Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Egyedülálló anyák klubja
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Daphne

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 26, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egyedülálló anyákkal és csemetéikkel ismerkednénk, mennék közös programra a kisfiammal aki 4és fél éves. 6 hónapja váltam, a II kerületben lakunk, de eléggé mobilisak vagyunk amúgy.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
boldogsag

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 23, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Én is új vagyok itt. 2 gyerköcöm van az első házasságomból egy mindjárt 12 éves fiam. 7Éves volt az iskolát kezdte amikor elváltunk, egy pokol volt ugy éreztem nem vagyok képes egyedül boldogulni, ráadásul egy komolyabb betegségem is volt. Majd a válás után megismerkedtem 2, gyermekem apjával aki 7 évell fiatalabb nálam , ezért én nem is akartam ezt a kpcsolatot, de sokan azt mondták ne tiltakozzak max lesz pár szép évünk.Tavaly terhes lettem ami 10 évig nem sikerült, mondván nem lehet több gyerekem, én nem szerettem volna ezt a babát, de a párom igen.Ugy gondoltam, hogy nem lehetek önzö és nem vehetem el ezt tőle. Most fél éves a gyönyörű kislányunk az apja szereti , de kb egy hónapja vmi megváltozott" persze kisebb viták voltak" egyre többet haverozott már szinte alig beszéltünk.Most elköltozött és én megint kétségbe vagyok esve mi lesz velem 2 gyerekkel leszek-e elég erős ahoz, hogy megint kezdejem előről az egészet.Ha vki hasonló helyzetben van kérem segítsen pár jó szóval, most nagyon rámfér!Köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Alibibi

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 17, 16:31    Hozzászólás témája: kérés-kérdés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én még új vagyok itt és a segítségeteket kérném.
Olyan anyukákról írnék cikket, akiknek a párja nem akarta a gyermeket, ők mégis úgy döntöttek, megtartják a babát.Nagyon kérlek, ha valamelyikőtök ismer olyan anyukát, aki név és fénykép nélkül természetesen, de szívesen elmondaná a történetét, jelnetkezzen nálam:
eszter.szollositoth@t-online.hu
Köszönöm előre is!
Vissza az elejére
napfenyreka

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 16, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Nadjamami!
Nagyon szívesen! Merrefelé laktok?
napfenynapfeny@gmail.com, ide írj esetleg Smile
Puszik!
Vissza az elejére
nadjamami

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 16, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is egyedülálló anyuka vagyok, most 3 hónapos a kislányom Nádja, a terhesség 4. hónapjától vagyok egyedül, boldogok vagyunk, imádom a kislányomat, de nagyon nehéz, most mindjárt etetnem kell, de ha lesz kicsit több időm, megírom a történetünket.

Kedves NapfényRéka, engem érdekelne ez a segítség nyújtás, néha nagyon sokat jelentene, mert most már a barátok is egyre kevesebbszer vállalkoznak a gyerekvigyázásra és legtöbbjüknek nincs is gyereke, persze ehhez mindenképp meg kell ismerkednünk, mert nagyon nagyon féltem a kicsikémet.

Mindenesetre ez egy nagyon kedves és szép felajánlás, hogy így segítenél anyukáknak!!!
N. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
napfenyreka

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 02, 15:41    Hozzászólás témája: Babysitter ingyen Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én azzal szeretnék és tudnék segíteni nehéz helyzetben lévő, akár egyedülálló anyukáknak, hogy gyakorlott, tapasztalt babysitterként szívesen vigyáznék babájukra, kisgyermekükre. Természetesen nem pénzért, ingyen. Különben is babysitterként dolgozom, és imádom a kicsiket. Megoldható saját otthonomban is, a belvárosban Budapesten. napfenynapfeny@gmail.com
Wink
Vissza az elejére
ujonc

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 02, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Engedjétek meg hogy csatlakozzam Hozzátok. Még nagyon új vagyok a témában, ezért lenne is kérdésem. Meg tudnátok nekem mondani, hogy mint egyedülálló anya milyen támogatásokat, adóvisszaigényléseket, kedvezményeket tudok igénybe venni? 2 picikém van, az egyik 2 éves, a másik 4 hónapos....
előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Borsóleves

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 08, 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsu34

Igaz én a férjemtől estem teherbe, most már csak a volt férjem, vagyis remélem, hogy nemsokára az lesz, viszont nekem is sokáig azt mondták, hogy nem lehet gyermekem...orvosról, orvosra jártam, a hét minden napján, minden reggel vérvétel, stb. Azt mondták reménytelen, szó szerint így fogalmaztak, Isteni csoda lenne ha magának csak úgy, minden segítség nélkül gyermeke születne. Nem telt el egy év.... 2005. júniusában voltam 8 hetes terhes:))))Most egy éves a kisfiam!Smile
Borsóleves

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 08, 23:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mbali!

Én sem sűrűn írok, néha felnézek, látom, hogy se kép se hang és megyek:)De most örülök hogy látlak benneteket...
Nagyon sajnálom ami veletek történt, bár lehet hogy így a legjobb, ha Ő ilyen, nem is szerette volna igazán a gyermekedet...az ilyet hagyni kell menni....neked viszont annál inkább a gyermeked mellett kell lenned és mindenben támogatnod....igaz még csak 14 hónapos, de gondolnod kell a jövőjére is...!!!

Az én kis lurkóm most volt egy éves!Az apukája persze erről is megfeledkezett!
Zsu34

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 07, 19:16    Hozzászólás témája: Babavárás egyedül Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok és egyedül várom 34évesen a babámat,most vagyunk 32hetesek.Egy nagy szerelmi csalódás után keveredtem össze a kisbabám apukájával,aki nős,gyereke is van(tudom,vessek magamra) és mellesleg egy munkahelyen dolgozunk.Kalandnak fogtam fel eleinte+meg akartam mutatni a régi nagyŐ-nek,hogy másnak is kellek.Aztán nemcsak testileg,de lelkileg is kötődni kezdtem,ami nem csoda,hisz naponta összefutottunk,heti 2-3alkalommal nálam kötöttünk ki... Very Happy Megbeszéltük,hogy nem válik,gyerekről szó sem lehet és megbízott bennem,ugyanis közben meddőnek kiáltottak ki az orvosok. Crying or Very sad 1éve ki akart szállni a buliból,mert szerinte én többet érdemlek egy ilyen kapcsolatnál,ő nagyon jól érzi magát velem,de nekem tovább kellene lépnem.3hétig bírta...Közben felfedezték végre más városban a meddőségem okát: PCO-szindróma,ami gyógyítható,de ugyebár kellene hozzá egy stabil pasi is.Kezdtem lemondani arról,hogy a közeljövőben babám legyen,mert kilátástalannak tűnt,hogy hirtelen előkapjak egy pasit,aki kitart mellettem a kezelés(esetleg lombikprogram)során.
Nem részletezem,hogy lelkileg min mentem keresztül,egyszerűen haldokoltam.Elhatároztam,hogy a gyógyulás útjára lépek egyedül is.Aztán tavaly nyáron megtörtént a csoda:megfogant a kislányom.Félelemmel vegyes boldogságot éreztem,mert tudtam,babám lesz,de az apját elveszítem.DE kellemeset csalódtam benne,ledöbbent,viszont tudatta velem,hogy anyagilag nem ígéri(mert hatalmas hitelt vettek fel),de lelkileg nem hagy magamra.Azóta is járogat hozzám,igaz,kevesebbet és a munkahelyen sem mutatkozunk együtt.Nem akarom lebuktatni se otthon,se a munkahelyen,mert szeretem annyira,hogy ne akarjak neki rosszat.Nem tudom,megnézi-e egyáltalán a kislányát,az ő szempontjából jobb lett volna,ha fiú lesz(2lánya van).Azt sem tudom,mikor közli,hogy nem jön többet vagy csak simán lelép.Attól félek,hogy nem akarja megismerni a gyerekét,nehogy kötődjön hozzá.Én is tudom,hogy többet érdemelnék az élettől,de egyszerűen mindig elkerültek a normális pasik.2diplomám van,szuper munkahelyem,elég jól keresek,saját lakásomban élek,női szemmel is jó nőnek tartanak.Azt viszont csak 1-2ember tudja,hogy nagyon magányos vagyok,a babám "balkézről" lett és nagyon hiányzik egy TÁRS,aki APUKÁJA lenne a gyerekemnek.

Bocs a siránkozásért,de ez kikivánkozott belőlem. Embarassed Zsu
Vissza az elejére
Mbali

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 23, 23:08    Hozzászólás témája: szia borsóleves Hozzászólás az előzmény idézésével

én is új vagyok, és örülök, hogy téged itt találtalak, mert mások mostanában nem jártak erre... mekkora most a babád? Az enyém 14 hónapos, és az apukáját azóta nem láttam, hogy megtudta, gyerekünk lesz. kiderült már mást szeret, azóta gyerekük is van. Szerencsére mi is jól vagyunk, bár volt néhány nagyon nehéz hónap. Ha van kedved, mesélj. Szia
Vissza az elejére
Borsóleves

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 00:54    Hozzászólás témája: mégcsak most regisztráltam SZIASZTOK!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Még "új vagyok", viszont nagyon azt hiszem hogy jó helyen járok!!!Bár az elköltözésem 7 hetes gyermekemmel a férjemtől (közös otthonunkból) nem volt "nehéz", de ami azután jött.....
Én kimondottan a gyermekem miatt költöztem el, egyszerűen nem tudott sőt, néha életveszélyes helyzetekbe hozta az újszülött kisfiamat....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 02, 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drukkolok neked!!!
Szervezd meg a dolgot elöre és amikor nincs otthon akkor költözz el Smile

Ja ha esetleg tudod milyen néven játszik a neten akkor szólok ,hogy vadásszanak rá a játékban Smile ismerem a játékvezetö srácokat Smile
énvagyok

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 02, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm lányok! sokat segítettetek! igen igazatok van jobb minél előbb túl lenni rajta, még a babám sem sinylődné meg hiszen 4 hónapos csak! drukkoljatok hogy mniden simán menjen! az biztos, nem lesz könnyű, mert úgysem enged könnyen! nekem is akkor kéne mikor nincs itthon!
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 29, 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Énvagyok,
Én mivel engem nem engedett volna el a férjem mindkét alkalommal akkor léptem le amikor nem volt otthon.Szüleimhez mentem én is majd később albérletbe.
A gyereknek jobb szerintem apa nélkül, mint egy ilyen apával rossz légkörben felnőni,az én fiam is megsínylette azt a pár évet amíg látta hallotta a vitákat Confused bár mára már kiheverte Smile
Nekem nem volt sok kapcsolatom a válás után,de nem a gyerek elött történtek a dolgok, hiszen nem is voltak olyan komolyak és ő még ezt nem értette volna meg Smile
Amikor megtaláltam az igazit akkor bemutattam őket egymásnak iaz csak azt mondtuk barátok vagyunk a gyereknek hiszen még nem is voltunk akkor régóta együtt ,de éreztük komoly lesz.
Jelenlegi párom sokkal jobban apja fiamnak mint a vérszerinti és apának is szolitja a gyerek azóta ,amint bevallottuk neki, hogy több mint barátság a kapcsolatunk Smile
Szerintem ,ha elhatározod magad akkor sikerül lezárnod ezt a kapcsolatot és még megtalálhatod az igazit Smile
Ha nem lépsz te sem leszel boldog és a fiad lelke is sérülni fog!
Érdemes a szülőkre hallgatni annó én sem tettem pedig nekem is megmondták, hogy ne,mert nem lesz jó vége !!!
énvagyok

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 29, 08:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!ti hogy tettétek meg az első lépést? azaz hogyan sikerült elköltöznötök?
énvagyok

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 29, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és mindig el mondom neki, hogy ez így nem mehet tovább elköltözünk, de nem hatja meg. ugyanakkor, ha jókedve van, mert pl sok a ameló és több pénz várható, akkor meg normális. de már annyiszor elmondtam neki, ohgy kijönnénk mi a pénzből ,ha nema cigijére, meg a kajájára és a kolájára költené! de érthetetlen! valamelyik naop is egy terülj terülj asztalkámat csinált, mondta azért csinélt ennyit, hogy én is egyek. mondtam neki én nem eszek, mert ezt a pénzt inkább a gyerekemnre költöm! de hiába nem veszi a lapot! és dagadt már mint a disznó! pedig azt is megbeszéltük, hogy szülés után együtt fogyunk le, én fogytam, de ő....
énvagyok

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 29, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

köszönöm a hozzászólásotokat! egyetértek, szerintem sem változik meg Sad sajna az ő családja ilyen . pl a fiunkat is kb ha 5x látták Sad pedig annak idején átbeszéltük, hogy a párom ne legyen ilyen mert tudhatná, ohgy milyen ha a szülők le sem sz..ják. és mégis ő is ilyen lett. és még azt nem is írtam , hogy munka után mikor ráérne akkor sem velünk van, hanem játszik hasonló köcsög buzikkal interneten keresztül és végig ordítja a házat éjjel 1-2 ig is akár.( lőjj, a-ra b-re , stb..) szüleimhez kellene költöznöm, ők biztosra mondták már az elején a kapcsolatnak, hogy nem vagyunk egymáshoz valók Sad

csak nagyon félek, hogy esetleg a fiam apa nélkül nő fel , hiszen sok mindent csak tőle tanulhat meg!
félek attól, ha esetleg újabb kapcsoltba kerülök és tart kb 1-2 évig majd megint egy újabb kapcsolat, stb....és akkor a fiam mit gondol rólam? milyen lesz az ő élete? mindig egy újabb apuka jelölt? rettentően fáj, hogy amit én kaptam a szüleimtől ( biztonság, szertet, odafigyelés, stb) ezt én nem tudom a fiamnak nyújtani! Pedig szegénykém mindig annyira örül mikor láthatja az apját! és mindig biztatom a párom, hogy nagyon szereti a kisfia és várja, de egyre jobban hiába, ez egy aljas szemét állat!
tudom, elhatározás kérdése az egész, de az első lépés iszonyatosan nehéz! egyébként meg kívülről mindenki álompárnak hisz minket, bár én már ahol lehet elmondom a valós helyzetet amiből aztán otthon újabb veszekedés lesz...
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 28, 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Énvagyok,
Egyetértek jasmineal!!!
A saját és a pici babaád érdekében szerintem lépned kell,ha akart volna ,már megváltozott volna a párod!majdnem biztos,hogy nem fog és a helyzet csak rosszabb lesz ,ha tudsz beszélj a szüleiddel biztos segítenek neked lépni!!!
Hidd el , tapasztalatból beszélek! Nekem másodszori elköltözésre sikerült végleg elhagyni a férjemet ,mert én is a gyerek meg a hátha rájött és megváltozik csapdájába estem bele...Te legyél okosabb!!!
Sok sikert hozzá és fel a fejjel megtalálod azt aki majd megbecsül! Smile
énvagyok

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 28, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! BEa vagyok és van egy 4 hónapos kisfiam. nagyon el vagyok keseredve. ugyanis a párommal már 12 éve együtt vagyunk: voltak jó, gyönyörű és rossz percek is már együtt...de most nem tudom mi tévő legyek. szinte semmit nem szólunk egymáshoz, ha igen az is átmegy veszekedésbe. a kisfiunkkal semmit nem törödik: még soha nem tette rendbe, nem fürdette, rá sem néz, talán naponta 5 percet, de talán még annyit sem Sad ami pénzünk van nagy részét eldohányozza Sad kzösen vettünk egy házat évekkel ezelőtt aminek fiztejük a hitelét keményen, sokszor a babapénze megy rá...hiába beszélek a párommal ,hogy ne dohányozzon ( ez havi 30-40 ezer...) nem is bújunk össze, semmi szóval egymás mellett élünk, de nem együtt, talán ez a legjobb megfogalmazás. legszívesebben otthagnám, ezt már rengetegszer elmondttam neki, ohgy mi az ami bánt...ha velem van baja legalább a kisfiúval foglalkoozzon többet! nem? nálunk a családban nem volt válás és én nagyon harmónikus családban nőttem fel és az is fáj, ohgy én ezt a gyerekemnek nem tudom megadni Sad tudom hogy ez nem jó mert csak az üvöltést hallja a párom részéről.(néha normális) nagyon tanácstalan vagyok. az eszem azt mondja : el kell hagynom a párom, de a szívem és a babám miastt meg azt hogy maradjunk.az a baj hogy annyira felidegesít a párom a pénz költése miatt, hogy sokszor van rosszkedvem és legszívesebben ordítanék még a babámra is isznyatosan nagy önkontrollal mosolygok a gyermekemre, hiszen ő nem tehet erről. de ezt én nem tudom csinálni tovább! pl ha elmegyek a babámmal vhova majd vissza észre sem veszi, múltkor is azt kérdezte mikor megjöttünk, hova készülünk.szóval elegem van az egészből.
Vissza az elejére
Skiddy

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 27, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Andrea!

Én ugyan már nem vagyok egyedülálló de benéztem ide is Smile
Nekem 9 éves a nagyfiam.
Szerintem nem kéne így bezárkóznotok ,nyitnotok kéne picit bár tudom nem könnyű!
Miért nem mentek el ketten a fiaddal strandra, nyaralni ott ismerkedhetnétek mind a ketten Smile szerezhetnétek barátokat.
Érdekbarátaim nekem is voltak még olyan is aki meglopott,de ezen túl kell jutni Smile
Andrea68

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 26, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
38 éves vagyok,és "egyedül" nevelem 13 éves fiam. Hihetetlen, de nincsenek barátaink, sem neki, sem nekem! Részemről érthető, hiszen, szinte teljesen bezárkozva éltem az elmúlt tíz évben, mindenkinek megfelelve. De a főbb gond nem is ez, hanem fiam.
Lassan nyár vége felé járunk, és nincs kivel, akár egy strandra, tóra, illetve nyaralni menni. Én koromat meghazuttólva, tök idétlen vagyok, nagyon bírom a jó hangulatot. Fiam is tök jó fej, csak korához képest, állítólag érettebb. Igazából nem tudom mi a gond velünk!? Ja, és persze mindenki csak addig barát, amíg valami érdeke fűzi hozzá! Aztán illa berek,eltünnek! Talán ismerős valakinek a gondom?
Vagy tényleg fura vagyok?
Andrea
Vissza az elejére
Henriette

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 05, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom olvassa e valaki az üzenetem,de valahol el kell kezdnem.. leirnám röviden a történetet,remélve megérő emberkre talál. másfél éve voltam a párommal akit imádtam szerettem.Eljött az idő fél éve már együtt éltünk és besikerült a baba..Az eslő háromhónapban minden remekül ment.Óvott,védett féltett.Valahogy a szülei előtt sosem volt szó a babárol.Kezembe akartam venni az ügyet ezért egy hétvégén hozzájuk készülve gondoltam beszélgetek a szüleivel erről. Ő egy nappal korabban felment Budapestre(ott lakott),mondván értem jön majd.Másnap nem jött hivtam telefon kikapcsolva.Felhivtam a szüleit ..Féltettem a telefonban kiderült a kedvesem nem jött hozzám a szülei ugy tudták szakítottunk,nem tudták babánk lesz.Másnap felment Pestre találkoztunk a Keletin.Bevallotta megrögzött hazudozó és szüksége van orvosra és aztán tiszta lap.Elementem a szüleihez vele együtt..Ott mással szembesültem.Barna azt mondta nem tudja mit akar az édesanya azt,hogy hagyuk a kapcsolatott ,hisz Barna hazug ,majd fizeti a gyerektartást.Hazamentem Miskolcra a szüleimhez,azután mindenap beszéltünk 2 hétig és mondta nem tudja mit akar aztán az anyukaja korházba került mandulaműtétre előtte Ők ketten megbeszélték Barna lezárja a kapcsolatott.Ezt velem közölte..Azóta nem lehet elérni nem veszi fel a telefont vagy jobb esteben rám csapja.Értelenül állok ez előtt ,mert Barna imádott és küzdött értem valodi szerelem volt ,bármilyen ember is legyen.Nem tudom mi van a háttérben és elvagyok keseredva a szüleim nem fordultak.Most 5 honapos terhes vagyok és félek a jövömtől.Talán még most sem tudtam felfogni ami körülöttem van.A Prücsök a ki a hasamban van nem tehet róla.És én szeretem még mindig Őt.Nem tudom mit tehetnék nem tudom mi a megoldás..Nagyon félek.Ha valaki elolvasta történetem és megfogta.Irthat a mailomra hencsibaba@msn.com. Vagy ezen a cimen Msnen is elérhető vagyok hétköznap délutánonként:)
Köszi Heni
Vissza az elejére
Séva

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 25, 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rolling Eyes
Mindenekelőtt sziasztok!!
Keresnék valakit, aki után e lapra hozott a net, neve Ipomea. Ha olvasod az üzenetem kérlek jelentkezz a somogyieva@mailbox.hu- ra. Köszönöm. Sziasztok
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 02, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi Lányok! Biztosan igazatok van a viccelődéssel kapcsolatban, sőt, ha így belegondolok teljesen. Csak nálunk ez most még nagyon friss, és amikor az ember tényleg fél a jövőtől, félti a gyerekét, az unokáit, akkor nem mindig tud viccelni. Biztosan mi is túl leszünk sok mindenen és ha beállnak a dolgok a maguk kerékvágásába már én is így fogom látni mint Ti. Ma amúgy is rossz napom volt, front, eső stb.
Amúgy minden drága Édesanyának és Nagymamának Boldog Anyák Napját. Wink
Vissza az elejére
RostaGabi

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

T. Móni!
Nemhiába az írás a Te szakterületed. Én is ezt próbáltam megfogalmazni, csak nem sikerült.
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mónika..megfogalmaztad a gondolataimat...amikor viccet csinálunk véresen-komoly dolgokból, tulajdonképp megpróbáljuk feldolgozni az elfogadhatatlant...ha már nemtudjuk az élet fonákságait homorosan szemlélni, nyugodtan lehúzhatjuk a rolót.
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azt gondolom, hogy ha már nem is viccelődünk vele, akkor van igazán komoly gond. a vicc nem más, mint az élet kérdéseinek aprólékos újragondolása és visszaadása kevésbé kommersz formában. szóval ebben eltér a véleményünk: szerintem addig jó, amig tudunk valamit viccelni. anélkül visszavonhatatlan tragikává válna mindenki egy rossz, vidéki, elhagyott színpadon.
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 09:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt mindenkinek!
Hát én olvasgatom az ittenei elmúlt napok hozzászólásait és kicsit meg vagyok döbbenve. Nem azokon akik édesapjuk elvesztését írják meg, ez bizony nagyon nagy trgédia. Nem is azokon akiket párjuk cserbenhagyott vagy akik maguk döntöttek úgy, hogy párjuk nélkül jobb lesz. Azokon vagyok megrökönyödve akik hülyéskedésre veszik a dolgot. Ez nem VICC!!!!! Ezzel ne jópofáskodjatok, pláne ha már vannak gyermekek is a családban, mert ôk a legnagyobb vesztesei a dolognak. Igen lehet, hogy néha visszasírjátok, hogy mégiscsak jobb volt vele, de talán ilyenkor csak a nô gondolkozik és nem az anya. Mindig jobb azt választani ami a kevésbé rosszabb, és gondolom vannak olyanok is köztetek, akik úgy gondolták jobb az egyedüllétet választani a gyerekek felnevelésében, mert jobb egy úgymond hétvégi apa, amikor végre csak a gyerekeké, végre foglalkozik velük, végre meghallgatja ôket, mintha egy életen át néznék, hallgatnák hogy megy tönkre a családjukban mindkét szülô, és az ô kis életük is. Ne viccelôdjetek ezzel, gondolkozzatok elôre, és megfontoltan. Wink
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 29, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

persze, Ági!
Nem vagyok sebeit nyalogató megkeseredett, reményvesztett emberke...szerencsére
Vissza az elejére
Ági

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 29, 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipomea!
És ilyenkor ugye máris előre nézel, hogy de már itt vannak a gyerekeim, és mégiscsak van bódogság!!!! Very Happy
Nekem 18 éves koroban halt meg az apukám (és még a két öcsém olyan kicsi volt...)
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 28, 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mónika...segond.
Amúgy az apukám is korábban hagyott el az elviselhetőnél...vele az álmaim, a terveim, a legjobb barátom...szal néha én is azt érzem, "nincs a Teremtésben más vesztes, csak én..."
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 26, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jóvanna, csak átmeneti kikapcsolásra gondoltam, de akkor legyen inkább az energiatakarékos üzemmód vagy a képernyőkímélő Smile))
amúgy ha nem is tudom, de sejtem, miről beszélsz, tizenkét éves voltam, amikor meghalt az apám, aki nevelt egyedül, szal asszem akkor vesztettem el álmaim pasiját, csak neked rosszabb, mert szabadon választott párod volt az illető. baromkodtam csak kicsit, bocs.
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 23, 00:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mónika! nagyon gyorsan ebrudald ki a fejedből a kikapcsolás gondolatát! Nem tudom, válni milyen, de igazán szörnyű lehet. Az enyém eltávozott...és pasasrigolya ide, " hagyjálmárezzelahülyeséggel" oda...azóta is visszasírom. Pedig ő is "csak" férfi volt, mindazzal, ammi férfiról elmondható...mint ahogy énis "csak" nő, mindazzal, ami rólunk mondható el. Megállok a lábamon, és elég önálló voltam anno is...de a hátralévő életem felét odaadnám, hogy bekapcsolhassam...
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 22, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát én aszittem. na jó, akkor nemm válok. mongyuk, eddig se akartam, csak néhanap megfordult a fejemben, hogy némely esetben szűkíthetnénk a döntéshozók körét. igaz, más esetekben - 90 %-ban - meglehetősen hiányozna az illető. talán még a kikapcsolása jöhetne szóba, egy klikk és leáll a drága. két klikkre meg reszetál Smile
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 22, 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem hiszem, hogy könnyebbségrôl van szó, inkább tudod, hogy Te magad vagy felelôs, Te magadnak kell a mindennapokban helytállni és dönteni. Míg eddig vártad a legalább megerôsítést vagy tanácsot, ami nem biztos hogy jött, vagy hagyjál ezekkel a hülyeségekkel jelszóval el is maradt. Talán ez a könnyebbség, hogy ezután magabiztosan egyedül kell úgymond magadnak ?ugatnod?. Wink
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 22, 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én még nem vagyok ebben járatos, ezért is kérdezem: valójában icipicit nem könnyebbség, ha nem pofázik bele a házastárs a nevelésbe? az esetleges marhaságaival? komolyból kérdem. vagy éppen ez az, hogy már rég nem kéne, mégis ugat a drága?
Vissza az elejére

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 22, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Nagyorsi
Aki hátradôl annak nem hiányzol sem Te, sem a gyerekek, sem a családi kötöttség. Nem Te vagy a hibás, vagy ha úgy érzed, hogy van benne valami, akkor talán ez valaminek a következménye!! A stílusról annyit - nézdd meg ki és kik mondják Neked ezt. Ha tönkremegy egy kapcsolat, egy házasság annak mindig oka van. És ha Te eljöttél, kiugrottál biztosan nem Temiattad történt mindez. Józan ember nem szórakozásból dönt úgy, hogy mostantól egyedül nevelem a gyermekeim, csak hogy nekem nagyon jó legyen!! Wink
Vissza az elejére
Kovera

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 19, 06:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sok dolog nekem is ismerős, amit irtatok...
Mi egyelőre viszonylag jól állunk, hetente kétszer is találkozik a gyerekekkel az apjuk. Igaz, akkor csak pár órát, de a fiúkat kb. havonta egyszer el is viszi napközbenre magukhoz. 2 fiam és 2 lányom van. A lányok ikrek, és csak 2 évesek, őket még nem engedtem el eddig.
Vissza az elejére
triny

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 01, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez ismerős Exclamation Exclamation Exclamation
Szóról szóra...
Vissza az elejére
Nagyorsi

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 31, 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ez a leszokás tényleg törvényszerű? Én azért titkon reménykedtem abban, hogy ha eljövünk hiányozni fogunk, és elgondolkodik egyen-máson. Hát nem...
Ő hátradőlt, én viszont megtudtam, hogy rossz a stílusom, és az égvilágon mindenért én vagyok a hibás!
Vissza az elejére
triny

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 31, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És a leszokásban is van valami...Nálunk már az együttélés alatt megkezdődött ez a folyamat, gyak. alig láttuk. Így neki nem volt különösebb változás az életében. Max. nem cseszték le, hogy mér nem ment haza... De neki nem hiányzott a család...Akkor már nem...Azóta meg pláne...
Vissza az elejére
triny

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 31, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De hát a szeretet vagymi...meg ilyenek...Ki lehet szeretni a nőmből, a pasimból, a Burkus kutyából és a Jani postásból.
De a gyerekemből???? Aki meg sose fog kiszeretni belőlem...

Nálunk is Újnő (vö. Ribanc Twisted Evil ) a helyzet kulcsa. Csak mostanában raktam össze az évek óta zilált képet...A megoldás egyszerű volt, de ettől én nem lettem boldogabb. Sőt.
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 31, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tapasztalatom ugyan nincs benne, de azt gondolom, úgy lehet, hogy egyszerűen leszoknak a gyerekezésről. mert kényelmesebb nélküle, távolból könnyebb is szeretni (nem zavarja meg az érzelmet a jelenlét), beszélni is lehet róla anélkül, hogy közbedumálna - viszont az úr nem óhajtja a "végre" kialakított életritmusát állandóan felborítani holmi megfázás vagy iskolai különóra miatt.
csak hát amig ha egy pasi hagyja ott a gyerekét, arra azt mondjuk: új életet kezdett tiszta lappal, ha ugyanezt egy nő teszi meg, az rosszabb az állatnál, hiszen még a varacskos disznó sem hagyja magára a kicsinyét stb. stb. stb.
egyébként szerintem ez a "rosszabb az állatnál" kitétel nemtől (gender) független, ha így alakul a sztori.
triny?
Vissza az elejére
PBA

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 31, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos ezt már én sem értem...
De a helyzet megváltozott és gondolom nem csak nálam van ez így...
Valószínűleg az Újnő olyan hatással van Apára, hogy már a saját gyermekére nincs annyi ideje és nem óhajt annyit törődni vele. Pedig kéthetente 1-1 hétvégi nap nem olyan sok, és ha belegondolunk nem lenne olyan megerőltető...
Vissza az elejére
triny

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 30, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ezt nem értem...
Másképpen műx az apai szeretet?
Miért van az, hogy a válás után hamarosan elkövetkezik az az állapot, amikor könyörögni kell a gyerektartásért és/vagy a gyerek meglátogatásáért is?
Az apák csak úgy szeretnek, ha egy légtérben vannak?
Vissza az elejére
PBA

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 29, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Most találtam meg ezt a fórumot és rögtöm reggeltem magam Smile
Én is EA vagyok már 3 éve.
Az Apával meglepően jól váltunk el, ezalatt azt értem, hogy semmi veszekedés, teljes egyetértés mellett.
Nemrég lépett be Apa mellé egy Újnő, ezzel a Kiskamasz lányom lázadozik, én meg nyugtatgatom. De rosszabbodik a helyzet.... kevesebbet foglalkozik Kiskamasszal, nem telefonál, és lassan ott tartunk, hogy a minimális összeget is nehezen utalgatja.
Vissza az elejére
triny

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 29, 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, ma már jobb.
Tegnap annyira sajnáltam magam, hogy csak na.

Engem azért érdekelne, hogy más EA-k milyen viszonyban vannak Apáikkal.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés