Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tápszeres babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 26, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

lehet egy indiszkrét kérdésem??Mi a foglalkozásod???
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 26, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nand:
Elküldtem a kérdőívet, kitöltve küldd vissza, értelem szerűen ami még hiányzik (mert pl. még nincs féléves a babád), azt hagyd ki, és esetleg azt ird be, hogy meddig szeretnék csak tápszerezni, és mikor szeretnél hozzátáplálni.

Cukor:
Sirni fogsz te is a boltban.. 90%-ban cukor van a bébiételekben is, alig lehet találni olyat amiben nem, és még akkor sem lehetsz nyugodt ha találtál, mert nem biztos, hogy megeszi a gyerek. Lilinek nem izlik az őszibarack-alma, kiköpi, és sir tőle, a sütőtök-almát éppcsak nem köpi ki, de amit én főztem neki sütőtök-almát azt eszi (pedig nem édesebb). Amik cukormentesek és eddig rájuk találtam: HIPP bébiételekből a sütőtök-alma, sütőtök-burgonya, finomfőzelék (4 hós kortól adható), őszibarack-alma, sárgarépás, csirkehusos ételek (utóbbiakból még nem vettem), a HIPP alma italja, a Milumil őszibarack-alma italja, a Nestlé natúr rizses tejpépe, ami szintén 4 hós kortól adható a leírás szerint. Ez Lilinek nagyon izlik, tápszerrel készítik, így még jó is.. azért is jó szerintem, mert gluténmentes gabona, tehát elsők közt adható, és jól lehet kevergeni bármivel... krumplival, sütőtökkel, almával, és mindenhogy fincsi Smile Megkóstoltam! Very Happy

hanee
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 26, 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

VKOrsi, köszi a jókivánságokat Smile A statisztikákat én is ismerem amúgy, de még mindig fenntartom, hogy inkább az ételekben található + nem oda való dolgok a felelősek. Nagyon kevesen tudnak arányaiban beszerezni bio élelmiszert, még kevesebben megvásárolni azt, mert rengeteg a szegény ember.. Na de ezen kár is vitázni Smile Remélem, hogy igazam van! Mondjuk Lilinél nemsok más választás volt, mert a tápszeres elég rapszodikus és kaotikus dolog nálunk.. hol hányt tőle, hol nem, amióta kap szilárd ételt nem hány tőle.. pedig ez már AR tápszer, mégis volt hogy hányt tőle..

hanee
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:
Allergia:
Az én gyerekkoromnál régebben (pl. szüleink gyermekkorában) a tápszerek a mostaniaknál is szarabbak voltak (ráadásul hiánycikk), nagymamám elmondása szerint volt olyan, hogy sima lefejt tehéntejet higítottak vízzel, jobb esetben kecsketejet, és a hozzátáplálás bizony akkoriban is 3-4 hós korban kezdődött, kivéve esetleg falun. Mégis, a szüleink korosztályában negyedannyi allergiás sincs, mint a mi korosztályunkban. Nagyon sokat beszélgettünk erről a témáról a védőnénimmel és arra jutottunk, hogy valószínűleg kicsit ezt is túlparázzák, és az a sok sok allergia nem elsősorban az ÉTELTŐL magától van, hanem a vegyszerekről, amivel permetezik, trágyázzák, etetik (állat esetében), a szmogtól, a vegyszerektől, amiket magunkra kenünk és amivel nap mint nap érintkezünk. Jó eséllyel egy BIO élelmiszerrel táplált 3 hónapos kortól hozzátáplált kisbaba kevésbé veszélyeztetett allergia szempontjából, mint egy 6-8 hónapos kortól hozzátáplált anyatejes baba, akinek a zöldségesnél veszik a dolgokat.
Én Lilinek kizárólag olyat adok pl., amit anyósoméktól kapunk. Nincs permetezve, és csakis természetes trágyával trágyázzák a földet. Szerencsére van náluk elég ilyen.. ha kifogy, inkább megveszem a bébiételt drágán (sőt veszek azt is igazából, és kap ezt is, azt is, de utóbbiból kizárólag cukor és gluténmenteset).
Viszont például mi nem HA tápszert kapunk, de AR tápszert (antirefluxos), mivel Lili sokat bukott (sőt hányt).. Ez amit eszünk a Humana 1 baby fitt..
A doktornőm szerint IS túl van parázva az egész, ő úgy gondolja ha nincs rá hajlam, indok, fölösleges HA tápszert írni megelőzésnek, mert viszont azt kevésbé kell megemészteni - ami jó az allergia ellen, de az emésztés fejlődésének nem annyira állítólag.
Minden amit most írtam állítólagos és feltevés nagyrészt, szal nyugodtan bele lehet kötni Very Happy

mi a fiúkkal nem vagyunk ontopikok, mert tápszert először Máté 8 hósan, Levi 11 hósan látott... de azért néha beleolvasok a topikba.

Hnee - sajnos ez nem túlparázás. Ha érdekel, felsorolom a szomorú számszerű adatok, amik azt bizonyítják, hogy igenis van összefüggés a korai hozzátáplálás és a táplálékallergiák között.
És ez az egész nem csak az ételekben lévő vegyszerekre vezethető vissza. Nem írok regényt, hogy ezzel terheljen a topikot, csak kívánom, hogy Ti ne kerüljetek bele azok közé az 1 gyerek közé 3ból, aki valamifél táplálékallergiában szenved. Mert sajnos az arány 30%... ami rettentően magas.
Vissza az elejére
_Nand

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee: nem tudok privit küldeni, úgyhogy inkább publikussá tettem az e-mailemet. Wink
_Nand

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth: a tea bejött nekünk, pár napja próbálkozom vele, eddig olyan napi 30-50 ml közötti mennyiséget ivott meg, ma megitta az összeset amit készítettem neki (125 ml). Holnap bepróbálkozom a vízzel, hátha még nem késő. Wink (mondjuk a tea is cukormentes, úgyhogy azért nem olyan vészes).

Hanee: köszi a kedves fogadtatást! Smile Én sem örülök, hogy ennyien vagyunk, de ha már ez a helyzet, akkor legalább osszuk meg egymással a tapasztalatainkat! Wink
A mumust arra értettem, hogy korábban ki lehetett volna kergetni Orsit a világból a cumival/cumisüveggel, aztán egyszer csak olyan szépen megbarátkozott vele, mintha örök életében csakis abból evett volna. Én meg elpityeredtem, hogy milyen okos kislányunk van: tudja, hogy most már csak ebből kaphat kaját! Wink
Amúgy én is nagyon cukorellenes vagyok, én is biztosan meg fogom nézni a bébiételek összetételét, és csakis a cukormentesből fogok venni. 1 éves koráig egyáltalán nem akarok cukrot adni neki, és szívem szerint ezt kitolnám 2 éves koráig, de sejtem, hogy a nagymamák miatt nem igazán fog ez összejönni.. Sad
A kérdőívet elküldhetnéd nekem is, priviben átküldöm a mail címemet.

Borka: én 2,5 hónapig szoptattam, azóta van a tápszer + kapott anyatej. Tápszerből Humana 1 HA-t használunk, ezt írta fel először a dokinénink, és ezt el is fogadta Orsi. Úgyhogy olyan nagy tapasztalatunk nincs ezen a téren..
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hello katt! Rémlik a neved! Milyen kutty/ok is? Ne hari, erre már nem emlékszem!
Az én német dogjaim már nincsenek meg Sad Vagyis annyira nem Sad mert jó helyen vannak.. összevesztünk annak idején az exbarátommal és náluk hagytam a kutyikat, mert lakásba költöztem, nem tudtam hozni magammal.. aztán azóta meg lett bébi is, úgyhogy mostmár ott is maradnak, de azért néha érdeklődök felőlük Wink Most épp shihtzu-n gondolkozunk.. (biztos tuti rosszul irtam le, sosem tudom leirni).

Mennyi idős a babód? Mert ha picike (1-2-3-4 hetes), akkor a 40 ml tápszer az nem is olyan rossz mennyiség, főleg ha előtte rendesen szopizik is napközben. Fejsz?
Ha nagyon nem megy, kérjetek másik tápszert. A HA tápszerek a legkeserűbbek, élen a Nestlé által gyártottakkal.. Állítólag a Humana a legfincsibb, a védőnénim szerint legalább is..

Anicska:
Bár már biztosan megoldódott az a konkrét eset, de a babócáknál is van bizony, hogy egyik nap nyügösebbek, másik nap levertebbek, akárcsak nálunk.. érezheti az időváltozást is, és a védőnőm mondott egy érdekeset: az alvás mennyisége összefügghet az éppen aktuális fejlődési ütemmel is. Lilin is megfigyeltem, hogy vannak aktív időszakai, amikor többet eszik, többet van ébren és többet fejlődik, és vannak passzívabb időszakai, amikor szinte egész nap csak alszik, és kevesebbet is eszik, valamint nem fejlődik látványos dolgokat, viszont többet gyarapszik és nő hosszúságra (magasságra) is.. ezek az időszakok nála kb. hetente váltják egymást, vagy kéthetente.. Vannak babák, akiknél ez állítólag ilyen észrevehető mint Lilinél, de a legtöbbnél nem annyira, esetleg ennyiből, hogy többet alszik néha. De ez nem baj, az ilyen pici babák alvásigénye nagy!
Sőt, az is elképzelhető (velem pl. volt már ilyen), hogy tegyük fel bekapott valami bacit, ami ellen küzd a szervezete - és adott esetben le is küzdi betegség és tünet nélkül - csak ehhez sokat kell aludnia, és egész nap álmos. Az ilyen eseti dolgoknál szerintem nem kell azonnal megijedni.. még a hasmenés is akkor számít hasmenésnek, ha egymás után 4-5x van Very Happy

Alvás: Nálunk egyik pillanatról a másikra átállt arra, hogy éjszaka alszik.. annyi átmenet volt nála, hogy 2-3 éjszaka csak a cumiját kérte, enni nem, fel sem ébredt, csak nyöszörgött, felkeltem, cumi a szájba és aludt tovább, ezt 3-4x 10 percen belül (mert természetesen kiköpte).. aztán csodák csodájára 3-4 nap múlva fel sem ébredt félig sem éjjel.. meg is ijedtem első nap, hogy valami baja van, hogy 11 órát aludt Very Happy

_Nand:
Üdv köztünk, szépen gyülik a csapat Smile (bár ez valahol azért szomorú is, de örülök neki, hogy idejön mindenki).
Sajnálom, hogy abba kellett hagynod a szoptatást! De az jó, hogy van tejetek, legalább valameddig kihúzzátok vele Smile
Szerntem a cumi nem akkora mumus ám mert a babáknak megvan a szopási ingerük, ez reflex, a szájába teszed és szopja, főleg mostmár pl. az Avent üvegek nagyon hasonlítanak a cici formájához a baba szemszögéből.

Evey:
Igen, szeretném majd összesíteni és a netre feltenni pusztán statisztikai jelleggel, ha összegyűlt elég.. sajnos egyelőre nagyon kevesen küldték vissza (kb. 10-15 ember), szóval lehet, hogy várni kell 1-2 évet.. valaki még kérdőiv?

Allergia:
Az én gyerekkoromnál régebben (pl. szüleink gyermekkorában) a tápszerek a mostaniaknál is szarabbak voltak (ráadásul hiánycikk), nagymamám elmondása szerint volt olyan, hogy sima lefejt tehéntejet higítottak vízzel, jobb esetben kecsketejet, és a hozzátáplálás bizony akkoriban is 3-4 hós korban kezdődött, kivéve esetleg falun. Mégis, a szüleink korosztályában negyedannyi allergiás sincs, mint a mi korosztályunkban. Nagyon sokat beszélgettünk erről a témáról a védőnénimmel és arra jutottunk, hogy valószínűleg kicsit ezt is túlparázzák, és az a sok sok allergia nem elsősorban az ÉTELTŐL magától van, hanem a vegyszerekről, amivel permetezik, trágyázzák, etetik (állat esetében), a szmogtól, a vegyszerektől, amiket magunkra kenünk és amivel nap mint nap érintkezünk. Jó eséllyel egy BIO élelmiszerrel táplált 3 hónapos kortól hozzátáplált kisbaba kevésbé veszélyeztetett allergia szempontjából, mint egy 6-8 hónapos kortól hozzátáplált anyatejes baba, akinek a zöldségesnél veszik a dolgokat.
Én Lilinek kizárólag olyat adok pl., amit anyósoméktól kapunk. Nincs permetezve, és csakis természetes trágyával trágyázzák a földet. Szerencsére van náluk elég ilyen.. ha kifogy, inkább megveszem a bébiételt drágán (sőt veszek azt is igazából, és kap ezt is, azt is, de utóbbiból kizárólag cukor és gluténmenteset).
Viszont például mi nem HA tápszert kapunk, de AR tápszert (antirefluxos), mivel Lili sokat bukott (sőt hányt).. Ez amit eszünk a Humana 1 baby fitt..
A doktornőm szerint IS túl van parázva az egész, ő úgy gondolja ha nincs rá hajlam, indok, fölösleges HA tápszert írni megelőzésnek, mert viszont azt kevésbé kell megemészteni - ami jó az allergia ellen, de az emésztés fejlődésének nem annyira állítólag.
Minden amit most írtam állítólagos és feltevés nagyrészt, szal nyugodtan bele lehet kötni Very Happy

Itatás:
Én korábban vizet, most inkább gyümölcslevet adok neki (természetesen cukormenteset), vagy teát.. De ez baba és tápszermennyiség függő.
Pl. Lili most 4 hós múlt, napi 3x eszik 170 ml tápszert és 1x100-at (mert amellé kap hamit). Ez relative kevés folyadék, igy ő mellé még megiszik úgy 40-60 ml gyümilevet, vagy teát.. De nem minden nap ezt sem!
Nem feltétlenül kell itatni a tápszeres babákat, de érdemes próbálkozni vele, többször naponta, vagy pl. az itatással jól ki lehet húzni az etetéseket is, főleg ha már kaphat gyümilevet, mert az jobban telit mint a viz).

Borka:
Én 6 hétig szoptattam (napi 6x fejtem mellé az első 4 hétben), és nem lett tejem.. bár ezt korábban már irtam..
A tápszer nem mű kaja, módosított tehéntejből készítik és (ha elolvasod rajta van), vizelvonásos eljárással tartósítják (szárítják).

beth:
Az anyatej gyűjtőnél szigorú szabályok közé van szorítva, hogy ki kaphat anyatejet (pl. koraszülöttek, beteg babák, allergiások, stb..).. elég szemétség szerintem, mert sokan akár fizetnének is érte.. bár én tuti nem kérnék csak ha muszáj lenne, mert istentudja mit evett a mamika és milyen influenzája volt épp amikor fejt (meg mivel higitotta mielőtt leadta).

tkrinya:
Túl korai hozzátáplálással kapcsolatban fentebb írtam, amit gondolok..
Abban viszont egyetértünk, hogy baromira nem mindegy, mit kap a gyerek!
Én Lilinek almát, sütőtököt, rizspépet (natur, gluténmentes, cukormentes), burgonyát adtam és adok, és egyelőre mást nem is fogok pár hétig szerintem, hanem ezeket váltogatom majd. Aztán jöhet a répa és a többi. Ja, az őszibarackot is próbáltuk, de nem izlik neki. Ez van Very Happy Majd később..
Viszont Lilinek nagoyn izlik a kajcsi (főleg a sütőtök és a rizspép), örömmel eszik. Ha nem enné örömmel nem erőltetném.

Tápszerezés:
Lányok, franciaországban például szinte nem is szoptat senki. Ugyanis ott nincs GYÁS/GYED/GYES, meg USA-ban is hasonló a helyzet, van azt hiszem 6 hét szabi ami a gyermekágy, aztán nyista.. igaz van szoptatási munkaidőkedvezmény, de gondolhatjátok.. nem szoptat senki. Az amerikaiak egészségéről inkább ne szóljunk (bár nem emiatt van), viszont pl. a franciák egyáltalán nem állnak rosszul allergiát és egészséget tekintve.
Ami viszont bizonyos, hogy a tápszer (nem megfelelően adva) hozzájárulHAT a gyermekkori és később a felnőtt kori elhízáshoz is.
De ehhez ugyanúgy hozzájárul a cukorral készült bébiételek és az elkészült ételek cukrozása is (gyakorlatilag cukorfüggőt csinálunk a gyerekeinkből), én nagyon odafigyelek, hogy hozzáadott cukrot ne tartalmazzon amit kap és mindig megkóstolom azt is, amit én készítek, és ha túl édes, tápszerrel higitom, vagy vizzel!

És elnézést mindenkitől, hogy sokákig nem irtam Smile
Elég sokat kellett mostanában varrnom

hanee
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

borka!!

Ez teljesen komolyan gondoltad a műanyag kajával kapcsolatban???Istenem......kicsit túlkombinálod a dolgokat.A gyerekek nem a mai korszerű tápszerektől lesznek allergiások, hanem a túl korán elkezdett hozzátáplálástól, vagy az életkornak NEM megfelelő ételektől...meg ugye a hajlam..
Ne félj a tápszertől, sok millió ember felnőtt ennél sokkal rosszabb minőségű tápszereken és nem haltak meg 20 évesen.
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka hát inkább a mai tápik mint a mi korosztályunknak adottak. Evil or Very Mad
"Kicsit" másak a mai hozzátápis szokások is, sokkal normálisabbak főleg ha a szülő betartja, és itthon abszolút tejpártiak, talán jobb lesz az allergia mutató is. Egyébként ismerő anyukától is szerezhetsz tejet vagy ott a gyűjtő, bár ezt azért ma nem nagyon ajánlja senki.
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!

Mi is ezt kaptuk majd BEBA HA-t 10 hós koráig onnantól nem kellett neki az íze miatt, attól kezdve BEBA 2+ kap most is. Mi is próbáltunk mást de a hasfájósság mellett ez vált be a legjobban.
Martin sajna nagyon hamar kapott pótlást és 2 hós korától csak azt. (Nálunk nem a mennyiséggel volt a gond hanem az állandó hányással az ömlő tej miatt bármely pozícióban, nem akart szopizni és utána apadt folyamatosan.)

Azért a mai műkajákon már túlélik... Wink Tegyél meg mindent a szopiért, de ha nem lesz elég ne legyél kiakadva ezen, bár ma az a trend, hogy lelkiismeretfurdalást keltenek a mamákban.

Nand!

Így télen elég ha pár korttyal kezdtek és napi többször kínálod, sokkicsi sokra megy. Próbáld a vizet mindenképpen hátha elfogadja és akkor nem kell a tea.
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

evey írta:
Még a múltkori írásodban volt valami, ami felkeltette a kíváncsiságomat: azt írtad, hogy most sokkal több az allergiás gyerek, mint, amikor mi kicsik voltunk. Szerintem a mi felnőtt generációnk között rengeteg az allergiás a régiekhez viszonyítva, de megpróbálok ennek utánanézni vhol. Tudod azt mondják nem csak az számít, hogy kiskorban lesz allergiás, főleg még inkább az, hogy később felnőttkorban.

Ezen én is gondolkodtam, és az jut eszembe, pont az a korosztály az, akik mi vagyunk (huszon-harminconévesek). A mi csecsemőkorunkban volt az az időszak, amikor a szoptatást már nem nagyon szorgalmazták, inkább csecsemőtejet (1/3 tej, 2/3 víz) majd Oriza rizsnyákot adtak a babáknak, ha anyukának az idegtől, betegségtől elapadt a teje. Csak mostanára terjedt el a hipoallergén táplálás, amiben nincs búzaliszt (glutén) és a tehéntejfehérje is lényegesen apróbbra van nyiszálva benne. Persze, azért megnézném a majdan felnövekvő generációt, hogy mennyire lesz érzékeny, allergiás. Az unokatesóm (velem egyidős) Amerikában él, ahol a szitu anno ugyanaz volt, mint itt, ha nem szopott a kicsi, nosza, "formulát" neki, nehogy megtanítsuk szoptatni az anyukát és a lányát, áh, dehogy. Evil or Very Mad Na, a kiscsaj a gyermekéveit úgy élte le, hogy csak saját magára nem volt allergiás. Teletömték gyógyszerrel, amitől elhízott és folyton beteg volt.

Félek ezektől a műanyag tápiktól. Mi a garancia arra, hogy a gyerekeink nem lesznek húsz év múlva betegek tőle? Jaj.
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 25, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, Anyukák,

az én bébim ugyan nem teljesen tápis babó, mivel anyatej mellé (még nincs elég) kap kiegészítésként tápit is, ha szükséges. Én teljesen nem tudok kiigazodni a tápok között.
Először - mivel nem akart szopni, és így nem tudtam neki elég tejet adni - Humana HA 1-et írtak fel neki, amitől jó kis hasmenése lett (legalábbis így visszagondolva, tuti, hogy attól volt). Utána, most kórházba kerültünk (nem emiatt Smile), ott pedig egy Beba HA Start nevű készítményt kapott a tejcsi mellé. Ezzel most rendben van a gyomra. Néztem, annyi a különbség, hogy a Beba élőflórás baktériummal van dúsítva, hogy a baba bélése erősítve legyen. Eddig bejön (csak borzasztó büdös Very Happy). Őszintén szólva, azért már alig várom, hogy elég legyen a tejem, mert kicsit tartok a "műanyag kajától"... (Persze, majd meglátjuk, mi lesz, mert minden a tejhozamomtól függ, ami nem mindig rózsás, inkább rapszodikus, sajnos...)
Ti milyen tápit használtok, és meg vagytok-e elégedve vele? Kinek mi a tapasztalata? Meddig tudtatok szoptatni, mielőtt tápszert kellett beszerezni?
Jó sok kérdés... Ez van, elsőgyerekes anyuka vagyok... Laughing
_Nand

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 24, 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem: a ti babátok mennyi egyéb folyadékot (tea, víz) iszik a tápszer mellett? Anyatejes táplálás mellett nem kellett más folyadékot adni a gyereknek ugyebár, hiszen az előtej eléggé híg volt, na de mi a helyzet most?

Köszi,
Nand
evey

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 20, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bébé! Kérdezted a gyerekeket: Krisztián márciusban lesz 8, Adrián májusban lesz 5, Jázmin múlt héten volt kettő éves. Krisztián volt 4,5 hóig anyatej+tápszeres, aztán csak tápszeres, Adri 2 évig szopott, Jázmin jelenleg is. Email:? Megkaptad?

Hanee! Köszi az ívet, most jól feltetted benne a kérdést....Elő kell keresnem a kiskönyveket a súlyhoz. Aztán valahol összesíted? Még a múltkori írásodban volt valami, ami felkeltette a kíváncsiságomat: azt írtad, hogy most sokkal több az allergiás gyerek, mint, amikor mi kicsik voltunk. Szerintem a mi felnőtt generációnk között rengeteg az allergiás a régiekhez viszonyítva, de megpróbálok ennek utánanézni vhol. Tudod azt mondják nem csak az számít, hogy kiskorban lesz allergiás, főleg még inkább az, hogy később felnőttkorban.

Judit! És a nagyszülők hol vannak, mit szólnak ehhez? Mi lesz ezekkel a gyerekekkel, biztos nagyon megszoktak már téged és szeretnek, főleg a nagy?

Katt! Honnan gondolod, hogy kevés estére a tejed? Nem fejlődik a baba rendesen? Miért írtak neki tápszert? Van elég pisis pelus (5-6 db eldobható)? Kaki? Egészséges?

Sziasztok, Evey
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_Nand

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 20, 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bejelentkeznék én is hozzátok, ugyanis Orsi lányom már egy hete tápszeren él.. nekem volt tejem bőven, viszont egy kiújult betegség miatt le kellett mondanom a szoptatásról. Sad
Szerencsére Orsi elfogadta mindjárt az első tápszert (Humana 1 HA), és az addig mumusként tartott cumisüvegből is simán megette az első adagját. Naponta párszor kap anyatejet is, mert tele van a fagyasztónk eltett tejjel, de a kajálások nagy részét a tápszer teszi ki.
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 18, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ancsika;)

Nalunk a 4 honapos baba 12 orat alszik ejszaka. es nem ebred fel;) Bizzal benne:)
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 18, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a tanácsokat!
Orvos szerint sincs semmi baja, csak egyszerűen úgy döntött, hogy most egy pár napig nagyon jó baba lesz. Két éjszakát végig aludt, enni se kelt fel. Nappal pedig csak eszik és alszik, és ha ébren is van, akkor is csak gőgicsél, nem sír már annyit mint eddig. Kíváncsi vagyok meddig fog ez tartani. Túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, hogy most már alhatunk éjjel.

[^]  
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Katt:)

Nalunk Nestle H.A Beba 1-et kap a gyerek nagyon izlik neki. Neki meg a cici nem kellet. Es most 3 es 1/2 honapos de mar reg csak tapszert kap.
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ancsika:)

Nalunk is szokott ilyen lenni. MA pl. telihold is van. Valoban ha baja van sir.
Gondolom fajdalomnak azert ha ebren volt ,jelei nem voltak , azt eszre lehet venni rajtuk.
De az is elöfordul, hogy eppen ma nagyon behozta magat a növesbe.
Remelem mar nyugtatobb a helyzet:)

Üdv Judit
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Katt!

A HA-s mind rossz ízű ilyen picinek meg más nem igazán ajánlott. Ha mostanában kezdett tápit kapni elég nehéz átszokni az anyatej azért fincsibb!

Anicska!

Figyeld őt, ha továbbra is ez megy nézze meg doki, ártani nem árt kicsinél nagyon nehéz eldönteni, hogy van-e valami más gond vagy az időjárás, fogzik, nyűgös stb.
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 17, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem tudom mi történt a lányommal ma. Kezdek kétségbeesni. Egész nap nagyon csendes volt, pedig egyébként nagyon villogtatja a hangját. Szinte végig aludt, és enni is kevesebbet evett a szokottnál. Persze azért nem sokkal. délután 6-kor fel se kelt enni, és felébreszteni se tudtam, mert aludt bele a kajába. Teljesen egészségesnek tűnik. Láza nincs, más tünet sincs. Az időjárásnak tudható ez be, hogy borús meg esik, vagy kezdjek aggódni és inkább menjek orvoshoz.
Azt mondják, hogy ha a gyereknek baja van, akkor sír. Nem tudom mit tegyek.
Szegény gyerek. Az se jó ha sír, de az se ha nem sír.

[^]  
Vissza az elejére
katt

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 16, 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Toletek is megkerem, hatha...a kisfiam most 4.5 honapos a tejem estere fogyoban, igy potolnom kene szopi utan, de neki csak a cici jo...Mildibe HA-t kap(na), szerintem egyszeruen utalja. Van mas tapi ami jobban bejon a babiknak? Mar volt hogy azt csinaltam hogy elobb a tap, aztan a cici, de igy is max 40 grammot eszik meg aztan ha mellre rakom nekem esik.
Hanee, mi ismerjuk egymast kutyas forumokrol. Laughing
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 16, 00:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé erősen úgy tünik! Nem vagyok tőle boldog, mert tutira hátul nő neki, ott a kis fehér pont és kemény is, megtapogattam.. úgy vettem észre, hogy az ölemben üvöltött (kétségbeesésében, mert fájt neki szerintem a foga).. és megláttam a fehér pontot.. nézem mi az.. megtapintom, tök kemény.. az bizony fogacska.
Persze nem biztos, hogy ez fog kibujni elsőnek, lehet hogy megáll és kijön elől, ez nagyon furcsa lenne, hogy pont ott nő foga és nem máshol kezdi.. 4 hósan.. haha... Meglátjuk Very Happy Én mindenesetre istápolgatom a kis lelkét Wink

hanee
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 15, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Tök jó, hogy ilyen ügyesen eszik már a lányod.Very Happy
Mááár jön a fog? Shocked Shocked

Kíváncsi vagyok nálunk milyen lesz a kanalas kajcsizás. Confused
De még várunk vele egy ideig...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 15, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Anicska:
A hozzátáplálás elkezdése - én azt mondom - tápszeres babáknál az "ATTÓL FÜGG" kategóriájába tartozik.
Alapvetően szerintem náluk is követendő az, hogy lehetőség szerint féléves korig kizárólag tápszeres táplálással kell próbálkozni.

De úgy vettem észre, hogy a tápszeres babák nagy része sosem húzza ki addig, 3-4-5 hónapos korban elkezdik általában az anyukák, de ez attól függ! Ha 3 hónaposan a gyerek jól fejlődik és nem gyarapodik túl gyorsan, akkor nem érdemes elkezdeni.. Véleményem szerint náluk 4-5 hónapos korban ha Te szeretnéd, el lehet kezdeni. De ezt meghatározza a gyerek fejlettsége úgyis.

A védőnőm azt mondta, hogy ez a 6 hós kor (illetve az ételek adhatósága) úgy jött ki, hogy megnéztek többezer gyereket, és ebből azt állapították meg, hogy a nagy átlag fejlődése olyan, hogy féléves korban jó elkezdeni. De az átlagtól való eltérés is normális, igy meglehet, hogy egy-egy gyerek akár 3-4 hónapos korban is "ugyanott tart".

Ha megpróbálod a hozzátáplálást, akkor látni fogod, hogy alkalmas már-e az időpont rá, vagy nem. Ha alkalmas, akkor egyrészt a gyerek széklete nem sokat változik (legfeljebb picit felpuhul a rostoktól), másrészt nincs allergiás reakciója és harmadrészt szívesen, örömmel fogadja el az ételt. Ha nem fogadja el, akkor próbálkozni kell 1 hét múlva, stb..

Én amondó vagyok, hogy ha a tápszerrel semmi gondotok és jól fejlődik, akkor ne kezdjétek el 4-5 hós korig semmiképp!

Lilinek nő a foga.. de nem akárhol, HÁÁÁÁÁTUUUUUULLLLLLL Shocked Rolling Eyes Shocked Shocked Shocked

hanee
Vissza az elejére
juc14

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 15, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, Anicska, itt is írok neked... Very Happy Mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, almával majd barackkal. De mások szerint a tápis babáknál is elég 6 hónapos korban kezdeni. MIndenesetre a mi doki- meg védőnénink a 4 hónapos kort javasolta. Eleinte csak 1-2 kanállal kóstolóba, majd sokáig úgy adtam, hogy a kaja fele gyümölcs, fele tápszer. Aztán 5 hónapos kortól kapott sütőtököt, krumplit, répát és banánt is.

Juc

[^]  
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 15, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hanee, kösz a tanácsokat. Végre sikerült egy kicsit visszaállni a normális adagra. Még nem teljesen, de már majdnem annyit eszik, amennyi normális. Igaz, az első két nap nem volt egy leányálom. Aztán mikor már majdnem feladtam, kezdett hozzászokni. Naponta csak egy-két alkalommal eszik többet, mint kellene. De már sokkal nyugodtabb is. Látszik, hogy nincs megterhelve a kis gyomra.
Egyébként mikor lehet már mást is adni neki, mint tápszer? És mennyit?

[^]  
Vissza az elejére
imremo

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 12, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Ha gondoljátok nézzetek be ide
www.gportal.hu/portal/damarisz78
pelenka választék van az oldalon
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 11, 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bébé
Nagyon szuperül megy!
Almán kívül már kapott rizspépet és most van soron a sütőtök, illetve ezek kombinációja Very Happy Egyelőre sütőtök-almát adtam neki, úgy látszik hogy szereti, mert élvezettel nyammogja, 2 nap alatt elfogyott az egy üveg bébiétel, pedig ma csak 1x kapott, mert oltáson voltunk délelőtt és ez kicsit felborította a napot.. de különben jól viselte Smile Most bent szopja az ujját (mit az ujját.. az egész kezét!) a kiságyában Very Happy

hanee
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Falina;)

Nalunk is zöld volt eddig;) Igaz inkabb pasztel zöldnek volt mondhato. De ma mar a masodik sarga volt. Valamikor meg egyszerre mind a kettöWink))))
A tapszertöl van, es az ujszülöttkortol folymatosan valtozik.
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg Hanee!
És hogy megy a hozzátápi? Csak almát kap még, vagy már mást is?
És a kanalazás?
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Falina:
Nekünk is zöldes szokott lenni.. néha barnás, néha szürkés.. mikor milyen. Nekünk azóta, hogy hozzátáplálok főleg inkább barnás.. gondolom a rostoktól.

Judit:
Úgy sajnálom ismeretlenül is ezeket a gyerekeket Sad
Neked viszont gratulálok az új állásodhoz! Ez tök jó!

hanee
Vissza az elejére
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi a valaszt lanyok!
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 10, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Visszatertem ismet Becsbe.
Hiaba dolgoztam a heten. Az anyuka volt a hetvegen a gyerekekkel, ismet 210-et kell neki adni 5x.
Döntöttem!
A hetvegen kaptam ajanlatot a Rokusba szülesznöi poszt;) Nem fogok lelkiismeretfurdalast erezni, hogy elfogadom november 10.-ei kezdessel;)

Valoban nagyon szeretem öket, es valoban szeretnek mar sajatot. Sött Wink)) Ha tehetem majd 4 egyet is szeretnek;)
nagyon szep napot lanyok
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 09, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Falina!

Az én lányomnak mindig zöldes a kaka. Kérdeztem a dokit, de nem kell aggódni, azt mondja nem rossz,
valószínű a táptól van. Az elején én is paráztam ezmiatt, mert azt is olvastam, hogy lehet a túl sok, vagy a
túl kevés kajától is. De már jó ideje kialakult az étkezési szokásunk, a kaka pedig még mindig ugyanúgy zöld.
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 09, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A tápszertől lehet zöld,-főleg a HA-tól- van amire rá is van írva!

Vagy ha túleszik magát a baba az okozhatja. Lehet még valami fertőzés, de ez azért ritka.
Falina

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 09, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nalatok volt mar olyan, hogy a babycsnek tobb napig sotetzold (konkretabban sotetzoldes-szurkes-ezustot) lett volna a szeklete? Eloszor hig volt a babamnak, majd most mar normalis allagu. Ezidaig tok normalis sarga volt neki. Tapszercserenkre gyanakszom, viszont mar visszatertunk az eddigire. Az etvagya sem a regi, de laza nincs.
Van vmi otlet?

Judit,
kulfoldon sinterkedtel? Hihetetlen mennyire szereted ezeket a gyerkocoket! Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 07, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Judit:
Tökéletesen megértelek..
Te nem szeretnél sajátot?

hanee
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 07, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Ancsika, Hanee:)

Nalunk en viszem a csaladot, talan ez az en hibam is , mert hagytam, hogy ennyire könnyü dolguk legyen;( Mar sajnalom, es tudom, hogy en is hibas vagyok.
Az apa mar a nagyobbikal tud is mit kezdeni, de sokkos allapotban van meg attol es. A picit tisziba sem tette meg nem , hogy megfürdetni.
Menekülnek itthonrol, mert szamithatnak ram.

Viszont ha tanacsot ker, nem fogadja meg a szakertelmemet. Jo a tapszereket meg közepsuliban tanultam, rengeteget fejlödött azota. Es hiaba mondtam neki a szoptatasos, vagy akar köldökellatasos dolgokat.
Aztan 3 hete ugy döntöttem, hogy felmondoka csaladnal;) Mar haza is költöztem de a szivem szakad meg , hogy a Nikolauszt es a Felixet itt kell hagynom. De tudom nem az en eletem:)

Ez a 4. nap , hogy többször kevesebbet adok a Felixnek, es nagyon jol viseli. Sajnos merleg nincsen, hogy kontrolaljam a sulyat, de saccolas alapjan szepen fejlödik;)
Ma ejszaka nem is nyögdecselt, reggel 4-kor es utanna 7kor is evett, de este 7-körül mar vacsizott;) Azota mar 9 orakörül van most es elegedetten alszik;) Imadom;)

Nagyon szep napot lanyok;)
A hetvegen nem leszek mert megyek haza:)
Üdv judit;)
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska:
Próbáld meg úgy, hogy tényleg csak egy picivel adsz kevesebbet.. csak 10 ml-vel, csak 1 etetésen, és másnap már 2 etetésen 10-10 ml-vel, és igy tovább, igy szépen csökkenteni tudod neki.

Ha elfogadsz egy tanácsot:
Reggel adj neki nagy adagot és este, lefekvés előtt, napközben próbálkozz az adagok csökkentésével.. ha éjszaka is eszik még, akkor éjszaka is keverhetsz neki kevesebbet, mert akkor általában alusziznak a babók Smile

Judit!
Annyira rossz ilyenről olvasni! De természetesen ird csak le, nem azért mondtam, hogy ne.. csak szörnyü tudni, hogy ilyen anyám is vannak.
Én is dohányoztam.. amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal letettem és azóta nem is gyújtottam rá, még a füstöt is kerülöm, sőt ha valaki a gyerek közelében rágyújt, rászólok.
Anyura még azért is, hogy mosson kezet, ha dohányzott, mert büdös a keze és a gyereknek az biztos nem tetszik.. mondjuk ez már lehet, hogy csak túlérzékenység..

hanee
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvasom amit Judit ír, és nem térek magamhoz. Az ilyen nem érdemli meg azt, hogy gyereke legyen. Nem lehet vele valamit csinálni? Esetleg a férjével póbálj meg beszélni. Hátha neki nem ilyen a felfogása.
Egyébként az én babámnak is sajnos mostanra kitágult a gyomra és rengeteget eszik. Próbálok most már kevesebbet adni neki, de nem igazán működik. Ma például alig aludt. Egész nap nyűgös volt és követelte az adagját. Ha így megy tovább nem fogom bírni. Pedig ez csak az első nap volt. De azért még mindig többet eszik mint ami elő van írva.

[^]  
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hanee:)

A 3honapos es 2 hetes gyerek gyerekorvosnal meg csak 2x volt. Merleg nincsen itthon, gözöm nincsen mennyit fejlödig a gyerek;(
Most ugy veszem eszre, hogy többször keveseb etetessel sokkal jobban erzi magat;)
Az anyuka , ha mar csak nyögdecsel a Felix etetne, mert, hogy szerinte ehes;(
Kedden elutazott, es majd penteken este jön haza. Fel sem hivott bennünket. Neki fontosabb, hogy tavollegyen itthontrol es tudja, hogy a gyerekek jo kezekben vannak, de ha tanacsot adok nem fogadja el. Sajnos igy kenytelen vagyok dugiban megoldani a problemat tartva a következmenyektöl is , csak a gyerek erdekeit szemelött tartva;( Neki a sajatja fontosabb.
Ugy erzem egy igazi anya vagy es . Ugyan nekem sajatom nincsen , de ket gyereket nevelek aki a mase.

Arrol mar nem is beszelek, hogy mikor ket hete teljesen atalitottam a tapszerre, egy par nap utan lathato jelei voltak a nikotin elvonasi tüneteinek.
Mivel mar nem jutott hozza a tejen keresztül.
Nem egyszerü az elet. Lehet akarkinek akarmennyi penze mar a kezdetektöl tönkreteszi a gyereket.
Szerencsere a nagy 4 es 1/2 eves lesz 5 honapos koratol vagyunk együtt. NAgyon jo batyoka:) Es semmi feltekenyseg nincsen.
De csak mert mindenbe bevonom, es mindenröl informalom, es mindenhova viszem magammal.
Eleg a panaszkodasbol. MAr csak karacsonyig vagyok itt, romboljak masok idegeit az ilyen szülök, de ne az enyemt.

Nagyon szep napot neked es csaladodnak:)
Judit
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hanee:)

A 3honapos es 2 hetes gyerek gyerekorvosnal meg csak 2x volt. Merleg nincsen itthon, gözöm nincsen mennyit fejlödig a gyerek;(
Most ugy veszem eszre, hogy többször keveseb etetessel sokkal jobban erzi magat;)
Az anyuka , ha mar csak nyögdecsel a Felix etetne, mert, hogy szerinte ehes;(
Kedden elutazott, es majd penteken este jön haza. Fel sem hivott bennünket. Neki fontosabb, hogy tavollegyen itthontrol es tudja, hogy a gyerekek jo kezekben vannak, de ha tanacsot adok nem fogadja el. Sajnos igy kenytelen vagyok dugiban megoldani a problemat tartva a következmenyektöl is , csak a gyerek erdekeit szemelött tartva;( Neki a sajatja fontosabb.
Ugy erzem egy igazi anya vagy es . Ugyan nekem sajatom nincsen , de ket gyereket nevelek aki a mase.

Arrol mar nem is beszelek, hogy mikor ket hete teljesen atalitottam a tapszerre, egy par nap utan lathato jelei voltak a nikotin elvonasi tüneteinek.
Mivel mar nem jutott hozza a tejen keresztül.
Nem egyszerü az elet. Lehet akarkinek akarmennyi penze mar a kezdetektöl tönkreteszi a gyereket.
Szerencsere a nagy 4 es 1/2 eves lesz 5 honapos koratol vagyunk együtt. NAgyon jo batyoka:) Es semmi feltekenyseg nincsen.
De csak mert mindenbe bevonom, es mindenröl informalom, es mindenhova viszem magammal.
Eleg a panaszkodasbol. MAr csak karacsonyig vagyok itt, romboljak masok idegeit az ilyen szülök, de ne az enyemt.

Nagyon szep napot neked es csaladodnak:)
Judit
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 06, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Judit:
Nem lehet neki elmondani ezt? Vagy beszélni a gyerekorvossal, hogy mondja el?
Szegény gyereknek tönkre fog igy menni a pocakja. Lilivel sajnos elkövettem azt a hibát, hogy igény szerint próbáltam tápszerrel etetni, és a 3 órákat betartottam, de a mennyiségeket nem.. ennek a vége az volt, hogy kihányt mindent, nem gyarapodott rendesen, mert a kis gyomra nem birta.. ezért kellett elkezdeni most a hozzátáplálást is nála, mert megint kezdődik az, hogy enne enne és enne, de nem merek neki annyit adni, ezért inkább kap mellé mást, úgy érzem ezzel kisebb rosszat teszek, mintha túletetném..

Mondjuk az jó, ha legalább az éjszakát végigaludja a gyerek! Laughing

Én amúgy ezt nem értem, nem ellened szól, nehogy félre értsd, de hogy birja valaki a három hónapos gyerekét egy idegenre bízni? Én még anyukámra sem szívesen hagyom, bár néha muszáj, mert egyetemre is járok és szombatonként és néha pénteken délután is van előadás.. de olyankor mindig rettentően hiányzik és rohanok hozzá haza akkor is, ha az apjával van itthon.. Tudom, hogy jó kezekben van, de akkor is.. én megőrülnék, ha el kéne utaznom a picikém nélkül.. és azért szerintem inkább ez a normális, mint az.. Sad

Szerintem is próbáld ki amúgy a babyfitt-et, mert ez szuper ez a tápszer! banánnal készül, az íze is jó (megkóstoltam Very Happy), és tényleg nagyon jó sűrű.. ha véletlenül bukik a gyerek, már kaja után is elég túrós..

hanee
Vissza az elejére
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 05, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee:) Köszönöm a tanacsot:) Es ezt az antirefluxos tapszert is megfogom nezni;)
Most, hogy tegnap es ma nem volt itthon az anyuka. Inkabb 5x adtam neki mar es csak 160-170-ket, de meg az sem kellett neki;) Jo erzes volt , hogy több maradt a pocijaban is:)
De sajnos az anyukaja tömi csak az ejszakat aludja vegig a gyerek;(
Nem tom, nagyon nehez igy.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 05, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé igen, van némi különbség a tápszerek között. Mi Humana 1 Baby-fittet eszünk. Ez antirefluxos tápszer, ennek magasabb a kalóriaértéke is és a rosttartalma is, jobban telíti a pocakot és összesűrűsödik a bélben. Azért kaptuk, mert Lili a sima Humana 1-et kihányta úgy ahogy volt egy idő után.. a mai napig nem tudjuk miért, de nem refluxos, igaz kivizsgáláson sem voltunk, de gyarapodott végig valamennyit, csak legfeljebb lelassult neki kissé.. Most sem viszi tulzásba a heti 50-150 grammokkal Very Happy

hanee
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 05, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ezek szerint ekkora (sztem hatalmas) különbségek vannak a tápok ajánlott adandó mennyiségei között? Question
Az én lányom Milupa Aptamil HA 1-t eszik(és ez is megfelelően telít!). Azon a dobozon ez áll:
4-8hét: 170ml
3.hó: 200ml
4.hó: 230ml
Ja, és mindegyik korban mindezt napi 5-ször.
Persze tudom, ezek csak úgymond "tájékoztató/ajánlott" jellegű mennyiségek, de mégis ekkora különbség... Confused
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 05, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Judit:
Az ilyenek nem értem miért szülnek gyereket Sad

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 05, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Judit:
180-akat eszik? Az rettentő sok egy 3 hónapos babának szerintem (mondom én, aki 170-eket ad).. de tényleg sok.

Bébé:
Pont most volt téma a Nyári babás topicban, mert vagyunk egy páran, akik tápszerezünk és elkezdtünk hozzátáplálni 3-5 hós kor között.
Korainak tartják, és teljesen egyetértek azzal a hozzáállással, hogy a babák gyomra nem elég érett a hozzátápláláshoz, de sajnos azt nem látják át a szakemberek, hogy a tápszer adagolása korlátozott, hogy mennyit kaphat a gyerek. Valamint az is meg van határozva, hogy egy adott korban milyen mennyiségeket kaphat maximum és hányszor. Természetesen némileg el lehet ettől térni, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a babák vagy nagyon híznak a tápszertől és ezért kell hozzátáplálni (hogy bevigyenek valami tápanyagban szegény de gyomrot telítő dolgot ti. almát), vagy pedig egy idő után már nem elég nekik az a mennyiség tápanyagban, amennyit megehetnek tápszerből egy nap.. ilyenkor szokták a rizst/krumplit javasolni, úgy tudom.
Esetünkben a dolog azért van, mert Lilinek problémái voltak, nagyon sokáig kihányta a tápszert, nem keveset, a kaja legalább felét és vissza is esett ettől a gyarapodása.. aztán valahogy beállt egy normális étkezésre, amikoris 4-5 óránként kért enni, viszont most megint eljutottunk oda, hogy 2,5-3 óránként éhes és 170-eket legurít.. amikor ezt 6x tette egy nap, akkor döntöttem úgy, hogy itt az ideje az almának. Szinte azonnal megoldódott a dolog. Mielőtt kérdeznéd, ez nem jó, hogy ennyit evett. Tudom, hogy ebből előbbutóbb megint hányás lenne, ráadásul tényleg sok, az előírás szerint 3 hós baba 130-at kaphat 5x-6x, 4 hós baba 170-et 4-5x. Most tudjuk betartani a 170-et 4-5x úgy, hogy napközben délután 1-2 körül adok neki almát, és mellé csak 100 ml tápszert keverek, valamint az utána lévő étkezésre csak 130-at, és este megint 170-et. Igy nagyjából azt a mennyiséget eszi, amit ehet, és nem bukik.
Úgy vettem észre amúgy, hogy izlik neki az alma.. ma csak úgy cuppogta befele, majdnem egy egész almát bepuszilt (kicsi alma volt persze). Úgy vagyok vele, hogy ha izlik neki, akkor nem korai. Ha nem akarná megenni, nem erőltetném a dolgot, akkor szenvednék vele tovább.

Sajnos azt látom mindenhol, hogy egyáltalán nem működik az, hogy tápszerrel 6 hós korig.. lehet, hogy néhány esetben igen, de a többségnél nem. A védőnőmnek nincs egyetlen olyan kis "páciense" sem, aki ne kapott volna 4-5 hós kortól hozzátáplálást a tápszer mellé.. és egyikük sem azért, mert ez a trendi, a védőnőm abszolút kizárólagos szoptatás párti, és 4 hós kor előtt nem igazán örül a hozzátáplálás tényének tápszeres babáknál sem..
De tényleg, ez nem ennyire egyszerű sjanos, hogy úgy döntök, hogy én hat hós korig nem..
Hozzáteszem én is igy indultam neki.. "óóó én hat hós kora előtt neeeeem" Amikor ezt mondtam a védőnőnek meglepődött, és egyből mondta, hogy hát meglátjuk, meddig húzzuk ki tápszerrel.. hát eddig húztuk ki Smile

Tudom, hogy sokat irnak ennek az allergizáló hatásáról is, erről is regényeket lehetne írni: nem hiszek benne teljesen! Úgy érzem, valahogy a szmog, és a tartósítószerek sokkal jobban ártanak, mint a korai hozzátáplálás.. de lehet, hogy tévedek Smile

Viszont azt tudom, hogy manapság sokkal de sokkal több a beteg és allergiás gyerek, mint amikor mi gyerekek voltunk.. pedig minket elég korán hozzátápláltak (3 hós kortól volt az előírás), és kaptunk tehéntejet is (hiszen az akkori tápszert azzal kellett kikeverni).. mégis.. Szerintem ez inkább az általános körülmények miatt van.. persze lehet közvetett hatása a mi korai hozzátáplálásunknak gyermekeink allergiára való hajlamára, de ennek azért kisebb valószínűséget tulajdonítok, mint a kajának, amit megeszünk Smile

hanee
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 05, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a tanácsokat. Megpróbálom hogy kevesebbet adjak neki, ha az se, akkor kipróbálok más fajtát. Egyébként büfizni nagyon is szépen büfizik, néha még egy felnőttön is túltesz.
Pár napja rászokott arra, hogy evés közben sírjon és nem tudom megvigasztalni sehogy. Megeszi a felét, aztán jön a cirkusz, kb 3-4 perc, és utána nyugodtan megeszi a többit is. Fájhat a hasa? Eddig egyébként nem volt hasfájós.

[^]  
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
8 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés