Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 359, 360, 361, 362, 363, 364  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
drika

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Végre én is idetaláltam Smile Smile

Vége a melónak, holnap már csak összepakolni megyek be és utána minden percem a babóé (leszámítva a 3 vizsgám, de az már semmi. Smile) Olyan jó érzés úgy örülök, hogy mostámár csak "magunkkal" kell foglalkoznom Smile

És épp itt az ideje hogy megkezdjem a bevásárlást, ezzel kapcsolatban lenne egy két kérdésem is ami a mai napon felmerült bennem. Bár tudom, hogy ezekről volt már itt szó, de egy két gyors segítség jól jönne Smile

- sterilizáló, kell-e ás ha igen elektromos vagy mikrós a jobb?
- Mennyi kismérteű (56) body-t vegyek, már kettő van
- milyen pelenkát tudnátok javasolni (kisfiúnak ha ez számit....)

Egyébként elég jól vagyunk, szerdán kell meglátogatnunk a dokibácsit Uh miatt, már várom mert 5 hete nem láttam.....
Mostanában olyan mintha kevesebbet rugdosna babó, inkább olyan csak mint aki fészkelődik vagy csak kezdek paranoiás lenni. Mintha olvastam volna, hogy mivel kevesebba helye így kevesebbet is mozog - ez szerintetek is így van?? Egyébként az utóbbi egy hétben nekem is elkezdett rendesen csuklani a kissrác, van hogy egy nap 2X, 3X is. - Éppen akartam is kérdezni, hogy ez mit jelent, de látom az jó Smile úgyhogy örülök Smile

Drika
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Most látom Du.megint rosszul írtam a neved BOCSI!

A talival kapcsolatban teljesen igazad van ma az erkélyen 32fokot mutatott .Hát nem tudom 32......+
kinek lesz kedve ill.erelye kimenni!

Hajni20!
Nagyon szép a baba birodalom!
Ha a héten mi is kész leszünk teszek fel képeket!

Rita77 Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Rokica, Móni:
A tali szervezéssel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy egyelőre elakadtam.. azon filoztam, hogy "hogy a fenébe fogunk 3x hetesen becapflatni oda a melegben?" Párom ki is akadt, hogy miért szervezek még talit.. lehet, hogy át kéne tenni az egészet máshova, vagy máskorra.. gondolom nem csak nekem probléma annyit sétálni már.

Hajni:
Tündéri az a függöny!
Mi megoldottuk a függönyproblémát: Vettem egy garnitúra ágyneműt, amihez van egy hatalmas méretű baldachin.. mivel azt nem fogom használni eredeti funkciójában, hát függönynek fogom használni Mr. Green Szép nyuszis fehér.
Szép nagyon a pelenkázószekrény is! Mi azt is egyszerübben oldottuk meg: költséghatékony módon párom átszerkesztette picit a négy fiókos kisszekrényünket Smile

Ha saját lakásunk lesz, majd csinálok egy igazi gyerekszobát Smile Bár azért igy sem lett rossz Smile Vettünk egy kis (elvileg telefonállványt) polcos szekrényt, azon tartom a különböző kütyüket majd.. majd én is csinálok fotókat Smile

hanee
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rokica:

hát még bírja.. de egyre nehezebben... eddig áldott állapotban voltam, de mostmár terhes vagyok.Smile)

De olyan jó.. én nagyon szeretek babát várni.. Smile Pár hét.. és már nem lesz ekkora.. jaj úgy fog hiányozni. Laughing

De lesz ami kárpótol érte. Shocked
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni, hát nem semmi a pocakod igy 35 hetesen! Éppen kommentálni akartam, milyen kis diszkrét méretű volt a pocakod még a 27. héten, de a mostani méret! Hogy birja a hátad?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Csináltam képeket. Akit érdekel.Smile)

http://babanet.hu/album/main.php?album=3142
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hot dogot kérek...
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Patriot,

Melegen ajánlom a www.lilypie.com centijeit, azok nem csinálnak ilyet...

Be is szúrom az enyémet.

[^]   [^]  
Vissza az elejére
Patriot

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ezekkel a hetekkel hadilábon állok. Miért áll a gólyám a 30 és a 35 között? Mára lelépek. Jön a főnököm. Holnap jelentkezek.
Üdv. Mindenkinek. Twisted Evil
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mzx írta:
Lányok, mivel kocsival nem lehet bemenni a Margit szigetre, és én még most sem tudok túl sokat sétálni, ezért lehetne a talit valamelyik hídhoz közel tartani?
Tudom, hogy jár ott vmi busz, de ki tudja milyen sűrűn...

Mzx-Móni

Az Árpád hidról nem lehet ráhajtani a szigetre? Vagy csak hallucinálok?

De nekem az a szomorú hirem van, hogy én valószinűleg nem tudok elmenni se a talira se a bababörzére azon a hétvégén, mert párom teljesen beindult, hogy menjünk valahova nyaralni, és pont azt a hétvégét szemelte ki. Illetve kiszemelte volna ő már ezt a hétvégét, de a forditásunk miatt nem mindegy melyik héten megyünk, szóval csak igy jön össze, ő meg minél előbb menni akar. Pedig nagyon szivesen mentem volna!
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, mivel kocsival nem lehet bemenni a Margit szigetre, és én még most sem tudok túl sokat sétálni, ezért lehetne a talit valamelyik hídhoz közel tartani?
Tudom, hogy jár ott vmi busz, de ki tudja milyen sűrűn...

Mzx-Móni

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Patriot:
Szerintem nincs semmilyen különleges szabály, csak a szokásos.. kultúráltan meg ilyesmi.. De nem hiszem, hogy ez neked gondot okozna, eddig is teljesen normális hangvételűeket irtál Smile
Illetve még annyi iratlan szabály van, hogy irj minél többet, mert szeretünk olvasni is, nem csak irni Mr. Green

Rokica:
Nekem is az "az a 9 hónap" van meg (de ezt már kiveséztük), meg van még nekem Johnson&Johnson mamák és babák - ez inkább csak szép és szines, hasznos kevesebb van benne, illetve van egy Kisbabák és Kismamák c. szintén szép nagy szines, ebben sok hasznos is van, gyakorlati tanácsokkal, de mégis én is az internetről gyüjtöm a legtöbb jó információt és tőletek, nameg más gyakorló anyukáktól, illetve a sajátomtól, párométól, stb..
Meg most kölcsönkaptuk a Spock kapitány könyvét is, az elég uncsi, de vannak benne hasznos dolgok is Mr. Green ezt főleg a védőnénim ajánlotta, mint régóta létező örökérvényű gyereknevelési könyv. Ez inkább nevelésről szól úgylátom.

Szerintem nem szenvedünk információhiányban! Mr. Green

hanee
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rokica, a Kismamák Nagykönyve szerintem nagyon jó babaápolási útmutató, sok gyakorló anyuka ajánlotta nekem. Ha jól emlékszem az is 5eFt körül van...

Mzx-Móni

[^]  
Vissza az elejére
Patriot

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El kell hogy áruljam, én még sosem fórumoztam. Otthon sajna nincs Internetem (ha otthon leszünk a picurral, tuti beköttetem), így csak anyósomnál, vagy mint most is a melóhelyről tudok feljutni. Ha van valami szabály, vagy etikett, nyugodtan szóljatok. Azt lehet tudni, hogy van- e rajtam kívül más is Kecskemétről? Na dolgozok egy picit. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Patriot

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
05.11. (szerda) 13.45-re kaptam időpontot a sok D-re.
Amúgy kifigyeltem, hogy a Nationalon május 22-én ismét adják az ÉLET AZ ANYAMÉHBEN 1-2. Az én időmbe még belefér. Szóval érdemes megnézni??? Question
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ti milyen "szakirodalmat" olvastok?

Én azt kell hogy mondjam, a Kismamából tanultam a legtöbb hasznos dolgot. Egy bababörzén megvettem az összes 2004-es számot olcsóért, és már bánom hogy a 2003-as meg 2002-es stócot ottagytam.

Ezenkivül nekem bevált Az a 9 hónap (főleg panaszokra/betegségekre) és szeretem nézegetni a Terhesség hétről hétre c. kis vékonyka könyvet is.

No meg az internet minden mennyiségben.

Babaápolásról pedig rendeltem egy könyvet Amerikából, azt még nem láttam itt magyarországon. Az itteniek közül a Penelope Leach Kicsik és picik c. könyve tetszik leginkább, de azt is vszinűleg angolul fogom megrendelni, hogy a párom is értse. Magyarul kb ugyanolyan drága, horror áron láttam a Tescoban is, asszem 8000 körül.
Vissza az elejére
MJ-Móni

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Lányok Very Happy
Elég nagy a pangás ahhoz képest, hogy hétfő van Crying or Very sad

Most off leszek:
Rokica
Az én macseszom van, hogy 3-4 napra is eltűnik. Lány és ivartalanított és mégis. Nyugi. elképzelhető, hogy a beteg cicád csak kicsatangolja magát. Esténként azért még hívjad, amikor a zajok lecsendesednek. Ha pedig valóban elbújt meghalni, akkor ő igy látta jónak. Sajnálom Crying or Very sad

ON
Valaki írt a csuklásról!
Bocsi, nem akarom visszaolvasni ki volt.

Teljesen normális a méhen belüli csuklás, sőt még sajnálni sem kell miatta kismanót Razz Igy gyakorol a kinti életre Exclamation Az előző terhességemnél volt, hogy napi 3-4x is csuklott Christopher. Aztán még jópár hónapig ment igy amikor kibújt. Már alig várom, hogy érezzem amikor kis Adrian hogyan csuklik. Talán még 3-4 hét és eljön az ideje.

Vanda Smile
Hát nem is tudom mit mondjak. A helyedben talán elmennék egy vizsgálatra és pluszban kérnék egy tenyésztéses vizeletet újra. Drukkolok, hogy minden okés legyen.

Különben tegnap este én is megszenvedtem haspuffadással és a vele járó keményedéssel Surprised

Nos, majd meghalok éhen valamit kajálnom kéne, lassan el is indulok tápolni.

Pusszancs mindenkinek,
[/url]
Vissza az elejére
Wica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita!

Nekem is jó postán, és majd priviben írd meg. hogy hova utaljam a pénzecskét. Számlaszám meg ilyenek. De talán valamikor össze is futhatunk.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Adri77

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Róki
Köszönöm a jó tanácsot, délután ki is próbálom!
Azt hiszem nálam a gyümölcslé volt a tettes Embarassed , abból ittam rengeteget a hétvégén. Azt hiszem ezt most akkor abbahagyom.

Adri
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adri:

Nekem a tej szokott beválni, attól általában elmúlik. Ha nem, akkor lehet kapni a gyógyszertárban savlekötő rágótablettát (olyan krétás állaga van), amit kismamáknak is lehet szedni.

Amúgy meg sajnos kerülni kell azokat az ételeket, amik okozzák. Nálam leginkább az édes cuccok szokták, méz, csoki, nass, de akár az édes tea vagy gyümölcslé is.
Vissza az elejére
Adri77

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vanda
Remélem azóta jobban vagy! Biztos én is nagyon megijedtem volna a helyedben.

Lányok!
Nálatok nem fordult még elő, hogy túl sok a savatok és marja a nyelőcsövet? Mert én már 3 napja küzdök ezzel, tudom, hogy terhesség végén ez természetes tünet, de nincs valami jó ötletetek amivel legalább csökkenteni lehetne az égető érzést? Remélem nem tart ki ez végig a következő 2 hónapban!

Előre is köszi a segítséget!

Adri
30+1
Vissza az elejére
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Hanee: hát csak elismeréssel tudok nyilatkozni... Mit néztetek meg? Nálunk is tele van gazzal a lakás, nálunk főleg ŐŐŐŐŐ a nagy gyűjtő, öröm takarítani ezt a sok növényt. de legalább szépek...

Rita: film ügyben, esetleg köv. talin... vagy esetleg én tudok egyezkedni Haneeval, ha Ő megnézte, mert mi közel lakunk egymáshoz. Mit tetszik szólni hozzá. Persze ehhez Hanee beleegyezése is kőőőő...

Rókica: nagyon dögös a kép rólad, ami megjelenik a neved alatt....

Patriot: szerintem No para... nekem is soxor volt olyan adatom, amikor az egyik paraméter nem felelt meg a másiknak. Van ahol monjuk 20 hetes volt egy másik testrésze meg már 22. Ezt most lehet, hogy nem értelmesen irtam, de érted ugye? No para... menjél el sok D-re és ott mindenki meg fog nyugtatni. Ha tudsz a praxisba menj a Györffihez, esküszöm semmi érdekeltségem, de Ő nagyon jó... De ne idegeld magad addig sem. Hiszen nem tudsz mit tenni.... és úgy sincs semmi baj.

Olyan kevesen vagyunk ezen a topicon, hiányoznak a többiek.... Jó kis régi babanet, amikor még nem szarakodott.. na jó nem reklámozok itt más topicocat...

JohannaZsebi

Menjen mindenki a szabadba, mert szuper az idő...

JZs
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ajánlom mindenki figyelmébe a Nők Lapja Café-n a Kár volt megvenni c. topikot... sok hasznos tapasztalat gyűlt fel benne!

http://www.***.hu/forumki.....umid=53483
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanne!
Ok.Akkor ma megkérem írja ki és ha megvan feladom,a héten!
Rita77 Rolling Eyes
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Patriot, szerintem 3 hét múlva mindenképpen menned kell vizsgálatra, mert a 32. héten van a protokoll szerint a "rendes" UH szűrés, szóval lehet,hogy nem is a fejlődése miatt akar megint látni. A 26. hét után én is voltam plusz UH-n, nekem is kisebbet mért, mint az átlag. Viszont azt vettem észre, hogy azért 2-3 mm-rel nagyobbnak is mérhette volna, ha alaposabban kijelöli, vagy egy picit máshogy jelöli ki a buksiját. A 32. héten alaposabban meg fogják vizsgálni, remélem nem lesz semmi gond!

Most szerelik össze a gyerekszoba bútorát!! Very Happy Bár tudom, hogy a gyereket abszolút nem fogja érdekelni (a párom mindig azt mondja, hogy ezt nem is a gyereknek vettük, hanem nekem), azért jó érzés, hogy szép új szobácskája lesz! Smile

Timma, azért nekem még van egy bő hónapom, remélem, amíg nem akar kibújni. Utána szerintem minden nyilallásra frászt fogok kapni!

Mzx-Móni

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Rita:
Nekem dvd-n is tökéletes! Ugyanis van DVD lejáccóm Smile Sőt ugy mégjobb lenne igazából ha át tudnátok másolni: természetesen fizetem az üres DVD árát!
Nekem jöhet postán is és átutalom az összeget.

JohannaZsebi:
Nemcsak hogy végigültem, de végigröhögtem és végigzabáltam az egészet: egy hatalmas vödör popcorn és egy 1 literes Sprite Mr. Green
Adtunk a fogyókúrának párommal Mr. Green
Egyébként én is kaptam utána virágot, de párom közölte, hogy soha többet nem kapok növényt, mert utálja az összes gazomat és bokromat (imádom a virágokat és tele is van vele a lakás) Mr. Green

Patriot:
Mikorra adtak időpontot? Érdekel engem is mit mond a szonográfus Smile

hanee (30+5)
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wica,Johanna!

Persze mindenkinek szivesen megirja a Zoli!
Csak azt kellene kitalálni,hogy jut oda?
Mi Újpesten lakunk a központnnál!
Rita77
Vissza az elejére
Patriot

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kedves Hanee, Pipocska és Wica!

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat. Tényleg jól estek. Én is találtam ilyen bepötyögős táblázatot, ahol a Bpd alapján 27,5 hetes vagyok, az OFD alapján 30 hetes a HC alapján 29 hetes vagyok stb...Végül is az ultrahang vizsgálatot végző hölgynek is ez volt velünk a baja. Hát úgy döntöttem, hogy elmegyek egy ilyen "sok-sok D-s" ultrahangra. Ha túl leszek rajta, akkor jelentkezek. Addig is körömrágással töltöm az időt. Üdv: Patriot Wink
Vissza az elejére
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Rita: film engem is érdekelne. bár igy is eléggé parázok tőle.

Hanee: mozi??? hú én már nem bírnék végig ülni a seggemen egy filmet... fekve is alig. És a te pocid még nagyobb is. Le a kalappal...

Én párocskám vett nekem virágot anyák napja alkalmából...

JohannaZsebi
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos a macskám a hétvégén eltűnt, valószinűleg elbújt meghalni. Egész reggel bőgtem.

Ezt a cicát 10 évvel ezelőtt szereztem kölyökkorában egy amerikai menhelyről, és azóta járja velem a világot. Laktunk már Californiában, New Yorkban és Budapesten. Nem volt egy kifejezetten barátságos macska, de valahogy mindig úgy éreztem, tükrözi a saját természetemet. Szeretett emberközelben lenni, de nem feltétlenül szerette ha bizdergélik. Én is igy vagyok vele.

Nagyon hiányzik. A másik macskám meg szinte állandó jelleggel nyávog azóta, szerintem neki is hiányzik.

Most nagyon úgy érzem, kéne kiscica, de tudom, nem pótolható a macskám akit tiz év alatt szerettem meg ennyire, és hogy nem jó ötlet terhesen új állatot, főleg új macskát beszerezni...
Vissza az elejére
Wica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita!

Ha nem lenne gond, engem is érdekelne a film . És nekem a dvd is jó, sőt, mégjobb. Hogy tudnánk megoldani az átadást, és mondd meg mennyivel tartozom. Vagy átküldök egy dvd listát, kiválasztasz belőle egy filmet ami érdekelne, megírjuk nektek és cserélünk Smile. Nos??

Köszi!

W
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erkaberka írta:
Rókica,

szerintem is a szülés volt a legmegdöbbentőbb a filmben, kevésbé artikulálatlannak képzeltem az anyukából kitörő hangokat, ez kicsit megijesztett. A baba megszületése viszont nagyon gyorsan történt, de gondolom ez is egyénenként változó, mindenesetre jó lenne,ha hasonlóan gyorsan menne :)

Erka (32+4)

Szia Erka,

Tuti hogy nem láttuk még csak az egész kitolási szakot sem, csak azt amikor a baba tényleg kicsúszott, az tényleg gyorsan ment. De amúgy úgy tudom, a kitolás az tud nagyon gyorsan menni, akár pár tolásra kint tud lenni a gyerek, főleg ha nem első szülő nő. Úgy tudom az átlag kb fél-egy óra. De a filmen már csak azt mutatták, mikor már látszott a feje, és azért azelőtt tolni kell rendesen...

Egyébként szerintem az anyuka akit filmeztek biztos nem az első gyerekét szülte, mert már 6. héten jól látható volt a pocakja, és az inkább többedszerre terhes kismamákra jellemző.
Vissza az elejére
Erkaberka

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rókica,

szerintem is a szülés volt a legmegdöbbentőbb a filmben, kevésbé artikulálatlannak képzeltem az anyukából kitörő hangokat, ez kicsit megijesztett. A baba megszületése viszont nagyon gyorsan történt, de gondolom ez is egyénenként változó, mindenesetre jó lenne,ha hasonlóan gyorsan menne Smile

Erka (32+4)
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanne!
Nekem megvan de dvd-re vette fel a Zoli!
Ugy is jó?
Rita77 Razz
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Rokica,

Az nagyon jó lenne! Köszönöm szépen!

hanee
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
Sziasztok,

Rokica!
Én sajnos nem láttam.. meg szerettem volna nézni de mint kiderült nincs National Geographic channel nálunk... :cry:
Esetleg valaki nem vette fel videora? Úgy megnézném..

hanee (30+5)

Szia Hanee,

Én megkértem Anyukámat, vegye fel, majd megkérdem tőle hogy sikerült-e, jó?
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 02, 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Rokica!
Én sajnos nem láttam.. meg szerettem volna nézni de mint kiderült nincs National Geographic channel nálunk... Crying or Very sad
Esetleg valaki nem vette fel videora? Úgy megnézném..

hanee (30+5)
Vissza az elejére
rokica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, hát megnéztem a National Geographic-on a méhen belüli fejlődésről szóló programot... hát mondanom se kell hogy a legnagyobb benyomást a szülés tette rám, amikor a baba vállai szinte kirobbantak anyukából. Én azt hittem a fejét lesz a legnehezebb kinyomni!!!

[^]   [^]  
Vissza az elejére
harivera

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi el is tűntem
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Wica

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Patriot!

Szerintem se aggódj! VAn egy honlap, ahová ha beíros a gyerek méreteit kiadja kb, hogy mennyi idős terhességnek felel meg. Itt a 69 mm-re 27,9 hetet ír ki, ami gondolom a 28. hét legeslegvége, majdnem 29, tehát nem hiszem, hogy túl nagy gond lenne, csak óvatos a dokid. Ne aggódj!!http://www.med.upenn.edu/fetus/gestage.html

Timmba!

Igen, az én babóm is gyakran csuklik! Volt eg yidőszak, amikor kb 2-3x is napjában, mostnaában kevesebbet. De az jó dolog! Azt mondta a doki, hogy olyankor edzi a kis tüdejét, és jó a rekeszizomnak is! Js, nem te mondtad, hogy félesz "nehogy kiszáradjon a gyerek" a magzatvíz szívárgás miatt. Nos, mintha azt olvastam volna, hogy 3 óránként újratermelődik, tehát, ha csak nem ömlik belőled, nem fog kiszáradni Smile Elő is fogom keresni, hogy melyik újségban olvastam.

Timmba és a többiek!
Pizsidolog.
Teljesen tanácstalan vagyok. Én nem kedvelem a hálóingeket, de gondolom a szülésre valami ilyen lenne praktikus. Hosszú pólóra gondoltam amiben lehet járni-kelni pucér sejhajjal is. De utána inkább pizsiznék a korházban. Egyáltalán fel lehet venni saját pizsit az Istvánban, vagy adnak valamit. Nem ragaszkodnék hozzá Confused

Pipocska!

A méretek alapján ugrottál ekkorát? Nagyon kevés van már. 9 nap? Húha!!
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Pizzamama:
Az Önkormányzatot kell leginkább felhívni ilyen ügyben, elképzelhető, hogy párodnak is kell egy papír hogy nőtlen, illetve biztos kell az útlevele, meg ilyesmi.. A legtutibb az, ha felhívod az önkorit, mert mi is csak nagyjából tudjuk szerintem.. meg ugye mi többségében nem vegyes párosként indulunk neki az apaságinak és ugye ilyenkor mindig lehet valami eltérés Mr. Green
Még nekünk is utána kell majd járni a dolgoknak, de majd jövő héten..

Vera:
A Profilodban tudod beállítani, hogy HTML bekapcsolt állapotban legyen alapból. Egyébként nem hiszem, hogy az a gond, mert nálam alapból ki van kapcsolva: a pseudohtml lényege épp az, hogy ahol a forum nem engedélyezi a html beszúrását, ott is lehessen ilyet csinálni. Szóval valamit rosszul szúrsz akkor be, mert ennek elvileg annyitól működnie kellene, hogy fogod a második sort, beszúrod az aláírásodhoz és kész. És természetesen az aláírás hozzáadása fül legyen mindig kipipálva amikor üzenetet irsz.. hát ennyi.

Pipocska:
Köszi a dicséreteket Smile Nem is szólok semmit, csak tényleg olyan rossz nézni amikor valaki el van keseredve.. a csitri kifejezést pedig mostmár majd lassan kikérem magamnak, mert már csak hetek kérdése és gyerekes anyuka leszek én is Mr. Green Mr. Green Bár köztetek még mindig én vagyok a legcsitribb tyúk Mr. Green

hanee (30+4)
Vissza az elejére
harivera

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem csinál semmit. lehet hogy azért mert nem tudom bekapcsolni a htlm-t
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
betsy

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vera!
A középső sávban levőket másold be az aláírás helyére a profilban... pseudohtlm...

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
harivera

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne haragudjatok hogy csak így rátok török de fel szeretnék én is rakni ilyen centit de nem tudok. A centit már megcsináltam, de hogy lehet bekapcsolni a HTML kódot bekapcsolni vagy felrakni a centit?
Vissza az elejére
Timmba

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wica, megvárlak, ha egy mód van rá Razz
Azonban már elkezdtem babaruhákat csomagolni, a legutolsó vackokat veszem magunknak, vasalok és még mosok, pakolom a cuccot, mert utálom, ha valami váratlan, mert megöl az ideg és félek, hogy az előrébbhozza a szülést. Az a fóbiám, ha minden kész van, akkor biztos még egy csomó hetet kibírok Very Happy

Mzx, köszi, édes vagy, látom azért, hogy te is már hajrázol Laughing

Hencibetti, nálunk a 27+2: 1468g, majd a 31+2 2336g - jövőhéten megint megyek... ha nálad hasonló ütemű a növekedés, ilyesmire számíts Shocked

A május 14-i találkozón még gondolkodom, mivel legalább 05.22-ig bent kellene tartanom a gyereket, mivel a hosszú kimaradásaim után - ld. tegnapi pizsivásárlás, hogy ne csak egy darab gomb tartsa a pucér fenekemen a kórházi hálóinget - kikészülök. Még megfontolás tárgyává teszem, mert ti meg már hiányoztok és a szórványos szülési dátumok miatt valószínűsítem, hogy a köv. tali hónapokra elhúzódik ezután.

Kérdés:
Sokszor szokott csuklani a gyerkőcötök?
Nálam minden nap és félek, mert ugye ilyenkor félrenyeli a magzatvizet. Annyira tudom sajnálni és aggódom miatta. Lehet, hogy ez valaminek a jele? Amúgy 3-4 napja rendszeresen szédülök, bár kafa a vérnyomásom, ami eleddig alacsony volt, beállt teljesen normálra. Szerdán megkérdezem a dokimat azért, de kíváncsi vagyok, van-e ilyen problémátok?
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Patriot!

Szerintem se aggódj!
Ha mégis, akkor a Hanee által javasolt 4D jó ötlet lehet.

Hanee!

Annyira szeretlek ezért, hogy ilyen kis alapos vagy, és mindíg utánanézel más nyűgjének is. Ezek után pedig mint egy kis tanítónéni szépen kifejted.
Nagyon sok okos dolgot tudtam már meg tőled, még akkor is, ha ilyen kis csitri vagy. Laughing

Pmama!

Jól tudod, ezeket kell vinni.
Plusz még tenni kell /neked/ egy hajadon nyilatkozatot is. Ugyanott az Önkorminál.
Ezt viszont csak 1 hónapnál nem régebbit fogadnak el.
Tehát érdemes akkor menni amikor már tuti biztos, hogy nincs több hátra, mint 1 hónap.
Különben kétszer kell menni.
Legalábbis a mi önkormányzatunkban ez van.
És tök kedvesek voltak.
Szerintem telefonon beszéld le, hogy nálatok mi a határ, mert hallottam olyat is, hogy ez kerületenként eltérő lehet.
pizzamama

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Na, hat szerintem, nekem sosem lesz eleg idom visszaolvasni mindent. A ket legfontosabbal kezdem.

Hanee,
En voltam az egyik, aki a Babazene CD utan erdeklodott. Esetleg e-mailben megbeszelhetnenk?

Timurr,
Irtam neked e-mailt a telszamommal. Ha van kedved talalkozni es meginni egy teat a varsoban, csorogj ram.

Jaaaj! En azt sem tudom hol all a fejem. Megint egesz heten a lakas utan rohagasztam, kozben apajaval probalunk dulore jutni, hogy mikor is jojjon, miket hozzon, stb. Lanyok, el tudna nekem mondani valaki, hogy milyen papirokra van szukseg az apasagi nyilatkozat megtetelehez? Szuletesi anyakonyvi kivonat mind ket szulotol az biztos. Meg az en valasi papirjaim is tutira kellenek, de mi mas meg? Nem szeretnem, ha ugy jarnank, hogy itt acsorgunk es valami papir angliaban maradt. Nalunk a varoshazan olyan mogorvak voltak, nem segitettek semmit. Meseltem meg regen, hogy a segitseg helyett inkabb jol leszurtak, nincs is kedvem visszamenni. Ha valaki tudja, annak elore is koszi.
Most megyek elmosogatok az ebed utan, aztan megyunk az uj laksba takaritani. Anyukammal azt nevettuk, hogy anyak napja alkalmabol pucolhatjuk a festo utan a koszt. Very Happy Nem baj, majd megajandekozzuk magunkat egy nagy adag fagyival a vegen.

Udv mindenkinek,
Pmama&Lilly (aki mar alig fer el a hasamban)
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajszik,

Képzeljétek párom elvisz moziba anyák napja alkalmából Mr. Green Hát nem édi? Imádom! Wink

Patriot:
Pont az egyik lány közülünk aggódott hasonló miatt, csak neki nem a BPD, hanem a haskörfogat volt olyan, amire azt mondta a doki, hogy "hát ez kicsit alacsony", végül is felhívtam és megnyugtattam remélem Mr. Green
Ezt a határértéket a naaaagy átlaghoz képest nézik. A nagy átlag pedig azt jelenti, hogy a baba születésekor 3-4 kiló közötti súlyt ér el. Ez az óriás nagyátlag, alapvetően ez alapján számolták szerintem ki, hogy az átlagos baba súlya 3,4-3,5 kg születéskor. Nomost mindannyian tudjuk, hogy a határértéktől felfelé is és lefelé is vannak eltérő eredmények. Étrsd ez alatt, hogy születnek 2,5 kg-os és 5 kg-os babák is. De a súlytól függetlenül a 2,5 kg-os baba is van olyan fejlett, mint a 3,5 kg-os, és az 5 kg-os sem fejlettebb kisebb társainál. Természetesen a súly mellé társul a kisebb - nagyobb méret is.
Ne aggódj, valószínűleg a babáddal nincs semmi probléma, csak méretben a határérték alacsonyabbik végén van. Ez nem jelent semmit.
Az én babámra (most direkt megnéztem neked) ezeket az értékeket mérték: 23-24. hét között BPD 61 mm, 29. héten BPD 77 mm. Ekkor az orvos azt mondta, hogy a méretei alapján 30 hetesnek felel meg. Ennek alapján a 68.. egy kisebb méretű baba teljesen normális BPD értékének felel meg szerintem. Az én babám nagy, én is és párom is hatalmasak voltunk amikor születtünk, szóval nálunk nagy baba várható eleve is. De pl. ha nálatok kisebb súllyal születtek eddig babák, akkor ez egyből meg is magyarázza.
Természetesen ha téged megnyugtat, akkor jelentkezz be szerintem 3D-s ultrahangra, ott tüzetesen átnézik a babót szonográfusok (nem az orvosod). Az orvosok nem mindig jó szonográfusok, ezt ne felejtsd el! Ráadásul egy számukra átlagos kijelentés ("hmm ennek a babának a BPD-je alacsony, a határérték alján van") mondjuk számodra jelentheti azt, hogy valami iszonyatos rendellenesség van, miközben ők maguk véletlen tapintatlanságból mondanak olyan kifejezéseket, amiknek nincs is jelentőssége! Egyébként is, a határérték azért van, mert ami azon belül van, az nem rendellenes. De ami attól picit lejebb/feljebb van, még az sem feltétlenül az..
Ha a lepénnyel, magzatvízzel, stb. minden OK, akkor a babával is minden OK! A dokid valószínüleg azért hivott vissza 3 héttel későbbre, hogy megbizonyosodjon róla, hogy a babád megfelelően fejlődik. Ha úgy gondolná hogy valami rendellenesség léphetett fel, akkor feltehetőleg elküldött volna CTG-re, vérvizsgálatra, stb., sőt befektetett volna a korházba. Szóval ne aggódj!! Semmi gond!

Pipocska:
Szörnyülködve nézem, hogy jól előreszaladtatok Smile Eddig csak 6 hét volt köztünk, most meg 7 hét van Mr. Green Marcell jó gyorsan fejlődik! Le a kalappal Smile A végén még te leszel az első a topicból, aki időre szülni megy?! Számomra hihetetlen. Egyébként pont tegnap tört rám, hogy "milyen jó lenne már Lilit a kezembe fogni és szopiztatni".. már úgy várom! Wink

Mi úgy döntöttünk, (vagyis én), hogy nem megyünk 4D-s ultrahangra egyáltalán. Egyrészt elég drága, másrészt úgysem szűrnek ki már vele semmit nálunk, harmadrészt már tudjuk hogy kislány, és ha megmutatják nekem a kis arcát mondjuk a 34. héten, akkor nem fogok birni magammal, ráadásul a meglepetés is elrontódik.. meg szeretnék lepődni, hogy Lili milyen szép amikor majd megszületik Smile És ha megnézem előtte pár héttel az arcát, akkor már nem is meglepetés annyira Mr. Green
Szóval nem megyünk! Helyette majd kérek a 35. héten egy fotót a dokitól, a 2D-s ultrahangon is egész szépen kivehető a kis arca, csak mégsem látszik annyira.. igy van is és nincs is olyan fotó akkor Mr. Green
Persze azt is ugyanúgy beragaszthatom majd a kis babakönyvbe, mint első fotót Mr. Green
Ti vettetek ilyen babás könyvet?

hanee (30+4)
Vissza az elejére
Hencibetti

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szasztok Lányok!

Tegnap voltunk a Praxisban UH-on. Leírom Briós méreteit, a Győrfi csak ennyit mondott: jóóóóóó, jóóóóóóó, jóóóóóó kis méretes gyermek. Shocked
Szóval ciklus szerint 27+2 voltam tegnap.
BPD: 7,64 cm (erre UH 28+2 írt ki)
HC: 27,38 cm (erre UH 29+6 írt ki)
MAD: 8,04 cm (erre UH 30+1 írt ki)
Ja, és a súlya 1328 g!
Very Happy
Patriot

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 01, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e. Terhességem 29. hetében járok. A 3 nappal ezelőtti ultrahangon alcsonynak találták a BPD-t(68mm, egyébként határértéken belüli) 3hét elteltével, újra nézik. Van-e valaki hasonló cipőben. Én már teljesen padlón vagyok.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 359, 360, 361, 362, 363, 364  Következő
360 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés