Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Veszélyeztetett terhes kismamák

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kiszcicca34

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 07, 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erzsikebanya: Ezen az oldalon volt a cikk, most így hirtelen nem találom, picit le kell görgetni: https://www.facebook.com/BellaHappyBaby
Itt azt írják, hogy szabad menni terhesen is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Erzsikebanya

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 07, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem az első terhesség simán ment, de már akkor se mertem szaunázni, állítólag nem ajánlott egyáltalán!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Kiszcicca34

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 07, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beata69: Sajnálom, el tudom képzelni, hogy így még nehezebben viselted!Sad Én "szerencsére" előtte se voltam az a nagyon mozgós típus, a békés hobbijaimat, mint pl. a festés, pedig folytathattam veszélyeztetetten is!Smile
Viszont tényleg nem lehet szaunázni? Nekem ezt nem mondták, bár nem is szoktam szaunába járni, lehet csak elengedtem volna a fülem mellett?? Egyébként pár hete olvastam egy cikket a terhesen szaunázásról, és úgy rémlik ott sem említették!
Vissza az elejére
Beata69

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 07, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiszcicca34: Pontosan ez történt velem is, de elég nehezen viseltem a dolgot lelkileg, egy az, hogy nagyon féltettem a picit, kettő, le kellett mondanom egy bizonyos megszokott életmódról... Nem volt egy percig se kérdés, hogy a gyerekem érdekében megéri-e, viszont attól még rossz érzés volt. Terhesség előtt imádtam rendszeresen futni, szaunázni, uszodába járni, stb., na most ezektől jobbnak tűnt elbúcsúzni. Még a veszélyeztetettség elmúltával sem mertem ezen változtatni.
Vissza az elejére
Kiszcicca34

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 07, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is veszélyeztetett terhes voltam az első babámmal, a placenta rajta volt a méhszájamon, de szerencsére lejött még időben, és utána nyugisan telt a hátralévő idő, aztán a 39. héten megszületett Zoé.Smile
Két év telt el azóta, és most újra próbálkozunk, nagyon szeretnénk egy második babát. Kicsit aggódom, nehogy megint veszélyeztetetten iduljon a dolog. Azért mikor kiderült, nagyon megrémültem. Oké, a tapasztalataim is igazolják, hogy nincs mitől félni, csak azért mégis...
Vissza az elejére
Kittike

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 28, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Sajnos ő nem akart jönni, mert szenteste elment Sad((
Az éjszakát a SOTE-n töltöttem.
Remélem a következővel nem lesz semmi gond, mert nagyon szeretnénk.
Vissza az elejére
detti188

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 28, 02:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kittike: az orvos mit mondott a vérzésre?
én 2 vérzésen vagyok túl, rálógott a méhszájamra a lepény,így bármikor bármitől elmehetett volna de nem ment el szerencsére.Smile
a terhesség amúgy is elég rizikós főleg az első 3 hónapra mondják, bár nagy tapasztalatom ilyen téren nincs de hiszek az idősebbeknek:D korai terhességénél mondta nekem egy orvos h előfurdulhatnak kisebb nagyobb vérzések.de ha a baba jönni akar akkor jönni is fog:)
az én esetemben tuti:)
én kívánom, hogy minden rendben legyen veled és a babával.Smile
Vissza az elejére
Kittike

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 20, 02:05    Hozzászólás témája: antibiotikum Hozzászólás az előzmény idézésével

4 hetes terhes vok. Hosszú évek után újból fogamzásgátlót szedtem, de kaptam 1 méh és petefészek gyulladást, és antibiotikumot írtak fel. 18 napja nem jött meg. Tegnap a teszt + lett, de veszélyeztett terhes lettem. Mekkora az esély, hogy elvetélek?
Múlt héten 3-szor is volt pecsételő vérzésem. Egyfolytában feszül a hasam. Ma elmentem orvoshoz. Az uh szerint 3, 8 mm-es esetleg petezsáknak imponáló képlet, és 20 mm-es CLC látható. Az ambuláns lapon az van írva, hogy genetikai konz. gyógyszerszedés miatt, és veszélyeztetett terhesség egyéb ismert okok miatt. Azt mondták ne éljem bele magam, de én nagyon aggódom! ! ! Mekkora az esély, hogy elvetélek, vagy bármi baja lehet a babának? Mikor nyugodhatok meg ezügyben? Továbbá azt javasolta a doktor,hogy keressem fel a kerületemnek illetékes kórházat.El kell mennem majd 10-14 nap múlva kontrollra, és újabb u-ra. Előre is köszönöm válaszotokat.
Vissza az elejére
detti188

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 08, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok.
voltam az orvosomnál, és kicsit megnyugodtam.Smile még kicsit rajta van a méhszájon a pici, de erről kiderült hogy a terhesség első 3-4 hónapjában normális.
tegnap léptem a 4ik hónapba végre:D most úgy érzem hogy jobb a közérzetem is meg minden. a baba 4-5 nappal fejlettebb mint amennyi lenne 4 hónaposan, szóval kicsit nagy baba, de ennek örülökVery Happy
még persze nem léptem ki a veszélyeztetett ,,zónából" de lassan ez is sorra kerül remélem:)
legyen szép napotok, sziasztok:) Embarassed
Vissza az elejére
jkzsanett

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 05, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Bekukkantottam, igaz Lilla már 10 hónapos, de én is veszélyeztetett voltam....
Méhlepény végig fedte a belső méhszájat....
3. hónaptól otthon voltam, az utsó 3 hónap szigorú fekvés. Nem volt semmi gond közben, de már nagyon vártam a végét.
Szorítok mindenkinek, hogy minden rendben legyen Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 04, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

detti! Jah Embarassed Embarassed Embarassed első baba, hisz írtad, csak én nem vagyok ma a toppon! Embarassed Very Happy
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Dec. 04, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

detti! Már megint kiment a fejemből ez a topik, pedig naponta többször is írogatok amúgy......na no comment! A lényeg, nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz helyen van. Remélem neked is olyan mászóbajnok lesz, mint nekem és lemászik a méhszájról. Wink A babát tuti kihordod, attól ne félj, inkább a fekvés az ami gáz ha kell. Én nem tudom, hogy bírtam volna ki, hogy feküdjek és itthon vár a kis kétévesem. Ő az első babád lesz? Ha igen legalább nem vár majd otthon kisgyerek ha fekvésre ítélnek. De a 14. hét még nagyon korai. Nekem is a 13.-on mondták, hogy teljesen! fedi a belső méhszájat és mire mentem a 16. hetse AFp re és kontrollra lemászott. Szóval remélem nálad is így lesz. Ja és ha javasolhatom a netet ne böngészd ez ügyben mert tuti az összes horror sztoriba beleakadz! Wink Very Happy Mint én.....
Vissza az elejére
detti188

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 26, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok.
engem is veszélyeztetettnek nyílvánítottak ki.
első terhességem 14ik hetében járok, de 2 vérzésen túl vagyok.
a placenta rossz helyen tapadt meg, konkrétan fedi a belső méhszájat. nem teljesen de fedi. aztán egy uh-n volt olyan h hátsó falon tapad, később már a mellsőn. kicsit félek h ne ,,hagyjam" el a picit. diagnosztizáltak már vérömlenyt a lepényen rajta, meg vérrögöket, szóval már csak a szülészemre támaszkodhatok. hozzá pénteken megyek.
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 26, 00:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita látod nekem meg csupa ilyen ismim van akiknek lemászott, de jó gratulálok és nyugodt pocaklakónövesztést kívánok!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 25, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Olyan ritkán járok erre, mert mindig elfelejtem, hogy indítottam egy ilyen topikot. Embarassed Mi hír a placentáról? Nálam ahhoz képest, hogy mindenki halálra rémített, hogyha teljesen fedi a méhszájat nem fog lemászni róla ehhez képest lemászott. Very Happy Szóval kikerültem szerencsére a veszélyeztettek közül. De paráztam mint Malacka a Micimackóból az előző UH-ig rendesen az bizti.
Vissza az elejére
aani

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 10, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gratulálok a kis Szonjához! Smile
Bízom benne,hogy minden rendben lesz!És neked is azt kívánom!
Igen,tartok a koraszüléstől,legalább a 34 hetet bírjuk ki!Pont az este volt ezzel kapcsolatban egy rémálmom.
Úgy látom nem sok különbség van a terhességeink között! Very Happy
Hol fogsz szülni?

[^]  
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 09, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jaa,,,,sorry Embarassed nem néztem a sor végét...14 hetes vagy!
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 09, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Szerencsére egyenlőre nincs vérzés, csak menzesz szerű fájdalom, de olyankor lassítok, be egy kis magnézium és jobb lesz negyed óra múlva. Szonjánál (2,5 éves) nekem is ott volt a placenta, ahol neked, de semmi gond nem volt, csak sokat fájt a hasam és kevésbé éreztem a mozgását. 40 hétre született simán és minden ok volt. Nagyon sokat pihentem viszont, mert tanulok még és akkor évet halasztottam, mert mint akkor is tragikusan viselem/ viseltem a terhességet.

Sok ikres kismamás sztorit hallottam terhesen akkor is most is, és sokan kihúzták a 40.hétig. Bár gondolom azért tartasz a koraszüléstől. Nekem a Szonjánál ez volt a visszatérő rémálmom, hogy tuti kora lesz. Aztán a 36. héttől már imádkoztam, hogy jöjjön már ki, mert előállt a bálna effektus. Sehogy nem volt jó és a plusz 15 kg is megviselt.
Hány hetes vagy?
Vissza az elejére
aani

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 09, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rita25 írta:
Sziasztok! Olyan topikra gondoltam, ahol olyan kismamák lennének, akiket az orvosuk veszélyeztetett terhesnek nyílvánított.
Szia!
Nekem is az egyik baba placentája rajta van a melső méhfalon.Ez még jött ráadásnak.Ezért is kell még vigyázni magamra.Jövőhéten uh,akkor majd megtudom mennyire távolodott el.
Lombik után nem mindenki él a lehetőséggel,hogy otthon maradhasson.Valakinek bejön a munka,valakinek nem.Szerintem ez attól is függ kinek mi a problémája.Én tavaly,az első lombiknál elvetéltem,és itthon voltam.És csak a kamrát raktam rendbe.
A kórházban feküdtem bent egy hasonló problémás csajjal,mint te.Ő többször is bevérzett már.Neked vannak ilyen problémáid?

[^]  
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 09, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! A placenta a méhszájon helyezkedik el és nem csak "rálóg", azon is van teljesen. Nem is tudtam, hogy attól, hogy lombikos v.ki már veszélyeztetett is! Azt hittem én naív, hogy ez csupán a megtermékenyítés egy sajátos formája, kicsit más mint a spontán, de attól még ott a baba és nincs nagyobb esélye a vetélésnek, ha már megtapadt. Megint tanultam v.mit! Smile
Vissza az elejére
aani

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 29, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Rita!

Én is veszélyeztetettnek vagyok nyílvánítva.Egyrészt,mert lombikos vagyok,másrészt mert ikrek bújkálnak a pocimban.
Te miért lettél az?
Vissza az elejére
Rita25

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 28, 21:45    Hozzászólás témája: Veszélyeztetett terhes kismamák Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Olyan topikra gondoltam, ahol olyan kismamák lennének, akiket az orvosuk veszélyeztetett terhesnek nyílvánított.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés