Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Egészséges mama,egészséges baba
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Aug. 31, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tanév kezdés előtti immunerősítés Smile Még meleg van, de szerdától jön a hideg és kezdődik az ovi, suli, és évszakváltáskor sokszor leszünk náthásak úgyhogy előre készülök Immunproval. Ti mivel előzitek meg a náthát?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Aug. 18, 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A drprobiotikum portálon olvastam ezt a cikket és szerintem fontos tudni: Irritábilis bélszindrómás (IBS) gyermekeknél négyszer gyakoribb a lisztérzékenység kockázati aránya világszinten hozzávetőlegesen 100 emberből 1-et érint a lisztérzékenység (cöliákia), amely egy a beleket érintő autoimmun rendellenesség. Kezelés nélkül komoly szövődményei lehetnek: I-es típusú cukorbetegség, sclerosis multiplex, dermatitis herpetiformis, anémia, osteoporosis, terméketlenség, koraszülés, vetélés, neurológiai problémák és bélrák (H.P., 2014).
Vissza az elejére
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Feb. 23, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Én a mostani betegeskedő időszakra kaptam egy jó receptet, fél citrom, egy ek méz és friss gyömbér darabkák belevágva. Nekem az íze is bejött. Én megelőzésre protexin termékeket mertem csak enni, de mindenki maga tudja.
Vissza az elejére
b.molnar.zsofia

HozzászólásElküldve: 2015, Feb. 09, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Szülők!
Olyan hatalmas kéréssel fordulok hozzátok, hogy segítsétek a szakdolgozatomat és legyetek szívesek töltsétek ki a kérdőívemet!
A kitöltéseket előre is nagyon köszönöm!
B.Molnár Zsófia

https://docs.google.com/forms/d/1jH2cIcaviCo5lrEGMaB3DRmys3Oi3tvKpbWGeVAtIP4/viewform
Vissza az elejére
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Feb. 08, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy jó cikk a neten http://protexin.hu/immunrendsz.....unrendszer Olvassátok el!
Vissza az elejére
nyaffancs8

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 12, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Petru, megnézem! Persze, google ezerrel, csak annyi hülyeséget olvasok, direkt azért írtam ide, hogy kinek mi jött be! Nyilván valamennyire mindenkinek más tapasztalatai vannak, mindenre kíváncsi vagyok, és minden véleményt szívesen meghallgatok! Nyílván a szakértői vélemény is nagyon fontos, ezeknek is ahol tudok, utána olvasok!
Vissza az elejére
Petru

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 12, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amikor én babát vártam, a nőgyógyásztól kaptam egy nagyon jó listát a kerülendő és ajánlott ételekről, meg jótékony vitaminokról. Ezek szerint nem minden orvos tájékoztatja a kismamákat ilyen részletesen...
Ezen az oldalon egyébként láttam jó témákat, meg cikkeket:
Amúgy meg Google!!Smile
Vissza az elejére
nyaffancs8

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 12, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi! Persze, a gyorskaja számomra is egyértelmű, hogy nem éppen a legjobb választás egy kismamának:) D-vitaminról én is hallottam már, hogy nagyon jó a babának.
Vissza az elejére
hajnal26

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 12, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vivien! D vitamint mindenképp rendszeresen jutass a szervezetedbe! Szerintem a gyorskaja egyértelműen tilos, és a chipsek, stb.
Vissza az elejére
nyaffancs8

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 12, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Az első babámat várom, és eddig nem foglalkoztam különösebben az egészséges étkezéssel, de most a baba miatt szeretnék minden "rossz" ételt elkerülni. Tudnátok adni ötleteket? Köszi, Vivien
Vissza az elejére
yeeee

HozzászólásElküldve: 2012, Dec. 09, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kismama vagyok, terhességi rosszulléteim egyik tünete a gyakori hasmenés. Van valaki aki ilyen problémával küzd? Más kismama is küzd ilyen problémával?? Hogyan kezelitek?
Vissza az elejére
ernus

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 25, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kell keresni egy bioboltot, vagy őstermelőt - lényeg, hogy kerti gyümölcs legyen és tőlük venni folyamatosan. Mi legalábbis ezt tettük és nincs hasonló gondunk. Hasonlóképp a zöldségekkel is. Igy a bizonytalan eredetű bébiételt fel tudod váltani az általad pépesített finom papival.

bebibogyo írta:
Sziasztok!
Szívesen adnék zöldséget és gyümölcsöt és babámnak, de mivel nemtudom hogy vegyszermentes forrásból származnak-e, így azoktól is idegenkedek egy kicsit... Vegyszeres gyümölcs, vagy bizonytalan bébiétel?????????

NemethRamona

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 13, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Negyedéves szülésznő hallgató vagyok a Semmelweis Egyetemen. Most írom a szakdolgozatomat "Vajúdás és szülés homeopátiával" témában.
Szeretném a segítségeteket kérni. Ha van időtök, ki tudnátok tölteni a kérdőívemet?
Előre is köszönöm!

A kérdőívem linkje:

http://ripet.hu/feedback.php?kid=gy0ttv885gkpfnjt
kicsiszolo

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 23, 00:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ha lehet akkor a karob port részesítsétek előnybe. Abban ugyanis nincs koffein és magas a vas tartalma.
Az instant porokban van cukor ami tönkre teszi a fogakat, elnyomja az étvágyat, a rendes kakaóban / főzős/ meg magas a koffein tartalom.
Vissza az elejére
bebibogyo

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 18, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy aktuálisabb dolog a legútóbbi kérésem óta.A nestlé üveges ételek beváltak,most a kakaó a kérdés.maradok a nestlé márkánál,de tényleg jobb ha a mackós kakaót,és nem a nyuszisat veszem?A cukor végett???
Vissza az elejére
Piri198204

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 17, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves bebibogyo!

Az általad említett üveges bébiétel márka egyáltalán nem mondható bizonytalannak, mivel elismert multinacionális cég termékeként többszörösen bevizsgált, és kimondottan egészséges!!!!! Én inkább a zöldségekkel, gyümölcsökkel vigyáznék, nem szívesen adnék babámnak vegyszeres ételt!!!
Vissza az elejére
bebibogyo

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 28, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy rövid kérdésem lenne: Valakinek van valamilyen tapasztalata a Nestlés-üveges bébi ételekkel kapcsolatban? Nekem sokan javasolják, hogy vásároljam, mert hogy nagyon finomak és egészségesek, de az ovko botrány után kicsit félek ezektől a típusú babakajáktól.
Szívesen adnék zöldséget és gyümölcsöt és babámnak, de mivel nemtudom hogy vegyszermentes forrásból származnak-e, így azoktól is idegenkedek egy kicsit...
Vegyszeres gyümölcs, vagy bizonytalan bébiétel?????????
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 20, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaaa, értem. Nos, jó lenne, ha lenne ilyen még egy, arra szívesen elmennék, érdekesnek találom az unicef munkásságát. Smile
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 20, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kotkodacska írta:
Ejj, mondjuk ez nem hangzik rosszul. Kár, hogy nem lesz még egy ilyen gyűlés..Very Happy Arra tuti elmennék. Smile
Egyébként valóban meghökkető ez az egész. Kicsit elborzasztott az, amit írtál. :S

Nem mondtam, hogy nem lesz ilyen!!! Szerintem majd még valamikor valamilyen formában biztos hogy lesz egy, csak erről nem esett szó az előadások alatt ennyi.
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 20, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ejj, mondjuk ez nem hangzik rosszul. Kár, hogy nem lesz még egy ilyen gyűlés..Very Happy Arra tuti elmennék. Smile
Egyébként valóban meghökkető ez az egész. Kicsit elborzasztott az, amit írtál. :S
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 20, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kotkodacska írta:
Egyébként jelentkezett innen valaki?
Vagy volt a tegnapi Jakupcsekes gyűlésen?
Érdekelne, hogy milyen helyen volt, és mik voltak...

A végén csak elmentem, és szerintem megérte, több beszámolót is hallottunk tele érdekes információval a tetanusszal kapcsolatban, leginkább Módra Ildikó beszámolója tetszett, ami nagyon megrázó volt... Ki gondolta volna hogy a fejlődő országokban még előfordul, hogy az erdőben a semmi közepén munka közben születnek gyerekek, de jobb esetben is csak egy olyan szülőasztal van ami tiszta mocsok mert nincs tiszta víz sem... Tehát elég megrázó volt.. és mint kiderült a feladatunk mindössze ezen program népszerűsítése, az újszülött kori tetanuszról hallottak mesélése a játszótéren neten bárhol ahol megértő fülekre lelhet. És kaptunk rengetek kis ajándékot karkötőket, kulcstartókat amit osztogatnunk kell. Mindenképp érdemes volt elmenni és még azt mondták, h mindig várják a jelentkezőket!
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 20, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyébként jelentkezett innen valaki?
Vagy volt a tegnapi Jakupcsekes gyűlésen?
Érdekelne, hogy milyen helyen volt, és mik voltak...
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 16, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

veghsari írta:
hihetetlen,hogy az emberek mindenbe képesek belekötni. Ezért sem csodálkozom,hogy miért áll úgy a világ ahogy. Ez pedig az adakozásra is vonatkozik.
Ennél jobban nem is lehetne mutatni a gondoskodás jelét...szerintem.

nyugi írtam is egy igazán szép commentet a cikk írójának, hogy azért ezt már nagyon nem kéne, mindennek meg van a határa és azt most csúnyán átlépte!
Vissza az elejére
veghsari

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 16, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hihetetlen,hogy az emberek mindenbe képesek belekötni. Ezért sem csodálkozom,hogy miért áll úgy a világ ahogy. Ez pedig az adakozásra is vonatkozik.
Ennél jobban nem is lehetne mutatni a gondoskodás jelét...szerintem.
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 16, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

veghsari írta:
zsaneem írta:
Pedig milyen szép lenne ha csak a gyerekek kedvéért csinálnák az egészet Smile

mégis...kinek a kedvéért van ez a kezdeményezés ha nem a gyerekekért!?
Komolyan nem tudom mire gondoltál..érdekelne!
Mert szerintem ez a kérdés vitathatatlan! A rászoruló gyerekekhez eljutnának az oltások. A pampers gondolom nem fogja a segélygyűjtés ideje alatt megemelni a pelenkák árát,hogy ne legyen veszteségesebb...szóval ebben semmi üzlet nincs. Csak a segíteni akarás!

még talán azt mondhatjuk, hogy plusz egy kicsit reklám, de erre meg csak annyit, hogy inkább így reklámozna mindenki, minthogy tv reklámokat vagy óriás plakátokat pakol ki mindenfelé...
Láttam egy oldalt ahol szó szerint ezért az akcióért szidták a pamperst, pedig szerintem pont ez az ami miatt nem lehetne.... Hol van a többi pelenkagyártó cég ehhez?
Vissza az elejére
veghsari

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 16, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsaneem írta:

mégis...kinek a kedvéért van ez a kezdeményezés ha nem a gyerekekért!?
Komolyan nem tudom mire gondoltál..érdekelne!
Mert szerintem ez a kérdés vitathatatlan! A rászoruló gyerekekhez eljutnának az oltások. A pampers gondolom nem fogja a segélygyűjtés ideje alatt megemelni a pelenkák árát,hogy ne legyen veszteségesebb...szóval ebben semmi üzlet nincs. Csak a segíteni akarás!
Vissza az elejére
zsaneem

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 15, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 15, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez mind azért hogy az anyukák nyugodtan oda tudjanak figyelni. Plusz ez jó fényt is vet rájuk;)
Vissza az elejére
zsaneem

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 15, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért le a kalappal a szervezők előtt, hogy az ilyen "apróságokra" is gondolnak Smile
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 15, 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kellmegegy írta:
Smile Nahát. A kicsik biztosan fogják élvezni. Gondolom valami játszó házas dolog lesz.
Hogy ennek a Jakupcseknek is mennyi ideje van... SmileSmileSmileSmileSmile

Hát igen, és egyébként tényleg így van, hogy minél több a munka vagy több dolgot kell egyszerre csinálni annál több és több új dolog jön ahol szintén jelen kéne lenni...
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 15, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile Nahát. A kicsik biztosan fogják élvezni. Gondolom valami játszó házas dolog lesz.
Hogy ennek a Jakupcseknek is mennyi ideje van... SmileSmileSmileSmileSmile
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 15, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gorogtam írta:
Azt bizony elhiszem, hogy 6 gyerek mellett nagyon nehéz bármit is csinálni, ami nem háztartással kapcsolatos. Én is várom, hogy valaki szolgáljon több információval, de nem nagyon érkeznek Smile
Addig is próbálok az interneten utána nézni a dolognak. Amint megtudok valamit, írok!

Tegnap este jött ki egy új üzenet facebookra, ami szerint hétfőn lesz egy találkozó, ahol gondolom kiderül hogy miről is van szó. Jakupcsek fog tartani egy előadást ahol beszámol az Afrikai élményeiről, mert ugyanis ő volt kinn és ő is az egyik nagykövet. Ráadásul ami nekem a legjobban tetszett, hogy a gyerekeknek is szerveznek programot, hogy az anyukák közben nyugodtan odatudjanak figyelni.
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 15, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

6 picuri? Ez igen. Neked akkor főleg ilyen nagykövetes mamának kéne lenned Very Happy Te aztán tudhatod, hogy mit is jelent az anyaság. Gratulálok, hogy a mai világban mertél vállalni 6 pinci-mincit. Smile
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 13, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt bizony elhiszem, hogy 6 gyerek mellett nagyon nehéz bármit is csinálni, ami nem háztartással kapcsolatos. Én is várom, hogy valaki szolgáljon több információval, de nem nagyon érkeznek Smile
Addig is próbálok az interneten utána nézni a dolognak. Amint megtudok valamit, írok!
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 13, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

galakala írta:
Hát... nektek elismerésem, ha jelentkeztek, mert biztosan szép, de nekem sajnos a 6 gyerek mellett nem lenne erre időm. Délután is, mire az egyik elalszik, kel a másik, a harmadik meg jön az oviból stb....

Egyedül vagy? Nincs senki akire rábízhatnád addig őket? Bár a fene tudja mire meg ez ki.. De mivel a neten kívül máshol nem hallottam róla lehet valami netes nagykövetnek kell lenni, tehát hogy nem kell majd menni soha sehova csak neten csinálni valamit.. Nem tudom... :S
Vissza az elejére
galakala

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 13, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát... nektek elismerésem, ha jelentkeztek, mert biztosan szép, de nekem sajnos a 6 gyerek mellett nem lenne erre időm. Délután is, mire az egyik elalszik, kel a másik, a harmadik meg jön az oviból stb....
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 13, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is elmentettem most az emailcímet. Információkat nem lehet kérni tőlük emailbe?
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 13, 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kotkodacska írta:
Ez érdekes lehet mindig szívesen segítettem volna gyerekeknek, de anyagilag nem állok úgy, hogy ezt egyedül megtehettem volna. Milyen levelet várna? Írjam le, hogy milyen jó ember vagyok én? Mi az unicef postacíme?

Jól eltértünk a témától, de nem baj ez legalább karitatív téma Smile

Erről már én is hallottam, gondolom csak írsz nekik, hogy te kivagy és hallottál xy helyről róla és szeretnél jelentkezni nagykövetnek, esetleg még megkérdezed, hogy mik az elvárások stb.
Ott is csak emberek vannak meg nem egy titkos dolog ez...
A címük pedig asszem: unicef@opencom.hu, ha esetleg nem tudom jól, nyugodtan javítsatok ki.
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 09, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez érdekes lehet mindig szívesen segítettem volna gyerekeknek, de anyagilag nem állok úgy, hogy ezt egyedül megtehettem volna. Milyen levelet várna? Írjam le, hogy milyen jó ember vagyok én? Mi az unicef postacíme?
Vissza az elejére
veghsari

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 09, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amúgy nem csak ennyi az egész.
Aki úgy érzi,hogy szeretné nevét adni egy ilyen méretű segítséghez akkor lehet jelentkezni "nagykövet mamának". Egyfajta motivációs levelet kell írni amiben megfogalmazod,hogy miért szeretnél ezzel foglalkozni és miért téged válasszanak. Ha benne vagy az ilyen közösségi munkálatokban akkor ez egy szép bekezdést foglalhatna el az önéletrajzodban.
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 09, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kotkodacska írta:
140.000 csecsemő egy olyan betegségben, ami nálunk kb nem is igazán létezik? Ez szörnyű. De gondolom az Unicef tesz is érte valamit, nem?

Segítenek, ahogy tudnak... Egyedül nekik sem megy. Ha jól tudom a Pampers beszállt a kampányba és így minden egyes eladott termék után 1 oltásnak megfelelő összeget juttat el az Unicef számára. Példaértékű azt hiszem...
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 09, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

140.000 csecsemő egy olyan betegségben, ami nálunk kb nem is igazán létezik? Ez szörnyű. De gondolom az Unicef tesz is érte valamit, nem?
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 09, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

villkat írta:

Hát mostanában én nem nagyon hallok olyan sok halálesetről sőt tudtommal egyre több országban tűnik el ez a vírus, csak nézd meg az uniceff honlapján, mit mutatnak a felmérések...

Én inkább úgy mondanám, hogy egyre kevesebb országban van nagy esély a vírus elkapására, de a szegényebbeknél még mindig nagyon rossz a helyzet. Az UNICEF honlapján olvasható, hogy eredetileg 1995-re tervezték az újszülöttkori tetanusz felszámolásának határidejét. Ehhez képest most ott tartunk, hogy 2012 az új dátum. Számomra megdöbbentő, hogy a 21.században még mindig 140ezer csecsemő hal meg évente ebben a betegségben...
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 07, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cintimama írta:
villkat írta:
Hát ha már van egy gyerkőcöd igazán tudnod kéne, hogy mik a kötelező oltások, vagy csak keress rá interneten rengeteg cikk foglalkozik manapság vele.
Főként a H1N1 (nyugodtan merem mondani) botrány miatt...
És a tetanus persze fontos oltás, de nem nevezném a legfontosabbnak. Kis eséllyel lehet belőle galiba szüléskor, vagy szülés után, de idehaza Európában szinte esélytelen, ha csak nem otthon szülést tervezel?
Külföldön az elmaradottabb országokban leginkább Afrikában és India valamint Kína egyes részein viszont jelentős még a probléma...

Annak idején agyhártyagyulladás ellenieket adtuk be (pneumococcus, meningococcus C (illetve a meningo ellenit kapta meg, a pneumo ellenit már nem, mert középfülgyulladást okoz. Meg persze a kötelező BCG stb.

De azóta eltelt sok idő, sok minden változhatott. Emiatt próbálok tájékozódni. Én pl mindig arról látok, hallok, hogy tetanuszban milyen sok kisbaba hal meg a világon. Elképesztő tud lenni néha, amiket hall az ember.

Hát mostanában én nem nagyon hallok olyan sok halálesetről sőt tudtommal egyre több országban tűnik el ez a vírus, csak nézd meg az uniceff honlapján, mit mutatnak a felmérések...
Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 07, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

villkat írta:
Hát ha már van egy gyerkőcöd igazán tudnod kéne, hogy mik a kötelező oltások, vagy csak keress rá interneten rengeteg cikk foglalkozik manapság vele.
És a tetanus persze fontos oltás, de nem nevezném a legfontosabbnak. Kis eséllyel lehet belőle galiba szüléskor, vagy szülés után, de idehaza Európában szinte esélytelen, ha csak nem otthon szülést tervezel?
Külföldön az elmaradottabb országokban leginkább Afrikában és India valamint Kína egyes részein viszont jelentős még a probléma...

Annak idején agyhártyagyulladás ellenieket adtuk be (pneumococcus, meningococcus C (illetve a meningo ellenit kapta meg, a pneumo ellenit már nem, mert középfülgyulladást okoz. Meg persze a kötelező BCG stb.

De azóta eltelt sok idő, sok minden változhatott. Emiatt próbálok tájékozódni. Én pl mindig arról látok, hallok, hogy tetanuszban milyen sok kisbaba hal meg a világon. Elképesztő tud lenni néha, amiket hall az ember.
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 07, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem nevezném esélytelennek a dolgot. Azért nincs itthon belőle probléma mert mindenki hamar megkapja és nem lesz belőle baj. De ahol ez nem történik meg, jellemzően afrikában mert nincs rá pénz ott több százezren halnak ebbe bele évente, csecsemők és anyukák egyaránt...
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 07, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 07, 11:13    Hozzászólás témája: védőoltások Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi még csak tervezzük a második babát, ezért szeretnék teljesen képbe kerülni időben és mindenről tájékozódni minél több helyről, hogy az eltelt pár év alatt mi változott, valahol azt olvastam, hogy a bárányhimlő vírus is sokkal veszélyesebb lett és az ellen is javallott beadni az oltást mindenképp, nem úgy mint régebben (pl Réku születésekor még nem fektettek rá ekkora hangsúlyt)
Milyen oltásokat kell még beadatni a kicsinek majd?!
A tetanusz elleni védőoltáson kívül most hirtelen más nem ugrik be. Ez lenne a másik legfontosabb?
Vissza az elejére
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 06, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VAJ
Bocs, hogy ismeretlenül betolakodom és beleszólok.

Én a vajat hűtőben tartom. Kenés előtt pár másodpercre mikrózom.
Kb. 5 mp, akkor még meglazul, de nem folyik.
Ha alumíniumos a papírja akkor a nélkül, ha nem, símán a csomagolásában teszem a mikróba...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Jún. 20, 20:12    Hozzászólás témája: Re: Egészséges mama,egészséges baba Hozzászólás az előzmény idézésével

Terike írta:
Kedves borka!
Meddig tartható el szobahőmérsékleten a vaj?
T
Crying or Very sad

Hűha, erre nem válaszoltam?! Elnézést! Embarassed Évszaktól függ. Nekünk hetekig eláll lezárt műanyag dobozban. 100 g-osakat szoktunk venni, mert azt könnyebb porciózni. A többi, amíg nem használjuk fel, a hűtőben dekkol "nyitásig"... Vaj ritkán romlott nálunk, max. penészedett, de talán a 4 év alatt ha háromszor fordult elő... Mondjuk, mi panelban lakunk és nincs kamránk. Igazság szerint kamrában tovább eláll. Szerintem... Wink
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés