Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
logopédiai könyvek, tippek otthonra

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vica971

HozzászólásElküldve: 2013, Aug. 30, 15:04    Hozzászólás témája: Re: logopédiai könyvek, tippek otthonra Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Én mindenképpen azt javasolnám legelőször, hogy folyamatosan, legalább pár hónapig, minden nap csináljon nyelvgyakorlatokat. Nem kell olyan szigorúan venni. Egyszerűen csak amikor néz egy mesét, vagy épp nem koncentrál oda valami teendőre, mozgassa folyamatosan a nyelvét. Vigye ki oldalra, másik oldalra, szorítsa le, szorítsa a nyelvpadlásra, de lehetőleg ne a szájban képzett vákuum által maradjon ott, hanem azért, mert erősen tolja oda a nyelvét. Formáljon kanál alakot a nyelvével, próbálja elhajlítani oldalra, stb.
Remélem segíthettem! Smile)

kleopatra írta:
Sziasztok!
Van egy beszédhibás kislányom akivel logopédushoz jártunk egy fél éve. Mivel külföldön élünk, nem a saját anyanyelvén folyt a terápia, ami nem nagyon vezetett eredményhez. Most abbahagytuk és addig amíg nem találunk valaki mást, én fogom egy pár hétig otthon tanítani. Tudna valaki könyvet ajánlani? Főleg ahhoz, hogyan tanítsuk meg bizonyos hangokra, amiket még nem mond.( p. k, g, r ). Tehát a kezdeti nehézségekhez.
Későbbi gyakorlásra már van könyvem. Van egy olyan könyvem ami artikulációs gyakorlásra van.
Vagy esetleg tippek játékos gyakorlásra.
köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mariam

HozzászólásElküldve: 2012, Jan. 11, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Kimondottan egy könyvet sem tudok neked ajánlani, nem olvastam még beszédhibával, beszédfejlődéssel kapcsolatos könyvet.Ezen a linken szinte minden megtalálható.Remélem tudtam segíteni.
http://www.beszed.hu/konyvajanlo/cimke/233/1
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
kleopatra

HozzászólásElküldve: 2011, Okt. 04, 19:40    Hozzászólás témája: logopédiai könyvek, tippek otthonra Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van egy beszédhibás kislányom akivel logopédushoz jártunk egy fél éve. Mivel külföldön élünk, nem a saját anyanyelvén folyt a terápia, ami nem nagyon vezetett eredményhez. Most abbahagytuk és addig amíg nem találunk valaki mást, én fogom egy pár hétig otthon tanítani. Tudna valaki könyvet ajánlani? Főleg ahhoz, hogyan tanítsuk meg bizonyos hangokra, amiket még nem mond.( p. k, g, r ). Tehát a kezdeti nehézségekhez.
Későbbi gyakorlásra már van könyvem. Van egy olyan könyvem ami artikulációs gyakorlásra van.
Vagy esetleg tippek játékos gyakorlásra.
köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés