Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2008-as tavaszi babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 59, 60, 61  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
evinene

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 15, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

Csak gyorsan bekukk...
Nikolette kislánya miatt

Nikolette Boldog 1.szülinapot Nikinek Exclamation Exclamation Exclamation

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 15, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nikinek nagyon boldog első szülinapot kívánunk!! Partytime Szülinap Partytime Hello
[^]  

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 14, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arahel, lesz még jobb is Wink

Jól eltűntem én is, de ezerfelé rohangásztunk, aktív phenés volt, vagyis éppen most próbálom kipihenni a húsvéti rohangászást. Smile
A fiúk mamáznak, fucsa is a csend, nem riasztják fel a csajt, és én is látványosan tudok takarítani, vagyis látszik, hogy pakolok teszek-veszek. Nincs aki felfordítsa a lakást. Bár mondjuk tegnap este Fruska is belehúzott a rámolósdiba. Smile Helyesen fogalmazva, nem 3gyerek lövi szét a lakást, csak egy. Smile

Megyek is gyors befejezem a házimunkát, aztán nekivágunk hugival a csavargászásnak, hálaisten annyi kaját sikeredett hoznunk, hogy nem kell a héten nagyon megerőltetnem magam.. (meg eléggé el is vagyunk telítődve, bár a házisonkát egyszerűen képtelen vagyok megunni )

Fruska is kapot thúsvéti nyuszipénzt, mivel ő még nem csokizik, így inkább pénzt kapott.. Hát sikerült leapasztani a cipőboltban... Mondjuk jó áron vettem neki szandit is, meg cipőt is... Asso a szandi, 5300-ért vettem, a neten 5500-ért láttam, így jó ár érte. Ráadásul végre sikerült nem velúr bőrt kapni, ezt sokkalta könnyebbb kezelni. A velúros szandiktól kivert a víz, mivel elég 1* belekajtatni vele a porba, homokba, aztán hiába van tisztító habom, sosem lett makulátlan..

Tartozok én is tortás képpel, fel kéne tölteni... de a gép sincs itt, ráadásul kábel sincs hozzá, mert nem enyimmel lett fotózva..

A húsvét jól telt, Fruska nyuszifüles hajpánttal kábította a vendégeket. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
arahel

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 13, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép húsvétot Mindenkinek!

Képzeljétek, kezd normalizálódni az életünk! Egy csomó könnyebbség van a korábbiakhoz képest. Például sokkal jobban esznek mind a ketten, Sebő egyre ügyesebbe eszik egyedül. És Kele is!
Tegnap és ma végigalhattam az éjszakát (csupán ötkor kellett bemenni Keléhez, de az már végülis reggel)!!!! Három év óta először!
Aztán, mostanság reggel nem sírással ébred, hanem szépen elbeszélgetnek Sebővel. Mint a kisgalambok. Sebő olyan szavakat mond neki, amiket Kele is mond, és úgy, ahogy Kele tudja, és így válaszolgatnak egymásnak. A múltkor felébredt Sebő is, mikor Keller, hajnalban - és hajnali ötkor nekifogtak ugatni (Sebő: vava/Keller: vava- és így tovább) Kicsit meg is ijedtem, hogy ez így lesz reggelig, de szerencsére elaludtak valahogy közben.

Kialakítottunk végre egy egészen jó napirendet, ami már 3 hete tartható, és nem kell idegbajt kapnom kétpercenként. Sőt, kifejezetten kiegyensúlyozott és energikus vagyok. Ennek több oka lehet, de a két legfontosabb, az az, hogy nem szoptatok, így nem állok hormonhatás alatt, a másik, hogy (talán épp a hormonok híján) végre nem fáj a gyomrom a vitamintól, így szedek multit.

Egészen új ember lettem.

Én is megállapítottam, hogy az 1 év körüli gyerekek a legédesebbek. Estembe jutott a minap, mikor Sebő ilyen kis pocakberci volt, emlékszem, nagyon édes volt, és most Keller (Keller úrnak hívjuk mostanában) is, nagyon csókolivaló. A minap mi is megmértük: kis híján 12 kg. De szerintem nem látszik - nem kövér, csak "segges-pocakos"

Legyen szép napotok! Sun smiley
Ginamano

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 12, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden 1 éves szülinaposnak Boldog szülinapot így utólag is!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Ginamano

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 12, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ármin első tortájával:
[^]  
Ginamano

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 12, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!
Boldog nyuszit mindenkinek!!

Végre idejutottam!Ezer ,ezer bocsi mindenkitől!

szóval megvolt tegnap a "nagy" buli!jó volt, Ármin nagyon édi volt, örült az ajándékoknak.
Pénteken sütöttem, főztem, aztán tegnap délután 4kor lemondták sógornőmék meg anyósék,hogy nem jönnek,mert betegek lettek...örültem..mert addigra már kész volt a szombati ebéd,meg a süti is sült...na mindegy...akkor nagyon ideges voltam...de aztán lehiggadtam.tegnap reggel felhívtam mindenkit,hogy akkor mikor is jönnek?hát...délután 3-4körül(mindenki)hurrá...
anyuék jöttek pontosan 3 után, aztán 5 körül apuék, stb...szóval az utolsó vendég(családtag) fél7re ide is ért, és persze mindenkinek mondtam,hogy délután barátnők is jönnek, szereteném,ha a család addigra lezavarná a köszöntést..és hogy a GYEREK 7KOR fürdik!!persze ezt is kihangsúlkyoztam ....

7kor pofátlannak éreztem magamat de a gyerekem már fél7kor majd összeesett és elaludt...így elkezdtem pakolni, a játékait meg amiket kapott a helyére..éreztetve mindenkivel,hogy mindjárt fürdetünk....
apa engedte a vizet, és elkészítettem a tápit meg a pizsit..stb..apa bevitte fürödni...addig ra elmentek,mire kész lettek...
szóval jó volt..csak mindenki nagyon későn jött..na mindegy....
Pozitív és negatív érzelmeim voltak az ünneplés alatt.

teszek fel képet is ha tudok:)

Gina
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 08, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy hova megyünk? Mindenfelé.. Wink
Ált. a játszótérre megyünk le, csak azt nem értem, miért kell lassan növő fával beültetni??? Alig van árnyék, bár azért akad az is, csak ilyenkor sok gyerek osztozik.. bár most még kevesen jönnek le délelőtt.. Ha nem játszótér, akkor ügyintézés, minden napra jut valami tennivaló, bár ilyenkor inkább a gyerekülésben szottyadnak.. vagy csak sétálunk, Zsombi meg jön a mocijával melletünk. A múlt 7en meg eljutottunk egy gyerekbarát duriba is Wink
Niko, és ezek a belógatós ernyők??

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 08, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló, köszi az ünnepelt nevében is..
Megyek, mert nincs időm, délután jövök bővebben..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
LolliMom

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 08, 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon boldog szülinapot Fruzsinak!!!! Smile

Most csak ennyire futotta az időmből, de majd jövünk és akkor mesélek...
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!!
Niko, előre is köszi Wink
Pont most nosztalgiáztam, hogy éppen egy évvel ezelőtt a klinika ambulanciáján vártuk 10 percesekkel, hogy felvegyenek.. Ami nagyin nehezen sikerült. És utólag igaza is volt az osztályos flegma dokinak, hogy itt ma nem lesz baba.. Hát nem lett, Fruzsi bizti nem mert kötekedni a dokinénivel, így szépen megvárta a másnapot, és 25 perccel éjfél után ki is bújt..
A buli ma lesz, kaja félig a torta meg teljesen készen van.. Én is, mert ahogy el akartam altatni Zsombit, hallom, hogy valaki neszezik a szobában. Fruska jó ideje ébren lehetett már, de mivel ki tud mászni az ágyából, szépen kimászott, és nekifogott játszani. Smile Zsombit most próbálom lediktatúrázni egy kis szunyára..

A fogam tegnap lett készen, most pénzt gyűjtök 3 db tömés-cserére. És a fehérítésen is filózok, bár nem tudomm mennyire károsítja a fogzománcot, meg van elöl külső tömésem is, fene tudja, hogy azt is fehéríti-e vagy akkor megint lehet csereberélni..

Vonalzókat meg nem látom megint. Sad

Megyek, mert gyilok van a szobában....

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
LolliMom

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 03, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1 évvel és 5 perccel ezelőtt Chris rám nézett, mosolygott és azt mondta : "Kislány!" Smile
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 03, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arahel, na látod, megy ez ! Wink
Nálunk 21 hónap van a két kicsi között, de ők is le tudnak meríteni...a nagyról nem is beszélve... Az első terveinkben 4 gyerek volt, azonban most úgy gondoljuk, hogy elég ennyi is.. Azt hidzem, ha a 3. is fiú lett volna, akkor is így éreznék. Egyszerűen nem bírnék el több gyereket sem anyagilag/sem idegileg... Bár ha esetleg becsúszna (bár úgy vélem ilyen csak akkor következhetne be, ha akarnám, hogy becsússzon), persze megtartanánk. De most gondolni sem mernék még1 kisbabára..

Lollikának pedig nagyon boldog 1. szülinapot!
[^]  

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
arahel

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 02, 15:06    Hozzászólás témája: Boldogság Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Képzeljétek, megkaptam a jutalmat az elmúlt 3 hónap szenvedéseiért és küzdelmeiért! Very Happy Kb azóta próbálom egy húron pendíteni a gyerekeimet, vagyis nem megbolondulni a különböző igényektől, és rosszaságoktól. A korkülönbségük ebben az időben lett kritikusan nehezen kezelhető. Na.lényeg a lényeg, megvan a megoldás!
Néptánc!!!!
Táncolni eddig is sokat táncoltunk, és zavart, hogy az egyik moldvai táncra valaha tudtam táncolni, most meg nem. Gondoltam, keresünk valami videót a neten. Hát, pont azt nem találtuk még meg, de megnéztünk néhány másikat. Először mindkét gyerekem elmélyülten nézte. Keller az ölemben ült, ritmusra ráztam a fenekét a lábammal. Amíg csak tartott a zene, el sem akart mozdulni, sikongatott nagyokat. (Máskor az van, hogy felkéredzkedik, aztán le, és így tovább fél délelőtt.) Sebő egyszerre csak lepattant a székről, elkezdett hasonlóan lépkedni, mint a táncosok, meg táncolni, ahogy ő szokott, forogni, tapsolni. Laughing
később Keller is nekifogott forogni a zenére. Végül együtt is táncoltunk egy jót. Kellert felvettem, Sebőnek meg fogtam a kezét. Jól elszórakoztunk, ülni is tudtam, mikor akartam, Keller is megkapta a "mammába bújunk"-adagját, el is fáradtak. Délben aludtak, mint a bunda, délután kipihentek voltak, lehetett kezelni őket!!! Boldog vagyok! Baby smiley
És ma is bevált ez a délelőtti program. És olyan édesek, ahogy táncolnak. Azonnal táncra perdülnek, ha zenét hallanak. És Kele is olyan ügyesen lépeget, forog meg tapsol! Engem is teljesen kicserél ez az élmény.
Délután játszótér.
LolliMom

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 02, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello! Smile

Ráhel: Megértem az aggodalmaidat fogmosás ügyileg. Jobbat sajna nem tudok mondani Embarassed Meg ha kioktatósnak tűntem akkor bocsi, utólag elolvasva kicsit annak látszik Embarassed Embarassed Bocsi! Rolling Eyes Embarassed
Óraátállás Lollinak mit sem jelent. 7helyett most 8, de inkább 9kor kel Shocked , úgyhogy tegnap a délutáni alvásból 18:30kor kelt Confused Shocked 21kor még kint sétáltunk vele Confused Ebből okulva ma 12ben lefektettem és most ébredezik, de most is csak azért mert közben hívtak telefonon. Szóval, lehet tényleg véglegesen áttérünk a napi egyszeri alvásra ha a kisasszony ilyen későn ébredő Very Happy , aminek én kiváltképp tudok örülni Very Happy Embarassed Razz Very Happy
Állatkertezést azért nem hagjyuk veszni, mive vasárnap is 20fokokat mondanak, úgyhogy lenapolva vasárnapra Very Happy Szerintem én jobban várom, mint Lolli Embarassed Razz
És igen, 1 év! Shocked ELképesztő!!! Tavaly ilyenkor már javában benne voltam, már 30 órája nem aludtam és tűrtem a hol 5perces hol félórás fájásokat Smile Visszagondolva azt mondom, milyen jó volt! Smile Megint szülni akarok:P Smile Embarassed
Niko: Ne már!!! Fel a fejjel! Továbbra is higgy benne! Bár biztos hiszel benne, de azért bíztatlak én is Wink Remélem a napsütis idő visszahozza a bizakodó jókedvedet Smile Wink

Lollici felébredt... Berregve, kisautóval a kezében, hálózsákban lépked ki a szobájából Smile Megyünk ebédelni, aztán játszizni Árminnal és Ginával:)
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 01, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló! Hello
Végre van mit olvasni, és reagálni rá! Smile Sport

Na szóval, fogmosás.. Fruzsinak hasonló készlete van, mint Lolli képén a 2 db-os kefe. CSak 3 dbos, Az első egy pink ( Smile ), amelyiken gumók vannak, ezt rágta egészen addig, amíg ki nem bújt végre az egyszem foga. Smile Azóta a 2-est használja, amin szilikon-sörték vannak, aztán, ha kibújtak a fogincái, akkor jön a 3-as verzió, amin már rendes sörték vannak. És persze ő is kapott "rendes" fogkefét, amit majszolgat, amikor a fiúk fogat mosnak. Nállunk nem jött be a tesó fogat mos, öcsi hagyja verzió. Így sajna le kellene fognom... De azért napjában legalább 1* (este) normálisan átsikáljuk, van amikor hagyja, van amikor nem.. A fogdokit kérdeztem, mert hogy végre már csak 1 alkalom van, és vége a nagykezelésnek, utánna jön majd az esztétikai fogászat, csak az meg lassan fog menni, mert mi is megéreztük ezt a fene nagy válságot. Így majd havonta 1-2 apróságot elvégez, és majdcsak befejezzük egyszer..
Sőt, Csucsut még most is nógatni kell, hogy menjen fogat mosni... Fruzsinak meg nedves textli pelus sarkával szoktam áttörölni az ínyét.. Smile Még nem harap. Wink

Jaj, LolliMom, már eltelt 1 év? Pont nemrég nosztalgiáztunk Csucsuval, hogy egy éve mekkora pocim volt... most is van egy kicsi, de elkezdtem teni ellene. Smile
Mit fog kapni Lolli??
Állatkert, mi május 1-je körül terveztük, de mivel apánknak akkor dolga lesz, vszínű nem merem 3 gyerökkel megkockáztatni Bpestet kocsival egyedül... Mert hazafelé ugyan fel tudnám kapni, de tuti kiidegelnének a gyerökök. Mindegy még meglátom, mi lesz, lehet, gondolok 1 nagyot, aztán uzsgyi. Smile Igazából attól félek, hogy feltörik/ellopják a kocsit, amíg állatkertezünk, bár nem egy nagy szám autó, nekünk mégis fontos.. Embarassed

Takarítás, nálunk megyeget, bár ehez jelentősen hozzájárul a gyerkőcök korán kelése, így mire suliba indulunk a napi melók egy része készen van. Persze van olyan nemszeretem munka, amit tolok magam előtt.. Embarassed Pl. én minden nap csinálok valami kicsit, ráadásul 7végére sosem marad semmi, így olyankor kimozdulunk, vagy meglátogatjuk a nagyikat...Napi 1,5-2 óra meló van, ezt szépen elosztogatom, van amit akkor csinálok, ha alszanak, van amit meg mellettük is lehet. Szerencsére szépen el tudnak játszani egymással, bár Zsombi most keményen az enyém korszakban van.. Huginak alig jut vmi játék. Smile

Betegség, a kissrácokon kívűl mindenki beteg, nekem lassan 2 hete folyik az orrom és prüszkölök, de mivel többnyire a szabad levegőn jön elő, gyaíntom, hogy allergia lesz mögötte... Fruska bronchitises, szerencsére az elején kaptuk el, így annyira nem kínozzák a tünetek, bár köhög sokat, de inkább nappal, éjjel még nem zavarta alvás közben a köhögés.. ÉS végre talátunk egy olyan gyógyszert, ami bent is marad. Viszont ugye enni megint nem akar, sebaj, szopi még van.. Bár sajnálom a méregdrága tápit kidobni, így ma abból főztem a kölyköknek a pudingot. Van egy íze.. Rolling Eyes

Niko, na nemár!!!! Tessék pozitívan gondolkodni, aztamindenit!!
Bár gondolom, ez most "csak" a car nap miatt volt. Nem olyan feladósnak gondollak én Téged...
Köszi a hiányolást... ezer doglom lenne, amit persze magamnak csinálok, dehát ilyen vagyok jön a tavasz, és elkezdek 1000 fordulaton pörögni.. Wink most éppen kelesztem a pogácsát. Smile pedig diétáznom kellene, de szerintem lesz, aki felfalja majd helyettem őket. Smile

Arahel, én bő 9 éve nem aludtam jót.. Smile Sőt mire a kicsik nem fognak kelni, addigra meg majd a nagy miatt nem fogok tudni elaludni, hogy mikor ér már haza..Smile Na jó, azért remélem lesz eközött egy pár év. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
arahel

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 31, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és boldog szülinapot Lollinak! Baby smiley
arahel

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 31, 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szörnyű éjszaka után rossz napunk volt. Sebő éjfél körül nekifogott sírni, és sehogy sem tudtam megnyugtatni, felsírta Kelét is, klassz volt. Rolling Eyes , végül be kellett vinnem őt magunkhoz egy kicsit. Rosszat álmodhatott. Két éves kora előtt egy időben gyakran volt ilyen, de azóta nem.
Hajnalban meg Kellerhez kellett, rohangásznom. Nappal pedig Sebő nem volt hajlandó aludni, úgyhogy most ott tartunk, hogy nincs nyugtom se nappal, se éjjel. Frankó. Ráadásul, ha nem alszik délben, tiszta dilinyós estére.
Fogmosás. Nagyon gyenge a fogzománcom, és ezt örökölhették, úgyhogy rettegek, hogy olyan sok gondjuk lesz a fogaikkal, mint nekem. Továbbá Keller vizes banánturmixot szokott inni, aminek a természetes gyümölcscukor-tartalma elég magas. Jó lenne, ha úgy lenne, de szerintem, esznek ők bizony olyant, ami cukros, még ha nem is csokoládét, és az a cukor ott van a fogacskákon. Persze, nem akarom, hogy megutálja a fogmosást. Mi is próbálkoztunk azzal az ujjra húzhatós fogkefével, de életveszélyes benyúlni Keller szájába. Akkor már inkább harapdálja a fogkefét! Különben úgy kezdődik nálunk a fogmosás, hogy először mindkét gyerek magának mossa meg, csak azután segítek rá, szóval, harapdálja előtte a fogkeféjét, azzal nincs gond. Arra számítok, hogy mivel látja, hogy a bátyja milyen szelíden hagyja, hogy mossam neki, ő is utánozni kezdi majd. Smile Ha bekövetkezik, beszámolok.

Jó éjt!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
LolliMom

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 31, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Végig nyomon követtelek titeket, úgyhogy nem is vagytok ketten Razz Wink Smile Csak nem volt energiám már írni így este. Most, hogy végre jó idő van egész nap kint vagyunk és élvezzük, ki tudja meddig tart. A lakáson meg is látszik Embarassed Rolling Eyes Szerdáig adtam magamnak haladékot, úgyhogy holnap nincs kegyelem kezembe kell vennem a seprűt és társait Vasalás Mosás Takarítás Crying or Very sad De tényleg muszáj, hisz szombaton jön a rokonság ünnepelni Very Happy Szülinap Partytime
Úgy látszik letűnőben van a betegségünk, amit múlt hét kedden szedtünk össze méricskélésen a rendelőben Confused
Ovi: Lollit már én is "bejelentettem" Wink
Apa nálunk is sokáig dolgozik most hogy megjött a jóidő, legkorábban 7kor ér haza, de inkább a 8órás érkezés a jellemző. Ilyenkor már sprintelnek Lollival a fürdőbe. Péntekre is úgy volt hogy nem megy be dolgozni és állatkertezünk a nagy napon, de hát nem fog összejönni, mert rengeteg a lemaradása Crying or Very sad
Ma, a délutáni sétánál megvolt Lolli első igazi esése. Felszántotta arcával a betont Sad Egy picit lenyúzta az orrát meg a szemöldökét. Ahogy felvettem csak jobban sírt úgyhogy vissza kellett tennem a földre. De az sem volt neki jó, úgyhogy kínomba már leültettem, ekkor elhasalt direkt és ő maga állt fel és futott tovább. A kis önfejű Smile

Ráhel: Szia! Smile Én is üdvözöllek Smile Nálunk még csak egy csemete van, aki pénteken már 1 éves lesz Smile És ő is bizony minden akadályt leküzd, úgyhogy lényegében egész nap egyást követjük, és amikor alszik csak akkor van "nyugtom".
Fogmosás ügyileg mi is a Nenedentet[^]   használjuk, nem igazán ellenkezik ellene, sőt tátja a száját amikor közeledek feléje. Nem tudom ti milyet használtok de ha kapna ő egy fogkefét amit rágcsálhatna?! [^]   Vagy egy zenélő fogkefét [^]   Lehet akkor talán nem ellenkezne. Meg most még nem fontos nekik a fogmosás, mámrint persze fontos, de nem az a cél, hogy lesuvickoljuk róla a piszkot, hanem hogy megbarákoztassuk őket vele. Szerintem... Embarassed
Az öltözködést Lolli sem csípi annyira, úgyhogy állandóan mondókáznimeg énekelni kell vele /neki közben. A vetkőzés az más, nagyon segítőkész Smile De szerintem ne csüggedj, kitartás! Ez csak átmeneti Wink
arahel

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszi, hogy befogadtok!

Ami a fogmosást illeti, egészen mások voltak a tapasztalataim a nagyobbik fiamnál, így rosszul esik a dolog. Nem tudom, időszaka van-e ennek az ellenkezésnek, Keller Úr (így hívjuk mostanság) minden ellen ellenkezik - az öltözés, a vetkőzés, az evés...Éppen mostanság kezd javulni valamit a helyzet.
Azért fogtam fórumozásba, mert egyre jobban lefárasztanak a gyerekek, és úgy érzem, egyre inkább kifognak rajtam. Nincs kitől segítséget vagy tapasztalatot kérni. Legalábbis személyesen.
Mostanság választottam el Kelét (ez is ő) teljesen - néhány napja, most reménykedek a jobb éjszakákban, és abban, hogy 3 év után egyszer csak végre majd átalhassak egy éjszakát elejétől a végéig...
Majd lassan adagolom az infót magunkról, különben hirtelen regényeket kellene írnom. De kérdezzetek!

Szép estét!
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!
Szia, örömmel fogadunk, bár mostanában sajna 2 személyesre apadtunk Nikoval.. Sad
Zsombi is hasonló korosztály, ő 21 hónappal idősebb a huginál... Ő is mászi,, ugrál, stb.. Végülis én nem tiltom annyira, de vannak tabu helyek, amit szerencsére megért, bár volt, hogy bünti járt, amiért felmászott a szekrényre..
Fogmosás, hát nálunk ez azért lazább, nem erőltetem, ő "megmossa" napjában többször is a fogát, este én is átdörzsizem neki kissé, és ennyi... Egy idő után nem fog ellenkezni, de most eleve ellenkező időszak van amúgy is nem?
Azért mesélhetsz kicsit bővebben is Smile
Fruska újra visszaállt a szopira, alig eszik mást, bár a krémtúrót (danoninó) ázsaszám enné..így most ezzel van teli a hűtő..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
arahel

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az én kisebbik fiam, Kelemen, ugyan még télen született, de (februárnak) igencsak a végén - csatlakozhatok?
Elöljáróban annyit, hogy van egy bátyja, Sebestyén, aki másfél évvel idősebb nála, és újabban válogatott rosszaságokat csinálnak együtt. Legfőbb gondom, hogy megtanult felmászni (szó szerint) mindenre, és felállni - a kanapén, a széken, az ágyon. Van, amit el tudok dugni, van, amit eltorlaszolhatok, de mindent nem. Nem tarthatom folyton az ágyban - különben hamarosan onnan is kimászik már...
Másik égertő gondunk a fogmosás. Egyszerűen nem akarja engedni. Ketten mossuk a fogát: a férjem lefogja, én meg mosom. Ez nagyon nem jó, de valahogy meg kell mosni. Mit javasoltok?
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 29, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello, semmi gáz..

Ovi, hűha, jó előre biztosítod a helyet, bár én is szóltam, hogy F is oda fog menni.. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 26, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niko! Na végre. Gondolom ő is megkönyebbült, vagy még mindig be vannak fent durranva a fogacskái?
Enni eszik, de így meg aztán elég nagy malajt csinál maga alá.. Így hiába vikszolom a lakást, a konyhát napjában többször is fel kéne nyalni, bár már ebben is kezdek gondolkodni, hogy este megint újra ganédomb lesz, viszont nem tudom nézni, hogy morzsa van a földön... Bár azért a régi tisztaság mostanában nem nagyon jön össze, bár ősszel majd több időm lesz mindenre, Zsombi ugyanis megy az oviba. Tegnap el is mentem kicsit udvarolni az oviba, mivel nem körzetes ovi. De megnyugtattak, hogy ott lesz a helye Zsombinak! Hát őszintén szólva alig várom, hogy menjen, mert látom, hogy a mi társaságunk nagyon kevés neki, tegnap is ment volna a kiscsoporttal játszani az udvarra, szombaton nyílt nap lesz, sztem viszem őkelmét. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 25, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Nem is tudom, mikor voltam utóljára beteg, de most aztán annyira náthás vagyok.. Szerencsére lázam nincsen, viszont percenként prüszkölök, és állandóan folyik az orrom.. Sad
Ez azért is gáz, mert ilyenkor nem lehet puszilgatni az aprónépet, Csucsut amúgy se lehet, de a két kicsit még lehetett nyúzni.. Most teázgatok, hátha hamar elmúlik, viszont gőzöm sincsen, kitől, vagy mikor kaptam el..

Fruska szája továbra is zárva, bele sem tudok kukkantani, de valószínű egyenlőre túl van a fájdalmon, eni meg szó szerint disznó módra eszik. Néha kanalazhatok neki, többnyire nem, így ált. falatkákat kap, amit most már nem kézzel töm a szájába, hanem ráhajol a tálcájára és benyalja, közben meg szürcsög, röfög... Ha nem a saját szememmel látom el sem hiszem, hogy ilyet tud, Csucsu éppen látta, így apjuk is csak azért hitte el, mert Csucsu is mondta, pedig nem vagyok hazudós...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 24, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niko, Sad Sad Sad, látom Niki is megszenvedi ezt a fogzást...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 24, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!
Niko, biztos elvitte a cica. Wink
Vgére átszakadt F ínye, így már volt 1 foga, errefel szegénynek annyira beduzzadt az ínye, hogy megint nem látszik, csak a kis csík az átörésnél, nagyon elegem van már belőle, bár ma még nem tudtam belesni a szájába. Valószínű, h javulhatott a helyzet, mivel éjjel, rá eddig csak betegségkor jellemző módon, 1/2 3-kor kelt... Meg is riadtam, hogy beteg, de inkább kevésbbé fájhat már az ínye..
Mostanában apánknak is sok a munkája, így szegény szinte csak aludni jár haza.. Sad Lassan én is elkezdem böngészni az állás hirdetéseket, bár jövő tavaszig jó lenne itthon maradni..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 19, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

LolliMom, köszi..Wink de lassan a gyetya többe lesz, mint a torta..Wink

Niko, addigra már kész volt a kaja, csak mindent bont és bont ez a gyerek. Ráadásképpen összefirkálta lila zsírkrétával a sárga falat...szóval idén biztosan ki kell festeni a lakást.. bár ráfér, mivel 4 éve volt..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
LolliMom

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 19, 00:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és Zsuzska, Boldog Szülinapot! Smile

Grrrr: Timikének is Nagyon Boldog 1. Szülinapot! Smile
LolliMom

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 19, 00:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tűntem/tünk el, csak kevés az időnk.
Sajna, most viszaolvasni nincs erőm; csak átpislogtam őket gyorsan.
Fogtémábn nálunk 2 felső fog áttört de jön a másik kettő is, csak hogy szimmetrikus legyen Smile Haláli így; lent a két első metsző bújt ki, fent meg jobboldalon az első és második metsző Smile
Úgy másfél hete kiköltöztünk a nappaliba, azóta Lolli egyszer sem ébred, vagy ha meg is ébred mire odaérek a szobaajtóhoz visszaalszik, de ez is csak az első 1-2 napban volt így. Szóval nézegetjük a gyerekágyakat, ugyanis Lolli nem komálja a kiságyát olyannyira, hogy még játszani sem hajlandó benne, csak sírni Shocked Nem tudom miféle trauma érhette ott, hogy ennyire utálja... Valószínű egy kihajtogathatós, kinyitható ágyat fog kapni, mert a mi ágyunkhoz -amin most terpeszkedik a 70valamennyi centijável- talán az hasonlít a legjobban. Valami ilyesmit: http://noya.hu/files/products/123_2.jpg
Amúgy Lolcsinak se volt ma valami jó napja, illetve dálutánja. Engem is dühít már ez a szél, na a hétvégi beharangozott havazásról nem is beszélve :S
Gina ma volt Árminnal baba-mama jógán. Tetszett nekik nagyon, úgyhogy jövő héten kipróbáljuk mi is. Ármin már nagyon profi a járkálásban. Lolli most a napokban fejleszti tökélyre. Szülinapján már 6foggal fog futni a tortájához Smile
Ahogy átböngésztem gyorsan soraitokat, úgy látom mindenki jól van, "csak" fogak szekálják a lányokat. Ennek örülünk! Wink
Most megyek, mert holnap jön hozzánk pár napra anyum és a nővérem, úgyhogy holnap még sok mindent kell csinálnom és nagyon korán kelek. De ennek ellenére is nagyon várom őket! Wink Smile

Jó éjszakát mindenkinek! Smile
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 17, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niko, én azért remélem, hogy ennyi is elég lesz.. Bár abszolut nem értek ehhez..
Ezt a kiságyat anno Zsombinak vettük, mert a régi kölcsön ágyunkat eladta az, akitől kölcsön kaptuk, bár szivesen megvettem volna.. mindegy, a régebbi rácsos ágyunk, ami anagyiknál volt szintén kölcsönbe, na azt se tudtuk kiszedni ,csak nagy erőlködések árán.. most a nagyiknál utazóágy van, teljesen bevállt, főleg, hogy nyáron kintvagyunk a nyaralóban, oda meg könyebb ezt összecsukni és cipelni, mint a faágyat..
Most meg nem a hagymát pucolja ez a kölök a frissen porszívózott szőnyegen???ÁÁÁÁ

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 17, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niko, hagyományos régi rácsos kiságyunk van, ebből 2 db pálcát lehet kiveni középen.. így nem esik le, viszont a résen ki tud mászni. Anno Csucsuét meg le lehetett engedni félárbócra.. megyek, mert odaég az ebéd..majd jövök még

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 16, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt nem is meséltem (ha mégis akkor bocsi), hogy átrendeztem Fruska szobáját, merthogy Zsombi átköltözött estére Csucsu ágyába.. Smile Sokkal világosabb lett, még egy játszó sarok is lett benne. A kiságyát letettem a legalásó pozícióba, a rácsot is kivettem, íg mostmár hugi szabadon garázdálkodik benne. Reggelente rendre át4kézlábazik hozzánk, bár útközben még jól megbúbolja Csucsut is, így őt se kell keltenem, azért nagy kár, hogy mindezt rendre 1/2 6 körül teszi..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 16, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Grr, végre Te is jelentkeztél, remélem most már minden okés.. Smile

Niko, hát jó kis ramazuri volt, a gyerekek nagyon élvezték, mi is. Nem fáradtam el, csak a szokásos mértékig, ráadásul ugye a rengeteg koszos edényt csak bevágtam a Mariskámba, keresztfiam bekapcsolta, és ennyi.. Aztán egész este itt dicsekedett, hogy ő mosogatott el.. (mármint a keresztfiam Wink szám szerint a 3. számú, mert ebből is több van, egész pontosan 3 db keresztgyerek, ebből 3 fiú, szóval sok a tesztoszteron körülöttem )
Ugye az egész úg kezdődött, hogy elvittem Csucsut hegedüni, apjuk meg vigyázott a 2 kicsire, hát a leányzó csináltegy akkora csomagot neki, hogy még a haja is cuccos lett. Így megvolt Fruzsi első tusolása is, baromira nem élvezte..
Fogunk még mindig úgy áll, szerintem gumiból van az ínye, hogy így nyúlik...Sad
Az éjszakák elég nyugisak, bár a 2 ébredés így is megvan, de az eddig is volt többnyire..
A kép jó...és annyira kék szeme van Nikinek, hogy csak lesek. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
grrrrrrr

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 13, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A héten elkezdtünk járni! De most láz, köhögés, takony is bejött. Mivel nem nyugszik napközben, hanem mászkál, ezért nem is nagyon megy lefele a láza.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 59, 60, 61  Következő
5 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés