Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2010 Nyári Babavárók
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 14, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Zoli,
kitartás Boginak és Jázminnak is!
Ismerős a Klinika...én szerencsére 4 ágyas, fürdős szobában voltam, de egyszer költöznöm kellett, mert az első szobát festették. Úgy tudtam, hogy a Prof betegeinek VIP szoba jár, de lehet, hogy már csak az új Prof betegeinek... Persze az full extrás, fenyő bútorokkal, mint egy otthoni szoba.
Szuper, hogy tudnak szopizni és az is jó, hogy kap mellé pótlást. Az én 4 kilós lánykámat 1,5 napig éheztették és nem avatkoztak volna be a közel 10 %-os súlyvesztésébe, ha nem kérdezgetem folyamatosan, hogy rendben van-e.
Remélem, Titeket elkerülnek a Coli és egyéb (kórházi)bacik és csak tényleg a melegtől volt a hőemelkedés!

Julinak minden jót kívánunk, hogyhogy ennyivel korábban jött Bálint?

Gree,
Franzi alapvetően pozitív a tesójáva szemben, néha van csak egy kis féltékenykedés. Az is előfordul, hogy ő is szeretne szopizni. Smile
Tej-helyzet javulóban, tegnap este óta nem volt pótlás és éjjel is csak egyszer kelt 1-kor, utána 6 körül ébredt, nem rossz egy újszülött babától...

Üdv
IPA
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 14, 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!
Írok nektek pár sort gyorsan.
Bogi és Jázmin jól vannak,csütörtökön dél körül levitték őket osztályra.Nem valami frankó 6 ágyas szoba.Első este mindjárt odatették mellé Jázmint,úgyhogy nem sokat tudott pihenni.Csütörtökön nem adtak Boginak semmi kaját,sőt a picit is ő vitte le kézben.A cukra mindjárt csak 2.8 volt.Jázmin tegnap megkapta az első szurit délelőtt,délutánra egy kis hőemelkedése lett.de szerintünk a nagy meleg miatt ami az osztályon van,ezért kivették a pólyábol.Tegnap már tudott szopizni kétszer 10 grammot plusz kapott egy kis tápszert is a folyadék pótlás miatt.Bogi kicsit nehezen viseli a bentlétet,már nagyon jönne haza.Főleg hogy tegnap elhúzták a mézesmadzagot előtte,hogy ma lehet hazajöhetnek,de a prof asszisztense meglátogatta tegnap és mondta majd csak hétfőn.Akkor jön a Prof is vissza.Még tettem pár képet tegnap reggel is.Köszi hogy beszúrtatok párat Nikinek.Na takarítok picit és dél körül megyek Pécsre.
Sziasztok! Zoli Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
Nemjuli

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 14, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örömmel értesítelek benneteket, hogy múlt hét csütörtökön, 5-én délután megszületett Juli kisfia, Bálint. Nagyon aranyos, hosszú fekete haja van, 48 cm-rel és 2870 grammal született, de a kitartó szopizásnak hála most már elérte a 3kg-t. Smile Anya és fia is jól vannak, Barnus is nagyon örül a kistesónak, mostanában ő kapja tőle a legtöbb puszit és simogatást, és ha sír, visz neki játékot, hogy megnyugodjon! Smile
A többiről majd Juli ír, ha netközelben lesz..

Üdv.

Juli húga

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 12, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi, Zoli: Gratulálok nektek Jázmin babó születése alkalmából.
Boldog családi éveket, mostanra sok tejcsit, sírásmentes és hasfájásmentes éjszakákat!!!!

Ipa: A 2 óránkénti szopi tutira megteszi a hatását és termelődik a sok tejcsi.
Franzi, hogy reagált a tesóra?

Adriana: Na már csak mi maradtunk. Mindenképpen izgatottan várom az üzid.

Én még ma védőnéninél voltam. Szerencsére minden rendben. Holnap meg lesznek a múlt héten levett vér és kenet eredmények. Meg megyek NST-re is.
A többi meg majd jövőhéten adja magát.
Kicsit furi, hogy nagyon nyugodt vagyok...már a kilóimon sem izgatom magam.....meg azon sem, hogy a tesómék még mindíg nem jutottak el a nyomorult kisággyal hozzánk.
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 12, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant, Bogi
Sok szeretettel gratulálok!
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 12, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bant, Juli, Bogi!

Gratulálok a gyermeketek érkezéséhez és sok boldogságot kívánok Nektek!

Mi kedden jöttünk csak haza, mert Rosi a 3. napon belázasodott és utána be is sárgult, 1 éjszakát volt kék fény alatt. Vasárnap el akartak kezdeni egy antibiotikum kúrát, de kértem, hogy előbb legyen leoltás. A vizeletben találtak baktériumot, úgyhogy kedden antibiotikum kúrával engedtek haza, ma derült ki, hogy Coli. Szülésznőm szerint ez tipikusan a kórházi flórától van...
Tejért kűzdünk rendesen, Rosi jól szopizna, de nincs elég. Sad Most próbálkozom azzal, hogy napközben 2 óránként szoptatok, hátha ez meghozza az eredményt.

A szülés nagy élmény volt, 4-én estefelé kezdtem el rendszert látni a görcsökben, de még mindig nem voltam biztos benne, hogy nem jósló fájások. 3/4 3-kor indultunk Pécsre, fél óra az út, lehetett fél 4, mire a szülőágyra kerültem, 3:50-kor világra jött Rosi. A nagy súlya és a 36-os fejkörfogata ellenére összejött a gátvédelem. Smile Csak a Franzi által okozott hegek sérültek felületileg, így nem úsztam meg öltések nélkül, de tényleg nem volt nagy ügy. Mindenkinek hasonló gyors és szép szülést kívánok!

Kitartás a pocakosoknak!

Üdv
IPA
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 12, 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hurrá!!! Kedves Bogi és Zoli, nagyon gratulálok Nektek Smile Jázmin mégis csak akkor jött, amikor éppen ő akarta Smile Sok boldogságot és örömöt kívánok!
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 12, 07:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree, akkor küldöm majd az sms-t Smile
Tegnap nem sikerült a befordulás, de ha mégis megtörténne a hétvége alatt és megindulna kifelé, megpróbálnám a hüvelyi szülést.

Ipa, Lombikbaba, Brigs, Bant, hogy vagytok? Írjatok.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 12, 06:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!
Zoli vagyok, pár sor tegnapról.
3.50-kor ébredtünk,hogy folyik a magzatvíz.
Nem paráztam nagyon,de azért a szám szélét lerántottam a borotvával.
5-körül értünk le Pécsre,felvették az adatokat és telefonáltak a Profnak mert az a Balcsiról jött.
Semmit nem adtak neki,mert nem tudták hogy mit akar a Professzor.11 óra előtt jött a Prof akkor kapott oxitocint.Fájást nem érzett,de a gép mutatott azért.
11.25-kor betolták a műtőbe én addig a szülőszobán vártam.11.45 kor született meg Jázmin.Kihívtak engem is,mert addig behúzták a szülőszoba ajtaját.
Nagyon szép volt már először is Jázmin,akkor pólyázták be és utána mindjárt nekem adták.
3280gramm lett és 51 centi.Bocsi ha nem mindenki kapott sms-t de lemerült a Bogi telefonja és a töltő otthon maradt.Utánna átvitték az intenzívre.Később odahozták Jázmint is és megpróbáltuk a szoptatást,
sírás ellen használt mert rácuppant egyből.Most egyenlőre ennyi mert megyek dolgozni.Képet majd próbálok betenni,csak a telefonommal fotóztam és valami probléma van az átvitellel. Very Happy Very Happy

[^]  

A hozzászólás legutóbb bogi30 által 2010, Aug. 20, 17:25-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 11, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana: Ment a pü.

Úgy látom tényleg én éeszek az utolsó. Persze nekem még van is időm 29.éig. Csak rossz lesz, hogy nem lesz kivel fecsegni.

Adriana. ÉS ha Vitold befordul és elindul magától kifelé, akkor is császár lesz?

Drukkolok nektek csajszik nagyon, hogy jóélmény legyen mind a szülés mind a kórházi tartózkodás!!!!!!
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 11, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree, a nyákdugóra tippeltek a szülőszobán is.
Nem lehetett kellemes ebben a nagy melegben elmenni a háziorvoshoz, megértelek.
Ha privát üzenetben megírod a telefonszámodat, akkor küldök hétfőn sms-t, amint megszültem. Sajnos nem tudom, hogy mikor kerül sor a műtétre.

Bogi, akkor tuti, hogy egy napon szülünk Smile

Ma voltunk ctg-n, minden rendben ment. Viszont azota azon dolgozik Vitold, hogy megforduljon. Egyelőre nem sikerül neki. Nyugtatom, hogy már nem lenne fontos, de hát ők úgy is azt csinálják, amit szeretnének.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 11, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi: Nagyon drukkolok, hogy ne kelljen indítani a szülést, hanem Jázmin gondolja úgy, hogy eljött az ő ideje.

Hogy a mai napom se teljen eseménytelenül: hívtak a melóhelyemről, hogy nem kaptak meg egy táppénzespapíromat. No klassz! Caplathattam a dokihoz, hogy adjo már egy másolatot.
Ja és ráadásul júniusi papírról van szó.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 10, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Én nem bánnám ha a meleg front kicsalogatná Jázmint!Hétfőn tervezik beindítani ,igen a 7 lombik,cukor probléma miatt.Nekem már 3!!!hete vannak jósló fájásaim,de még nem fordult komolyra egyik se,és a derekam is néha majd le szakad.De eddig még semmi.

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 10, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana. A nyálkaság nem lehet, hogy nyákfugó volt? Azt olvastam, hogy az is mindenkinél más színű?

Csajok ma nekem is volt egy nagyon igazi jóslóm. Úgy görcsölt a hasam, hogy levegőt is alig kaptam. A derék leszakadás is meg van még mindíg és egyre vizesebb a lábam is.

Bogi: Akkor ha betöltöd a 40. hetet rögtön be is indítják a szülést? Az előzmények miatt?
Egyébként lehet, hogy nem lesz rá szükség, mert most jön egy erősebb felmelegedés és lehet, hogy megindítja ő Jázmint kifelé.

Adriana: Akkor te már a kórházból már nem egyedül jössz ki az tuti? Hány óra körül gondoljunk rátok?

Na akkor már csak tényleg én maradok és várhatom, hogy Kenéz mikor akkor találkozni személyesen velem. Wink
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 10, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
Én úgy vettem ki a Professzor úr szavából hogy hétfőn befekszem ,és még aznap megindítják a szülést,Szeretné,és Én is mert jó a Babának ha lenne vajúdás,és utána csaszi.Ha ez mégse így lenne Én tuti nem maradok bent mert semmi bajom nem fogok ott nyaralgatni 1 hétig inkább lemegyek 2 naponta Pécsre.De a Titkárnő is így mondta,így több mint valószínű ha addig spontán nem bújik elő Jázmin akkor hétfőn legkésőbb kilakoltatják! Wink Very Happy
Ipa,
Hogy Vagytok?Otthon Vagy már?Milyen volt az osztályon?

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 10, 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi, a fehérneműn nyálkás vizes foltot találtam többször is és mivel streptococcusom van, ezért azt olvastam, hogy veszélyes, ha megreped a burok, mivel rögtön megfertőződhet a baba. Plusz görcsöltem is erősen, amit a ctg is alátámasztott, csak éppen rendszer nem volt a méhösszehúzódásokban. Nem hiszem, hogy indítani fogják hétfőn. Szerintem, rögtön császár lesz. Tegnap két faros császár is volt, és hát nem igazán szeretik a dokik, úgy vettem észre. Nekem pénteken kell befeküdni, azért hogy hétfőn elvégezzék a császárt. Neked lesz indítás? A császár hétfőn vagy kedden lesz?

Gree, lehet, hogy sikerül Kenézt gátvédelemmel megszülni, mint Ipának, de a gyógyszert jobb megvenni. Nekem is kell még vennem a csaszi vágásra.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 09, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana: Szerintem jól tetted, hogy bementél. Én anno Hankinál észre sem vettem, hogy egész nap szivárog a magzatvíz, mert közben pisilnem is kellett. Szóval ha nem a kórházban vagyok, akkor lehet gáz lett volna.

Egyébként ma este nekem is volt egy ilyen érzésem.
Kenéz annyira nyomul lefelé, hogy nem mertem felállni, nehogy bepisiljek. Aztán amikor abba hagyta észrevehetően lentebb volt a hasam. MOst felül puha, alul viszont elég kemény.

Ma beszereztem majdnem az összes homeósbogyit. MÉg gátsebre kell vennem. Bár jó lenne ha nem okozna fájdalmat, viszont inkább veszek és enm kell, mint fordítva.

Én csütörtökön megyek védőnénihez, pénteken NST-re, meg előtte a leleteimért.

Kicsit izgulok, mert még a tesómék a ksiágyat nem hozták el a szüleimtől. A szüleim meg szombaton mennek nyaralni.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 09, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
Miből gondoltad hogy szivárog a magzatvíz ?Mit éreztél?
Te is hétfőn vonulsz be ugye? Neked is lesz indítás vagy csak simán a csaszi?

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 09, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree, ne aggódjál. Én is vagyok Smile

Ma bementünk a szülőszobára, mivel nem tudtam eldönteni, hogy szivárog-e a magzatvíz vagy sem. Mindenki nagyon aranyos volt, kivéve a nőgyógyászt, aki teljesen ki volt akadva, hogy miért gondolom, hogy szivárog, mikor ő úgy látja, hogy nem. A többiek nyugtattak, hogy mások se tudják eldönteni. Csak azt nem értem, hogy ügyeletes orvosként mire számított, hogy egész nap munka nélkül fog ülni? Sajnálom a másik faros lányt, ha ez a pasi fogja ma megműteni, mivel a másik lánynak viszont tényleg elfolyt a magzatvíze.

Na mindegy, az a fontos, hogy minden rendben és hazaengedtek, de azért nem semmi para lesz bennem, ha hétfőig megint be kellesz menni, mivel ki tudja, hogy hogy fogadnak majd...
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 09, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Én se!Itt Vagyok,csak nem történik Velem/Velünk semmi.Szerdán megyek Védőnőhöz,Csütörtökön OTT,és hétfön irány a kórház! Very Happy
Többiek???

[^]  
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 09, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihó!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hol vagytok?

Nem mondjátok, hogy már csak én nem szültem?
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 08, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Túl vagyunk a szülinap első felvonásán. Szerencsére nagyon jól sikerült. Kistesó is édin viselkedett a pocakban és hagyott egy kicsit szórakozni.

Jelentem én is beálltam a "leszakad a derekam" csapatba. MÉg a jövőhetet jó lenne együtt tölteni, és utána tőlem szülhetek.

Többiek, hogy vagytok?
Brigs

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 08, 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bant!
gratulálok a kisfiadhoz!
írj hogy ment, fülöp is bent volt?
Ipa!
gratulálok a kislányodhoz!

adriana,
te leszel a következő...

velünk minden rendben, szopizik és mosolyog!

puszi mindenkinek!
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 07, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant,
Hatalmas gratula,sok Boldogságot sírásmentes napokat és sok tejcsit Kívánok!!!!
Ipa,
Rosi: Love Love Love
Adriana,
Nekem is vannak görcseim főleg éjszaka,és olyankor a derekam majd le szakad,mondtam is a Szülésznőnek de Engem is leintettek,azt mondták 16.áig nem valószínű hogy szülök.

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 07, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant, annyira éreztem, hogy megszültél! Tiszta szívemből gratulálok Nektek!!! Sok örömöt kívánok a kisfiatokhoz.
Ha lesz időd, meséljél majd a szülésről. Vajda vagy Fülöp vezette le?
Nagyon ügyesek vagytok, hogy már haza is engedtek benneteket.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 07, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aztaaaaaaaaaaaaaaaaa, hgy beindultak a szülések!

Bant: Gratulálok Vincéhez. Jó egészséget, sok tejcsit, hasfájásmenten éjszakákat nektek. NO és persze sok boldogságot az egész családnak!

Na kiváncsi vagyok, hogy ki lesz a következő??????
bant1

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 07, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, kedd hajnalban megszuletett Vince fiunk, 3370g, 54cm, vajudas utani csaszarral. Tegnap mar haza is jottunk, nagy a boldogsag, mindenkivel minden rendben. Reszletek, ha ido es energia Smile
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 07, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom, hogy olvassátok-e a habitus fórumot, ezért úgy gondoltam, hogy bemásolom ide Ipa kislányának fényképét
http://picasaweb.google.com/ha.....0044442962

Bogi, a ctg nekem sem mutat méhmozgást, esténként pedig vannak jósló fályásaim. Említettem is ezt, csak legyintettek erre, hogy a farosoknál a ctg nehezebben mutatja ki méhmozgásokat. Neked szoktak lenni fályásaid?

Bant, kezdek izgulni ...
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 06, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
Igen voltam NST-n,UH most nem volt Tudod Én 1 hete voltam UH-on.Az NST-n minden rendben volt,semmi méhtevékenységet nem mutatott a gép,csak Jázmin ütötte ezerrel megint.Ezek szerint Kislányom még marad egy darabig! Wink Laughing

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 06, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa, gratulálok Nektek! Nagyon-nagyon ügyes vagy, félóra alatt gátvédelemmel megszülni egy ilyen nagy lányt!!!

Gree, nem lehetett könnyű az UH-n, de az a fő, hogy minden rendben.

Bogi, voltál ma ctg-én és uh-n?

Bant, hogy vagy?

Tegnap elmentem önszorgalomból védőnőhöz, vizelet, vérnyomás, szívhang rendben.
Ma voltam UH-n, továbbra is faros Vitold, popója a medencémben, lábai maga előtt kinyújtva. Árnyalattal kevesebb magzatvizem van. Ez egy kicsit nyugtalanít. Súly - 3,5 kiló. Ctg-n minden rendben. Képzeljétek, egyedül feliratkoztam császárra augusztus 16-ra, mivel a dokim nem jegyezte elő. Kérdezték is, hogy legalább eljön? Pénteken majd emlékeztetem, de ha elfelejtené hétfőre, én akkor is kisírom a császárt, ha kell az ügyeletesnél. Megint vannak jósló fályásaim, és egyre erősebbek.
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 06, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA

Sok szeretettel gratulálok!

[^]  
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 06, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ÓÓÓÓÓÓÓÓ micsoda hírre érkeztem!

Ipa: Gratulálok nektek! Sok boldogságot az új családtaggal. Kevés Franzi féltékenységet. Sikeres szoptatást és hozzá sok tejcsit.Smile

Meg volt az első NSt-m. Kenéz elég jól mozgott, a szívhangja a mocorgás előtt kicsit jobban felgyorsult és ezért vagy 3szor besípolt a gép. Az NST elemzéséről semmit nem mondott a doki, így gondolom normális és még nem mutat fájásokat.
UH-t is megcsinálták, áramlásnézéssel együtt. Bár az utóbbit nem nagyon tudták, mert a háton fekvéstől nagyon rosszul lettel. Először csak leizzadtam, majd alig kaptam levegőt, és persze csatlakozott hozzá egy erős hányinger is. Nagyon ciki volt. Úgy néztem ki utána mint aki most jött tusolásból.
Kenéz a méretei alapján legalább egy héttel nagyobb és most a 36. héten 3300g-ot saccoltak. Mekkora lesz a csemetém mire kibújik? Persze itt lehetnek eltérések is, de akkor is bennem van a félsz. Bár lehet egy nagyobb babót könnyebb megszülni, mert jobban vonza a gravitáció.?

No majd kiderül.

Kentet is levették és meg is vizsgáltak. Azt mondta a doki, hogy C: 2100 es de jó egy ujjnyira már nyitva vagyok. ÉS nem is baj, hogy már most elkezdődött a nyíldogálás...de azért pihenjek.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 05, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Ipa,és Apuka!
Hatalmas gratula a Gyönyörű Kislányotokhoz!!!!Sok boldogságot sírásmentes napokat és sok tejcsit Kívánok!!!! Puszi

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 05, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma hajnalban 3.50-kor megszületett Rosemarie Dorothea. 4080 gramm, 51 cm. Rosi és anyukája egészségesek! Gyors menet volt, gátvédelemmel, fél óra alatt kibújt.

az apuka
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 05, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma hajnalban 3.50-kor megszületett Rosemarie Dorothea. 4080 gramm, 51 cm. Rosi és anyukája egészségesek! Gyors menet volt, gátvédelemmel, fél óra alatt kibújt.

az apuka

A hozzászólás legutóbb IPA által 2010, Aug. 12, 14:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 05, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Túl vagyunk a mai védőnénin. Minden rendben. Bár a vérnyomásom kicsit magas volt magamhoz képest...de tudom is az okát. Mivel a helyettesítős védőnéni megint egyel több hetesnek írt, mint amennyi vagyok. Holnap meg majd magyarázkodhatom az NST-nél.

Azt nem is meséltem, hogy tegnap kigyalogoltunk a szakrendelőbe(fél óra tőlünk) Hankival, hogy ráírják a beutalómra a naplószámot meg mit tudom én mi kell még, hogy mehessek vérvételre. Erre szabadságon vannak. Így még ott sem voltam, mert majd holnap talán sikerül ezt is ráiratnom és hétfőn megyek vérvételre. Jajj de macerás már minden.
lombikbaba

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 05, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drukkolok ám mindenkinek!!!!

Juczy
Jó olvasni a soraidat!

Képfelrakás
Először valamilyen netes albumba kell feltenni...
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 04, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juczy. Örülök, hogy jól vagytok és szépen gyarapodtok.
Akkor te is a szerencsések közé tartozol és gyorsan világra jött a babód.

A 2:1-ben állapotban lévőktől kérdezem, hogy vagytok?
Én már egyre türelmetlenebb vagyok és szeretnék már szülni. Persze tudom, hogy annak is eljön az ideje, és még két hetet legalább ilyen formában kellene tölteni. De kikészít ez a sok macera. NST, Uh, védőnő, nőgyógy vizsgálat. Szóval sehogy sem jó már.
Bocsika a sok nyafiért!
Juczy

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 04, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Bocsi hogy csak most....jöttem egy kis beszámolóval.Kicsicsillag szépen gyarapodik...már 3285g 53cm...ahhoz képest hogy 2400g és 49cm hoztuk haza.Egész nap eszik,alszik,mosolyog,és telerakja a pelust:)Nagyon jó kislány:)Látom lassan mindenki kettéosztódik:)Szorítok mindenkinek lányok!Remélem olyan gyorsan és könnyen szültök majd mint én!Egyébként én nem szedtem semmit hogy olyan szülésem legyen mint amilyet megálmodtam...4 emeletes házban lakunk ahol nincs lift és a lépcsőzés megtette a hatását:)Szülni nekem térdelve és guggolva esett jól nagyon sokat segített a gravitációSmile+ a lányommal is megbeszéltem hogy segítsen anyának úgy látszik hallotta:)És persze 3 óra alatt megszültünk:)Ha esetleg simán szültök próbáljátok ki hátha nektek is segít!Raknék fel képet de nem sikerül,segítsetek!Szép napot mindenkinek lányok:) Hello
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 04, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Ipa, olvastam a habitun, hogy nem indotották el a szülést tegnap. Mikorra tervezi a doki most?

Bant, minden rendben?
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 03, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szopitea: Nem kezdtem még el. Majd csak a szülés után. Akkor is a miluzant, bár ez nem olcsó. Viszont a másiknak nem nagyon bírom az ízét, és Hankinak fájt tőle a pocija.
No meg majd a homeosbogyit, is szopogatom.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 03, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana: Nekem is az a kezem zsibbad amelyik oldalamon alszom.

Fürdetés: Nekem sem mutatták meg Hankinál a kórházban. Az anyukám volt itt az első fürdetésnél ő segített, hogy hogy mint csináljuk. Annyira bátortalan voltam és féltem, hogy víz éri a köldökcsonkot, hogy a férjem fürdette egyedül. Sőt a köldökcsonkot is ő ápolta.
Egyébként mi sem fürdettük Hankust mindent nap, mert utált fürdeni. Szerintem a kórházban ez a csap alá tartok fürdetés nem jött be neki. Próbáltunk mi mindent, hidegebb vizet, melegebbet, kevesebbet többet.....de volt vagy 1 éves mire élvezte igazán fürdést.
Kenézzel is lazábbak leszünk. Nem fogok minden áron este fürdetni, pláne ha estére hulla leszek. Akkor valószínűleg ő nem fog fürdeni, mert hát Hankinak muszáj.
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 03, 08:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adriana,
Megvan a 38. hét is! Play Sport Puszi (Szerintem kihúzzuk 16.ig)

[^]  
Vissza az elejére
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 03, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ipa!
Hatalmas drukk mára!!! Puszi

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 02, 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bogi,
7 lombik... hát Neked sem volt könnyű az utad! Így persze érthető a prof hozzáállása. De drukkolok, hogy gyorsan tágulj és összejöjjön a hüvelyi szülés.

Gree-hez hasonlóan nem a szülés volt a rossz nekem, hanem ami utána jött. A hormonok tánca sem volt kellemes, lehet, hogy ezért is borultam ki a gyerekágyas osztályon. A barátnőm 5 évvel korábban szült a klinikán (lombikos ikreket), őt is kiborította az ottani légkör, annyira, hogy a nagyobbik babával saját felelősségre hazajött, a kicsit meg látogatta, amikor csak tudta. Vizernél szült ő is, aki ezt a dolgot maximálisan támogatta.

Gree,
köszi a drukkokat. Én meg szorítok, hogy Hanki szülinapja jól sikerüljön és az öcskös csak utána akarjon kibújni.
Én sem zsibbadok.

Adriana,
nekem is a védőnő mutatta meg a fürdetést. Kórházban egyébként nem kádban fürdették, hanem csap alá tették. Persze a VIP szobában volt kiskád...
A védőnőnk a fürdetéssel kapcsolatban az új trendet követi: nem jó a gyerek bőrének a napi fürdetés, elég hetente egyszer-kétszer. Ezen nálunk főleg a nagymamák hidaltak le, én már hallottam korábban, egy német ismerősünk lánya szült pár éve és az ismerős szintén megdöbbenve mesélte nekem, hogy az unokáját csak hetente egyszer fürdetik. Szóval mi eleinte nem minden nap fürdettünk, a heti kettőt keveselltük, talán 3-szor fürdettünk hetente, de később mi is beálltunk a napi fürdésre. Persze most sem csinálok belőle lelkiismereti kérdést, hogyha egy-egy nap kimarad, igaz, ez ritkán fordul elő, mert szeret pancsolni.
Köszi a szorítást!
Ha Brigs-szel beszélsz, mondd neki, hogy hozzon képeket a legényről! Én még a nevét sem tudom... Sad

Üdv
IPA
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 02, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gree,
Nekem nem zsibbad.

[^]  
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 02, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bant, a tejserkentő teát a szülés után elkezdem inni, addig nekem nem ajánlották. Két hete beszéltem Brigsel, akkor jól voltak és szoptatott. A csecsemősökről nem valami jó véleménnyel volt, de nem beszéltünk sokáig, mivel a kisfia felébredt és már ment is szoptatni. Egy biztos, hogy a fürdetést nem mutatták neki. Szerintem, mi fogunk egy hónapra mérleget kölcsönözni a védőnőktől.

Ipa, Bant, Lombikbaba, köszönöm a válaszokat.

Gree, Nekem szokott zsibbadni a kezem, mindig az, amelyik oldalamon alszom.

Ipa, nagyon szoritok a holnapi naphoz. Úgy látom, hogy egyelőre egyik orvos se preferálja a túlhordást.

Én hivtam ma Fülöpöt (felvette a telefont, ez már nagyon jó hir Smile), nem irt fel antibiotikumot, majd a császár alatt kapom csak.
Gree

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 02, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA: Jó, hogy jelentkeztél. Akkor hiper-mega drukk holnapra. Könnyű és amennyire lehet fájdalommentes szülést kívánok neked én is. Valamint szépen varrott és nem fájó gátsebet.

Bogi:hankinál én sem a szülés miatt inkább a gátseb miatt izgultam. Sajnos lehet ez is lett a baj és azért kínlódtam vele. MOSt megpróbálok nem parázni tőle és hátha gyorsabban gyógyul vagy nem fáj majd annyira.

Csajok: Nektek is zsibbad a kezetek reggelre?
bogi30

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 02, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipa,
Professzor Úr nem akarja, a hét lombik miatt....(félti a Gyereket)Csak akkor lesz spontán szülés ha gyorsan tágulnák,és Ő nem érne be időbe.Ne félj,drukkolok hogy gyors kevés fájdalommal járó gyönyörű szülésed legyen.Érdekes Én nem izgulok,ilyenkor elgondolkodom hogy tuti azért mert még nem tudom mi vár Rám,Te meg már pontosan tudod... Wink Laughing Gyerekágyas osztály:Majd csak kibírjuk valahogy,most már elég hamar kitesznek a kórházból,az a 3-4 nap meg a Lányaink bűvöletébe telik majd. Cool Laughing Annyira várom Én is már... Very Happy Very Happy Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
IPA

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 02, 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi,
igen, be vagyok tojva rendesen.
Nekem az volt, de már mondtam, hogy hétvége volt, nem volt főnökség, a csecsemős főnővér normális volt, megmutatta, hogy kell a mellemet masszírozni. Meg Te a prof betege vagy, azokhoz biztosan másképp állnak hozzá. Nem akarok itt negatív gondolatokat ébreszteni. Amikor a terhespathológián feküdtem 2008-ban szülés előtt, volt ott egy nő, aki a másodikat várta és leszólta nagyon a gyermekágyas osztályt. Én magamban azt mondtam, hogy nem lehet valaki ennyire kényeskedő. Utólag megértettem, hogy igaza volt. Persze 2,5 év alatt sokminden változhatott.
Hogyhogy mégis császár? Ha indítják is, akkor is lehet belőle hüvelyi szülés. Ld. engem. Very Happy
Jázmin súlya tökéletes, biztos formás baba lesz, vagyis már most is az.

IPA
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő
3 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés