Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 362, 363, 364  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerky, nem mondod, amit a hsz-aim kapcsán írtál?Most nem merem elküldeni Móni és Pipocs részére a mondókámaaaaaat! (fogom, csak bedobok valamit SmileSmileSmile) A fórumon eltöltött időszak folyamán paranoid is lettem ám Wink
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timmba!
Semmi gondom a parázs vitákkal, a stílust kifogásoltam. Wink
A szókimondó hangvétel pedig számomra nem egyenlő a durvasággal, szerintem mindenki megmondta eddig is, amit gondolt, hiszen végülis ezért vagyunk itt. Smile
A Te hsz-eidet eddig (is) örömmel olvastam, nem találtam egyáltalán "túlcicomázottnak", ahogy Te fogalmaztál. Maradj meg ilyen vidámnak, kedvesnek és jóindulatúnak, figyelmesnek, tapintatosnak és ezzel együtt szókimondónak, és néha hirtelennek, ahogy megismertelek, kérlek! Smile

Kata!
Nekem nem ajánlották az Aloe verát, sem terhesség, sem szoptatás alatt, épp amiatt, ami DrPala írt, nevezetesen, hogy nem ismert pontosan a magzatra/csecsemőre gyakorolt hatása.

És akkor a tej téma:
A mi gyermekorvosunk nem támogatja sem tehén-, sem kecske- sem egyéb más tej adását. Az ő véleménye szerint egy felnőtt is tökéletesen kiegyensúlyozottan táplálkozhat anélkül, hogy akár egy korty tejet is fogyasztana.
Ezzel el is árultam, hogy nem adok Zéténynek tejet, noha előfordult már, hogy olyan ételből kapott, ami tejjel, tejföllel készült, sőt, Hipp gyümölcsrizst is kapott, ami teljes tejjel készült. Némi rosszallást véltem felfedezni emiatt doktornőnk szemében, de különösebb megrovást nem kaptam. Ragaszkodik viszont továbbra is a HA-s tápszerhez, és Sinlachoz, és én alávetem magam az akaratának, mert teljes mértékben megbízom benne, és követem a tanácsait.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni, köszi, hogy leírtad még egyszer a gasztrós sztorit. Most akkor mi lesz? Viszitek máshoz is, nézik-e más allergénre?
Azt olvastam, hogy a gyerekek nagy többsége kinövi. A Nők Lapját, ha veszem, mindig elolvasom a D.Tóth Kriszta rovatát, ő kislánya (Lola) hasonlóan atópiás bőrproblémával rendelkezik, valami belga kenőcs vált be. A neten is hozzá lehet férni az egyébként humoros, életéből merített cikkeihez. Jó fej a nő! Pusz

http://www.***.hu/index.php?id=54
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megmondom őszintén, hogy meguntam minden hozzászólásomat 20x átolvasni, átjavítani, ráadni mindenféle figyelemelterelő cicomát és fényes papírokba csomagolni. Lényegében véve mire oda eljutok, hogy el is küldöm... nos, az már nem ugyanaz, a tartalma jelentősen változott, tulajdonképpen nem is az lett, amit akartam írni. Túl sok meló, rengeteg kiegészítés, törlés, átfogalmazás, szépítés... akárcsak egy borzasztóan erős smink, mely a felismerhetetlenségig átváltoztathat. Talán nem csak én gondolom úgy, hogy ezen változtatni fog. A véleményemet úgy írom, ahogy mondanám, érzelmeimet pedig a szavak választásával, fogalmazással tudom sugározni az engem nem látó, csak olvasó felé.
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Edukám! Wow, végre híreket adsz! Szóval: gratulálok nagylánynak az elsőhöz! Nagy szó, hogy még szereti is, maradjon is, így van az jól! Szerintem, ha alkalom adódik, próbálj összeismerkedni szülőkkel, talán felétek is lakik osztálytárs, így felváltva szállíthatnátok csemetéket. Persze, csak ha akad valaki, akiben meg tudsz bízni.
Házatok jelentősen alakulhat. Kész spirituális élmény lesz az első fürdőzés a kádban - készülj: fürdősó, illatgyertya, jó könyv, zene(bona)... és zárj ki mindenkit a ház elé, ne is zavarjanak SmileSmileSmile Jó időt választottatok a munkálatokra, legalább rendesen minden meg tud száradni, ahogy kell és nem áztok el plusszba a csapadéktól sem. Pusszantás gyerekeknek (is).
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kerky! Vértezd fel magad, elő szoktak fordulni ilyen parázs viták - van, hogy páran ezért le is morzsolódtak -, bár én nem tartom alpárinak jelen hozzászólásokat. Viszont, ez a te véleményed és megvan hozzá minden jogod, hogy elmondtad, végülis egy fórumon vagyunk Smile puszik
szdkata

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dr. pala: köszi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Dr.Pala

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata:
Magnéziumot lehet pezsgőtablettában illetve Magne B6 formában. Én utóbbit javasolnám. Napi 2x1-t. De mindenképp beszéld meg a kezelőorvosoddal.
Aloe verát én nem javaslom terhesség alatt, bizonyítottan nincs hatása a magzatra, de az ellenkezőjét sem bizonyították.

Bármi kérdésed van e-mailen megtalász.

Üdvözlettel: Adrien
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Dr.Pala

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Kerkyra!

Köszönöm a fogadtatást!

Én nem észleltem az általad említett alpári stílust, de tény lehetett volna kicsit jobban figyelni a hangnemre. De minden szavukkal egyet kell, hogy értsek! Praxisom során sok esettel találtam már szembe magam és néha én is csúnyán fogalmazva mondtam meg az anyukának, hogy tönkreteszi a gyerekét! Persze eleinte burkoltan, aztán kicsit jobban érthetően, a végén pedig alpári stílusban. Utóbbi ért célba. Néha igenis szükség van egy keményebb hangnemre, főleg ha ott gyerekek jövője a tét. A fórum ilyen, van vélemény és ellenvélemény! Ebből adódóan viták is vannak, ami jó! Építő jellegüek. Minden fórumon előfordul. Leginkább szoptatás vs. tápszer. Meg a hozzátáplálást illetően.
Azért vettem a bátorságot írni, hogy kicsit elcsituljon ez a vita. De mivel úgy látom, hogy nem igazán van rá igény ezért nem is pazarolnám az időmet, hisz minden egyes sorom süket fülekre talált.

Szakmai szemmel nem helyeslem a tehéntejet,de arről már letettem, hogy megváltoztassam a világot! Mindig lesznek olyan emberek akik mennek a fejük után.

Szintén szakmai szemmel:
Hanee csak tényeket közölt, én nem éreztem a névre szóló sértést, inkább csak a felháborodást a részéről! Bár nem nagyon volt időm belemélyedni a részletekbe.

Mindenkinek minden jót kívánok! Boldog egészséges gyerekeket és problémamentes életet!

Üdvözlettel:
Adrien
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mindenkinek köszi a gratulációt, nagyon jól esik mindenkitől.

Dr. PAla: a mg-ot Mg+B6 formában szedjem, a múltkor vettem a patikában. ??? És mégegy: Az aloe vera-s termékekből most vettem egy liter Berry gélt, ami a medencei szervekre állítólag jótékony hatással bír, de egy anyukától azt hallottam, hogy terhesség alatt nem iható, mert görcsöket okozhat. Tudsz erről valamit?

Bárki tud valamit a Aloe vera Berry gél fogyaszthatóságáról terhesség alatt. ??? Akitől vettem, erre nem figyelmeztetett, hogy esetleg nem fogyasztható, de majd mégegyszer rákérdezek.

Tej ügyben én iszáltam. Most nem tudok máson stresszelni, csak egoita módon magamon. Szóval inkább írjatok, hogy hol lehet a neten használt márkás cuccokat venni gyerkőcöknek. Van tapasztalatotok ilyen témában? Mintha hasonlü téma felmerült volna nemrég, és Boginak (kb 110-116) új ruhák kellenek.

Puszi: Kata
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még mindig bosszankodom, mégis visszanéztem...

DrPala!
"Ők csak jót akarnak, mégha a stílus nem is a legmegfelelőbb. De néha szép szóból nem ért az ember!"
Nem hinném, hogy a fórumozók bármelyikének is szüksége volna -alpári stílusú- kioktatásra! Mindenki köteles megadni a tiszteletet a másiknak, kultúrált formában kifejtve az esetleges ellenvéleményét.
Egyébként üdv köztünk! Smile

Na, most már tényleg megyek, lassan fürdetés. Wink
Vissza az elejére
Dr.Pala

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Timmba!
Köszönöm a kedves fogadtatást! És tegezz nyugodtan. Nem volnék én még olyan öreg.

Kata:
Gratulálok a babákhoz. Szedj Magnéziumot és Elevitet, de arra ügyelj, hogy a kettő között minimum 2 óra teljen el, mert amugy nem hap rendesen. Sok szerencsét és boldog babavárást!

Hanee:
a tápszer leírás tökéltes. Én sem tudtam szoptatni sajnos, így nálunk is maradt a csecsemőtápszer.

Vikó:
Igen, ebben igazad van! Sajnos nagyon sok az olyan gyerekorvos aki nem halad a korral. Nekem a nagylányom 17 éves, akkoriban még tényleg nem vették ilyen szigorúan a tehéntejet. De halad a kor, az orvostudomány egyre fejletebb és egyre több kísérlet támasztja alá, hogy nem, nem felel meg egy ekkora babának a tehéntej.
Ami az orvosokat illeti, nem szívesen írnék kollegákról rosszat, de azt had emeljem ki, hogy MINDEN szakmai konferencián kivan hangsúlyozva az allergizáló élelmiszerek kerülése!
Sajnos vannak olyanok akik nem hisznek a korszerűbb táplálkozásban.
Igazából én ispróbálok higgadtan és kimérten fogalmazni, de néha nálam is kinyílik a bicska, és én úgy látom, hogy Hanee és Hajni eleinte nem volt bántó. ( Ezt nem azért írom, mert Hajni rokonom) Viszont a végére tényleg sértőn fogalmaztak, de néha velem is elszalad a ló.
Ők csak jót akarnak, mégha a stílus nem is a legmegfelelőbb. De néha szép szóból nem ért az ember!

Üdvözlettel:
Adrien
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kata!
Gratulálok Nektek! Very Happy

Jókedvűen ültem le a gép elé, hogy végre írhatok sokaknak, de teljesen elment a kedvem. Sad
Nem szoktam hozzá az ilyen stílusú hozzászólásokhoz, nevezzük inkább vagdalkozásnak. Confused És úgy látom, ezzel nem vagyok egyedül.
Talán később visszanézek...
Vissza az elejére
vikó

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kata!

Nagyon örülök Nektek!!! Smile Vigyázz Magadra!!!

Lányok! Hanee, Hajni!

én is a lehető legkésőbb fogok tejet adni Vikinek /mellesleg laktózérzékeny vagyok/, de szerintem sem kellett volna ilyen stílusú irományokat intézni néhány kedves kismamatársunk, barátunk felé.

Az, hogy régen egy éves kortól már nyomatták a tejet... hát szerintem már rögtön a szoptatás elmaradása után, néha alig több, mint hat hetesen. Jó esetben higítva.
Tény, hogy ha lehet, az ember kitolja ezt, illetve megpróbál mindent annak érdekében, h a gyerkőce az életkorának megfelelően táplálkozzon, és kerüljön mindenféle allergizáló ételt.
VIszont nekem sem mondta sem az orvos, sem a védőnő, hogy 3 éves koráig egyáltalán ne adjak tejet. /De mondom, direktbe nem fogok adni jó sokáig/. Mindig megkérdezik, h már mit eszik, és, hogy volt-e baja tőle. Ha nem, akkor hurrá. Ennyi.
Tesóm lánya most lesz egy éves, és nekik is a higított tejet ajánlotta a doki /nem ugyanaz, mint a mi orvosunk, sőt, más körzet is/. Én próbáltam bizonygatni, hogy a helyükben maradnék a tápszernél, de mivel ezt az orvos mondta, nem értették, mit erősködök a számviteli végzettségemmel.
Barátnőm lányainál is 1 éves kortól már bejött a tej/higítva/, egy harmadik gyermekorvos ajánlásával.

Fentebb említettek esetében pl nem áll rendelkezésre internet, és jóhiszeműen a gyermekorvosra hagyatkoznak. És miért is kellene minden egyes dokilátogatás után megkérdezni még vagy 5 gyerekorvost, védőnőt, barátnőt, hogy vajon ők is így gondolják-e.

Hozzászólásaitokat olvasva, úgy tűnik rengeteg alkalmatlan gyerekorvos praktizál kis országunkban, így nem is tudom, mi lesz azokkal, akiknek se internete, se okos barátnője nincs.

Tényleg nem akarok senkit megbántani, eddig tudatosan vontam ki magamat ezekből a vitákból, de természetesen mindig megvolt a véleményem.
Csak az a problémám /még ha konkrétan nem is rólam van szó/, hogy itt nincs szó vitáról, hanem az egyik fél kijelent valamit /Hanee, Hajni/, és az ÚGY VAN! A másik oldalon pedig legfeljebb kérdeztek, tapogatóztak, véleményeztek, teljesen normális hangnemben és stílusban, mégis azt kapták majdnem szószerint, hogy hülyék.

Nekem itt nagyon kedves ismerőseim, barátnőim vannak, és nagyon szomorú vagyok, ha ilyeneket kell látnom. Crying or Very sad

Na megyek...
pussz Mindenkinek:

Viki

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata:
Gratulálok neked én is!! És pihenj sokat Wink

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska:
Nekem címezted az említett mondatod, ezért azt hittem arra gondolsz, hogy velem egyetemben megtárgyaltátok már a témát.. lehet, hogy egy másik fórum volt, vagy korábban itt, amikor én nem voltam és nem tudtam visszaolvasni, nem tudom Wink

A pasztőrizálás egyáltalán nem fontos szerintem, de lásd az alattam lévő hozzászólást, a forralás bőven elég ezek szerint valóban. Én biztos, hogy igazi tejet fogok venni Lilinek, mert szerencsére van rá módom, hogy könnyen hozzájussak, mivel a házunktól 20 méterre árulnak ilyet. Egyébként szerintem bármelyik piacon van, ha valaki venni szeretne. Korábban már magamnak is vettem, csak túl macerás a forralás, de a gyereknek meg fogom majd venni ha itt lesz az ideje, legfeljebb majd csak fél litereket veszek egyszerre, hogy ne romoljon meg. Bár azt is hozzá kell tennem, hogy ha nincs az összes felforralva egyszerre, akkor a maradékból nagyon finom aludt tejet lehet készíteni, amire a bolti tejek alkalmatlanok, és ez sokkal finomabb is, mint a bolti kefír és társai (na meg olcsóbb is Laughing)

Ja, és az igért tápszer összetevők!

Mildibé 3. banánnal tápszer
Adható: 9 hónapos kortól

Összetevők: tejpor, laktóz, szacharóz, szójaolaj, demineralizált savófehérje, natúr banánpor (1%), glukózszirup, ásványi anyagok (kalcium-foszfát, kálium-foszfát, kalcium-karbonát, nátrium-klorid, magnézium-klorid, nátrium-citrát, vas-szulfát, cink-szulfát, réz-szulfát, kálium-jodid), vitaminok (C,E, kalcium-pantotenát, niacin, B1, B6, A, folsav, D3), antioxidánsok (nátrium-aszkorbát, DL-alfa-tokoferol, citromsav).

Lássuk csak, hol is van ebben hidrogénezett növényi olaj? SEHOL Twisted Evil

Tápanyag tartalma 100 ml tápszeroldatnak 72 kcal.

A tejet sajnos nem tudom összehasonlítani ezzel, mert az a helyzet, hogy ami itthon van tej, RÁ SINCS IRVA HOGY MIBŐL VAN! Viszont homogénezett, magas hőmérsékleten hőkezelt.. nem is folytatom.. tápértékét viszont tudom: 100 ml-ben kb. 45 kcal, ami nagyrészt a zsírból adódik, szénhidráttartalma a laktóz miatt kb. 2%.. Semmit nem ér, ellenben allergén.

Megnéztem egy tejpépet is:
Babylove KEKS Milchbrei lecker & sättigend mit 13 Vitaminen, Eisen und Jod - Ab dem 6. Monat. Gondolom nem kell lefordítanom senkinek..

Összetevők:
sovány tej, vajaskekszliszt (búzaliszt, porcukor, vaj, édes tejsavópor, tengeri só, vanilia), növényi olajok, finom búzaliszt, keményítő, glukóz, fruktóz, kálciumkarbonát, vitaminkeverék (C-vitamin, niacin, E-vitamin, pantotenát, B6-vitmain, A-vitamin, B1-vitamin, B2 vitamin, folsav, K-vitamin, biotin, D3 vitamin), vasdifoszfát, káliumjodát.
Energiatartalom egy adagban: 226 kcal!

Nos én ebben sem látok sehol hidrogénezett növényi olajokat.. hogy növényi olaj van benne? Ja bocs, a babáknak is szükségük van zsírsavakra..

Viszont mindkettő tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal (amik betegség esetén is pótolják a baba szükségletét!), és magas kalóriaértékük van. Tele vannak megfelelő mennyiségben szénhidrátokkal is, amik nagyon fontosak (az ember táplálékának 60%-a szénhidrát). A tápszereknek és tejpépeknek nagyjából 40-50%-a szénhidrát. Tekintettel arra, hogy a kisbabáknak még több fehérjére van szükségük, ez a % arány teljesen optimális.

Bár úgy gondolom megfelelően alátámasztást nyert az álláspontom egy gyermekorvos (tehát szakember!), által is, de ezeket úgy gondoltam még leírom, hátha valakit érdekel, miről is beszéltem..

hanee
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata, GRATULÁLOK!
Még ha nem is az első vagyok, de nagyon örülök az örömötöknek!
Amennyiben az egyik bébi "meggondolja magát", nos, az előfordul, feltehetőleg az embrió nem olyan fejlett, nem olyan érett, hogy egészségesen megszülethessen. A tested tudni fogja! Vigyázz magadra, hogy ne legyen semmi baj. Ezek alapján az első 12 hétben különösen sok időt tölts pihenéssel és már most edd az Elevitet (úgy emlékszem, hogy már szeded is...) és a MagneB6-ot - utóbbiról azt olvastam egy orvosi tájékoztatóban (Patika magazin v. Gyógyhírek), hogy a felesleges magnézium úgyis kiürül, viszont, ha nem eszed, probléma lehet. Leginkább a 4-12. hétig javasolt a magzati fejlődés miatt, aztán az ember úgyis újrakezdi, ha keményedig a hasa Smile Mekkora szám lenne, ha ikreitek lennének! Szóval szorítok neked én is! Párod mit szólt? Gyerekeknek elmondással vártok még? (csak azért, mert olyan kis türelmetlenek tudnak lenni SmileSmileSmile, ma bejelented, hogy jön a kistesó, másnap már várják, hogy meg is szülessen - persze nem tapasztalat, ez is olvasmányokból)
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Andrien! Örömmel vettem hozzászólását!
Dr.Pala

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pála Adrien vagyok, gyermekgyógyász szakorvos. 38 éves, 7 gyermek édesanyja.
Úgy gondolom, rendelkezem annyi tapasztalattal mint orvos és mint édesanya a témában, hogy találgatás nélkül csupán tényeket osszak meg Veletek.

Gondolom minden édesanyának az a célja, hogy a lehető legjobbat nyújtsa a gyermekének.
De biztosan álíthatom, hogy a tehéntej nem megfelelő táplálék egy ekkora babának! A legideálisabb az anyatej lenne, de amennyiben ez nem áll rendelkezésre abban az esetben az életkornak megfelelő csecsemőtápszer. Ez fedezi a gyermek igényeit , természetesen önmagában nem elegendő, bár nagyon sok esetben egy 1 évesnek ez a fő táplálék.
A tehéntej az egyik ( a tojásfehérje mellett) legjobban allergizáló étel. A mai orvostudomány álláspontja, hogy a lehető legkésőbb kapjon a gyerek, mivel néha csak évekkel később derül ki, hogy allergizált.
Sok esetben okoz bőrtünetet, de néha csak évek múltán.
Ezt mint orvos írtam, most innét mint édesanya:
ha egy gyermek nem kap tehéntejet semmi nem történik, de ha kap történhet. Úgy gondolom egész élete során lesz lehetősége a tehéntej fogyasztására.
Én a házi tejet ajánlom a boltival szemben. Forralva, lehűtve és maximum 1 napi hűtöben zárt edényben tárolva. A napi mennyiség semmikép ne haladja meg a 2 dl-t. Ezt egy 2-3 éves gyerekre értem.

Visszakerestem a körleves hölgy levelét:
mint orvos és mint anya is úgy gondolom, hogy az internet nagyon jó lehetőség, de nem pótolja a szakorvost. Levél helyett telefonáljon!

Bárkinek bármi kérdése van, e-mailen megteheti, ha tudok szívesen válaszolok.

További szép Napot!

Dr. Pála Adrien
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee

Nem kijelentettem, hogy arra az álláspontra jutottunk.

Azért tettem fel kérdés formájában a dolgot, mert tudom, hogy beszéltünk róla. Elhangzott pro és kontra, és már nem voltam benne biztos, hogy miben maradtunk.
Egyébként Mónikával én is egyetértek abban, hogy a pasztőrözés igenis fontos.

Minyu

Nagyon jó hír. Boldogok lehettek.

Timba

Ha te ezt akatrad belelátni a hozzászólásomba, akkor ezt nem kommentálnám!
Ha mégegyszer elolvasod, akkor látni fogod, hogy az első két alkalom után nem volt eszméletvesztés, csak jó ideig vette a levegőt ahoz, hogy sírjon.
Az pedig Timcsus hozzászólásából kiderül, hogy az eszméletvesztés után ami fél óra különbséggel történt egymás után orvoshoz mentek.
Különben pedig eszem ágában sincs távgyógyítani, és diagnózist felállítni. Nézd el nekem, hogy már hallottam erről a betegségről.
Ja, és köszi, hogy még csak annyit sem írtál az eljére, hogy Pipocs, a stílust meg méginkább.

Mmónika!

Azt hiszem te értetted, hogy miről van szó. Köszi, hogy ilyen összeszedetten megfogalmaztad. Sajna a varrás miatt mindíg csak percekre jutok ide, és annyi mindenre szeretnék reagálni, hogy nem tudok mindenről regényeket írni, így lehet, hogy kicsit hiányosak az írásaim, és félreérthető.

Mindenkinek sok puszi, vigyázzon mindenki magára
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata:
ez csak természetes. Smile
Együtt sírunk együtt örülünk. Smile
Szval drukkok mennek .....
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mmónika:
Mzx általam ismert táblija:
http://www.otlettar.try.hu/kis.....etelek.htm

"Nem buzdítottam tej adásra, hanem azt mondtam , hogy nem látom bizonyítottnak hogy 1 éves kor után miért ne lehetne adni a babának tejet."
majd ha tejallergiás lesz a gyereked az elég bizonyított lesz. Én az vagyok, tudom miről beszélek.

"Én is ismerem hallomásból a 2-3 éves korig ne, de még nem olvastam róla meggyőző cikket ezért kértem benneteket, hogy adjatok linket hozzá."
Feltételezem ha van időd ide irogatni, akkor keresgélni is. Nézz utána.

"Az én orvosom egyenrangúnak kezelte a tejet és tápszert, mondta, hogy szívesen felír tápszert ha akarok, de tejet is adhatok neki nyugodtan 2 dl.-ig"
Gratulálok az orvosodnak!!! Biztos remek szakember lehet!!
Nagynéném gyerekorvos, 7 gyereke van. Elküldtem neki a hsz-kat és hát nem tudja h sírjon e vagy nevessen. De mindenképp olvasni fogja, mivel idézem: hihetetlen emberek vannak.

"Én hiszem, hogy az orvosok többsége ezzel az állásponttal egyetértene, és hiszem, hogy jobban tudja mint mi."
Én meg nem hiszem, hanem tudom h NEM!
Régen ez ment, adjunk tejet a gyereknek 1 évesen. Régen teknőben mostak.. ki lehet próbálni!!!

"Miért nem lehet nyitottan hozzállni más véleményéhez"
Nyitott vagyok én mindenre, kivéve a hülyeséget!!!

"Hiszen ha bele gondolsz egy kis por és víz hozzáadásával csinálsz pl. tejbegrízt. Azért a zacskós leves és a normál húsleves között is van különbség."
egyikkel sem élünk!!

Amugy meg no comment. Mindenki úgy teszi tönkre a gyerekét ahogy jónak látja!!! Csak lehetőség szerint ne várja el h aszisztáljak hozzá.
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni:köszi. te vagy az első, aki gratulált ma. Már nagyon vártam , hogy reagáljatok. Kicsit kellett, hogy feldobja a reggeli diagnózis a hangulatom, mert nagyon félek mi lesz. Köszi-köszi Igazán nem is a gratulának, hanem a drukknak örülök. Szóval jól esik. Puszka
MMónika

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hajni,
Mzx táblázatában 12 hónapos kortól tej és tejtermékek közül a tehéntej, kecsketej, tejszín, tejföl stb. szerepel, kérlek mielőtt vádaskodsz nézz utánna. Másrészt ne forgass ki a szavaimat, mivel én azt tanácsoltam timcsusnak, hogy próbálja tejtermékkel kiváltani a tej egy részét. Nem buzdítottam tej adásra, hanem azt mondtam , hogy nem látom bizonyítottnak hogy 1 éves kor után miért ne lehetne adni a babának tejet. Ami cikkeket olvastam azokban az állt hogy testsúly 10 %-ánál ne legyen több a bevitt tej mennyisége, de napi max. 6-7 dl. Én is ismerem hallomásból a 2-3 éves korig ne, de még nem olvastam róla meggyőző cikket ezért kértem benneteket, hogy adjatok linket hozzá. Mivel a fórumon is lástszik, hogy 1 éves kor után már nagyon kevesen tudunk szoptatni, így vagy tápszerrel vagy tejjel pótolni kell az orvosok szerint. Az anyatejről nem beszéltem, az a legjobb forrás, de már 90%-uknak nincs elég. Az én orvosom egyenrangúnak kezelte a tejet és tápszert, mondta, hogy szívesen felír tápszert ha akarok, de tejet is adhatok neki nyugodtan 2 dl.-ig. Én hiszem, hogy az orvosok többsége ezzel az állásponttal egyetértene, és hiszem, hogy jobban tudja mint mi. Még a bábaszövetség is azt mondja (pedig ott aztán vannak szélsőséges hozzállás az anyatej irányában), hogy 1 éves korig ne adjunk tehéntejet. Miért nem lehet nyitottan hozzállni más véleményéhez. Azért is írtam le a véleményem, mert olyan egyoldalúan nekiugrottatok Timcsusnak, hogy miyen szörnyűséget művel....
Mint említettem friss bio tejet adok neki, ami nem tartós tejet. Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ne legyen egyoldalú a gondolkodásunk. Hiszen ha bele gondolsz egy kis por és víz hozzáadásával csinálsz pl. tejbegrízt. Azért a zacskós leves és a normál húsleves között is van különbség. Én csak más szempontrendszert akartam adni és hangsúlyoztam, hogy én sem szoktam teljesen elkerülni ezeket a por cuccosokat.

Timmba,
Nem értek egyet veled amit Pipocskának írtál. Szerintem nagyon becsülendő a mai világban, hogy vannak olyan emberek akik jószándékot feltételeznek a másiktól. Azaz jelen esetben (bár nem írta le a csajszi valóban) abból indulunk ki, hogy megtett, vagy szándékában áll megtenni mindent a gyereke érdekében és már biztos fordult szakemberhez, de ez nem hozott eredményt. Amikor mi megosztjuk egymást közt gondjainkat akkor azért feltételezzük egymásról, hogy nemcsak a fórum válaszára várunk, hanem szakemberhez is fordulunk. Miért ne lehetne ezt feltételezni egy betévedt emberről is. Annak ellenére, hogy valóban az írásában erről nem említ. Az is feltűnő, hogy szinte csak Pipocska és én nem ítélkeztünk a csajszi felett, mivel mi már találkoztunk a neten ilyen "hajlammal". Ha elolvasod a cikket amit belinkeltem kiderül, hogy nem tudnak segíteni sajnos a szakemberek, az illető aki megosztotta történetét serdülő korában nőtte ki. Szörnyű lehet annak az anyának akinek ilyen gyereke van és szerintem társakat keresett, hogy nincs egyedül. Miért baj ha valaki fél információk alapján nem akar egyből ítélkezni?

Hanee,
"Tej téma:
Nem kívánok további vitákba bocsátkozni ezzel kapcsolatban, mert szép már nem jönne ki belőlem"
Ezt én úgy fordítottam magam számára (lévén én vagyok az egyetlen ellenvéleményes az 1 éves kor utáni tejadással), hogy ez a csajszi olyan hülyeségeket ír, hogy válaszolni sem érdemes rá. Remélem rosszul értem.

Timcsus,
Joghurtot próbáld meg müzlivel. Anno Johitól kaptunk babymüzli mintazacskót nagyon fincsi és feldobja a joghurt ízét és egészséges is.

Sajnos most nagyon kell dolgoznom, így nem fogok jönni napokig, de utánna megnézem a válaszokat.

Üdv:
Mónika
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mivel megtette más előttem, mostmár én is mernék némi véleményt írni erről a tejes témáról, mert megmondom őszintén, néhány hozzászólástól a bicska nyiladozik néha a zsebemben. Ha ezért megutáltok, hát állom, és sajnálom, de tényleg nem bírom megállni!

"Én nem látom igazolódni azt az álláspontot, hogy 3 éves korig nem lehet adni tejet."

Lehet, hogy tévedek, de úgy tudtam, hogy neked is ez az első gyereked. Nagyon kiváncsi lennék, hogy milyen hosszútávú és tudományosan alátámasztható tapasztalatokból szűrted le vajon ezt a határozott véleményt?

"Mzx szigorú táblázatában is 1 éves kor szerepel."

Sajnos nekem nem volt meg a táblázat, de elkértem valakitől, és kiderült, hogy jól emlékeztem: nem csak hogy nem ajánlja 1 éves kortól, de mégcsak nincs is benne. Hoppá!

"Én tudok olyan 3-as ikres anyukát aki már 10 hónapos koruktól itatja a tejet velük orvosi tanácsra."

Én meg hallottam olyanról, aki lisztes vizet itatott a két hónapos gyerekével, de természetesen attól hogy valaki más ezt megteszi, még nem ez a követendő példa. Az pedig, hogy hármasikrei vannak, nem emel a szememben semmit az intelligenciaszintjén vagy a gyerekekkel kapcsolatos tapasztalatán, legfeljebb kicsit többe kerülne neki a tápszer..

"Az én doktornőm akivel eddig nagyon meg voltam elégedve, egy fiatal nő és szerintem elégé halad a korral is azt javasolta mikor mondtam neki, hogy már nem nagyon van tejem, hogy ittassak Bálinttal tehéntejet. Mondjuk Ő azt mondta, hogy napi 2 dl. vigyem fel fokozatosan."

Nos, akkor szerintem keress egy másik orvost, de orvost! Én nem tudom ki az az idióta, aki egy egyéves gyereknek tápszer helyett tehéntejet javasol.

"További tanácsa: ne adjunk piaci (amit Hanne frissnek nevez) tejet, mert lehet, hogy egészségesebb ezzel egyet értek, de mivel nem pasztőrözőtt, vannak benne olyan korókozók ami nem jó a babának."

Igen, ezért szokták forralni, amit már 2x is kifejtettem..

"Én tényleg kiváncsi vagyok, hogy milyen cikkek érvenek a 3 éves kor mellett, én még nem olvastam ilyet, bár nem jártam utánna."

Érdemes elolvasni főleg a szoptatási tanácsadói oldalakat, a babaszobát, babanetet és egyéb portálokat, ahol cikkek találhatók a hozzátáplálással kapcsolatban. Bár való igaz, hogy megoszlik az álláspont, hogy 2, vagy 3 éves kortól adható-e a tej direktben, tehát fogsz olyat is találni, ahol 2-2,5 éves kortól írják, de olyat biztosan nem, hogy 10 hós kortól, vagy 1 éves kortól (legfeljebb olyat, hogy ha nagyon muszáj akkor ételbe főzve szigorúan egyéves kor után).

"Ráadásul én félek a tápszerektől. Emlékszem kicsi koromban állandóan zabáltam a jóval kisebb uncsitesók tápszereit, de azok nem hasonlítanak a maiakra. Nem lehet tudni hosszú távon milyen hatásúak, főleg a bennük lévő hidrogénezett növényi zsír miatt. Mi nem eszünk ezen okból margarint és napraforgó olajat, de azért nem vagyunk teljesen fanatisták."

Na ez volt az a pont, ahol elkezdtem a fejemet verni az asztalba. A tápszerekben nincsenek hidrogénezett növényi olajok, de tudod mit, ma úgyis veszek tápszert, be fogom neked írni miket tartalmaz egy doboz tápszer.
Hidrogénezett növényi olaj (közkedveltebb nevén transzzsírsav - merthogy ez az a bizonyos kerülendő összetevő) kizárólag a rossz minőségű étolajokban és egyéb zsiradékokban található, például Profi étolaj és társai. A szervezetnek szüksége van zsírsavakra, így a margarin és olajok fogyasztását nem szabad kerülni, csak jó minőségűt kell venni (Floriol, Flóra, Ráma, bio).

"Humána tejpépet és a Sinlac-ot is kap néha Bálint, pedig ezekben is biztos van, mivel ezekkel tartósít az ipar."

Növényi zsírokkal nem tartósít senki semmit.

Sajnálom a dolgot, mert tudom előre, hogy néhányotoknak ez a hozzászólás nagyon nem fog tetszeni, de erre egyszerűen már nem tudok mást reagálni. Megpróbáltam először szépen megfogalmazni, de rájöttem, hogy semmi értelme az egésznek, mert leírom hatvanhatodszorra, ezzel töltöm az időmet, mert segíteni szeretnék, hogy néhány ... tanácsára ne itassa senki olyannal a gyerekét amitől egész életében beteg lehet, de mégis újra és újra előjön valami ..., aki tejet tanácsol egy egyévesnek, meg körlevélben próbál diagnózist felállítani a gyerekére.. Rolling Eyes

hanee
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata:
hatalmas gratula. és drukkkk....
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csak röviden: Ma voltam dokinál, van baba, sőt 2, de sajnos nem biztos, hogy 2 is marad. Pár hét múlva derül ki, hogy a kisebbik is életképes-e. Drukkoljatok nagyon, hogy mindkettő megmaradjon. Puszi: Kata
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timmba:
ez lemaradt.
Igen, megvan a gasztros eredmény. Minden negatív. Sem étel sem fű allergia nem mutatható ki.
Hogy jó hír e , nem tudom, én örülök nagyon, de doki szerint jobb lett volna ha valami kiderül, mert mondjuk ha tojás allergiás akkor nem kap tojást. 2-3 éves korra kinövi és ennyi volt az atópiás derm.
De így vagy kinövi vagy élete végig kezelni kell krémekkel.
Szval én azért örülök, h nem allergia. Smile
Bár lehet ha írok körlevelet én is, akkor megúsztuk volna a vérvételt. haha. Na ez elég morbid volt. Smile
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hy!!

Mmónika:
tej témához csak annyit, h szíved joga adni neki. De komolyan megnézném én azt a gyerekdokit aki ehhez aszisztál. A tej miben jobb mint a tápszer vagy anyatej? A tápszerben 12 féle vitamin van a tejben meg ki tudja mi....
Félsz a tápszertől, holott az babának készül, szigorúan ellenörízve. Az az uh tej ami meg 3-6 hóig tartós, na abban inkább nem nézném meg hogy mi van.
De mondom szíved joga adni, csak egyet kérek mást ne búzdíts már erre.
Én Mzx táblijában nem találom a tejet, tán azért mert azt 3. éves korig írják ez meg lehet addig nem javasolt.
Kakaó: én úgy vagyok vele, h ha egy mód van rá nem rohadjon ki a gyerek foga még azelőtt, h kinőtt volna. A sok cukortól. Majd 3 évesen ok, mikor megissza azt megy fogat mosni....

Timmba:
minden sorral egyetértek. Én az ilyenre küldeném a GYIVIT.

Minyu: gratula az eredményhez. Smile
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 05, 00:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska írta:
Sziasztok!
Szerintem nincs abban semmi rossz, hogy a lány körlevelet írt a kisfiával kapcsolatban.
Amellet, hogy nekem is első dolgom lenne orvoshoz menni, én is tuti élnék ezzel a lehetőséggel. Főleg azért, mert ugye nem egy, nem két embernek voltak már rossz, illetzve nagyon rossz tapasztalatai orvosokkal, és mennyivel jobb, ha az ember olyan szakorvoshoz kerül, akit ajánl valaki, akinek már segítettek hasonló helyzetben.
Egy csomó felesleges tortúrától meg lehet kímélni az ilyen kis porontyokat, ha valakinek a valakije már átesett hasonlón, és konkrétan dokit ajánl.
A lényeg, hogy szerintem jól tette a csajszi, én is ezt tenném. Több szem többet lát, több fül, többet hall alapon.

Már erre ama időpontban akartam reagálni, mikor írtad, aztán elmaradt, így most pótolom, mert kikívánkozik.
Szerinted milyen orvost kellene gyereke számára ajánlani diagnózis nélkül? Neurológust, onkológust, kardiológust...? Azt sem tudjuk, hogy melyik országban, melyik megyében és városban él, fogalmunk sincs arról, milyen a saját, választott dokijuk és pontosan mennyi idős már a nevezett gyerek.
Ha AZ lett volna a célja, hogy javasoljunk számukra dokit, akkor ezt írja, de ő: "hátha tudtok segíteni, vagy valami megnyugtató információval szolgálni..." - de most komolyan, mi vagyok én, Doctor House? Csak akkor írjak neki, ha meg tudom nyugtatni, hogy ennyi oxigénhiánnyal még nem lett zöldség a gyerekéből?

Egyszerűen csak egy se füle, se farka történetet olvashattunk, hisz a sztori nem kerek, nincs vége... pl.:
- a gyerek meghalt a 15. fulladási roham következtében, mivel épp nem akadt anyu kezébe egy jó nagy pohár víz sokkolós leöntésre, ami csodálatos mód eddig rendelkezésére állt minden alkalommal,
- "jó szülőhöz" mérten már az 5(!). eszméletvesztésnél szakorvos segítségét kérte (4-nél tudtuk, hogy még mindig nem tett semmit),
- egy, a körlevelet olvasó szülő valamely szerencsés véletlen folytán (megérzés alapján) felállította a helyes diagnózist és telefonon megcsevegve a problémát ki is kezelte,
- anyós megunta a nyunyulást, kezébe vette kisunokája leendő jövőjét és elszaladt vele orvoshoz, avagy kihívta a mentőket/ügyeletet,
- beavatkozott a GYIVI, megállapították a szülői felelőtlenséget és saját hatáskörükben kórházba szállították a babát,
- elhalt a gyerek fél agya a majd' rendszeresen visszatérő oxigénhiánytól...

Szóval eme és hasonló elképesztő befejezéseket tudtam így hasraütésszerűen elképzelni... Amennyiben kiváncsi vagyok rá, milyen szörnyűségek történhetnek csemetémmel, egy gyermekorvosi kézikönyvet felütök.
Azt kérdezi a végén: "Mit gondoltok?", majd mintegy konklúzióként levonja, hogy mi ebből tanulni fogunk... nos, kíváncsi lennék, ki mit tanult belőle!
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minyu:
Ha rajtad kívül nem jön senki, akkor én tudok ahhoz igazodni Very Happy Ha meg jönnek mások is én meg tudlak várni, mert közel lakunk..

Párodnak mondd meg (én üzenem), hogy azzal csak az egészségének árt, ha sokáig ilyen marad. Nem akarom megbántani, de láttam róla a fotókat és finoman szólva egészségtelenül kövér. Ez rettentően árt az egészségének. Magas vérnyomást, izületi problémákat, cukorbetegséget okoz, és lévén, hogy nincs meg a szervezetben az egyensúly, egyéb betegségek megjelenését is elősegíti (pl. szív- és érrendszeri megbetegedések, gyomor- és bélproblémák, stb.) Nem is a mozgás lenne neki az első, mert ilyen súlyfelesleggel az nem egyszerű, én tudom, és megértem. Hanem a megfelelő étrend, életmódváltás, és elszántság. Van torna, amit ő is csinálhatna, de ha nem akarja nem szükséges, főleg ha eddig sem mozgott; de ez, hogy "majd egy év múlva", ez csak a szokásos halogatás, de előbb utóbb muszáj lesz! Ha hosszú és szép életet akar és szeretne még úgy feljutni 5 emeletet gyalog hogy kap levegőt is, akkor kezdjen bele MA, nem holnap, nem egy év múlva. MA. Tudom, a kezdet rohadt nehéz, és nehéz rászánnia magát, de érdemes, és már viszonylag rövid távon is sikerélményt hoz majd neki. Öröm lesz majd tükörbe néznie és mindenki azt fogja mondani, hogy "de jól nézel ki, hogy lefogytál". Csak hát ezért tenni kell, hiába vár a csodára, nem jön el..
Szóval ezeket üzenem neki és remélem nem bántom meg ezzel Wink

hanee
Vissza az elejére
minyu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee Smile
Párom: jaaaj, halogatja ám a dolgot. Most azt mondta, hogy megvárja az 5 évet, szóval még 1 évet várni akar a fogyóval. Hááát, nem örülök neki, de most igyekszek példát mutatni, mert minden este 10 percet tornázok. Tudom nem sok, és csak fenék és combi gyakorlatokat, de hátha kedvet kap egy kis mozgáshoz, mert sajna azt sem csinálja Embarassed Rolling Eyes Mondtam neki, hogy helyette fogyni sajna nem tudok; segitek neki és maximálisan támogatom az életódváltásban, de ö magának kell elhatároznia a dolgot. De nagyon köszi a segitséget!

A szerda jó lenne, mert mehyünk Pestre, de pont 11-töl lesz az "ovis" torna 3/4 12-ig, ugyhogy ha marad még valaki, és odaérünk, akkor szivesen megyünk, de szerintem csak fél 1 körül érünk oda. Rolling Eyes

na, pusz

[^]  
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Akkor én amondó vagyok, hogy legyen egy Duna Plaza-s találka is, a mozinál ahol vannak a kajáldák, ott elég hely van ahhoz, hogy többen is leülhessünk enni inni, beszélgetni.

És legyen a találka 13-án szerdán (ez jövő hét) 11 óra körül.. Aki jönne, jelezze itt Wink

Minyu:
Gratula a CT eredményhez! Biztos nagyon örültök.
A fogyis dologgal mi a helyzet? Párod azóta sem jelentkezett nálam.. ejnyebejnye irgumburgum!! Very Happy

Ha veszek, ilyen Zetpolt fogok venni cipőből, mert ez úgy látom, hogy ár-minőség arányban elég jónak tűnik..

Edu:
Köszönöm a dícséretet a kiskirálynő nevében is! Néha tényleg úgy viselkedik: uralkodik rajtunk, eltipor, elnyom és nyomorba dönti a családot Laughing
De azért imádjuk Very Happy

Tej téma:
Nem kívánok további vitákba bocsátkozni ezzel kapcsolatban, mert szép már nem jönne ki belőlem Twisted Evil

hanee
Vissza az elejére
minyu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó!
Ma volt a párom 4 éves kontroll CT-n (elkisértük Smile ) minden rendben, negativ lett Very Happy

tejcsi: én pro és kontra megértem mindkét felet, egyelöre nem adtam Mókinak, pedig már beszéltük Csabival, hogy majd lassan kipróbáljuk felesben.

Pipocs, Hanee Smile
Nekünk is van zetpol zipönk, most a 3. és az én törpelábú Mókikámra is találtunk megfelelöt Cool Nekünk is szuperül bevált és a babaszobán van egy lány, Susan a nickje, aki olcsóbban hozza, 1200-1900 ft között mozognak az árak. Én is most rendeltem még 2-t mert ezeket lassan kinövi.

tali: nekem Dunaplázás tali is jó!

Pusz mindenkinek
minyu

[^]  
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
edu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Visszaolvasni nem igen csak visszanézegetni tudtam.Minden baba-mama csodálatos.
A babocák nagyon sokat nőtek már akit régebben láttam képről.Szembetünően Hanee Lillyje nőt hatalmasat igazi királylány lett már.A többi baba is nagyon szépséges.

Rolunk:Megkezdődőtt a suli Gvendinek az én nagy szomoruságomra vége a jo kis ovis életnek.Sajna itt nem lehet logni,nem ugy mint az oviban,hogy ma nincs kedvünk menni .A legnagyobb gond az,hogy az egész napom az utazgatással megy el kocsi hijján.Reggel 6-kor kelünk Mico is sajna.mert muszály magammal vigyem.A suliba 3/4 8-ig kell beérni és mivel nem a legközelebbi sulit választottuk igy 3/4 ora az ut oda és vissza és délután megint.A párom sajnos nem tudja vinni hozni igy ez rám marad.Már gondolkodtunk abban,hogy vegyünk egy olcso autot nekem,de mivel jövöre van tervbe,hogy uj autot veszünk igy most egyenlőre amig birom megoldjuk igy.Nem tudom meddig fogom birni,mert még csak a második napnál tartunk már most hulla fáradt vagyok az utazgatástol.Gvendinek egyenlőre nagyon tetszik a suli (majd eltellik egy pár hét és már nem lesz annyira tuti).
Milán jol van igy hogy reggel 6-kor kel délben 3 orát alszik.Már 11 fogunk van.Egész nap pakol ezerrel kedvence a Gvendi szobája ahol mindig valami gyöngyöt talál amit a Gvendi elszor és operálom ki a szájábol.Amugy hihetetlen kis ari kiskrapek majd megzabálom .Szinte egész nap csak puszilgatnám.Ha nincs itthon a Gvendi akkor a hangját sem lehet hallani,de ha megjön rögtön megy a sikongatás,mert mindig az kell ami a Gvendié.De azért jol elvannak és öröm látni ahogy bujnak egymáshoz.
A házunk kivül-belül szépül.Már nem kell sok és a burkolások kivül-belül befejeződnek.Most éppen bosszankodom,mert mult héten szerelték fel a napellenzőt és most kezd kiszakadni a falbol,mert nem birja el a 6-m hosszu sulyt.Na de megreklamáltam és a héten jönnek megjavitani.
Már a fürdőszobánk is készül és ha minden igaz 1-max2 hét és 4 év után kádban fürődhetek.
Szoval zajlik az élet.

Időm nincs sok,de azért ha lenne tali szivesen taliznék veletek.Ha már nem lesz felfordulás nálunk is lehet szo majd egy talirol.

Vanda:Nagyon sok boldogságot kivánok nektek.Igazán csodálatosan mutattál abban a szép ruhában.

Tej:Én is kajába belefőzve adok már tejet,de volt már rá példa hogy kapott kakot is.Annyira nem jött be Milánnak igy hanyagoljuk.Különben felkeltette Hanee Dm-s tápszere a kiváncsiságomat és tegnap vettem.Megissza ezt is Milán ,de nál ez a tejcsi dolog olyan,hogy mire felkel addigra a tápinak el kell legyen készülve,mert egy percet sem tudd várni.Különben azt vettem észre ,hogy nála olyan mintha ivott volna 2dl folyadékot,mert utána simán éhes a gyerek.Mico reggel meg este kap tápszert napközben meg gyerekteát iszik vagy ivolevet és hihetetlen mennyiséget meg tudd inni.Olyan nap 4 cumisüvegnyi folyadékot iszik+ a tápszer.
A bábikaját már nem hajlando megenni ugyhogy főzőcskézek neki vagy azt eszi amit mi.Ma éppen egy nagy adag csülkösbablevest vágott be ami hihetetlenül izlett neki.
A beszéd terén ugy vagyunk ,hogy a "nem" az nagyon megy nekünk.Aztán sokat csi-csip-csokázunk és már jön és fogja a kezemet és mondja,hogy "csi-csi".A hinta-palinta az náliunk "tinta-patinta".
És ami nagyon megy az a brrrr meglát egy autot vagy autosujságot és totál bezsong a gyerek.

Na mára ennyi,mert megyek szűlőire!! Puszi mindenkinek

[^]  
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! A piaci vagy háznál vásárolt tejet legalább 2-3 percig kell forralni. De a bolti magasabb hőn van pasztőrözve, mert lábasban 103C fokon már kifut. Ilyen szempontból jobb a bolti, de szerintem felestejnek forralva nem lehet baj a házival sem. Allergia miatt p edig tényleg csak 3 éves kor felett ajánlják, de az is lehet, hogy ebben van a tápszergyártók üzlete. Szóval nem tudom én se mi a jó. Még tápszerezünk, de már nagyon nem szereti Jázmin. Bogiék 2-3 éves koruktól kaptak tehéntejet.

Üdv: Kata

Hol lehet jó Cactus Clone ruhákat venni?

Ja, és köszi a székrekedés elleni tippeket.

Puszi: Kata
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mz/x jelentkezz! Lehetőleg MSN-en Very Happy
Vissza az elejére
MMónika

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Csak röviden mert úgy látom a kakaómmal elszabadítottam a tejmizériát.

Timcsus,
Én nem látom igazolódni azt az álláspontot, hogy 3 éves korig nem lehet adni tejet. Mzx szigorú táblázatában is 1 éves kor szerepel. Én tudok olyan 3-as ikres anyukát aki már 10 hónapos koruktól itatja a tejet velük orvosi tanácsra. Az én doktornőm akivel eddig nagyon meg voltam elégedve, egy fiatal nő és szerintem elégé halad a korral is azt javasolta mikor mondtam neki, hogy már nem nagyon van tejem, hogy ittassak Bálinttal tehéntejet. Mondjuk Ő azt mondta, hogy napi 2 dl. vigyem fel fokozatosan. További tanácsa: ne adjunk piaci (amit Hanne frissnek nevez) tejet, mert lehet, hogy egészségesebb ezzel egyet értek, de mivel nem pasztőrözőtt, vannak benne olyan korókozók ami nem jó a babának. Továbbá szerinte a kecsketej nem jobb, de ezt nem fejtette ki. Én friss biotejet adok neki. Én tényleg kiváncsi vagyok, hogy milyen cikkek érvenek a 3 éves kor mellett, én még nem olvastam ilyet, bár nem jártam utánna. Ráadásul a bolti tej azért korántsem igazi tej már sajnos. Ráadásul én félek a tápszerektől. Emlékszem kicsi koromban állandóan zabáltam a jóval kisebb uncsitesók tápszereit, de azok nem hasonlítanak a maiakra. Nem lehet tudni hosszú távon milyen hatásúak, főleg a bennük lévő hidrogénezett növényi zsír miatt. Mi nem eszünk ezen okból margarint és napraforgó olajat, de azért nem vagyunk teljesen fanatisták. Humána tejpépet és a Sinlac-ot is kap néha Bálint, pedig ezekben is biztos van, mivel ezekkel tartósít az ipar. Az én javaslatom inkább az, hogy próbáld meg a napi fél liter tejet megosztani a tej és a tejtermékek között. Bálint natúr joghurttal, vagy kefírrel kezd minden nap. Imádja. Maci kávé folyákonyivójoghurtból? kicsit bizar, de bejöhet. Nekünk az a gond, hogy nem iszik Bálint egyszerre sokat. Vacsorára akartam rendszeresíteni a tejet, de még 1 dl. sem bír meginni egyszerre, nemhogy 2-t.

Bocsi ha hosszú voltam, majd visszatérek a többi hozzászólásra is csak túl egyoldalúnak tűnt, hogy nem szabad tejet adni.
Remélem nem bántottam meg senkit.

Üdv:
Mónika
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska:
Velem biztos nem jutottatok erre az álláspontra, valaki más lehet, hogy erre jutott Wink Én azt gondolom, hogy a friss tehéntej eléggé higítva (amit írtam is, hogy 2/3 víz, 1/3 tej), sokkal jobb, egészségesebb, frissebb. Természetesen töményen valóban okozhat problémákat, felnőtt embereknél is. Viszont nincs homogénezve, nincs beletéve adalékanyag, nem tárolták hetekig előtte. A friss tehéntej azért jelent "veszélyt", mert teljes, 3,8-5% között van a zsírtartalma időszaktól függően (télen zsírosabb szokott lenni), és magasabb a laktóz- és tejcukor tartalma is. Akinek érzékeny a gyomra, ezt a zsírtartalmat nem bírja, de a higítás éppen erre szolgál, amit felnőtt ember is alkalmazhat adott esetben. Valamint a forralás kiváló arra, hogy a baktériumok meghalnak és a fölözés is megtörténik minimális szinten (elég vastag föle szokott lenni, amit ha leszedsz, abban nagyon sok zsír összegyűlik, így valamelyeset csökken a zsírtartalma is).

Timcsus:
Szívesen küldök én is "mintát" neked, azokból a tápszerekből amikt használok. Tudok beletenni kis zacsiba és feladom postán Very Happy Most épp HIPP 2-t vettem múltkor mert le volt értékelve, de ezután Milumil 3-at fogok, ha gondolod mindkettővől küldök egy adagnyit szívesen, ha írsz egy címet PÜ-ben!

A cumisüveget amúgy nem minden baba fogadja el, lásd Timmba és Ricsi, Ricsi sokáig nem volt hajlandó és kanalazni kellett neki.. gondolhatod Very Happy
Érdemes próbálkozni pohárból is, mert már elég ügyesek ilyen téren is Wink Persze megfogni még nem mindegyik tudja jól.

hanee
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 04, 07:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timcsus:
persze, értem én hogy nem jókdevedből adsz neki tejet, de biztos van még egyéb megoldás.
Pl. tápszer. Nehogy megvedd az összeset!! A védőnő/gyerekorvos kap belőle 1-2 adagos mintákat, kérj!
Nekem van 2 félém, ha gondolof küldök egy adaggal hátha...
Bár most Marci sem eszi meg kb 5 napja, kicsapja a kezemből este. de sztem jön a foga és ne szereti szopizni az üveget.
Legalábbis remélem h ez az oka, ha nem, akkor én is a rizstejet fogom megpróbálni, tehéntejet semmiképp.

Nyaralás:
a babakocsit beviheted magaddal a váróba és majd mikor a gépre szálltok fe ott veszik el a bejáratnál. Kg-ba nem számolják, de erre is kapsz ragasztanivalót. Smile
Vissza az elejére
timcsus

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee,

köszi a tippeket, nyilván nem próbáltuk még ki a piacon kapható összes tápszert. Abból azt hiszem 5 fajtát próbáltam adni, tejpépből is vagy 4-5 féle különböző ízűt, márkájút, Hipp és Nestlé babatejet is. A turmixot még megpróbálom és a kakaóval ízesítést is, hátha valamelyik beválik. Tehéntejet kapott már frisset is, én egyébként mindet felforralom.
Cumisüvegre úgy néz, mint az UFO-ra. Smile Bár ez a kulacs nem sokban különbözik tőle.

Köszi még egyszer a segítséget.

Timi
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee

Pár hete nem pont arra az álláspontra jutottunk, hogy friss tehéntejet inkább ne, mert az sokkal erősebb, és esetleg rosszul lehet tőle az ember?
Inkább a boltit forralva...?
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

timcsus mégegy tipp:
Sima tápszerbe banánt turmixolni és banánturmixként adni neki variábilis luku cumiból vagy pohárból, esetleg kanállal..
Sinlac pép tápszerrel keverve?

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

timcsus:
Próbáltátok már a Humana babyfitt 2-t? Ez banános tejpép.. igaz drága, de finom, általában a finnyásabb babák is megisszák..
Aztán a Milumilnek van 3-as tápszerből rizses, banános és almás is..
Vagy kipróbálhatnád, hogy valamelyik 3-as tápszert kakaónak megcsinálod, avagy teszel bele egy csepp cukrot (persze a cukor sem a legjobb megoldás, de még mindig jobb mint a tehéntej, ha esetleg úgy megissza). A tápszer keserűbb, mint a tehéntej, sok baba azért nem szereti, főleg ha előtte anyatejen élt..

Ha végképp semelyik megoldás nem megy, és mindenképp tehéntejet adsz neki, szerintem próbálj meg szerezni frisset, és azt higítani 2/3 viz + 1/3 tej arányban, természetesen úgy, hogy előtte a tejet felforralod (ezt mindig kell az ilyennél). Ez sokkal jobb, mint a boltiak, mert legalább nincs agyon homogénezve, hőkezelve és biztos lehetsz benne, hogy friss (nincsenek tárolási problémák, stb..)..

Én amúgy hidd el, megértem a gondodat, mert nálunk a hozzátáplálással volt hasonló, csak ugye Lili bukott mint a részeg kocsis.. és akkor engem mindenki leszólt, hogy hozzátáplálom a 3 hónaposomat.. de nem tudtam mit tenni, kényszerhelyzet volt, muszáj volt etetni valamivel és már nem gyarapodott annyit bukott.. de szervi baja meg nem volt, szóval tehetetlenül állt védőnő, orvos, anyuka, apuka..

Mondjuk én azért még mindig amondó vagyok, hogy megpróbálnék több egyéb lehetőséget is, rengeteg fajta tápszer létezik a piacon, sőt ki lehet próbálni az ízesített dobozos babatejet is, hátha az bejön neki (persze ez költséges, de átmenetileg azért talán kibírható).. azt hiszem, van vaniliás.

Megoldás lehet még, ha semmilyen tápszer nem jön be, a rízstej.. vagy mi a neve.. de ez tejmentes tej gyakorlatilag, viszont a fehérjék benne vannak nagyrészt, csak mellé ténylge kell adni húst, és egyéb tejterméket is, hogy az állati is meglegyen.

hanee
Vissza az elejére
timcsus

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni,
még egy gyors kérdés: amikor repcsivel voltatok nyaralni , tudtatok vinni babakocsit? Az a csomagok része volt? A második nyaralásra gondolok,azt hiszem Marcid akkor már járt.

Köszi
timcsus

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

Pipocska,
a szilikonos kulacs Nuby,tök jól ki van alakítva, a közepe keskenyebb, így a kis kezekbe szuperul passzol.

Hajni, Hanee,
tejcsi témában: higgyétek el, nem a tehéntej volt az első dolog,amit adtam Bálintnak. Rengeteg féle tápszert, tejpépet próbáltunk, de egyszerűen annyira undorodik tőlük, hogy a végén már nem erőltettem. Ő 13 hónapos koráig szopizott, soha nem volt szükség rá, hogy kapjon kiegészítésként bármit. Én úgy tudom, hogy egy ekkora gyereknek napi 5-600 ml tej eredetű táplálékra van szüksége. Ebből ugyan nyilván meg lehet valamennyit oldani tejtermékekből, mint sajt, joghurt ( amit újabban szintén nem fogad el ), túró, de mindet nem.
Teljesen igazatok van abban, hogy manapság nem ajánlják 3 éves kor alatt a tehéntejet, de gondoljatok bele, ti mit tennétek, ha a babáitok nem fogadnák el a tápszert/tejpépet. Ha van még azokon a dolgokon kívül ötletetek, amiket próbáltam, természetesen szívesen fogadom a tanácsokat.
Még annyit, hogy a doktornénink szerint nincs gond ezzel, bár lehet, hogy ő nem a legújabb ajánlásokat veszi figyelembe.

Timi
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vikó:
Mondjuk pár hét alatt nem nagyon szokott ennyire leromlani a vérkép, szóva lakkor lehet, hogy valami átmeneti dolog és összejöttek a dolgok: időváltozás + allergia --> alacsony vérnyomás, stb.. ha jól tudom, te is alacsony vérnyomással küzdessz, akárcsak én, szóval nem csodálnám, ha csak erről lenne szó.
Vitamint ajánlott szedni, habár én a helyedben néznék az Elevitnél komplexebb készítményt, lehetőleg nem a reklámokban ezerrel hirdetetteket.. reklám helye: kipróbálhatnád a Norbi Fitt-et, van multivit készítménye, állítólag nagyon jó, az ára hasonló, mint a gyógyszertáriaknak, a netről meg lehet rendelni: www.norbi.hu (én nem szedem, de ha kéne ilyet szednék).

Kata:
Az anyagcsere akkor működik megfelelően, ha naponta 5x eszel normális mennyiséget (tehát soha nem eszed tele magadat, de mindig annyit eszel, hogy ne legyél éhes --> kb. tele kistányér), valamint elegendő tejterméket, rostos és gabonafélét eszel. Elegendő tejtermék rost és gabonaféle = napi 2 szelet teljes kiőrlésű kenyér, egy müzli szelet vagy egy adag müzli tejjel, napi fél liter tej, kevés sajt és egy natúr joghurt, és még emellé krumpli, rízs, vagy zabpehely, puffasztott búza más étkezésre.. persze ne egyszerre edd mindezt Very Happy
Az activia túl drága (ráadásul szemkiszúrás az egész, mert 1 korty), a sima natúr joghurt is megteszi megfelelő mennyiségű csümölccsel szerintem. Sok zöldség, NO cukor, NO fehérliszt.
Akár hiszitek akár nem, a cukor székrekedést okoz.
Ha véletlenül cukros dolgot eszek (mert pl. vendégségben sütivel kinálnak), utána sokszor van székrekedésem, és már rájöttem, hogy ettől mert csak ehhez tudtam mindig kötni. Ezért inkább kerülöm, amennyire csak lehet.
Összességében ezeket szerintem viszonylag hosszú távon be kell tartani, ha pedig terhes valaki főképp és mégtöbb gabonaféle, mégtöbb zöldség és gyümölcs, mert olyankor hajlamos az ember a székrekedésre (én a terhességem 1. percétől ezzel küzdöttem, terhességem utolsó percéig, utána mintha elvágták volna, és előtte soha nem volt gondom szintén..).

hanee
Vissza az elejére
vikó

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma már jobb a helyzet, nem akarok elvágodni... Confused
Viszont a szemem is viszket, frankó....

Hanee!

Pár hete néztek vérképet, elméletileg semmi bajom azzal. De ki tudja, időközben... talán megint kellene vitamint szedni, mert abbahagytam az Elevitet. Visszatérek rá, kétnaponta, úgyis szoptatok még.

Timmba

Ja, fodrász csajszi mégsem ért rá, pedig már úúúgy beleéltem magam.... Evil or Very Mad
Kivágott soraimon kissé csodálkoztam, de aztán sejtettem, hogy valami /ki/ Cool véletlen.

Pipocs!

Lassan már tényleg mindent el tud mondani Marcika, nagyon ügyi!!!

Viki is mindent leutánoz, ami felkelti az érdeklődését, aztán vagy használja továbbra is, vagy nem...
Tegnap pl megkérdeztem, hogy "HOva mész?", erre ő elkezdi: Hova-hova.
Cool
Meg amikor kérdezem, hogy "hol vagy?", mindig mondja, hogy "itt" v Ott", hát ezen mindig akkorákat mosolygok.

Tegnap Dédinél grilleztünk, voltunk páran, és az egyik uncsitesó mondta, hogy pont úgy beszél, mint a két és fél éves másodunokatesója. Cool Na, jó, az a kisfiú egy kicsit azért le van maradva, de már dumcsizik.

Azt a cipős oldalt én is meglesem, lassan szükség lesz meleg holmikra.
ACactus Clone-os ruhákból én is többször vettem már Szabinak, nagyon jók, és olcsók.

Kata!

Szegény, ez kellemetlen, ismerős a dolog, azt hiszem sokunknak.
Annyit tudok még ajánlani, hogy mit ne fogyassz...pl. kávét, fűszereset, kakaót, csokit, banánt...de gondolom tudod.

Fogmosás...
Vikinek tetszik, engedi, de mi is csak nedves fogkefézünk, nincs rajta fogkrém.

na megyünk Béla meccsére, de labdáktól és bénáktól óvakodunk /nem is tudom minek megyünk Very Happy , magyar foci...brrr.../

ja, csp-t szerintem sem kapunk duplán, bár jó lett volna előre tudni. Crying or Very sad

puszik:

Viki

[^]  
Vissza az elejére
szdkata

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csak végigfutottam , amit írtatok:
Pipocska: nagyon ügyes a Marcell, hogy már így tudja a szavakat, nálunk is volt már pár szó korábban, de aztán abbamaradt, most kezdte újból.

Ha tali lesz, sajnos nekem nem jó csak az Örs vezér tere, ha babával talizunk. Ott lehet Árkád vag yméginkább am gyerekbarát IKEA. 11-étől sajnos sulim van hétfőtől péntekig, úgyhogy kevesebbet leszek, de azért igyekszem tartani az iramot.

Tudtok valami anyagcseregyorsító táplálkozást kismamáknak, mert iszonyatosan szenvedek már pár hete a .... dolgokkal.???? Ajánlottak már aszalt szilvát, melegvizet, sok folyadékot, mozgást, rostdús táplálkozást, Activia joghurtot, lenmagot. VAn még ötletetek?

Puszi és jobbulást a beteg babáknak!
Timmba

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 03, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vikó, bocs, most néztem rá, hogy bevágtam egy egész idézeted a hozzászólásomba... ez a Ricsike hibája (úgysem tudja megvédeni magát SmileSmileSmile), már töröltem... dinka vagyok.
Pusza
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 362, 363, 364  Következő
5 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés