Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Császárosok Klubja
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 12, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű, hátborzongatóan szép és ijesztő... Milyen kis törékeny, Istenem... Első kapcsolata a külvilággal... Csak pár centiméter, ahol még nem élne meg!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 11, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, ez egy csodálatosan szép kép! Nekem is kedvencem. Nosza, le is mentem a gépemre, ízibe'. Köszi a linket, tzsu!
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 11, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy másik topic-ban találtam valamikor. Interfility-ről jutott az eszembe megint. Gondoltam, kimásolom nektek és elküldöm. Zsuzsa

Egy másik topicban olvastam az alábbi szívet melengető történetet. Íme:

"Ez az egyik legfantasztikusabb fénykép, amit az ismert univerzumban valaha is készítettek. Egy amerikai fényképész készítette egy operáció alatt, amin egy súlyos gerinc-rendellenességet próbáltak helyrehozni egy magzaton az anyaméhen belül a terhesség 23. hetében. A fényképész akkor még nem gondolta, hogy élete egyik legfontosabb képe lesz ez, hiszen a cél csupán a méhen belüli gerincműtét fényképeken is történő dokumentálása volt.
Miközben Paul Harris fotós az Egyesült Államok-beli Tenesse állam Nashville Városának Vanderbilt egyetemén a sebészeti klinika műtőjében fényképeket készített a műtét folyamatáról, megörökítette azt a pillanatot is, amikor a baba az anyai méhből kiemelte a kis kezét, és az őt operáló orvos ujját megfogta.
Ez a hihetetlen fénykép a világ rengeteg újságjában megjelent, s Írországban az egyik "legerősebb zászlója" lett az abortusz legalizációja ellen küzdőknek. Az ici-pici kéz, ami meghódította a világot, Samuel Alexanderé, aki tavaly december 28-án megszületett (amikor a fénykép készült, alig több, mint 5 hónapja volt a mama hasában). Ha komolyabban elgondolkodunk, megértjük, hogy az élet tényleg csak egy hajszálon múlik. Az orvosok biztosak voltak benne, hogy nem tudták volna életben tartani a kisfiút a méhen kívül, így a méhen belül műtéttel kellett megoldani azt a rendellenességet, amit nem tudott volna túlélni. A méhet bevarrták, hogy a baba normálisan fejlődhessen tovább. Ezért is ezt a képet nyilvánítják napjaink egyik legfontosabb orvosi fényképének. Samuel a legfiatalabb paciens, aki ilyen operáción túlesett.
Valószínű, hogy Samuel Alexander Armsnak megszoríthatja majd egyszer Dr. Brunner sebészprofesszor kezét - most már az anyai méhen kívül. Justine McCarthy tévé-bemondónő megjegyezte, hogy képtelenség nem elérzékenyülni a pici kéz hatalmas erejét látva amint egy operáló Sebész ujját szorítja, és lehetetlenség nem elgondolkodni azon, hogyan tud egy kéz életet menteni..."

Ezzel a csodával szeretnék mindenkinek nagyon szép napot kívánni.

pici kéz a pocakból
A kép a Szeressünk/Hétköznapi apró csodák fórum 195. hozzászólásánál található. Érdemes megnézni.
Zsuzsa
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 09, 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu! Anyukám rendesen szült, engem is és a tesómat is. Mindkettőnket 2 hétig tudott szoptatni, később tesónak lett némi tejalergiája, szerinted mi lehetett a probléma? Nekem a császár után a 2. napon lett tejem, manó 16 hónapos, még szopik, tehéntejet is iszik, kutya baja. Ezért igaz a mondás, minden szülés más és más, ahogy minden baba is. Nagyon érdekes, közvetlen heti kapcsolatban vagyunk 4 anyukával és pont a császár arányairól beszétünk sokat, mert képzeld, mind a 4 en császárral szültek. Középiskolás barátnőmnél nem fordult meg a baba, most 2 éves. Kolléganőm kislányával köldökzsinór keveredés volt. Akivel a terhesség alatt bratyiztunk össze, szintén a zsinór tekeredett, kisfia egyidős a kisfiammal. Jelenlegi kolléganőm kislánya, most 9 hós. nagyobbak több mint 1 éves korukig szoptak, a kisebb 9 hós is még mindig. Mindenfélét esznek, szeretünk gyakran összejárni, jó evő, jó alvó, nem beteges, kiegyensúlyozott gyerekek. Például mi meg arról beszélgettünk, hogy lehet a császár miatt van igy. Ami persze hülyeség, csak mi erre fogjuk a sok jót. Ja! Gondolhatod, hogy ők is a sima szülésre készültek, paráztak is rendesen, mikor kiderült, hogy mütét lesz. De velem együtt hamar felépültek, és még sosem mondták, hogy kár, hogy igy szülhettek. Nem "gubózott" be egyik sem, boldog anyukák. A manók boldogsága, fejlődése, egészsége, örömteli gondtalan élete a lények, teljesen tökre mindegy, hogy születtek. Mégegy hitetlen.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, ez undorító. Ugyanannyira, mint az a botrány, ami tavaly volt, hogy orvosok kapkodva vezettek le szülést, hogy hazamehessenek, mert lejárt a munkaidejük... Hihetetlen, mik mennek ebben az országban!! Evil or Very Mad Mad
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Itt szerintem nem írtam...
Egyismerősnek 1 hónappal hamarabb "kapják ki" a babáját, mert az orvosa szabadságra megy....
MEg hogy amúgy is császáros lenne, mert faros baba (most járnak a 25.héten).
Ez azért elég felháborító nem?
Én csak azt nem értem, hogy nem buta házaspár...
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu,
egyetértek az alattam írókkal. Inkább ne olvasgass ilyeneket, jobban jársz Te is, és a babád is, mert nem lesz túlparázott anyukája. Wink
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tzsu:
Szerintem meg nyugodtan olvass ilyeneket, paráztatsd magadat, higyj amit akarsz, legyél depressziós, amiért császárral kellett szülnöd, sajnáltatsd magad amennyire csak akarod, de minket szerintem kímélj meg ettől.

Senkit sem kell és nem is ajánlott győzködnöd ugyanis semmiről. Nem tudok egyetlen nőt sem mutatni ezen a fórumon, aki azért szült császárral, mert ő azzal szeretett volna, ugyanis jelenleg Magyarországon ez nem kívánságműsor. Így semmi szükség meggyőzni bárkit is arról, hogy ez nem jó. Szükséges, ha jó, ha nem. Néhányan kifejtettük a véleményünket esetleg mellette, bizonyos okokból, néhányan ellene más okokból, de ettől még azon nem változtathatunk, hogy ez nem kérésre megy. De ha már úgy alakult, fel lehet azt fogni jól is. Te tipikusan olyan nőnek tűnsz számomra, aki akkor is ugyanezt a hisztériát rendezné le, ha mondjuk azért maradt volna rossz élménye a szülésről, mert 30 órát vajúdik és utána végigreped. Van ilyen is, nekik talán még rosszabb, mint neked. Ők talán két évvel a szülés után sem tudnak egy jót sexelni például. Ami azért elég fontos egy kapcsolatban szerintem. Sőt tudod kinek a legrosszabb? Annak, akit nem császároztak meg időben és meghalt a babája! Én azt kérem, gondolj ebbe bele. És abba, mi lehetett volna ha a babádat nem szedik ki időben.
Megértem, hogy bánt ha allergiás és bánt ha esetleg tényleg van valami probléma is vele (irtad hogy nem elég fejlett), de ezért hiába hibáztatsz bárkit is. Nem az orvosok tehetnek róla. Nem is ti! Beleesett a szórásba, nem tudsz mit tenni. Leírtuk lejjebb többen is, mitől alakulhat ki allergia, stb.. nem a császármetszéstől, az tuti! Én olyan császáros vagyok, hogy még.. tök jól feküdtem, túl nagy sem voltam, csak épp anyámnak csípőficama van, és ha megszül nyomorékká válik.. nem vagyok allergiás, nincs semmi bajom, köszönöm jól vagyok! És anyu is, bár fáj a lába sokat a porckopástól, de tud még menni 54 évesen is, amit a császármetszésnek köszönhet huszonpár éve..

Én azért azt már durvának tartom, hogy erről verseket írnak.
A kísérlet amiről írtál elég érdekes, de kiderül a leírásból, hogy minden csecsemő, aki a kisérletben szerepel olyan családból származik, ahol allergiásak (nyilván a szülők, bár ez nem derül ki! Ami fontos lenne, mivel az örökléstan nem ennyire egyszerű, sokszor a nagyszülőktől öröklődnek jobban a betegségek). a közel 865 főből 17% császáros volt, és ezek nagy része szintén allergiás gondolom, bár a cikkből ez sem derül ki. A maradék 83%-nál arányaiban kevesebb az allergiás és hasmenéses. Mondjuk én matek tagozatra jártam, de szerintem 8 általános iskolával is ki lehet számolni, hogy 17%-nak mondjuk 60%-a sokkal rosszabb aránynak tűnik első ránézésre, mint a 83% 30%- a (példaként), viszont számokban nézve teljesen más az arány. Mert mondjuk 17% 60%-a nagyjából 100 fő, míg a 83% 30%-a nagyjából a duplája lesz. Én egy ilyen arányt és egy ilyen kisérletet nem tartok tudományosan megalapozottnak, túl nagy benne a "szerencsefaktor", és az esélylatolgatás. Nem vizsgálják az étkezési szokásokat (ami a szoptatás alatt sem mindegy, mert allergiás nő ne igyon tejet), nem vizsgálják a lakókörnyezetet, és egyebeket sem. Legalább is a cikkből ez derült ki. Hiányolom a cikkből azt is, hogy hány évesek a nők, akik szültek, hiszen ez sem mindegy, minél fiatalabb egy nő, annál jobb eséllyel szül egészségesebb gyereket, a gének is öregednek ugyanis.
Ráadásul az egész cikk egy feltételezésen alapul, mondom nincs megalapozva tudományosan semmivel. Erre építeni véleményt? Háááát elég merész..

hanee
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu!

Sztem neked egyáltalán nem kéne ilyeneket olvasnod......Meg senkinek sem......

Egy hitetlen.......
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu!
Köszi!
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infertility! Sok szerencsét! Nem fog megártani: Egy nagy kalappal! Zsuzsa
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 07:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megkerestem nektek. Vers a császármetszésről. Érdekes, nem?

Luzsica István
Császármetszés után
“Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet”
(József Attila)
I. Rendrakás helyett
mint amikor kamaszszobádba
beszabadult édesanyád
s másnapra már nem lelted
az ágy mellett azt az alig használt
de utcai focira még mindig jó zoknit
azt az asztal alá esett tollat
mely szükségkor mindig kéznél volt
a sorba rakott tankönyveket
melyeket korábban még te stócoltál fel
s mikor leborultak
mindig a neked kellő zuhant felülre
a sarokban azt a pókhálót
ahol gazdája szöszölését
oly jól esett kábán bámulni esténként
egy szelet természettel áltatni magad
míg rejtekéből váratlan előbukkanó
de annál jobban eső szadizmussal figyelted
legyek-szúnyogok vergődését
persze aztán tollad megint leesett
a zoknit újra csak szétdobáltad
könyveid is szertehagytad
a kaszáspók is visszaszőtte hálóját
csak addig
idegennek vélted magad otthon
ugyanígy botorkálsz ma is szobádban
bizsuk a vitrinben
az akasztós szekrényből dől ki a moly
egér rág a fiókban
csak a toll a zokni a könyv a pók
csak azok nincsenek sehol
talán ha valaki megint beszabadulna
talán csak ennyi kellene
beszabadulna és elrakna mindent
már nem is kívánod hogy a helyére
csak el
hogy magadnak rámolhass
rendet vagy szét
belátásod szerint
1
II. Intenzív osztály
most már nem kétséges
a szülés lezajlott
s mert spontán
az életben meg nem indult volna
hát vágni kellett
a túlhordás megtette a magáét
ami visszamaradhatott
vissza is maradt
az anya azóta magába gubózott
degenerált gyermekét mindhiába rejtegeti
kuruzslók tartanak fölötte
mindennapos konzíliumot
állítják még van remény még van
már ha van egyáltalán probléma
csak az orvostudomány mossa kezeit
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 07, 06:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belépés | Regisztráció

Az Élet és Tudomány ismeretterjesztő hetilap online kiadása
szóraszótöredékrekifejezésreKitüntető elismerést kapott az Élet és Tudomány!
[2006.06.26]
Magyar Örökség díjat kapott a hatvanéves Élet és Tudomány. Tovább>>
TÁRSADALOMÉLETTELEN TERMÉSZETÉLETMATEMATIKAMŰSZAKI, TECHNIKAMŰVÉSZETEGYÉBSZOLGÁLTATÁSOK Előfizetés a lapra
Figyelmébe ajánljuk
Archívum
Képgaléria
Játék, Rejtvény
ELŐZETES A LAPBÓL
A 27. szám tartalmából:
Magyarok a hantik között
Az idegsejteket védő ösztrogén
Honnan eredhetnek az alligátorfélék?

Megjelenik: 2006.07.07
KÖNYVTERMÉS Gróf Zichy István tollából

Minden nép történelmében vannak olyan kérdéskörök, amelyek fokozottabb figyelmet kapnak az emberektől. A németeknek a világháborúk, a franciáknak a Nagy Forradalom és...

További könyvek >> LÁTOGATÓBAN Conditio Humana Vajda Lajos önarcképei

Vajda Lajos (1908–1941) a magyar avantgárd és szürrealizmus, a szentendrei festészet kiemelkedő művésze. Egyedi életműve előzmény nélküli. Nem sorolható...

További látogatások >> Hirdetés
A császármetszéssel világra jött csecsemők [2004.10.28 - 01:21:45]

Gyakrabban szenvednek ételallergiában és hasmenésben életük első évében - állítják a müncheni Ludwig Maximilian Egyetem kutatói.

A négyhónapos korukig anyatejes táplálásban részesülő csecsemők vizsgálata alapján azt találták, hogy a császármetszéssel világra jöttek kétszer annyira veszélyeztetettek voltak a tehéntej és más ételekkel szembeni allergia kialakulására, mint a hagyományos úton született társaik. A vizsgált 865 csecsemő mindegyike allergiás családban született, közülük 147 (17 százalék) jött császármetszéssel a világra. Míg a szülőcsatornán átjutott csecsemők már a szülés közben "felszednek" fontos, kolonizáló bélbaktériumokat az anya hüvelyéből, illetve a végbél tájékáról, addig császármetszés esetén ez a természetes kolonizáció elmarad.

Az Élet és Tudomány Online oldalon találtam. Ezt nektek küldöm, hitetlenek.
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 05, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!
Ha nagyon gyorsak vagyunk akkor 25 perc!
De az Uh-k is majd mutatják, lesz-e gond!
Az az érdekes, hogy most is fáj, de olyan jó, hogy inkább megnyugtatott, minthogy a Jitter is írta, halálra rémített volna! Ha gond van, akkor meg úgyis megyek a kórházba!
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 05, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infer!

38. hét az tényleg szép teljesítmény lenne khúzni, de gondolom, téged inkább a 30. hét aggaszt, vagyis nem tudod, mit gondolj, mert kétfélét mondtak.Mivel ezek csak találgatások, próbálj higgadt maradni.Több rizikótényező is van, úgyhogy sztem a 30. hét is nagon szép eredmény lenne.A tüdőérlelő jó 5letnek tűnik.Ha bármi adódik, milyen távol vagy a kórháztól???
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 05, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth!
Én is nagyon szerettem volna az UH-t, de Baja csak 50km-re van, és eléggé kikészített az út!
Most nem igazán tudom, merre menjek!

És az is aggaszt, hogy melyik orvosnak van igaza, annak, aki túldramatizálja, vagy annak, aki próbál megnyugtatni! Smile
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 05, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erika!

Egy uh-t azért én csináltatnék az adott szituban, meg ha bírod az utazást esetleg a Praxisba feljöhetnétek Györfihez, hogy ránézzenek. Azt tuti, hogy cukorban a terheléses megbízhatóbb, mint a zsömlés.

Valszeg nálad sem fog annyira elvékonyodni a méh, de érdemes esetleg Pesten konzultálni szakemberrel, hogy ilyen szituban statisztikailag meddig bírja a méh. Tüdőérlelő, korábban jött bébik, témában az Index Szmk-n vagy egy korababás topik ők nagyon profik.
Nospat én is szedtem nem mutattak ki emriotoxikus hatást a gyógyszernél.

Minden rendben lesz!!! Razz
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 05, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt is leírom, mi történt ma, azért már egy kicsit nyugodtabb vagyok! Smile

Borka!
Neked is köszönöm!!!

Valahogy most úgy érzem, hogy valaki a bolondját járatja velem!!!

A prof ugye nem akart hazaengedni, merthogy meghalhatunk mind a ketten, mert megreped a méhfal és elvérzünk 5 perc alatt, és stb. ...

Most a főorvos úr is azt mondja (és elég furán nézett rám), hogy a betöltött 38. hét, és akkor tervezett császár! (Pécsen 30 hetet mondtak...)
UH-t nem csinált, szerinte elég lesz 4 hét múlva(+ terheléses vércukorvizsgálat, de nem zsömlés, mert állítólag az nem megbízható), most egy kicsit pihentessük...
A szívhang gyönyörű volt, egész nap elhallgatnám!
Az mondta, hogy "kiabál"! Smile
Még annyit mondott, hogy az X. héten majd lesz egy kis tüdőerősítő a babának, ha mégis hamarabb akarna jönni!
És még annyi, hogy teljesen természetes, hogy még ennyire fáj! Ja, és csökkentette a magnéziumot 1grammra, de szedjek 2db MagneB6-ot, a Folsavat hagyjam el. És ha keményedne, 2tbl ***.
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 05, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inferke, nagyon helyes, vigyázz magatokra! Őszintén szólva, egy ideje figyelgetem a hsz-eidet, és drukkoltam Neked, hogy legyen babád... és úgy örülök, hogy sikerült! Minden rendben lesz!! Kitartás az utsó hónapokban! A kis csoda mindenért kárpótol majd Wink
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 05, 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth!
Köszi!
Pihenek, minden erőmmel! Smile
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 04, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inferke, már én is filóztam, hogy mi van Veled, hogy így eltűntél. Remélhetőleg már semmi gond nem lesz, és kihúzzátok jó sokáig. Pihenj csak minnél többbet.

Krinyus,nem olyan ritka azért a terhesség melletti műtét, csak kockázatos.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 04, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!
Tényleg csoda!
Nem is tudok mást csinálni, szinte egész nap fekszem!
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 04, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inferke!

Te jó ég!!Terhesen is műtenek???Kész csoda, hogy megmaradt a babókád.Nagyon vigyázz magatokra!!Pihizz sokat és próbáld elfelejteni a veled történt borzalmakat.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 04, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borka!
Azóta is fájdogál, tulajdonképpen folyamatosan, és az éjszakáim a legvacakabbak.
De nagyon bízunk benne, hogy végig tudjuk csinálni! Smile
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 04, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, Infer, ez nem semmi! Shocked Hogy vagy most??
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 04, 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!
Látom, mostanában nem pörög annyira a topic!
Biztos tudjátok egy páran, de itt is leírom.
Átestem életem első "császármetszésén", 13-án megoperáltak.
Volt egy gyönyörű 4cm-es miómám, amivel szinte az első hetektől küszködtem, de nem igazán vették komolyan. Aztán 9-én az egész napi görcs után bementünk az ügyeletre, ott mindenféle vizsgálatok (sebész, belgyógyász, vérvétel, már 27ezres fehérvérsejtszám), hétfőn irány Pécs, vijjogó mentővel, kedden műtét(30ezres FVS), 3 egység vér, egy hét az intenzíven, egy hét a lombikos szobában, és 25-én, önkényesen, saját felelősségre otthonomba távoztam.
A helyről és a nővérekről(voltak köztük kedvesek is), és a bánásmódról inkább nem írok, de csütörtökön, amikor közölték velem, hogy mégsem mehetek még haza, 2 órát zokogtam...

Szóval, ennyit az 1-2 év várakozásról!
Most azon vagyunk, hogy megéljük a mát, és eljussunk egy olyan időpontig, hogy elég nagy legyen a baba, és ne repedjen, ne vékonyodjon el a méh fala! (a méhfalról "kaparták" le a miómát, és ezt a területet "stoppolták", az UH-n szépen látszottak a cérnaszálak!)
Most már ezek után mindenképpen császár, de most még valahogy nincs túl sok kedvem hozzá, bár azzal tisztában vagyok, nem mindegy, hogy mi a cél! Very Happy
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabo!
Igen, 1 torna elég volt Very Happy
Egészen pontosan: egy topictársam írt gyakorlatokat, amiket csináltunk itthon addig is, amíg a gyógytornászhoz mehettünk (ennyi volt a várakozási idő!) És a tornán 45 percen keresztül mászatta a csaj, Pötyi ellenállt, gyakorlatilag az arcán csúszott, taknya-nyála egyben, ordított, többször sírva fakadtam én is közben, de az ő érdeke... és masszírozgatta a csípő-tájékot.
Itthon már csak annyit kellett tennem, hogy amikor elkezdett kúszni, felemeltem a popóját és összetoltam a két térdét. De ezt mindig, akármit csináltam, dobtam el és ugrottam igazítani a gyereket Smile
Így a két hét múlva esedékes kontrollra már el sem kellett mennünk, mert tökéletesen mászott.
És egyébként meg 2 napja jár 3-4 lépést egyben. Nem a nagykönyv szerinti módszerrel, támasztéktól-támasztékig, hanem kinéz magának egy nagy üres placcot, odáig elmászik, feláll (kapaszkodás nékül), koncentrál és elindul.

Vitával kapcs. még lett volna bővem hozzáfűznivalóm, de aztán hagytam a p.ba mert nekem nem éri meg, h felhúzzam magam Smile
Gabo07

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu!
Igaza van a többieknek,csak egy orvos véleményét ne fogadd el, sajnos főleg az allergia nagyon összetett dolog, nehéz rájönni mitől van és hogy múlik el. Nekem is tehéntej allergiás a kisebbik gyerek, 13 hónapos de még nem volt kivizsgáláson. Az orvos azt mondta még korai várjunk másfél éves koráig mert a családban más nem volt ilyen. A tápszert nem issza, sajt és joghurtféléjket mértékkel eszik meg tejmentes szójapépet, úgyhogy elvagyunk, hasmenése neki ezektől nincs csak ekcémás lesz. De az ekcémával meg börgyógyásznál voltunk, szerinte poratka allergia keveredik a tejallergiával, ezek egymást erősítik.
December óta extra pormentesen lakunk, azóta nincs ekcémája sem.

A súlykérdés: mekkora az a baba? Hány cm, kiló, mekkorával született?
Nekem ez a tejallergiás (ha egyáltalán az) lányom is elég pici, de mivel formás, nem sovány, az orvos meg én se aggódok. A családban vannak hasonló pici termetűek is..

A mozgásfejlődés.. na azt feltétlen megnézetném spec gyógytornásszal.
Mi a kisebbel jártunk de a nagyobbal nem mert senki nem szólt nekünk akkor, és most 3,5 évesen hogy rájöttünk baj van sokkal nehezebb...
Persze remélhetőleg nincs semmi nálatok, de ez a kötelességünk, hogy megtegyük értük amit lehet!

Morzsi!
1 torna elég volt?!? Vagy azért még jártok ill. jártatok?

Üdv:Gabi
ui: jó kis viták voltak amig nem jártam erre. Valahogy nem ingerültebb az ember ha kismama??? Én ezt érzem magamon
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu Smile
úgy gondolom, hogy egy gasztroenterológusnál ill. allergológusnál ki kellene derítenetek, hogy pontosan mire is alleriás a babád, mert a tejallergia klasszikusan a kinőhető fajtába tartozik, ahhoz viszont nagyon szigorú diéta kell.
Ha a jogurta és a tejpépre allergiás, akkor a babatej sem jó neki... az az orvos, aki ilyet mond, nem ért a dolgohoz.

Internet és tájékozódás: azért mindent nem kell elhinni azzal kapcsolatban, amit ott találsz.
Az allergiás dolgokkal maximálisan nem értek egyet, Hnee nagyon jól összefoglalta, hogy mi az ami meghatározó.
Olvastunk olyat, hogy a császáros gyerekek nem mernek átbújni alagúton, hogy nem kötődnek az anyjukhoz, hogy érzelmileg sérülnek és nem lesznek kiegyensúlyozottak.... no, de azért ennek fele sem igaz.
Vissza az elejére
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 13, 07:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1 éves korában kapott előszőr tehéntejet. Akkor is csak véletlenül. Automatikusan ugyanazt adtam neki enni, mint a nagyobbaknak. Na lett is belőle ismét jókora hasmenés, mint amikor kisebb korában tejpépet kapott. Ami ugye 4-5 hónapos kortól adható. Ő pedig fél éves koráig kizárólag szoptatva volt. Ekkor ő már lehetett vagy 8 hónapos. Joghurtokkal is ez a gondunk. Nekünk a babatejet javasolták arra az esetre, ha már nincs napi fél liter anyatejem. Mivel múltoriban tiltott gyógyszert kellett szednem, így ideiglenes nem volt szoptatva 1 hétig, úgyhogy pontosan tudjuk, hogy még van annyi.
Okokat nem szoktam keresgélni az interneten, mert nem vagyok orvos. Amúgy meg pontosan tudom, hogy sok hasonló tünetekkel járó betegség van. Viszont azt is tudom, hogy az orvosok jó szokása, hogy közölnek veled valamit, aztán meg nem is feltételezik rólad, hogy nem tudod az adott betegség miben rejlik, mivel jár. Így kihasználom az internet adta lehetőséget és utánanézek annak, amit mondtak.
A császármetszés témához is csak azért tudok ennyi marhaságot mondani, mert utólag utánanéztem,. Ez kellett ahhoz, hogy el tudjam fogadni a császármetszést. És így találtam ilyen érdekesnek tűnő dolgokat. [/code]
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tzsu! Szerintem sincs összefüggésben a babád születési módja, azzal amit irtál. Én 16 hónaposan indultam el, olyan kövér voltam, azt hitték hormonzavaros vagyok, csak a kajával tudtak lekötni. Amúgy 18 éves korom óta 54 kg vagyok, most is 30 évesen, és semmi bajom nem lett belőle, hogy akkor indultam el. Kisfiam szintén imád enni, mindent, pedig csak 3 és fél db.fogacskája van. A kórházból (2850gr-mal, 48cm-rel született), 2950gr-mal hoztuk haza. Ebből kiindulva, gondoltam ráér még menni, mert anya sem kapkodta el, mégis napra pontosan az 1 születésnapja napján elindult, pedig azt is mondogatják, hogy a fiúk lusták, később indulnak el mint a lányok. 15 hónapos, 12kg, nem kövér, hanem gusztusosan husis, a gyerekorvos azt mondta gyönyörű. A barátnőm kisfia 3 éves múlt, Ő 13 kg, és neki sem mondták, hogy alultáplált, vagy bármi baja lenne. Egyébként neked gyerekorvos mondta, hogy kevés súlyu a babád? Szerintem nem lehet erőltetni semmit, minden gyerek más és más, persze, ha nem kórosan soványka. Az meg pláne nem törvényszerű, hogy egy babának mikor KELL elindulni. Majd elindul, szerintem nem kell erőltetni. A tejalergia, bőrbetegség is sajnos bármitől lehet, nem feltétlen a császármetszés következménye.Mikor adtál neki először tehéntejet? Nekem a védőnőm azt tanácsolta, ha majd már kell neki pótlás, mert nem lesz elég az anyatej, hogy humamás babatejet adjak neki. 10 hónaposan kezte el inni, reggel este. Amúgy még szopizik, csak kevés neki. Kb 3 hete iszik tehéntejet. Minden baba más, szerintem ne izgulj, ha az orvos nem lát kivetni valót, minden rendben lesz vele. üdv.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu, Hanee!

off
Az én lányom tegnap volt 15 hós, és még nem jár.
Kizárólag a gyermekorvos véleményére én nem hagyatkoznék e tekintetben, hiszen nem egy esetről hallottam, amikor táplálékallergiát, nem megfelelő izomtónus-eloszlást nem vettek észre vagy lazán kezeltek és nem utalták a gyereket szakorvoshoz. (Nem kell messzire menni, nálunk pl. könnycsatorna-elzáródása volt a gyereknek, és születésétől 4 hós koráig vagy 5 féle szemcseppet kapott, mire megelégeltem és kierőszakoltam egy beutalót a szemészetre. Ott meg csodálkoztak, h csak ilyen későn viszem. Mozgásával kapcs. is voltak kérdőjelek, gyerekorvost nem aggasztotta, h nem mászik 8 hósan, én meg elvittem 2 dévényes gyógytornászhoz is, 1 torna után mászott)
A járással kapcs. is felhívtam, de azt mondta, ha mászik, kapaszkodás nélkül áll, lépeget kapaszkodva, akkor el fog indulni, nincs miért aggódni. Sőt, minél tovább mászik, annál jobb a gerincének (nyilván biz. időhatáron belül azért)

Tzsu,
nem tudom, milyen lehetőségek vannak a lakóhelyetek közelében, de -csak hogy megnyugtasson afelől, minden rendben- én megnézetném a kismanót. Tehéntej-allergiánál sem mindegy, h tejcukor-, vagy laktóz-érzékeny a gyerek, más-más a kezelési mód, az egyik elmúlhat idővel, a másik nem...
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves tzsu!

Te írtad, egy korábbi hozzászólásodban a következőt:

tzsu írta:
A babám lassan 15 hónapos, de kicsi, és még nem tud menni. Ráadásul ekcémás és tehéntejallergiás.

Erre reagáltuk - többek között én is - azt, amit reagáltunk.
Mi nem lovagultunk semmi olyanon, amit te le sem írtál esetleg, hiszen ez a mondat éppen a te számítógépedet hagyta el, nyilván általad, majd ezután mentegetőzől és védekezel, hogy "dehát nem érted, hogy miért reagálunk ilyenre, és ez különben is normális." Nos, ez egy fórum, és általában reagálni szoktunk az ilyenre. És szerintem egyáltalán nem normális, az átlagtól eltérő, és attól hogy anyósod szerint a jóból kicsit mérnek, attól én még biztos nem lennék nyugodt, hogy akkor semmi baj sincs, főleg mivel tehéntej allergiás. Sajnos az sok más emésztési zavarral és felszívódási problémával is együtt járhat. Tekintve, hogy ekcémás is és még kicsi is a súlya, én biztos nem lennék ettől nyugodt, hogy anyósom ilyet mond, vagy bármi mást. Végül is ő nem orvos, vagy igen?

A kivizsgálás szükség esetén valóban a gyermekorvos dolga, de azért azt tegyük hozzá - bár nem minden orvos ilyen -, az én gyerekorvosom már rég elküldött volna kivizsgálásra, ha a gyerek korának nem megfelelő súlyú és még mellé relatíve alulfejlett is lenne (tekintettel az egyéb kórképekre is meg főleg). Természetesen ez lehet egyedi és egyéni eltérés, valóban normális IS lehet, ha 18 hós koráig nem jár egy gyerek (bár elég ritka tegyük hozzá), de általában a gyerekorvosok a normális mértéktől eltérően fejlődő gyerekeket időben kivizsgálásra szokták küldeni és nem akkor, amikor már rég elérték azt a határt, amit a könyvek ennek szabnak (tehát nem 18 hós korában kéne elmenni vele szerintem, hanem inkább most, vagy már tegnap..), hiszen mindenkinek az az érdeke, hogy az esetleges problémák hamar kiderüljenek és kezelni kezdjék.

Lehet, hogy túl földhöz ragadt és negatív vagyok ilyen téren, de kétlem, hogy a tehéntej allergia elmúlna az anyatejtől, vagy bármilyen jótékony bacilustól, viszont kétségtelen tény, hogy sok más választásod nincs a gyermek táplálására, amitől megfelelően gyarapodhatna és az anyatej a legmegfelelőbb táplálék.

Question Ezt a szülői szeretet dolgot nem igazán értettem.. azt írod, sok múlik a szülő szeretetén bőrbetegségeknél.. tehát azok a gyerekek, akiket kevésbé szeretnek, inkább megbetegszenek? De ugyanakkor nyilván nem szeretnéd azt mondani, hogy neked azért van bármi a kicsivel, mert kevésbé szereted, mégis ez jön ki logikusan abból, amit írtál.. Question
Egyébként nem hiszem, hogy ennek van valóságalapja. Egyéb betegségeknek (pl. gyakori megfázás, lázas betegség) inkább, mert azokat jobban befolyásolja a mentális, lelki állapot. Bár fene sem tudja. Én az okokat inkább a szakorvosi rendelőben keresném, nem az interneten.

hanee
Vissza az elejére
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 12, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom, mi az öszefüggés. Az interneten olvastam erről egy cikket. Ahol egyébként a bélflóráról írtak valamit, ami csak a gyerek születése után alakul ki. Valamint szüléskor az anyáéra hasonlít, császármetszéskor a kórházéra. Utóbbiról ugyebár nem sok jót hallani. Érdekes módon ahogy próbáltam utánanézni a tehéntejallergiának, az egyik dolog, amivel lehet próbálkozni a lactobacillus adása, ami bélrendszerben és a hüvelyben is fellelhető. Én egyenlőre bízom a szoptatásban.
Megjegyzem, még igazatok is lehet. Tényleg lakóhelyet váltottunk. Városról falura költöztünk. De tudtommal ez csak jó lehet.
A kivizsgálás meg szükség esetén a gyerekorvos dolga. Egyébként meg tudtommal a gyerekeknek legkésőbb 18 hónapos koráig kell elindulnia, tehát nem értem miért volt szükséges erre reagálnotok. A méret, meg egy dolog. Anyósom szokta mondani, hogy jóból kicsit adnak. Megjegyzem Viri kérdezte, mi van a babával, úgyhogy csak válaszoltam.
Egyébként én már olyan ciket is olvastam, ahol közölték, a babák bőrbetegségeinél /pattanás, kiütés stb./, sok múlik a szülői szereteten. Ez is érdekes, nem? Talán ebben is van valami?
Sziasztok! Zsuzsa
macikati

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 10, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En azt sem tudom hanyan voltak bent az en csaszarom alatt, en aludtam, addig meg konkretan az erdekelt hogyan lehet azon a kemeny asztalon ugy fekudni hogy ne fajjon a hatam. Viszont egyet tudok, a szegyenerzetem vmikor elhagyott a fertotlenitos lemosas kornyeken...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 10, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Huh én még soha nem hallottam arról, hogy a császár és az allergia között összefüggés lenne.
De Hanee tökéletesen összefoglalta a dolgokat.

Nálunk csak 4-5 ember volt a műtőben! Wink Vannak oktató kórházak na meg ugye a klinikák ahol a hallgatók bent lehetnek akár 10 -15 ember is, de azért általában előtte szoktak szólni, hogy még más is bejön.
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 10, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tzsu!

Az ekcéma nagyon kevés babát kerül el, ez tök természetesnek mondható.Sajna a tehéntej allergia is, bár én még 15 hósan, sőt most sem adok tehéntejet a gyerekemnek.Az, hogy 15 hósan nem jár, szintén nem világ katasztrófa.Én 18 hósan kezdtem járni, aztán semmi bajom nincs most.A dokid szerint is fejletlen a babád??? Sztem vizsgáltasd ki, ha bizonytalan vagy, de ezeknek a dolgoknak semmi köze nincs a születés módjához.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 10, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tzsu:
Nem szeretnélek elkeseríteni, de az, hogy a babád túl kicsi, nem megfelelően fejlődik és mellé még allergiás is, ez abszolút nem függ össze valószínűleg a császármetszéssel.. tudom könnyebb lenne arra fogni, de az allergiának tutira semmi köze hozzá (inkább függ az öröklött tényezőktől, attól hogy terhesség alatt milyen külhatások érték a szervezetet, hogy most hol laktok és milyen külhatások érik), az alulfejlettségnek pedig maximum annyi lehetne, hogyha oxigénhiányos volt a babád és nem kapott oxigént, attól kialakulHAT károsodás az agyban, ami ilyet okozHAT, de ez meg totál nem császár-term.szülés függő, sőt egy császárnál előbb kint van a baba, tehát ha valami nem OK, sokkal előbb tudnak valamit tenni az orvosok.

Én sajnálom, hogy neked ilyen rossz élményeid vannak. A véradáshoz egyébként hozzá kell járulni épp úgy, mint a műtéthez, de ha elolvastad a papírt amit a kezedbe nyomtak, abban benne van általában az is, hogy intubálhatnak és vért / vérkészítményt adhatnak szükség esetén. Merthogy ezekre életmentés esetén azonnal szükség van, és jogi problémák lehetnének, ha a megkérdezésed nélkül kapsz vért, tekintettel arra hogy néhány vallás (számomra érthetetlen módon) ezt tiltja és alkotmányos jogokat (vallási és lelkiismereti szabadság) sértne, bla bla bla..

És a babádat elvitted már kivizsgáltatni, hogy miért nem fejlődik úgy, ahogy kéne? Mit mondanak, mi az oka?

hanee
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 10, 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tzsu írta:
Ráadásul ekcémás és tehéntejallergiás. Állítólag gyakori a császármetszésesek körében.

Bocsi, de mi az összefüggés? Embarassed
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 10, 08:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes, amit írtatok. Engem egyáltalán nem tájékoztattak semmiről. Csak az orrom alá nyomták a papírokat, hogy írjam alá. Nagyot néztek, amikor közöltem, hogy vért, vérkészítményeket nem fogadok el, majd közölték, ehhez úgy sem kell. Még azt is elvárták volna, hogy átsétálok a műtőbe. Tolófájásokkal, feltett katéterrel. De mondtam, azt már nem.
Egyébként nekem sem volt fogadott orvosom, de korábban én sem ezt a bánásmódot tapasztaltam. Ez inkább csak az orvost minősíti. Bár anyu szerint, a TV-ben korábban ment szülőszoba bemutató sorozatban ez kapta a legrosszabb minősítést, nagy felháborodást váltott ki. Nekem úgy tűnik, sok a fiatal orvos, aki megy a maga feje után. Gondolok itt arra, hogy pl. a főorvos nálam taníthatott volna valamit a kezdő kollégának, de meg sem mutatta neki, hogy mit csinál. Így legközelebb sem fog tudni hasonló helyzetben segíteni.
A babám lassan 15 hónapos, de kicsi, és még nem tud menni. Ráadásul ekcémás és tehéntejallergiás. Állítólag gyakori a császármetszésesek körében. Még szoptatom, az talán segíthet.
Sziasztok! Zsuzsa
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy tudom, hogy ilyenkor az ott ácsorgók egy része pl. csecsemős, gyerekorvos aki a babát várja.
Nálunk pl. kifejezetten mondták, hogy a csapatnak ebből a részéből 2 külön team lesz a két babára, tehát összesen vagy 20-an lesznek bent.
Engem nem zavar, de az biztos, hogy jobb így előre tudni, hogy ez nem egy intim esemény.

Pusza Gitta

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee! Köszönöm, már nem homályos! Morzsi! A kisfiam 15 hónapos. Neked is köszi! Tzsu! Nem tudom elképzelni, mi történt veled, de nagyon sajnálom, a leirtaid alapján nálad valamit nagyon elszúrtak, és a kórház ahol lehettél, nem vezetik a toplistát kevességből. Tényleg próbáld a jó oldalát nézni a dolgoknak! Babócád jó baba, jól vagytok azóta? Mekkora? Egyébként nálam 15-en voltak a műtőbe a férjemmel együtt. De tudtam előre, és érdekes, tényleg mindenki más, de engem megnyugtatott, hogy több szem többet lát. Nagyon kedves volt mindenki, a végén, mikor minden készen volt, mind a 14 ember gratulált. Itt ahol én voltam itt nincs olyan, hogy "fogadott"orvos. Mindenki mindenkivel foglalkozik, de a maximálisat nyújtja. Azért is jellemeztem úgy, hogy olyan volt ez az 1 hét, mintha szállodában lettem volna. Itt tilos az orvosoknak, bárkinek pénzt adni, halálra sértődnének. Nehogy félreértsétek, nem dicsekvésnek irtam le, de biztosan tudom, hogy bafolyásolják az utólagos érzelmi nehézségek, a kismamákat, a nem mindegy milyen korházi, hozzáállási körülmények is. Tzsu! Nyilván nem lehet okosat mondani ilyenkor, valami mély nyomot hagyott benned, kivánom, hogy mielöbb csak a szép részeit érezd ki belőle. üdv.
Vissza az elejére
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Infertility, Viri!

Nem tudom nálatok mi a helyzet, de nálunk a szülőszobán is teljes díszkivilágítás van. (Az apás szülőszobán is, bár ehhez csak egyszer volt szerencsém.) Így a gyereket mindenképpen elvakítja esetleg a fény. Egyébként meg mindegy, mivel tudtommal az első héten semmiképpen sem lát, csak érzékel dolgokat. Ha úgy tetszik homályosan lát, mondhatjuk így is. Valahol olvastam.
A cikket köszi, én is olvastam, ha nem is pont ebben a formátumban, az interneten. Ahol egyébként még akár császármetszésről szóló verset is találhatsz. Van olyan ember is, akit ez versírásra ösztönöz.
És, hogy mi rosszabb a depressziónál? Hát, ez nem igazán tartozik mindenkire. Szégyenlem és sajnálom a dolgot. De mindennek próbálom a jobbik oldalát nézni. Talán ez majd segít. Ti meg örüljetek, hogy elképzelésetek sincs róla.

Amúgy nekem is lenne egy kérdésem: hány ember volt benn a műtőben? Én ugyanis köpni nyelni nem tudtam (megszólalni még kevésbé, hiába is kérdeztek, elvesztettem az uralmat magam fölött, és csak ösztönös cselekvésekre voltam képes), amikor megláttam bent azt a rengeteg embert. Nem láttam, tulajdonképpen hány dolgozott belőlük, lehet, hogy fele végig csak a falat támasztotta, nem tudom. Szerencsére az aneszteziológus és a szülésznőm szinte végig elterelték a figyelmemet.
Kettő műtött, az biztos, valaki adogatott, plusz az aneszteziológus, a szülésznő, meg aki lekötözött. Őket láttam, de jóval többen voltak benn, amikor betoltak.

Egyébként én érzéstelenítés nélkül kaptam a katétert, és nem fájt, egy teljes napig ki sem vették. Tulajdonképpen emiatt nem voltam hajlandó gyalog átmenni a műtőbe, plusz amúgy is rossz tolófájások közepette sétálni, volt már hozzá korábban szerencsém.
A dream is 26 órán keresztül lógott belőlem, akkor sűrű elnézés kérések közepette kivette egy orvos. Még jó, hogy szólt a férjem.

U.i. a statisztikát majd elfelejtettem. Én például hiába szóltam a kórházban, hogy napról napra jobban fáj a hasam, tudod mi volt a válasz? Nem volt még hasműtéte és nem tudja, minek, hol és hogyan kell fájni. Bármi amit érez, teljesen normális. A hazamenő vizsgálaton majdnem felüvöltöttem, amikor egy ponthoz odabökött a főorvos, és érdekes módon ott 10 hónapig fájt utána. De a korábbi sértés hatása alatt nem szóltam, csak összeszorítottam a fogam. Szerinted így lehet esetleges belső szövődményt kiszűrni? Mi ez, ha nem egyértelmű elutasítása annak, hogy ő ott bármi gondot okozott volna, akár csak véletlenül is?
Egyébként én is tudom, hogy hivatalosan rutinműtétnek számít. Tehát esetleges vitáknak nincs értelme.

ZSUZSA
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 07, 07:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viri:
Nekem a dokim mondta, hogy 2 év. Természetesen ebben egyéni faktor is van!
Nekem a 2 év minimum, ugyanis porckorong sérvem van. A terhesség alatt a csontok-porcok is mozognak, így a hát-gerinc is, és ez engem a terhesség alatt nagyon megviselt. A dokim és a gerincdokim is csak akkor javasolta mégegy baba bevállalását, ha a 2 éves idő letelt és én lefogytam 55 alá és úgy megyek neki a következőnek.. Sajnos most elég nagy súlytöbblettel indultam neki a terhességnek eleve.

Az egyéni faktor között szerepelhet életkor, egyéni gyógyulási idő, az, hogy mennyire szép vagy hentes munkát végzett a sebész előtte. Ha fiatal vagy, szép egyenes vágásod van ami szépen is gyógyult, és tudod magadról, hogy általában hamar begyógyulnak a sérüléseid, akkor valószínűleg jobb eséllyel mész neki a dolognak akár 1 év után, mint egy olyan nő, aki mondjuk 40 éves, és nehezen gyógyulnak a sebei. A kor szerintem nagy tényező, mert minél idősebb valaki, annál lassabban regenerálódik a szervezete egy-egy sérülés után alapból. Anyukámnak pl. már 1 hét mire begyógyul egy vágás, nekem csak 2-3 nap. Ő mondjuk 54, én pedig 24.. ez az a bizonyos különbség.

morzsi ezt nem is tudtam, hogy a méhen vághatnak keresztbe, én úgy gondolom ez biztos valami adott helyzettől függő dolog lehet, nem?

hanee
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viri,
ne ijedj meg, 1 év már letelt Smile
Hogy a heg hogy viselkedik, tényleg úgy derül ki, amikor már elkezd feszülni. Persze meg tudják mérni a vastagságát bármikor, de a dokim szerint ez nem info.
Ahogy nő a pocak, mindig nézik a heget. A belső heg a lényeg, tehát uh-val.
Ja és mit olvastam még: attól, hogy bikini-vágása van vkinek, még lehet viszonylag hosszú, függőleges vágás a méhen! Shocked Remélem ez a M-L-félére nem vonatkozik! Very Happy
Egyébként kislány, kisfiú? És mennyi idős most?
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszike Morzsi! Hát nem túl biztató, hogy csak akkor derül ki, ha nagy a pocak. Ez most érdekes igy, hogy vajon nekem miért nem mondta senki, itthoni orvosomhoz, csak néha jártam "mutatóba", bár a 6 hetes kontrollkor is nála voltam , volt egy kinti dokim kötelezőből, plusz már az 5. hónaptól csak a kórházban vizsgáltak, ahol született a baba, sehol nem mondták? Kezdek megijedni, mit csináltak velem!?
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viri,
nekem a 6 hetes kontrollon mondta a dokim, h 2 éven belül ne essek teherbe.
De közben olvastam már olyat is, h 1 év után mindegy, akinek tart a heg, annak már 1 év után is tart, akinek meg nem, annak a 2 év is kevés Confused Tuti van ebben egyéni faktor ahogy Hanee is írta. De ez csak akkor derül ki, amikor már nagy a pocak Confused Very Happy
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee! Neked felhivták a figyelmedet arra, hogy 2 éven belül nem szabad újabb terhességet vállalni, vagy megkérdezted és javasolták? Itt olvasgattam először erről. Nálam az utolsó viziten jópofán kérdezték a dokik, mikor találkozunk újra, kistesó születésének reményében? Nekem nem mondtak ilyet. Kitől, és mikor érdeklődjem meg? Vagy tudtok erről valami konkrétumot?üdv.
Vissza az elejére
kismica

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infertility írta:
Csak tudjátok mit nem értek?
Aki ugye természetesen szül, az nem biztos, hogy kér, vagy kap érzéstelenítőt!
A császárnál igaz ugyan, hogy vágnak, de hát a természetesnél is vágnak-reped minden, és azért nem kis fájdalom is lehet! Akkor miért kell az ilyen "durva" fájdalomcsillapítás? Miért nem lehet helyi érzéstelenítéssel?

Inferke, engem vágtak és repedtem is (csak az élvezetek halmozása miatt Laughing Laughing), a vágásnál egyszerűen szúrták az érzéstelenítőt, nem is éreztem belőle semmit, főleg mert direkt (toló)fájás alatt csinálták.
(Az egész szülés az első fájástól 2.5 óra volt, viszont utána majd 40 percig varrtak, no AZ nagyon fájt... A repedés után 2 hétig nem tudtam rendesen állni, mostanra már tökéletes minden.)

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is spinált kaptam, programozott csaszinál ott ahol én szültem ez az alap! Nekem nem volt fejfájásom, bár emelgettem keményen a fejem az intenzíven és rám is szóltak, hogy ne.

Amikor közölték, hogy csaszi lesz nagyon megviselt lelkileg, hogy nem elég, hogy nem tudok teherbe esni még szülni sem, hüvelyi úton, aztán a szülés után már nem érdekelt különösebben, most sem érzem már, hogy ettől kevesebb vagy több lennék. ( Martin faros volt, és hát ugye lombik)

Nekem a császár nem jött be egyébként, mert mikor a spináltól, "lebénult" a lábam olyan megőrülök érzésem lett, órákon át rázott a hideg és hát biztos béna vagyok de csak este keltem fel-ugyan akkor is engedték- a műtét után. Ja, és a 24 órás rooming-in sem hiányzott, úgy 1 nappal a műtét után, de szerintem csaszisnál ez brutál. Nekem a hüvelyi úton szült szobatársaim segítettek rengeteget.

1-2 hét alatt viszont rendbejöttem!!! Razz

Azt viszont hozzáfűzném a következőt is csaszival szülném most már, de a SOTE-n nem is szokták engedni utána a normál szülést, meg nekem is "kényelmesebb" lenne, hogy már csak 1 helyen van zűr. Cool
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Következő
2 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés