Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
autoimmun problémák miatti meddőség/vetélés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
monimano

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg azt nem értem,ha ezek kellenek,és a Kaáliban nem csinálják,akkor miért nem mondja a dokim,kedves hölgyem ezeket meg kell csinálni,de itt nincs rá mód,menjen ide és ide!Nem ez lenne a korrekt dolog?És ezeket mind egy helyen meg tudnám csináltatni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Monimama ha előtte állsz érdemes ezeket meg csináltatni:
Genetika 15000 /fő Kariotipus meghatározás
Immunológiai nőnek kell 16000 meddosegi panel vizsgálat.
Ir
Mehtukrozes
Vissza az elejére
monimano

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajok!Hát én csak pupillázok,hogy miket írtok!Genetikai vizsgálat.......stb!Lombik előtt állok,és szinte semmi vizsgálat nincs meg,amiket ti írtok!Meg áll az eszem,Kaáliba járok,annyi jót hallottam róluk,de kezdek el bizonytalanodni,több száz ezret hagy ott az ember,és rá kell jönnöm,lehet feleslegesen?!Csajok hallottatok az aviva tornáról?Próbálta valaki?alig mertem be lépni,látom volt egy kis össze tűzés!!!!!!!!!
Vissza az elejére
amreint

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka! Köszi a kielégítő választ.Ha jól értettem az autoimmun problémával küzdők nehezen esnek teherbe, az ilyen problémával küzdő nagyon hamar elvetél és a hcg is nagyon alacsony szintre jut el. Alloimmunosnál a terhesség könnyen bekövetkezik, de elhal.

Nekem ugye a 3. terhességnél, amikor a 10. héten mentem ultrahangra és nem volt szívhang, a hcg 70000-ig elment, akkor nálam alloimmun probléma lehet? Neked melyik volt?

Az intralipid recept nélkül is beszerezhető külföldön?

Lombik sikerült Neked?

Nekem volt két spontán terhességem is. Spontán esetben mikor kellene beadatni az intralipidet?
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akire!

Kihez jársz?
Volt genetikai vervetel,immunológiai,IR,mehtukrozesed?
Vissza az elejére
akire

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bmc, 1.ET sikeres, 7. heten nincs szivhang , 2. ET nem sikerült 3. FET, sikerül, ikrek , mindkettőt elveszítettük 7. ill. 9 hetesen.
párommal van probléma 5 millio alatti nagyon rossz minőségű spermakép.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akire te hova jársz mi a baj nálatok volt mar beültetésed?
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En nem szidom,mert sok helyen ez van nem csak itt a Kaalikban is sajnos es nekem az 5. Beultetesbol van egy kislányom de ha azt nézzük ő lehetne beteg akkor felelőtlenség főleg,hogy fizetős mondjak el van ilyen ha akarod megcsináltatod ha nem akarod a te dolgod.Szerencse,hogy lányom pont a jó gént örökölte nagyon kicsi volt az esélye.
Az a baj azt olvastam vagy amit eddig találtam,hogy sokadik PGD lombik sikeres 3.-4. De nekünk mar csak egy esélyünk van a tesora ha ez nem sikerül fel kell dolgozni,hogy nem lehet többe gyermekünk pedig nagyon vagyunk rá ,szeretnénk es most nagyon reménykedem ,hogy sikeres lesz vagy akar ikrek jönnek:-))
Vissza az elejére
akire

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönjük Davider mégegyszer, hogy leirtad nekünk.
Huú de ez most nagyon meglepett, ki az a felelőtlen orvos akinek ennyi sikertelenség után csak most jut eszébe ilyenre küldeni. Ez annyira alap, hogy szerintem mindenkinek kezdésként meg van vagy legkésőbb az első kudarc után megcsináltatja , nem pedig a 6. vagy 7. beültetés után jutt eszükbe , hogy erre is el kellene küldeni szerencsétlen házaspárt. Itt is jól látszik amit már sokszor beszéltünk, hogy mennyire semmit nem ér a bmc stb. kivizsgálása, csak küldik az embert az újabb próbálkozásokra, mert nekik abban van a pénz. Őszintén sajnálom ami veled történt.
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És akkor itt van 4 varriáció ami lehetséges..

1:megtapad az embrió de elmegy .....
2:Megtapad az embrió és meg is marad de korai elhalást okoz.
3:megmarad az embrió de beteg,
4: egészséges a baba!!
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos van egy eljárás 3-5 napos embriókat megvizsgálnak a 3 naposból kivesznek 1-3 sejtet és megvizsgálják 5 naposan vissza is kaphatom,sokszor fals eredményt okoz fals pozitív vagy fals negatív,5 naposból kivesznek 20-50 sejtet meg vizsgálják és egy következő cilusban kaphatom vissza 5 naposan....Mivel megpiszkálják kevesebb esély van a megtapadásra...
Tehát ha az utolsó stimumat nézem 5 petesejt,5 embrió De mi van ha mind az 5 beteg??!!!
Mi van ha megpiszkálják nem is tapad meg ??!!
Szóval majd ha tudunk beszélni a biológussal leszünk okosabbak bújtam a netet és ha jól értelmeztem ez az eljárás PGD tavaly született meg az első baba akinél PGD eljárást csináltak egy másik oldalon azt olvastam 900-ból 300 megszületett.....szóval romlanak az esélyek ja és ez ez 10000 FT/embrió elvileg....de lehet több ezt is majd a biológus mondja meg... Es van egy alap költség 30000.
Szóval nem tudom akarom-e újra az egész stimut főleg mi van ha nem sikerül jól a leszívás és nem lesz benne egészséges vagy meglesz a beültetés de még kisebb az esély arra,hogy megtapadjon!!!!
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves akire!
De természetesen azért beírom ki mi a baj,mert nyilvános a fórum es nem engem hanem a ferjemet érinti es ez az ő döntése,kérése,mert tudja forumozok.

Genetikai vizsgálat Istenhegyi Gendiagnosztikaban csináljak a pontos neve Kariotipus meghatározás női,férfi fejenként 15000 Ft. A vervetel es 3 hét múlva van eredmény.en ha ujra kezdhetnem első körbe megcsinaltatnam.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kicsilány,

Ha 0. IVIGet kapsz Fülöp doktortól, akkor bizonyára már megvan minden vizsgálatod és egyértelmű, hogy ezzel növelhetők az esélyeid! Ez remek, hiszen sokkal, de sokkal nagyobb esélyekkel indulhatsz neki a mostani beültetésnek. Nagyon drukkolok Smile

Ahogy Csilla is írta, akkoriban, mikor ő kapta a 0. IVIGet, pontosan a napokat számolgattuk közösen, hogy megfelelő legyen a beadás és az ET közti idő. És jónak bizonyult az időzítés, amit lentebb ír Csilla, hiszen ott a kis drága a pocakban Smile

Bár a nagy favoritom, Dr Sher ( akit unos-untalan emlegetek Smile ) azt javasolja, hogy amennyiben a magas NK arány és aktivitás a fogamzás előtt már jelen van, akkor minimum 7 nappal a transzfer előtt meg kell kapni az IVIGet vagy az Intralipidet, vagyis még a follikulus fázisban, peteérés előtt. Ekkor sikeres legbiztosabban a túlaktív méhüregi NK progenitor sejtek leszedálása a beágyazódás idejére. De ahogy Csillánál is láttuk, 5 nappal ET előtt megkapta + bent keresi a helyét a kis embrió néhány napig - tehát addig nem is érintkezik fizikailag a még NK sejtjeivel -, így amire a beágyazódásra került a sor, addigra már azok az arrogáns NK sejtek lecsillapodtak és sikerült a beágyazódás Smile

Száz szónak is egy a vége Smile : ha van rá lehetőséged, szerintem inkább hamarabb jelentkezz Fülöpnél, mint később! Sőt, ha véletlenül közbejön egy torlódás ( sokan várnak IVIGre azon a héten ), nehogy csúszás legyen belőle. Ha hamarabb megkapod, akkor semmi gond nem lesz, de ha későn, akkor a kívánt hatást nem biztos, hogy időre ki tudja fejteni.
Nagyon drukkolok Neked!! Bár sajnos számba kell venni, hogy biztos garancia még immunkezelés mellett sincs ( ugyanannál a nőnél is lehet az egyik sikeres, a másik sajnos nem ), de most jelentős esélyekkel vághatsz bele és ez szuper!
Vissza az elejére
akire

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 09, 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Davider,

Nem tudhatjuk mi is milyen genetikai vizsgálatról van szó, sokan a sokadik kudarcunkon vagyunk túl, hasznos lenne. Nem a te konkrét betegségedre gondolok, természetesen az a legbelsőbb magánügyed, hanem csak a vizsgálatra, mi a neve, hol lehet megcsináltatni. Köszönjük szépen ha megosztod velünk.
Vissza az elejére
kicsilany33

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 22:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a választ Mimino, az ilyen válaszok tartják bennem a lelket és adnak erőt. Gratulálok és további egészséges, sikeres és boldog gyarapodást kívánok, remélem nemsoká csatlakozom Smile
Vissza az elejére
mimino

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsilany33

Nem Betka helyett szeretnék válaszolni - csak leírom, hogy nálam hogy volt ez a dolog...

Nekem a 0. ivig-et Fülöp doktor 2 nappal a leszívás előtt adta be... én korábban szerettem volna, de akkor volt az, hogy túl sok ivig-beadás volt, így Fülöp doktornak heti 2-re kellett leredukálnia...

Aggódtam is, hogy nem lesz-e késő, Füli megnyugtatott, hogy nem...

Tehát leszívást, beültit számolva - én a 0. ivig-et az ET előtti 5. napon kaptam....

A következőt 5 hetesen, végül a 3. ivig-et (mivel nekem auto- és alluimmun problémám is van) pedig 8,5 hetesen...ezt mind Fülöp doktornak köszönhetően.

Azóta eltelt 9 hét, Betkával és a babájával egyetemben mi is szépen lassan növögetünk, cseperedünk....

Én sok-sok évet, 4 vetélésnyi és 3 lombiknyi időt vártam erre a csodára.

Nagyon köszönöm mind Betkának, mind pedig Timinek a sok infót és segítséget, amit kaptam.

Mindenkinek szívből kívánom, hogy hamarosan Betka és az én nyomomba lépjen!

A hozzászólás legutóbb mimino által 2013, Jan. 10, 21:22-kor lett szerkesztve, összesen 3 alkalommal.
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megkaptam köszönöm draga vagy:-;
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem kaptam meg.....
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Davider, már válaszoltam is! Smile
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

F_timi71
Draga vagy írtam privilégiuma üzenetet.
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lotti,
köszi, igen, ahol sok nő van összengedve, ott előbb-utóbb Való Világ paródia alakul ki, de hát... Mindegy, tulajdonképpen mindenkit el lehet fogadni, hiszen nem vagyunk egyformák, csak nem mindenki képes ezt elfogadni, sokkal egyszerűbb piszkálódni. Sad Sajnos ez meg inkább jó magyar szokás, nem is konkrétan női dolog... Azért semmiképp sem hagyjuk a dolgokat a Hír24 kommentelőinek szintjére süllyedni, itt azért intelligens nők vannak.

Próbálunk segíteni, amit csak lehet, aki meg nem hiszi, mi mindent tettünk meg eddig, mennyi munkánk van benne, az maradjon magának. Csinálja utánunk... Nem is hiszem, hogy bárkinek magyarázattal tartozom, melyik orvossal milyen kapcsolatban álltam/állok. Jó, hogy ők vannak, nagyon jó orvosok/emberek/partnerek. Jó érzés, amikor emberszámba vesznek, nem pedig "csak" egy kis páciens vagyok a sok közül, akit el kell látni. Nem is kell mindenkinek szeretnie, nem szeretni járunk ide. Ha sikerült vkinek segíteni, máris volt értelme, mert lett még egy nő, aki ANYA lehetett, ha ebben nekünk csak egy pici részünk is volt, az is igazi sikerélmény.

Én már nem voltam annyira kezdő, mikor ide jöttem, de akik segítettek, tőlük örömmel gyűjtöttem az újabb információkat, majd ezen felbuzdulva én is újabb kutatásokba fogtam. Aki nekem segített, annak örökre hálás leszek. Biztosan nem beszólogatással díjazom. Ezért védtem meg Betkát is, vele már nagyon sok dolgot megoldottunk. Az IL megismerése az ő egyedüli érdeme, én már csak tovább kutattam, mikor ő már célba ért szerencsésen, mert engem az IL-en kívül is minden más megoldás érdekel. Szuper, hogy ehhez olyan IVF-meddőségis orvost találtam, aki nagyon érdeklődött, így nagyon szívesen vette az infóinkat, amit néhány fórumon kívüli sorstárs is segített. Neki mindet átadtunk, igaz, Fülöp csak IL-es cuccokat kapott, meg az USA protokollt, mert találni szeretett volna vmit, amit még felvehetne a repertoárjába. Ő ezen már tovább is haladt, azóta mindent tud ezekről, amit csak kell. Ezért tudom, hogy ő biztosan tud segíteni, ami csak tőle telik.

Kicsilány, én nem dönthetek helyetted, ezek azért drága dolgok, én ugyan megcsináltattam ezeket, mert pl. volt gyanú arra, hogy mellékvese kifáradás is van nálam, erre most várom az eredményeket. A mellékvese funkciókat ritkán nézik az orvosok, pedig a hipotalamusz, pajzsmirigy, mellékvese tengely csak akkor működik, ha az összhang is megvan közöttük, de ezt kivizsgálni nagyon komoly feladat. Ha neked már az eddigiekből is minden eltérés megvan, ami kell és lesz 0. IVIg-ed, akkor az már szuper, akkor nem mész neki a lombiknak "üresben" és nagyon megnő az esélyed a sikerre. Szívből kívánom Neked!!!
Very Happy
Vissza az elejére
kicsilany33

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka az Ivig beadása is 7-10 nappal ET előtt kell??? Mert Füli azt mondta, h 4 nappal előtte jelentkezzek a 0. Ivigre, az nem késő?? Sad
Vissza az elejére
kicsilany33

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyetértek veled Lotti Smile
Vissza az elejére
kicsilany33

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Timi olvastam a felsorolt listád és kissé összezavarodtam. Nekem a fele nincs meg sőt még a genetikai is a nyálas Nagygénből van. De másrészt megvan az engedélyem:) És a Füli se szólt... Szerinted érdemes a hiányokat megcsináltatni önköltségre? Kissé bizonytalan vagyok, mert a Fülinek is annyi a betege, h simán lehet, h elsiklottunk vmi felett!? Szerintem ne vegyétek magatokra, legalábbis én azt gondolom, hogy az elkeseredettség nagy úr...
Kitartás mindenkinek, én pár hét és megkapom a 0. Iviget és mehet a 3. lombik.... Remélem ez az év csak jót hoz nekem is és ezt kívánom nektek is. :D
Vissza az elejére
lotti71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi,Betka!

Nagyon köszi, hogy itt vagytok,óriási nagy szükség van itt a hozzáértésetekre, ezt valójában Mindenki tudja!!!!csak vannak akik valamiért bevallani sem merik maguknak (se)...egyszerűbb mindenre ugrani,jó kis női tulajdonság ez:):)De köszi, hogy ezt önzetlenül mégis teszitek és szerintem ne szegje kedveteket!!!!!!!!!!!
Betka

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amreint,

Az autoimmun és az alloimmun egyaránt immungyökerű probléma, mindkettő állhat a sikertelenség, infertilitás, meddőség vetélés hátterében.
A kutatások szerint az immunokok 85%-a elsősorban autoimmun eredetű ( tehát ebből van jóval több statisztikailag! ). Ez úgy nyilvánul meg, hogy az ember lánya vagy nem tud teherbe esni, vagy csak kis terhességig jut el, elvetél. A másik 15% az alloimmun, amikor a teherbeesés könnyebben megtörténik, azonban általában az első trimeszterben sajnos elhal, kilökődik, vetélést okoz. Ritka esetben, de van vegyes típus is, akinél mindkettő fennáll, tehát egy személyben auto- és alloimmun.

Az autoimmunosoknál az immuntúlaktivitás már a fogamzás előtt fennáll, emelkedett antitestek jelenléte utalhat rá ( pl rheumatoid arthritis, hashimoto, szisztémás lupus, stb antitestek). Ilyenkor már eleve magasabb lehet a szervezetben az NK sejtek, azaz ölősejtek aránya és aktivitása. Ez már önmagában nem engedi beágyazódni a kis embriót, a trophoblaszt sejtek beágyazódásánál támad, és a kis embriókezdemény "gyökerét" kiirtja. Vagy esetleg ha elindul a beágyazódás, akkor hamar elvetél, azaz biokémiai terhességig, emelkedő majd csökkenő HCG-ig jut el valaki. Ez az autoimmun.

Az alloimmun esetekben az előre aktivizálódott NK ölősejt arány és aktivitás nem jellemző, de ott meg a beágyazódás után kapcsol be az immunrendszer és kezdi el idegennek felismerni a félidegen kis embriót. Megtámadja és kilöki....ez általában a habituális vetélés.

Mindkettő esetre használatos külföldön az IVIG és az Intralipid is. ( Meg a granocyte és a szteroid, is, ahogyan Timi írta korábban ). Az IVIG erősebb szer, kétségtelen, illetve ez hat a KIR génekre is, ami szintén okozhat nehezített teherbeesést. Azonban az ára is sokkal erősebb sajnos az IVIGnek - ebből 1 kezelés 250,000 Ft. Az Intralipiddel is sok esetben sikert lehet elérni, ebből egy csomag 2500 Ft.

Inralipiddel vagy IVIGgel sikeresen lehet kezelni az autoimmunos eseteket, hiszen ennek a mechanizmusa, hogy az emekedett ölősejt aktivitást lenyomja, ezáltal lehetővé teszi a beágyazódást. Fontos a beadás időzítése, ha valaki immunkezelést akar, 7-10 nappal az ET előtt szükséges beadni a hatékonyság eléréséhez.
Nekem ( és már másnak is, aki megkeresett ezügyben ) színtisztán ez az Intralipid módszer segített + az életmódváltás ( gluténmentesség ! ). Igaz, mi bizonyítottan autoimmunosok voltunk, nem alloimmunosok, és erre megoldás lehet az Intralipid ( IL ) ,ami nagyban növeli a beágyazódás esélyét. Ha ez valamelyest erőt ad, akkor én 7 évet vártam erre, sok-sok sikertelen beavatkozással előtte, a másik sorstárs pedig számtalan sikertelen lombik után végre sikeres lett FET-tel, Intralipid kezelés után 41 évesen. A következő próbálkozóknak - akik mostanában mennek neki - természetesen nagy drukkal segítünk Smile

Ja, amúgy ma kaptam hírt hivatalos forrásból, hogy -majd a testvér tervezésénél - ha beigazolódik a szimplán autoimmun háttér, aminek esetemben nagyon nagy valószínűsége van ( tehát NEM alloimmun hátterű vagyok ), akkor valószínűleg nem lehetek jogosult az immunkezelésre, azaz az OEP támogatott IVIGre . No pont ez az, amitől én/mi itt tartottunk, hogy akkor mi lesz a megoldás azoknak akik "csak" autoimmunosok? Egy kis szteroid sajnos a mi problémánkra nem elég, ezt már az itthoni tapasztalatok is bizonyítják, hiszen a hazai IVF protokoll bevett része a szteroid adagolása. Én egészen biztos vagyok, hogy nekimehettem volna még jópár kör IVF-nek, de immunkezelés nélkül nem lett volna siker.

Remélem tudtam valamit segíteni Smile
Vissza az elejére
amreint

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi! Persze jó lesz ha hétvégén küldöd a paleos dolgokat. Minden infonak örülök! Bár kissé el vagyok keseredve, hogy Fülöp semmilyen eddigi eredményemet nem fogadta el, mindenből újat kell csináltatnom, még a petevezeték átjárhatóságból is, pedig eddig már 3X volt. 8 éve járom a dokikat és kicsit már belefáradtam. Jó, hogy így feltünteted mit is kell megcsináltatni és hogy segítesz.
Omega 3-on, bio. szelénen, pycnogenolon és letroxon kívűl szedsz-e valamit?
Vissza az elejére
amreint

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka! Gratulálok a Babához!

Bár én még új vagyok itt és csak olvasoma szóváltásotokat. Jó ez a sok új infó. Bár már 8 éve járom a köröket az orvosoknál Fülöp dokiról tavaly augusztusban hallottam először, sokminden másról pedig most, hogy Ti írtok.Bocsánat de mi a különbség az autoimmun probléma és az alloimmunos között? Mindkettőre jó az IVIG illetve intralipid?
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt is megértem Fülöp doktor sokat köszönhet a segiségednek,azért ezt is jó tudni.Mondhatni már nem is tudhat egyedül semmit.Tudod mindenki azt mond amit akar,nem voltál ott nem tudhatod mennyi az igazság belőle.Ha már annyira szeretnél őszintén beszélgetni.Nem voltam itt amikor anyagot küldtél át neki,ezért azt sem mondhatom nem igaz.De miért van az,hogy nem látod,mert nem látod sokan vagyunk akik lombik által nem sikerül a baba.Pont ezért keresünk társakat,ha éppen be fogadnak valahova és normálisan lehet beszélgetni.Minek csatlakozzunk,ha nem vagyunk szivesen látottak? De ezek után azt éreznéd szeretnél maradni? Nagyon nem értelek,de tudjuk be annak,hogy itt már mindenki nagyon sokat segitett,hát jobb ha az újjak meg sem szólalnak.
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi
Ha jól emlékszem én meg köszöntem a segitségedet!
Gondolhatod,nekünk milyen rosszul esik ami ide lett írva,és a másik fórumra.Honnan kellene tudni mikor pár hete léptem be a forumra,mi volt itt elötte? Bele olvastam,de nem mondhatok véleményt hiszen nem voltam benne.De most az jött le,ide tényleg akkor lehet jönni ha komolyan gondolkozni szeretnénk.
Felnőtt nök nem esnek egymásnak.Egyúttal nem kiabálják vissza egymásnak ha segitettek.Te ugy jöttél ide,mindent tudtál? Neked nem kellett semmit el magyarázni? Nem volt egy ember aki az elején utba igazitott volna?
Örültünk amikor be tetted a listát! Ezt nem is lehet letagadni.
Betkánál is az a pár sor volt ami nagyon rosszul esett,de csak utána olvastam vissza,ezért felvettem.
Ezek szerint mindenkivel van egy kis gond,csak veled van minden rendben.Én inkább sajnálom ami itt folyik és soha nem voltam olyan fórumon ahol ne lehetett volna bármikor beszélni,hanem meg volt szabva itt ezt és kész.Senki nem használna ki szerintem,csak néha másoknak a lelki világát is kellene nézni.Azon kivül mások véleményére is kellene adni.Nem vitatkozhatok azon sok mindent tudsz,és Betka is.Amint láthattad egy rossz szót nem szóltam elötte én sem,de szomoru,hogy nem lehet érdeklödni ha már sorstársaknak tekintesz itt minden lombikos.Még 4 nem lépett be pont ezért,mert amikor jöttünk volna itt már volt valami szét szakadás.Veheted sértésnek ahogyan gondolod,csak gondolkozzál másképpen is,mert ha nem tudod nem érted miről van szó,miért lett beírva akkor persze,hogy ugrasz mert rosszul esik.
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Davider,
Sajnálom, hogy ilyen megpróbáltatásokon kellett keresztülmennetek. Sad
Milyen genetikai problémátok van különben?
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manoka, még egy szóra...
Sőt, még sértőnek is vehetem akár, hogy azok után, hogy minden kérdésedre válaszoltam/-tunk, te egy "elegáns" megjegyzéssel beírsz ide, hogy ez egy orvosi diplomára vágyós fórum, stb... De azért a vizsgálati lista, stb., amit betettem, milyen jó is volt igaz, kit érdekel, hogy más ezekért az infókért, meg összeállításokért esetleg éjszakákat volt fenn, mert nagyon szeretne segíteni valahogy olyan lombikos sorstársaknak, aki szintén mindhiába kilincsel a meddőségi intézményeknél, folyton bebukja a dolgokat!
Szóval, inkább gondold meg, miket írsz ide be, mielőtt úgy ítélkezel, hogy el sem olvasod, végig sem gondolod, mi is van.
Tisztelet a kivételnek, de sajnos egyre többen vannak, akik csak kihasználnak engem és a hozzám hasonlóakat itt, majd nem túl szép módon efféle dolgokat írnak be ide, majd mikor megkapták a választ, továbblépnek és elfelejtik, mit is tett értük itt egy vadidegen önzetlenül. Bezzeg, ha van vmi, amit csak én tudnék elintézni...
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manoka,
ne csináld ezt, ez nem továbbképzés, hanem segítség nyújtás és kérés minden tekintetben. Sőt, elsősorban kezdőknek szeretné(n)k egy iránymutatást adni. Te nem ismered Betkát, nem tudod, mi mindent tett itt sok emberért. Nem hinném, hogy eddig ne segítettem volna neked is és másoknak is eligazodni a vizsgálatok és minden más lehetőség útvesztőjében. Pont ez a fórum a főleg lombikos fórum, hiszen sokan épp az immungondok miatt lombikozunk.
Nem, nem vagyunk orvosok, hanem olyan kutató szelleműek, akik kicsit már túlléptek a szokásos "jaj, nagyon szurkolok" kategórián, de persze, ez is befér, hiszen emberek vagyunk, akik egy célért küzdünk.
Fülöppel különben én anno nagyon jól elbeszélgettem a dolgokról, ő is nagyon értékelte, hogy az én ismereteim előbbre vannak a szokásosnál, ő adott is nekem újabb olvasnivalókat, én pedig neki küldtem számára gyakorlatban is hasznosítható dolgokat. Nem hogy szégyell minket, hanem éppen nagyon örült, hogy megismert bennünket. Nem voltunk mi rossz viszonyban, nem is váltunk el haraggal. Csak már nincs miért hozzá járnom, ő nem IVF-es orvos. Már megvan az adatlapom, hozzá emiatt kezdtem el járni, meg hogy minden immungondom kiderülhessen. Megtett mindent, amit lehetett. A tudását pedig mindenki csak elismerheti. Sajnos az ő kezét is kötik, de addig is gyűjti az infókat, ha egyszer lesz Intralipid, már legyen mire alapoznia.
Vissza az elejére
davider

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:)
Nagyon sokat kerestem olyan embereket akiknek PGD eljárással lett,született gyermekük vannak itt még olyanok tudnátok nekem főleg siker történeteket írni??
2005 kezdtük a lombikot 1.ET nem sikerült,2 FET nem sikerült,3 ET sikeres volt de elhalt a 8. héten műtéttel kellett befejezni,4 Fet sikeres volt de elhalt a 8. héten megint műtét. 5.ET sikeres volt 2007 márciusában abból egy egészséges kislányom született.2012 júniusában elindultunk újra a rögös úton testvért szeretnénk júliusi 6.FET sikeres volt de elment 5-6 héten.7 ET elindult a hcg emelkedése majd csökkenni kezdett. Elkellet mennünk egy csomó vizsgálatra most az utolsó 5.OEP támogatott előtt.Kiderült genetikai probléma van és csak is PGD eljárással mehetünk neki a következőnek.Ez az utolsó esélyünk és kétségek között vagyok nem olvastam siker történeteket és egy kis biztatásra lenne szükségem sajnos az a baj ez az utolsó és nagyon félek tőle mi van ha nem sikerül??!!!
Várom és köszönöm a válaszokat:)
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

manoka,

Téged is megnyugtathatlak, hogy nem a hormonok beszélnek belőlem, hanem ez a saját önálló véleményem, amit felvállalok Smile

És köszönöm a gratulációt a babához nagyon sokat küzdöttem érte, de már itt van velem a drága, a tudással együtt ami vele együtt járt.

Neked kitartást a további körökhöz és a kérdéseidhez. Sok türelmet és bőséges anyagi javakat kívánok hozzá. Ha esetleg kiderül, hogy nem alloimmunos vagy hanem csak szimplán autoimmun problémás, akkor bizony majd nyithatod nagyra a pénztárcát.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

manoka,

A te döntésed mit és hogyan csinálsz kihez fordulsz, kitől kérsz segítséget kitől vársz választ. Ezt csakis Te döntheted el, senki más. Mint lombikos van helyed mindkét fórumon, hiszen a legnagyobb badarság a sikertelen lombikokat és a vetélést külön lapra helyezni, ha épp mindkettőnél immunológiai ok van a háttérben. Külföldön egy kalap alá helyezik az immunkivizsgálást, legfeljebb kiderül, hogy valóban immun ok van-e a háttérben és hogy az auto-, vagy alloimmun-e ( vagy mindkettő ). Ha valaki kezdő, az is kérdezhet, ami jól esik, de ha valaki részletesebb, mélyebbreható választ vár vagy ad, akkor ne legyen már kiutálva egy fórumról. Én erről beszéltem - ami megtörtént sajnos.

Sokfélék vagyunk, és van akit kielégít az egyszerű iránymutatás, hogy mikor mit kell tennie. És van akit ez nem elégít ki, mert érteni szeretné, miért kéne azt úgy csinálnia. Hát mások vagyunk gondolkodásilag.

Ha anno én bárkire is hallgatok, hogy ne ássam bele magam az immuntémába vagy ne foglalkozzak az Intralipiddel és vakon követem az utasításokat amiket kapok, akkor bizony még bőven nem lennék kismama, hanem járnám ( és fizetném! ) a felesleges lombik köröket. Plusz nem is tudtam volna már azóta másnak is segíteni akinek ugyanezzel a módszerrel van baba a hasában. Mindenkinek maga döntése, milyen utat választ!

Fülöp doktor figyelmét egyébként felhívtam anno, hogy az első Intralipides baba megfogant idehaza, és ő volt annyira elhivatott és intelligens, hogy utána is járt az USA beli kapcsolatainál ennek a kérdésnek. És pozitív tapasztalatokat erősített meg - az egy gond az IL-lel, hogy még nincs idehaza erre az indikációra törzskönyvezve off-label sem. Szóval szokott Fülöp doktor ilyen betegekkel is konzultálni, és még nem állt égnek a haja, hanem nagyon rendes volt Smile Szerintem ő a butaságot kevésbé szereti, mintha valaki értelmes kérdéseket tesz fel vagy adatokat szolgáltat. Sőt, ő maga mondta, hogy ha egy betegtől új érdekesnek ígérkező infót kap, akkor annak utánajár, és ilyen volt az Intralipid témája is.

Számomra az volt az elkedvetlenítő, mikor a másik fórumon lehurrogtak a hozzá nem értők, hogy ne beszéljek már az Intralipidről, mert ez egy veszélyes szer. Majd évek múlva mikor már itthon is legális lehet akár, majd rég elfelejtik ezek a hurrogók a véleményüket. Csak épp addig sok nő kismama lehetne.

Mindenkinek jó döntést!
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Betka
Még egy utolsó szóra!

Szerintem írd át -autoimmun problémák miatti meddőség/vetélés
Csak azoknak akik orvosi diplomára pályáznak,kérdezni csak is kizáróan a másik fórumon! Itt tovább képzés folyik Smile

Ezek a hormonok mire képesek:)
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Betka!

Gratulálok a babához!

Ez a fórum megmarad a passzív tudásra vágyóknak, azaz "kihez kell forduljak, melyik telefonszámot hívjam fel, melyik orvost keressem, hogy megmondja mit csináljak és meddig kell rá várnom".
A másik fórumon pedig azok kérdezhetnek és esetleg kaphatnak gondolatébresztő válaszokat az immuneredetű infertilitásról, akiket a dolgok mélyebben érdekelnek, aktív tudásra is vágynak ( "mit tehetek én a siker érdekében az orvos iránymutatása mellett" ), meg akarják érteni a miérteket is és nem csak egy telefonszámra vagy egy orvosi rendelő szobaszámára kíváncsiak.

Szeretnék erre a pár sorodra reagálni.Még a kezdő kategóriába vagyunk.Ez azt jelenti nem tudjuk hova kell menni,ha kell miért kell menni.Hol találjuk az orvost akit keresni kell és még sorolhatnám.Nem tudjuk melyik Fülöp doktor által alkalmazott gyógyszer,kezelés éri meg jobban és miért..Ezért ezekből a soraidból úgy veszem ki,hiába lombikosok vagyunk itt az autoimmun fórumon nincs helyünk.Mert itt akkor tovább képzés folyik amit vagy szeretnénk vagy nem.Erre csak azt tudom neked mondani és tényleg nem bántásképpen-Kisbabát szeretnénk azért mentünk Fülöphöz.Attól,hogy itt meg leszünk okositva attól a gondunk bajunk nem fog megoldódni.Ketté lett szakitva egy fórum ahová ugrálunk mert ha egyiken nincs valaki a másikra megyünk.Várjuk valaki segitesen nekünk,haladhassunk.
Talán nekem nem kellett volna magamra vennem,egy rossz szó nem hagyta el eddig a szájat,de ha választanom kell és hiába nem vetélő vagyok,akkor a másik fórumot választom.Bizakodom benne,a lékkör és fantasztikus lesz,néha be néz valaki ha kérdezek kapok rá választ.

Akkor a másik fórumon leszek! Nem gondoltam volna,hogy egy ennyire okos nagy tudású orvos mint a Fülöp doktor ilyen betegekkel is büszkélkedhet.Talán jó esetben nem olvassa,mert a haja is égnek állna,szerintem!Smile

Timi
Köszönöm az eddigi segitségedet!
Vissza az elejére
mimino

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Betka!

Üdv ismét közöttünk!

Két nagy tudású csajszi a fórumon! Very Happy
Te és Timi olyan profik vagytok, hogy lassan megcsinálhatnátok a doktorit - vagy kiadhatnátok egy bestsellert! Az többet hozna a konyhára - eleget ahhoz, hogy az Intralipid (is) hivatalosan elérhető legyen itthon! Razz Razz Razz

Remélem, sok új érdeklődőnek tudtok segíteni, reményt adni!
Én pedig majd a saját kis apró infóimat tűzdelgetem be a csokrotokba!
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Betka, de jó, hogy újra itt vagy! Smile Smile
Nagyon örülök, hogy jól vagytok és teljesen egyetértek veled, amiket írtál (a másik topikban is...).
Bárcsak ne lenne olyan nehéz az Intralipid dolga manapság, de nincs lehetetlen, ebben igazad van, hiszem mi is megoldottuk, igaz? Wink
Viszont amiket korábban is írtunk, mindenképp kell előtte teljes (és bizonyos speciális) kivizsgálás, ami nélkülözhetetlen. A többit meg mindenki meg tudja oldani, ha elég leleményes... Rolling Eyes

Manoka,
Fülöp el szokta fogadni a Labor. Kft. vizsgálatait, az áraik is megfelelőek, nekem eddig nem volt panaszom rájuk.
Amit nála (Fülöpnél) is el lehet végeztetni, arról úgyis szól szerintem.

Az andrológussal szerencsénk volt, nagyon rendes orvost sikerült találnuk Dr. Szabó Ferenc személyében. Nem mondom, hogy ő olyan nagyon olcsó lenne a magánrendelésén, de nagyon rendes és segítőkész. Mail-ben is mindig válaszolt nekünk, bármit is kérdeztünk, még kapcsolódó szakmai anyagot is mellékelt egyszer. Smile

Az Adatlap nélkül nem lehet elindítani az IVIg ügyintézést. Az a belépő hozzá.
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örömmel jelentkezek be némi csend után... immár a harmadik trimeszterbe lépve az itthoni első Intralipides, immunos babával Smile

Timi,
tök jókat írsz! Nagyon sok mindenben egyetértek Veled!

Fülöp doktort csak ajánlani lehet. Szerintem ő idehaza a legfelvilágosultabb orvos ebben a bonyolult témában! Sajnos az már nem rajta múlik, hogy az IVIG önköltséges vagy finanszírozott-e abban az esetben, ha valakinél "csak" sikertelen lombikok sora van, és nem alloimmun hátterű vetélő. De ilyen esetben is van kezelési módszer: vagy a 250,000 forintos IVIG vagy a 2,500 forintos Intralipid. Mindenki választhat saját anyagi lehetőségei szerint.
Az Intralipid beszerzése és beadása nem lehetetlen feladat, ez senkinek ne szegje kedvét! Azért mert idehaza még nem lehet hivatalosan beadatni , úgy hogy bemegyünk a kórházba vagy rendelőbe és beadatjuk, ez még nem jelenti azt, hogy nem lehet megoldani némi leleménnyel. Sok egyéb műtétet, terápiát, kezelést végeznek külföldön, vagy külföldi segítséggel, ami idehaza nem bejáratott, de külföldön igen. Az Intralipid nem csak az USAban, de pl Németországban, Csehországban de még Bulgáriában is bevett terápia a meddőségi kezelésben, tehát nem bűn....Csak azoknak szúrhatja a szemét idehaza, akik nincsenek erre a terápiára ráutalva és nem tennének meg mindent, hogy akár ezzel a módszerrel növeljék az esélyt a sikeres terhességre.
Szóval mindenkit csak biztatni tudok, hogy ha nem sikerült a lombikok sora, akkor bátran szerezzen több, aktívabb tudást a miértekről, és a potenciális esélynövelési lehetőségekről! Persze egy jó orvos iránymutatása elengedhetetlen, nem öngyógyításról van itt szó, hanem egyszerűen ésszel gondolkodásról.

Valaki érdeklődött itt a paleos -IR kezelésről. Legutolsó infóim szerint a tényleg nagyon profi Tüü doktor támogatja, hogy IR esetén gluténmentes diétával is próbálkozzon az ember, főleg abban az esetben, ha hosszas Metforim kezelés nem hozott javulást.

amreint,
Ne legyen kétséged, hogy abban, hogy a legutolsó lombikod már valamelyest előrehaladottabban zárult, mint az előzőek, abban nagy szerepe volt a fogyásnak és a paleonak! Látod, a szervezetedben megindult a pozitív immunfolyamat az inzulinháztartás javulásával ( és a glutén kerülésével ). De ezek szerint ez még nem volt 100%-ig elegendő a sikeres terhességhez. Ezen az úton érdemes továbbmenni, esetlegesen immunkezeléssel rásegíteni.
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Timi
Kemény csaj vagyok az nem is vitásSmileÁltalában az ami jó,és olcsó azt cseszik el..Anyagilag is elérhetöbb lenne,és sok baba után vágyó nőn tudnának vele segíteni.Azért jó lenne ha nem kellene érte annyira messze menni.
Hallani is minden felé,Fülöp az egyedüli aki tudja mit csinál!
Labor KFTt el fogadja Fülöp is? Ő általa ezt a vizsgálatot nem lehet megcsináltatni?Nem kéri? Árban jobb a labor kft?
A műtét amit a párodnál csináltak az sokat javít,az a jó ha tudnak rajta segiteni.Van olyan aki rohangált egy férfi dokihoz a párjával és rengetek pénz rá ment,de csak az orvos pénztárcája lett vastagabb a párjának az eredménye semmit nem változott.
Nem volt egyszerű a biokémiai terhesség.Általában magától felszivodik.
Mindenkinek el kell küldeni az 1 lapot? Postáztátok vagy személyesen vittétek el?
És itt van az a kérdés,mennyi idő mire sorra kerülsz?
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amreint,
a Nagy Gén-nél nyálvizsgálat van, de ezt nem fogadja el Fülöp, sajnos számomra is bebizonyosodott, hogy nem pontosan dolgoznak.
Az Istenhegyin vérvétel van, de az pontosabb eredményt is ad.

Az IVIg megszerzéséhez kell az Adatlap, meg az összes kapcsolódó lelet másolata, mindezt be kell küldened a HABAB bizottsághoz. Ott bírálják el ezt jelenleg.

Az Intralipidet a BMC-ben nem írják ki, máshonnan van nekem.
A paleóról küldök neked dolgokat, de lehet, hogy csak a hétvégén, ha nem baj. Nincs benne rizs, krumpli, meg hüvelyesek, de a többit majd mail-ben. Smile
Vissza az elejére
amreint

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi!
MTHRF-et az Istenhegyin vérből vagy nyálból nézik? A Nagygénnél nekem nyálból nézték?
Vissza az elejére
amreint

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 08, 06:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi!És mitől lehet az IVIG nem fizetős? Mit kell ahhoz tenni?

Intralipidet milyen doki írta fel? BMC-s doki?

Paleonál rizst, babot, lencsét lehet enni? Van-e esetleg valami anyagod amit át tudnál küldeni az email címemre a paleoról?amreintucs@gmail.com
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 07, 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manoka,
az Intralipid beszerzése és beadása bizony "kemény csajt" kíván és némi utánajárást. Beszerezni akkor tudod, ha sikerül receptet szerezned, de beadni..., hát igen, kell találnod valakit hozzá, ettől ilyen nehéz ez. Már rendben lehetett volna a dolog, de egyeseknek szúrta a szemét az Intralipid propagálása miatti szervezkedésünk, így sajnos most áll a dolog. Azért persze érdekelne, hogy ha emiatt van valaki, aki elesik a babázás lehetőségétől, annak mit mondanának ezek az emberek... Talán ennyit: Jajj, úgy sajnálom, majd szurkolunk, hogy sikerüljön! - Hát, ezzel nem jut előbbre az érintett. Sad
Szerintem Fülöp azért mindenképp megpróbál valahogy segíteni, ennyit biztosan tudok róla, ő nem szereti cserben hagyni az embert, csak épp az ő kezét is kötik a szabályok. Valami eltérést pedig biztosan találnak, annak oka van, ha nem sikerül a baba, hidd el... Bár néha ennek lelki okai vannak, amit maga az érintett sem ismer fel. Ha pedig ez valahogy megoldódik, magától is jön a baba... Volt rá példa sokszor.
De ha van eltérés, arra Fülöp tud is gyógymódot, ne félj emiatt! Smile

Az NK arányt én még anno a Honvédban csináltattam fizetősen (most már van a Labor. Kft.-nél is), a Th1 dominanciából csak a TNF alfám van meg, az önmagában még kicsit kevés, de tavaly csak ez volt elérhető, most a bizottságnak való iratanyag beadás után lehet elvileg hozzájutni a teljes vizsgálathoz, még nem kérdeztem utána.
A Hashimoto úgy derült ki, hogy először magas volt a TSH-m, majd nagyon magas lett az anti TPO és anti TG eredményem. A PM UH pedig pusztuló PM szerkezetet mutatott. Ez így együtt szép kis Hashimotot jelentett. Ez pedig egy autoimmun állapot, ami alapból túlzott Th1 dominanciával és gyakran magas NK aránnyal jár. Ez pedig sajnos már vagy megakadályozza a beágyazódást is, vagy korai vetélést okoz(hat).
A párom pedig varicocelés volt, megműtötték és beszedett termékenység fokozó vitaminokat, ezen kívül ügylet rá, hogy sokszor tartsa hűvösebben a zacsiját, mert a túlzott meleg is spermaölő hatású.

A biokémiai terhesség a béta hcg-ből derült ki beülti után 2 héttel. Már túl alacsony volt az érték akkor, de még lehetett bízni a sikerben, el is kezdett emelkedni az érték, de sajnos a petezsák már nem tudott kialakulni. A hcg nem akart lemenni, így metotrexát injekciókkal kellett megoldani a helyzetet, hogy eltávozzon a decidua.
A géneknél a kariotípus meghatározás azért kell, mert ha ott hiba van, akkor sajnos nem várható egészséges utód, inkább donor válik szükségessé.
Férfiaknál az Y mikrodeléciós génvizsgálat akkor jön csak szóba, ha nem találnak spermiumot az ondóban, vagy szinte nem találnak. Itt is donor jöhet szóba inkább, ha eltérés van. De vizsgálattól függően van hereszövet biopszia, ahonnan még ki lehet nyerni egy kis spermiumot, amit ICSI-vel még fel lehet használni.
Ezt persze mindig az andrológus dönti el, hogy mire lehet szükség.
Vissza az elejére
manoka00

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 07, 22:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi

Abban az estben ha valakinek nincs külföldi rokona,vagy nem tudja beszerezni..Akkor mi történik?
Ha egyik eredményében sem találnak semmit,akkor semmilyen rá segítést nem tud Fülöp doktor felajánlani? Akkor sem ha tegyük fel ki tudja fizetni?
Lombik alkalmával is adják a prednisolont.
A vizsgálati listát szép hosszú.Ebből van már ami meg van,de olyan is aminél csak nézek nagyokat.
Eddig úgy tudtam 3 felelős gén szerepel a megtapadásnál: MTHFR,Leiden,prothombin.
Párodon milyen módon sikerült segiteni?
NK arány és a Hashimoto miatti Th1 túlzott dominancia ezt a három vizsgálatot hol nézetted és mennyiért?
Biokémiai terhességed hogy derült ki? HCG?
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 07, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amreint, köszi! Smile
Én korábban már hallottam a paleóról, de akkor, mint sokan mások, felületes ismereteim alapján túlkapásnak tartottam, míg egyszer bele nem merültem, el nem olvastam Szendi Gábor könyveit és írásait a témáról. Ő mindent alátámaszt olyan kutatási eredményekkel, amik ezzel kapcsolatban felmerültek. De nem akarok itt nagyon elmenni a témával, a lényeg az, hogy az ő könyve alapján jöttem rá, hogy ez a problémám, minden összevágott és a transzglutamináz elleni antitestjeim is megközelítették a felső határt. Igazoltan valódi cöliákiásnál sem mindig van a felső határ érték felett ez az érték, mert ez csak a vérben mutatja ki az antitestek jelenlétét, de a glutén valójában a vékonybélben pusztít. Nekem pedig súlyosbodó emésztési problémáim voltak már többek között, mellé rossz transzferrin szaturáció. Mikor elkezdtem a paleót, már nagyon hamar javulásnak indult az egész, már nem volt kínszenvedés az evés, mert már nem jöttek a menetrendszerű felfúvódások. A vérképemből pedig eltűntek a rossz vas értékek és az enyhe gyulladás jelei. Smile
Az inzulinom nem volt túl vészes, de azt a kis eltérést is sikerült még jobb állapotba hoznom. Az IR sokszor gyógyszerre sem javul, de ha elhagyják a glutént legalább, akkor kezd bekövetkezni a javulás. Ezt már sokan kipróbálták és bejött nekik. Smile
Szerintem, ha a CH diétát is választod, próbálj legalább gluténmentes változatra átállni és próbáld úgy. Nem akarlak rábeszélni a csak tiszta paleóra, mert ahhoz olyan belgyógyászt kellene találnod, aki ebben járatos és vele átbeszélni, hogy csináld, ha gyógyszert kell szedned az IR miatt. Sok orvos sajnos élből, indoklás nélkül elutasítja a paleót, pedig az eredményei maguktól beszélnek. Nyilván ez sem csodaszer, de ha már ennyi embernek segített, akkor nem humbug. Smile
A megengedő paleóban lehet zabot fogyasztani kis mennyiségben, de csak zabkorpa lisztet. Glutén amúgy a búzában, árpában, rozsban és a komlóban van.
PM-re bio szelént is szedek, meg Letroxot persze. Emellé hozott javulást a paleó.
A DHEA szint érdekes, hogy így ingadozik, talán ez is a pillanatnyi belső állapotodat tükrözi, nem állandó. Épp ezért nem túl tanácsos csak úgy DHEA-t szedned, erről is inkább endokrinológust kérdezz meg. A pycnogenol pedig egy erős antioxidáns, mint a flavonoidok, ezek segítik a szervezet helyes működését, ezzel tud segíteni nekünk.

A fizetős IVIg azért járna nekem, mert az immunállapotom indokolja az immunkezelést, van is adatlapom tőle, most nyári, akkor azt mondta, hogy magas NK-ra jár IVIg nekem, csak azt felejtette el hozzá tenni akkor rögtön, hogy sajnos csak fizetősen. Ezt később mondta, mikor beszéltem vele az OGYI miatt, de akkor annyiban is hagytam a dolgot. Ezért más megoldás után néztem.
Betka volt az (ő egykori fórumtag volt itt), aki ennek eredetileg utánajárt, szintén hasonló okok miatt, ő talált rá Dr. Sher weboldalán (meg máshol is) az Intralipidre, mint megoldásra, tehát az érdem az övé, hogy hozzánk is eljuthatott ez a szuper lehetőség, mindig hálás leszek neki ezért. Tőle vettem az ötletet, hogy ez nekem is jó lenne.
Azóta Betka már babás tőle, ő már nem is nagyon foglalkozik ezzel, átadta nekem a stafétabotot, neki nemesebb feladatai vannak ugyebár... Smile, tehát én kutattam tovább az alternatív lehetőségek után. Mindent összeszedtem az Intralipidről, a KIR génekrők, Granocyte-ról, asszem, az Intralipidről nálam van meg a legtöbb szakanyag német és USA beli szakmai anyagok alapján. Annyira, hogy a meddőségis orvosomnak is én adtam oda a teljes pakkot, mivel már ő is érdeklődött. Sőt, ő is küldött hozzám sorstársat, hogy segítsek neki ebben. Viszont a dolog nem ilyen egyszerű. Az Intralipid beszerzése és beadása már más dolog, ezt nehezebb kivitelezni. Ha egyszer a sors úgy hozza, hogy szükséged lenne rá, akkor visszatérünk rá, tudod, megoldás mindig van. Csak még pár dolgot ki kell tapasztalni róla, mivel nálunk ennek nincs irodalma, nincsenek tapasztalatok, csak néhányan vagyunk még. Az intralipidesek összetartanak emiatt, bár mindenki máshogy intézte a dolgot, más a beszerzés, más a beadó személye (mindegyikünknél külföldön történt, ki hol tudott szerezni valakit - nekem német rokonokon át történt), de a tapasztalatcsere miatt kell az összetartás. Egyszer, ha nálunk is legális lesz és nálunk is be lehet adatni, kellenek majd a tapasztalataink. Volna olyan magyar meddőségis orvos, akit ez érdekelne, de technikai okok miatt még nem "vetheti be" a dolgot élesben.

MTHRF vizsgálat miatt pedig menj az Istenhegyi Géndiagnosztikához, ők a legpontosabbak ennél a vizsgálatnál.

Kérdezz nyugodtan, remélem, tudok is segíteni! Smile
Vissza az elejére
amreint

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 07, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timi!OLvasom nem csak azt amit nekem írtál, hanem mindent. Hiszen annyi infod van. Én 8 éve járom a dokikat, volt 6 inszem , 2 sikertelen lombik, aztán két spontán terhesség vetéléssel és végül 2012. szeptemberében egy lombik ami sikerült, de a 10. héten nem volt a babának szívhangja és nem tudok semmit, Te viszont tényleg sokat.
A paleó táplálkozásra visszatérve, nálad, hogy derült ki ez a rejtett gluténérzékenység?Glutén az árpában, rozsban, búzában van? Mi a helyzet a rizzsel és a zabbal?Nekem volt némi inzulinrezisztenciám 60 perces inzulinom 53 ,120 perces 33 volt. Akkor elkezdtem a szénhidrátdiétát, fogytam vele. Később társítottam a paleoval, de zabtejet , zabpelyhet ettem. Vagy azt paleonál nem lehet. 12 kg-ot fogytam, konkrétan 50 kg lettem és így lettem terhes, de sajna elvetéltem.
Neked is colt inzulin és pajzsmirigy problémád. Ezeket csak a paleo rakta rendbe? Szénhidrátdiéta egyáltalán nem jó?

Írtál a Dhea hormonról. Igazából nálam hol 1,11 hol pedig 4,44 az érték. Fogalmam sincs hogy mennyinek kellene lennie vagy mikor kellenedhea hormont szednem? Vagy a pycnogenol ezen is javíthat?

Írtad, hogy Fülöp doki a fizetős Ivig-hez tud hozzájuttatni. Ezt hogy értetted?

MTHFR vizsgálaton hol voltál?

Intralipides kezelést hogy oldóttad meg? Beszerezted külföldről és utána ki adta be?

Bocsi hogy ennyit kérdezek.
Vissza az elejére
monimano

HozzászólásElküldve: 2013, Jan. 07, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atya úr isten!!!!Rengeteg vizsgálat,most hogy el olvastam,azt gondolom,hogy ehhez vajon hány hónap kellene!De köszönöm szépen!!!Úgy döntöttem,hogy most már meg csinálom az első lombikot,és ha netalán tán nem sikerűlne,akkor el megyek a Fülöp dokihoz!Nem utolsó sorban ez megint mennyi pénzbe fog kerülni:(
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
18 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés