Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2006-os nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 543, 544, 545  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pipi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát, sok gyógyszert szedtél a siker érdekében. Igen, sok minden múlik a jó orvoson. Én nem merem előbb mondani Anyuéknak, mint Anyóséknak, mert az igazságtalan. Úgy gondoltuk, Karácsonyi ajándéknak mondjuk meg. Tök jó meglepi lesz! Egyetértek veled abban, hogy addig nem szabad sem lakást rendezni, sem venni ezt-azt, míg az ember nem jut el a 6. hónapba. Babonából. Nem?

A dokim nem küldött el vérvételre. Az utrorol azt olvastam, hogy ártani nem árt, viszont segít ha gond van a beágyazódással. Hogy biztos-e? Nagyon remélem, mert már 4 tesztet csináltam, mind pozitív. Meg azért is gondolom, hogy ilyen görcs mellet fura, hogy nincs vérzés. Semmi. Szóval én biztosra veszem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nekünk volt closty, volt Menogon injekció, meg Menopur injekcio, meg inszemet is csináltak, ez lett volna a 2. inszemem, de nem került rá sor.
Nagyon sok helyen megfordultam, ahol csak kisérleteztek rajtam, ha a Wanga nem mondja meg az orvosa nevét, akkor talán még mindig a clostyval küzködnék.

Anyuéknak én a 6. héten mondtam el, ők ugy is észrevették volna, és igy is már sejtették. De nagyon megható volt az egész én el is sirtam magam.

Anyóséknak, meg a többi rokonnak, egy hete mondtuk el, de ők is örültek.

Anyukádéknak nyugodtan elmondhatod, de az anyósékkal várjatok, mert akkor rád száll ha olyan.

Az én anyósom azóta megvan örülve, már lenyomom a telefont ha ő keres. Lehet hogy bunkó vagyok, de nincs kedvem hallgatni hogy ezt kell venni azt kell venni, ki kell festeni a lakást, átkell rendezni a szobát, stb. Majd én meg a párom mindent elintézünk amit jónak látunk.

Vért nem vett a dokid? Mert abból kiderülne rögtön hogy biztos-e, de az biztos, meg hogy milyen a progi szinted, nem biztos hogy kell szedned, ha jó.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pipi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és mi is vártunk 1.5 évet, closti nélkül sehogy sem ment.
Vissza az elejére
Pipi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Abszolút egyetértek, már ami az anyóstémát érinti. Erre én is nagyon érzékeny vagyok. Jo, ma megyek is a Mammut-ba, tervezem, hogy keresek könyvet. Olyan furcsa ez az egesz! Hétvégén látogatom meg a szüleimet és olyan nehéz lesz visszafogni magam, hogy ne mondjam el! Pedig muszáj lesz! Gondolom Ti is így vagytok ezzel. Nálatok már tudja a család? Az ember fél előre inni a medve bőrére. Képzeld, én a 33. napon elmentem a nőgyógyászomhoz, kicsit ciki volt, mert rájöttem, hogy túl korán volt. (Mind a 4 tesztben az állt, hogy ha pozitív, akkor keresse fel orvosát. Én megtettem.) De legalább kaptam Utrogestánt, aminek nagyon örültem, mert így talán a progeszteronnal nem lesz gond.
Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Első baba, kerek 2 évet vártunk rá. Most nagyon örülök, de még jobban örülnék, ha már ez a fránya hányingersdi és hányások elmúlnának, mert ez iszonyú. Van jó oldala is, legalább nem hizok.

Olvass sok könyvet, vagy a neten is vannak oldalak ahol tudod nézni ami érdekel, pl: Terhesség.lap.hu-n, babaszoba.hu-n stb.

Vegyél kismama magazint, vagy a különszámát a 9 hónapot. Sok érrdekes dolgot találsz majd benne.

Férjem már mondta hogy én a végére olyan szakképzett leszek, hogy az egész családnál én fogom osztani az észt a nagymamák helyett. Inkább legyek felkészült mint hogy az anyósék mondják meg mit csináljak majd.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pipi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Goofyka!

Köszönöm gyors válaszodat! Vitaminokat már most tömöm, igyekszem mindent jól csinálni, bár tapasztalatom még nincs. Nálatok hanyadik baba? Én is gratula, hogy már az első harmad vége felé jársz!
Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tündi ne izgulj minden rendben lesz. Hát ha a hányás elkezdődött akkor szerintem nem uszod meg a 12. hétig.

Moro oké csak már megijedtem, ugy eltüntél. Drukkolok a vizsgáidhoz, és az erdményeidhez pedig gratula.

Pipi
GRATULÁLOK!!!!!!!! Nagyon jó, örülök neked. Ha pozitivat teszteltél az már biztos, igy nem tévedhet.
Üdv itt, irj majd sokat nekünk.
Normális a hasi görcs, még egy darabig fogod is érezni, ne aggódj emiatt. A szervezeted most állitja át magát a terhességre, most olyan ugy müködik minden mintha ugyanugy megjönne. Szedjél Elevitet, v Maternát mindenképpen, hogy szépen fejlődjön a baba odabent, és nagyon vigyázz mostmár magatokra, mert az első 3 hónapban fejlődik ki a baba idegrendszere, szervei stb, most a legérzékenyebb a külső hatásokra.
És ne idegeskedj.

Wanga?
Pipi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Lányok!

Már hónapok óta olvasom a "clostis babavárók" c. topikot, és meg kell köszönnöm Nektek (náhányótokra emlékszem onnan), hogy segítettetek Nekem. Én is clostit szedtem, de csak egy hónapig, mert szombaton pozitív teszt lett próbálkozásunk eredménye. Sok tanácsot kaptam a fórumokból, és nagyon jónak tartom, hogy indult ez a nyári-babás téma, szívesen csatlakoznék én is. Elkiabálni nem szeretném, mert ma még csak a 35. napon vagyok, remélem kitartok Veletek! Kérdésem lenne hozzátok. Szerintetek normális, hogy kb. naponta 5-6 alkalommal összehúzódik a méhem, és kb. 40 másodpercig görcsöl. Nem kis mértékben, legtöbb esetben össze kell görnyednem. Ti is tapasztaltatok ilyet az elején? Aggódom emiatt.

Sziasztok, maradunk kapcsolatban!
Pipi
Vissza az elejére
tündi12

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!
Köszönöm a fogadtatást!
Wanga!
Mit modtak az uh-n?

Én a debreceni kaáliba jártam, a Bodnár dokihoz.
Kicsit rosszul vagyok egész délelőtt hányram, ami eddig nem volt. remélem nem is lesz többet, mert utálok hányni. Holnap megyek dokihoz, remélem minden ok lesz. Félek egy kicsit, mert sokaknak mikor mennek a 8 hetesre nincsen szívhang. Crying or Very sad Hát remélem minden renben lesz, csak én aggódom túl.
Puszi
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 23, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vagyok, csak passzív üzemmódban.

Szakdolgozat leadásom van nov. 30-ig (dec 5-ig max.) és nem állok valami jól vele Mad

Utána jövök!

Annyit azért, hogy ma voltam a genetikai UH-on és vérvételen, minden ok eddig, édes a babóca, kemény 6 cm Smile
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 22, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziazstok.

Na hát azt hittem ez a topik már nem is fog mükődni, de hát azért csak felsorakozunk.

Wanga végül hány babád lesz? Izgulok nagyon.

Tünde gratula neked is, látom nálad ikrek lesznek, megküzdöttél értük, mostantól nagyon vigyázz. Én is a Kaáliba jártam szintén Kovács Péter dokihoz, a második inszemet csináltuk volna, de idő előtt eldurrantak a tüszők és spontán jött létre.
A védőnőhöz még bőven van időd elmenni, kb a 12. hétig.

Én most voltam. Nagyon rendi volt. Most már örülök, hogy mindenki ilyen rendes velem, hála istennek leváltottam a körzeti orvosomat, egy aranyos kis nőcire, a védőnő is egy kedves fiatal nő, és az orvosom is egy rendes fiatal férfi. Ugy hoyg igy már minden más.

Moro, te hova tüntél?
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 20, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Eléggé átment alvósba a topik, már azt hittem, hogy magamnak írok Very Happy

Tündi!
Gratulálok a babához. Látom, nem könnyen sikerült. Vigyázz magatokra, és gyere gyakran.
Én szintén a Kaáliba jártam a Kovács dokihoz, de csak a 2. inszeminációig jutottunk el, mert besokaltam, és tartottam egy 3 hónapos szünetet, ami alatt spontán összejött a baba. Ami egyébként majd 4 évig nem sikerült.

Én holnap megyek UH-ra, ahol dikerül, hogy 1 vagy 2 babám lesz-e.

[^]  

http://kep.tar.hu/wanga
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 20, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Tundi!
Orulok, hogy sikerult! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
tündi12

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 20, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szisztok Lányok!
Én is csatlakoznék mostmár hozzátok. Nekem lombikkal lettek a babák, 4.-re. Sokmindenen végigmentem már hogy sikerüljön, de ezzel nem terhelnélek benneteket. Én még csak a kaális dokimhoz járok. sehol sem voltam még. Mikor kell menni a védőnőhöz?
tündi12

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 20, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
csak kipróbálom a vonalzómat.
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 13, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moro!
Nekem azt modta a prof. hogy a 10. heti UH után (amikor kiderítjük 1 vagy 2 baba van-e) menjek el a védőnőhöz.
Nem tudom egyenlőre, hogy ő is ki akar-e vizsgáltatni, de az bizti, hogy ami leleteket visel, azt el kell fogdnia, és nem kell megismételtetni a vizsgálatokat. Próbálj meg beszélni vele (már ha lehet, mert általában eléggé csökönyösek).
Én elég nagy bajban leszek, mert a lakóhely szerinti védőnőhöz kell menni. Én most a IX. kerületben lakom, de kb.2-3 hónap múlva költözhetünk az új lakásba, és akkor már a X.-ben fogok lakni. Akkor megint újhoz megyek? Na, mindegy, majd kiderül.

[^]  

Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 12, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voltam a védőnőnél, de ez az egész ellátó rendszer nekem így elsőre nem túl egyszerű.
Van a nőgyógyász, aki rengeteg vizsgálatot megcsinál (vérvételek, UH, genetikai vizsgálatok), a védőnő, aki a körzeti szakorvosi rendelőben van és ahol 1 oldalas listát kaptam az elvégzendő vizsgálatokról egészen a 40. hétig, (meg 3 kémcsövet elsőre - szintén a vérvizsgálatokhoz), EKG-t is ők csinálnak+fogászatot ha nincs privi.
A kész leletekkel felkeresed a körzeti védőnőt (körzetenként meghatározott), ő adja ki a terhes kiskönyvet.
Egyébként a körzeti védőnő nevét és elérhetőségét a szakorvosi rendelőben adták meg nekem.
Aztán mész a háziorvosodhoz.
Mindeközben persze a nőgyógyászodhoz is jársz folyamatos kontrollra.
Wanga, javíts ki, ha ez Nálad nem így megy/ment.
Egyébként szerintem abszolút nem baj ez a sok vizsgálat.
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 11, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi lányok, de miről beszéltek??

[^]  

Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 11, 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Melinda itt is megirom neked, hogy változó a rosszulléteim, most éppen jól vagyok, de csak azért mert cukorkát szopogatok, de kb 15 perccel ezelőtt majdnem rókáztam. Ez van.

Hát igen a kiváncsiság hajtott mindenkit. De nem baj, sajnos ilyen is előfordul, remélem nem velünk.
Az az igazság meg kell barátkoznunk a gondolattal, hiszen igy is ugy is kifog jönni ez a baba belőllünk, nincs mese. Igy jártunk, szülnünk kell. Csak az a hülye aki kitalálta hogy fekve szüljünk az eléggé nem volt normális. Ugy nem lehet, Ezért választottam olyan kórházat ahol alternativ szülés van, de ez sem biztos még, hogy ugy fogok szülni ahogy én akarok.

Elrettentő számomra azok a képek voltak ahol egyenesben mutatták a láb közti részt. Meg ahol éppen azt fényképezték hogyan vágják a gátat.
Meg ha észrevetted főlleg duci kismamákat mutattak, és hát elég nagy méretekkel rendeékeztek mindenhol, nekem ez is olyan fura, oké, hogy meghizzunk meg minden, de azért ekkora nem lesz a nunink. Vagyis hát remélem.
melinda27

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 11, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Goofyka!

Jobban vagy mar? Nem akartam senkit letorni, csak gondoltam mast is erdekel a tema. Tudod en ugy vagyok vele, hogy azt amit nem ismerek , felek tolle. Es gondoltam mas elsobabas mamat is erdekel a dolog. Most sem jobb, de ez van. Marpedig mostmar szulni kell. De majd meglatod, hogy mikor tul leszunk rajta, akkor majd nem tunik olyan szornyunek. Addig is prpbald elfelejteni a latottakat.

De ha jol tudom en mindenkit ova intettem. Csakhat mindenkinel gyozott a kivancsisag
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 11, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Esperansa jó búlást neked, vigyázz magadra. Én is az első hetekben lettem beteg, szörnyű volt, de meggyógyultam. Sok pihi, méz, tea, citrom, és C vitamin, ez a kulcsa a gyógyulásnak.

Wanga csak hébe-hóba dolgozom, nem is birnám állandóan, meg nem kell emelnem, mert már mindenkinek elmondom ha megyek is házhoz, hogy állapotos vagyok, ezért segitenek. Meg olyanokat nem vállalok, ahol gugolni, hajolgatni, és emelni kell, meg ha olyan a kutya hogy tartani kell, stb.
Én ma rohangátam orvostól-orvosra, végre váltottam körzeti orvost, büszke vagyok magamra. Egy nagyon rendes fiatal nőt fogtam ki. De csak EKG-ra kaptam tőlle beutalót, a többit az ESZTK-s terhesgondózóba kéne elintéznem, de én nem akarok oda is, meg a körzetihez is, meg a nőgyógyászhoz is, meg a kórházba is meg még a védőnőhöz járogatni minden hónapban, miért nem lehet ezt egy helyen elvégeztetni?!
Te hova jársz, be a kórházba a profhoz ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni?
Én is majd betelezek az orvosnak, hogy nem tudtam elintézni, hátha behiv a kórházba. De előtte elkell mennem a védőnőhöz. Akit még nem is tudok hogy kicsoda és hova kell menni.

Moro megint eltüntél!!!

Nárcisz??????
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 10, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sajnos nem lettem jobban, most is csak azért jöttem ide a géphez, hogy lejelentkezzem, erőm még nincs, megyek pihenek tovább. Ha beszámíthatóbb leszek, majd írok.
Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 10, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Bocsi az eltűnésért, de fejfájásilag a halálomon voltam.

Nárcisz!
Szia, és üdv közöttünk!

Esperanza!
Hogy vagy? Múlik a megfázásod?

Goffyka!
Olvastam, hogy vissza kellett menned dolgozni. Sajnálom, gondolom, jobb volt otthon. De hát a pénz az nagy úr! Én sem tudnék otthon maradni, tudod, sok a hitel. De nekem nem is kell kutyusokat emelgetnem. Vigyázz magadra, ne terheld túl magad.
Te nemsoká túl leszel az első harmadon Very Happy Very Happy Very Happy Akkor talán jobb lesz már, enyhülnek a tüneteid.

Én ma voltam laboron meg EKG-n és 21.-én megyek UH-ra. Akkor már 10 hetes leszek. Hogy repül az idő!

Moro!
Egy kicsit lemaradtam. Voltál UH-n??

Még mindíg jól vagyok, de látom mindenki más is ilyen jól viseli a terhességet, mint én. Ez megnyugtató.
Jó éjt mindenkinek, holnap jövök.

[^]  

Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csak egy gyors hozzászólás, azt itt sem vagyok.

Üdv itt köztünk Nárcisz, remélem mégtöbben leszünk itt, csak ki kell várni.
Nem tudom hol jársz, de a tornát a 12.hétnél előbb nem ajánlják.
A könyveket pedig bárhol találsz, én pl: a kismama magazint olvason amiben nagyon sok érdekesség van a jövöre nézve is. De van a kismama különszám ami tipikusan a 9 hónapot kiséri végig.
De irigyellek titeket, semmi róka, hát nagyon szerencsések vagytok.

Esperansa csak nyugi. Fogsz még érezni szurkálásokat egy darabig, nem gáz. ha egy utrot kihagysz az sem. Az uh-n már biztos sok mindent látsz majd.

Wanga igen engem is ezzel rijogatnak, hogy csak később amikor a baba megmozdul fog csak elmúlni a róka kiséret.
Tudod én is hisztis voltam, majd ez is múlik.
Körzeti orvosomat végleg leváltottam, mert bunkó volt most is mint mindig, a ráadás, hogy elmondta a nagyszüleimnek hogy állapotos vagyok, pedig ők nem tudtak róla, és a nagyi 94. szülinapján akartuk meglepetésként elmondani. Szép, mi, ez az orvosi titoktartás.

Moro ezek jó tünetek, nekem most kezd lemenni a hasi pufi, de most mindenki azt mondja, hogy már látszik alul hogy nővöget.
Nincs kutyám itthon. Meg amugy sincs, de szeretnék, majd. Nagyszüleimnek van egy bolond Tapijuk, aaz albumon megnézheted a képét.
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Nárcisz és üdv közöttünk.
Látod, még nem vagyunk valami sokan, most gyűlünk Smile

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy a tünetekkel többen vagyunk így azaz drasztikusak nincsenek.
Persze ez mindenkinél más és más.
Engem a dokim nagy tornákat nem enged végezni, max. séta ill. úszás.
(Egyébként a soproni hegymászásért sem lelkesedett)

Sokfajta könyv van és sokfajta módon közelítik meg a terhességet.
Engem talán a legjobban az érdekelt, hogy a bébi milyen fejlődésen és változásokon megy keresztül a 9 hónap alatt.
Erre találtam egy kitűnő, baromi jó fotókkal illusztrált könyvet:
Lennart Nilson-Lars Hamberger: Gyermek születik (5950 Ft).
Ezt tudom ajánlani, bár nagyon nagy kínálat van egyéb megközelítésű könyvekből is.

Wanga,
ez elmúlik, Te tudod a legjobban, ahogy haladunk. Nekem is vannak ilyen időszakaim sajnos.
thymi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Be kell állítani h mindig megjelenjen.
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ezt nem értem, mindig újra be kell másolni a vonalzót?
Vissza az elejére
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vonalzó próba ismét!
Vissza az elejére
thymi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esperanza

Légy türelmes. Még most fogtok majd gyülekezni!
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt mondtátok jöjjek át ide, de ez a fórum mindig ilyen kihalt? Sad
Vissza az elejére
nárcisz

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Szeretnék csatlakozni hozzátok mint első babát váró 30-as kismama.
Jelenleg a 8. hétben járok és kiváncsian várom milyen változások mennek végbe bennem és remélem kérdéseimet megoszthatom Veletek is.
A leírás alapján én is próbáltam vonalzót készíteni. Smile
Én - jelenleg - apró tünetektől eltekintve, teljesen jól vagyok. Semmi hányinger, semmi hányás, csak az a bizonyos jobboldali szúrás érzése és a mellem mérete.

Tudnátok jó könyvet ajánlani és még a terhesség alatt végezhető torna is érdekelne. Ha tud valaki ilyen témában DVD-t vagy egy jó konditermet, örülnék neki.
Vissza az elejére
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És még 1 kérdés:
Olyankor mi van ha jobb, vagy baloldali pici szúrkálásokat is érzek, az gáz? De van amikor tompa fájás is van. Confused
Vissza az elejére
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még egy kérdés:
Szerintetek gáz, hogyha kimarad egy nap Utródugdosás? Megint nem kaptam a gyógyszertárban, remélem ma már tényleg hoznak. Sad
Vissza az elejére
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moro:
Egyelőre nincs tünetem, a hasam olyan, mintha fel lenne fújva, és a mellem fáj, de ennyi. Szerintem még nagyon az elején vagyok, a tünetek később jönnek(már ha jönnek).
Várom már az ultrahangot.
Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Itt vagyok ám, csak olvasó üzemmódban.
Utolért egy tünet. Hisztéria a neve. Mindenen tudok sírni. Úgyhogy nem rontottam a hangulatot, inkább csak olvasgattam.

Esperanza!
Valszeg már lehet látni valamit. Akkor már majdnem a 6. hétben leszel, 5+6 napon.
Szép a vonalzód Very Happy

Moro!
Nekem is ezt a programot javasolta a dokim. Ki lehet vele váltani a harakiris vizsgálatot. Már ha jók az együttes eredmények. AFP, ezek a vérvételek és a genetikai UH. Ha ezek együtt elérik a szükséges pont számot, akkor nem kell harakirire menni.

Goofyka!
H.váladékozás, és apró hasi szurkálás van, de ezek nem olan kellemetlen tünetek, mint a rókázás. Úgyhogy ezeket nem is soroltam a tünetek közé Laughing
Viszont 11-től elalvásig álmos vagyok. És mostmár hisztis is vagyok.
Szóval ennyi.
Neked már csak pár hétig kell kitartanod, általában a 12. héten elmúlik a róka. Bár nekem a Krisszel csak félidő körül, mikor megmozdult, akkor múlt el. Remélem, Te kevesebbel is megúszod. Very Happy
Örülök, hogy szimpi a doki, az már eleve nagy nyugalmat ad, hogy szimpatikus, és megbízol benne.

[^]  

Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wanga hol vagy?
Tegnap voltam a profnál, azt mondja, hogy a SOTE-n most vezetik be az új genetikai vizsgálatot és megkérdezte, hogy részt szeretnék-e venni benne?
Persze.
A 12. héten kezdik, szimpla vérvétel és UH.
16. héten folytatódik újabb vérvétellel.
1 hét alatt van meg az eredmény.
Ha jól tudom integrált teszt a neve, de van róla egy cikk az e havi Kismama magazinban: (Andrea 40-nél találod)
http://www.kismama.hu/kismamac.....;cid=19720

Szia Esperanza!
Grat a vonalzóhoz.
Tünetekkel hogy állsz?
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 06:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wanga!
Én jövőhéten megyek kedden ultrahangra, az lesz az inszem utáni 27. nap, szerinted már akkor látszani fog valami?
Vissza az elejére
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még 1 próba
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Próba, hogy megjelenik-e a vonalzó
Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beszéltem anyuval, neki sem voltak súlyosabb tünetei egyik babájával sem, persze nem azt mondom, hogy akkor törvényszerűen nekem sem kell, hogy legyenek, de lehet, hogy mégis ez lehet a háttérben.

Viszont ha már így rákérdeztél:
Fáradékonyságról már írtam, az van keményen, ezenkívül hüvelyváladék, bőr viszketés néha a hasin, mellérzékenység, most pedig új, hogy olyan, mintha egy lufit kezdenének bennem felfújni, pici szúrkálás, úgy ennyi.
Egyébként otthon is van kutyád?
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esperansa:
1. Kattints rá a vonalzómra!
2. Bejön az oldal, bal oldalt rákatt a register-re.
3. Regisztáld magad!
nick név
jelszó
jelszó még1*
Vezetéknév
utónév
ország
4. legvégén rákatt a Register-re
5. kijön hogy miket irtál be, majd ismét a bal oldalon rákatt a tickers-re!
6. aztán Create new Pregnanczy Ticker-re
7. beirod mikor lesz meg a babád
8. kiválasztod milyen vonalzót szeretnél
9. ha kiválasztottad rákatt a Create-ra
10. bejön a vonalzód és alatta a http-ssel kezdődő vonalzód nevét átmásolod a profilodba az aláirásodhoz, ezt elküldöd, és reméljük megfog jelenni a vonalzód, ha jól csináltad

Remélem jól irtam, ah nem Wanga kisegit.

Moro mi a kisföldalattinál lakunk, Kolombusz utca, az üzlet az Újvidék téren van.
Nagyon irigyellek titeket, hogy semmi rosszullétetek nincs, én jól kifogtam, ma is minden nélkül akkorát taccsoltam, de nagyon rossz, közben alig kaptam levegőt.
Ne aggódj a bal oldalad miatt ez még fog is szurkálni egy darabig, valószinüleg ott fogaant meg, és azért, nekem is. Szivesen vissza megyek dolgozni, igy legalább jobban ellenőrzöm a kolléganőmet, na persze egy nap kb 2 kutya, több nem kell, nem is birnám, és csak picik.

De nem tudom elhinni hogy semmi tünetetek nincs, és a hüvelyváladék? fáradékonyság? bár azt Wanga irta, nyálzás? bőr viszketés? hasi szurkálás? hajhullás? ilyenek?
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esperanza,

Javaslom, hogy Wangát kérdezd, nekem is ő segített (pedig még az angol is jól megy Confused ).

Wanga, látom Te is kávézol, mennyit iszol meg egy nap?
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Wanga és a többiek!
Igazán aranyosak vagytok, hogy mindig megpróbáltok nekem segíteni, hol a képfelrakásban, hol a vonalzófelrakásban...stb.
Az a helyzet, hogy nem csak hogy béna vagyok ehhez, de még angolul sem tudok egy mukkot se, szóval én aztán kattinthatok arra a vonalzóra, minden hiába. Csak spanyolul tudok, de azt se perfektül.
Szóval ha segítenétek, azt megköszönném, és akkor lesz vonalzóm.
Köszönöm
Vissza az elejére
moro

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 06, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Goofyka, igen Zuglóban lakunk, egész pontosan a Mogyoródi úton, Ti?
Sajnálom, hogy melóznod kell, de tényleg, csak kíméletesen amennyire lehet és után a zsupsz be az ágyba Smile .
Láttam a babócádat, irtó édes.
Naná, hogy nem dohányzom.
Esperanza, szia és üdv közöttünk!
Ahogy Goofyka írta, Wanga és én hasonló cipőben járunk a nem létező rosszulléteinket illetően, Goofyka viszont jobban megszenvedi az elejét, de minden terhesség más.
De tényleg próbáld elkerülni, hogy emelgetned kelljen!

Kicsit elkenődtem, mert nem tudom mire vélni, hogy időnként szúrkál a bal oldalam, az ember hajlamos ilyenkor mindenfajta horrort beképzelni. Mad
Na mindegy, holnap doki bácsi és felvetjük a problémát.
Legyetek jók!
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 06, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok, köszi itt is a jó kivánságokat.

Esperansa örülök hogy el jutottál ide is. A legjobb lenne ha feltennél egy vonalzót, hogy lássuk hol tartasz, mert igy mindig kérdezgetni fogunk. Csak kattints rá a mienkre és regisztáld magad az okdalon, és ott már kiválaszthatod a vonalzódat, vagy a legutolsó menszi időpontját kéri, vagy hogy mikor fog megszületni a baba.

Az orvosok is az utolsó menszi napjától számolják a terhességet, te is kitudod számolni a www.babanet.hu oldalán a kalkulátorokkal, vagy a www.babaszoba.hu oldalán szintén születési kalkulátorral, ott részletesebben leirják hogy éppen hol tartasz most.

Kb a 6.héttől várhatóak a tünetek ha lesznek, itt Wangának és Moronak nagy szerencséje van, hogy nincsennek rosszullétei, én már nem ide tartozom.

Tanácsolom hogy néz utána a dolgoknak a neten, igy sokkal egszerübb lesz a tájékozódás. Van a terhesség.lap.hu is ahol sok érdekes dolgot találsz.

De persze mi is segitünk neked amiben tudunk.

Wanga jobban vagyok, köszönöm kérdésed, egyszer igy egyszer ugy. A rossz hir az hogy visszakell mennem dolgozni egy kicsit, mert anygilag nem vagyok a toppon, és a párom szülinapjára nem tudom megvenni az óráját, mert kb 15-20eFt körül van.
Vissza az elejére
Esperanza

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 06, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Wanga!
Itt vagyok, megtaláltalak, csak tudod még nem mertem idejönni erre a fórumra, csak ha már biztos a terhességem. Még 2 hét az ultrahangig, remélem látnak majd valamit.Akkor leszek az inszem utáni 27.napon, szerinted? Azt sem tudom mikortól számolják ebben az esetben a napokat.
Egyébként jól vagyok, néha icipicit fáj a hasam, de tényleg alig észrevehető. Ha rendben lesz a terhességem, gondolom csak ezután jönnek a tünetek.(ha jönnek)
És persze mindenkinek más és más a terhessége. A melleim mondjuk nekem fájnak rendesen. És estefelé van egy icipici hányingerem, de aztán eszem valamit és máris jobb minden.
Majd eszek gyümit is (egyébként nem szoktam, de most rászánom magam)Elevitet is szedek, meg a Bromocriptinből este felet, és az Utrót nyomom.
Annyit mondott a doki, hogy ne erőltessem meg magam, hááát megpróbálom....tudod egy fotóüzletben dolgozom, néha emelgetni kell(ene) nyomtatókat is meg ilyesmit, de most átpasszolom a vevőnek, ha ciki, ha nem. Nem kockáztatok!
Ha van még valami fontos, írj!
KÖszönöm
Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 06, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esperanza!
Nekem az égvilágon semmi tünetem nem volt (és most sincsen). Ezért hát sokáig hihetetlen volt számomra a terhesség.
Talán csak annyi, hogy gyakrabban mentem pisilni. De ezt simán ráfogtam a több folyadékra, és a szük gatyára.
Nem szúrkált a hasam, nem fájt, és nem volt hányingerem, émelygés.
Még a melleim semm nőttek meg. A pozitív teszt után vettem észre (pár nappal később), hogy érzékeny a mellbimbóm. De tényleg ennyi. Néha-néha egy ici-pici émelygés, de mindent bírok enni és a kávétól sincs hányingerem. A szabok sem zavarnak. Úgyhogy összefoglalva, semmi tünetem.
Ja, álmosabb és fáradékonyabb vagyok, mint egyébként. Többet alszom, ha módom van rá. Munka mellett (fél8-tól 4-ig, 5-ig) nem nagyon lehet szunyózni, de korábban lefekszem, és egészségesebb dolgokat eszem. Sok gyümölcsöt egyél. Nagyon jó a piros belsejű grape-fruit, a mandarin, kivi. Ezekben nagyon sok a vitemin.
És szedem az Elevitet, de ezt biztosan neked is ajánlotta a dokid.
Ennyi.

[^]  

Vissza az elejére
Wanga

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 06, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Goofyka!
Megnéztem a képet, és boldog babavárást kívánok
[^]  

Hogy vagy?

Esperanza!
Idetaláltál?

[^]  

Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 05, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feltettem az legfrissebb uh képet!!!!!
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 04, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moro te zuglói vagy, merre laksz? Én is zuglói vagyok, megörültem amikor megláttam a profilodba.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 543, 544, 545  Következő
544 / 545 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés