyire, úgyhogy nem sajnálom rá a pénzt.)
Utána már csak havonta 4 napig kell szedni, tehát a következő havi adag ára már csak 1700 Ft. Összesen 6 hónapig kell szedni, tehát tavaszig nyomjuk a kúrát.
Szerencsére íztelen a folyadék, amit a porból készítek, így be tudom adni különösebb trükközés/erőszak nélkül.
Szóval reménykedek, hogy beválik.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 11, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anett!
Adsz neki valami vitaminkészítményt?
A grapefruitmag-cseppről is nagyon jókat hallottam... Lassan mi is elkezdjük.
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 11, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, megint beteg. 2 egész napig tartott az egészséges periódus Sad
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 11, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anett!
Hallom, Panna betegeskedik, jobbulást!
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 10, 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariann!

Sok beszélgetésre ne számíts egy totyogóval Smile

A Zétény egy tündér. Azóta is azon mosolygok, hogy milyen aranyos volt, hogy a Pannát rögtön puszilgatni kezdte Smile
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 10, 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilvi!
Hogy készíted el a zöldségeket?
Panna párolva szerette a répát, sütőtököt.
Céklát ugye muszáj főzni, de az meg annyira édes, hogy nem kellett trükközni vele.
A legjobb kombinációk nálunk ezek voltak:
párolt répa - nyers alma
főtt cékla - főtt krumpli
főtt krumpli - nyers banán (hogy bírnak szeretni ilyen hülyeséget??? Smile
párolt sütőtök - főtt krumpli
Hirtelen ennyi jut eszembe.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 10, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilvi!
Próbáltad már úgy, hogy gyümölccsel kevered? Almával szokták a céklát, a répát is. Aztán az arányokkal lehet kísérletezni.
Más okosság most nem jut eszembe... Embarassed
Vissza az elejére
Szilvi16

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 10, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi most próbálunk beállni a 2 alvásra. Néha már sikerül is, de olyankor este 7-kor már beájulunk.

A legújabb problémánk, hogy Beni nem eszi meg a zöldségeket, pedig eddig mindent megevett, amit adtam neki. Akármivel próbálkozom egyszerűen kiköpi.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 10, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi ez a pangás, merre jártok?!

Réka!
Köszi. Smile
Mi már meggyógyultunk, tegnap is, ma is voltunk a parkban, bár Zétény leginkább jön-megy, én meg repülök vele, sokat beszélgetni nem marad idő. Smile
Remélem, sikeresen átestél a dolgon! Jobbulást!

Küzdünk az egy alvásra való átállással, ma jobban bírta a délelőttöt, remélem, idővel tényleg kicsit többet fog aludni egy óránál, mert ennyivel nagyon nehéz estig kihúzni...
Vissza az elejére
réka78

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 09, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Meggyógyultatok már?
Mi még betegeskedünk, Sári kevésbé, én egyre inkább, szorítsatok, nehogy elmaradjon a holnapi beavatkozásom emiatt.

Kerkyra,
szívesen segítek, amiben tudok.
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anett!
Azért nem eszik olyan forrón a kását (kolbászt, szalonnát...)! Laughing
A rakott krumplit, rakott kelt, töltött padlizsánt viszont szereti. Smile

Lányok!
Elkezdtem megszerkeszteni a játszótérrel kapcsolatos aláírásgyűjtő ívhez kötődő nyílt levelet.
Kérlek Benneteket, hogy akinek a segítségére számíthatok (népszerűsítés, helyszín keresése, aláírás-gyűjtés stb.) jelezze, akár itt, akár pü-ben.
Köszi
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra!
Hihi, ismerős ez a banánbetömés téma. Kiflivel is (meg szinte bármivel) remekül meg tudja fullasztani magát a Panna Smile))
Hát, akkor csak ki kell várnod, míg rákattan a felnőttkajára.
Kolbász, szalonna, csülök, hihihi Smile))
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anett!
Az étvágyával van a baj, ami érthető, mert nincs még rendben az emésztése. Kemény a hasa, sokat pukizik, de szerencsére ma már csak kétszer volt híg széklete, és átöltözni sem kellett emiatt. Kapja a Normaflort naponta 2x.
Az etetéssel normál esetben nincs probléma. Kézzel eszik néhány dolgot, bár figyelnem kell, mert képes lenne egy fél banánt egyszerre a szájába gyömöszölni. Cool
Ha nem kér többet, rázza a fejét, akkor tudom, hogy vége az étkezésnek. Smile Ha ez két kanál, akkor annyi, nincs más választásom, ki nem nyitná a száját. Nem mondom, eleinte aggódtam, és felkínáltam mást, hátha azt megeszi, de rájöttem, hogy felesleges. Végülis nekem sincs mindig egyformán étvágyam. Szerencsére attól nem kellett félni sosem, hogy elfogy, mindig jó húsban volt, mindent hasznosító típus. Wink
Vissza az elejére
Anett_Panna

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerkyra!

Oké, bocs, félreértettem és összemostam a két gondolatot.

És akkor sem eszi, ha kipakolod elé darabosan, hogy belepakolja a szájába?

Amúgy hogy néz ki egy etetés? Fészkelődik és játszani akarna inkább vagy az étvágyán is érződik, hogy nem akar enni?

Pannát csak úgy tudom ülve tartani etetés közben, hogy meséket, verseket, dalokat mondok neki. Különben már a második kanál után ki akar mászni.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anett!
A cél, hogy azt egye, amit mi, nem a mennyiség növelése. Smile
Az "alig eszik" pedig a hányás-hasmenés betegség miatt van, még nem lábalt ki teljesen.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés