Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2010 Nyári Babavárók
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
Sajnálom a repedezést ez teljesen alkati/genetikai dolog,kenheted Te akár mivel ha hajlamos Vagy rá úgy is olyan lesz.Nekem még semmi nem látszik rajta Anyunak anno nem lett csíkja Velem,de mint tudjuk még vissza van 3 hét,és a Barinémnak is az utolsó napokba repedt ki a bőre,de igazad van nem ez a fontos! Wink Very Happy Én 47kg-mal kezdtem ,és most 57kg Vagyok megvan a +10 kiló,jó is lesz figyelnem mert az utóbbi 1 hétbe elég sok felcsúszott,és most jön a sablonszöveg:Pedig nem ettem többet.... Embarassed Cool Laughing De tényleg! Wink Very Happy Nem vizesedem a lábfejem is a lehülés után visszaállt eredeti méretébe. Very Happy Én egész jól Vagyok, Jázmin olyan fürge még mindig hogy teljesen szétrúg,kicsit kellemetlen mert lefele van a lába,de kibírható! Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Ipa, Bogi, én is csatlakozom hozzátok, tegnap én sem voltam valami jól, keményedett a pocakom és hányingerem volt. Ma is keményedik a pocakom, gondolom a Magnerotnak köszönhetően nem görcsöl a hasam. Azt nem tudom, hogy a császár miatt szedeti Fülöp a magnéziumot egészen a végig, de úgy vagyok vele, hogy ha eddig mindent beszedtem, amit mondott, akkor már ezt is beszedem. A pocakom már nagyon nehéz, és repedezik, mint egy görögdinnye. Anyukám 30 kilót hizott, és tele volt striákkal a hasa. Én azt hittem, ha én kevesebbet szedek fel, akkor én elkerülöm a striákat, hát nem ... Ha a terhesség előtti súlyomat vesszük figyelembe, akkor csak 7 kilót hiztam (még ha az első trimeszteri fogyásomat is vesszük figyelembe, akkor is 12 kilót), meg persze krémet is használtam ... Persze nem ez a fontos!!!
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Tegnap Nekem is görcsölt olyan mensi szerűen a pocim,de gondoltam Magamba a szülési görcsök talán durvábbak,meg ráfogtam a lehűlésre,Én se aggódtam ha ki akar jönni Jázmin akkor jöjjön most már úgy se lesz koraszülött.Akkor pénteken,Te megismersz?Vagy beszéljünk meg egy konkrét randit,ismertető jelet? Wink Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi,
elmúltak! Nem volt bennük rendszer, hanem folyamatosan éreztem. Na jó, annyira nem volt durva, mint vajúdáskor burokrepesztés után és ha nem görcsölgetnék minden frontnál, akkor én is azt hinném, hogy ez már az. Olyan volt, mint menstruációnál, csak az nekem ennyire nem szokott fájni. Az első trimeszterben is voltak ilyen napjaim, de akkor jobban fél az ember!
Még a végén én leszek az utolsó, aki itt meg fog szülni! Rolling Eyes

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Iszonyatos görcsök???Akkor lehet Veled nem találkozom pénteken! Wink Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 25, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még mindig itt és az iszonyatos görcsök ellenére (nem bírtam fent lenni se) sem akart kibújni ebben a frontban a leánykám, úgyhogy lassan már (megint) barátkozhatok az oxitocinnal, legalábbis gondolatban. Dokim nyaral, ezért csak jövő hétvégén próbálom meg a népi gyógymódot (ablakpucolás). Franzinál a 40. hét után már sokan a házaséletet javasolták, de a Fülöp-féle 9 hónapos tiltás után kinek van kedve ekkora pocakkal... Bár azt is mondták, hogy nem élvezni kell...

Lombikbaba,
én vagyok béna, hogy nem látom a www-t?

Bogi,
szerintem attól függ, hogy mennyire vannak tele az NST-ben. Első alkalommal nagy csúszás volt, de akkor 12 körül mentem. Nem hiszem, hogy 9-re odaérnék, mert Franzit még előtte bölcsibe akarom vinni, legfeljebb úgy találkozunk, hogy Te kijössz, én meg bemegyek. Smile
Nem is tudtam, hogy az ember maga választhatja az érzéstelenítést... Én a dokimra bízom, ő úgyis jobban tudja, mint én. Franzinál szülés előtti nap derült ki, hogy mégis mehet az epidurál, én naívan azt hittem, hogy nekem az mégse kell (az ember agyát kicsit átmossák a kismama újságok...), a dokim jobban tudta és közölte velem, hogy most akkor bekötné. Igaza volt, kellett!

Gree,
én már a has lemászásának se hiszek. Az enyém már több, mint 5 hete lent van. (Csak arra volt jó, hogy a védőnő pánikoltasson miatta.) Második gyereknél azt írják az okosok, hogy sokszor csak közvetlenül a szülés előtt megy le. Az a baj, hogy az ember lánya képes olyan dolgokat produkálni, amelyek teljesen ellentmondanak a szakirodalomnak.
Tegnap gondoltam Rád, az én hasam is olyan kemény volt, mint egy dinnye!
Hogy sikerült Hankus nagyis hétvégéje?

Juli,
üdv itt is!
Úgy látom, hogy a Magnéziummal kapcsolatban elég eltérőek a vélemények. Drukkolunk, hogy húzd ki 19-éig. Nekem a doki azt mondta, hogy a túlhordásra hajlam van, még lehet, hogy igaza is lesz. Lehet, hogy kistesó is később érkezik, akárcsak Barna. A családban nálunk anyós hordta mindkettőt 2 héttel túl.
Milyen protokoll szerint szeded a homeós bogyókat?
Öcskös neve megvan már? Úgy rémlik, mintha a legutóbbi jelentkezésnél még nem lett volna fix.

Pakolás:
nekem egy bőröndben vannak a cuccaim (hálóing/ek/, köntös, papucs, nesszeszer, törülközők), egy másik helyen az egyebek, mint vécépapír... étkezéshez szükséges dolgok és megint egy másikban, ami a babának kell (csak pelus és popsitörlő, plusz a kiskesztyű, mert most már tutira hosszú a körme). Ruhát nálunk a férjem hoz be hazamenetelkor. Meg van egy listám, hogy mit kell utolsó pillanatban beraknom (mert még használjuk: hajszárító, BIOPTRON). Ha van olyan hajszárítótok, amelyik hideget is tud fújni, olyat vigyetek, mert jó a gátsebnek. BIOPTRON nagyon jó volt nekem, csak itthon kezdtem használni, de azt olvastam, hogy jó mielőbb elkezdeni.
Persze amilyen mini szekrények vannak a Pécsi Klinikán, nem fogok elférni...

Üdv
IPA
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 25, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant
Még mindig a rózsaszín ködben élünk Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

(alul www-re katt Wink )
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 25, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is egy táskába pakoltam,a Gyereknek a pelenkán ,popsitörlőn kívül nem raktam mást a ruhát majd Férjem behozza amikor megyünk haza.(Meg ha kell valami Férjem úgy is minden nap bejön ,és behozza)

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 25, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem tudom ti, hogy vagytok ,de én egyenlőre élvezem ezt a szupi időt.

Pakolás: Egyenlőre egy bőrőndbe pakoltam mindent. Majd meglátom, hogy indul a szülés. HA a rögtön a szülőszobára megyek akkor végül is mindegy. Ha pedig korábban megyek be és a kórteremben leszek először ott lesz időm még külön csomagolni a szüléses cuccokat.

Nálunk nem kell csak hazajövős rucit vinni a babónak.
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 25, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemjuli, orulunk a jo hireknek. Bar en vagyok tapasztalt szulo, en is ketfele csomagoltam (szuloszoba, gyerekagy), a szulesznok is ezt tanacsoltak a korhazban, nekem praktikusnak tunik. Lombikbaba, hogy vagytok? Katus konnyezese rendezodott? Dul a szerelem? Szopi tovabbra is teljes siker? Azert neha apanak is odaengeded? Smile Furdetest kezdi megszeretni vagy siras van meg? Elso unnepelyes koromvagast meg kellett mar ejteni? Meselj a mindennapokrol, ha van kedved es idod!
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 25, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vigyázzatok magatokra!
Mi drukkolunk mindenkinek Wink
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 25, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szólok, hogy még egyben vagyok... Már betöltöttem a 36. hetet, elkezdtem összepakolni, mosni, vasalni.
Valamennyit vissza tudtam olvasni, mert Barnus alszik:
Nálunk járt a védőnő, legközelebb majd akkor jön, ha hazaérünk a kórházból. Én minden orvosi vizsgálat előtt mentem hozzá. Dokinál magánban most voltam utoljára, 2 hét múlva lesz az 1. nst, majd 1 héttel később, a 39. hét közepétől pedig 2 naponta. A védőnő kérte, hogy minden nst előtt menjek majd hozzá is. A dokim, a védőnő és a gyerekorvos is szabin lesz aug. első 2 hetében, a 3. hét végén van 19-e, ha szerencsém van kihúzom addig.... Barnus is később érkezett a vártnál....
A magnéziumra nekem azt mondta a védőnő, hogy a 37. héten még szedhetem, betöltött 38-ban hagyjam abba. A homeos bogyókat is megbeszéltem vele, a 37-től kezdem szedni (csütörtöktől....), még 2 fajtát javasolt a meglévő 2 mellé.
Én vihetek ruhát öcsinek a kórházba, sőt inkább kérik. A szülés után kórházit adnak rá, utána is kérhetsz, amíg van tiszta.... Shocked Úgyhogy viszem. Pelusból napi 2-t adnak, uh viszek néhányat.
Kérdésem van a 'tapasztaltabbaktól': én az első szülésre 1 nagy bőröndbe pakoltam mindent, amire szükségem volt (babaruha, köntös, betét....). Most arra gondoltam, hogy külön készítem 2 bőröndbe a szüléshez (papucs, kispapa csomag...) illetve a kórházba szükséges dolgokat. Mit gondoltok, van ennek értelme?

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 24, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Nálunk se tartott terepszemlét a Védőnő azt Adriana írta,akkor tuti találkozunk mert Én meg 9-re megyek kb,de kedden is olyan rendesek voltak hogy 10-re volt időpont,de 9-kor behívtak!Csaszi:azzal az érzéstelenítéssel csinálják amit Én választok.

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 24, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyukám szerint a múlthéthez képest jóval lentebb ment a pocakom. Mondjuk érzem én is, mert könnyebben kapok levegőt.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 24, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Hankust elvitték a nagyszülők. A drágám nem nagyon tudta eldönteni, hogy a mamiéknál aludjon vagy sem, mivel egyedül (nélkülem) még soha nem aludt ott. Viszont az unokatesói is ott alszanak...ja és persze lassan 4 éves nagylány.....

Jajj olyan jó ez a 27-28 fok. Hűtöm is lakás keresztbe szellőztetéssel.

Ipa: Én is összepakoltam már a cuccaimat...így tutita kihúzzuk a végéig Kenézzel.Wink

Babarucikat kellene vasalnom, de ahhoz még melegnek találom az időt. Viszont mosom a rácsvédőket, lepedőket...szóval a kiságy kellékeit.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 24, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tegnap megjártam a köreimet. NST (szívhang tökéletes, nem csuklott és mozgott is eleget), méhszáj (totálisan zárt), vérnyomás (rendben), vizelet (negatív), szóval toxémia nincs. UH alapján lepény, víz, flow megfelelő, BPD kisebb a koránál (9,2 körül, de az én táblám szerint ez az átlag), viszont a haskörfogat nagyobb, doki szerint normális és legalább könnyebben szülünk, mert a has képlékeny. Pocakmanó zsírszövet vastagsága is rendben (4 mm, 5 mm-ig normális), de dundi lesz, mert már 3600 grammot ír ki a gép. Doki szerint megvárom, hogy visszajöjjön szabiról, nem utal semmi arra, hogy szülnék mostanában. Tegnap este megint nagyon éreztem a derekamat és görcsölt is a hasam, ha nekem 3 hétig kell még ezt a nyűglődést kibírnom... Most csak abban bízom, hogy Rosikámnál felfelé tévedett a gép és mégsem lesz óriásbébi.

Szerintem kórház-függő, hogy a végén milyen sűrűn csinálják a vizsgálatokat és hogyan. Tőlünk járnak Szekszárdra is kismamák és a védőnő elmondása szerint ott más a rendszer. Sőt, Pécsett a Megyei és a Klinika sem volt egységes. Elvileg nálunk a 36. héttől van hetente NST/CTG (nálunk kell nyomkodni a mozgásokat) és a 40. héttől POSÉ/OTT, amelyik terheléses, tehát infúzióban adnak oxitocint. Védőnőhöz én 2 hetente járok, de most szabin van és a helyiség felújítás alatt van, így egy alkalom kiesett. Hogy a végén sűrűbbé teszi-e a dolgot, nem tudom, kérdéses, hogy az önkormányzat mikor biztosít helyiséget neki. Franzinál ilyenkor már Pécsett laktunk, védőnőhöz nem jártam, de akkor sűrűbben jártam a Klinikára, ahol uganúgy néztek mindent, amit a védőnő is nézett volna (vérnyomás, vizelet, szívhang).

Bant,
azon viszont csodálkozom, hogy a védőnő ennyire nem akar látni Téged. Vagy arra gondol, hogy eleget jársz orvoshoz és nem akar feleslegesen odarendelni?
Nekem újabb labort nem mondott a doki.
Szuper, hogy ilyen jól álltok a mosással! Amikor én elkezdtem vacakul érezni magam a 34. hét körül, mindent kimostam, kórházi cuccokat összepakoltam, aztán tessék... Babacuccok nekem több programot is kitettek, mert az 56-62-es méreteket készítettem össze.

Bogi,
védőnőm szerint más a rendszer faluhelyen és más városban. Nálunk pl. nem jött terepszemlére, hogy megvan-e minden a baba érkezéséhez, mert úgyis tudja, hogy mindenki rendezett körülmények között él. Franzinál a kiságy elhelyezésére kértem tanácsot, végül is az egyetlen szóba jöhető hely jó volt, de érdekes módon megkérdezte, hogy hol van a tévé. Hálószobába minek, úgyhogy azt nem kellett a baba szempontjából figyelembe venni, ez amolyan magyar szokás (amit én meglehetősen ellenzek), külföldön még sosem láttam. Amikor a baba megérkezik, egyszer-kétszer kijön (nálam talán háromszor is volt, mert az elején nehezen mozogtam), aztán vidd a gyereket tanácsadásra. Máshol elég sokáig látogat a védőnő. Franzit eleinte kéthetente vittem, de féléves kora körül leszoktam róla, egyéves kora után meg csak azért mentem néha, hogy az altatások miatt a pontos súlyát tudjam. Azt vettem észre, hogy hol így, hol úgy nyilatkozik egy-egy témáról, számomra nem volt következetes és inkább a védőnő barátnőmet kérdeztem, ha valami nem volt tiszta vagy bizonytalan voltam. Az én védőnőm pl. oltások után azonnal nyomatná a gyerekbe a kúpot, én csak akkor adtam neki, ha belázasodott (csak a Prevenartól).
Mikorra van pénteken időpontod? Én 9:30-ra megyek megint NST-re, jó lenne, ha találkoznánk.
Magnéziumot nekem a 36. hét után már senki se ajánlotta (doki, szülésznő, védőnő egységes a témában), nekem egy csomó dobozzal maradt is...
Császár: nekem a szülésznő azt mondta, hogy már egyre inkább epidurállal csinálják és nem altatnak.

Adriana,
lehet, hogy Neked azért mondta a Magnéziumot, mert úgyis császárod lesz?
Nekem is 100 körül szokott lenni a pulzusom, de még sosem mondták, hogy magas. A szívnek most többet kell dolgoznia. Franzinál is ilyen értékeket produkáltam. Smile
Vitold is méretes baba lesz! Smile
Az, hogy a terminusra tervezi Fülöp a császárt, nem előírás? Gondolom, az indításnak is vannak szabályai, amiket be kell tartaniuk.
Kórházba nálunk csak hazamenetelkor engednek ruhát vinni. Egyébként a babának csak pelenka kell, meg célszerű kiskesztyűt vinni, nehogy megkarmolja magát.

Üdv
IPA
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana: Jó, hogy megkerültél. Így legalább tudjuk, hogy minden rendben és, hogy mikor izguljunk értetek.

NSt-re ahogy Bant is írta minden héten kell menni a 36. héttől.Majd heti kétszer a 38. héttől és a 40.től pedig minden nap. De ugye mivel én HAnkussal már a 37 héttől a kórházban wellneseztem így nem igazán tudom.
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana, kernem az idopontodat, irok privit a reszletekert. Bogi, Vajda (szinten mavos, az ottani meddosegiben dolgozik, o inszeminalt) 2 hetente vizsgal es Uh-zik a 32. hettol, amikor kijottem a korhazbol- nem tudom, hogy emiatt, vagy amugy is ez lenne a szokasa. Ctg pedig 36. hettol hetente, a papirt at kell vinnem hozza, hogy megnezze, de a koztes hetekben egyeb nincs, bar eloszor ilyen keddre van tervezve. Vedonovel olyan ket hete talalkoztam, o is mar csak babaval akar latni, hacsak kerdesem nincs. Ja, es labor 35. heten, most volt, majd a 39.-en is, ha akkor meg aktualis (es megint: barcsak!).
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
hát ez tényleg meglepő mert Nekem mostantól már hetente kell Védőnőhöz járnom szülésig.Mindig mérnek vérnyomást ,néznek szívhangot,és vizeletet.Érdekes hogy Nálatok nem kell,azért még csak vissza van 1 hónap.De lehet hogy ez csak falun "divat".Mondjuk Én nem bánnám ha nem kéne menni hetente ebbe a dög melegbe.Tényleg Ipa,Gree Ti már Anyukák Vagytok Nálatok ez először hogy volt?(raktam fel két új pocakos képet.)

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant, Fülöp levette a kenetet a tenyésztésre, és ha minden igaz, akkor bevitte ma a MÁV-ba. Jövő héten kell érdeklődnöm a MÁV-ban. A császár a farfekvés miatt indokolt. Ha jól tudom, ma van utóljára Budapesten, utána pedig július 29-én lesz, ezután pedig augusztus 16-tól. A felesleges időpont 16 órára szól.

Bogi, szerintem is igy helyes, ezért is kértem legalább még egy UH-ra időpontot. Azért egy kicsit meglepő számomra, hogy a védőnö is azt mondta, hogy majd csak szülés után találkozunk, most Fülöp is csak CTG-re küldött a 37. héttől (ma is csak önszorgalomból mentem)...
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,Nekem pénteken is kell mennem UH-ra+terhesgondozásra is.

[^]  
Vissza az elejére
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana, jo hirek, gratu! Es egy ejnye-bejnye az eltunesert. Tenyesztest hogy intezitek? Csaszar a farfekves miatt lesz, vagy massal is indokolta? Es mikor nem lesz Fulop Budapesten? 29-en meg rendel, 16-an miattad jon csak, vagy akkor mar amugy is dolgozik?
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi, a CTG csak abból áll, hogy egy övet felhelyeznek a pocakra és a magzat szivhangját mérik, meg a méhtevékenységed, de nem kell gombot nyomkodni és nincs oxitocin terhelés. Csak erre kell járni a 40. hétig, de azért én beiktattam még egy UH-t a 38. hétre Smile . Fülöp azzal búcsúzott, hogy találkozunk a műtőben. Aug. 13-án pénteken kell beköltözni a MÁV-ba. Ha akarom, akkor még hétvégére hazamehetek, de hétfőn velem akar kezdeni. Embarassed Elfelejtettem megkérdezni Fülöptől, hogy milyen érzéstelenitést ajánlana. Még ma kell hivnom, ha jó hangulatban lesz, akkor megkérdezem tőle. Ha én választhatok, akkor én is EDA-t szeretnék.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
A magnézium nem árt!Szedd csak ,Nekem is van még pár szem azt még beszedem,Tudod semmit nem dobunk ki! Wink Laughing Laughing Laughing Igen Én is jövő héten pénteken megyek OTT-re.Ez a CTG ugyan az?(Oxitocin terhelés)Én úgy gondolom epidurális érzéstelenítéssel kérem a csaszit.(de még lehet meggondolom addig)És Te?Beszéltetek erről Fülivel?

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi, én rákérdeztem a magnéziumra, de határozottan azt mondta, hogy kell és a kiskönyvbe is beleirta. Ez meglepő, de most már legyen úgy, ahogyan ő mondja Smile CTG-re jövő pénteken megyeket. Te is pénteken mész, ha jól emlékszem.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
De jó hogy előbújtál!!!Szuper hírek,Nekem is ezt mondta a Proff!(aztán ki tudja lehet kibújnak ám előbb)És mikor mész NST-re???Engem meg a szülésznő lecseszett a magnéziumért,azt mondta most már felejtsem el hogy magnézium is van a világon!(mert tényleg úgy kell majd kirobbantani Jázmint)De aranyos volt,nem szigorúan szúrt le!
Gree,
Sajnálom a kemény pocit pihenj kicsit többet ha tudsz,lehet Ti is az idő változást érzitek!
Bant,
Nálunk már minden kész Jázmin érkezésére,és a Proff parancsára már az Én kórházas cuccom is össze van pakolva.

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Bocsánat, hogy nem irtam, de a meleg miatt semmihez se volt kedvem.

Tegnap voltunk Fülöpnél, nagyon kedves volt, mindent rendben talált annyira, hogy a programozott császárt egészen augusztus 16-ra tervezte be, azaz arra a napra, amelyikre amúgy is ki vagyok irva (feltéve ha addig nem indul be a szulés, de azt mondta, hogy abból, amit látott, nem gondolná). A méhszáj teljesen zárt. Az hogy faros lett Vitold nem igazás érdekelte, és nem biztatott, hogy majd megfordul. A koleszterinre azt mondta, hogy az nem érdekli, viszont több fehérjét kell ennem. Az UH-s papirra azt irták rá, hogy KPF (koponya fekvésű), ezért ma megint voltam UH-n, mivel ki kellett javittatni. Vitold már 3 kiló. CTG-én is voltam, ott is minden rendben, csak az én pulzusom magas (100).
Most már megnyugodtam, tudom, hogy még három hét. Próbáltam rábeszélni a 38. heti császárra, de nem sikerült Smile Jósló fályásaim nincsenek az utóbbi napokban. Fülöp végig szedeti a magnéziumot.

Gree, Bant, nagyon ügyesek vagytok, hogy már elkezdtétek a babarucik rendbetételét. Én csak azokat mostam ki, amelyeket a korházba készülök vinni (bár a MÁV-ban ezt nem engedik, de biztos, ami biztos viszem).

Bant, az előadásra én sem mentem el.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi. Tényleg furi, hogy nem jelentkezik Adriana. Remélhetőleg csak kikapcsolódni vannak és nincs net. De végül is ha már Vitoldozik az sem rossz, hisz a 36. héten van.

Csajok nekem 2 napja annyira kemény a pocim, mint egy görögdinnye. ÉS nem úgy, hogy néha hanem szinte állandóan. Már a magnézuim sem segít. Van még valakinek ilyen tünete?

Bant: Én is elkezdtem a babarucik rendbetételét. MÁr pár adagot kimostam különböző méreteket. MÉg várom, hogy a barátnőm is rám örökítse. HOlnap meg szépen kivasalgatom őket nyugisan.
Hankit viszik a szüleim kicist csavarogni, apa mivel éjszakás úgy is alszik. Így lesz 1 napom amikor nem kell kapkodnom és azt csinálok és akkor amikor jól esik.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Adriana????Most már Én is kicsit aggódok Érted nem szoktál így eltűnni,kérlek jelentkezz.

[^]  
Vissza az elejére
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 23, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba, koszonom! Most nincs tobb kerdesem Embarassed Adriana, mi volt tegnap Fulopnel? Jelentkezz, mar regen nem hallottunk feloletek! Lanyok, ma meg kanikula, aztan hidegfront Rolling Eyes Tegnap kimostuk az osszes babaruhat, mindenfele egyeb textillel (pelus, pled, stb) alig fertek be a mosogepbe, pedig milyen kicsikek darabonkent. Foleg a zoknik. Mit keresrunk egy fel parat, vegul a furdolepedo kapucnijaban talaltuk meg.
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 22, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant
Kb. 2 órás hatása van a spinálnak. Karjaid addig is mozognak, lehet is mozgatni! Kb. 4-6 órás fekvés után nem szokott gond lenni! (ma már olyan vékony tűket használunk majdnem, mint amivel a fraxié is)
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 22, 07:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jo reggelt! Tegnap nalunk akkora zuhivolt, dorgessel-villamlassal, nem csoda, hogy egesz nap kb. 20 percenkent kemenyedett a hasam. Lombikbaba, spinal utan kb. mennyi ideig vagyok derektol lefele mozgaskeptelen, es mennyi ideig nem szabad mozogni? Se fejet, se kart meg fekve sem? Felkelni mikortol lehet? Beszelek majd az ottani aneszteziologussal, csak olyan jo volna ezeket elore tudni, hogy lelkileg mire keszuljek. Adriana, nagyon eltuntel, miota nem jarsz be dolgozni. Jol vagy?
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba,
nem kételkedem abban, hogy ilyen sűrűn kell, csak megjegyeztem, hogy az elég kemény, főleg ha sokáig is van cicin. Vagy rövidebbek a szopik, gyorsan elintézi Katus?
Én sem mértem, de lehet, hogy most fogok kölcsönözni, mert Franzinál előbb kiderült volna a cumizavar és az is, hogy az egyik mellem jóval gyengébb, mint a másik.
Hányinger: már hetek óta van, úgy veszem észre, ha valami felhő megjelenik, már kiüt. Az első émelygős roham után voltam soron kívül a Klinikán, akkor alaposan megnéztek, de mindent rendben találtak. (B6, diéta, de amúgy sem eszem nehezet.) Itthoni vérnyomásmérő tönkrement, pedig Franzinál vettem a vége felé és jó márkájú Evil or Very Mad , védőnő szabin van a héten, pénteken meg úgyis nézetek vérnyomást+vizeletet a Klinikán.
Vérveszteség: LLL-es tanácsadóval konzultáltam szoptatás ügyben, ő tippelte be, hogy a vérveszteségtől nem indult úgy be a tejem, van valami szép tudományos nevű szindróma, gondolom kellően tájékozott a témában. Én sem csináltam problémát a transzfúzióból, mert IVIG-es voltam, trombocitásként nem írtam volna alá, úgy tudom, akkor az ember nem kaphat. Bár Fülöpék szerint igen, de én anno több helyen olvastam külföldi oldalakon erről, ez is egy ok volt, hogy az IVIG-et választottam.
3 palackkal kaptam, nekem a pólyástul 5 kiló feletti gyereket nehéz volt még fognom is. Nagyon le voltam pukkanva. Sad
Aspirin szülés előtt??? Vagy egyéb műtétre gondolsz?

Bant,
én Diaphyllint szedtem Franzinál, amikor keményedtem. Nekem azt ajánlották, azt is szokták szívesek kapni.

Bogi,
jó, hogy nem lettek fájásaid az oxitocintól.

Gree,
nekem Rosi lába és popsija már nagyon messze van a cicijeimtől, talán picit a köldököm felett.
Igen, ilyenkor az ember úgy megy már mint egy pingvin. Smile
Sajnálom, hogy rosszul járt a férjed szabi szempontból, de Bantnak igaza van, az időarányos szabit kötelező kiadni, vagy kifizetni. Én beszélnék a háziorvossal, hogy egy kicsit írja ki táppénzre. Ugyan a pénz kevesebb, de most az a fő szempont, hogy összerázódjon a család és segítségre is szükséged lenne.
Ki fogsz bírni még legalább 2 hetet!

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba,
Lehet! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing (jaj de jót nevettem most ezen! Puszi )

[^]  
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi
Annyi babaragacsot kaptál a beültetés után virtuálisan, hogy Jázmint majd úgy kell kirobbantani Wink
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA
30-35 fokban kell, hogy legalább másfél-2 óránként szopizzon Katus. Kicsi, koraszülött...nincsenek tartalékai... nagyon hamar kiszáradna, ha a 3 óránkénti szopihoz ragaszkodnék!
Mérés csak akkor van, ha megyünk ellenőrzésre.
(lehetett volna bérelni mérleget, de amíg fejlődik rendesen, nem hiszem, hogy szükséges az állandó méregetés)
Hányinger Crying or Very sad Vérnyomásod rendben????

Franzi nagyon aranyos lehet! Várja már a hugit Laughing

Gree
Ez van... én akartam ezt Wink
Hanki szülinapjára kap egy öcsikét????? Laughing Laughing Laughing Laughing

Bant
Az nem rossz, ha van néhány órás fájásos periódus a császár előtt.
Aspirint műtét előtt 3-4 nappal szoktuk elhagyni..
Alapvetően a spinál is nagyon jó a császárhoz. 2-3 óra után kimegy a hatása, utána már mozogni is könnyebben tudsz. (DOTE-na császáros mamik, a spinálosok is, megkapják a babájukat, ha minden rendben egyébként)
Anesztes orvossal beszélj! Mindenki azt a módszert szereti használni, amiben a legjáratosabb!!!
Vér... ha kel, akkor kell. NEm hiszem, hogy nagyon befolyásolná a szoptatást. Egy zacskó vér (kb. 200ml), lecsepeg szűk egy óra alatt... A babádat meg tudod fogni közben is, hiszen ma már általában műanyag branült és nem tűt szúrnak a vénába!
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree, nem a munkakozvetitot akarom vedeni, de ha ev kozben valtozik a munkaltato, akkor az elozonek az idoaranyos szabadsagot rendeznie kell, az uj is csak az idoaranyos mennyisegu napot adhatja. Hiaba dolgozik fizikailag uott a ferjed, a munkaltatoja megvaltozott. Ettol persze szubjekrive ez rossz helyzet, ertem. De legalabb az allasa biztosabbnak tunik a cegnel, mint munkakozveriton keresztul, hiszen a leepiteseket mindig a kolcsonmunkasokon kezdik, ez olcsobb a cegnek. Ipa, koszi! Asp. Protectet 32. betoltott heten hagytam abba. Cordaflex pedig izomlazito, eredetileg szivgyogyszer, de ilyen esetekben is gyakran adjak, legalabbis a Mav-ban, Mg melle.
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Örülök hogy Mindenki jól van!
Adriana,
OTT:Semmi extra,bekötöttek egy oxitocinos infúziót és figyelték a Baba szívhangját,méhtevékenységet,magzatmozgást,ez utóbbit a kezedbe adott gomb megnyomása alapján.Én nem éreztem Jázmin rúgásain kívül semmit,és az eredmények Engem igazoltak mert nem volt még méhtevékenység.
Gree,
Sajnálom hogy így jártatok!

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant: Nyugi a fájásokat mindenki különböző módon érzékeli.
Jujj de kiváncsi leszek nálam mit mutat az NST 2 hét múlva.

IPA: Én is érzek olyat, hogy Kenéz a lábaival már szinte a cicijeimet rugdossa a fejével olyan szinten furakszik a csatornába, mintha jól megrúgtak voltak alulról. Persze ezt mindíg sétálás közben teszi és legszívesebben terpeszben járnék.

Ma összefutottam a védőnénivel. Kérdezte bírom e még a meleget? Tusoljak többször. Igyak sokat. ÉS még 2 hetet bírjunk ki utána már világra jöhet.
Két hetet mindenképpen ki kell bírni, mert két hét múlva vasárnap van Hankus szülinapja.

MÁs: KÉpzeljétek el, hogy a férjemet végre átvette a fő cég és most már nem munkaközvetítőn kereszetül melózik. KI is fizette a munkaközvetítő. Ez eddig klassz is. Csak a szemét munkaközvetítő az eddig felhasznált szabijait is kifizette szó nélkül. Szegény férjem meg ugye direkt nem jött szabira, hogy ha születik a tesó akkor tutira eltudjon jönni. Erre most maradt 10 napja egész évre, meg persze az 5 apa nap. Hát az ideg elkapott mindkettőnket amikor ez kiderült.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant,
Ha nem érezted a fájásokat, akkor nem lehettek olyan vészesek. Az első NST-n (34. hét) nekem is volt egy, én sem éreztem, doki szerint belefér.
Szeded még az Aspirin Protectet?
Nekem a hematológus azt mondta, hogy valami ér elzáródását megakadályozza a babánál és időben abba kell hagyni, mert kell neki 3 hét. Dokim is mondta, hogy most korábban hagyjam abba, mint Franzinál, azt hiszem a 30-31. hét óta már nem szedem.
A Cordaflex milyen gyógyszer?
Szoptatás: szerintem sokban függ attól, hogy mennyire segítenek a csecsemősök. Ha esetleg vért kell kapnod, akkor nem szabad kétségbe esni, ha később lesz meg a tejbelövellés. (Császárosoknak meg sokszor amúgy is később van.) Én csütörtökön szültem és hétfőre lett mérhető mennyiségű tejem. De leírtam már a tapasztalataimat, 0 segítséget kaptam a Pécsi Klinikán. Nehéz úgy megfelelően szoptatni, ha az egyik karodba folyik a vér, a gyereket megkapod, aztán szétázik a melled, mert mozdítani se tudod... Ha valamilyen okból a gyereknek tápszert kell kapnia (vagy teáztatják, vagy cukros vizet kap), ne engedd, hogy cumisüvegből kapja! Játszócumit se adj neki és ne engedd, hogy adjanak, mert az is összezavarhatja! (Pl. az egyik anyukának mondták, hogy hozasson cumit, mert nagyon sírt a gyerek a kék fény alatt az inkubátorban, amikor besárgult.) Persze a legtöbb gyereknél sem a cumi, sem a cumisüveg nem okoz gondot, vígan szopik, aztán megissza cumisüvegből is, akárki eteti, de nehogy úgy járjatok, mint mi.
BPD: én ezt a táblázatot szoktam nézni:
http://www.9monate.de/sono_daten.html
Ez alapján 38 hetes a babád feje.

Gree,
Apa pénteken tutira ráér és onnantól fogva bármikor ugrik, mert már nem tárgyal.

Franzi már tök jól van, annyit rosszalkodik... Ha ma már nem lesz hőemelkedése, viszem a bölcsibe holnap, hogy egy kicsit kitombolhassa magát.
Én viszont tegnap este a fejemet alig bírtam emelni, annyira nagyon hányingeres voltam. Fogalmam sincs, hogy a vírus vagy a front... Utána meg a picilány rúgta szét mindenemet, megint annyira mászott lefelé. Ti is érzitek ezt? Olyan, mintha bármikor ki akarna ugrani. Tudom, hogy lassú vagyok, nem egy rohamszülő, de félelmetes, hogy még mindig nyomul a fejével lefelé.

Brigsről, Kiakcatról tudtok valamit?

Üdv
IPA
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok lanyok! Tegnapi uh+flow rendben, bpd 92, sulbecsles nem volt, de ez alapjan talan nagyon kicsi nwm lehet:) Laborok eredmenyei majd ma es egy het mulva. Mehszaj nem nyilt tovabb. Ctg-n baba szive tok jo, nekem viszont a 20 perc alatt 2 fajasnak minosulo mehtevekenysegem volt. Ez azert fura, mert en csak minimalis kemenyedest ereztem, ennel sokkal erosebbek szoktak lenni, raadasul a 21. hettol. Szoval ugy dontottem, en biztos mas skalan mozgok, nem izgatom magam. Viszont emiatt a Cordaflexet meg nem hagyhatom abba, eredetileg lassan csokkenteni akartuk volna. A csaszarral kapcsolatban is kiderult nehany dolog: Vajda termesztes indulast javasol, nem programot, ami legalabb egy kicsit termeszetesebb, szimpibb nekem is, viszont azt mondja, hogy az igy tervezett csaszarnal a Mav-ban nem lehet EDA, hanem spinalis. Lombikbaba, lehet, hogy itt tenyleg ilyen fafejek, vagy erdemes meg koroket futni szerinted? Valamint befoglal vert is, mert terhessegtol fuggetlenul van ritka ellenanyag a veremben, az Asp. Protect meg lehet, hogy nem urul, verzekenyebb lehetek, igy ez ovintezkedes. Ipa, tovabbi jobbulast Franzinak! Bogi, gratu az eredmenyeidhez! Lombikbaba, nagyon ugyesek vagytok mindketten, hogy ilyen jol megy a szoptatas! Jo peldat mutattok, igyekszem kovetni majd. Ha barmi jo tanacsod van csaszar (es spinal) utani szoptatassal, nagyon szivesen vennem. Adriana, mesz ma a neonatologia eloadasra? Sajnos mi nem tudunk, pedig kivancsi lennek. Tegnap a Mav Meddosegiben osszefutottam Fuloppel is, kerdezgette, hogy vagyunk es hogy hozza mikor megyek. Szerintem feltekeny volt Smile
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 20, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA: Szupi, hogy jobban van Franzi. A jóslók meg csak addig jósoljanak amíg megtaláljátok azt a napot amikor apa tutira ráér.

Lombikbaba:Az éjszakáitok nagyon jók. Napközben meg csak jobban készenlétben van az ember lánya.

Bogi: Gratu a jó eredményekhez. Legalább tudni fogod, hogy melyik lesz a nagy nap...meg mi is. Bár azért a pocaklakók tudnak meglepetéseket okozni.

Adriana. Hogy vagy?
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 20, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gree,
én naponta kétszer megnézem a met.hu-n az előrejelzést, reménykedek, amikor pár nappal későbbre 30 alatti fokokat prognosztizál, de ez átverés, mert 1-2 nap múlva módosítanak rajta és már nem is lesz (akkora) lehűlés. Evil or Very Mad
Nyugi, talán mire szülsz, jobb lesz az idő.

Bogi,
szuper hírek, ügyes vagy a cukorral! Az egyéb vizsgálatok is megnyugtatóak. Súly tényleg csak kb., de azért a tendeciát látni jó. Franzinál félkilós eltérés volt (3500 helyett 4000 lett), viszont Katus adatain csodálkozom, hogy 2 kiló körül is ekkora a tévedési lehetőség.
Nem is tudtam, hogy a Timi is csinál UH-ot, azt hittem, hogy csak a dokik.

Lombikbaba,
1,5 óránként? Hű, nem lehet könnyű! Mennyi ideig szopizik? Az éjszakai 3-4 óra viszont nem is olyan rossz, főleg, hogy korababáról van szó! Méred a súlyát?
Egy ismerős huga Németországban él, ikreket vár, ő mesélte, hogy mi itt a védőnői rendszerrel el vagyunk kényeztetve. Neki hármasikrei vannak és a védőnő kitüntetett figyelmet szentel nekik...
Jó, hogy van családi segítséged! Smile Nekem is van egy telefonos segítségem, van egy védőnő barátnőm (innen a fórumról), mindig tudja a választ, ha kérdezem, a saját védőnőmön észrevettem, hogy hol így, hol úgy mondja, nem mindig következetes...

Köszönjük Mindenkinek, Franzi-manó már jobban van, az éjszaka kemény volt, hajnalra megint magas láza lett, szerencsére kúppal + a kikönyörgött hűtőfürdővel sikerült 38 alá vinni. Ma csak du. mértem 37,2-t, tök jól van ("már nem vagyok beteg", "elment a lázam") és nem érti, miért diétáztatom.
Ma nagyon aranyos volt, hozta az egyik (kevésbé kedvenc) plüssmaciját:
-Mama, ezt add oda Rosinak!
-Majd odaadod neki te, ha kibújt a pocakból és hazajöttünk a kórházból.
-Nem, te add oda neki, dugd be a pocakba! Laughing

Ma megint voltak/vannak jóslóim (?), olyan mint ha még lejjebb lenne a lányka...

Üdv
IPA
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 20, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi, gratulálok a jó eredményekhez. Nagyon jól érzi Jázmin magát bent Smile Nagyon úgy néz ki, hogy bent akar maradni a 40. hétig. Már beszéltetek a dokival arról, hogy milyen császár lesz? Milyen volt ez az OTT vizsgálat?
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 20, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lombikbaba,
Igen tudom hogy lehetnek +/- eltérések ,de azért olyan jó hallani hogy szép fejlett nagy Baba! Wink Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 20, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi
Súlyt ne vedd készpénznek! Június 29-i adatok alapján akkor Katus 2200g körül volt... július 2-án 2920-szal született... Wink
+/- eltérés lehet ám!
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 20, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA
Jobbulást Franzinak!
Napirendünk még nincs. Élvezzük, hogy lazsálunk egész nap, olyan 1,5 óránként szopizik a meleg miatt Katus.
Éjszaka általában 3-4 órákat alszunk egyhuzamban. Én hamar vissza tudok aludni Wink
Védőnő itt nincs. A kórházba járunk vissza ellenőrzésre most még hetente...és adtak egy telefonszámot, amit bármikor hívhatok, ha gondom van...
Meg a hugicáimtól kapok jótanácsokat. (az idősebbik ráadásul gyerekorvos)

Bant
Elvileg minden kórházban van aneszt. szakrendelés. Érdemes elmenni, az illetékes anesztes doktorral megbeszélni kívánságokat, lehetőségeket (helyi szokások sokfélék lehetnek)
35+2... Katus már 2 napos volt Laughing Wink

Gree
Nem lez semmi gond szülésnél!!!
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 20, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Megvolt az OTT minden rendben Jázmin úgy rúgott hogy akár végig nyomva tarthattam volna a gombot.Vércukor 4,1!Méhszáj kívül belül zárt,méhnyak se rövidül semmit.A Nagylány 2830gramm!!!Lábvégű fekvésben van,így császárral szülök ,legközelebb jövő héten pénteken megyek OTT+UH+Terhesgondozás
Ipa,
Igen Ő a Timi!!!Franzinak jobbulást,szegénykém!!! Puszi

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 20, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA: Gyors gyógyulást Franzinak. NEm könnyű így hatalmas pocival még egy kisgyereket is pátyolgatni.

Adriana: Együtt érzek veled, ez a hőség elviselhetetlen. Nem bánnám, ha csökkene a hőmérséklet, hogy csak 27-29 fok lenne. Vagy legalább éjszaka ne lenne ilyen ordító forróság, hogy végre több napon keresztül jól aludjam.
MOst az a legújabb parám, hogy ha ilyen forróságban kell szülnöm, akkor nem lesz semmi energiám és folyamatosan cserben hagynak majd a lábaim.
Jó nekem még a 36. hétig van két hetem........de akkor is.
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 19, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bogi,
Az enyém is rugdos, de sosem akkor, amikor kéne, általában este aktív.
Milyen Timi? Ő valaki új vagy a szonográfus asszisztens? Én csak egyet ismerek, aki Vizernél szokott bent lenni.
Jelentkezz holnap az orvosi köreid után!

Adriana,
az jó, ha a férjed rögtön megkapja a babát! Kíváncsi vagyok, mit mond Fülöp csütörtökön!

Bant,
35+2 nagyon jó! Még 5 nap és megvan a 36. hét, onnantól hátradőlhetsz!

Én mégsem szülhetek most, Franzi benyalt egy vírust, most nagyon kellek neki. Most próbálom a lázát lenyomni, de nem könnyű. Sad

Üdv
IPA
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Következő
5 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés