Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
GYED-GYES....
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erikaIII

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 12:19    Hozzászólás témája: szabadság Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, új vagyok itt! Cool

Meg tudja-e valaki pontosan mondani, hogyan kell kiszámolni a nekem járó szabadságot, ha hamarabb visszamegyek gyed-ről gyes-re és már alkalmazva, állományban is vagyok gyes mellett? Kicsit összekavarodtam az eddigi böngészésekben.

Ha ráér valaki, megírom a részleteket is. Szakértő ma már nem fogad, ezért bízom bennetek! Very Happy

Erika
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 13, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Basszus. Köcsögök. Evil or Very Mad Milyen ország ez? Szép. Mindegy, azért köszi! Smile
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 02, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka, nem akarlak elkeseríteni, de nem fog menni, amit akartok...mi pont ezt jártuk körbe, és anno Szakbarbárt is megkérdeztem... Mert csak egyféle támogatási formát tudok igénybe venni. Nekünk is ez a felállás lett volna, csak az a bibi, hogy a MÁK egyeztet az oep-pel, és egyből kiderül, hogy mi van...És ha ez kiderül, akkor visszaköveteli a kifizetett pénzt is.. Sad
Szomorú, mert így van. Annyira körüljártam, és mindenhol ezt a nemleges választ kaptam, pedig a jogszabály szerint lehetne, viszont az életben meg nem...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bniki01

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 02, 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Borka:ezt hol olvastad?Mert én úgy tudom,hogy ezt így nem lehet.De lehet hogy én tévedek...

A hozzászólás legutóbb bniki01 által 2008, Feb. 02, 10:23-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 02, 00:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oké, most már én is értem. Nálunk akkor Apát rakjuk át gyesre, én pediug megigényelhetem a tgyást és a gyedet... Jól van Smile
szetimami

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 26, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nah, átolvastam a kisokost... (Köszi Pkagi!) Lesz azért szaladgálnivaló a Babácska érkezése után, de sztem ha képben vagyunk mindenről, hogy mit mikor és hol, akkor sokkal könnyebb helyzetben vagyunk. Legalábbis remélem leszünk... Nagyon jó, hogy így minden össze van ide nekünk gyűjtögetve! Cool
Vissza az elejére
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 25, 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Javaslom, hogy nézzétek meg a kisokost. (fenti fülecske) Nagyon sok infó van ott a Gyás, Gyes, Gyes-ről.

[^]  
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 25, 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szetimami nem én is minnimál béren vagyok elvileg vagyis amikortól a gyedem indult és 50ezret kapok akkor nem vonnak akkora adót

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
badol

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 25, 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szetimami!
Még én sem értek mindent, de pár dolog már kezd kivilágosodni Smile
pl. nem hallottam ilyet, hogy az előző naptári év számítana... hanem hogy legyen 180 nap biztosítotti viszony a gyed előtt. Én pl. kb. 180 napot fogok dolgozni mielőtt gyedre megyek, és magam cégében magam szabom meg a fizumat...(már amennyire futja... Twisted Evil ) és az számít, hogy ÁTLAGBAN milyen volt a kesetem. Tehát pl. 2 hónapig minimálbér (pl. 60 ezer), utána meg 4 hónapig mondjuk bruttó 300 ezer, akkor olyan, mintha mindvégig bruttó 220 ezres keresetem lett volna, és ez alapján kapom majd a gyed-et... remélem nem tévedek... (a gyed asszem az átlagkereset 70%-a lesz, de max. kb. 90.000 Ft.)
Ja és azt hiszem a gyes-hez, ami egy jóval kisebb összeg (kb. 25 ezer), semmilyen előfeltétel nincs. Sem 180 nap biztosítás, sem orvoslátogatás... de lehet, hogy keverem valamivel...
Vissza az elejére
szetimami

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 25, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ebben a nagy kavalkádban már el sem tudok igazodni! Én úgy hallottam, hogy a gyed a baba születése előtti év januárjától decemberéig számított naptári napi kereset alapján jár. De mennyi az az annyi...?

1. Mi az a naptári napi kereset?????

2. Most az adott napi, vagy a baba születését megelőző teljes év számít?

3. Mi van azokkal a kismamákkal, akik pl. 2008. decemberében szülnek? Nekik a 2007-es év keresete számít? Akkor minek a gyes/gyed előtt a 180 nap biztosított jogviszony?

4. Minimálbér esetén 40.000 Ft GYED-et kap a kismama?

Ha valaki belelát ebbe kérem segítsen!! Én már semmit nem értek... Köszi!!!
Zsiz

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 24, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gyeddel kapcsolatos segítséget szeretnék kérni.
Kislányom 2007 június 17-én született, jelenleg gyeden vagyok vele. Családunkban sajnos én vagyok a főkereső, így a kislányom 1 éves korában vissza kell mennem dolgozni, nincs más választásunk. Arra gondoltunk, hogy a férjemmel elcserélnénk gyedet, így nem kellene bölcsibe adni a lányomat. A férjem közalkalmazott immár hetedik éve, 2008-ban 32 éves lesz, az "ő" gyede 2008. június 15-tel indulna. Hogyan kell intézni a "gyed átadását"? Mennyi idővel előbb kell jeleznie a munkahelyén a férjemnek, hogy gyedre megy? Egyáltalán mennyi szabadság illeti meg? A szabadságot ki kell venni a gyed előtt? A munkáltató megtagadhatja a szabadság kiadását? (A párom egy általános iskolában dolgozik.)
Előre is köszönöm a segítséget, Zsiz
Vissza az elejére
bniki01

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 18, 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

czar_zsolt:igaz hogy nem tőlem kérdezted,de válaszolnék ha nem bánod.

Fent a honlap tetején a piros "fülek" között válaszd ki a 6-ik fülecskét,amire rá van írva hogy szakértők.Ott keresd meg a szakbarbárt.Ott tudsz tőle kérdezni,de most szabadságon van.

Remélem tudtam segíteni,és nem haragszol hogy beleszóltam.
Sok sikert!
czar_zsolt

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 18, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moderátor írta:
EZ A TOPIK NEM SZAKBARBÁR TOPIKJA, NEM OLVASSA ÉS NEM VÁLASZOL ITT!!!

én is teljesen új vagyok.
akkor kedves moderátor légyszíves mond már meg melyik a szakbarbár topikja pontosan?
köszi.
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 16, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

EZ A TOPIK NEM SZAKBARBÁR TOPIKJA, NEM OLVASSA ÉS NEM VÁLASZOL ITT!!!
Vissza az elejére
czar_zsolt

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 15, 15:39    Hozzászólás témája: határozott idejű szerződés gyed,gyes,tgyás Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt szakbarbár !

Moderátor által törölt szöveg
Vissza az elejére
dajkav

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 13, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szervusztok, teljesen új vagyok itt, meg a fórumozásban is. Szakbarbárt javasolták, de bárki válaszát örömmel várjuk. Probléma: passzív gyed alatti biztosítottságot (a következő bébi miatt, akit két éven belülre tervezünk) jelenleg csak a munkanélküliséggel érhetek el?
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 12, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esetleg még az lehet, hogy Veronika után kéred a gyedet amíg 2 éves nem lesz, és utánna meg a pocakbaba után a gyedet amíg ő nem lesz 2 éves, aztán meg jöhet 1 év gyes... Nekem legalábbis ez lett felvázolva, csak mi találtunk egy jobb megoldást..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
csepp77

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 12, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ezt szomorúan veszem tudomásul, hiszen anyagilag nem lenne mindegy...
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 09, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem kapható, csak 1 féle juttatás, éppen mos tjártuk mi is körbe..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
csepp77

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 09, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok.
Van egy 6 éves fiam ( Olivér ) és egy 10 hónapos lányom ( Veronika ), akivel itthon vagyok gyeden. Most újra babát várok ( most vagyok 10 hetes ) .Azt szeretném tudni, hogyha a másik babával is gyedet igénylek, akkor attól még a Veronika után is kapom-e tovább? Tehát a két picire párhuzamosan megkapom a gyedet vagy akkor már megszünik a jogosultságom az egyik gyerekre? Vagy azzal járnék -e jobban, ha gyest igényelnék? Kissé tanácstalan vagyok.
Köszönöm a visszajelzést. Smile
Vissza az elejére
Ria303

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 01, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves szakbarbár!
Nekem olyan problémám van hogy sajnos szept.30-án megszünt a munkaviszonyom, most kiirattam magam passzív táppénzre, ugyanis 14 hetes kismama vagyok. Munkaviszonyom 2006.okt.1-2007.szept 31-ig volt.86eft-re voltam bejelentve.Így sehol sem alkalmaznak.
Mit tudok csinálni, mert a passzív táppénz csak 45 jár napig jár? Utánna még elmehetek munkanélkülire, de az sem tart szülésig. Fog nekem járni a tgyás/gyed/gyes??
köszönöm előre is a segítséget.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 25, 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizu Very Happy
az egyszeri anyasági támogatás jár duplán - vagyis még aduplánál is több valamivel.
A gyed és a tgyás jövdelem alapú, így nem számít a gyerekek száma.

a gyes az ikreknél dupla, nyugdíjjárulékot vonnak belőle, így ca. 47e ft netto.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 25, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizu, a gyed jövedelem után jár, így a bruttó béred, kb. 70%-át kapod..A gyes meg duplán jár ikreknél...Így talán az első 2 évben a gyed picivel több lenne, mint a dupla gyes...de nem vagyok benne biztos, mert jelenleg azt sem tudom, mennyi a gyes összege...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
zizu75

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 24, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello mindenki és kedves szakbarbár!
Most írunk először,márciusban ikreket várunk.Valaki tudja,hogy a gyedet is duplán kapjuk vagy csak a gyes jár majd kettő?
Mindenki mást mond,valaki tudja biztosan?
95000.- a bruttó besorolási bérem,mennyi lesz a gyedem,hogy kell kiszámolni?Nagyon fontos,mivel elég sok a kiadásunk a lakást is hitelre vettük.Előre is köszi!
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 30, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ha nem születik meg a második baba az 1-ső gyerek 3éves koráig??? akkor mi van????
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 30, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Coconut

Ha a gyermeked 3. éves koráig megszületik a kicsi, akkor a Gyás, Gyed alapja a munkaszerződésedben szereplő béred lesz. Ha ez is magas, akkor természetesen a maximális összeget fogod kapni. Anyasági támogatás is jár az újabb gyermek után és 2 gyermekre már magasabb családi pótlékban is részesülsz gyermekenként, mint egy gyermek setében.

[^]  
Vissza az elejére
Coconut

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 30, 12:34    Hozzászólás témája: GYES - gyed- újra GYED? Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves lányok és Szakbarbár!

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy második gyerek érkezésekor hogy alakul a GYES/GYED viszonylat?

Most GYED-en vagyok november végéig, akkor lesz két éves Petim. Szeretnénk kistesót 2008-ban, reméljük sikerül. Jövő novemberig GYES-en leszek, mindenképp szeretnék itthon maradni vele 3 éves koráig/oviig.

Mit érdemes lépni, hogy a 2. GYED is lehetőleg a maximum legyen, mint most? Tudtommal a 2. GYED kiszámításakor az utolsó év átlagjövedelmét veszik alapul és ha az a GYES vagy GYED, akkor iszonyú kevés. Most a maximumot kapom, mert elég magas volt a bruttó fizetésem. Mi a teendő? Hogy járok a legjobban? Vissza kell/lehet menni táppénzre szülésig amikor már biztos a baba és az javít az átlagon? Járni fog TGYÁS, egyszeri anyasági segély?

Köszönöm előre is az infókat, üdv ANNA

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
brikcsi

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 14, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocs lehagytam a linket:

http://forum.index.hu/Article/.....a=70219829

Brigi
Vissza az elejére
brikcsi

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 14, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Rita!

Ezen a fórumon felteheted a kérdéseidet a Szakbarbárnak!

Üdv.:Brigi
Vissza az elejére
aylen

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 14, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Szakbarbárt hogyan lehet elérni, itt a Családineten mindig azt írják, hogy ma már nem lehet többet kérdezni, nézzek vissza később, én fáradhatatlanul ezt teszem, de mindig ugyanaz fogad. El lehet őt érni más fórumon, vagy emilcímen, ha fizetős az sem baj. Fontos lenne.

Köszi,
Rita
aylen@freemail.hu
Vissza az elejére
FDori

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 10, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lorin!

Van még egyszeri anyasági támogatás, ha minden igaz akkor most 65000. Ugyan ott kell igényelni ahol a családit, vagy a munkáltatónál.
Régen ezt úgy adták hogy már a terhesség utolsó hónapjaiban utalták a ccsaládit, de ezt is elbénázták és csak szülés után lehet igényelni!
Vissza az elejére
Lorin

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 10, 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy van e még olyan,hogy egyszeri anyasági segély? Ezt a születés után lehet felvenni! kB(50.000-60.000 Ft között van,ha jól tudom)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
FDori

HozzászólásElküldve: 2007, Aug. 08, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy fontos kérdésem lenne a TGYÁS, és a GYED összegével kapcsolatban.
2006 augusztus 23-tól van bejelentett munkahelyem, december elején veszélyeztetett terhesként táppénzes

állományba vettek, ami egészen a szülésig tartott (2007.05.18.).
A munkahelyem szerint a minimálbér után kell kapnom az ellátásokat, mert nem dolgoztam 180 napig a táppénzt

megelőzően. Épp most jártam az OEP-ben ahol ha lehet még jobban összezevartak. Ott azt mondták hogy a táppénzt

megelőző 180 napi fizetéseim összegéből kell kiszámítanom, hogy mennyit kell kapnom, mert ugyan a 180-ba

belszámít a táppénz , de mégsem.....
Az OEP honlapján ez áll:
A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani:

· a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély folyósításának

idejét.

Tehát? Valaki segítsen! Az is elég ha ír egy összeget, nem kell megmagyarázni.
100.000 Ft-ra vagyok bejelentve, de a tápénzt csak minimálbér után kaptam megintcsak valami 180 nap miatt.

Előre is köszönöm Dóri
Vissza az elejére
k_marcsi

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 06, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.magyarorszag.hu/ugy.....ll/gyertam
http://www.csaladinet.hu/index.....group_id=4
Itt is van sok okosság.

A családinet szakbarbárát pedig én is csak ajánlani tudom.
Én már többször is kérdeztem tőle, mindig válaszolt pár napon belül.

[^]   [^]  
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 06, 06:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak hogy "hazabeszéljek": Szakbarbár a Családinetnél is megtalálható szakértőként, itt lehet Tőle kérdezni:

http://csaladinet.hu/index.php.....mp;id=1760
Vissza az elejére
mocorgo1

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 05, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

itt:

http://forum.index.hu/Article/.....?t=9036766
Vissza az elejére
harivera

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 05, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SziasztokSziasztok
Erről a témáról az origón találtok választ a szakbarbártól. Kattints a gyorkeresésen a gyedre és ott keresd a jedilovag kezdetű moderátort.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bogáncs

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 25, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először az örömhír: dec. 20-án a várhatóan apa leszek!

Útmutatást szeretnék kérni a gyed-re vonatkozóan:
A feleségem diákvízummal tartózkodik Magyarországon és esti tagozaton tanul (ötvös képzőben), nincs TAJ száma, TB kártyája. Nekem letelepedési engedélyem van, télire valószínű, hogy magyar állampolgár leszek. Nekem állandó munkahelyem van, TB stb.
Kérdésem konkrétan az, hogy mit is jelent ez a 180 nap biztosítás? Hogyan lehet azt elindítani, elvileg meg lenne 180 nap dec. 20-ig ... Egyáltalán jár-e gyed külföldi állampolgároknak, ha a baba itt születik?

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Dee

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 13, 18:55    Hozzászólás témája: GYED-GYES.... Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondoltam índítok egy új topicot ennek kitárgyalására, mert a múltkor felmerült egy-két kérdés. Nos, én utána néztem és hasznos infókat találtam az Eg.ügyi , Szoc, és Csal. Minisztérium honlapján.
Most bemásolom ide az alapinfókat!

gyermekgondozási díj (GYED): a biztosított szülőt megillető ellátás, mely a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosító időtartam (168 nap) leteltét követő naptól a gyermek második életévének betöltéséig jár. A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 %-a (2004-ben max. 83.000,- Ft).
1997. évi LXXXIII. törvény
gyermekgondozási díjra (GYED-re) jogosult:
- a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt, (a szülő alatt érteni kell: a vér szerinti és az örökbefogadó szülőt, továbbá a szülővel együtt élő házastársat, azt a személyt, aki a saját háztartásában élő gyermeket örökbe kívánja fogadni és az erre irányuló eljárás már folyamatban van, és a gyámot),
- a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt megszűnt, feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett, és a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,
és a gyermeket saját háztartásában neveli.
1997. évi LXXXIII. törvény

gyermekgondozási segély (GYES): családtámogatási ellátási forma, melyre a gyermeket nevelő szülő, nevelőszülő és gyám (és bizonyos esetben a nagyszülő) jogosult. Havi rendszerességgel járó juttatás.
1998. évi LXXXIV. törvény

gyermekgondozási segély-re (GYES) jogosult: a szülő, a nevelőszülő, a gyám saját háztartásában nevelt
- gyermek 3. életévének betöltéséig,
- ikergyermekek esetén a gyermekek tankötelessé válása évének végéig (legfeljebb 10 éves koráig),
- tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10. életévének betöltéséig.
- a nagyszülő a szülő jogán akkor, ha a gyermek
- 1. életévét betöltötte
- gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik, valamint
- a szülők a GYES-ről lemondanak és egyetértenek abban, hogy az ellátást a nagyszülő vegye igénybe, feltéve, hogy ő maga megfelel az ellátásra való jogosultság feltételeinek és a szülő esetében is fennállnak – ide nem értve a kereső tevékenység folytatásából adódó körülményeket – a jogosultsági feltételek.
1998. évi LXXXIV. törvény
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
11 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés