Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Iskolakezdés előtt...

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 04, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most olyan rágótablettát szedünk ami probiotikum és C vitamin egyszerre így legalább egybe lemegy az egész nem kell plusz kapszulát bevenni vagy meginni valami nem jó ízű löttyöt. Protexin Junior a neve.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2014, Dec. 01, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem amire nem készülünk fel (így hogy már ment gyerekem iskolába Smile) azok ilyenek: színházköltség, plusz étel költségek, osztálypénz, betegség miatt gyógyszerköltségek, aztán amikor rájövünk a megelőzés fontosságára (multivitamin, protexin probiotikum emelt adag C-vitamin) akkor még ezek is, plusz ajándékok szülinapok névnapok karácsonyi ajándék a tanároknak, plusz gyerekszülinapok ahova meghívják a gyereket.
Vissza az elejére
sztar

HozzászólásElküldve: 2014, Aug. 13, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mennyibe kerül az elsős tankönyv csomag?
Vissza az elejére
kardoseszti

HozzászólásElküldve: 2014, Máj. 27, 21:33    Hozzászólás témája: iskolatáska hátkímélő Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! sulikezdéshez mindenkinek ajánlom a Belmil táskákat! a kisfiam eléggé hátfájós, és már egyszerűen nem tudtunk milyet venni neki, ami megfelelő lett volna. Aztán rátaláltunk ezekre a táskákra (itt:) és azóta nincs ilyen problémája. Megemelgettem, megnéztük hogy jó lesz-e, és megdöbbentem hogy milyen könnyű. Emellett szerintem jól néznek ki, a gyerkőc is imádja.
Egyetlen probléma volt, hogy nem győztünk választani, volt annyiféle Very Happy
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 17, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A múltkor írtam a cerkákról. nos a törhetetlen belűnek vett ceruázkból már 2 dbot ki kellett vágnom a kukába...mert törik a bele...grrrrr . Pedig nem volt egy oclsó beruházás, radásul még márkás kategóriába tartozik. Mondjuk ha azt veszem, hogy 2 évet kibírt így is, pedig 2 éve vettem 1000-ért a 12 szinest...
És a postairon is eléé fogy, bár ezt azért igyekszem pótolni. viszont nagyon jól megya suli, eddig legalábbis úgy látszik.. Matekból az én fejemet örökölte, szerencsére...REmélem így s marad. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
b.anita01

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 14, 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erre az évre én is beruháztam ilyen "törhetetlen"ceruzákba,és remélem nem fogom megbánni.
Nálunk nem tudom milyen féle képpen tanítanak olvasni,de így néz ki a dolog:Minden betűhöz tartozik egy kép,amit a tanítónéni,kirak a tábla fölé.Ha már van annyi betű,amit össze lehet olvasni,akkor felmutatja azokat a képeket,és együtt összeolvassák.pl:
n:nadrág van a képen
a:alma van a képen
p:papucs van a képen
először,csak a hangokat mondják ki,és azután egybemondják:n-a-p:nap
Aztán ha már minden betűt ismernek,akkor viszont szótagolva olvasnak.Bár,az én fiam nem így olvas,hanem egybe mondja ki a szavakat.pl:Pisti-elment-a-boltba.De volt olyan gyerek az osztályban,aki évvégén így olvasott:P-i-s-t-i e-l-m-e-n-t a b-o-l-t-b-a.Mind a két gyerek csillagot kapott rá az évvégi osztályozáskor.
http://hu.fotoalbum.eu/banita01
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 14, 07:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A dolgaira ráírás nálunk is kipipálva. Mindenre ráírtam a nevét...bár gondolom így is lesz majd mit pótolni évközben.. Szerintem e fegyelemmel/figyelemmel nekünk is lehetnek problémáink, bár azért most már jobban oda tud koncentrálni 1 dologra. Beszéddel nincs baj, hiszen 3 éves kora óta teljesen tisztán, érthetően beszél, bár néha elharapja a szavakat. De ezt is gyakoroljuk..Smile
a nemvigyázás miatt...vettük a masszív gumialjú táskát, az így nem fog kiszakadni a háborús helyzetekben sem..a ceruzákból is olyat vettünk, aminek olyan anyagból van a bele, ami nem törik meg, ha éppenséggel leesik az asztalról. Igaz ez picit drágább, mint a hagyományos, de remélem, hogy így nem kell olyan hamar kidobálni őket...eddig bevállt. Még mindig a 4 éves korában vett cerkákkal rajzolt itthon, már amennyit rajzolt.
És igénybe voltak véve, mégsem kellett kivágni egyet sem, mert nem lehetett őket anélkül hegyezni, hogy kiesett volna a bele..
Na ennyit a ceruzákról, kicsit bő lére sikeredett...bocsi.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 13, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni most néztem ott van a módszerünk Laughing Laughing Laughing szóképes olvasás / Romankovics SmileSmileSmile apukám bátyja fejlesztette ki

Én ezzel tanultam meg olvasni de a hugim már a szótagolós módszerrel ( amúgy meg mindegyik olvasás tanítási módszernél vannak akiknek nehezen megy. Nálunk is kifutott a szóképes olvasás mára szótagolós lett minden suliba ahova szándékozom majd íratni kisfiamat kb 5jöhet számításba.

Nacska köszike kisfiamnál sajnos jövőre aktuálissá is fog válni rettentően beszéd hibás sajnos Confused Confused Confused

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
b.anita01

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 13, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most találtam ezt az oldalt,és nagyon tetszik!
Az én fiam,most megy másodikba.Igaz,hogy kitűnő volt a bizije,de a magatartásával nagyon sog problémánk volt-van.A tanítónéni szerint éretlen az iskolára,hiába okos.És sajna nagyon sok gyerekkel így van ez az osztályunkban.Hozzáteszem,nagyon jó tantónénit fogtunk ki,aki tudta "kezelni"a gyereket.
Már nem tudom,hogy ki írta,de igaza volt:a gyerek nem fog vigyázni a dolgaira.Vagy ha vigyázna is,az osztálytársak tönkre teszik helyette is,és a tanár hiába szól rájuk.Én minden dolgára ráírtam a nevét,így ha el is tűnt,vissza is került.
A radírt nájunk az első félévben elvették a gyerektől,és csak második félévben kapta vissza,mert a tanár látni akarja,hogy hogy halad a gyerek,és hogy ne csak radírozásból álljon a napja.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe.
http://hu.fotoalbum.eu/banita01
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
nacska

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 13, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kislányom megkésett beszédfejlődéssel,diszfunkció zavarokkal került első osztályba.Emiatt nagyon nehezen fogadták be a közösségbe,rengeteg hátránnyal indult.Egy véletelen folytán kapcsolatba kerültem egy hihetetlen jó szakemberrel.Ezáltal Dóri szinte teljesen behozta lemaradásait,most haramdikas volt,négyes-ötös bizonyítvánnyal.Szívesen megosztom Veletek elérhetőségét-bizpnyára Sokatoknak megkönnyítené helyzetét,akit érdekel írjon e-mailt és átküldöm a számot:nacska@citromail.hu
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 06, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A múltkorában ígértem képet az isitáskáról, de mivel nem fotóztam, csak linkelem a hivatkozást...
persze nekünk gördeszkás mintával kellett, és nagyfiúsabb a szine. Smile
http://www.budmil.eu/index.php.....mid=216177

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 01, 07:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez jó kis oldal, nagyon tetszik...bár most már teljesen nem vagyok képben, hogyan is tanultam meg olvasni... Smile
végülis nálunk azért előnyben van, mivel ő magától megtanult olvasni. Mondjuk ezért is jó tanárnénit fogtunk ki, mert ő hivatásának érzi azt, hogy ilyen esetben lekösse a gyereket, nehogy elkényelmesedjen. Bár az írás is érdekelte, de azt előre megfontolt szándékból kifejezetten a nagy nyomtatott betűkig hagytam neki..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezt most találtam:
http://www.freeweb.hu/zenit/dyslexia/olvasni.htm
az olvasás oktatási módszerek
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni Very Happy
mi is így tanultunk, betűket, és utána a tanultakkal szavakat - asszem Zsolnai módszer a neve... de ez csak valami régi emlék, abszolút nem biztos, hogy így van.
az jó, ha a szóképes kezd kikopni.

nekem is megvan a suli, ahova a fiúkat majd járatni szeretném, de fel kell mérnem, hogy az elmúlt jó sok év alatt miben változott, tényleg olyan jó-e még mindig, mint régen volt.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor lehet, hogy anno mi is úgy tanultunk, mint Ti?? Smile
igazából úgy tanultunk olvasni..már ha emlékszem...olyan régen volt. Smile ---> szóval amilyen betűket megtanultunk, olyan szavakat olvastunk, amiben az addig megtanult betűk álltak..Ehhez ment a Mosó Masa+ a Gőgös Gúnár..Na ezeket már nem kérik tőlünk, sőt betűkészletet sem, pedig mi annak idején sínre tettük a betűket..vagy valami ilyesmi.Smile
BÁr lehet, hogy ez volt a normális szótagolós, halvány gőzöm sincsen.
Igazából a nagyobbik srácom keresztanyja alsós tanár Pest mellett, és ő mondta, hogy alig használják a szóképeset, minden tanár saját belátása szerint tanít, de se náluk, se ott, ahova Csucsu fog járni nem favorizálják a szóképeset.
Van még 1-2 új fajta olvasás tanítási technika, de én ezen téren nagyon konzervatív vagyok. Ráadásul sikerült abba a suliba íratni a gyereket, nem kis harc árán, ahová születése óta szerettem volna íratni. Nagyon erős iskola, viszont itt tényleg megtanítják tanulni is.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

22 éve tanultál olvasni? Smile akkor hasonló a korunk Smile

igen, jól értelmezted. no, mind1 még van 4 évem a suliig Smile addig kideríte, hogy 20kmes körzetben hol milyen módszerrel tanítanak.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 31, 07:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi! Smile
Én úgy tudom, hogy már nagyon ritka a szóképes olvasás tanítás. Szegeden tutira szótagolós van mindenhol, vagyis majdnem mindenhol...
pont úgy fognak tanulni, mint ahogy én is tanultam 22 évvel ezelőtt.
De az igazat megvallva én em tudom, hogy mi a külnbség a betűtanulós és a szótagolós olvasás között....
Én jobban is tudok olvasni, és olvasást érteni, mint a kisebb tesóim közül az, aki szóképesen tanult..RÁadásul nálunk 2. osztály évvégére "kell" megtanulniuk legkésőbb értelmezve olvasni. Smile
Remélem jól értelmeztem a kédésedet...Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 30, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni írta:
és szótagolós oktatás...a szóképesnek nem vagyok híve..

van ma MO-n olyan iskola, ahol nem a diszlexiageneráló szóképes olvasástanítás van, hanem szótagolós? esetleg ahogy én tanultam (kísérleti módszer nem is vezették be, pedig decemberre nálunk mindenki folyékonyan olvasott), betűtanulós???
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 30, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló, nekünk a keresztanyu vette meg (alsós tanárnéni..Smile ) Budmil márkájú, kifejezetten alsós (elsős) gyerekeknek készült...az alja pedig strapabíró gumis műanyagféle, hogy ha esetleg dobálásra kerülne a sor akkor sem szakad ki.. és gerinctámasztós is.
Ha gondolod lefotózom..Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Panna03

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 30, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szóval egy kis iskolatáska körképre gondoltam, mivel nekünk lassan aktuális lesz, és gőzöm sincs hol kezdjem, milyen szempontokat vegyek figyelembe.
Nektek milyen van, milyen lesz, milyenek a tapasztalatok stb...........hol érdemes megvenni.

Köszi, a segítséget!! Laughing Laughing
Vissza az elejére
Ancsi:)

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 14, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tök jó kis infokat mondtok! Spejzolok és jövőre előveszem amit most begyűjtök! Very Happy

Panna, mi tiszta csoportba járunk de ez tényleg ritka! És sztem azért mert ma a szülők döntik el hogy mikor menjen a gyerek iskolába. Így nehéz tiszta csoportokat csinálni. És van hogy a szülők már a tavaszi és téli gyerekeket is visszatartják, (hogy ne az ő csemetéjük legyen a legkisebb az osztályban). Ilyenkor a fél csoport mellé kell felvenni az újakat és kezdődik a kuszálódás.
Jó ez a nagy szabadság de sokszor szerintem megbonyolítja a dolgokat!
Amúgy meg ha értelmileg nincs baj a gyerekkel akkor sztem baj, hogy 17 évesen megy elsőbe. Neki sem jó hogy a 14 évesekkel van és fordítva sem jó. Jól kicseszerintenek a gyerekkel pusztán jóindulatból!

Sokszor visszagondolok amikor én voltam sulis olyan jól mentek a dolgok meg az oviban is!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Inkognitó

Vendég

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 14, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, visszataláltam én is így egy év után Wink.

Miután mindent beszereztem a tavaly kapott listáról, és a suli első napján mentünk évnyitóra, meglepődve tapasztaltuk, hogy a mégsem az van az osztállyal, aki a listánkat adta Shocked (külföldre ment, a nyáron jött neki rá lehetőség). Így vannak olyan dolgok, amiket tök feleslegesen vettünk meg Twisted Evil , mert ezek az új tanítónénik (iskolaotthonosban de-du-s tanítónénijeink vannak, de. magyar és matek, du. készségtárgyak, az órák közé beépítve a "napközi": leckeírás, egyéni fejlesztés, logopédia) jó részét nem használják. Azt viszont el kell ismerjem, hogy NAGYON jó tanítónéninek bizonyultak Laughing .

Épp reggel kérdeztem az ofőt, hogy idén is kapunk listát? Mondta, hogy nagyon lájtos lesz, majd évzárón odaadja, meg hogy ugye sok minden maradt is elsőről...

Az én tapasztalataim az azóta felmerült témákban.

Ceruza: először Herlitz nagy háromszögletűt vettem, aztán váltottam Stabilo normál háromszögletűre, végül Herlitz simára. MINDEGYIKNEK nagyon törik a hegye Sad legalább 6 adag ceruzát elhasználtunk már, 2 hete lassan csak csonkok vannak a tolltartóban Sad, de idénre mondta már a tanítónéni is, hogy nem kell újabb adag.

A Herlitznek van egy vastag háromszögletű grafitja, az nagyon tartósnak bizonyult (az van ráírva emlékeim szerint, hogy Schreiblernstift), 3 db-bal kihúztuk az évet!!! (Intersparban vettem, máshol nem láttam, igaz, papír-írószerben nem jártam.)

Hegyező: igen, tapasztaltuk is a minőségi különbséget, amiről Ti is írtatok. Van hegyezőgépünk is, viszont annál az a bajom, hogy nem látom, mikorra hegyes illetve mikor faragja csak el feleslegesen a ceruzát Sad. Kérnék szépen ötletet, hogy milyen típusú az a drága hegyező, amelyik bevált, tényleg beruháznék rá, mert tele a hócipőm már a hegyezés mizériával Twisted Evil . Esetleg vastagat is hegyez? Mert nálunk a piros-kék-zöld ceruzák (vastag koh-i-noor, postairon változatban is) nagyon dominálnak - sajnos vékonyban a Stabilo sem jött be, bár nálunk a koh-i-noor-ok is állandóan kitörtek, sokszor a ceruza felét elhegyeztük, mire valami hegy megmaradt Rolling Eyes .

Átlátszó, tapadócsíkos borítók: én is őket használtam, csak ott volt gondom velük, amikor a fekvő A4 méretű könyvet kötöttem bele (Játékház írásfüzet), mert állandóan kihajlott a felső és az alsó borító széle - a probléma eredete elsődlegesen a könyv saját papírborításának a vékonysága. Van valami jó ötletek ilyen esetekre???

Olvasástanulási módszerek: nekünk nagyon bejött a Meixner féle dislexia-megelőző módszer. A tesóm már a szóképessel tanult (én még a szóelemzőssel), ég és föld az olvasástudásunk még ma is Rolling Eyes , meg a helyesírásunk is Wink . (Bocs, Evinene Rolling Eyes .)

Evinene, az unokahúgom fia az általatok kiszemelt suli log. osztályába jár Cool .

Panna, az óvodai logopédus nálunk pl. hetente 2x1 órát van az oviban, és csak az iskolába menőkre van ideje. Nagyobb gondok esetén heti két teljes óra, ha csak egy gyerekkel foglalkozik egyszerre, akkor elég lenne (otthoni szakszerű, szülőnek is betanított gyakorlással). Sajnos azonban 2-3-4 gyerekkel kényszerül egyszerre foglalkozni, és min 2 csoporttal!!! Ez pedig komolyabb problémák esetén nem elég Sad, még akkor sem, ha nem egy, hanem min. 2 évig kezeli.

(Fiam szintén log.osztályos, lányom is aspiráns Rolling Eyes . A nyílt napokon találkoztam olyan negyedikes anyukával, akinek az idősebb lánya nálunk volt 4-es, a fiatalabb meg átlagsuliban Cool . A log.osztályosnak jobbak voltak az olvasási-számolási készségei, mint a simának. Magyarázatképpen: log.osztály max 15 fős!!!)

Na, hirtelen ennyi, de majd jövök még (és ezt vehetitek fenyegetésnek Wink ). Elnézést a szómenésért Embarassed .
Vissza az elejére
Panna03

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 14, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

NA én egyre okosabb leszek! Very Happy
Köszi mindenkinek a sok-sok tippet.
Laughing Laughing Laughing

Evinene!

Nálatok nem fogalalkozott logopédus a fiaddal az oviban?
Nálunk már középső csoportban elvitték a lányomat a C, S, Sz hangok miatt, bár több anyuka szerint ezt még kinőtte volna.
Ráadásul ha olyan iskolát keresel neki, ami logopédiai osztályos, akkor nem értem miért nem engedik. Question Question

Az én lányom dec-ben lesz 7 éves ( úristen! még csak most született!!!), és például a mi ovinkban a vegyes csoport a menő!
Most lehet, hogy ez ovónő függő, de az Én meglátásom szerint ez =katasztrófa! Úgyhogy mi már jóformán menekülünk onnét!De nálunk van olyan 8 éves kislány, aki majd csak most fog menni az iskolába.Szerintem ez már nagyon késő!

JaJ! Tegnap hallotam egy jópofa dolgot, megosztom veletek:
A kollégám kislánya 14 éves és 1 osztályos gimnazista!
A kolléganőm fia ( okos, nem bukott) 17 éves és 1 osztályos gimnazista!

Razz Razz Razz
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni pedig pont apám bátjya fejleszette tökéjre a szóképest Romankovics AndrásLaughing Laughing Laughing Laughing Embarassed Embarassed Embarassed
Én azzal tanultam meg olvasni ja amúgy minden módszer termel ki nem tudok olvasni vele diákot Confused Confused Confused Confused Confused na nekünk ezért lenne fontos hogy logopédiaiba kerüljön mindenképpen mert kiejteni sem tudja nemhogy majd olvasni ( felismeri mondja is de mindent j-vel és most váltja a fogait le megint nem tudja mondani az L betűt sem:( Confused Confused Confused

ja nekem már ismerős a korongos és pálcikás dolog mert nálunk az oviban is kell van nekik saját dobozuk és bent maradt egést évebn de a ceruza az tényleg
Ja és még egy arra nagyon figyeljetek mert sajnos vannak ilyenek hogy elveszik majd tőlük nekem így csinálta 1-2 ergy fiú mindig ellopkodta radírjaimat ja meg a tollaimat és ceruzáimat Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Volt olyan is hogy mire megjöttünk a színházból feltörte valaki az öltözőszekrényket és úgy loptak mindent ki a táskámból elsőben Evil or Very Mad Evil or Very Mad

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tyrexa, tudom, de nekünk még azzal is gondjaink voltak..Smile nálunk is külön kék-piros cerkát kértek, ja nem most látom, hogy mégis...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
wildkitten

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, a könyveket csakis átlátszóba. Én javaslom a 2 oldalán tapadócsíkosat. Azt nem nagyon tudják olyan könnyen lebontani Smile
Én sem nagyon használtam postairont, inkább vastag kék, ill piros ceruzát, abból is inkább a kéket. És azzal garantáltan nincs baleset. A 2 végén kihegyezett ceruzák nem jók ebből a szempontból.
Nálunk az elsősök könyve is a 10ezret súrolta. Érdemes megkérdezni, (ha nem mondták volna a szülőin, bár ez furi lenne), h milyen könyvből fognak tanulni, ill. milyen módszerrel. Nem minden gyereknek jó minden módszer. Ezt igazán az iskola és a tanítónéni választásnál kell megfontolni.
Évinéni, a kisfiadnak jobb is lesz, ha még 1 évig ovis. Én ezt is sok gyerkőcnek javasolnám. Nem érettek még a gyerkőcök 6 évesen az iskolához, ahhoz, h 45 percig üljenek, figyeljenek, és ezt minimum délig tudják is folytatni. A felelősségről nem is beszélve, h onnantól, h suliba jár, már neki is van felelőssége, feladata, nem játék és pihenés az élet. Aki 7évesen megy iskolába, annak tul.képpen 1 évvel meghosszabították az önfeledt gyerekéveit. Rolling Eyes
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzska:van olyan ceruza!!!!!! nálunk elsőben direkt olyat kért a tanítónő, de bevált és így azóta is azt veszek:3 oldalú Laughing
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még valami, ha esetleg nem tudja a gyerkőc szépen fogni a ceruzát, lehet neki venni fogás-segítőt. Ez egy gumiszerű anyagú 3szög alakú középen lyukas valami, rá lehet húzni a ceruzára, és így hamarabb tudja rendesen tartani a ceruzát. Smile
nálunk vonalzóból akkorát kért a tanárnéni, hogy beleférjen a tolltartójába, ne kelljen külön tárolni..
minket külön kértek a neylonborításra is Smile
és fontos az is, szerintem, hogy legyen a gyereknél mindig a taj-kártyáról egy fénymásolat, bár nálunk ezt is kérik és a a tanárnál van. Smile
meg egy füzettartó is jól jöhet, hogy a füzeteket abba tegyék, ne belegyűrkészni a táskájukba.
valamint a matekhoz ugyebár kell majd egy csomó mindenféle möütyűr, koronglapok-pálcikák, ilyesmik, ehhez kérnek egy műanyag szappantartót. Smile
egyenlőre ennyi jut eszembe.
Ja persze meg hogy tudjon késsel bánni-ebédnél, meg nálunk ez lesz nagy meccs--->nem belevágni más szavába.
Szerencsére olyan sulit fogtunk ki, ahol nem lesz kötelező az első időkben a 45 perc szigorúan ülés, hanem 20-25 percről indulnak a gyerekek...és szótagolós oktatás...a szóképesnek nem vagyok híve..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk Gyuszóéknál 5-en, Rékáéknál 9-en vannak egy osztályban. Api hegyezi reggelente a ceruzáikat, amik körömlakkal meg vannak jelölve, de így is sok fogy el belőlük. Már arra is rájöttünk, hogy igaz, hogy Gyuszó hetedikes már, minőségi rootringot venni neki is pénzkidobás - köpőcsőnek az olcsó is megteszi, utzána meg már úgyse lehet összerakni.
Igaza van Tyrexának - a minőségi hegyező nagyon fontos. Meg ceruzából is jó ám a minőségi, mert pl. az ATC nálunk max 1 hetet bírt, aztán tört a hegye.
És tényleg sokszor mások dobálják labdaként a gyerkőcök tolltartóit. Gondolom az enyémek is dobálják, csak nem a sajátjukat. Falkában a legpedánsabb gyerek is képes átmenetileg meghülyülni...
Az átlátszó fólia tényleg használható, mi is csak azt használjuk, mert amúgy havonta csomagolhatnám át az összeset. Ezek a mai csomagolópapírok igaz, hogy szép színesek, de fele olyan vastagok sincsenek, mint a régiek, szakadnak össze-vissza.
Boldog sulivárást mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ott pedig sokan lesznek az osztályban...nálunk is sokszor nem ő tehet róla(legalábbis ezt mondja)... Twisted Evil
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tyrexa, lehet hogy igazad van, de egyenlőre Nati nagyon vigyáz a dolgaira. Ha így haladunk tuti nem kell neki ceruza mert még egy készelet sem használt el és több tucat van itthon, jobbnál jobb. De nem használódnak. Rolling Eyes
Viszont az is igaz ha elveszít valamit annak sírás a vége.
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaaaaaaa, nekünk anyósom varrt egy köpenyt Ancsinak, ami technika és rajz órára kellett...igazán praktikus volt, mert nem kente össze magát...
Köpeny: elöl-hátul anyag, oldalt megkötös....nem kellett öltözködni hozzá, csak belebújt Laughing
Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igaz az én nagylányom most majd 6ikba megy, de rémlenek még dolgok....

Ancsi: jót mosolyogtam az írásodon(nehogy megharagudj!!! Laughing ), mégpedig azon, hogy majd vigyáz rá a gyerek....közlöm veled:nem fog!!! Twisted Evil
A ceruza, radír, szinesceruza, zsírkréta, írólap mind-mind fogyóeszköz....nálunk legalábbis 2-3 hónap alatt teljesen cserélődik még most is a garnitúra!!! Evil or Very Mad Radírt havonta veszek, 10es csomagban Twisted Evil

Amit érdemes tutira minőséget venni sztem, az a hegyező!!! Vettem én ilyet-olyat, mindel volt baj...aztán beruháztam egy 4ezer forintos azstalra szerelhetőre, azóta nincs hegyezéses gond Laughing

Postairon: nekünk talán még az elsős is megvan...ezek szerint ahány ház annyi szokás...nálunk alig használták...

Csomagolás: ne papírba, mert akkor nem ismeri fel a könyveket és csak dúrja a cuccát, mivel még olvasni nem tud...csak nylont tegyetek rá...a tanítónő felmutatja, hogy mi kell és a pici is azonnal megtalálja...

Hmmmm, hirtelen ennyi minden jutott az eszembe... Laughing
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Mi az idén szerettük volna picinket az iskolában tudni de a beszédvizsgáló szóba sem állt velünk ja simán fenruári nem évvesztes a Zsoltikám

Ja és híperaktív tegnap olvastam el a tüneteket és ( nem ráaggatták sajnos hanem tényleg egy túlmozgásos eleven gyerekem van 8hangos beszédhibával ezért akartam már idén logopédia osztályban tudni mert szeptemebertől 3évesek is fognak a nagyokhoz járni a csoportba és már nem bírja őket ( nap második felében osszevonják őket és kéthete nem bírja agrresszív de a dögök meg sem vizsgálták

Ancsi lehet ám hogy nem fogják olyan ügyesen a ceruztát vagy nem szeretnek rajzolni akiket visszafog az anyuka vagy kisebbek nem bírnák el az iskola táskát de az enyém már 40kg lesz mire tényleg elsőbe megy és még sem vizsgálták neki meg tényleg az a baja hogy nem bír 8hangot kiejteni értelmetlenül beszél sokszor és ebből is agrreszió származik ha nem értjük meg

Gratulálok minden idei elsőosztályba lépő gyerkőcnek én már előre tojok ettől
Mert sima suliba kizárt hogy mehet Confused Confused Confused
ja nálunk ingyen van a kerületben az alsósok beiskolázása tankönyvileg / kerület függő ez is/

[^]  
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panna, sztem az utalvánnyal boltban tudsz vásárolni, bár nem tudom, hogy könyvre lehet-e...nem valószínű..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Panna03

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zsuzskanéni!

Nagyon köszi a válaszodat! Így legalább tudom mire készüljek! Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen kell fizetni a könyvekért, kivéve, ha olyan kategóriába eselé, ami mentességet ad, pölö 3 gyerek vagy szociális rászorultság esetén. NÁLunk 6000 körül lesz a könyvek ára....
nálunk augusztus végén lehet menni a könyvekért.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Panna03

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A tankönyvekről kaptatok információt?
Nekünk csak annyit mondtak a szülőin, hogy szeptemberben az első tanítási napon du. lehet átvenni.

Már az elsősöknek is kell fizetni érte? Kb mennyire számíthat az ember?
Aki kap ilyen 20000 ft-os támogatást utalvány formában azzal is ki lehet fizetni?
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi is most kezdjük az isit, és kissé igatottan vágunk bele. A mi papírosunk nem olyan hosszú, és hatalmas megkönnyebbüléssel jöttem el az első szülői értekezlet féléről...
Én a holmik beszerzését nem multikban fogom elkezdeni, hanem papír-írószer nagykerben, talán ott jobb azár, és nálunk a rajzfelszerelést (festék, ecset, szines ceruza, stb,) a tanító néni veszi me,g mert ragaszkodik 1 minőséghez, és így a cuccok bent maradnak a suliban, és mindenki ugyanolyan minőségűvel dolgozhat..persze fele annyit vesz, mint ahányan vannak, hiszen a padtársak tudnak osztozkodni. Smile

És még valami nálunk 1. év végére "kell" megtanulniuk olvasni...és nem baj, ha valaki nem tud számolni. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
wildkitten

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Remélem tudok segíteni nektek. Épp pocakos tanítónéni vagyok Very Happy Nekem eddig 2x volt eslőm, és egy másodikom. Mindkét osztályomnál én szereztem be a gyerekeknek az apaldolgokat. Persze előzetes egyeztetés, és befizetés után. Vannak jól kipróbált lisáim is.
Én minden nyáron begyűjtöttem először az összes hiper, és kisebb bolt akciós szórólapját, amikor elérkezett a tanszervásár ( ált. aug elején már mindenütt van), majd összevetettem, és ahol relatív normális áron kijött, ott vettem meg. vagy 2 helyen. 1-1 részt. A hiperek holnapján is mindig fönt van a szórólapjuk.
Alap tanács,h radírból jobban jár az ember, ha a kis méretű Koh-i-Nor-t veszi, és abból többet, mert tartós, nem maszatol, és mivel minden fogyóeszköz, főleg az elsősöknél. (mi csak tanszerfalóknak szoktuk nevezni őket ilyenkor Smile ) Érdemes ilyenre is gondolni, és nem feltétlenül a létező legdrágább dolgokat megvenni. Mert csak jön a bosszankodás. Én ceruzában is az utóbbi márkát, illetve a Conté türkízkék színű ceruzáját szoktam javasolni, mert abban nem törik annyira a bél. A postaironnak is sok baj van. van, amelyik egyszerűen nem fog. Színes ceruzából én mindig a Jumbo változatot kértem, mert ez a koruknak megfelelő. A vékony ceruzákhoz még nem elég érett a kezük. Könnyebb nekik a vastag. És nem is fogy annyira. ebből érdemes 2 készlet, mert 1 a mindennapokra, és 1 a rajzdobozba, esetleg otthoni tartalékba.
Hirtelen ennyi, de nyugodtan kérdezzetek!!! Smile Smile Boldogan segítek Very Happy

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi csak jövőre megyünk suliba de a kiváncsiság ide vonzott. Yasminhoz csatlakozva nem mindíg az olcsó az olcsó és a drága a drága. Én személy szerint nem vennék tesco-s és a többi hiper termékeit mert nagyon gyatra minőségű! Inkább jó minőségű legyen és majd vigyáz rá a lurkó. Előre sem vennék semmiből sokat majd ha fogyóban van akkor pótolnám.
Viszont a szépen fogó és jó minőségű ceruzával valószínű könnyebb dolgozni majd és a gyerkőcnek is nagyobb élmény lesz ha szépen ír vele.

Panna, sztem az ovónéni kicsit téved. Akkor mire van az iskola ha előre megtanítom otthon a gyereket számolni, írni, olvasni. Nálunk az oviban kimondottan felhívták az ovónénik a figyelmet hogy ne tanítsuk meg őket, mert a tanítónénik a saját módszerükkel akarnak tanítani. És nem a szülői buzgóság hibáit orvosolni egész évben.

Engem egy dolog aggaszt már előre, hogy 6-8 éves korig mindenki megtalálható az 1 osztályban. Pedig szerintem ez nagy különbség. Mi márciusiak vagyunk így nem kérdés hogy 6 és fél évesen kezdjük a sulit, de egy csomó anyuka már a januári gyerkőcöt is visszafogja, hogy ráér még. Én ezt nem értem. Rolling Eyes
Panna03

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 13, 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi is idén kezdjük az iskolát! Razz
Örülnöm kéne, de Én tele vagyok szorongásokkal. Sad Sad Sad
Az még csak hagyján, hogy mennyi mindent kell megvenni, de vajon hogy fog a lányomnak menni az iskola! Embarassed Néha ( amikor sikerül nem túlstresszelni magam) minden happy és örülök, aztán jönnek az olyan apróságok, mint ami tegnap történt:
Mivel a lányom csoportjának ovónői szabin vannak, átkerültünk egy idegen csoportba.......tegnap pedig az ovónő ( akit nem is ismerünk, és a gyerekkel a 3 év alatt 1 percet sem foglalkozott!!!!!) felháborodva számon kérte rajtunk, hogy hogyan mehet a gyerek iskolába, mikor még összeadni sem tud!!! Shocked Shocked <--Így néztem rá!!!!
Én ilyenről még nem hallottam!
Jártunk végig csipegetésre, és nagyon jól ment, mindig boldogan jött ki a gyerek, rettenetesen várja a sulit.
Én meg saját magamat rágom az ilyen dolgokon! Veletek történt hasonló?
Most igazán mit csináljak Question Question

Az iskolában mi is kaptunk szép hosszú listát! De például a radírra azt mondták, hogy legalább fél évig nem is fogják még használni.
A ceruzákra sokat mondtak, legyen legalább 2-3 zöld és piros a tolltartóban. A feketénél pedig azt ajánlotta az ofő, hogy azt a fajtát vegyük, aminek lehet a fejét cserélni, így nem kell folyton hegyezgetni!
Szerintem ez elég jó ötlet.......bár nem tudom, hogy a gyakorlott iskolás szülők ajánlanák-e. Razz Razz
Vissza az elejére
Inkognitó

Vendég

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 11, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Yasmine, köszi a választ, a gáz csak az, hogy a listát az ofő adta Cool .

A ceruzatippeket nagyon köszi!!!
(Egyébként március óta iskolaelőkészítőzünk folyamatosan, már 6 db postaironon túl vagyunk.)

Betűtartó nem volt a listában Wink , de figyel már egy itt a polcon, meg sín, meg több készlet betű.
Vissza az elejére
Inkognitó

Vendég

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 11, 07:38    Hozzászólás témája: Iskolakezdés előtt... Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elérkezett ez az időszak is, igen, iskolába megy az én gyerekem is. És bár még dúl a nyár, zajlanak a közös programok és a mamázások, azért engem csak nem hagy békén az a jó hosszú, kisbetűkkel írt egy oldal, amin jövendő iskolánk tájékoztat, hogy milyen eszközökkel ellátva várja csemetémet az első osztályba...

Tudom, hogy a nagy hiperek lassan kezdik a tanszervásárt, ám elbizonytalanít saját tapasztalatom: egy darab postairon a piros-kék nevű áruházláncban 133 forint jelenleg, míg május végén egy városszéli kis írószerboltban 100 forintért vettem. Tudom, egy db-nál még elmegy a különbség, (bár tanítónő szomszédom szerint a postairon erős fogyóeszköz, jobban járok, ha az itthoni készletet 10-ről indítom, de itt a különbözetből újabb 3 darab kijön Shocked ) de ha minden tételnél ilyen különbségeket tapasztalok, és főleg ha nem egy db-ot kérnek, hanem 10-et (mint pl a kenőfejes ragasztóból - te jó ég, az meg melyik Rolling Eyes ???), akkor bizony jócskán elszaladhat a számla végösszege, és vele a családi kassza is.

Várok ide minden iskolakezdő anyukát, tapasztaltat és hozzám hasonlóan gyakorlatlant, hogy kollektív tapasztalatokat gyűjtsünk, és igyekezzünk ebből az anyagi (és gondolom soxor fizikai, mert szeptember első heteiben még biztos lesz naponta újabb és újabb beszerzendő tétel Rolling Eyes ) megpróbáltatásból a lehető legjobban jöhessünk ki.

Tehát akkor a nagy kérdés:
Mit hol érdemes megvásárolni, hogy lehetőleg a lábunkat se járjunk tövig, és a pénztárcánk alját se lássuk meg?
És jöhet minden apró trükk, fortély, tanács, ami ezt a nehéz és szép időszakot segíti.

Köszönöm!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés