Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Ciki a cigi! / gondolatok a cikk kapcsán/
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na lássuk csak kedves pillangó... Mi a nagyobb vétek: az, hogy én mérgezem magamat, vagy az, hogy tele van minden tartósítószerrel, az alkoholistáknak senki nem tiltja meg az italozást, egyesek tömik a gyerekeiket a mirelit pizzával, meg rágóval amiben kb. 10 féle rákkeltő hatású anyag van, Evil or Very Mad Mindenkinek joga van eldönteni, hogyan mérgezi magát Exclamation
Vagy tiltsuk be az autókat, én fő út mellett lakom, az ablakot nem lehet kinyitni, mert 10 cm magasan lebeg a szmog a padló felett ! Ez ellen miért nem tesz senki semmit??? Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pillangó! nem a dohányzás mellett emeltem szót! Hanem amelett, hogy bár gyarló, hibákkal teli, de EMBER vagyok én is! A jogaimért emelek szót! A szabadságomért, amiről mintha az Alkotmányban, de még a Helsinkin irományban is ejtenek egy-két szót! Van joga a gyilkosnak, a megbuktatott diktátornak, de nekem, a dohányzásban VÉTKES / hangsúlyozandó: a BTK szeint ez nem bűn! /adófizető állampolgárnak nincs.
És nézzük csak ennek az álságos kampánynak egy másik oldalát: nem ismerem a statisztikát, de azért ugy érdemes lenne utánanézni, a büdzsének mennyi jövedelme származik a dohánytermelésből, forgalmazásból?? / értsd, áfa, jövedéki adó, hogy a belőle élők szja-ját ne is emlitsem/.Na meg azt is jó lenne tudni, ebből vajon mennyi jut vissza a TB-nek, munkaügynek...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atya világ! Nem hiszek a szemüvegemnek! Ti itt a dohányzás mellett kampányoltok?
Igyekeztek megmagyarázni miért is nem teszitek le a büdös bagótokat!
Holott az egyedüli és egyetlen ok, az, hogy nem vagytok képesek rá, vagyis az akaraterő mint olyan abszolút de ismeretlen a számotokra?
Milyen magyarázat az, illetve milyen mentség, hogy nem hal bele mindenki a dohányzásba, van a ki megússza. Egyébként nem is ez a lényeg, hanem hogy felesleges én nem egészséges, mindez mellett még másokra is ártalmas. Nyugodtan mérgezzétek magatokat, de ne akarjátok megmagyarázni, hogy ez így van jól!
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jaja, igazatok van. viszont kéne már arról is beszélni, hogy valóban kell-e egy dohányosnak totál deviánsnak, egy rakat szarnak éreznie magát, hogy jogos-e ha kinézik mindenhonnan, hogy megvert kutyaként kell az irodaházak előtt a szakadó hóban füstölögnie, hogy nem talál sehol egy olyan kiskocsmát, ahol jólesik a pofa sör mellé a slukk - igen, valahogy kulturáltan kéne. de szerintem a dohányosoknak is vannak jogaik. szar volna az a világ, amelyben minden olyan steril lenne, mint azt a nagy amerikai (ál)álom sugallja.
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon igaz amit mondasz. Én is dohányzom, és még ma is a fejemhez vágják, hogy csak azért, mert ettől többnek érzem magam. Engem megnyugtat a dohányzás. Apám 5 éves koromig mellettem szívta a Sophianae meg Simphonia cigarettát, és talán némi hajlamom is lett emiatt a dohányzásra. Ismerek olyan 90 éves bácsit aki iszik, cigarettázik, stb. és él és virul.
A rákról meg annyit; ha van rá öröklött hajlamod akkor kijöhet a sok tartósítószertől, a szennyezett levegőtől, bármitől. Engem amikor tiltottak, még többet dohányoztam, mert idegesített, hogy rágják a fülemet. És ha ideges vagyok, akkor persze rágyújtok... Smile
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 11:34    Hozzászólás témája: Ciki a cigi! / gondolatok a cikk kapcsán/ Hozzászólás az előzmény idézésével

Derültséggel olvastam a felhivást, határozottan kihűlve böngésztem a témába vágó képepek, s amig feltettem az anyagot, azért közbe rágyújtottam!
Igen, én is dohányzom. Pedig én is tudom, hogy káros, büdös, drága. De tudok valami mást is. Rengeteg, krízishelyzetbe kerülő családdal, gyerekkel kerülök kapcsolatba, de a helyzet okozója még soha nem volt a cigi...ismerek orvost, művészt, aki soha nem dohányzott, sőt a családjában se senki, és mellrákot, tüdőrákot, gégerákot kapott. Ismerek, ismertem fiatal embereket, akik bár dohányoztak, és mégis..olyan dolgokba haltak bele, erős szívvel, tiszta tüdővel, aminek semmi köze a dohányzáshoz. És ismerek olyant, aki úgy tud uralkodni saját indulatain, hogy rágyújt. Amíg a szertartást végzi, lehiggad.
Ellentmondásos téma ez, nem ilyen fekete-fehér, mint ahogy emlegetni szokás.
Tény, hogy aki dohányzik, sajnos többnyire nem tiszteli a nemdohányost. de lehetne ezt is kulturáltan csinálni. És talán a nemdohányosoknak sem kellene ennyire agresszívnek lenni. ez már-már üldöztetés...
Szóval én személy szerint nem igazán tudok azonosulni vele. Tudom, itt jöhet az érv, hogy mert dohányzom. Ami igaz ugyan, de igaz az is, hogy amikor gyermeket terveztem, előtte 1 évvel letettem, terhességek alatt nem , szoptatás alatt nem, és a gyerekek jelenlétében ma sem dohányzom. Se kocsiban, se lakásban. 19 éves fiam szintén dohányzik, őt is így neveltem.

A másik gondolat: aki ismeri a gyermeklélektant, kapásból rejtett reklámra gondol az ehhez hasonló felhívások kapcsán! Mert a kamaszkorú gyerek mit csinál? Lázad, keres...minél inkább le akarod valamiről beszélni, annál inkább kívánatossá teszed azt...azért ezen érdemes lenne gondolkodni...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés