Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Császárosok Klubja
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Persze h számít, h szeretnél szoptatni!
Én jobban féltem attól, h nem lesz tejem, mint a szüléstől Smile Aztán lett tej, de a lányom sárga volt és nem evett. Fejés- cumi, majd bimbóvédős szopi, végül sima szopi, így alakult nálunk a szoptatás.
Ami fontos:
1. alapos felkészülés után is simán tud a szervezeted ill. a gyerek meglepetést okozni. (Tehát nincs tökéletes felkészülés)
2. lelkileg labilis az ember szülés után. Legyen valaki, akire támaszkodhatsz!! Ezt előre beszéljétek meg! Nekem a férjem volt aki biztatott. Mondtam neki szülés előtt, h lehet h elküldöm majd melegebb égtájakra, ne vegye zokon Very Happy És a hazajövetel után napi 10x mondta el, h milyen jó anya vagyok, de jól csinálom, stb... ez nem túlzás, nekem kellett a biztatás. (Pedig elég kemény nőnek tartom magam amúgy Wink)
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Tudod, mit mondok??Én akkor nyugodtam csak meg, amikor kiemelték Marcit, és üvöltött, mint a sakáll.Smile Úgyhogy én nem is mondom, hogy ne parázz, mert sztem ez a természetes, persze viszonylag normális keretek között.Smile
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

OK, befejeztem a parázást. Laughing Csak észreveszem már, ha valami nincs rendben...
Amúgy ezen a héten megyek 38. heti UH-ra is, kíváncsi vagyok, hogy fekszik most a babó, nagy az esélye, hogy ugyanúgy, mint eddig. (A dokim szerint fent van, mivel nem tud leszállni.) Akkor majd kiderül, hogy hogyan tovább... Mindenesetre már inkább nem kísérletezem a megfordításával, mert beleakadhat a köldökzsinórba stb. Brrr. Sad
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Uh Borka nem tudom, nem láttam róla statisztikát soha, de ikreknél is előfordul, hogy ugye kicsi a hely nekik, de itt sem törvényszerű. Azért ezen ne parázz! Razz
Gyógytornász egyébként ezt gyorsan rendbehozza nálunk a ferde nyaktartást 8-10 alkalom alatt kikezelték. ( Nálunk volt más probléma is)
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth, mennyi az esélye, hogy rossz tartása lesz? Mit lehet vele csinálni? Rolling Eyes
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak az 1.-2. napon kaptam oxit, utána úgy látta a doki h húzódik vissza a méh. Mondjuk 12 órát vajúdtam a csaszi előtt.
Tej az 5. napon lövellt be.
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az enyém ugyan programozott csaszi volt, mindenféle méhtevékenység nélkül tök zárt méhszájnál, érdekes lett vona ha magától totál visszamegy a méh.

Tej viszont a 3 napon belövellt.
judit

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én egyik császárnál sem kaptam oxitocint, most hallottam először, h kellett volna Embarassed , viszont mind a kettőnél már a már a második nap simán szoptattam, és a méhösszehúzódásokat is éreztem Rolling Eyes ajjajjaj de még mennyire Rolling Eyes
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm én még nem is hallottam, ilyet, hogy ne adtak volna oxitocint utána, de lehet, hogy van.

Borka!

Rá fogsz jönni, valami végtagját vagy a fejét egy irányba tartja, "hülyén" tartja stb. Ha ilyen lenne hamar kibukik.

Martin ahogy ült a méhben a nyakát is mindig egy irányba tartotta így az izmok ott megrövidültek.
mocorgo1

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, császármetszés. Na én így szültem a kisfiamat és a dokim szerint a tesó is így várható, 5 % esélyt ad, hogy megy hüvelyi úton.

Nekem RÉMÁLOM volt. A könyvek, tanfolyamok felkészítenek a hüvelyi szülésre, de arról nem szól a fáma, hogy mily pocsékul lesz az ember utána. A szoptatás végott hassal pedig szörnyű volt.

DE! Igaz az, hogy az 5. napon kutya bajom nem volt. Mindent meg tudtam csinálni már, a sebem egy ici picit volt érzékeny.

tejci: nekem 2 htét!!!!!!!!!! után indult be, és nem bennem és nem is a babában volt a hiba. Bennem annyi, hogy görcsöltem, akartam, depis lettem. Aztán lehiggadtam, elkezdtem tápit adni, feladtam a dolgot és 2 nap múlva belövellt a tej.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és TEJ:

Anyukámnak sem volt sokáig teje, de a császárral született nővéremet tovább szoptatta, mint a spontán szült húgát, engem. Very Happy
A nővérem császáros kislánya viszont lényegesen kevesebb ideig szopott, mint a spontán szült nővére, de ennek a stressz volt az oka, ezt tudom.
Szóval szerintem, ha valaki el van látva oxitocinnal, akkor a tejjel sincs baj. Persze, nem tudom, mert még nem vagyok ott. Csak remélem, mert nagyon szeretnék szoptatni! Ez számít, hogy nagyon szeretnék? Rolling Eyes
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elvileg császár után a méhünk nem tudja automatikusan, hogy vége az egésznek, ideje visszaalakulni az eredeti méretre, ezért a dokik napi 2* oxitocin (méhösszehúzó) injekciót adnak. Nálunk a kürházban ez van, biztos én is fogok kapni, ha tényleg csaszi lesz a dologból (nagy a valószínűsége). Nem kaptál? Az elég zorál... Hol szültél? Mert lehet, h kórházfüggő.

Lehet, hogy a tejelválasztást is serkenti ez az oxitocin, vagy ha nem, hát beindítja, mert ha szoptatnak az anyukák, akkor vannak utófájások (spontán szülésnél), a szervezetben oxitocin szabadul fel.
A védőnőm pl. ajánlotta, hogy a melltréninget* csak most ezen a héten kezdjem el, mert beindíthatja a szülést.

* fel kell készítenem a mellemet a szoptatás macerájára, birizgálás, dörzsölés stb. rituális formájában, ami oxitocint szabadít fel a szervezetemben, ami a méhösszehúzódásokért felel

Cool
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Haliho!

Szinten zenesz. Bar en nem vagyok oda a dolog miatt. Sad Tejem azota sincs, persze nem kotheto ossze a 2 dolog kategorikusan.

"Egyébként a műtét után a 3 napi 2x1 oxitocin injekció kárpótol minket a vajúdás hiányáért." - Hanee

Mirol van szo? Ezt kapniuk kell a csaszarosoknak szules utan? Eloiras, kotelezo v. korhazfuggo? En semmi ilyet nem kaptam! Kellett volna? :/
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

beth74 írta:
Amire még érdemes faros babánál figyelni, bár nem törvényszerű, de a gyerekorvosokat nem nagyon érdekli a kényszertartás és a ferde nyaktartás lehet. Időben kell kezelni!

A kényszertartás az mi? Miről ismerem meg?

Tegnap összetalálkoztam egy jóbarátnőmmel (aki mellesleg az anyukám lehetne, és ki is érdemelte a pótmami címet), ő mesélte, hogy mindkét gyermekét császárral szülte (a kisebbiket 38 Exclamation évesen), és nem bánta meg. Szóval áradozott, pedig első körben azt hittem, le fogja szólni. Very Happy Azt mondta, neki tök jó volt, mert a fájdalomküszöbe igen kicsiny, és úgy be volt tojva a szüléstől, hogy még... De neki nem emiatt volt császár az első gyerkőcnél, hanem akut eset állt fent. A másodiknál viszont már ő döntött, hogy talán majd' negyvenévesen nem lesz elsőszülő... Legyen inkább megint császár...

Szóval érdekes, mennyi mindent hall az ember.
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Azért sok ilyen barátom felnőtt... Cool Wink

Amire még érdemes faros babánál figyelni, bár nem törvényszerű, de a gyerekorvosokat nem nagyon érdekli a kényszertartás és a ferde nyaktartás lehet. Időben kell kezelni!
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!
Semi gáz. Szülés után még sokkal nagyobb hülyeségeket is fogsz gondolni. Very Happy

Tkrinya!
162 cm. Nekem sok a 62.
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

morzsi írta:
Borka!

Medencés gyereket hordani nem defekt, te lüke Twisted Evil Very Happy

Tudom, tudom, csak néha eszembe jutnak ilyen hülyeségek. Laughing
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

morzsi!

Hány centi vagy??62 nem olyan sok!!!
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 00:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Medencés gyereket hordani nem defekt, te lüke Twisted Evil Very Happy

Hát nekem a vágás csúnyán gyógyult, most is még sokszor viszket és úgy érzem, belül, amit nehéz megvakarni Confused

Hasam állaga pizza, a combom és popóm karfiolos. És 10-15 kg van rajtam a versenysúlyomhoz képest. (62 kg vagyok most). De nem merek komoly fogyiba kezdeni, mert a lány csak anyatejes, annyi h este nem zabálok (csak néha Twisted Evil ), ill. figyelek a szénhidrátra. De már 2 hónapja 1 gr sem ment le Sad
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 10, 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű. Shocked

Én már próbálom szoktatni magam a hasfelmetszéshez... ha lehet, egyáltalán. Confused Anyukámat és nővéremet kikérdeztem, úgy néz ki, mindhármunk anamnézise eltérő... Anyukámnál a nővérem fejes volt, be is illeszkedett, minden a nagykönyv szerint indult, csak leállt a vajúdás és az anyukám EKG-ja nem volt kielégítő (ugyanaz a rendellenessége, mint nekem). A nővéremnek placenta centralisa volt (az egy fokkal durvább a placenta praeviánál). Én leszek az első, aki medencés babát szül... Néha arra gondolok, hogy defektes vagyok, vagy mi...? Confused

Na, de azért nincs rossz kedvem mindezek ellenére. Smile
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 10, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja hát enyém 8 órát aludt egész nap, kólikás volt így napi 6-8 órát bömbölt is, minden vacakkal gyógytornászhoz hordtuk, örültünk, hogy éltünk mindketten.
Cool Én a nyugis gyerek fogalmát nem ismerem most sem tudok 1-2 percre sem félrenézni és 5 percre sem leülni. Rolling Eyes
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 10, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Érdekes én nem massziroztam a szuri helyét, de nem is lett csomós szerencsére Smile

Én szerencsés alkat vagyok, most kezdenek rám jönni a régi ruhák közül a nagyobbak.. mázlimat mutatandó a csikosságomon kívül semmi nyoma hogy én terhes voltam, a hasam előre nőtt, a csípőmet nem nyomta szét, nem szélesedtem, és a súlyfelesleg egyenletesen mászik le, szal a combom már szinte olyan, mint terhesség előtt.. de én nem 3, hanem még 13 kilótól vágyok megszabadulni, úgyhogy ha 69 alá megyek (most vagyok 72), akkor már jobban fogok kinézni, mint amikor terhes lettem Very Happy Very Happy

Energia sexhez:
Az én Lilim álom jó kislány, eszik alsztik, ritkán sír és átalussza már az éjszakákat, egy hetesen is csak 1x kelt.. emellett bőven lehet pihenni, igy azért az embernek jobban van kedve sexni is.. Very Happy

hanee
Vissza az elejére
kyralina

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka,

ment pü.
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

beth74 írta:
Arra érdemes még figyelni, hogy a napi 2 oxitocin injekciót helyét masszírozni kell, mert betályogosodhat vagy csomó maradhat ott.

Jaj, ne. Olyanom már van... Sad
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végül is jó mert a vágás bikiniben sem látszik, bár nekem a heg közepe nem túl szép, mert előtte ott volt a lapar helye, az is csúnyán gyógyult, de ez is. ( Bár ez egyéni mert nekem minden seb rondán gyógyul) Laughing

Csíkos nem lettem, és a hasam is gyorsan visszament, súlyfelesleg a combomon, csípőn és fenéken maradt. 17 kg ment rám 6-7 maradt szülés után pár héttel most 1-2 van, régi ruháim OK, de az alakom azért nem a régi. Confused
Hát sexhez nekünk nem sok energiánk volt, még 6 hét után sem. Shocked

Arra érdemes még figyelni, hogy a napi 2 oxitocin injekciót helyét masszírozni kell, mert betályogosodhat vagy csomó maradhat ott.
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű, köszi! Az ízlésünk a higiénia terén, úgy látom, megegyezik... Embarassed Very Happy Meglátjuk, ha odajutunk, hogy milyen megoldást választunk, mert nagyon nem szeretnénk almot gyártani, egy dolog, hogy a babavárás király, de azért a kislurkókat fel is kell nevelni Wink.
Az biztos, hogy a férjemuram semmilyen pirulát nem fog bekapdosni... Meg én sem... Very Happy
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borka!

Az én párom sem a sebemtől hányja el magát, mert az nagyon szép.. inkább a hasam állagától.. szépen fogyok, 7 kg minusznál tartok, de a csíkokat és a töttyedt bőrt ez nem tünteti el Sad Sajna ez viszont alkati teljesen.. nekem szanaszét repedt a bőröm, pedig 23 éves vagyok és ez az első baba volt.. Érdekes módon a végén! Az utolsó 3 hétben repedt ennyire szét.. hmm..

Pharmatex:
Én használtam, amíg a doki nem írt fel fogigátlót.. lehet kapni tablettát, kúpot, tampont, stb.. én tablettát vettem, mert az a leggazdaságosabb, 12 db van egy kis dobozban.. Ezt úgy kell, hogy esemény előtt felteszed jó mélyen, és várni kell vele 10 (szerintem inkább 15-20) percet, addig elolvad ott bent és a kis fürgécskéket megöli.. egy tabletta 3 órán át hatásos, de minden eseményhez újabbat kell felhelyezni akkor is, ha nem telt el három óra (a pozváltás nem két esemény Wink).
Viszont arra figyelni kell vele, hogy sem előtte, sem utána nem szabad szappannal megmosakodni, valamint még vizzel sem szabad hüvelymosást végezni előtte és utána.. Ez kicsit kellemetlen, mert én esemény után ált. le szoktam alul zuhanyozni és akkor kicsit kevésbé volt komfort érzetem tőle, de hát ennyit megért a dolog átmeneti megoldásnak.

A dokim különben azt mondta rá, hogy akár ezt is lehet állandóra használni, ez mindenkinek izlésének kérdése, az én izlésemnek a fogamzásgátló tabletta jobb.. kevésbé macerás. De tényleg, ilyen átmeneti megoldásnak ez perfekt. Teszemazt ha az ember elfelejti bevenni a gyógyszert, akkor is, van is itthon még egy fél dobozzal Smile

hanee
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
Az egyetlen dolog ami szerintem rossz a császárnál: hogy elvágnak néhány ideget és ott az ember hónapokig nem érzi a bőrt (1-2 négyzetmilliméteren csak!).. olyan fura inkbább.. kérdeztem a dokit, hogy az normális-e, hogy ott nem érzek semmit, és röhögve közölte, hogy "hát persze, elvágtunk néhány ideget".. és ez óhatatlan, nem tudnak mindent kikerülni, különben cikkcakkban kéne vágniuk Very Happy Very Happy Very Happy

Nem baj, legalább ott nem érzem, ha csikiznek... Laughing

Ma voltam dokinál, végre visszajött a szabiból, kikérdeztem császárból. Very Happy Megvizsgált, mert noha vannak rendszertelen jóslófájásaim (nem is egyszerűek Shocked), de a méhszájam és társai még zárva vannak. (A CTG alatt produkált is a hasam tíz perc alatt két szép hegyecskét a nonstress-mérőn...) Baba meg a medencevégű fekvése végett fent figyel, nem fog leszállni. Mondtam, az nem baj, legalább nem akad be a lába a szülőcsatornába... Fejjel könnyű lenne, de így?! Kérdeztem, megfordulhat-e a babóca, doki mondta, hogy nem fog. Szóval most gyakorlatozom a zöld szín tartós elviselésére. Smile

Van ennek előnye is! Ha elfolyik a magzatvíz, azt TUTIRA észre fogom venni, mert ömleni fog! Laughing

...Remélem, szép sebet vágnak... Nem vagyok a bikini híve, de azért nem árt, ha a párom nem hányja majd el magát a látványtól... És akkor nekünk sem kell kivárni semmiféle bűvös x hetet. Laughing

Ezt a hüvelykúp-izét ezt hogyan kell adagolni? Esemény előtt, után...? Confused Télleg hüle vagyok ezekhez, életemben fogigátlót használtam, na de azt soha többet. Mercilon volt... Köszönet neki a hormonjaim felborításáért. Evil or Very Mad
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Úgy tudom azt mondják 3-4 hét után már simán lehet csaszi után sexelni.. mi sem vártunk tovább Laughing És az egészben az a legjobb, hogy az ember nem tágul ki, nem szűkül össze, szóval szinte olyan, mint előtte.. (azért nem kell megijedni ha nem teljesen, mert előfordulhat, de szerintem ez inkább hormonális dolog lehet)..
Szerintem császár után az ember legfeljebb azért nem akar sexelni, mert dög fáradt a picur mellett.. Mint ahogy néha én is Laughing

Fogyókúra:
Aki szoptat annak szerintem nem kéne forszíroznia a fogyókúra kérdését. Egyrészt mert a szoptatás nem épp diétás dolog (magasabb kalóriaigény), másrészt a fogyókúrától a tejbe kioldódnak káros anyagok, harmadrészt a fogyókúra mint olyan nem ér semmit..
(Reklám helye):
Norbi Update.. de télleg..
Én igaz, hogy nem szoptatok.. elkezdtem Update-ezni amikor Lili 1 hós volt. Azóta 7 kilóval vagyok kevesebb. És ez nem fogyókúra, hanem életmód váltás!
Lehet csinálni szoptatás közben is, de TILOS a nagyon alacsony szénhidráttartalmú diétát csinálni.. csak a súlytartót szabad, amiben tényleg mindent eszik az ember..
Ebben tudok és szívesen adok tanácsot.. Érdemes terhesen elkezdeni amúgy, ha valaki nem akar iszonyatos súlyokat felszedni, én bánom hogy csak később találtam rá, mert ha tudom előbb, hogy van ilyen, akkor tuti nem hízok 10 kg-ot a gyereken kívül.. (szerencsére ebből már csak kb. 3 kiló maradt, de még azon kívül is volt egy 10-es, szóval még 13..).

De aki szoptat az ne nagyon számoljon azzal, hogy majd ő jól fogyózik.. ellenben a rendszeres szoptatás fogyaszt is, szinte mindenkitől azt hallom aki szoptat, hogy 4-5 hónap alatt lányos alakját visszanyerte a szoptatástól.. Szóval igy is, úgy is van megoldás! Laughing

Na és persze terhesség alatt nem kéne zabálni és akkor nem híznánk meg.. én ha most lennék terhes már máshogy csinálnám, komolyan. Megbántam, hogy nem figyeltem oda.

Az egyetlen dolog ami szerintem rossz a császárnál: hogy elvágnak néhány ideget és ott az ember hónapokig nem érzi a bőrt (1-2 négyzetmilliméteren csak!).. olyan fura inkbább.. kérdeztem a dokit, hogy az normális-e, hogy ott nem érzek semmit, és röhögve közölte, hogy "hát persze, elvágtunk néhány ideget".. és ez óhatatlan, nem tudnak mindent kikerülni, különben cikkcakkban kéne vágniuk Very Happy Very Happy Very Happy

hanee
Vissza az elejére
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!
hat igen kb 4 het utan mar vmit alkottunk apaval, hisz akkor mar vagy 8-9 honapja le votlunk tiltva...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
judit

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!
A csaszisok nem szokták kivárni a 6 hetet Laughing nemhogy 8 hét absztinencia Razz Razz Razz A dokim csodálkozott is a 6 hetes kontrolon, h még nem csináltunk semmit Rolling Eyes csak én voltam dög fáradt, és azéert nem volt semmi Embarassed
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Én visszatértem a fogigátlóra,-Mercilon- mert a szülés előtt és után is nagyon hosszú is fájdalmas ciklusaim voltak, bár erre a hormonértékek nem nagyon utaltak így rejtély miért, de így jól érzem magam. Mi csak 4-5 év múlva tervezünk még egy babát ha összejön, akár spontán, akár lombikkal. Bár gondolom 35-36 évesen azért még van élet... Wink

Nekem egy hétig volt a hazajövetel után segítségem utána tök egyedül, azért lehet bírni.
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hormonoknelkuli vedekezes: pharmatex vagy patentex mind ketto tobb fele kiszerelesben kaphato veny nelkul a patikaban...tobb formaban is letezik pl kup, krem, stb
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

A bnőmnél 1 héttel a kiírás előtt beindult a szülés és kisüvített a gyerek mintszél. Semmi baja a kiskrapeknak. Ja, nagy is volt viszonylag, vmi 3600 gr-ra emlékszem.

Védekezés: nekem a lányok -konkrétan Macikati- mondott egy hüvelykúpot, ami a kiskatonákat úszás közben gyilkolássza. Eddig bevált. Very Happy
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi,

a barátnőd részéről kicsit homályos a "csere"... Hogy úszta meg a császárt?

Én a Margitban fogok szülni, kíváncsi vagyok, mit mond a doki. De ez a védekezéses dolog... Őszintén, annyira szeretném, ha sem hormonokkal nem kéne magam izélgetni, sem pedig "zokniban lábat mosni". Hát hol itt az élvezet? Twisted Evil
morzsi

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!
Lehet trükközni Wink Very Happy kérdezd meg majd a dokidat, bár mondani fogja magától is.

Egyébként a Péterfyben szültem (nem progis csaszival), 2 ágyasban voltam, ha kérdés van szívesen válaszolok.
Nekem is azt mondta a dokim h az idén és még jövőre ne legyek terhes (ez szülés szempontjából több, mint 2 év) de úgy tervezem, jövő év 2.felétől nem védekezek már. Erre a babára tök sokat vártunk, bár ez nem jelent semmit, de még egyszer ugyanennyi már nem férne bele.

Ja, még egy dolog (lehet h már írtam, akkor bocs).
Nekem normál terhesség után természetes szülés nézett ki, a bnőmnek faros babával és gerincsérv műtét után csaszi. Aztán a végét elcseréltük. Szelavi.
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű... Azért ez kicsit ijesztő, na. Hála Istennek, szinte csak látogatni voltam eddig kórházban... Nekem utoljára 5 éves koromban volt műtétem, akkor is a manduláimat vették ki. Very Happy A szexuális élettel hogy van a császáros? Azt hallottam, akkor nem 6 hét a kötelező absztinencia, hanem 8 hét. Tényleg így van? Vagy lehet "trükközni"? Wink
judit

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!
Úgy gondolj a császárra, mint egy műtétre, kb 6-8 hétig nem szabad emelni, de ezt majd a dokid elmondja. Annyira nem vészes a gyereket tudod gondozni, csak a többi cipelésre kell odafigyelni
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, akkor látom, a császárosok élete nem is olyan könnyű... Én frontérzékeny vagyok, akkor - ha tényleg császár lesz, de erről majd holnap a dokimtól talán többet megtudok - egész életemben érezhetem a heget? Comorú... Sad

Mikortól lehet tornázni, emelni és - már elnézést, de - normális emberi életet élni a császár után, hogy ne folyton a környezetem emelgessen, másszon, cipeljen stb, és ettől teljesen az agyukra menjek? Very Happy Meg szeretnék lefogyni is, bár nem sokat híztam, de az egészségem miatt sem ártana visszanyernem legalább a gesztáció elején mért súlyomat, de inkább ledobnom az akkori felesleges plusz 15 kilót...
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Húúúú akkor biztos nem ismerem a dokidat Laughing

hanee
Vissza az elejére
judit

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee!

Szatmárnémetiben!!!
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

judit:
De télleg! Most ez garanciális probléma? Laughing Gondolom a TB állja igyis ugyis, szóval ez Lifetime guarantee-s dolog lehet Wink

Dejó, megnyugodtam, hogy normális lehet! Érdekes, hogy a műtét után a seben jobb oldala fájt jobban, az volt tovább érzékenyebb és az gyógyult kivülről is lassabban és most ott érzem.. nem fáj, csak ha pl. emelek érzem.. De tényleg, lehet hogy az időtől van, mert most melegebb van és én érzékeny vagyok az időváltozásra..

Ilyenkor a gerincem is fájni szokott jobban.. Kész! Teljesen rokkant vagyok.. fáj a fejem, a gerincem és úgylátszik ezentúl a sebem helye is Laughing

Kis béna vagyok Very Happy Very Happy

Te hol szültél?

hanee
Vissza az elejére
judit

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Nekem már volt ilyen, főleg időváltozáskor Razz (jó szamár mindent megérez).
Az elsőnél ritkábban, a másodiknál kissé gyakrabban. Erre a garanciális dologra én is gondoltam már Laughing Razz Razz Razz
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Akiknek már volt császárja..

Nektek volt olyan, hogy fájdogált kicsit a seb BELÜL? Nem a sebszél, mint a műtét után, hanem úgy belül, mintha bent húzódna a heg?

Nekem ez van tegnap óta és nem tudom eldönteni, hogy normális-e vajon? Vagy keressem fel az orvost garanciális panasszal? Laughing

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok, elolvastam újra amit irtam...
Az első mondatomat módosítom annyiban, hogy ha fél éven belül esik valaki teherbe elképzelhető, hogy nem javasolják a baba megtartását.. de nem tudom miért irtam ezt, mert arra gondoltam, hogy ha valaki szülés után szinte azonnal, 1-2 hónap alatt esik teherbe.. bocsi

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves tkrinya!

Én nem jelentettem ki semmi olyat, amiről csak én vagyok meggyőződve, talán csak kicsit konkrétabban fogalmaztam, mint azt megszoktad másoktól. Én nem igázok le másokat, csak a véleményemet írom le, illetve ha valamivel nem értek egyet azt.. De azt is le szoktam írni, ha egyetértek.. és szoktam egyetérteni is! Csodálatos dolog a szólásszabadság és ezt én is kihasználom, talán néha kicsit nyersen, ezért sokszor bocsánatot is szoktam kérni (sokszor előre is), de aki ismer tudja, hogy nem okoskodni akarok és nem vagyok rosszindulatú, csak nálam forrón eszik..

Úgy gondolom amennyire laikusként tudtam, alátámasztottam azt, amit írtam a dologról.. talán meggyőző is volt, de semmiképp sem kategórikus. Én olvastam is róla, bocsánat érte, ha túlságosan tudományosan hangzott, és valóban, meggyőződésből írtam amit írtam..

Ha császár után 5-6 hónappal lettél terhes, akkor császár után majdnem másfél évvel szültél. Irtam én olyat, hogy tilos?
Azt irtam, amit én tudok erről.. az én orvosom nekem ezt mondta, hogy 2 év BIZTONSÁGOSAN. Természetesen egy orvos sem fogja neked megtiltani, hogy 3 hónappal az előző szülésed után teherbe ess, csak legfeljebb nem ajánlják kizárólag azért, mert a méhen a heg begyógyulási ideje nem hat hét, hanem több hónap.. kezdve azzal, hogy hat hét, mire az eredeti méretét eléri, és valóságos gyógyulásról csak innentől kezdve beszélhetünk..
Felteszem a második babát is császárral szülted.. ahogy olvashattad az írásomban azt irtam, hogy ha egy év múlva szülsz, legfeljebb nem fogják engedni, hogy természetes úton szülj.. de attól még ugyanúgy megszülheted.
Azért nyilván az orvosom sem hülye, hogy 2 évet mond biztonságosan.. persze ettől biztosan vannak eltérő nézetek, én csak azt írtam le, amit én tudok.
De ilyenre jobb többet mondani nem?

hanee
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Sztem teljesen fölösleges kategórikusan kijelentened olyan dolgokat, amikről csak te vagy meggyőződve, és leigázni ezzel másokat.
A császár utáni 2 év kihagyás meg max.20-30 évvel ezelőtti felfogás.
Én császár után 5-6 hónappal spontán terhes lettem, és egy doki sem mondta,hogy vetessem el.
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kyralina!

Nálunk a baráti társaság nagy része az egyik haverunknál szült, és összejárunk. Ez sem semmi szitu! Rolling Eyes Smile

Ez a császáros baba mit él át, és miben marad le, miben jobb elmélet minden topikon kering ezen ne húzzátok fel magatokat. Wink

Én császárra 1 év kihagyást hallottam, úgy elég sokan szülnek.

Egyébként lombikosoknak is fel szokták ajánlani utána a védekezés lehetőségét, nem ritka a spontán baba, és nem biztos, hogy mindenki azonnal akar még egyet.
kyralina

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 07, 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,

köszi! Mindenképp alapítványi szobát szeretnék, ott nem bambulják a látogaók az ember lányát, ha szoptatni szeretne vagy éppen átázott vagy hasonló ügye van. Meg hát azért jobb, hogy bent van a klotyesz és a fürdő.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Következő
13 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés