Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 611, 612, 613  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 24, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jovo most is olyan 1300 feletti sajnos Sad , ezt az értéket 6 hetes terhesen mérték (február 22), 1,62 mIU/l tsh értékkel. 2014-2015 körül volt nekem 200-400 közötti (de sajnos ilyen érték mellett is volt 2 vetélésem, igaz lipideg és szteroidot csak a mostaninál kaptam), azóta 1000, illetve a feletti.
Fülöp dr-hoz már a korom miatt nem tudok (akarok) menni. Annyit kell várni, és minden vizsgálatot újra kellene kezdenem, hogy ez már nem férne bele. (Az alap problémát pedig tudjuk már egy-másfél éve.) Októberben 43 éves leszek Crying or Very sad . Lehet, hogy 7 év próbálkozás után ezt a tesó dolgot el kell engednem Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kleingy

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 21, 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon új vagyok itt még (sajnos a témában nem annyira), első körben egy gyors kérdésem lenne. TB alapon IVIG-hez most hogy lehet hozzájutni? Azt olvastam egy FB csoportban, hogy már nincs HABAB bizottság. Rolling Eyes
Fizetősen továbbra is kb 250 ezer/adag? Hol adják be így? Milyen feltételekkel?

Tudtok esetleg részleteket? Köszi! Smile
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 21, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ZBK!
Most mennyi az Anti-tpo értéked?
Nekem 2012-ben volt >1300, amihez 4 feletti tsh érték párosult. Akkor erős antibiotikum kúrát kaptam.
Tavaly áprilisban már csak 286 volt, amire Letroxot kezdtem el szedni. Az ivf-hez 0,5-1 körüli érték a legoptimálisabb.
A terhességek nekem is nagyon "megnyomták" a pajzsmirigy értékemet Sad
Fülöp Dr-ral nem akarsz egy konzultációt? Hátha ő tudna rá megoldást.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 20, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo Petrányi prof. csak az alloimmun véreredményeimet leletezte, nem is tudom, hogy ő egyáltalán rendel-e még Sad . A sima nőgyógyászom már teljesen tanácstalan, most, hogy a szövettan a kezemben nagy valószínűség szerint még Szőnyi dr-ral szeretnék egy konzultációt, talán neki van még valami ötlete. Nem tudom, hogy Ő az egyébként nagyon magas anti-tpo szintemre (jó tsh, t3, t4 eredményekkel) adna-e gyógyszert, mert van aki már felírja. Azt tudom, hogy 6 hetes terhesen jók voltak a pajzsmirigy eredményeim, de az anti-tpo rossz, de ezzel az értékkel ugye ismerek olyat aki simán kihordott egy egészséges kisbabát. Az esetemben egyébként én is úgy gondolom, hogy nem a megfelelő út a lombik, hiszem a megtartással vannak az elsődleges gondok. Ott kellene még valami finomhangolás, de nem tudom, hogy 5 vetélés után bele merek(mernék) vágni még egyszer Crying or Very sad .
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 20, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Petrányi Professzor nevét már sok helyen olvastam.
Nála is ilyen hosszú a várólista és ennyi vizsgálatot kér?
Kíváncsi vagyok, hogy a Professzor mit javasol a továbbiakra.
Én sajnos mindhárom terhességemet reprodukciós eljárásnak köszönhetem, még sem maradtak velünk.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 20, 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

[b]Jovo [/b]nálunk nagyon magas NK arány (20-30% körüli) + 1300 feletti Anti-TPO szint. Első körben nagyon magas partner ellenit is mértek (5300 körül), de az ivig érzékenységi teszten már "csak" 95% volt. Az elsőt rosszkor vették le. Iviget nem kaphatok, mivel ellentétes hatást vált ki nálam, így Petrányi professzor nem ajánlotta a kezelést. Maradt a lipid. Nekünk már van egy közös kislányunk (9 éves), sajnos szülés után kezdett el túlpörögni az immunrendszerem azóta volt sajnos a 7 év alatt 5 vetélésem Crying or Very sad .

Ma megnézette az egészségügyis ismerősöm a dokival aki műtött a szövettani eredményemet, annyit mondott, hogy teljesen negatív. A végén pedig azt mondta, hogy az az egy mondat azt jelenti, hogy sejtduzzanatokat találtak. Többet nem mondott, így egyenlőre okosabb nem lettem.

Én nem Fülöpös beteg vagyok, így nem tudom, hogy mit javasolna. Farkasne Kata-nál a lombikot preferálta ennyi spontán terhesség és vetélés után, gondolom nálam sem mondana mást.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 20, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gya:

A petevezetőmet abban az esetben akarja a Dr. eltávolítani, ha az nem teljes hosszában záródott el. Ha a kürt felőli részen még egy szakaszon nyitott, váladék panghat benne, ami gyulladást okozhat a méhben. Nekünk így magyarázta.

ZBK:

Nagyon sajnálom ami veled történt!
Mit mondott Fülöp Dr. az újabb vetélésedre?
Megkérdezhetem, hogy nálatok mi a gond? Mi indokolta a szteroid/lipid kezelést?
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 19, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szívesen ZBK. Remélem valami hasznosat sikerült belőle kiszedni. Azért ha valami kiderült gyere a hírekkel, mert kíváncsiak vagyunk mi van vele és mi is történt, hátha tanulunk belőle.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 19, 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gya köszönöm szépen !!!!

Azért is érdekelne, mert a doki az UH alapján annyit mondott, hogy szerinte ez nem immunológiai vetélés volt, mint az előző 4.
Most ugye ment a szteroid, lipid, volt szívhang 5+6 napnál (ami az előző 4 terhességnél nem volt), ment a vérhigító és mégsem maradt velünk. Jó lenne tudni, hogy mi is volt a probléma.
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 19, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZBK: valóban nincs róla sok minden a neten, de nézd meg ezt hátha
http://docplayer.hu/12969080-1.....musai.html
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 19, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

Nem túl vidám témában kérem a segítségeteket, hátha valakinek mond valamit a szövettani eredményem leírása.
A nagy részét értem, a többi szövettani eredményemen is szinte ugyan ezek szerepeltek, de van egy + mondat amire a neten sem találtam semmi okosat.
A mondat a következő: "A boholystroma bőséges, benne itt-ott nagy cysták átmetszete látható (degeneratio hidropica).

Kontrollra kb. két hét múlva megyek, az orvos biztos megmagyarázza majd, de addig még annyi idő van. Sad Sad Sad
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 19, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bizony, vele párosul az átjárhatósági is. Azt mondják kíméletesebb, mint a többi. A fájdalomról annyit, hogy nekem laparos műtét keretében végezték, ugyhogy ebben nem tudok segíteni, de én is félek tőle, mint ahogy korábban írtam is. Azért hagytam utoljára. Nem, szerintem egyben van a 3D-vel, úgy van fent a honlapon is.
Eltávolítani? Minek? Attól, hogy zárt, nem akadályoz semmit szerintem. Csak megcsonkít, lehúz egy csomó pénzzel, mert ő nem dolgozik annyira olcsón és hallottunk már csodát 2 zárt petevezető mellett is. Én tuti nem engedném, ez butaság.
Szerintem lehet hívni, nekem azt mondta ha kérdés van hívjam, de úgy olvastam nem mindig kedves telefonba.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 19, 09:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tegnap szembesültem vele, hogy a 3D nem csak egy sima hüvelyi uh, hanem párosul mellé ez az uh-s átjárhatósági vizsgálat is..

Bevallom, megremegett a térdem, pedig jó néhány műtéten túl vagyok már.

Az ára pedig egészen elképesztő, 70.000,- Ft! És nem tudom, hogy ehhez még hozzáadódik-e a méhüreg 3D uh-ja is, vagy ez benne van az árban.

Aki már túlesett rajta: mennyire fájdalmas ez a vizsgálat? volt-e már valaki, akit ezt követően műtött Fülöp Dr.?

Nekem azt mondta, hogy ha a zárt petevezetőm indokolja, akkor megműt, el fogja távolítani a petevezetőmet.

Arra gondoltam, hogy a vizsgálatot esetleg kiválthatnám a műtéttel, ha úgyis nagy valószínűséggel sor kerülne rá.

Mennyire lehet Fülöp Dr-t telefonon hívni?
Vissza az elejére
Llina

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 18, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

Tudnátok abban segíteni, hogy Inofolic helyett mit lehet szedni - valami "csak" mio-inozitot?
Inofolic-ot javasoltak, de az MTHFR homozigótaság miatt a folsavat nem tudom hasznosítani, így az inofolic annyira nem lenne jó. Van valaki, aki ebben a cipőben jár és szed valami ilyesmit?

Nagyon köszönöm a tanácsotokat!!!
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 18, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo: Jaja, de jó Smile Neked kicsit el fog a hormonok miatt húzódni, de meglátod, hamar elszalad majd az idő. Többet fog elvinni a logisztika Smile Igen, nálunk is úgy volt, hogy csak akkor kell a férjnek a helico, ha nekem pozitív. Mi egy hete szedjük a bogyókat rá.
Én a sote-n csináltam a monitort, mert ott a dokim és szeretnék nála szülni egyszer. Itt nálunk vidéken, kínai lett volna az UH-os orvosnak amit kérek (aki járt Fülöpnél az tudja), mert nem értik miért kéri így. Mondjuk én sem, de az más tészta, de ha nem úgy viszed neki ahogy kéri, akkor nem fogadja el és kezdheted elölről.
Van bérletes intézmény is, sajnos azt nem tudom hol Sad
G1 HABAB: http://www.g1labor.hu/index.ph.....nosztikaja
Ez sajnos nem fedi le, amiket Fülöp kér, csak az NK van benne, ami ugyan az. Én ezt csak végszükség esetén csinálnám meg, mert drága.
Most készülök bejelentkezni a 3D-re, nem repesek Sad Ez érdekes... minket andrológiára az ÁEK-be küldött, a geniumban lenne a 3D és Tidrendzel Zsoltnál a PCT. Mondjuk én is gondoltam arra, hogy elmegyek a geniumba a 3D-re és a PCT-re, de nem merek hátha emlékszik, hogy hová küldött.

Szerintetek? Valaki bepróbálkozott ilyennel?

Ma voltunk az andrológia eredményért, és 7 év után oligozoospermiát állapítottak meg nála. Azt nem értem, hogy eddig azt mondták a meddőségiben, hogy minden rendben, vele semmi gond nincs. Lehetséges, hogy ennyire romlott az eredménye vagy eddig sem volt jó, csak nem érdekelt senkit?
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 18, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Indul a kivizsgálások sora! Pénteken a kilégzéses helicobakterrel kezdünk. Persze magán úton, mert tb-s alapon nem megoldható..
Fülöp Dr. azt mondta, hogy a férjemnek csak akkor kell, ha az enyém pozitív lesz.

gya:
Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad, hogy ti hogyan csináltátok a vizsgálatokat!

Nálunk kicsit más lesz a sorrend, mert márciusban volt a 2. ivf-ünk, ezért három hónap szünet következik.

A cikluskövetést csak aug-szept-ben tudjuk megcsináltatni.
Megkérdezhetem, hogy te/ti hová jártatok? Az egyik blogban azt olvastam, hogy egy magánklinikán "bérletet" is lehet váltani uh-ra és hétvégén is vannak.

Valaki csináltatott már a G1-ben HABAB vérvizsgálatot? Le tudnátok írni, hogy az mit tartalmaz?

Arra gondoltam, ha az lefedné, amit Fülöp Dr. kér, költséghatékonyabb lennék, mint külön-külön a Synlabban.

Bár a doki azt mondta, hogy ő a G1-et nem ismeri, a Synlabhoz ragaszkodna.

gya! Volták 3D uh-n? Tapasztalatok?

Ami még eszembe jutott, hogy a Genium Med-ben összekötném a 3D uh+a férjem andrológiai vizsgálatát.
Volt már valaki ott a andrológiai vizsgálaton?

Lujza1111!
Köszönöm neked is a tippeket!
Nekünk a védekezést nem kötötte ki Fülöp Dr., bár eddig még sosem sikerült a spontán teherbeesés..
Megkérdezhetem, hogy ti hová mentek andrológushoz?
Jól értem, hogy ti innentől fogva Galamb Dr-hoz fogtok járni?

manni24!
Szívből gratulálok és minden jót kívánok nektek!
Felkeltetted az érdeklődésemet az LDN iránt!
Megkérdezhetem, hogy neked miért volt szükséged a sok kivizsgálásra?
Vissza az elejére
aniko90

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 17, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

@BPAgi, köszi a tippet! Hogyha az anti-TPO rendben van, akkor nem vagyok az, ugye? Neked használt a Smofipid?
Vissza az elejére
BPAgi

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 17, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aniko90, ha nem vagy Hashimotos, ajánlom, hogy szedjél magas dózisú halolajat, pl.GAL halolaj. Ez valamennyire csókkenti az nk-t.
Vissza az elejére
BPAgi

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 17, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is a Szakács dokihoz járok a Mensmentisbe. Nálam az nk funkció kicsit magas. Ő adta be a Smoflipidet is a Duna Medical Centerben. En is a mindkét terhességnél a 9.héten vetéltem el.

aniko90 írta:
Sziasztok! Olvasgatva a fórumot, kicsit el vagyok keseredve, hogy még milyen hosszú és nehéz út előtt állhatunk.

Tavaly nyáron egyetlen együttlétből spontán teherbe estem, kicsit meg is ijedtem, hogy erre nem voltam felkészülve. Aztán sajnos végig kisebb volt, mint kellett volna és 13 mm-esen, a 9. héten megállt a szívhang, missed ab következett.

Bár szinte mindenki azt mondta, hogy ez teljesen normális, gyakran előfordul, én azért nekiálltam a kivizsgálásoknak.

Elsőkörben endorkrinologus (Mens Mentis) - kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van (de anti TPO alapján nem autoimmun) és pco-m. Ezért cukort terhelést is csináltak és sajnos beigazolódott, hogy inzulin rezisztens vagyok. (9,8 - 49,5 - 38,9).

Közben egyetlenegy együttlétből újból terhes lettem, (aminek a beágyazódása ráadásul a cukor terheléssel is egybeesett,) ez csak a petezsákig jutott, magától elvetéltem. Sajnos majdnem egy hónapig véreztem utána.

Azóta lassan eltelt 3 hónap, szedem a vitaminokat (femibion, szelén, kálcium, d vitamin, inofolic por napi 2), a pajzsmirigyre Syntroxine 25g (ezen lehet emelni kell, mert 2,5 a TSH még mindig) és tartom az inzulin rezisztens diétát. A tesztoszteronom pl. már szépen lement.

Szakács Zoltán Doktor úrhoz járok meddőségi kivizsgálásra, aki mindenféle panelt megcsináltatott már. A pco-n kívül, ahol eltérés volt az az NK funkció: 14,78%. Ez alapján indokolt az MLC vizsgálat, ahova nyárig nem fogunk eljutni a férjem elfoglaltságai miatt. (Külföldön élünk.) Addig is bejelentkeztem a G1 laborba, hogy a TH1-TH2-t megcsináltássam. Sajnos értelmezésem szerint ez se lett jó.

IL-2:IL-4 4,2
IL-2:IL-10 3,7
IFNg:IL-4 4,9
IFNg:IL-10 4,3

Attól félek nálam is autoimmun problémák (is) állhatnak a háttérben. Bejelentkeztem májusra a G1 intézetbe konzultációra, illetve Fülöp doktorhoz is próbáltam, de az aszisztense azt mondta, valószínűleg november körül kerülök majd sorra, ami azért még 7 hónap. Nem szeretném, akkor elkezdeni a kivizsgálásokat.

Kicsit tanácstalan vagyok, hogyha megvan az MLC mihez kezdjünk. Mikor érdemes újra belevágni, milyen immun kezelések kellenek, stb. Spontán vagy lombikkal? Milyen más kivizsgálások kellhetnek?

Annyira jó lenne, ha csak lenne egy hely, ahova be lehetne menni és mindent megcsinálnának, nem 10 fele kellene rohangálni. De ez persze már csak az utópia része. Smile
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 15, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alkalin:
Megvolt Galamb dr., kb most érzem először, hogy a pénzemet szívesen költöttem dokira!!!! Ami jó hír, hogy nagyon korrekt, lelkiismeretes, kedves, törődő....felvázolta a tervet is. Ami a rosszabb, hogy most jó ideig megint kézzel-lábbal (és minden egyébbel) védekezünk egy újabb terhességtől. A nyár már kb kilőve, talán majd ősz közepén....(óriás sóhaj).
De bizottsági ügy leszek már én is;)
Ja, és ami szívemet melengette, azon felül, hogy a nődokim mondta neki, hogy megyek, így fel volt készülve rám, és emlékezett, minden kimaradt vizsgálatot mondott magától, semmit nem kellett mondanom, hogy esetleg még ez vagy az! És értelmesen, magyarul beszél!Wink Kezdem azt hinni, hogy a fiatal dokik még lelkiismeretesek és empatikusak. Szerintem még sokkal jobban odafigyelnek a praxisukra és a hírnevükre, viszont mindent elkövetnek (a jók), hogy tanuljanak a "vén rókáktól".
Szóval nem kell tőle félni🤗
Vissza az elejére
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyonemet:
Köszi! Még amikor pozitív lett a teszt, akkor megírtam itt.

És milyen hihetetlen, amikor annyi küzdelem után végre sikerül! Smile

Az LDN-t a Genium-Medben úgy tudom, hogy Antritter drnő felírja.
Vissza az elejére
gyonemet

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj de szuper hír manni!nehany hónap kihagyás után mennyi minden történik itt.
Legyetek nagyon boldogok a picivel Smile
Megkerdethetem h az LDN -t kivel irattad fel?lassan mi is újra nekiallunj Smile
Vissza az elejére
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo2016:
Igen, sínen vagyunk, sőt már igencsak közeledik a nagy nap!
A kivizsgálásokat Fülöp Dr-ral csináltuk végig, aztán rátaláltam itt a fórumban az LDN-re, elkezdtem szedni, és nagyon hamar teherbe estem. Pozitív teszt után Szőnyihez mentem a G1-be, ott kaptam Smoflipidet stb.

Mindenkinek kitartást és mielőbbi sikert kívánok! Smile
Vissza az elejére
gyonemet

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj ZBK...most olvaslak..szörnyen sajnálom ..Sad(((
Tudtok már azóta valamit ?De ha minden támogatás volt akkor nem értem 😢😢😢 legyél nagyon erős!!!
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Jovo: a vizsgálatok tekintetében nagyon hasonlóakat kér, de annyiból személyre szabott, hogy kikérdezi kivel mi történt korábban és az alapján változtat néhány dolgot rajta.
Mi is vidékiek vagyunk, nem volt könnyű, mert pl. UH nálunk nagyon macerás (nekem az elhalt magzatot nem látták 1,5 éve és 6 órát vártam rá. az alatt megjárom pestet oda vissza és nem idegeskedek. durva), így a ciklusmonitorra pestre mentem 2 naponta.
A vérvétek UUU... a úgy nézek ki mint a drogos, a férjem mondta, hogy ha kinyújtom a kezem spriccel belőle a vér, annyi lyuk van rajta. En amit tudtam, azt a helyi laborba elintéztem elméletileg tb. alapon, de hogy ne kelljen sokat várni, adtam pénzt az egyik nővérnek. A többit amit itt nem tudtak levenni azzal bementem a synlabba és egyszerre megcsináltattam. Az volt 88e az NK nélkül, mert pont beteg voltam. Az NK + 30e, ugye a többit otthon oldottam meg ami 26.500 volt tb-en. Szóval így.... nem tudsz tervezni, hidd el. Én csak annyit akartam, hogy ne kelljen a férjemnek annyi szabit kivenni, hogy a spermatogrammot és a hycosit és/vagy PCT-t összekötöm. A férjem februárban áprilisra kapott időpontot és nem tudtam hogy lesz akkor a ciklusom. Hát persze nem jött ki úgy ahogy jó lett volna. Kezd el és majd meglátod. Az a lényeg, hogy elindulj, mert őrült sorok állnak mindenhol és van olyan eredmény amire sokat kell. A hycosi és a PCT várakozás azért rövid, mert ciklushoz kötött és nem tudsz csak a ciklus első felében menni. Ezért is hagytam utoljára (meg azért mert mumus Smile )
Én a helyedbe: 1. ciklusmonitor (közben mehetnek a kicsi, nagy vérvételek akár a hormonokkal együtt) 2. genetika (eredmény 4 hét)+MTHFR(nekem ez ősszel megvolt, elfogadta 17e. 3. helicobacter (ha van, akkor ki tudd kezelni, 2 hétig kell gyógyszert szedned és pl. az NK előtt 1 hónapig nem szedhetsz és nem lehetsz beteg) 3. spermatogramm 4. maradék (NK, pl nekem a glükóz mellől lemaradt az inzulin terhelés, azt meg kellett ismételni)
Az NK-nál kell időpont foglalás a vérvétel szempontjából, a többinél nem, spermatigramm, PCT, HYCOSI, helico pedig kell.
Nekünk eddig 270e. volt, mondjuk van benne némi vitamin és a helico elleni gyógyik 20e. Szerintem 380-400e.-be meg fogunk állni. Remélem.
Első konzi után igen, lassan tudunk menni 2.-ra.
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo, legolcsóbb, ha nem csomiban csináltatjátok. Tudom, mindenki próbál spórolni, mert hihetetlen összegek vannak, meg végszámla, de még mindig jobb, ha mész és körbenézel (már ahol Fülöp nem mondja, hogy konkrétan ez vagy az kell). Egyszerű példa: Fülöp által vezényelve kerültem endo dokihoz, aki továbbküldött pm uh-ra. Adott egy papírt, hogy hova, ahol 15ezer volt az uh. Na most nyomoztak egy kicsit, és Bp-en a legolcsóbban 6.000,-ért csinálják meg. Ugyanúgy elfogadta. Így voltam a helicobakter kilégzéssel is. Nagyon nem mindegy nekünk, hogy fölösen repkednek e még ki a plusz 5ezrek....
Szerintem az andrológust azért nem mondta Fülöp nektek, mert nem bp-iek vagytok. Nem tudom. Erre abból következtetek, hogy írtad, oldjátok meg a többit is tb alapon. De hátha más mond majd okosat. (Mi sokra amúgy nem mentünk a Honvédos andrológussal, most készülünk magándokikhoz, hogy értelmezzék már a mi esetünkben a leleteket).
Tudom, nem nyugtat, de én tavaly előtt dec. elején jelentkeztem Fülöphöz, március végére kaptuk az első időpontot. Következőt júliusra..... szerencsére több utána nem kellett, de a tavalyi év maximálisan a kivizsgálásokról, kezelésekről és a védekezésről szólt. Hosszú út, de biztos, hogy megéri, és előbb-utóbb célba érünk mindannyian!
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

manni24:
Köszönöm! Olyan sokan végig csináltátok már, hogy biztosan menni fog nekünk is. Sajnos tapasztalat van bőven, annyi helyen jártunk már Sad
Fülöp Dr. is azt mondta, hogy a rossz pct eredmény sem 100 %-ig jelenti azt, hogy nem eshet egy nő spontán úton teherbe.
Akkor Ti már sínen vagytok? Fülöp Dr. segítségével jártatok sikerrel?
Vissza az elejére
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo2016:
Kitartást Nektek a sok vizsgálathoz!

A PCT-ről annyit, hogy nálunk rossz lett az eredménye, Fülöp dr. azt mondta, hogy emiatt lombik kell, de spontán összejött.

És sok hasonlóról olvastam fórumokban.

Úgy tudom, nem kell az ovulációt vizsgálni előtte.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alkalin:
Örömmel olvasom, hogy sikerült feljebb tornászni az amh-dat! Rajta leszek az ügyön, betartok mindent (kivéve a 3X3 bio melatonint, helyette marad az 1X1), hogy az augusztusi ismétlő amh vizsgálat jobb legyen. Remélem lesz eredménye a sok igyekezetnek.

A mi első elveszített babánk most töltené a nyáron a 2. évét. Sad Akkor ezek szerint nem csak én gondolok erre. Pedig sajnos ez csak feltépi a sebeket.

Te milyen vitaminokat szedtél?

Nálunk sajnos nem megy a spontán teherbeesés, pedig a férjem eredményei nagyon rendben vannak. Talán erre magyarázatot fog adni a pct teszt. Ettől a vizsgálattól tartok a legjobban. Nagyon körülményes..de viszont döntő információval fog bírni.

Valakinek van tapasztalata a pct teszttel kapcsolatban? A honlapon azt olvastam, hogy az együttléttől minimum 2 óra, maximum 3-5 óra múlva kell elvégezni a vizsgálatot. Szükséges uh vizsgálat előtte egy-két nappal, hogy van-e peteérés?

Lujza:

Köszi a sok infót!

Egy hete voltunk Fülöp Dr-nál, már meg van a konkrét vizsgálati sor, hogy mit kér.

Egyelőre pihenőidőn vagyunk, múlt hónapban volt a 2. ivf-ünk. Ezt a ciklust végig pecsételem, így semmilyen vizsgálatnak nincs értelme.

Októberre kell vinnünk a leleteket. Augusztusban mehetnek azok a vizsgálatok, amihez kell a 3 hónap hormonmentesség.
Menet közben is lehet "zaklatni" Fülöp Dr.t, ha esetleg beutaló kell? Nekünk nem ajánlotta fel az andrológiai kivizsgáláshoz.

Nekünk azt mondta, hogy csak a Synlabos vérvételeket fogadja el, mert ők tévednek a legkevesebbet. Illetve a cikluskövetésnél/tsh/nagy labort/cukor terhelést tb alapon csináltassuk meg, ha tudjuk.

A G1-ben láttam, hogy van Ivig (HABAB) csomag. Az mit tartalmaz? Mert a Synlabnál már most 123.000,- Ft-t számoltam és még nem találtam meg minden kért vizsgálat árát.

A 3D uh-t nekem a zárt petevezetőm miatt kérte. Azt mondta, ha indokolt, megműt. arra gondoltam, hogy az első vizsgálatok közé tenném és felhívnám, ha beigazolódott a probláma, hogy minél előbb essünk túl a beavatkozáson. Járt már valaki így?

aniko90:

Én tavaly novemberben kaptam idén áprilisra időpontot első konzultációra, majd várólistára tett az asszisztens októberre, amikor visszük vissza az eredményeinket /bárcsak már ott tartanánk Very Happy/ Mi is most vágunk bele a kivizsgálásokba.
Vissza az elejére
aniko90

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Olvasgatva a fórumot, kicsit el vagyok keseredve, hogy még milyen hosszú és nehéz út előtt állhatunk.

Tavaly nyáron egyetlen együttlétből spontán teherbe estem, kicsit meg is ijedtem, hogy erre nem voltam felkészülve. Aztán sajnos végig kisebb volt, mint kellett volna és 13 mm-esen, a 9. héten megállt a szívhang, missed ab következett.

Bár szinte mindenki azt mondta, hogy ez teljesen normális, gyakran előfordul, én azért nekiálltam a kivizsgálásoknak.

Elsőkörben endorkrinologus (Mens Mentis) - kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van (de anti TPO alapján nem autoimmun) és pco-m. Ezért cukort terhelést is csináltak és sajnos beigazolódott, hogy inzulin rezisztens vagyok. (9,8 - 49,5 - 38,9).

Közben egyetlenegy együttlétből újból terhes lettem, (aminek a beágyazódása ráadásul a cukor terheléssel is egybeesett,) ez csak a petezsákig jutott, magától elvetéltem. Sajnos majdnem egy hónapig véreztem utána.

Azóta lassan eltelt 3 hónap, szedem a vitaminokat (femibion, szelén, kálcium, d vitamin, inofolic por napi 2), a pajzsmirigyre Syntroxine 25g (ezen lehet emelni kell, mert 2,5 a TSH még mindig) és tartom az inzulin rezisztens diétát. A tesztoszteronom pl. már szépen lement.

Szakács Zoltán Doktor úrhoz járok meddőségi kivizsgálásra, aki mindenféle panelt megcsináltatott már. A pco-n kívül, ahol eltérés volt az az NK funkció: 14,78%. Ez alapján indokolt az MLC vizsgálat, ahova nyárig nem fogunk eljutni a férjem elfoglaltságai miatt. (Külföldön élünk.) Addig is bejelentkeztem a G1 laborba, hogy a TH1-TH2-t megcsináltássam. Sajnos értelmezésem szerint ez se lett jó.

IL-2:IL-4 4,2
IL-2:IL-10 3,7
IFNg:IL-4 4,9
IFNg:IL-10 4,3

Attól félek nálam is autoimmun problémák (is) állhatnak a háttérben. Bejelentkeztem májusra a G1 intézetbe konzultációra, illetve Fülöp doktorhoz is próbáltam, de az aszisztense azt mondta, valószínűleg november körül kerülök majd sorra, ami azért még 7 hónap. Nem szeretném, akkor elkezdeni a kivizsgálásokat.

Kicsit tanácstalan vagyok, hogyha megvan az MLC mihez kezdjünk. Mikor érdemes újra belevágni, milyen immun kezelések kellenek, stb. Spontán vagy lombikkal? Milyen más kivizsgálások kellhetnek?

Annyira jó lenne, ha csak lenne egy hely, ahova be lehetne menni és mindent megcsinálnának, nem 10 fele kellene rohangálni. De ez persze már csak az utópia része. Smile
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo még annyit, hogy Fülöp nem mindenkinek ugyanazokat írja ki. Én is majdnme nekiálltam egy sornak, amit a neten találtam, és a fele nekünk nem is kellett. Helyette voltak más dolgok. Úgyhogy nem tudom, ne vágj bele, míg Fülöpnél nem voltál, mert lehet csomó pénzt fölösen dobtok ki!
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo, gya-val teljesen egyet értek. Megbánni a vizsgálatokat és mindent ami vele jár nem fogjuk. Mert nem adjuk fel!
En is ezen az elven haladtam a kivizsgalasokban, mint gya is irta. A ciklusmonitor ez gaz dolog az unnepek miatt, illetve az nk a betegseg miatt. Annyi vert meg mint tolem lecsapoltak....OMG! Volt, hogy delre 3helyen jartam (sztk, Centrum lab es Honved), es osszesen levettek 14 cso vert. Volt hog yketnaponta voltam valamilyen vervetelen....probaltam a tb-re tamaszkodni ahol lehetett, de egy ido utan ugy voltam vele, inkabb kifizetem csak ne szurjanak mar 8X

Gya: a En is ennyi infot kaptam a 3d uh-rol, de mivel annyira mondta, hogy jo uh gep kell, gondoltam a Czeizelben csak az van. Es nem mondta, hogy ne lenne jo a leletem.
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo: a 3d uh ára fent van a Czeizel Intézet oldalán is, már nem emlékszem, annyi vizsgálat volt. Andrológusból mehettek a Honvédba, tb-re. Illetve Fülöp amit csak tud, kír tb-re, de nyilván a komolyabb dolgokat ő se tudja, de tény, ebben segítőkész.
2 vetélés 2 terhességből után mentem taval yFülöphöz, 0 infóval kezdtünk neki, az összes általa megítélt vizsgálatnak.
Azóta lett egy 3. Vetélésem;(
Vizsgálatokhoz szinte mindenre időpont kell, úgyhogy telefonálgassatok ezerrel mindenhova, és hát bármennyire is próbáljátok kilogisztikázni, sajnos jó párszor fel kell jönnötök majd Pestre.
Mi lezaravtuk 3 honap alatt az összeset (főleg én, mert női oldalról lényegesen több a vizsgálat), de lelkileg nem könnyű általában. Bár a Honvédban is vannak normális, jó fej dolgozók, nem is egy!
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 13, 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manni: megkaptam, válaszoltam👍
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 12, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo, az amh-val kapcsolatban én bíztatäsul a sajät példámat szívesen megosztom:) 2012-ben 0,3 volt, majd jött 4 lombik, amik autoimmun folyamatokat inditottak el nälam. Kétségbe ejtö volt!
Elhatàroztam, hogy szigorúan betartom a glutén és cukormentes étrendet, rengeteg zöldséget, vitamint ettem, halolajat ittam. Majd kb 1 év múlva ugyanannäl a laboratorium Kft-nél az Amh értékem 1,1 lett Smile
Gyulladàscsökkentéssel nagyon sokat tehetünk a sejtjeinkért, igy a petesejtünkért Smile
Most lenne az elsö elvesztett babàm 7 éves, azóta szàmtalan vesztésen vagyok túl Sad
Nagyon könnyen teherbe tudok esni ( kivéve a lombikos vakvägänyokat, amikre férjem betegsége miatt került sor ) még most is hàla Istennek minden hónapban van Embryocskänk, vàrjuk, hogy mikor marad velünk az Igazi Smile Természetes úton próbälkozunk Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 12, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lujza1111, megkaptad a válaszom?

Ti tudtok privát üzenetet küldeni mostanában?
Nekem utána nem kerül az elküldött mappába.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 11, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alkalin:
Ebben a ciklusban pihi van, csak a Letrox/Bromocriptin és a Supradyn megy. Ill. a ciklus első felében ment az E vitamin, Bio Melatonin. Márciusban volt a 2. IVF-ünk, annyira felborult a ciklusom, hogy folyamatosan pecsételek, a petefészkeim tele vannak éretlen tüszőkkel. Muszáj kicsit magamhoz térjek, mert így semmilyen vizsgálatnak nem állnék neki.
Remélem az amh-t tényleg feljebb lehet kicsit tornázni! Van esetleg valakinek pozitív tapasztalata?
A tsh-mat 4-6 hetente ellenőriztetni szoktam, eddig nem vettem észre, hogy a Bio melatonin emelte volna. viszont az elvesztett terhességek, illetve a stimuk nagyon befolyásolták, duplájára ugrott.
Megkérdezhetem, hogy te hol tartasz? Kivizsgálási szakasz, vagy esetleg már kapod a megfelelő kezelést? Első babért küzdesz, vagy a kistesóért?

gya: Nagyon köszönöm a felajánlást, élni fogok a lehetőséggel Wink Valószínűleg ugyanazt a vizsgálat sort írja össze a Dr. mindenkinek. Mi vidékiek vagyunk, így muszáj valamilyen tervet kialakítsunk, hogy egy úttal több vizsgálat is meg legyen.
A vérvételeket hol csináltattad? Szükséges időpont foglalás? Azt mondta, hogy csak a Synlab vizsgálatát fogadja el. Még nem sikerült kiszámolnom, hogy ez pontosan mennyibe fog nekünk kerülni.
Én a cikluskövetést, ill. a vérvételek zömét csak augusztus-szeptemberben tudom elvégeztetni, mert júliusban jár majd le a 3-4 hónap hormonmentes időszak.
A 3D uh, PCT, helicobakter, spermiogramm és a genetikai jellegű vv-k mehetnek hamarabb.
Akkor ezek szerint Ti is az első konzi után vagytok?

Járt már valaki úgy, hogy ki kellett egészíttetnie a szövettani eredményét? Törjük a fejünket, hogyan is fussunk neki. Két kórházban voltak a missed ab-jaim, és persze a szövettani eredmény nem sok információval bír.
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 11, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo, azért ezek az amh értékek egyáltalán nem tragikusak!!

Melatonint ebben a ciklusban az első 2 hétben én is szedtem kíváncsiságból.
Minden nap nem mertem, csak kétnaponta.
Most voltam TSH kontrollon, nálam tényleg komolyan lefogta a pajzsmirigyműködést, ahogy azt írják az orvosok sok helyen. Tsh szintem megugrott Sad

Azért ha szeded, néha menjél el kontrollra a saját megnyugtatásodra. Lehet, hogy nálad másképpen hat.

Az nem számít, hogy a Letroxot reggel veszed be és a melatonint meg este, attól még kioltódik a Letrox hatása, hiszen az egész napra ott van/ott kéne hogy legyen a pajzsmirigyed számára.

Fülöp dr. sokszor túlgyógyszerez, nekem már okozott nagy bajt és ezáltal elpazarolt éveket... szóval nagy tudású orvos ő, sok jó dolgot mond, rengetegen köszönhetik neki, hogy nem vetéltek el és megmaradtak a babácskák! DE! mindent egészséges kételkedéssel kell venni tőle, ahogy a többi orvostól is... Ez a melatonin dolog is elég új nála, ahogy a világon máshol is csak néhány éve jött "divatba" a meddőség iparban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 11, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Engem is Dr. Tidrenczel Zsolthoz küldött Fülöp. Most készülök hozzá menni, ezen kívül még van a PCT és minden vizsgálat meg lesz. Azt akartam kihozni belőle, hogy csak egy honlapcímet kaptam, azt nem mondta, hogy a hely közül ami fent van, melyiket válasszam. Kicsit bizonytalan vagyok, de akkor menjek a Czeizel intézetbe? Azért is gondoltam arra, mert ott legalább van fent ár, a többi helyen nem tudom mennyi az az annyi.

Jovo: minket az ÁEK-be küldött Fülöp spermatogrammra, de hallottam, hogy régen a Humancellt nyomta. Hogyan kezdtünk neki? Hááát felszívtam magam és megindultam. Szerintem ne készíts tervet, mert nem fogod tudni betartani a különböző intézetek, orvosok várólistái, ünnepek, hétvégék miatt és ráadásul a ciklusodhoz is kell igazodni. Én előre vettem a hosszabb, időigényesebb vizsgálatokat. Pl. ciklusmonitor és a vérvételek, amikre akár 20 napot is kell várni, míg megjön az eredmény. Elkezdtem és csak úgy sodort az ár Smile 2-3 hónap alatt meg lehet csinálni. Ha a méh UH-al bátrabb lettem volna, már azon is túl lennék, de így is jó. Amire nem számítottam, hogy beteg lettem és az NK vizsgálatot nem tudom megcsináltatni ebben a ciklusban, így az várat még magára.
Ha van kérdés akkor segítek szívesen, nekem nagyon friss az élmény.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 11, 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!

tikike: Én korábban a meddőségi központban vásároltam a DHEA-t, ők külföldről rendelik. 100 mg/60 db-os Puritans Pride márkájú. Fülöp Dr. kihangsúlyozta, hogy ez a kiszerelés nem megfelelő, ragaszkodik a 3X25 mg-hoz. Ha beírod a keresőbe mindjárt feldob néhány webshopot.
Kicsit tartok a DHEA-tól, a múltkor nagyon "megnyomta" a tesztoszteron szintemet, ennek köszönhetően pedig elkezdett nőni a bajszom :S, zsíros lett a hajam és a bőröm...

alkalin: köszönöm a biztatást! Nagyon rám fér Sad
Az amh eredményem (Synlab) 2014. 11. hónapban 0,8 volt (itt a felső ref. tart. 14 volt); a 2016. 08. hónapban 0,12 (Centrumlab - felső ref. tart 7) A meddőségis orvos azt mondta, hogy kb. a két érték hasonló lehet.
Sajnos a családban korán kezdődött a menopauza.
Fülöp Dr. szerint ezen lehet javítani: AVIVA, diéta és vitaminok segítségével. Rajta leszek az ügyön, augusztusban ismétlő amh vv lesz.
Fülöp Dr. tudja, hogy pajzsmirigy problémám van (emelkedett anti-tpo, amire 75/nap Letroxot szedek), de kétszer is elismételte a 3X3 Bio melatonint. Bevallom, ennyit én nem merek bevenni. Nem mondta azokat az információkat, amit te most nekem leírtál. A Letrox reggel éhgyomorra megy, a bio melatonin pedig elalvás előtt kb. egy órával, ahogy te is írtad.

Lujza1111: megkérdezhetem, hogy mennyibe került a 3D uh? Nálad mit kellett vizsgálni? Azt nekem is mondta, hogy ragaszkodik a megadott orvosokhoz és itt az uh géphez. Nálam azt szeretné tudni, hogy a petevezetékem hol záródott pontosan el, nincs-e egy kis rész, ahol panghat váladék, ami gyulladást okoz a méhemben.

Ti hogyan indultatok neki a vizsgálatoknak? Arra gondoltunk, hogy készítünk egy táblázatot, hogy mikor, hol, mit kell megcsináltatnunk. vidékiek vagyunk, nem szeretnénk a szükségesnél többször utazgatni.

Andrológus témában tud valaki egy megbízható orvost ajánlani? Kit fogad el Fülöp Dr?

Lányok? Ti nem bántátok meg, hogy belevágtatok ebbe a hosszú kivizsgálásba? Persze akinek sikerült a baba, nyilván nem Smile
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 10, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo, tudom mit érzel azzal kapcsolatban, hogy csak októberben lesz kiértékelés. De hidd el, tapasztalat, ezek a hónapok úgyis a vizsgálatokkal telnek majd, időd se lesz arra gondolni, hogy milkor is lesz október.
3d uh-ra a Ceizel Intézetbe kell menni, ha jol emlekszem dr. Tidrenczel dokihoz (vagy vmi ilyen neve van, most lehet nem voltam pontos). De Fülöp külön hanzsúlyozta, hogy hozzá, mert egyrészt jó gép kell, másrészt hozzáértő doki. De ez a doki jó fej, kedves, időpont pedig pár napra volt, miután tavaly én bejelentkeztem.
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 10, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Jovo, mennyit mondott Neked Fülöp doktor a melatoninról?
Nagyon szuper antioxidánsként tartják számon ezt a hormont, amit egy nyugodt, 8 órás alvásnál maga szervezetünk is termel (tobozmirigyről érdemes olvasni)

Melatonint maximum 3 mg-ot szabad szedni, többet nem és kizárólag alvás előtt 1 órával kell bevenni. Nem véletlenül, hiszen ciklikusan termelődik bennünk, a sötétség nagyon fontos hozzá pl. , erősen összefonódik az alvás/ébrenlét ciklusával
Bárhol utána olvasol, Amerikában is Kanadában is a meddőségi kezelésben alkalmazzák, de nem véletlen, hogy a 3 mg-ot senki sem lépi túl.

DE, ha valaki szed pajzsmirígyre bármilyen gyógyszert, akkor melatonint nem szabad rászedni, mert kioltják egymás hatását.
! autoimmun betegségnél tilos szedni!
bizonyos Horomnok mellett sem ajánlott szedni..
Ezeket mondta Fülöp dr?

DHEA - Bioboltokban lehet kapni, igaz pult alól a legtöbb helyen. Smile Lehet rendelni is pl az iherbe.com-ról. Én Ausztriában patikában csináltatom, hogy megfelelő tisztaságú legyen. Mindenkire másképpen hat, nekem pl nagyon lenyomta az ösztrogén szintemet.

Jovo, megkérdezhetem, hogy milyen alacsony az amh értéked? Barátnőmnek most sikerült a babásodás 0,19-es amh-val Smile És előtte semmi-de semmi hókuszpókuszt nem csinált:)
hátha ez reményt ad Smile
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 10, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jovo!
Nekem is az alacsony AMH miatt ugyan ezt ajánlotta az orvosom. Én még nem kezdtem el szedni őket. Megkérdezhetem, hogy a DHEA-t honnan tudod beszerezni?
Bárhol érdeklődtem nem jártam sikerrel.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 09, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Körülbelül egy fél évvel ezelőtt jelentkeztem be hozzátok a 3. vetélésem után, akkor még csak érdeklődtem Fülöp Dr. iránt.
Sajnos a második IVF- ünk sem sikerült, ezért a héten elmentünk konzultációra Fülöp Dr-hoz, ami majd nem két órásra sikerült.
Megkaptuk a hosszú vizsgálati listát, illetve most három hónap pihenőidőt kellene tartanunk némelyik vizsgálatig.
Úgy érzem, hogy az eddigi orvosaink csak találgatnak, próbálták ránk húzni a megszokott protokollokat, sémákat, sikertelenül.
Szeretném a segítségeteket kérni, hogyan/merre induljunk el a vizsgálatokkal, hogyan lenne a leggyorsabb és legköltséghatékonyabb.
Tudnátok ajánlani egy jó andrológust? A férjem spermium vizsgálatait a meddőségi központban végezték el, de a doki nem fogadja el, mert nem andrológus szakember csinálta.
A pihenő időre vitaminokat ajánlott Fülöp Dr.: 3X3 biomelatonin, 3X25 mg dhea, 200 mg Q10/nap.
Eddig 1X1 bio melatonint szedtem, amitől azonnal álomba zuhanok. Szed valaki közületek 3X3-at?
A dhea-ból 100 mg-ot szedtem naponta, de a bőröm és a hajam annyira zsíros lett, hogy elkeserítő.
Mindez az alacsony amh-m miatt kellene.
Volt valaki 3D uh-on, PCT teszten? Leírnátok a tapasztalaitokat?
Az igazság az, hogy szeretnénk már tisztán látni a 3,5 évnyi próbálkozás, 3 vetélés, 5 inszemináció és 2 lombik után, de megrémít, hogy idén kb. "semmi" nem fog történni, mert októberben fogja az orvos kiértékelni az eredményeinket.
Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra sikerült, biztosan lesz még kérdésem, ha nem bánjátok.
Remélem van értelme ekkora tortúrába vágni..

Akinek sikerült a baba, annak szívből gratulálok és szép 9 hónapot kívánok!

Aki mostanában veszítette el a babáját, azzal pedig együttérzek és sok erőt kívánok!
Vissza az elejére
KeDoT

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 09, 13:40    Hozzászólás témája: Megmaradt Cl.x.ne átadó Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, még tavalyról "megmaradt" 2 doboz Cl.x.ne 4000NE/0,4 ml) injekcióm.

Ha valakinek szükséges van rá, szívesen átadom egy kiültethető,bogyós cserjéért. Wink

Privát írjatok kérlek. Smile
Vissza az elejére
MBog

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 07, 23:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ha valaki Smoflipidet keres, van infóm privát üziben. Üdv
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 07, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alkalin Love Love Love Love
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 07, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZBK! Sad( ..nincsenek szavak.. Sad lélekben Veled vagyok!!
Ne add fel a reményt!! Most még csak vànszorog az ember, de hidd el, hogy újra eröre kapsz és jönni fog a kistesó!! Teljes szívemmel ezt kívànom!
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 07, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

gyonemet én amikor az első körből a 3-at kaptam, akkor mindjárt elintéztük a hosszabbítást. Szerintem pár nap alatt elintézik, nem gondolnám, hogy egy hétnél tovább tartana.

Nálunk 2 héttel ezelőttig voltak nagyon jó hírek, de sajnos 24-én (9+1 napon) a 3. lipid előtti UH-on már szomorúan láttuk, hogy nincs kiért lecsepegnie az utolsó lipidnek. Sad Az UH kép alapján az orvos annyit mondott, hogy ez biztos nem immunológiai vetélés volt, mint az előzők hanem ez egy beteg baba volt Crying or Very sad A szövettanból biztos nem fog kiderülni semmi ezért tanácstalan vagyok. Olyan jól indult, eddig soha nem jutottunk el az előző 4 terhességnél. Pozitív tesztnél ment egy lipid + 7,5 mg prednisolon naponta, 6+1 napon láttam a mi drága babánkat (a gép 5+6 naposnak számolta) 2,8 mm volt és 113/perc szívpulzálást mértünk, hallottunk. Olyan, de olyan boldog voltam. Akkor úgy döntöttünk, hogy mivel volt egy olyan bizottsági papírom amin a heparin is szerepelt, 0,6-os clexannal kellett szúrnom maga. Ment a progesterone exeltis + crione krém. De semmi nem mentette meg a babámat Crying or Very sad Crying or Very sad Most itt tartunk ................. 5 vetéléssel a hátam mögött, 42 évesen egyre távolabb kerülünk attól, hogy megszülessen a kistesó Crying or Very sad .
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Ápr. 06, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lujza, van olyan csoda tényleg, hogy a spontán vetélés utáni 1-2 hónapban teherbe tud esni az ember lánya és szépen ki is hordja a babát.
De az köztudott, hogy vetélés után a következő terhességnél, -ha gyorsan követi az előzőt- akkor fokozott a vetélés veszélye, többszörösére nő a kockázat! És ez többek között pont a felborult hormonháztartásnak és megzavart immunválasznak az eredménye.
Habituális vetélőket elég merész lenne a mihamarabbi teherbe esésre bztatni egy vesztés után.

Minden esetre a G1-es, 100 000,- Ft-os vizsgálatot biztos nem érdemes csak a vetélést követő 3. hónaptól csináltatni. A hormonok nézegetése nem annyira költséges, az orvososk lelke rajta, ha már ilyen felelőtlenek, de azért nem véletlen, hogy Fülöp Vilmos sem fogadja el a vetélést követő 3 hónapon belül végeztetett vizsgálatokat...

Hamar el fog telni ez a pár hónap, nem szabad sürgetni az időt, nagyon jó, ha tele vagy tervvel, meglátod, minden jól fog alakulni!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 611, 612, 613  Következő
1 / 613 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés