Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Császárosok Klubja
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gitta!

Én a magát a "hüvely" szót nem annyira szeretem!
Szerintem a szó, hogy természetes, teljesen fedi, azt amit takar! Smile Smile

És arról szó nincs, hogy természetellenes, hiszen akkor ugye visszamehetünk a lombikhoz, hiszen van a természetes fogantatás, és van az IVF mondjuk! Smile

De ezt már megbeszéltük! Smile

Szerintem mindenki hívja annak, aminek tetszik, attól még az, ami! Smile
juc14

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, Hanee! Smile Egyébként egyelőre abszolút elméleti kérdés volt, még nem jön a kistesó, nem is gyúrunk ikrekre Laughing , csak a családi halmozódás, meg az én "előrehaladott korom" Laughing miatt jutott eszembe...

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juc:
Szerintem egy ikerterhességet is ki lehet simán hordani, ugyanakkor ha császárral szültél, másodszorra élből odafigyelnek a hegre, ikerterhességgel élből veszélyeztetett terhes vagy, tehát extrajobban odafigyelnek a hegre is. Az viszont lehetséges, hogy ha nagyon megnő a pocakod és elvékonyodik a heg, akár a 7. hónapban is megcsászároznak, mivel itt ugye a te életedről is van szó. Erről szerintem egy orvossal kellene beszélni, nyilván a 2 éves idő betartását mindenképp javasolni fogják a kettő között, ha ikrekre gyúrtok Laughing De ez biztos alkati is. Valakinek egy gyerekkel is elvékonyodik, valakinek kettővel sem esetleg..

hanee
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

Rengeteg hasznos dolgot írtatok, csak figyelek és tanulok!

Annak is örülök, hogy lenyugodtak a kedélyek!

Volna egy javaslatom (engem kicsit zavar):
A "természetes szülés" nekem kicsit olyan érzést kelt, mintha a császár meg természetellenes volna, mit szóltok ha inkább hüvelyi szülésnek hívnánk?
Kis dolog, de talán ez is hozzájárul egy jobb megítéléshez.

Pusza Gitta

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
juc14

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még az induláskor írogattam ebbe a topikba, azóta csak néha bekukkantok, de látom, most megint nagyon felpörgött! Laughing Laughing

Én is hozzászólnék az aktuális témákhoz, hogy lássuk, mennyiféle ember van: Shocked Very Happy

Katéter:

Nekem az egész műtétben a katéter volt a legrosszabb élmény Confused , valóban nem fájt sem a felhelyezése, sem a kivétele, de amíg bent volt, és az érzéstelenítő hatása már kiment, folyamatosan azt éreztem, hogy majd bepisilek, nagyon kellemetlen érzés volt... Confused Sad (MOndjuk, nekem elég gyakran van hólyaghurutom, ismerem ezt a rossz érzést, és nagyon utálom... Confused ) Így én az első alkalommal, amikor felálltam (6 órával a császár után), kivetettem.

Spinál:

Én is ezt kaptam, gyorsan ment a szúrás két fájás között, a műtét után egy darabig nem emeltem a fejem, csak fordítottam jobbra-balra, de 6 óra múlva fölkeltem (segítséggel persze) és zuhanyoztam, utána meg ami belefér... Laughing Nem volt fejfájás. Szóval nekem nagyon pozitív emlékeim vannak róla. Smile

Lenne egy kérdésem is: császár után egy ikerterhességet is simán ki lehet hordani? Nem nagyobb a hegelvékonyodás kockázata? Hallottatok már ilyenről?

Szép estét!

[^]  
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Spinálhoz még adalék: létezik vmi antitraumatikus tű, hajszál vékony, de nem ezzel szoktak szúrni, mert bazi drága és nem is szokott minden kórháznak lenni ilyen.

Hanee!

Nekem a saját dokim szúrta az eda-t, és bejött még egy "tanuló" is nézni.
Egyáltalán nem fájt, inkább érdekes volt.

Infer!

Az infúziónál figyelj arra, hogy ne lógjon az a karod amibe a lötty megy. Sőt még ne is melletted legyen, hanem inkább kicsit megemelve pl. egy nagy párnán. Én későn eszméltem amikor már cipó-szerű lett és több hónap volt, mire az ujjaim rendes méretre mentek vissza azon a (bal) kezemen.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infer:
Igen, elég jó volt a hangulat! De tényleg, a körülményekhez képest tök jól éreztük magunkat Laughing Csendes kellemes éjszaka volt, a dokimat álmából rángatták be, az ügyeletes orvos 1,5 órán át ultrahangozott, hogy eldöntse, császár, vagy felvétel az osztályra.. Az anesztesek meg tök jó fejek voltak, és a dokim viccet mesélt a műtőben, amíg engem szúrtak. Egyedül szegény párom volt totálkáros, én full öt csillagos kiszolgálást kaptam Very Happy

hanee
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Jó kis csapattal voltál! Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja katéter:
Nem fáj, nem kell tőle félni! Furcsa érzés inkább, de ha ügyesen csinálja a nővér, akkor abszolút nem is kellemetlen.
A kivétel kicsit kellemetlenebb, érdemes minél előbb kérni, ha már fel tud állni az ember. Én kvázi rákényszerítettem magamat, mert hajnali 3:00-kor műtöttek és délben kivetettem, úgyhogy kénytelen voltam wc-re mászni 2-kor.. akkor már nagyon kellett, azért belém is csöpögött pár liter lötyi.. Very Happy

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Spinál vs. epidurál:
A spinális érzéstelenítést a gerinccsatornába (spinális térbe) adják, egy szinttel mélyebbre, mint az epidurált. Az EDA beadásához nagyobb gyakorlat és szaktudás kell.
Valamint a spinál mellett szól az, hogy azt vékonyabb tűvel szúrják, könnyebb beadni: akár fájások közben is. Az EDA-hoz granült helyeznek be a gerincbe, ellenben a spinál az ugye egy szúrás.
Az is a spinál mellett szokott szólni, hogy nem mindenki alkalmas az EDA-ra, mert pl. vékony az a tér, ahol be szokták szúrni.. ez az az eset, amikor 3x-i szúrásra végre sikerül, nem a doki a béna. Nekem is 3 szúrás után sikerült, a végén a legvékonyabb tűvel szúrták, és két csigolyával feljebb, de nekem pont ott van sérvem, ahol szúrni kéne elvileg. Műtéti szempontból ha jól tudom a spinált részesítik előnyben, mert mélyebben érzéstelenít. Persze az, akit érzéstelenítenek lehet, hogy nem érzi a különbséget a kettő között hirtelen. Azt olvastam valahol, hogy a fejfájás alkati is + attól is függ, hogy mennyire hegyes a tű, amivel szúrnak. Ha nagyon hegyes, akkor több fekvés kell. És a sok folyadék is nagyon számít..
Én olyan korházban és olyan nőgyógyásznál szültem, ahol és aki adnak/adhat EDA-t, mégis spinált kaptam: nekem azt mondták ezt alkatilag az adott helyzetben döntik el általában. Ja és azt is mondták, hogy protokoll szerint a saját orvos nem adhatja/adhatná be, csak külön olyan anesztes orvos, aki nem vesz részt a sebészeti dolgokban a műtét során! Úgyhogy ettől a dologtól nálam sem tekintettek el, két anesztest lehívtak külön még (öt orvos volt a műtőben gyerekek (ügyeletes + saját + medikus + 2 anesztes, tiszta ER Very Happy)

hanee
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi!
Nem felejtem el! Smile
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infer!

Én eda-t kaptam és kiváló volt.
Ha vmi miatt spinál mellett lesz a döntés, és ne adj' Isten megfájdulna a fejed, van rá gyógyír, az un. visszainjekciózás. Ezt csak laikus nyelven tudom elmondani: vért vesznek és visszafecskendezik a spinális térbe (talán, de nem akarok nagy hülyeséget írni). Az a lényeg, hogy nem kell szenvedni Wink Bnőmnek csinálták a Margitban ezt.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viri!
Mindenképpen megkérdezem, és megbeszélem az orvosommal!
Köszi!
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infer.! Lehet, hogy ezt is kórháza válogatja, nem tudom. Én is spinálist kaptam, nekem azt mondták az orvos, aki csinálta, hogy mindenképpen ezt válasszam ez a jobb mindenkinek. Lehet, hogy a szerencsén is múlik, de semmi problémám nem volt vele, pedig másfél-két órával a mütét után, akaratlanul is felhajolgattam, kezembe venni a babát. A férjem dokija azt mondta, hogy a saját felesége megjárta, pedig aneszteziológus, nem tudni pontosan mitől van a fejfájás, és attól is függ, kinek hogy reagál rá a szervezete. Kérdezd meg, hogy melyiket ajánlják, ha lehet ilyet! pusz.
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pkagi! Smile
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inferke Smile
Én spinálist kaptam, úgy hogy amikor jött az anesztes és határozottan EDA-t kértem. Na mindegy.
A lényeg, nekem ezt mondták: a spinális után nem szabad megemelni a fejedet, mert akkor jön az iszonyatos fejfájás. Én betartottam és nem fájt a fejem.
Pedig engem is háromszor szúrtak meg mire eltalálták a helyet. (Ami érdekes én fájdalmas szúrásra számítottam és nagyon koncentráltam bele ne mozduljak, mert az volt bennem ha mellé szúrják lebénulhatok, de olyan vékony tűvel szúrják, hogy alig éreztem valamit és nagyon arik voltak figyeltek rám, hogy fájás közben ne szúrjanak)

Ami nekem furi volt lányok az hogy begörcsölt a vádlim. Érdekes volt. Éreztem hogy görcsöl és maszírozták is. Én a maszírozást nem éreztem de a görcsöt igen. Valakinek volt ilyen?

Katéter: Én nem kaptam érzéstelenítést a felhelyezésnél és nem fájt.

[^]  
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inferke!

A természetes szülésnél, ahogy elkezdenek vágni, rögtön nyomatják a gátba a fájdalomcsillapító szurit.Amúgy elmondások szerint, olyankor már már amúgy is olyan nagy a fájdalom, hogy egy vágás meg repedés nem oszt nem szoroz.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!
Köszi! Smile
Azért is mondtam, hogy amiket eddig olvastam, az alapján az epidurális jobbnak tűnik!
De a Te leírásod is ebben erősít meg! Smile

Csak tudjátok mit nem értek?
Aki ugye természetesen szül, az nem biztos, hogy kér, vagy kap érzéstelenítőt!
A császárnál igaz ugyan, hogy vágnak, de hát a természetesnél is vágnak-reped minden, és azért nem kis fájdalom is lehet! Akkor miért kell az ilyen "durva" fájdalomcsillapítás? Miért nem lehet helyi érzéstelenítéssel?
Biztos nagyon nagy butaságot kérdeztem most, nézzétek el nekem, de bennem motoszkál már ez a kérdés régóta!
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inferke!

Járj utána a spinális és az epidurális érzéstelenítésnek.Nem ugyanaz a kettő!!
Az én nődokim anesztes is, ha nem zavar leírom az én félig szubjektív véleményemet.Smile
A spinált a gerincvízbe nyomják be.Ha egy pici véletlenül kifolyik, az újratermelődésig szokott fejfájás lenni.Van akinek egyáltalán nem fáj, a bnőmnek 2-3 napig fájt,de az infúzió sem hatott.Hozzáteszem, hogy a doki 3. döfésre találta csak el, úgyhogy ez hozzájárult a több napos kínlódáshoz.Létezik egy spinál por nevezetű gyogyó, amivel ezt a fejfájást csillapítani lehet, de valóban a korai mozgás ennek nem használ.Ja! Sok folyadék!! Az epidulás érzéstelenítés-nekem az volt- másabb.Feküdnöm kellett, összekuporodva.Először egy érzéstelenítő szurit adtak be, és utána nyomtak be egy hatalmas tűt.Olyan áramütésszerű érzés volt.Aztán egy csövet, ami gondolom ebben a vastag tűben volt, előre kivezették a vállamnál.Ez annyiban praktikusabb, hogy a műtét során bármi adódik, tovább tudják adagolni az érzéstelenítőt,és a műtét után is benne marad ez a cső a gerincben, így a fájdalomcsillapítók-amire ugye utána szükség van- közvetlenül adagolhatók ezen a csövön, így hatékonyabbak.Másnak délelőtt nekem kihúzták.Az nem fájt. Ahogy én kivettem a dokim szavaiból, ezt az epidurális szurit az gerinc melletti epidurális térbe adják és ezt nem annyira könnyű eltalálni,mint egy spinálnál, bár ugye azt is el lehet cseszni....szerinte.Meg gondolom a spinál gyorsabb is,és van, hogy sietni kell.....Az epidurál után nagyon ritkán fordul elő a fejfájás.Nekem nem is volt.....
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 06, 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hencsi!
Köszönöm a beszámolót!
Csodás élmény lehetett, persze a fejfájást leszámítva!

Én azt a következtetést vontam le, hogy az EDA sokkal jobb, és kíméletesebb, remélem, nekem az lesz....
Hencsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 23:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is császárral szültem, amit nem terveztünk, de az iker-terhesség miatt számítottunk rá. A vágásom 12 cm hosszú, és nagyon szép a heg. Smile
Spinális érzéstelenítést kaptam, a nővérek mondták, hogy minél hamarabb keljek fel és én is hamar akartam felkelni, hogy minél előbb láthassam a gyerekeimet. Sajnos a gyors felkelés miatt nagyon erős fejfájást kaptam, az első 3 napra nem is emlékszem, a 6. napon már azt mondták, ha nem múlik el a fejfájás, akkor újra megszúrják a gerincemet, ekkor a gyerekorvostól kaptam egy homeos bogyót, amitől rohamosan javult az állapotom. A fejfájás olyan erős volt, hogy alig tudtam felkelni, beszélni csak fekvő helyzetben tudtam, mert akkor enyhébb volt a fájdalom. Kaptam egy csomó algopirin-koffein koktélt fenékbe, de egyáltalán nem csökkentették a fájdalmat. A gyerekeim a 2. vagy a 3. naptól (nem tudom pontosan) végig velem voltak, éjszakára sem adtam le őket. Félig fekvő helyzetben halásztam ki őket a kocsiból a szopihoz, fekve szoptattam, segítséget egyáltalán nem kaptam a kórházban. A 7. napon jöhettünk haza. Azóta is csak anyatejet kapnak a gyerekeim. A katéter felhelyezését észre sem vettem, akkor már megkaptam az érzéstelenítőt. A vágás miatti fájdalom pedig jelentéktelen volt a fejfájásomhoz képest.

Maga a műtét csodálatos élmény volt, nem azon sopánkodtam, hogy megfosztottak a természetes szülés lehetőségétől, hanem örültem annak, hogy végre magamhoz ölelhetem a gyerekeimet. Az érzéstelenítő után tompán éreztem, hogy a hasamon dolgoznak, és amikor elkezdtek rángatni, akkor tudtam, hogy éppen emelik ki a fiamat, majd utána a lányomat. A férjem nézhette a műtétet, egy üveg ajtó mögül, mindketten egész idő alatt vigyorogtunk. Very Happy Very Happy
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya! Bocs, de eltévesztettem a "Házszámot". Most látom, gyógypedagógus vagy nem gyógytornász, elnéztem!
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya! Olvastam, hogy gyógytornász vagy, ha tudnál segiteni császármetszés utáni jólmenő gyógyulásba, érdekelne, kolléganőm részére! Kis torna, felkelés, mozgás, bármi. előre is köszönöm. üdv.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viri,
neked is Smile
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi! Sajna, hogy nem értelek, de ez az én bajom! Tenni megjegyzést, következtetést levonni-vagy csak kérdezni valamit, mást és mást jelent. Mint VÉLEMÉNY és TÉNY között is, ugyanis, már az első megnyilvánulásod, csak neked volt egyedül, miszerint amit bátorkodtam beirni ebbe a tropicba, mert én azt megéltem, az nem vélemény! Azt gondoltam egyébként,hogy több Morzsi nevü résztvevő van, de látom nem. A 534 be irod, félre ne értsünk, nem vagy császárellenes, az 565 be, nem vagy császárpárti. És ahogy olvasgattam, többekkel volt összetüzésed, itt a beirások alatt. Semmi gond nincs azzal, hogy Te nem élted meg a spontán szülést, mégis előtérbe helyezed, mint ahogy én sem, csak én nem helyezem előtérbe. Kb. annyi fogalmam lehet róla, mint neked, csak kinek igy, kinek úgy. ennyi. nem irtam én neked semmit, nem kezdtem el neked célozgatni, hogy mi késztetett irásra, pedig elolvastam a nyitástól, és mások a véleményeink, de eszembe nem jutott volna. Ja és amit a saját szememmel olvastam (a többiekkel is akadt némi nézeteltérésed majdnem), az sem vélemény, vagy következtetés, hanem az irásod, amit többek láttak. minden jót!
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 05, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viri!
1. Azért írtam, h a Te hsz-aid késztettek írásra, mert elég kategorikusan fogalmaztál -pozitívan-a két szülésnem közül a császár javára. Erre leírtam én is a saját véleményem. Ennyi.
2. Ha ez a csasziról szóló oldal, akkor miért írtál annyi negatívat a sima szülésről. Nyilván nem saját élmény, híre meg a rossznak hamarabb megy és messzebbre eljut ?:.
3. Ez csaszis, és nemcsak progis csaszis oldal.
4. A jellememről nem vonhatsz le következtetést -pláne ennyi "ismeretség" után-, mint ahogy én sem tettem a tiédre semmilyen megjegyzést.
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyjából követtem itt a dolgokat..
Morzsi, tkrinya, Viri..

Én úgy gondolom, egyik szülési módszer sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, hiszen mindkettőnek megvannak előnyei, hátrányai.

Ugyanakkor való igaz, hogy a jelenlegi orvostudomány állása szerint egy császármetszésnek kevesebb a rizikója, mint egy sima szülésnek. És már csak azért is, mert manapság az is szül, aki 200 éve belehalt volna a szülésbe, ergo nem szelektálódik ki az, ha valaki pl. nem tud jól tágulni, téraránytalan, stb.. ez lehet, hogy kicsit durván hangzik, de így van.

Ez egy császármetszésről szóló topic, ahova általában olyanok írnak, akik császárra (is) készülnek, vagy császárral (is) szültek, és kevesen vagyunk, akiknek személyes élményeink vannak a természetes szüléssel kapcsolatban. Így úgy hiszem érthető, hogy senki sem fejti ki a jó véleményét a természetes szülésről, viszont saját jó és rossz élményeit leírja a császárról.
Ez szerintem egyáltalán nem baj és ugyanakkor én azt vettem észre, hogy vannak emberek, akik ebből olyan kardinális lelki problémát csinálnak, tehát ha nem szülhetnek természetes úton úgy érzik, hogy tőlük valamit elvettek erőszakkal, és évekig rágódnak rajta. Nem vettek el tőlük semmit, hanem kaptak valamit: egy/két egészséges gyereket.
Nyilván számít az is, hogy mire készül az ember, vice-versa, ha természetes szülésre készülök, nem biztos, hogy örültem volna a császárnak, de azért azt is a másik végletnek tartom, ha valaki meg van róla győződve, hogy "ő aztán nem szülhet úgy, mert akkor nem is igazi anya".. Szerintem egy normális ember felkészül mindenre az életben, amire fel lehet, márpedig a terhesség alatt mindkettőre fel lehet, hiszen bármi történhet szülés közben is, ezt tudjuk jól.

Egyébként én sem szülnék szívesen természetes úton, nekem ez így nagyon jó volt, Lilinek is, páromnak is (ő a természetes szülésre nem jött volna be, mert nem bírja a vért semennyire sem és igy be mert jönni a mütőbe). 2. napon már mentem, 6. héten már volt sex, és nem viselt meg annyira maga a műtét sem.
Nekem nincs 10 cm-es a vágásom, ML-al csinálták, és alig látszik, szóval nem mondhatom, hogy rossz élményeim vannak tőle. Az egyetlen az, hogy nem tudtam szoptatni, de ez egy másik story, és úgy gondolom nem a császár tehet róla, hanem ÉN.

Remélem nem bántottam meg senkit, de muszáj volt hozzászólnom Wink

hanee
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabo07! Szerintem nem irtál hülyeséget! Mindenféleképpen ezt mindenkinek saját magának fejben kell lerendezni. Ha ez megvan, akkor ami más körülmények között fájna, az ilyenkor biztos, hogy nem fáj annyira!
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi! 559 hozzászólásodat visszaolvasva, nem keltett senki rossz hirét a spontán szülésnek, elvégre EZ a császármetszésről szóló oldal nem? Nem lehet, hogy valami miatt Te mindenáron ezt akarod kihallani belőle? Én a közvetlen környezetem beszámolói alapján szerettem volna császármetszést, ráadásul tényleg jól sikerült. Ha akkor olvastam volna a Te irásodat, illetve olyan véleményeket kaptam volna a barátnőimtől, akiknél látogatóban voltam a kórházba szülésük után, hogy milyen csodálatos érzés a vajúdás, a gátmeszés, és minden velejárója, szerintem eszembe sem jutott volna a császármetszés, de sajnos nem ezt hallottam. Sok olyan kismamával is beszélgettem, akik császárral szültek. Mérlegre tettem sokmindent, és ami nekem fontos volt, azt kizárhattam. Infer. is császárra készül, szerintem nem kéne szegényt jobban lehúzni, ilyenkor jó véleményekre vágyik az ember!!! egy kis biztatásra, nem ijesztgetni kéne, veszélyekkel, kockázatokkal. Alapjáraton egyébként te elöször a dolgok rossz oldalát nézed? Nehogy megbántódj ám, semmiesetre sem az a célom! Nagyon sajnálom, hogy rosszul élted meg a császármetszést, leirod hogy mi miatt? Próbáld meg a jó oldalát nézni, hogy pl. ha amúgy alakult volna, lehet rosszabbul jártál volna. Hidd el hogy a kis lelkedben rendeződne ez a dolog. pusz.
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi! Mi a problémád az irásommal? Elnézésedet kérem, hogy bátorkodtam leirni a saját mütétemet, és életem legboldogabb eseményeként éltem meg, és ez téged zavar. kb. átérzem, hogy Infer. -be milyen gondolatok zajlódhatnak le, annak idején nekem is jólesett, hogy normálisan beszélnek róla. Én sosem szóltam senkinek, azért mert spontán akart szülni, nem mondtam, hogy a császár milyen jó, nehogy simán akarjon ám szülni. Én annak irtam le, akit érdekel, és hasonlóan zajlódnak benne a gondolatok. sajnálom, hogy ez téged felháboritott!
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi! Mi a problémád az irásommal? Elnézésedet kérem, hogy bátorkodtam leirni a saját mütétemet, és életem legboldogabb eseményeként éltem meg, és ez téged zavar. kb. átérzem, hogy Infer. -be milyen gondolatok zajlódhatnak le, annak idején nekem is jólesett, hogy normálisan beszélnek róla. Én sosem szóltam senkinek, azért mert spontán akart szülni, nem mondtam, hogy a császár milyen jó, nehogy simán akarjon ám szülni. Én annak irtam le, akit érdekel, és hasonlóan zajlódnak benne a gondolatok. sajnálom, hogy ez téged felháboritott!
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi!

De akkor miért nem Virinek szóltál be?Smile

Igen, tudom, hogy Mocorgónak nem jött be a csaszi, de ugye ő sem arra készült annak idején.

Na jó, spongyát rá földim.Smile Valld be hogy igazam van és én megbocsátok.Smile
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infer!

Nem veszekszünk Smile , vitázunk.
Van úgy, h két ember, akik amúgy bírják 1mást, más véleményen van. Ez nem baj. Smile

Tkrinya!

Engem a Viri írásai késztettek hozzászólásra. Ha van időd, olvasd el őket, sztem meg fogsz érteni.

A progis csaszira készülőt is érheti meglepetés, erről már írtam. Tehát jó, ha nem fél az ember a természetes szüléstől sem, ha arra kerülne a sor a tervezettek ellenére; ezért zavar, ha valaki most készül, infót gyűjt, és egyoldalúan jó v. rossz véleményekkel bombázzák akár a császárról, akár a spontán szülésről.
Egyébként csaszi és csaszi, spontán és spontán között is lehet óriási különbség.

Azért olvasd el a 471-es hsz-t...

Ne folytassuk priviben sem Smile
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi!

Persze hogy mindenkinek van joga a véleményéhez, de mivel úgy fordult az itteni "beszélgetés" hogy előjöttek az előnyök és hátrányok, még jó hogy leírtuk amit gondolunk,m eg tapasztalunk, de pl te akadtál ki személy szerint azon, hogy miért álítjuk, hogy a gátmetszettek mindegyikének baj lesz a gyerekével, meg rossz lesz a házasélete.Ilyet én kategórikusan sosem jelentettem ki, csak azt, hogy nekem nem volt vele gondom.(mármint az utóbbival).Azonkívül bocsi, de én nem nézek több hónapra vissza a topicban, hogy mi is a kezdő hsz.Egyszerűen bekapcsolódtam egy éppen aktuális csaszival kapcsolatos beszélgetésbe.
Az valóban érezhető, hogy te természetes úton akartál szülni és nem úgy alakult a végén, de ez tök természetes,ha van egy kis csalódás, vagy hiányérzeted emiatt. Én kifejezetten zokon vettem volna, ha netán gátmetszéssel jött volna Marci világra, és nem a fájdalmak miatt, hanem miatta és a gátmetszés miatt.
Jelen esetben a progis csasziról volt szó, így egy kicsit valóban negatív volt amit írtál, mivel ők most lelkileg erre készülnek fel.Bár, már nem emlékszem pontosan miket írtam, de leírtam azt is reálisan, mi volt utána.

Ja! Remélem mostmár téma lezárva.Ha nem, akkor priviben folytassuk.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú Lányok!
Mi lenne, ha nem veszekednétek? Smile

Szerintem az a jó, ha mindenki leírja a véleményét, akár negatív, akár pozitív értelemben! Én kíváncsi vagyok mindkettőre!

Mint ahogy már annyiszor írtam is, nem vagyunk egyformák, még egy előre eltervezett esemény sem megy egyformán!

Akárki, akárhányszor is vár babát, szerintem minden alkalom más és más!

Aki pedig még egyszer sem "csinálta", mint én is, úgyis csak akkor tudom meg, mi, és hogyan fog történni, amikor már ott leszek!

És hiába tervezem el ezt, vagy azt, úgyis az élet diktál!

Csak jó, ha az ember előre megpróbál felkészülni mindenre, bár ez lehetetlen.

De ezt akkor is jobbnak tartom, mint tudatlanul odamenni, és hagyni, hogy mások döntsenek az én életemről és a babáéról!
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!

Mindenkinek joga van a véleményéhez. Azoknak is, akik csaszit akarnak és azoknak is, akik nem. Tehát nektek is és nekem is.
Nekem bár császárom volt, tehát élményem, tapasztalatom van róla, nem vagyok császár párti.
Azt gondoltam, ez a topik azoknak is szól, akik nem progis csaszival szültek, hanem másra készültek de aztán így alakult. Nem mindenki örül ennek és ezt az élményt is fel kell dolgozni. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

Virág tényleg nem a legjobb példa volt az előzmények miatt, ezt aláírom. De akkor pl. Mocit is említhetjük, akinek szintén csaszi kellett másodszorra a heg miatt. Szerencsére már ott is volt az ideje, de ismerek olyat is akinek korán kellett kivenni a babát.
Érdekes, ha a hüvelyi szülés kapcsán említünk negatív példát (sokat), az ok, de a csaszi az csak jó lehet?

Persze, Gittusnál nem volt gáz az utóhatásait tekintve. De akkor a sima szülés sem gáz, mert csomóan vannak akik gond nélkül szülnek. Erre írtam, hogy mindenki a saját elgondolása mögé gyűjti az érveket.
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyan Morzsi!

Mire jó ez??Persze, hogy nem reklám-topic, de mivel ez császárosok klubja és nem gátmetszettek klubbja, sztem nincs ezen mit annyit nyüglődni.Virág esetével pedig igenis te sarkítottál.Ha csak a topictársaid között szétnézel, akik jórészt csaszisok, ugye Gittus már háromszor is,le lehet szűrni, hogy annyira azért nem gáz az utóhatásait tekintve.
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 10:33    Hozzászólás témája: Re: Császárosok Klubja Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!
Szerintem nem én sarkítottam Wink Smile

A csaszis topiknyitót idézem, én ebből nem azt a következtetést vontam le, hogy ez egy csaszis reklám-topik.

Borka írta:

Idegyűlhetnének a császáron frissen átesettek, tanácsot kérhetnének és kaphatnának egymástól, eszmét és élményt cserélnének stb.

Mit szóltok hozzá?

üdv,
Borka

Kyralina!
Nekem az 5. napon indult el a tej. Én olyan szempontból írom ezt a csaszi számlájára, hogy a szülés után nem tehettem mellre, csak másnap. Akkor már nem volt valami élénk a kislányom, minden szoptatást a csecsemősöknél csináltunk, mert közben ébresztgetni kellett. Be is sárgult. Ha az első héten nem vagyunk kitartóak és elszántak, a gyerek könnyen tápszerre szorulhatott volna annak ellenére, hogy volt tejem. De ez egy másik sztori.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kyralina!
Köszi!

Lányok!
Köszönöm mindenkinek, most már lassan teljesen összeáll a kép! Smile
kyralina

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, de felpörgettétek ezt a topicot, csajok!

Inferke,

már a 17. hétben vagy?! Hurrá, mindjárt itt a félidő!
Érezd jól magad továbbra is!

Gitta,

én is csak azt tudom leírni a csasziról, amit Morzsi írt, nem tudom, az Istvánban a Misgav-Ladach-módszerrel csasziznak-e, de ne félj tőle, mert tényleg nem fáj semmi, csak az utána következő pár nap nehéz kicsit, nekem talán a lefekvés-felkelés téma ment nagyon nehezen. De a tej a 3. napon beindult, nem igaz, hogy császár után később van tejbelövellés.
Katéter: valószínűleg észre sem fogod venni, hogy betették.
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 03, 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi!

Sztem nagyon sarkítod a dolgot.Nyílván ezen a topicon a császár előnyeit domborítjuk ki a gátmetszéssel szemben. Ami példát most felhoztál az már egy "C" verzió!Smile Nem a doki tervezett, hanem a gyerek döntött.Smile De van ettől egy jobb is!!Az ismerősömnek gátmetszése és császámetszése is van ,mindez egy szülés alatt!
Különben nem is kizárólag a szex, de a gyerek egészsége tényleg óriási kincs, én ezért találom veszélyesebbnek a normál úton való születést, mert ugye beszorúl, rátekeredik a kzsinór, hypoxia,megnyomják stb. Én míg dolgoztam, napi szinten találkoztam a kevésbé szakszerű szülésvezetés következményeivel.Így aztán ne csodálkozz, hogy nem preferálom jobban a császárnál.
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!

hogy a kérdésedre válaszoljak:
tul.képp nincs semmi bajom Smile Csak nem hagyhattam szó nélkül, hogy a természetes szülésnek egyoldalúan rossz híre keljen.
Néhány hsz-t olvasva szinte úgy tűnik, mintha életveszélyes lenne a babára nézve, aki így szül, az lemondhat az örömteli házaséletről, és tuti nem akar majd több gyereket. Azért ez így nem igaz.
És aki csaszira készül, az is járhat úgy, mint a bnőm (kisfia 1 hónappal fiatalabb a lányomnál). Neki farfekvéses volt a gyerek és gerincműtött, tehát tuti császár nézett ki, meg is beszélt mindent a dokival. A kiírás előtt 2 héttel spontán beindult a szülés, és mire beértek a kórházba, már nem volt idő a csaszira, a gyerek kisüvített mint egy rakéta (ezt ő fogalmazta így).
spagóca

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálam is M-L metszés volt Smile , délután fél kettes csaszi után este fél nyolckor keltem fel először, de akkor még nagyon fájt, plusz gyenge is voltam, majdnem elájultam Confused Másnap reggel viszont már simán vittem ki Bálintot megmutatni a hozzátartozóknak Smile
4. nap jöttünk haza, akkor még kicsit húzódott a seb, de a fene sem fogalkozik akkor már ilyenekkel...

Katéter betételnél úgy voltam, mint Morzsi, hatott az eda, nem éreztem. Kivételkor meg örültem, hogy megszabadultam tőle Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajszik Smile

Nekem is Misgav-Ladach metszésem van, a Péterfyben csinálták, ahol a Krasznai az oszt.vez. főorvos. Ezért az este 10-es császár után másnap reggel 6-kor talpraálltam, délben tusoltam -igaz Anya segített- és kidolgoztam egy nagyon kíméletes felülési módot is, marha gyorsan és fájdalommentesen tudtam kimászni az ágyból Wink

Hegem nem mértem le, de tuti 10 cm fölött van.
Nem szép, de ez egyéni sebgyógyulástól is függ, nekem viszonylag hegesen gyógyul minden sebem. De ahogy Spagi írta, a legpicibb bugyiból sem látszik ki.

A méhlepényt leválasztják a méhfalról. Egyébként elég jól "kitakarítanak", a csaszisok ált. kevesebb ideig véreznek és -bocs- nem bűzöset és nem darabosat.

Katéter: nekem egyáltalán nem fájt. Betevéskor már hatott az eda, kivételt nem éreztem, de másnap nem tudtam pisilni és akkor is megkatétereztek, semmi gáz nem volt, csak azon röhögtünk a nővérkével, hogy kevés lesz a tál, amit hozott Embarassed Laughing

Gabo,
nagyon egyetértek azzal, amit írtál, hogy a lelkieken sok múlik. Sokat hallottam pl. hogy fél a szüléstől, azoknak nehéz volt tényleg és van amelyik csaszival végződött. Nálam is volt 2 momentum, ahol sztem eldőlt a csaszi, bár a doki szerint mindenképp az lett volna, mivel a kis fejét hátrabiccentve beszorította és nem tudott emiatt lejjebb jönni. Lett is egy kis hematómája a buksiján.
És ugye már minden ok a babával? Smile
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dakini!+Infertiliti! Azt tudom irni, ami velem történt. Ugyebár a mütét időpontját megbeszéltük előre, a doki a kiirt időpontnál pár nappal korábbra javasolta, mivel a baba elérte a születési súlyát, minden rendben volt, azt mondta felesleges fájásokra, magzatviz elfolyásra stb. várni. A műtét előtt helyezték fel a katétert, semmi különös, mintha nőgyógyász vizsgálna. Utána a műtőbe vittek, és adták be a spinális érzéstelenitőt, ami szintén nem nagy ügy, már ilyenkor azzal vagy elfoglalva, hogy mindjárt meglátod a babát. Talán 1 perc telt el, mikor melegdég öntötte el lefelé a lábamat, kérdezgettek, jópofán bödödtek, hogy érzek-e valamit. Semmit nem éreztem. Annyit mondott a doki, megérkezett az apuka, akkor kezdhetik. Semmit nem érzel, nem látsz. Hallani fogsz egy szürcsögő hangot, akkor szivatják le a magzatvizet,kb.2 perc, rá 2 percre ami elmondhatatlanul csodálatos,a baba sirását hallod. Nekem azonnal odaadták a picit pár percre, Utána kiveszik a méhlepényt, de te ebből semmit nem érzel, teszik a dolgukat.A férjem mondta, hogy látta, amikor megnézték a kiemelt méhlepényt, ugye ilyenkor megvizsgálják, minden megvan-e. Talán 30 pecig tartott az egész, de mikor kitoltak a mütőbe, már mozgattam a lábfejem. Amúgy a saját férjem tolt be a műtőbe, egy kedves szülésznő kiséretével, a babát is ő tolhatta fel, (műtő az alaksorban volt), ahol együtt fürdették, öltöztették, képet is csináltak, amit a kórház ajándékba adott mindenkinek. Nagyon fontos, hogy amint lehet mozgatni kell a lábfejet, Állitolag segiti a gyogyulást, mert jó a vérkeringésnek. Ami még nagyon fontos, legalábbis nekem bejött, pont 6 óra múlva, szóltam, hogy szeretnék felállni. Tudtam, hogy mielöbb felállni, sétálgatni kell, szintén segiti a gyógyulást, összeszedve minden bátorságomat, ha belepusztulok alapon is, de fel kell állni. Nem volt fejfájás ilyesmi semmi, a hasam persze fájt, a legelsö felállás tényleg komoly, de kibirható. Belém verték az utolsó kismama tornán, mikor mondtam, hogy császárra készülünk, (gyógytornász), mielöbb felállni, sétálni, sétálni, nagyon fontos. Késő este, kimentem a folyosóra, fogtam a kis retikülömet, a katéter végén kandikáló kis zacsit, és sétálgattam , ahol már az éjszakás nővér nagyon megdicsért, hogy mozgok, azt mondta, ez nagyon jó. Reggel vették ki a katéteres csövet, semmi különös. Egyébként nekem azt mondták, hogy az újszülött kisbabának az első napon nincs szüksége táplálékra. Nekem a 2. napon lett tejem, a kicsi 15 hónapos, még szopizik. Nem garantáltan azért nem indul meg a tej valakinél, mert császározták, bár lehet ezt valami statisztika alapján mondják. Bevallom, én nagyon felkészültem a császárra, akartam is, és nagyon jól sikerült, azon, hogy kis ideig érzékeny a vágás környéke, fenn sem akadtam, hiszen igy akartam, nagyon boldog vagyok, hogy igy is alakult. A varratokat az utolsó napon szedték ki, semmi.. Bár ahol én voltam, mindenki 1 hétig van kórházban, mindegy, milyen szülése volt. üdv.
Vissza az elejére
Gabo07

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na hogy hasznomat is vegyétek pár válasz amit tudok:
A magzatvizet folyamatosan szívják, mint egy kis porszívó olyan a hangja.
Nekem a vágás először 17 cm volt, de utána összement kb 10 cmsre.
A 17 cm az nagynak számít de kellett mert a gyerekemet csak úgy emlegették az ultrahangon hogy a nagyfejű. Mai napig átlagon felüli fejmérete van.
Vissza az elejére
Gabo07

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor jó
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabi!
Nem félek!
Végülis valahogy ki kell jönnie ennek a babának! Smile
Gabo07

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 02, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Infer!
Szóval a lényeg hogy ne félj a műtéttől!
Mondjuk biztos fogsz, olyan nincs hogy nem az ember a fogorvostól is mindig fél újra és újra. De előtte kapsz valami szert ami lenyugtat (mondjuk rám fordítva hatott).
Még annyit hogy most másodjára volt még 2 csaj akiket egyszerre császároztak, egymást beparáztatták műtét előtt. Utána szó szerint jajgattak meg cirkuszoltak mert szerintem az az volt már hogy amikor először akarták őket az ágyból kikelteni mindkettő azt mondta hogy ő nem mert biztosan nagyon fáj... Mindkettőnek már második császár volt...
szia
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Következő
3 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés