Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2010 Nyári Babavárók
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana, holnap Vajda szeansz lesz a labor+ctg+uh a Mav-ban. Fulophoz 29-en megyek. Amikor te szulni akarsz Smile A rendelese eleg hamar kezdodik, mert a 3 oras habitualisos turnus elott 8 kismamaja van. Bogi, ma vagyok 35+2.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, én is vagyok, de a meleg miatt elég nyűgösen ...

Tegnap nagyon jó hangulatom volt, de ma megint nehezebb a meleg front miatt, jósló fályásaim is voltak.

Bogi, Fülöphöz csak csütörtökön megyek. Neked nagyon szoritok a holnapi vizsgálatokhoz.

Ipa, kérdezted, hogy bent lehet-e a férjem a császár alatt. Ha minden igaz, akkor igen, bár nem közvetlenül mellettem, hanem egy kis szobában, amelyet egy üvegfal választ el. A babát a kis ablakon keresztül rögtön átadják az édesapának.

Én már nagyon szülnék, mivel Fülöp szabiját és a faros fekvést együtt kockázatosnak tartom. Ezért is várom a csütörtököt, hogy mindent megbeszéljünk Fülöppel. Örülnék, ha július 29-ét ajánlaná.

Bant, a CTG-re Fülöp küldött?
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

UH:A Timi Szerintem.

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Jázminnak nem kell szőlőcukor,ma is majd szétrúgja a hasam!Nagyon mozgékony Kislány! Wink Laughing Akkor azt kívánom akkor szülj amikor a legjobb Nektek! Wink Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi,

vigyél szőlőcukrot vagy gyümölcslevet, ha nem akarna mocorogni Jázmin, akkor állítólag ezek használnak. Vagy a cukor miatt vigyáznod kell? Ki fog UH-ozni?
Drukkolok, hogy minden rendben legyen.

Csak csütörtök du., mert de. tárgyal még. Péntek jobb lenne, mert akkor amúgy is kéne dokihoz mennem meg NST-re. De akár holnap is jöhet, mert rosszul emlékezett az uram és mégse tárgyal.
Én igazából már semmit sem tudok, még az is lehet, hogy túlhordom, aztán összetalálkozunk a másodikon. Smile

Többiek? Remélem, a front nem hozta ki a gyerkőcöket!

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Bant,
Aranyos Vagy hogy érdeklődsz,Én jól Vagyok Nálunk lehűlt kicsit a levegő,és nem dagad úgy a lábfejem se!Én sem akarok szülni még két hétig!Holnap Én megyek OTT-re,UH-ra,Terhes gondozásra,vérvételekre,meg a cukorgondozóba,jó kis program lesz,jó ha késő délutánra hazakecmergek!És Te hogy Vagy?Hányadik hétben ,napon vagy pontosan?
Adriana,
Mi volt Fülinél????
Többiek???
Ipa,
Dehogy szülsz majd csak csütörtökön,ha Apátok is otthon lesz! Wink Laughing
Szép napot Mindenkinek! Sun smiley

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant,

Nehogy szülj, se egyedül, se társaságban! Smile Még két hétig ne!

Üdv
IPA
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba, koszonom az infokat, ez alapjan az en szempomtjaimnak (csaszar utan hamar szoptatas nem komas babaval es viszonylag mozgokepes mamaval) az EDA tunik a legszimpatikusabbnak. Ipa, milyen extra igenyeid vannak, mig mi meg igy a 35. het tajan inkabb meg sehogy sem szulnenk, tarsasagban sem Smile Adriana, Bogi, Gree, hogy vagytok?
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba,

Köszi a drukkot! Mondogatom a lánykának, hogy délután akarjon megszületni, ha már nem bír csütörtökig várni, hogy az apukája is ott lehessen. Tegnap estefelé elég erős jóslóim voltak, reggel is még gondolkodtam, hogy adjam-e be a Fraxit, de most alig érzek valamit.

Katus akkor legalább 3 nyelvű lesz, Tőletek a magyart kapja, Heidelbergben a németet, aztán majd az angolt. Smile
Az a tapasztalatom, hogy lazán megbírkóznak a nyelvekkel, igaz, Franzi "csak" kétnyelvű, nem okoz neki egyáltalán gondot, hogy váltson, tudja kihez milyen nyelven kell szólni. És azt is meg kell cáfolnom, hogy a többnyelvű gyerekek később kezdenek beszélni, ő már 7,5 hónaposan megszólalt, mindjárt két értelmes szóval. Smile 2,5 évesen meg folyamatosan beszéli mindkettőt, a magyar felfejlesztéséhez elég volt neki 2 hét folyamatos bölcsi. (Icipici germanizmust és akcentust észreveszünk és a szórendje is sokszor németes, de szerintem hamar elhagyja majd ezt is.) Csak következetesnek kell lenni, egy ember egy nyelven szóljon hozzá és ne keverje a nyelveket.

Hogy alakul a napirendetek? Hányszor szopizik Katus? Éjszakázással hogy álltok?

Védőnői segítséget kapsz? Vagy milyen a rendszer Németországban az ittenihez képest?

Üdv
IPA
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 06:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant
Igen, apuka kapott Heidelbergben munkát. Nekem is rendben vannak a papírjaim, elvileg dolgozhatnék én is, de most inkább csak babázom... Laughing
EDA: érzéstelenítőt a gerincvelőt burkoló agyhártya KÖRÉ adjuk... az alkalmazott gyógyszer és adagolás lehet olyan is, hogy a mozgáskészség megmarad (létezik "sétáló" EDA). Elég gyakran használtuk nagy mellkasi-, hasi műtétek után fájdalomcsillapításra, hogy minél előbb mozogni tudjon a beteg...
Spinálnál: a gyógyszert a agyhártya átszúrása után a gerincvelő köré adjuk. Régebben tényleg volt az, hogy feküdjön a beteg. Ma már egészen vékony, nagyon kicsi sebet ejtő tűt használunk. Kicsi az agyhártyán a sérülés, kisebb az agyvíz-szivárgás (ez okozza a fejfájást). Ma már sokkal ritkább a spinál utáni fejfájás... azt szoktuk mondani, hogy addíg feküdjön, amíg az érzéstelenítő ki nem megy... utána csak a legszükségesebb időre keljen fel... és sokat kell inii!!!

IPA
Drukkolok, hogy apuka ott tudjon lenni!

Állampolgárság: kicsit bonyolult a helyzetünk Embarassed
Katus amerikai állampolgár... a mi papírjaink is intéződnek...
(a végső célunk az USA)
Most magyarul beszélünk itthon. A környezetünk meg angol nyelvű Wink
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 00:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant,

Micsoda férj! Laughing Dehogy kövezünk meg és a jövőben se szoktasd le ezekről a tevékenységekről!

Üdv
IPA
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 18, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa, kovezzetek meg, de a vasalast normal korulmenyek kozott is a ferjem vegzi Smile Az ingeit mind vasalni kell, nekem csak a ruhaim egy reszet, az ingvasalast meg legenykoraban kezdte, kar lett volna leszoktatni rola, inkabb bovitette a repertoart az en ruhaimmal. Most pedig a fiunkeval Smile Szoval emiatt nem aggodom.
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 18, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bant,
szuper, hogy megvagytok a bevásárlással! Nagyon ügyes a férjed, hogy távvezérléssel mindent megoldott. Kalapot le! Vasalással még óvatosan, fogj be mást a munkára!
Szuper, hogy már Te is CTG-re mész! Ugye milyen jó érzés?
Én epidurállal szültem, de nem volt semmi bajom tőle és nem is mondták, hogy nem mozdulhatok! Pedig előző este derült csak ki, hogy mégis kaphatok, mert eltelik annyi idő, hogy nem kontraindukál a Fraximmal.
Most is 0,3-asat adok magamnak és azt mondja a dokim, hogy 6 órával utána már kaphatok. Én csak jókat tudok mondani róla. Burokrepesztés után volt kb. 1,5 óra, amíg nem lehetett bekötni, akkor nagyon durvák voltak a fájások, majdnem a falat vakartam. Epidurál bekötése után meg majdnem aludtam is egyet. Smile Nem tudom, hogy az indított szülésnek volt köszönhető, hogy ennyire fájt vagy amúgy is olyan lett volna.
Most ígértek egy szüléstervet, hát csak annyit bírtak leírni, hogy nem leszek vérzékeny, mert a profilaktikus alsó határt sem éri el az anti Xa. Legyen igazuk!

Lombikbaba,
az anyukának az a dolga, hogy elfogult legyen... A "legjobb" jelző természetesen majd meg fog változni, ha már huszadszor próbálod magyarázni a 2,5 évesednek, hogy nem szabad és mivel ezek a gyerekek szelektív hallásúak, meg se hallja, amit mondasz...
Heidelberg gyönyörű hely, egyszer én is kirándultam arra. Ki lehet ott bírni másfél évet... Én Bajorországban voltam (Bayreuth) hosszabb ideig, látogatóban, kirándulóban még Baden-Württembergben több helyen.
Nem, de a nőgyógyászoknak igen... Nem is minden jogászt fizetnek olyan vacakul, mint az uramékat. (ld. közjegyzők) A férjem szereti, amit csinál, ez is egy szempont, nemcsak a pénz. Na mindegy, ez a sorsunk és ebben az országban élünk, ahol bizonyos munkáknak, munkaköröknek nincs értékük... Nem panaszkodni akarok, szerintem a legtöbbünk hasonló cipőben jár.
Német állampolgárok vagytok már?
Még a 90-es évek elején gondolkodtam, hogy megkérem (a német ősök számát lazán teljesítettem volna...), de akkor úgy döntöttem, hogy egyetem után hazajövők, mert jobban kötődöm ehhez az országhoz (az 1720-as évektől itt él a családom és amikor apuékat elűzték a 2. vh. után, visszajöttek) és nem jártam utána.
Katushoz milyen nyelven szóltok?

Nekem megint vannak görcsölgetéseim, derékfájásom, most még azon drukkolunk, hogy csütörtökig bírjuk ki, hogy a férjem is időben ott legyen, vagy pedig délután induljon be a dolog, mert csak délelőttönként tárgyal.

Üdv
IPA
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 18, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba, Heidelbeg nagyon jo varos, remelem, nektek is tetszeni fog! Parod kapott ott allast, te pedig kismamaskodsz, vagy te is ott fogsz dolgozni? Es meg anesztre visszaterve: tenyleg igaz, hogy EDA utan nem szabad megmozdulni, meg a fejet sem lehet mozditani? Hany oraig? Es a spinalisnal? Koszi... Matyas, kosz az erdeklodest, nem leanyalom a hoseg, de ezt a mostani lehulest mar nagyon vartuk!
Vissza az elejére
matyas26

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 18, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Remélem sikerült túlélnetek a hőséget!?
Most végre egy kicsit felfrissül a levegő.

Ti, mint várandós anyák, hogyan viseltétek a hőséget?
Remélem minden rendben veletek és a pocaklakóval!

Üdv. Mindenkinek!
Mátyás
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 18, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt!

Köszönjük Katus dicséreteit Laughing Laughing Laughing Laughing
Szerintem, a világ legszebb, legaranyosabb, legjobb kisbabája Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink (nem is elfogult az anyuka Embarassed )

Juczy
Akkor nálatok is boldogság van! Laughing Laughing Laughing Laughing
Szép szülésélmény, aranyos, egészséges baba...

IPA
Heidelbergben vagyunk. Legalább másfél évig itt leszünk.
Mo-n nem minden orvosnak van menő autója... Confused
Szakirányt kell tudni választani... és nagyon rámenősnek kell lenni... Confused Crying or Very sad (én nem választottam jól Confused )

Bant
EDA vagy spinál...(kevés az olyan helyzet, amikor ezek kontraindikáltak)
Én nagyon szeretem az EDA-t!
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 17, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, vegre mi is elmondhatjuk, hogy megvan minden, amit elso korben gondoltunk vasarolni, bababutortol babakocsin at ruhakig, korhazi alapfelszerelesig. Ma volt egy gyakorlatilag egesz napos menet a ferjemnek, en meg itthonrol diszpecserkedtem. Nagyon ugyes volt Smile Most meg nezegetem, probalgatom a dolgokat, hatra van meg a butorok osszeszerelese, a textilek mosasa-vasalasa. Remelem, a beharangozott front nem visel meg senkit sem, csak egy kicsit enyhebb idot hoz!
Vissza az elejére
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 17, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa, de jok az eredmenyeid! En kedden megyek CTG+labor+uh+vizsgalatra, remelem, nekunk is hasonlo jokat mondanak. Lombikbaba, ha mar egy profi anesztes van koztunk, megmondanad, hogy csaszarhoz-ha nincs vmi egyeb orvosi indok-, milyen erzestelenitest ajanlasz, ha az a cel, hogy hamar es zavartalanul lehessen szoptatni, a baba minel kevesbe tompuljon be? Programcsaszar es spontan indulo, de tervezetten csaszarralvegzodo szulesnel is? Persze ha nincs idod, kedved itt tudomanyos ismeretterjesztozni, megertem Smile
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Juczy,
tényleg szép szülésed lehetett! Képet mikor láthatunk a lánykáról?

Lombikbaba,
hol éltek Németországban? Hosszabb távon maradtok ott?
Mi nagyon szeretjük Németországot, én egyetemre is jártam ott. Sajnos a férjem foglalkozása az országhoz köt minket. Sad (Jogász... ) Ma a Klinikánál a dokik menő autói láttán meg is jegyeztem, hogy rossz a doktori címe...
Gyönyörű a kislányod!

Bogi,
nekem sokan a vasárnapot jósolják, mert jön a front.

Én ma voltam NST-n + UH-on, minden OK. NST-ről első körben kiküldtek ücsörögni, mert nagyon csuklott a lánykám. Smile Aztán szerencsére nagyon aktív volt, azt mondták minden rendben.
UH: 3300 grammot írt ki a gép, 70-es percentilis! Ha őt is túlhordom, akkor jó eséllyel 4 kg felett lesz! Méhszájat manuálisan nem is nézett, mert a cervix hossz 3,3 cm, tutira zárt. Áramlás jó, lepény is, magzatvíz megfelelő.

Üdv
IPA
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juczy, gratulálok, nagyon jól hangzik! Hol tartottál a terhességben, amikor szültél?

Lombikbaba, akkor nálatok is zajlott az élet, ha most Németországban vagytok... Milyen hosszú és sok haja van Katusnak, nagyon szép baba! És köszi a jó tanácsokat Smile
Vissza az elejére
Juczy

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!:)Ahogy ígértem itt vagyok a beszámolóval!Igazából szombat este 9-kor elfolyt a magzatvizem,10-re bementünk a kórházba,1/2 11-kor szülőszobára és éjjel 02.01-kor megszületett Henike:)Nem kellett sem gyorsító sem fájdalomcsökkentő sem semmi,nagyjából fájások nélkül szültem meg és nekem egy csodálatos élményként maradt meg az egész szülés.Nagyon gyorsan szültem kb 3 óra alatt mindennel együtt,vágás repedés varrás nélkül!Tegnap előtt már haza is jöttünk azóta eszünk alszunk mosolygunk:)))2600g és 49cm lett a királylány:)Mindenkinek ilyen szülést kívánok,remélem ugyan ilyen szép élményekkel tértek majd ti is haza!!:Smile)Szurkolok mindenkinek,meséljetek hol tartotok!!!
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 08:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Na Neked ezért lett engedélyezve a szülés! Wink Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba,
Katus: Love Love Love GYÖNYÖRŰ!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA
Debrecenbe jártam doktorhoz... csak közben alakultak a dolgaink... Wink
Most Németországban vagyunk Laughing Wink
Nem szemész-függő a dolog... egy kis anesztézia kell... Ha beavatkozás előtt kap a gyerek pl. egy kis gyógyszert, akkor nem éli meg az egész beavatkozást (megfelelő gyógyszer, megfelelő adagban... Wink .... mondtam már, hogy anesztéziában profi vagyok Laughing Laughing Laughing Wink )

Bant
Most még 2 méterrel a föld felett járok Laughing Laughing Laughing
Szoptatás: amíg be nem áll a tejmennyiség, amíg kicsi, sárga a baba, addig legalább 1,5-2 óránként mellre kell tenni!
TE: érdemes PIHENNI!!!!! Házimunka, minden más átruházható... keress egy kényelmes helyet, ahol egész nap tudsz a babával henteregni...
Jó, ha a baba ágya a közeledben van! Vagy veled van!
(Pihenni akkor is lehet, ha NULLA segítséged van. Nálunk apuka dolgozik, itthon csinálja a dolgokat... nincs más, aki segítene....a legnagyobb tevékenységem, hogy bekapcsolom a mosógépet, mosogatógépet)
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 06:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2 hetes nagylány
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa, de jo, gratu!
Vissza az elejére
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lanyok, kosaonom a drukkokat! Lombikbaba, Juczy, meseljetek, milyen az anyasag? Hogy mennek a napi teendok? Szoptatassal valami jotanacs?
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi,
Köszi! Wink Mivel nem valószínű, hogy 3 órán belül megszülök (ln inkább lassú vagyok ezen a téren...), most már nem lesz koraszülött Rosemarie.
Dagadás: meleg + terhesség, erősítik egymást!

Lombikbaba,
hogyhogy? Nem Debrecenbe jártál orvoshoz? Hol szültél? Nem is Mo-n éltek?
Szemészet: biztosan szemészorvos-függő. Pécsett sajnos nincs jó gyerekszemész, csak a tapasztalataimat mondtam el (mondjuk könnycsatorna-átmosásban nem volt részünk), remélem, Rosival sem lesz...

Adriana,
programozott császár: legalább tudod, hogy mikor lesz, nem kell előtte annyit stresszelni. Nekem ilyen szempontból jó volt a szülésem és olyan napra tudtuk tenni, amikor az uram nem tárgyalt.
Férjed bent lehet?
Nem semmi a zűrzavar, ez a nyár átka...

Gree,
ügyes vagy a hízással.

Bant,
Drukkolok a 29-éhez! Nekem a 33. hét óta (kb. 4 hete) van lejjebb a hasam. Franzinál a 36. héten ment le, ahogy a nagykönyvben meg volt írva és utána még 5 hétig voltunk együtt, illetve lehet, hogy ő maradt volna még jóval tovább is.

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant,
Na ná hogy 29.-én még egyben lesztek,itt augusztus előtt senki nem szülhet,na jó Ipa az egyedüli akinek meg van engedve! Wink Laughing

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Juczy,
Gratulálok,sírásmentes éjszakákat és sok tejcsit kívánok!
Adriana,
Nem semmi ez az előadásos sztori!
Ipa,
Szerintem marad még Rosi,csak ilyeszgeti Anyáját!
Lombikbaba,
Gyönyörű Katus!!!!
Gree,
Én is csodállak a festés miatt Én a 28. héten majd bele haltam...,most meg már tuti nem bírnám ki!
Jó meleg van már Nekem is be van dagadva,de csak a lábfejem,de Szerintem az se a terhességtől hanem a melegtől.

[^]  
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA
Név: nem magyar állampolgárok vagyunk... (és a végén Katus nem is Mo-n született)
Könnycsatorna-átfecskendezést meg lehet oldani a baba sírása nélkül is Wink Ha olyan lesz a helyzet, fogok is ellene tenni... Laughing Wink

Gree
Ájulásérzés Crying or Very sad Vérnyomásod? Iszol elég folyadékot????

Adriana
Szép méreti vannak a babádnak Laughing
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juczy
[^]  
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree, most jutott az eszembe, hogy amikor még bejártam az irodába, akkor kétszer-háromszor megszédültem, és nekem a szénsavmentes viz segitett.
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Juczy, nagyon-nagyon gratulálok!!! és persze alig várom a beszámolót.

Gree, én nem szédülök, de annyira izzadok, hogy naponta háromszor zuhanyozom.

Bant, jövő héten csütörtökön megyek Fülöphöz. Engemet is nagyon izgatnak azok a kérdések, amiket leirtál. Én úgy értettem múltkor, hogy inkább programozott császárra gondol, de lehet hogy most teljesen mást fog mondani.
Tegnap 1 órán át vártuk a kedves főorvost (mivel a férjem nem szeret késni, ezért egy félórával korábban érkeztünk). Több mint 20 házaspár várakozott rá. A férjed volt a legtürelmesebb, mivel kismama nélkül volt Smile Végig állni kellett, és még mosdó se volt. Senki nem akarta elhinni, hogy ilyet megtehet egy nőgyógyász terhes nőkkel, ezért mindenki várakozott. Egy idő után elkezdték hivogatni a szülőszobát, ahol arogánsan azt válaszolták, hogy a főorvos szabin van, de csak várjuk türelemmel. Mi eljöttünk, nem vártuk meg a végét. Gondoltam, hogy a férjed kitartó lesz és majd megirod Smile
Ezek után még talán örülnék is a programozott császárnak, bár nem erre készültem, de úgy látom, hogy nagy a MÁV-ban a zürzavar.
Nekem azt mondta a védőnő, hogy úgy lehet ellenőrizni, hogy lejjebb van a pocak, hogy megnézed hány ujjadat tudod a melleid és pocakod közzé helyezni. Ha négyet, akkor már lent van a pocak. Én eddig háromnál tartok.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juczy: Szívből gratulálok nektek. Boldog családi életet kívánok, mostanra nyugis hasfájásmentes napokat, sok tejcsit.

Védőnénin túl vagyok. Szerencsére nem híztam csak 80 dekát. Így biztos, hogy 12kg lesz az összesen felszedett kilóim száma. MOndjuk a nagy hőségben nincs is kedvem csak gyümölcsöt enni.
Mondtam neki a "rögtön elájulok" érzésem. Annyit mondott, hogy ne is csodálkozzam ebben a melegben. Igyak sok folyadékot és ha nagyon gyenge vagyok pihennjek még többet és ha az sem segít egyek valami cukrosat.
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana, ma mesz akkor Fulophoz? Kivancsi vagyok, mit mond a csaszarral kapcsolatban: mit tart jobbnak a baba szempontjabol, programcsaszart vagy magatol indulo szulest csaszarral? Milyen fajdalomcsillapitast/altatast javasol alapbol? Es hogy mikortol nem lesz Budapesten? En csak 29-en megyek hozza, ha meg egyben leszunk-barcsak! Nekem ma ejjel is volt jo sok kemenyedesem, de reggel ota megint kb. nyugi van. Es mintha a hasam lejjebb lenne.
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bogi,
hogy bírtok aludni?

Juczy,
gratulálunk és várjuk a beszámolót! Minden jót kívánunk a pici lányhoz!

Bant,
még szerencse, hogy nem indultál el!
Igen, elmúltak a görcsök, megint csak jósló fájások voltak. Pedig 4 előtt, amikor a nagylányért mentem a bölcsibe, igencsak szenvedtem. Már attól tartottam, hogy megindul Rosi.

Most nagyon rúg a kicsi, annyira hullámzik a hasam, muris látni. Nem is tudok feküdni, nem hagy pihenni. Bezzeg délben úgy kellett nógatnom, hogy mocorogjon már egy kicsit, jelezzen, hohy minden rendben.

Üdv
IPA
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gratulalok a kislanyhoz es varunk a beszamoloval. Minden jot kivanok! Adriana, nektek meg a jo eredmenyekhez! Ma vegul nem jutottam el a Mav-ba az eloadasra, mert ejszaka es delutan is sajnos sokat kemenyedett a hasam, jol be is allt, igy nem akartam magam razatni egy orat oda, majd vissza, inkabb fekudtem. Ferjem odament, vartak vagy fel orat, amikor kideritettek, hogy megsem lesz eloadas. Te is ott voltal? Pedig en 4 korul telefonon erdeklodtem, akkor igent mondtak. Ferjem szerint egy eleg hiszterias szuleszno hirdette ki az elmaradast es hogy nagy fejetlenseg van a szuloszoban. Ugye a 3 nogyogy. osztalybol is csak ketto uzemel, total tomve, gyerekagyasok, varandosok es egyeb nogyogy. betegek keverve, szemelyzet alig a szabadsagolasok miatt, szoval nem epp megnyugtato a kep. De majdcsak lesz valahogy. Ipa, hogy vagy, elmultak a gorcsok? Gree, nem semmi, hogy Hanki mellett meg a festest is csinaljatok, nem csoda, ha rosszul erzed magad a nagy melegben.
Vissza az elejére
Juczy

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajok!!!!SmileÖrömmel tudatom hogy 2010.07.11-én éjjel 02.01-kor megszületett várva várt kislányunk Henrietta Rebeka.Ma jöttünk haza majd holnap jövök és mesélek:) Hello
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Adriana,
Szép méretek klassz hogy minden rendben van!
Itt is hőség van,az emeleten 30 fok!Jövőre azt hiszem Nekünk is kell szereltetni egy klímát!
Mindenkinek szép napot!

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
ne csodálkozz, ha el akarsz ájulni a 32 fokos lakásban! De említsd meg a védőnőnek!
Franzival kisterhesen csináltam végig a 40 fokos nyarat 2007-ben. Akkor leköltöztünk az alsó szintre. Következő év nyarának elején beszereltettük a klímát, sem a 2008-as, sem a 2009-es nyár nem volt olyan borzalmas, hogy sokat ment volna. Most muszáj, mert 26-28 fok van egyébként, azt én már nem bírom!
Csak ironizáltam a hőséggel, szerintem sem normális, ami itt van!

Adriana,
szuper, hogy minden rendben van! Jó nagy kobak! Smile És biztosan nagy lesz Vitold! Legalább tudod, hogy császár és nem közben dől el, fel tudsz rá készülni!

Én megint görcsölgetek, fáj a derekam, a Mg-t már abbahagytam...

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MIndenkit végig olvastam.

A rögtön elájulok és lezsibbadok érzésem továbbra is zaklat, főleg a délelőtti órákban. Nem tudom, hogy merjem e mondani holnap a védőnéninek.

Adriana: Szép méretek. A koleszterined meg lehet genetika is nem cska a husi fogyasztás befolyásolja.

Festés: Gyerekszoba és háló kész. A gyerekszobába már vissza is lehetne pakolni, de még várunk vele, mivel ha mindenhol elkészült a festés akkor lesz összeszerelve az új szekrény és polc. Szóval ez legkorábban szombat.
Szerencsére mi holnap megyünk a szüleimhez, és csak hétfőn reggel jövünk vissza. Addigra apa befejez mindent és még nagyjából ki is takarít.
Rám már csak a minimális takarítás és függöny visszarakás vár majd.

Ipa: Igazad van, de én azért nem bánnám, ha 4-5 fokkal hűvösebb lenne. A nyaralóknak is simán jó még a 28 fokos hőmérséklet. Nálunk a lakásban 32 fok van most, hogy nem tudunk úgy szellőztetni a festés miatt.
Jövőre pedig akár mennyire is tiltakozik kedves férjem szereltetek légkondit, hogy legalább éjszaka tudjunk pihenni. Ráadásul már Hanki is egyre rosszabbul viseli az éjszakai meleget....mondjuk ehhez képest még nem is annyira nyűgös.
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Megérkeztünk az UH-ról. Minden rendben. A BPD 95mm. A súlyát nehéz meghatározni, mivel a buksija két héttel előzi meg a fejlődését, a mellkasa egy héttel, a combhossza pedig pont megfelel 35 hetesnek, egy biztos 2,5 kiló felett van.
Faros fekvésű, ami végül is mindegy, ilyen nagy buksival tuti császár lesz. Jövő héten csütörtökön megyek Fülöphöz, péntekre pedig kértem időpontot NST-re, mivel ha Fülöpnek csütörtökön jut az eszébe, már nem kapnék időpontot péntekre.

A labor eredmények is elég jók, kivéve a koleszterin szintemet, minden alkalommal nagyobb és nagyobb úgy, hogy alig fogyasztok húst.

Bant, megyek ma az előadásra, remélem, találkozunk.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 00:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bogi,
én volt, hogy fájásokkal mentem a 40. héten POSE-ra, mindenki azt mondta, hogy na akkor most ez beindítja, megkaptam az oxitocint és a fájások szépen elmúltak...
Nekem is már korábban nézték POSE-val Franzit, talán a 39. hét körül, akkor már nem is hetente volt NST/POSE, hanem 2-3 naponta, hol ez hol az felváltva. Szóval több POSE-m is volt, mégis indítani kellett, nem éreztem úgy, mintha ártott volna, sem nekem, sem Franzinak.
Persze ez az NST/POSE magyar szokás, van ahol a 40. hétig semmi ilyesmi nincs. A POSE-ra meg azt mondják, hogy nem kell ilyesmivel bolygatni a gyereket.

Lombikbaba,
nagyon ügyesek vagytok a szopival, Te is és természetesen a lánykád is! Ha ilyen sokat szoptatsz, akkor jól be fog indulni a tejed és semmi gond nem lesz.
Mi Franzival 8 hetes kora óta járunk rendszeresen szemészetre (5 műtéten vagyunk túl...), korababáknál gyakran előfordul a könnycsatorna átfecskendezés. A babák persze ilyenkor sírnak, anyukáknak ez nagyon rossz. Pécsett azt hiszem úgy csinálták, hogy anyukák inkább kint várakozzanak.
Csipás szem: remélem, megmutatták, hogy hogyan mosd, legjobb a steril gézlap (egy törlés - egy gézlap, orr felé haladva!) és a felforralt, majd lehűtött víz. Az újszülöttkori kötőhártyagyulladás igen gyakori, nagyobb korban pedig a hurutok kísérője lehet. Nekünk legtöbbször nem is kell csepp, elég, ha a fenti módon kezelem.
Bocsánat, ha észt osztottam, de lehet, hogy másnál is elő fog jönni.

Örülök, hogy ilyen jó élményed volt a szüléssel kapcsolatban! Jó lenne, ha mindenkinek így sikerülne.

Hogyhogy idegen nyelvű Katus nevének írásmódja? Mi németül anyakönyveztettük Franzit, mert német nemzetiségiek vagyunk és Rosinál is ezért választottuk a német formát. Szerencsére nem volt különösebb gubanc, csak egy könyvben nézi meg az anyakönyvvezető, hogy az adott nemzetiség elfogadja-e a nevet. Az már más kérdés, hogy sokhelyen elírják és a legtöbben Franciskázzák (még a családon belül is sokan), amitől a hideg ráz ki... Szerintem a Rosemarie Dorothea-val sem lesz könnyebb, lesz még ebből Rozméri Doroti. Sad

Bant,
reméljük, eljutsz!
Én irónikusan azt mondom a melegre, hogy a gyerkőceink most 37 fokban vannak, ha kibújnának, akkor kint is ennyi lenne, könnyebben akklimatizálódnának. Smile

Üdv
IPA
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 13, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba, koszonjuk a hireket, nagyon orulok neki! Lanyok, kitartas a melegben, ilyenkor mimdenkinek nehez. Adriana, jol tudom, hogy holnap 6-kor lesz Vermes-fele eloadas a MAV-ban? Ha nem ut ki teljesen a meleg, tervezek menni. Es te?
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 13, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kicsit bekukkantok. Katus éppen sziesztázik apán. Talán ad nekem 10-15 percet.
Tegnap és ma maratoni szopijaink vannak. Gyerek szomjas, igényli a folyadékot Wink
Tegnap már 3090g volt a súlya! Meghaladta a születésit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Sárgasága múlóban.
A szeme csipás még. Kaptunk másik szemcseppet. Lehet, hogy át kell fecskendezni a könnycsatornáját Crying or Very sad
Egyébként meg tökéletes szimbiózisban élünk Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Bogi
Simán szültem.
A nyüglődéseim oda vezettek, hogy bő 3 ujjnyi méhszájjal értem be a kórházba. Aztán szépen, nem siettettve született meg Katus.
Mindenkinek ilyen szülést kívánok!

Bant
Vásárlás Laughing
Nagyon hamar hazajöttünk Wink

I
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 13, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Igen,Én is csodálkoztam,lehet azért mert utána szabin lesz nem tudom ,de ez van beírva a kis könyvembe is meg akkor is halottam amikor kérte rá az időpontot.Hát Ő tudja...(gondolom ártani azért nem árt)

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 13, 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi,

akkor az a POSE. Már a 36. héten???? Először NST-t szoktak csak csinálni, amikor simán nézik a szívhangot és a fájásokat. POSE elvileg a 40. héttől van, amikor infúzióban adnak oxitocint és úgy nézik a szívhangot. Tehát mesterségesen keltenek fájásokat.
Azért megyek pénteken, mert a férjem csak akkor tud vinni. Nem merek már egyedül ennyit autózni. Nem Pécsett lakunk.
Én is sajnálom, hogy nem találkozunk!

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 13, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Azt nem tudom hogy az NST=OTT,de az OTT:Oxitocin terhelést jelent,Nekem erre kért időpontot a Proff a 36.hétre.Kár hogy nem talizunk! Sad

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 13, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bogi,
OTT = NST? Ha igen, akkor hetente. Én legközelebb pénteken megyek és ha nem szülök meg, akkor jövő pénteken ismét. Nem találkozunk. Sad

Gree,
én nem érzek ilyesmit, de a melegben nem bírok kint lenni.
Hogy álltok a felújítással?

Többiek?

Üdv
IPA
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Következő
6 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés