Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Donor
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 09, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hosza!
Köszi a biztatást,szorítást! Minden bátorításra szükségünk van! Laughing

Nekem négy stimum volt, egy petefészekből(mert csak egy van,a petevezetőm meg átjárhatatlan,szóval minden együtt van Confused ) mindig volt 5-6 petesejt, egy alkalommal(egy dániában,usában kísérleti szakban lévő érlelési folyamattal egyszer volt egy 3 sejtes embrikénk),őt beültették, de mindenki tudta, hogy semmi remény, a dokink nem is könyvelte a tb felé, hogy ne vesszen el a támogatásunk.
Rajta kívül volt a 3 donoros beülti.Mind kiváló embrike volt,10 ps-ből 9 megtermékenyült és mind eljutott a balsztóig.Mégsem maradtak velem Crying or Very sad
Majd most!!!!Nagyon jó lenne!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hosza

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 08, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZia Paris! A hiszteró azért kellett, mert sok sikertelen beülti volt, és a biztonság kedvéért csináltak hiszterót, mert az embrikék bár nem voltak túl jó minőségüek, de visszaültethetőek.Úgy látszik mégis az embrikékkel volt a gond.Kicsit félreértettél.Nem úgy értettem, hogy én 3 vagy 4 embrikét kérnék beültire.Úgy értettem ha most kellene döntenem, hogy redukció vagy 3 baba.(esetleg 4) akkor is a babákat választanám.Ezenkívül csak kettőt kérnék beültire.Nekem fagyibabák voltak, mégis mindhárom megtapadt. Nagyon szorítok neked!! Remélem te is átélheted ezt a csodát! Neked akkor eddíg összesen 3 beültid volt? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, akkor saját psejtel egyáltalán nem tudtatok próbálkozni?
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 08, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hosza!

Akkor jól gondoltam a hiszterót.Valóban nem volt.Neked miért kellett???

Kb 2 hónap az összehangolás(fogigátlóval történik,így irányítható,végülis akkor jön meg,amikor a doki akarja,hiszen akkor amikor mondja,abbahagyjuk a gyógyszert és rá 3-4 napra meg is jön a mensi),így októberben már akció!! Laughing

Pesten nem lehet 4 embrikét vállalni,a 3-nak sem igazán örülnek.

Lbara!
Nagyon szép vállalás,remélem sikerrel jár majd egy pár,akinek másképpen nem lehet babucija4 Smile
Vissza az elejére
Lbara

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 07, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
hosszú töprengés után jutottam arra az elhatározásra,hogy petesejt donációt vállalok.tudom,nem lesz könnyű,de hát miért szenvedjünk,ha nem egy gyerekért?
két gyermekem van,egy 9éves fiú és egy 2 éves kislány.mindkét esetben zavartalan volt a terhesség és természetes módon születtek.31 éves múltam,vakbélműtéten kívül soha semmilyen egészségügyi problémám nem volt.budapesten élek,jelenleg gyesen vagyok,emiatt viszonylag mobilis is.
várom a hozzászólásaitokat és megkereséseiteket!
bara
Vissza az elejére
hosza

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 07, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZia Paris! A hisztero a méh belső vizsgálata. Nekem volt és találtak is valamit, de sajnos nem ez volt az oka a sikertelen beültetéseknek.Neked kell eldöntened, de én biztos,hogy csak 2 embrikét kérnék. nagyon sajnálom, hogy nem vállaltam a 3-at, és ha most kellene döntenem 4-et is bevállalnék.CSak akkor kérjetek 3-at, ha úgy érzitek vállalni tudjátok.Mikorra várható a beülti? sok időt vesz igénybe a két ciklus összehangolása? Erről nem tudok semmit.
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 07, 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hosza!
Az előbb nem válaszoltam egy kérdésedre:Nem vt. hiszterom.
Neked?
Mondjuk nem is igazán tudom milyen az és mi a célja?! Embarassed Embarassed
Leírod? Embarassed
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 07, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hosza! Laughing

Most ősszel nekivágunk, a jövő héten megyek egy uh-ra,ezután pedig összehangolják a donorom és az én ciklusom.
Azt nem tudom én sem eldönteni, hogy 2 v. 3 embrike kerüljön majd a pocakomba, mert a múltkori donorosnál annyira szépek voltak az embrikék, hogy a dokim azt modta csak 2 legyen, a többi fagyiba menjen.Pedig én 3-t szerettem volna.
Végülis volt egy pozitív tesztem(a friss embrikékkel), hcg 162 vt a 14. napon,azonban két hét múlva már nem jutottam el az uh-ra mert megjött, ill. hcg.74 vt. Crying or Very sad
Aztán vt 3 fagyi-embrike,majd 1 fagyi, de egyiknél sem volt semmi, korábban megjött. Crying or Very sad
Most jó lenne 3 embrike, de félek is tőle, mi lesz, ha mindnyájan megtapadnak?!
Majd addig még eldől, úgyis függ az embrikék minőségétől, számától.
Szóval most uh, majd fogigátló lesz...
Bizakodom!!!!!!!
Vissza az elejére
hosza

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 04, 23:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZia Paris! Nem emlékszem mit kaptam a beülti után, de utánanézek. Utrogestant szoktam kapni de akkor azt hiszem valami mást kaptam, mert az utro hiánycikk volt, az biztos, hogy kaptam 3-szor fél ampulla *** injekciót. Előző beültik után sokat pihentem. Három beültinél csak pisilni keltem fel az ágyból. Ez agyilag kimerítő volt, úgyhogy az utolsónál nem pihentem túl sokat. Nem feküdtem, de nem csináltam semmi olyat ami megerőltető. 3 embriót ültettek vissza.Mindhárom megtapadt, de nem mertük vállalni,úgyhogy kettőre redukálták.(sajnos.Életem legrosszabb döntése volt).Az utólsó alkalommal közvetlenül a beülti előtt is volt egy vérvétel. Nem tudom mit néztek. Elevitet szedtem és folsavat. Csak egészséges dolgokat ettem, és rengeteg folyadékot ittam.Neked volt hiszteroszkópia vizsgálatod?Mi a helyzet veletek? Most hol tartotok? ( nem stimuláltak, csak figyelték mikor van peteérés.)
Vissza az elejére
baba.donor

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 25, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már írtam egy másik topicba, de ott nem válaszolt még senki. Crying or Very sad (Nincs nagyon mozgás...)
Szóval, azt szeretném kérdezni, van-e valaki, aki saját tapasztalatai alapján le tudná írni, milyen procedúrán, vizsgálaton kell átesni, ha vállalom, hogy petesejt-donor leszek? (Priviben, ha gondolja.)

Van egy nagyon aranyos, ismerős pár, akinek szeretnék segíteni, de a családom eléggé félt. (3 gyerkőcünk van - úgyhogy részben jogos az aggodalom.)
Én persze inkább pozitívan gondolkodom, de jó lenne olyan anyukával kommunikálni, aki már túl van rajta!

+ volna egy kérdésem: csak rokon adományozhat p.sejtet vagy már barát is? (Mert nem igazán egyértelmű számomra...)

Ha valaki válaszol, előre is megköszönöm!

És végül, de nem utolsó sorban, minden gyermekre vágyó párnak kívánom, hogy mihamarabb egy vagy több babával gyarapodjon a családja! Wink
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 25, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hosza!

Hát!Ismét nagyon nagyon reménykedünk!!
Neked hogy zajlott a beülti, mert ugye most engem sem stimulálnak!?
Progiszurit vagy kúpot használtál? Más támogató szert, gyógyszert, homeopátiás szert vagy bármi egyebet kaptál,szedtél?
Gondolom pihiztél sokat!Hát,ez most nekem majd kevésbé adatik meg, hisz a manócskánk lassan mászik,csak kell majd emelgetni(8kg-nál több),
de valahogy majdcsak megoldom!
Hány embriót ültettek be neked?
Szia
Vissza az elejére
hosza

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 24, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Paris! Biztosan csodás érzés lehetett a babádat először a kezedben tartani! most pár napig nem tudok írni mert a monitor elromlott. Remélem ősszel sikerülni fog. majd írok. Szia!
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 23, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hosza!

De tudtak fagyasztani,összesen kilenc gyönyörű embrike volt,blasztobabák,csak sajnos egyik sem maradt velem a 3 beültibőlSad(((
Most ősszel nekivágunk!Remélem sikerrel,de most nyáron már be is adjuk az újabb kérelmet öf. céljából!A cél a gyermek!!!Bár nagyon jó érzés lenne megtapasztalni a várandósságot is!Smile
Nyíltan fogadtunk örökbe kislányunkat, akit 9 naposan láthattunk először és 13 naposan már otthon volt velünk!
Szerelem volt első látásra!Tudtuk, hogy ő a mi babánk, minket választott szüleinek!!Smile
Ettől jobb érzés nincs is!
Vissza az elejére
hosza

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 23, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Gratulálok az öribabádhoz! Mi is örökbefogadtunk volna ha nem sikerül.Már terhes voltam mikor megkaptuk az engedélyt. Nyílt vagy titkos úton történt? Mi is szeretnénk még babát, de sajnos csak másik állományból tudnánk választani. Csak ez tart vissza minket. Engem ez sem zavarna, csak a lányok miatt gondolkodunk rajta. Ezenkívül gondolkodunk az örökbefogadáson is. Még nem mondtuk vissza.Én nagyon szeretnék harmadikat. Mikor próbálkoztok legközelebb? Fagyasztani nem tudtak? A kisbabád fiú vagy lány?
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 23, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hosza!

vannak petesejtjeim, csak nem érettek és nem lehet őket sajnos semmilyen módszerrel megérlelni,így nem termékenyíthetők meg! Crying or Very sad
A donorom vállalta, hogy még egyszer segít, így majd ismét belevágunk!
a múltkori próbálkozás óta azonban már van egy csodás öribabám,aki már nem is olyan picike, lassan nyolc hónapos! csak jó lenne neki minél hamarabb tesó! Very Happy
Vissza az elejére
hosza

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 22, 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Parisz. Sajnálom,hogy nem sikerült.Van lehetőséged újabb próbálkozásra? Én a Győri Kaáliba jártam. Második beültetés sikerült. Előtte sokat próbálkoztunk saját petesejtel is. Az adományozás anoním módon történik. vannak fagyasztott embriók melyeket felajánlottak adományozás céljára, tehát nem ismerem a genetikai szülőket, de végtelenül hálás vagyok nekik!! két csodálatos kislányunk van, másfél évesek. Nincs saját petesejted,vagy a minősége nem megfelelő? Remélem neked is sikerülni fog. Bármit megér! vannak akik nem tudják elfogadni ezt a megoldást. Én gyereket akartam mániákusan,és bármit bevállaltam volna, hogy sikerüljön.És megérte!! Szia!
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 22, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat a névelírásért!természetesen Hosza neked szólt az üzi!!!
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 22, 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

***!

Először is, ne haragudj, hogy csak most válaszolok!! Embarassed
nagyon-nagyon régen voltam fenn az oldalon,itt is főleg a lombikosokat olvasgattam, de-végülis sikerült egy nagyon nemeslelkű hölgy révén donor petesejttel próbálkozni,azonban eredménytelenül Crying or Very sad - az eredméyntelenség miatt már fel sem jöttem az oldalra! Confused

Jól értettem van két babócád adomyányozott embriókból?ikrek?
Hol végezték ezt a beavatkozást, mert én a pesti kaáliba járok, ott nincs lehetőség embrióadomyányozásra! Crying or Very sad Crying or Very sad

Gratulálok a gyerkőcökhöz!!!Teljes szívemből! Első próbálkozásra bejött vagy többször ültettek be adományozott embriót?Ez nagyon nagy dolog az adományozó részéről!!!!! Very Happy
Vissza az elejére
lexxa

HozzászólásElküldve: 2008, Jún. 08, 16:59    Hozzászólás témája: Petesejtet Adományoznék Hozzászólás az előzmény idézésével

Petesejtet adományoznék egy babaváró párnak Smile Én 31 éves vagyok, két gyönyörű kisfiam van. Egészségügyileg sincs akadály, teljesen mobil vagyok, akár más városba is elutazom.
További kérdésekre szívesen válaszolok a donateonce@gmail.com e-mail címen!
Vissza az elejére
hosza

HozzászólásElküldve: 2008, Jún. 07, 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

paris írta:
Sziasztok!

Beállok én is a sorba,nekünk is donor-petesejtre lenne szükségünk,mert az én sejtjeim -hiába szépek a tüszők-nem érnek meg,így nem lehet megtermékenyíteni!
Ha bárki tud segíteni(olyan is ,akinek már sikerült vagy csak ismer olyan nagyszerű nőt,aki donor lenne)kérem írjon!!!!
a párom és én is embrióadományozók segítségét is elfogadnánk!
Előre is köszönöm a segítséget
szeretném megkérdezni most hol tartotok olvastam hogy embriót is elfogadnátok.nekem 2 babócám van embrió donációból.
Vissza az elejére
me07

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 13, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Már évekkel ezelőtt megérett bennem az elhatározás, hogy amennyiben lehetőségem lesz rá, petesejtet adományoznék, de akkor még nem volt gyermekem. Időközben született egy kislányom, és hamarosan tesót tervezünk mellé. Eredetileg úgy terveztem, hogy a 2. gyermekem megszületése után adományozok petesejtet, bár félő, hogy mire megszületik és véget ér a szoptatás is, addigra betöltöm a 35. életévemet. Most 33 vagyok, és ha az elkövetkezendő néhány hónap alatt le tudnánk bonyolítani az adományozást, akkor nyitott lennék a donációra.
Aki már tájékozottabb, az írja meg, hogy nagyjából mennyi időt vesz igénybe (az elhatározástól a petesejt leszívásáig) a dolog, mert az alapján tudom eldönteni, hogy bevállalom-e most, vagy tényleg várok a második gyermekem megszületéséig.
A me.donacio@gmail.com címre írhattok. Olyanok levelét is várom, akik már adományoztak petesejtet, és tájékozottak a témában, illetve természetesen petesejtre váró párok levelét is várom!
Vissza az elejére
hurkajankó

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 08, 18:45    Hozzászólás témája: donor Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

40 éves nő vagyok és betegségem miatt petesejt donort keresek! Ha valaki tud segiteni, kérem irjon. Megbeszéljük.
Szalamandra3232@gmail.com
Vissza az elejére
derik

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 29, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kriszta0811!

Köszönjük az együttérző szavaidat, valóban nagyon nehéz ez a helyzet, amikor kimondják, hogy soha nem szülhetsz ... csak ha találsz magadnak egy segítőkész nőt, aki lemondana néhány petesejtjéről neked.Sajnos a donor keresésben e meddőségi intézetek nem segítenek, ha szerencsés akkor találsz a rokonok vagy ismerösök között alkalmas donort, aki vállalná is, akkor szerencséd van de ha nem akkor sajnos csak ez a vaktában próbálkozás marad, ami valljuk be elég reménytelennek tűnik.
Tehát ha valóban érdekel bővebben a téma, leírom amennyit én tudok:
Donor lehet minden egészséges, 35 év alatti nő, aki már legalább egyszer szült.
Ha vállalja a donorságot, elöször egy kivizsgáláson kell résztvennie az adott meddőségi klinikán, ze kb 1 hónapos időtartamú, a ciklus bizonyos napjain történik vérvétel és ultrahang vizsgálat ez 3 vagy 4 alkalmat jelent, aztán az eredmények birtokában kezdik a donor stimulációját, vagyis hormontartalmú injekciókkal és tablettákkal serkentik a a peteérést, hogy a végén minél több petesejtet lehessen leszívni. hogy a stimuláció meddig tart az az eredményektől függ ezt nem tudom megmondani. Kb 2-3 hét szerintem.
A végén pedig egy rövid altatásban leszívják az igy nyert petesejteket.Nagyjából ennyi történik a donorral. Nem akarom bagatelizálni, és bár magam ellen beszélek, de ennek is mint bármilyen más beavatkozásnak vannak kockázatai, bár az orvosom azt mondta ennek 1 ezrelék az esélye és az erröl olvasható újságcikkek túlzásokon alapulnak.
Persze azt nem mondom, hogy leányálom az eljárás,van akinek fáj a leszívás után, van aki meg sem érzi... Persze mindenképpen át kell gondolni, hogy vállalja-e valaki, mert némi időráfordítással jár az egész biztos.
Természetesen a kezelések és utazások költségeit a befogadó félnek kell fizetnie, a donornak nem jelent anyagi terhet.
most ennyi jutott eszembe, ha még kérdésed van írj bátran, szívesen válaszolok!

Bemásolom ide amit valaki korábban írta folyamatról:
Petesejt adományozás lépésről lépésre

Donor

1. Gyógyszeres kezelés a petesejt érés serkentése céljából

- GnRH agonisták a hormonális aktivitások leszorítása céljából (injekció/orrspray) általában két hétig, a gonadotropin adás megkezdése előtt, majd további 10-14 napig a válasz mértékétől függően)
- Gonadotropinok a tüszőérés serkentése és az ovuláció kiváltása céljából

2. A kezelés monitorizálása: a tüszők növekedésének mérése, a gyógyszeradagok individualizálása, súlyos mellékhatások elkerülése céljából

- Transzvaginális ultrahanggal (2-3-szor egy kezelési ciklus során)
- Hormonszint mérés vérből

3. Petesejt leszívás, általában helyi érzéstelenítéssel

- Transzvaginális ultrahang segítségével
- A hüvelyen keresztül történik a leszívás (32-36 órával az utolsó hormon injekció beadása után)

4. In vitro fertilizáció a recipiens férfi partnerének spermájával

Recipiens

1. Előzetes vizsgálatok szerint nincs ovulációja

2. Hormonpótló kezelés több nappal a transzfer előtt a méh előkészítése céljából

3. Embrió transzfer (általában két nappal a megtermékenyítés után)

- Maximum 3 embrió behelyezése a hüvelyen keresztül
- Az embriók beültetése a méhbe
- A fel nem használ embriók lefagyasztása

Valamint itt is olvashatsz róla:

http://quad.bdtf.hu/Kaali/kezelesek.html#petesejt
Vissza az elejére
Kriszta0811

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 29, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bemásoltam ide is a gondolataimat, hátha segít azoknak, akik nem olyan szerencsések, mint én! Smile

http://hu.fotoalbum.eu/Kriszta0811
Vissza az elejére
Kriszta0811

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 29, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megdöbbenve és elszomorodva olvastam a soraitokat. Én most várom a másodikat és el sem tudom képzelni azt a harcot, amit ti nap, mint nap megvívtok! Mindannyiótoknak kívánom, hogy sikerüljön édesanyává válnia, mert nincsen ennél nagyobb csoda a világon! Amikor elolvastam az írásaitokat, megkérdeztem a kedvesemet, mi a véleménye arról, hogyha megszületett a babánk, szeretnék adni petesejtet. Hiszen ez lehet a legnagyobb fájdalom egy nőnek, hogy nincsen gyermeke. Szerencsére ő is úgy gondolkodik, ahogyan én, így már csak annyit szeretnék kérni, hogy írjátok le, mit jelent petesejtet adni. Mik a feltételei, mivel jár, mit kell csinálni vagy mit nem, hormonok, kezelések...semmit sem tudok erről a folyamatról.

http://hu.fotoalbum.eu/Kriszta0811
Vissza az elejére
derik

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 25, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Látom nem nagyon él ez a fórum, mégis beírom ide a segítségkérésemet:

32 évesek vagyunk, évek óta várunk egy babára. Sajnos mostanra kiderült, hogy petefészek kimerülés miatt nincs petesejtem,s mivel ezen nem tudnak segíteni, csak petesejt donorral lehetne kisbabánk. Sajnos a családban és az ismeretségi körben nincs szóbajöhető donor, ezért kérek itt segítséget!
Várjuk olyan 35 év alatti nők segítségét, akinek már van gyermeke, s szívesen áldozna egy kis időt az életéből, hogy segítsen, hogy nekünk is megadathasson ez a boldogság.
Címünk : remenysugar76@freemail.hu

Köszönjük, további szép napot!
Vissza az elejére
enya31

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 18, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Most találtam erre a fórumra,és végre felcsillant egy kis remény arra,hogy lehessen még kisbabánk.Ugyanis petefészek eltávolítás miatt csak donor petesejttel hordhatnám ki a babát.Aki tudna segíteni,vagy az ismerősei között lenne olyan aki "adományozna",szeretném ha értesítene.Köszi Mindenkinek!
E-mail címem:enya31@citromail.hu
Vissza az elejére
t-Ancsa

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 15, 23:24    Hozzászólás témája: Donort keresek! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok sorstársaim, illetve a donorságon gondolkodó csajszik!
A fórumra bevallom már régen írtam, de nem azért mert a problémám megoldódott volna. Mint már majdnem egy éve megírtam eü problémáim miatt donorra lenne szükségem.... Eddig nem jártam sikerrel, sajnos anyagilag nem vagyunk teljesen a helyzet magaslatán! Mint gondolom megannyi sorstársam körbejártuk az örökbefogadás témáját is, de ki tud türelemmel kivárni kb. 5 évet.... Sad Kérem azon kedves donorságon gondolkodó hölgyet - aki nem "csak" az anyagiak miatt vállalná a dolgot - privát üzibe keressen meg.
Nagyon köszi: t-ancsa
Vissza az elejére
Zoem

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 11, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mano Smile Smile Smile
Vissza az elejére
framo

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 08, 01:00    Hozzászólás témája: Re: Sziasztok Hozzászólás az előzmény idézésével

Zoem írta:
Most fedeztem fel ezt a fórumot. Nem tudom, hogy nézi-e még valaki mert elég régen volt hozzászólás. Én is szívesen adnék petét csak az enyém lefagyasztva van, és így nem tudom, hogy lehetsége-e az adományozás. Ha valakit érdekel akkor küldjön privát üzit.

Akkor az embrió, nem petesejt.... Smile
Vissza az elejére
Zoem

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 07, 20:15    Hozzászólás témája: Sziasztok Hozzászólás az előzmény idézésével

Most fedeztem fel ezt a fórumot. Nem tudom, hogy nézi-e még valaki mert elég régen volt hozzászólás. Én is szívesen adnék petét csak az enyém lefagyasztva van, és így nem tudom, hogy lehetsége-e az adományozás. Ha valakit érdekel akkor küldjön privát üzit.
Vissza az elejére
beaviki

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 30, 00:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom olvassa e még valaki ezt a topicot de azért írok hátha.Én szívesen segítenék olyan pároknak akiknek még nincs gyermekük és csak donorral lehet segíteni.(sajnos vidékre nem tudok utazni csak Pest jöhet szóba).Írtam más topicba is hátha rámakad valaki hisz a hozzászólások már elég régiek nem tudom melyik aktuális és melyik nem.
beaviki@freemail.hu
Remélem éppen neked tudok segíteni aki most ezt olvasod!
Vissza az elejére
kolibri

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 09, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én szívesen segítenék egy párnak és vállalnék petesejt donor programot itt Budapesten, vagy megbeszélés szerint akár más városban is. A programmal minden vonatkozásban tisztában vagyok.

A részletekről, ha lehet inkább a kolibri30@freemail.hu címen beszéljünk, én is szívesen válaszolok a kérdésekre.

Üdvözlettel, Kolibri
Vissza az elejére
Manóó

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 02, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pintyike, a másik donoros fórumon van aki ajálkozott is... irj neki.
és addig keress amig olyanba nem akadsz aki segit önzetlenül is.
mert igenis vannak ilyenek.
mondom, én három ilyen donorról is hallottam holott egyik sem ismerte a befogadó párt.

hajrá
Vissza az elejére
Pintyike

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 24, 08:00    Hozzászólás témája: donor Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Manóó!

Nagyon köszönöm a biztató szavakat!Te vagy az első aki reagált a levélre,de nagyon jól esett,hogy nem azt írtad,hogy mit képzelek én,hogy együttérzésből nem segít senki.Tényleg nagyon féltem megírni azt a levelet,mert nem tudtam,hogy mennyi rosszindulatú megjegyzést fogok kapni rá!Igaz még csak te írtál,de ez nagy reményt adott,hogy bízzak az emberek segítőkészségükben.Ha tehetném bármennyit megadnék egy segítőkész anyukának,mert biztos lenne hová tennie,de sajnos már az évek során mindenünket arra költöttük,hogy babánk lehessen.Mi egy nyaralást nem engedhettünk meg magunknak,mert azt számoltam mindig,hogy abból mennyi szurit vehetek meg,és akkor végre majd hárman nyaralunk!Ezt nem panaszkodásnak szánom,félre ne értse valaki!Amúgy is mindig arra gondolok,hogy lesz még időnk minden szépre,jóra ,amit majd hármasban élhetünk meg!Most arra a biztató leveledre ismét erősnek érzem magam és nem adom fel!Ilyenkor az ember teste,lelke issza a biztató szavakat!
Minden jót kívánok neked és a többi sorstársamnak is !

Üdv:Pintyike
Vissza az elejére
Pintyike

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 24, 07:33    Hozzászólás témája: donor Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Manóó!
Vissza az elejére
Manóó

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 22, 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pintyike, vannak ilyen segítőkész lányok.
Én személyesen tudok kettőről aki önzetlenül ismeretlenül is ingyen segít, de mivel én is ebben a cipőben járok, a körülöttem lévő barátnők is gondolkoznak, tehát egy barátnőmről biztosan tudom hogy segitene amint már nem szoptatja a babáját. ne add fel a keresést, mert egyre több anyuka érti meg hogy milyen hatalmas dolgot tehet egy embertársáért önzetlenül ugyhogy találni fogsz, csak keress!!!!!!!

sok sikert
Vissza az elejére
Pintyike

HozzászólásElküldve: 2007, Szept. 10, 12:45    Hozzászólás témája: donor Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon sokáig gondolkoztam,hogy megírjam e ezt a levelet!Nagyon elvagyok keseredve és nem tudok abba bele törődni,hogy ne legyen pici babánk.Sajnos mi már túl vagyunk az öt TB álltal finanszírozott sikertelen lombikon,párom örökbefogadást nem szeretne,akkor inkább ne legyen azt mondta.Nállam van a probléma ami miatt nem lehet kisbabánk és nem tudom ilyen könnyen kimondani,hogy akkor nem lesz.Nagyon szeretném még donorral megpróbálni,de sajnos mivel nekünk minden beavatkozásért fizetnünk kell így csak olyan donor jöhet számításba aki együttérzésből segítene,mert mi a gyógyszereken és az egyébb kiadásokon kívül ,plusz még a beavátkozásokon felül mást már nem tudunk finanszírozni.Sajnos ez így is nagyon sok szászezer forint amit valahogy össze kell gyüjtenünk,hogy megpróbálhassuk és esélyünk lehessen.Sajnálom ha valakit ez a kérés megdöbbentett,de nincs más választásom és esélyem arra,hogy kis babám lehessen!Kérem csak az írjon aki így eltudja válalni,mert más lehetőségünk nincs.Ha kérhetem a privátba írjon.
Üdvözlettel:Pintyike
Vissza az elejére
doxa

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 23, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Két vetélés után kiderült, hogy immunológiai problámám van, ami trombocita kezeléssel valószínűleg helyrehozható. A családból azonban senki sem alkalmas donornak. Aki szeretne és tud is segíteni, kérem, jelezze. A+ vagy 0+ vércsoportú donort keresek.
Előre is köszönöm.
hajotores@vipmail.hu
Vissza az elejére
acefl

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 05, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Olvasgattam a topikot már régebben is.
Akinek petesejtdonorra lenne szüksége az keressen meg. Gondolom a részleteket inkább priviben.
Az e-mail címem: acefl@freemail.hu

29 éves vagyok egy gyermekem van. Jelenleg Gyeden vagyok itthon vele, úgyhogy mobilis vagyok. Budapesten lakom.

Úgy volt, hogy donor leszek és ezért megvannak a vizsgálati eredmények, de a párnak közebejött valami.
Vissza az elejére
timso.1980

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 23, 05:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szörnyű dolgok ezek, hogy aki szeretne gyereket, mit meg nem tesz érte, akinek meg van simán becsomagolja és egy bokorba rejti, mert valamiért lemond róla........

Azon kívül amit már leírtatok kivizsgálási ill. megtermékenyítési folyamat, érdekelne mi mivel jár pontosan.....

Mik azok a kizáró okok (betegség, állapot) ami miatt nem lehet valaki donor?

Mi a férjemmel még talán egy harmadik gyerkőcöt is bevállalunk, de nem mostanában és ki tudja, lehet van még rengeteg adományozni való petesejtem is......

Kérlek Titeket, hogy részletesen írjátok le az egész dolog menetét. Ha hosszú, jöhet Pü.-be is.
Vissza az elejére
Heni31

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 23, 00:20    Hozzászólás témája: Donor Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nagyon megérint a történeteitek. Én szivesen segítenék, lennék petesejt donor. Bár nem tudom milyen kockázatai vannak. Vállalnám a macerát is, de én még egy nem szült nő vagyok. Tudom, hogy ez kizáró ok. Ha valakinek mégis tudok segíteni, az írjon pü-t.

A hozzászólás legutóbb Heni31 által 2007, Jún. 23, 16:23-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
t-Ancsa

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 15, 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Paris!
Köszi az infót! Sajnos olyan rokonom aki ilyen feltételekkel is szóba jöhetne ( nem vérrokon ) csak egy van, de Ő sajnos nem a legegészségesebb... A rákszűrései nem a legjobbak... Sad
Köszi Ancsa!
Vissza az elejére
paris

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 15, 08:39    Hozzászólás témája: válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ancsa!

Kétféle donorság létezik, az egyik anonim, amikor nem ismerhetitek egymást, a másik a hozzátartozói.
Nos itt a férjed rokonságából csak az lehet, aki neki NEM vérrokona.
így pl. az ő fiútestvérének a felesége, élettársa (tehát a sógornő), ill. valamelyik fiú unokatestvérének a felesége, élettársa.
ja és 35 év alattinak kell lennie és legalább egy gyermeke kell legyen.
Van ilyen rokonod Ancsa?
Üdv:Paris
Vissza az elejére
t-Ancsa

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 14, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok lányok, asszonyom, sorstársaim!
Tud nekem valaki abban információt adni, hogy donorom csak az én női családtagom lehet-e, vagy a férjem női rokona is lehet?!
Az elkeseredettségem a tetőfokán, mert nem minden bokorban terem donorjelölt... Smile
Ti hogy tudjátok "tartani" magatokat?- ez költői kérdés volt..
Várom a válaszotokat, előre is köszi- t-ancsa
Vissza az elejére
napsugárvirag

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 07, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az lemaradt, hogy még a nyáron be tudom vállalni a donorságot, érdekes dolog ezt így fórumon leírni, de szeretnénk segíteni. A mi kisfiunk is orvosi segítséggel sikerült az egyik magyarországi intézményben, pontosan tudom, hogy mi a dolog menete.

Napsugár
Vissza az elejére
napsugárvirag

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 07, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én szívesen segítek, kérlek keress meg a privát email címemen.

Üdv,
Napsugár
Vissza az elejére
Takács Katalin

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 06, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is petesejt-donort keresek, minél hamarabb.
Kérlek, ha tudtok segítsetek!

Köszi: Kati
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
minmin

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 30, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jdyna

Lehet tudnék neked segíteni. Kérlek keress meg a minmin@freemail.hu e-mail címen.
Vissza az elejére
jdyna

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 28, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

33 éves USA-ban élő magyar orvosnő vagyok. Itthon szeretnék petesejt donorra találni magyar nőtől. ( kint már az X-dik beültetés sem fogant meg mert nagyon kevés a petesejtem és nem életképesek) A Kaáli klinikával van lebeszélve minden költséget fizetek Sürgős lenne az idei nyáron, vagy ősszel.
Kérlek lányok segítsetek !!
jdyna
Vissza az elejére
framo

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 13, 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez meg hogy került bele??? hihihi...
t-Ancsának szántam... Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés