Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 613, 614, 615  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Siker2017

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 22, 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi az elírásokért, telóról pötyögtem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Siker2017

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 22, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok itt de a vetélés témában - több vetélés után - sajnos nem. Sad
Más fórumról van egy-két ismert név is. Sziasztok!

Fülöp Dr. kivizsgálásait csináljuk mi is, most kezhetem el a lényegében, múlt pénteken telt le a 3 hónap pihenô idô.

Lenne egy kérdèsem. Tudtok esetleg segíteni?

Egyrészt a g1 laborban az "MLC" vizsgálatra holnapra van időpontunk, de azt nem tudom rendben lesz-e ugy ha a 3 hónap hormon mentes időszak letelt, de nem a 3 honap utan induló ciklusban nézetem meg. (26-27 napos ciklus és a vérvétel a ciklus 17. napján lenne, betegségmentes 30 nap után). De a ciklus első napja még a 3 hónapon belul volt.

A másik, hogy a g1 laborban az "MLC" nevű vizsgálatot végeztetjük - van-e bármilyen labor vizsgálat, amit kiegészítésképp esetleg ott kérnünk kell, ami nélkül nem vagy nem megfelelően lesz értékelhető a vizsgálati eredmény?
Olvastam itt, hogy van akinek nem fogadták el, mert valami hiányzott csak mar nem tudom ki irta.

Elég drága a vizsgálat ugyhogy nem szeretnénk mellé lőni.... Sad

Köszi előre is ha tudtok segíteni!
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 21, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Medo!
Nekünk most telt el a három hónap kényszerpihenő, végre mehetnek a vérvételek, ciklusmonitorok. Októberben megyünk vissza a "varázsigéért".
Igen, az első vizsgálat a Czeizel Intézetben az átjárhatósági volt, gondoltam legyünk túl a nehezén...én kis naív...júliusban meg is operált Fülöp Dr.
Én meg voltam elégedve az intézettel, Tidrenczel Dr-ral és az asszisztenciával is. Felhívtam a czeizel Intézetet, akik átirányítottak a Dr. Úr saját asszisztenséhez. Ő minden információt el fog mondani. A menstruációm első napján hívtam őket és akkor egyeztettünk időpontot. Kb 30-40 perc a vizsgálat. Nagyon féltem tőle, de ki lehet bírni!
Én továbbra is csak 1X3 mg melatonint szedek. A ciklusom kezd szépen helyreállni és szép a peteérésem is. A minősége persze úgyis a lombiknál fog csak kiderülni.
Ha van még kérdésed, írj nyugodtan! Én most kezdtem az első ciklusmonitort, ma vették le a 6. napi hormonsort.
Nektek milyen vizsgálatokat kért Fülöp Dr.?
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 21, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rekameet:
Pont ma akadtam ki ismét (a telefonos egyeztetés egy élmény volt, mindösszesen 5 percet kellett a telefont tartanom Smile, valóban nagyon nehéz sokszor Fülöp Dr-ral.
Jó ilyet olvasni, hogy kitartással van, akinél meg lett az eredmény.
Én most a méhszájseb műtéttel kapcsolatban bizonytalanodtam el. Fülöp Dr. szerint műteni kell a következő lombik előtt, az itthoni orvosom azt mondta, szerinte nem indokolt, de persze Fülöp Dr-é az utolsó szó. Júliusban operált már egyszer, "fázok" az újabb altatástól/beavatkozástól, a 6 hét kényszerpihenőről nem is beszélve.
Szívesen segítek a kivizsgálásoknál, ha meggondolod magadat, mi most tartunk kb a felénél, októberben megyünk vissza a paksamétánkkal.
Jól tudom, hogy a tb támogatott iwig 3 uh-val igazolt vetéléstől jár? (Nekünk kettő van, a harmadiknál nem jutottunk el az uh-ig sem).
Mennyibe kerül a G1-ben a fizetős iwig?
Bár nagyon bízom benne, hogy nem lesz rá szükségünk!
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 20, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, Fülöp diétájával nekem is vannak fenntartásaim... Harapjam a kolbászt, egyek sóletet....Én a gyógyszerezést betartom, megy a Pipholphen is, pedig azzal voltak fenntartásaim. Én is kapok szteroidot, 25 mg prednisolont. Az antibiotikumos kúpot nem használtam egyedül, megelőzésként nem értem mi értelme van az antibiotikumnak...
Vissza az elejére
rekameet

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 20, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ, ez nagyon bíztató Szőnyivel kapcsolatban. Örülök, hogy minden ok a babával. A sógornőmnek is volt haematoma terhesség alatt, felszívódott, egészséges baba született.
Lentebb olvastam a diétával kapcsoltban a kérdéseket. Nekem enyhe IR-em van, kaptam Merckformint. Nekem is Füli a diétával kapcsoltban ezeket mondta, hogy sok fehérje, nuku szénhidrát. Végigéheztem a terhességet, éjjelente ébredtem, hogy éhes vagyok. Azóta jobban beleástam magam az IR diétába, dietetikusnál is jártam, aki ezzel foglalkozik. (érdemes felkeresni egyet, nagyon sokat segít). Az IR diéta a hivatalos ajánlások alapján azért különbözik a Fülöp által mondottaktól. Első és legfontosabb, hogy számolni kell a szénhidrátot, 160-180 g/nap vagy ennél is több és fontos a kalória is, főleg terhesség idején. Ezt mind kiszámolta a dietetikus. Miden, ami gyors felszívódású, csak meghatározott napszakban ajánlott (pl. tejtermék, joghurt) meghatározott mennyiségben. Pufi rizs, abonett nem jó, mert extra gyors. A zabpehely viszont jó, mert lassú. Szóval ez annó nem volt teljesen rendben, mert a megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrát nagyon fontos. Ez volt az egyetlen dolog, ami így utólag úgy látom, nem volt teljesen ok.
Az antibiotikum kúrák a terhesség alatt: én mindet beszedtem, amit javasolt, mert szteroidot is kaptam (Prednisolont), ami gyengíti az immunrendszer működését, az antibiotikum ad védelmet.
Bocs, ha hosszú lettem, mindenkinek nagyon szurkolok és soha ne adjátok fel, mert megéri. Fülöpben bízzatok, okos és segít, persze nem könnyű elviselni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 20, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rekameet, nekem van, én mindhárom iviget a G1-ben kaptam.. Voltam Fülöpnél is, már terhesen, az eredményemre azt mondta, hogy ugye tudom, hogy erre járt volt a bizottságos ivig? Én sem akartam újracsinálni minden vizsgálatot a bizottság kedvéért, aztán vagy megadják vagy nem...Így maradtunk a fizetős ivig mellett. Nekem alapvetően jó tapasztalatom van Szőnyivel, voltak nagyon emberi megnyilvánulásai, pl Ő kísérte a tüszők növekedését ultrahangon, az egyik vizsgálat vasárnapra esett- csak ezért bejött és nem kért egy fillért sem. Mondjuk tény, hogy mi több milliót otthagytunk már. Nekem lett most egy heamatómám, elég ijesztő volt, mikor elöntött a vér, szerencsére jól van a baba. Nagyon türelmesen elmagyarázta, mi miért van. Ha hívom felveszi vagy visszahív, sms-re válaszol. Szakmailag tény, hogy a Steiner Tidal alaposabb- Ő is rendel a G1-ben, a 12. Heti genetikai ultrahangot Ő csinálta mert neki van ehhez jogosítványa. Ha van konkrét kérdésed írj, ha tudok, válaszolok!
Vissza az elejére
rekameet

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 19, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Régen nem írtam ide, 2 vetélés után Fülöp segítségével született kisfiam 2012-ben. Egy éve kerestem fel újra Fülöpöt, hogy kistesót szeretnénk. ( Pontosabban a kisfiam szeretne kistesót). Kérte néhány vizsgálat megismétlését, nagylabor, cukor terhelés, spermatogramm a férjemnek plusz tenyésztés, alloimmun vizsgálat, meg néhány olyan, ami 2011-ben még nem volt (ezek újabb MTHFR mutációk nekem és a férjemnek). nem értettem, miért kellenek ezek, hiszen ezzel nem volt gond vélhetően, ha sikerült a gyerek, elment rá egy csomó pénz persze ezekkel minden ok. Februárban Galamb Ádám beadta az igényemet az IVIG-re, amit elutasítottak. Az alloimmun leletben elég sok eltérés van, kb. ugyanazok, mint korábban. A véleményben azonban az szerepel, hogy az alloimmun eredet nem zárható ki, csináltassak még ilyen meg olyan vizsgálatokat. Na ehhez már nem volt kedvem, megint elmegy egy csomó pénz, aztán elutasítanak. Elmentem Szőnyihez, persze ott van IVIG fizetősen. Azt mondta, hogy több hölgy járt nála kistestvér ügyben, mert elutasították őket. Itt tartok most. El vagyok bizonytalanodva, hogy akarom-e én ezt. Elegem van ebből az egészből, anno végigküzdöttem Fülöppel, nem volt könnyű. Volt, hogy bömbölve jöttem ki tőle és üvöltöttem, hogy nem lesz gyerekem nem érdekel. persze visszamentem. Most Szőnyi az opció, de nem vagyok elájulva tőle sem emberileg, sem szakmailag. Egyet tud, fizetősen biztosítani az IVIG-et. van valakinek bármi tapasztalata Szőnyivel?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Medo

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 16, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo2016: Bocsi, hogy csak most írok, de eddig szabiztam. Köszönöm a válaszodat, én is pont a melatonin miatt bizonytalanodtam el a legjobban, hogy mit tegyek. Én még csak egyszer voltam a dr. Úrnál, a 2. vetélésem után közvetlenül. Most pihiztünk és nyaraltunk, hogy lelkileg összeszedjük magunkat, uh csak most fogom elkezdeni a diétát, amit javasolt. A vizsgálatokat csak októberben kezdhetem el, mert akkora telik el a 2 hónap a vetélést követően. Csak egy korábbi nagy labor eredményemet fogadta el, de nekem abból csak annyit mondott, hogy nem jó a sárgatest hormon szintem, nagyon magas a stresszhormonom és teljes kiakadt, hogy 15 évig szedtem fogamzásgátlót. Uh amennyire örültünk, hogy gyorsan bejutottunk hozzá egy lemondás miatt, annyira összetörve jöttünk ki tőle. Sokkolt a sok info és vizsgálat és az is, hogy eltiltott minket a próbálkozástól fél évre...Sad Ezért mi még csak most fogjuk elkezdeni az egész procedúrát. Minden tanácsot szívesen fogadok, ami segíthet, hogy gördülékenyebben menjen a dolog.
Neked kellett menni a Tindrenczel dr. úrhoz vizsgálatra? Hogy kértél hozzá időpontot? Mennyit kell rá várni?
Amúgy nekem is van ismerősöm, aki Fülöp doktornak köszönheti nagyon sok vetélés után a babáját. Ő azt mondta mindent úgy csinált és szedett ah a dr. Úr mondta, nála lett eredménye. Most egy éves a babája. A melatonint is naponta 3X szedte. Ő azt tanácsolta, hogy kövessem a dr. Úr utasításait.... és ne vegyem fel a stílusát...Smile

Lányok: Ti mit tanácsoltok kérjek hozzá időpontot már most egy fél évvel későbbre, hogy mikorra meglesznek a vizsgálatok be is jussunk hozzá.
Időpontot csak a magánrendelője számán lehet kérni?
Nem szívesen hívogatnám feleslegesen...
Amúgy mennyire elérhető? Szeptemberben egy napot jelölt meg amikor fel kell hívnom őt, hogy egyeztessük a vizsgálatokat a Honvéd kórházba, van esélyem elérni őt?
Akinek kellett kromoszóma vizsgálatot csináltatni a Fülöp dokinál, hol csináltatta? Külön genetikushoz is el kell menni az eredménnyel, hogy kiértékelje ,vagy azt a Fülöp dr. úr is kiértékeli?
A férjemnek spermatogram és tenyésztés vizsgálatot írt fel, ti ezt hol csináltattátok?

Nagyon köszönöm előre is a segítésgeteket.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 16, 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Judit!

Pont ma tettem fel a kérdést magamnak, hogy megéri-e ez a rengeteg vizsgálat, végig bírjuk-e mi ezt csinálni és erre megláttam az írásodat, ami erőt adott.

Olvasom, hogy hosszú ideig gyűjtögettétek ti is a leleteket, mire vissza tudtatok menni a Dr. Úrhoz. Mesélnél arról, hogyan tudott nektek segíteni? Milyen problémára milyen kezelést kaptál?

Mi 4 éve szeretnénk babát, 5 inszemináció, 2 lombik, 3 vetélés, 7 operáció a mérlegünk.

Még javában folynak a vizsgálataink, októberben megyünk vissza a dr.hoz, aki remélem megmondja a varázsigét.

Szívesen segítek neked, ha bármiben tudok!

Nagyon jó olyanról hallani, akinek Fülöp Dr. által sikerülhetett a gyermekvállalás!

Üdv.: Jövő
Vissza az elejére
judit07

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 16, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Én régi új vagyok itt. 5 évvel ezelőtt született meg a kislányunk Fülöpnek köszönhetően. Azelőtt volt két elhalt terhességem, azért kötöttünk ki nála. Munka mellet több, mint egy évbe telt letudni a sok vizsgálatot, amit kért, sokszor fel akartam adni, de végigcsináltuk. Most testvért szeretnénk és abban kérném a segítségeteket, hogy vajon ilyenkor is az összes vizsgálatot végig kell csinálni?? Gondolom a genetikait nem? De a többit? Van esetleg köztetek olyan, aki csak akkor ment hozzá, amikor pozitívat tesztelt? Kitartást lányok, megéri!!!
Vissza az elejére
Micu77

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 15, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sig 18 Én azt hittem, h abban a hónapban eldöl amikor összeülnek Sad hát ez így nagyon rossz
Vissza az elejére
slg18

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 13, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem még nem utasították el... Egyenlőre még az első bizottsági javaslatra várunk számtalan vizsgálat után... A G1-es vérvételt - a bizottsági döntés bevárása előtt - megcsináltattuk, hogy ne menjen feleslegesen az idő.

Elvileg júniusban volt bizottsági ülés, de még azóta nem kaptunk javaslatot semmire sem.
Tudom, hogy baromira drága az IVIG, de sajnos az idő nem a barátunk, nem tudunk várni.

Áprilisban voltunk először a Sotén és az IVIG támogatása tárgyában még ezután - talán szeptemberben - születhet döntés. Úgyhogy a bizottsági eljárás nagyon elhúzódó...
Vissza az elejére
Micu77

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 13, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sig 18 köszi a választ. Ezek szerint a tied elutasították? Magánban nagyon drága az ivig ezért gondoltam megpróbálom beadni a kérvényt, de tartok tőle én is, h ez csak időpocsékolás lesz
Vissza az elejére
slg18

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 07, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

*** szurit én is 0,6-osat szúrtam, amit külön immunológus írt fel (70 kg vagyok)
Valószínűleg a mi "problémánkra" ez az ideális adag, figyelembe véve persze a testúlyt is.
Az én apósom is 0,4-eset kap szívbillentyű műtéte óta.
Emiatt szerinem nem kell aggódni, mert bajt nem csinál, de Aspirin protectet már nem kell mellé szedni.

Micu77: Én a Sotén kereszetül indítottam el a bizottsági eljárást, nem mentem magánba Galamb Ádámhoz. Őszinte leszek! Sokat nem kell várni tőle!Elég nagy csalódás volt eddig az egész, komolytalannak tartom.
Valószínűleg mindent magán úton és önköltségesen fogunk tudni intézni.
Vissza az elejére
Micu77

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 05, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Van itt vki aki Galamb Ádámon keresztül próbálta beadni a tb-s ivig kérelmét, vagy mindenki Fülöp dokival? Sajnos nekem úgy tünik az LDN és a G1 lipid nem hozott eredményt. Azaz amikor ezeket megkaptam akkor teherbe sem estem szóval igazából nem tudom segítene e a megtartásban.
Vissza az elejére
ronicic

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 03, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, világosítsatok fel! Most jöttem a G1-ből Szőnyitől, ugyebár ők a B tervem arra az esetre, ha Fülöp bedobná, hogy éppen nem adja be a SMOFlipidet, amikor kellene. Smile Fülöp ugye az emelkedett NK sejtarányra mondta a SMOFlipidet, amit a Synlabban csináltattam. Ő nem kérte a G1-es partnerspecifikus alloimmunvizsgálatot, amiből kiderülne, hogy esetleg IVIG kell-e. Na és most jön a kérdésem: szerintetek ezt miért nem kérte? Úgy van vele, ha nem működik a lipid, akkor megyünk tovább a másik vizsgálatra? Ennél azért ő tudatosabb és nála is elérhető az IVIG, ezért nem érteném, ha ez a hozzáállás lenne mögötte...

Csak azért ütött szöget a fejembe, mert mondta most Szőnyi, hogy ok, lefolyatják ők a lipidet, de a teljes kép úgy lenne meg, ha nem csak az NK-t látnánk... Tudja valaki Fülöp doki elméletét emögött?

Papagajka: a kávét a koffein miatt tiltja, azt mondta, semmi "pörgető", példának hozta még az energiaitalokat, a fekete teát, azt sem lehet. A lisztes elméletéről meg csak annyit, hogy javasolta a krumplit, aminek a glikémiás indexe kb. kétszer magasabb, mint pl. a tk. lisztnek vagy a zabpehelynek... Találkoztam vele kedden, akkor a gyümölcsöket hangsúlyozta nagyon, hogy azokkal legyünk nagyon észnél.
Vissza az elejére
jessa

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 03, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Papagajka!
De igen, sokallotta a 0,6 mL clexant, elég volt a 0,4 es az aspirin protectet sem javasolta a clexannal együtt, mindezt a vérzékenység elkerülése érdekében
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 03, 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Diéta kérdés: nagyon kíváncsivá tettetek: mit lehet és mit nem? Pontosan mit mondott? Annó csak annyit, hogy egyek úgy mind a bodybuilderek. Sok hús, fehérje, sovány tejtermék.
Minden, ami roncsolt sejtfalú, jobban emeli a vércukor szintet, mint a teljes mag. (Glikémiás indexe magasabb). Roncsolja a sejtfalat az őrlés, extrudálás, ezért tiltja szerintem a lisztet, ezért nem jó a pufirizs, zabpehely. Más kérdés, hogy pufirizsből pl 3 szeletnél többet úgyse bír megenni az ember. Szóval szerintem ez az indok, de ésszel kell értelmezni. Szó szerint értelmezve a zöldturmix sem jó, mert roncsolt sejtfalú.
A kiadós reggeli nagyon fontos a ch szint stabilizálásának érdekében. Sok fehérjét, zsírt és rostot kell tartalmaznia. Reggelire 10 deka szalámit/ 15 deka húsos császárszalonnát szoktam enni 2 pufirizzsel és egy fél uborkával. Ha sovány felvágottat veszek, akkor megkenem a pufirizst kacsazsírral vagy ghível. Ezen teljesen kifekszenek a kollégáim:) Ez a gyors péksüti helyettesítő glutén és tejmentes reggelim, amivel remekül elvagyok ebédig. Majd keresek "normális" recepteket is. Én 0-ás vércsoportú ragadozó vagyok, de ha épp rámjön tudok nyersvegán kaját is enni. 2 heterozigóta mthfr mutáció miatt oda kell figyelnem, hogy hetente 2-3-szor egyek hüvelyest, zöld levelet (madársalátát, spenótot, rukkolát saláta vagy zödturmix formában), és egyek májat. Nekem egyelőre nincs időm készíteni, csak vacsit.
Húsevőknek a ketogén diétát mondanám kiindulópontnak sok zöldséggel kiegészítve, vegáknak pedig a makrobiotikus étrendet (abban sok hüvelyest kell enni gabonával kiegészítve, tehát megvan a megfelelő fehérje bevitel (persze mindkettő szélsőségesebb mint a 150g-os ch diéta)
A kávéval is a cukor a baja szerintem. Ha nem eszünk egyszerre sok cukrot és kiegyensúlyozott tud maradni a vércukor szint, akkor nem törnek az emberre evési rohamok. Ha mégis nassolnánk valamit, akkor az legyen mag (mogyoró, tökmag, napraforgó, dió, stb), vagy pár kocka jófajta étcsoki. Legyenek étkezések, az étkezések között teljen el annyi idő, hogy a megevett kaját meg tudjuk emészteni, mielőtt újra ennénk. Egy kicsit legalább legyünk éhesek, amikor enni kezdünk és ne együk magunkat dudára, de lakjunk jól. Gyümit szerintem jobb kaja előtt enni (reggeli előtt, vagy délután enni, amikor az ebédet már megemésztettük)
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Aug. 03, 06:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Aki járt hematológusnál, annak nem sokallta a hematológusa Fülöp clexi adagolását? Én most hidaltam le hogy a 110 kg-os apósom csak 0,4-eset kap.
Vissza az elejére
ronicic

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 28, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniandi: Ezt nem tudom, erre én is kíváncsi lennék. Nekem annyit mondott egyelőre, hogy 1 hónap Clostylbegit után 1 hónap anélkül jön, mert a szedés nélkül is van valamennyi hatása... Neked is ezt mondta?
Vissza az elejére
Daniandi

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 28, 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy Clostelbegyt-es kezelést hány hónapig tart Fülöp? 2 vagy három?

Köszi,

SZiasztok.
Vissza az elejére
baba2015

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 28, 06:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo2016: Nincs még gyerekünk. Nem járok Fülöphöz. De érdekelne, hogy mit mondana. Nekem a lombik+ivig+Fülöp-öt kellene megpróbálni. De így együtt ahhoz túl drága lenne, mert a siker nem garantált.Mivel minden alkalommal 6 órát utazgatnák Pestre, ezért is nehéz, mert sokszor kellene menni.
Túl vagyok 3 lombikon. Eredménye 2 lombikbaba elvesztése (miss.ab) és 2 biokémiai terhesség.
Naszódy szerint kilöki a szervezetem az embriót immunológiai probléma miatt. Ezért szedem az LDN-t. Szerinte spontán is teherbe esek./???/
Én ajánlanám azoknak, akiknek nehezen sikerül a baba, hogy indítsátok el az örökbefogadást. Mert hosszú éveket kell várni. Ha sikerülne a baba, vagy meggondoljátok magatokat bármikor visszamondható. Még szerencse, hogy a lombikok előtt elindítottuk /2015-ben/. Így már jövőre megszületik a kisfiunk/kislányunk!
Vissza az elejére
ronicic

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 27, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo2016: Nincs még babánk, de nagyon remélem, hogy most már eljön a mi időnk is. Smile Nekem az AMH érték jó, azt meg is dicsérte, hogy "tinédzser" petefészek, az IR miatt záptojásozott le anno, de akkor úgy látszik ez nála egy sztenderd kötőszó kb. Very Happy Szerintem nekem ezeket a vitaminokat, amiket te írtál, azért nem is adja, mert az AMH ok. Amúgy azt én is hallottam róla, hogy ügyesen operál! Smile
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 27, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wester: én pont most használom a dalacin hüvelykrémet, nekem méhszájseb kezelésére írta fel. Az első éjszaka után éreztem, hogy valami nem stimmel, ezért azóta probiotikumot szedek (Candide pro), remélem nem lesz gondom. Ha mégis, kénytelen leszek utána a gomás fertőzést kikezelni.. Én sajnos egyelőre még nem vagyok babás, de a méhszájsebemet azért kellene vagy kikezelni, vagy megműteni, mert ezen keresztül fertőzés juthat a méhbe, ami ismét vetélést okozhat. Nekem így magyarázta a doki.
Egyébként nekem is minden találkozás Fülöp Dr-ral egy élmény Very Happy
Te őt választottad nőgyógyásznak is? Nem csak az immunológiai dolgokat intézed vele?
Egyébként engem szuperül megoperált, mindvégig odafigyelt rám, le a kalappal előtte!

ronicic: nekem azt ajánlotta, hogy vagy ne menjek dolgozni, vagy most hirtelenjében váltsak munkahelyet. Mondtam, hogy egyik sem megoldható sajnos, úgyhogy másképpen kell ezt a stressz témát megoldanunk Smile
Akkor nem csaj én kaptam meg a "záptojás" jelzőt? Neked is alacsony az amh-d?
Nálatok van már baba?

Alkalin! Ti most hol tartotok? Le a kalappal a hited és kitartásod előtt!

baba2015: Nálatok van már gyerkőc? Te is Fülöp Dr-hoz jársz? vagy mindkét orvoshoz?
Vissza az elejére
ronicic

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 26, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wester: Én is mindig úgy érzem, hogy 1-2 napig tart kiheverni a Fülöpös találkákat. Mindig jön ezzel a zéró stresszel, múltkor már majdnem mondtam neki, hogy számomra ő is egy komoly stresszforrás, pl. amikor még 1 éve azzal köszönt el, hogy a petesejtjeim záptojások. Very Happy Ezt a süketséget nekem is mondta, de hozzá tette, hogy ne aggódjak, csak 45-50 éves korában válik majd süketté a gyerek a sok UH-tól. Csúcs ez a pali, komolyan. Very Happy

Köszi Jovo2016 a hozzászólást neked is! Smile Alkalin drukkolok neked! Smile
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 26, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!
Wester, a dalacin kúrát megelözésre adja Fülöp, nehogy bakteriàlis fertözest kapjon az ember lànya, mert sok esetben a bakterialis fertözes is beindithat koraszülést (megkezdi a fertözés a magzatburkot). Én még olyan orvost nem hallottam, aki ezt a fülöpös módszert jonak tartotta volna... De sokan beszedték màr erröl a forumrol a régiek. Sokan küzdöttek töle gombàval, amitöl nehezen szabadultak. Szóval nem egy leànyàlom. Persze olyan is van, hogy beszedték és semmi bajuk sem lett. Az antibiotikum nem prevenciora lett kitalàlva.
Mindenkinek kitartàst kívànok!! Baby smiley
Mi màr lassan 8 éve, hogy az elsö életkénket elvesztettük, azóta még 5 spontàn terhességet, + 4 felesleges lombikon is tul vagyunk(férjem beteg volt anno) szóval nagyon nehéz . De nem adjuk fel, mindig van remény, valami, amibe belekapaszkodhatunk, hogy segíteni fog. És hiszem, hogy jönni fog a mi babànk is hamarosan. Smile
Vissza az elejére
baba2015

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 26, 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniandi!
Az LDN-t nem beadatni kell. Minden nap szedni kell, mint egy gyógyszert. Minimum 3-4 hónap, mire hatása lesz!!!

Jovo2016!
Igen, nagyon sokan köszönhetik Naszódynak a babájukat. Én régóta járok hozzá.
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 26, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ma voltam Fülöpnél, még heverem ki az élményt... Ami jó volt, higy szívhang hallgatóval hallottuk a baba szívhangját- ami rossz, hogy letiltott a 12. hétig az ultrahangról azzal a szöveggel, hogy süket lesz a gyerek.. Kérnék viszont tanácsot, aki végigcsinált terhességet Fülöppel - először is sztem külön érdemrendet érdemel... Szóval a kérdés: más is kapott Dalacin kúpot? Nekem az 5. Héten irt fel- de őszintén szólva én kihagytam- erős túlkapásnak éreztem minden tünet nélkül és gondoltam nem szedek össze egy jó kis gombát az antibigyó után, ha nem muszáj..... Volt aki kapott Dalacint? Tudjátok hogy miért kell? Mikor használtátok? Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 26, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még egy kérdés!
Jól értem, hogy a heterozigóta mutációra nem jó az inofolic? ellenben szükséges lesz az LMWH?
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 26, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Danandi: köszi az infót. Nekünk Fülöp Dr. kifejezetten a Synlabot mondta a vérvételekre, négy tételt kivéve, amit korábban írtam is itt a fórumon. Csak az nk arány és funkció vizsgálatra mondta az egy hónap betegség mentességet. 2 héttel a vérvétel előtt kell bejelentkezni és 5 munkanap az eredmény. Persze akkor igyekszem az alloimmun panelnél is ugyanezt betartani. Most kicsit elbizonytalanodtam. Azt írtátok, hogy a Synlab és a G1 vizsgálata valamiben eltér. Nem szeretnék még egyszer ennyi pénzt kiadni kvázi ugyanarra a vizsgálatra.

Diéta ügyben én is bajban vagyok, ugyanis én nem eszem a húst. Sajnos ez van, nem bírom megenni semmilyen áron. Én voltam az enyhe fokú IR-emmel dietetikusnál és próbálom az ő utasításait követni. Egyszerűen többre nem nagyon vagyok képes, így is annyi felé kell koncentrálnunk..

wester: a szívemből szóltál! Mikor a velem hasonló helyzetben lévők írásait olvasom, mindig megnyugszom kicsit, hogy egyrészt (sajnos) nem vagyok egyedül és hogy talán nem vagyok teljesen hibbant. Sokszor úgy érzem, mintha egy burokban lennék, amit senki nem ért, nem tudja milyen érzés, milyen fájdalom mindez. Bár nem látom még a fényt az alagút végén, de azért menetelünk előre. Mi 4 éve próbálkozunk, 3 babát veszítettünk el, talán valahol "normális", hogy az a marha nagy optimizmus alább hagyott.
Nagyon szorítok neked/nektek! Nem semmi ez a kitartás ennyi éven át! Én 33 éves vagyok és eddig nagyon nekikeseredtem, mert a környezetemben már mindenhol van baba.

Roninic: teljesen megértelek és együttérzek veled! Nekem az idő múlása sokat segített és én is végigcsináltam egy terápiát egy pszichológussal. Nyugodtan írj ide nekünk a fórumra! Mi mind egy csapatban játszunk!
Vissza az elejére
ronicic

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wester, köszönöm a választ, nagyon jól esett, kicsit jobb is lett tőle, meg kicsit el is érzékenyültem. Smile Nagyon-nagyon drukkolok nektek, biztos ügyesen kapaszkodik az a kis 10 heteske! Smile
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ronicic, sajnálom, hogy magad alatt vagy, az érzés ismerős... 3 vetélès 4 sikertelen lombik utan most a 10 hétben vagyok, tehát még csak csendben, halkan örülünk. Én is voltam többször mélyponton, volt, hogy semmi sem segített, csak talán ahogy múlt az idő és távolodott... Én jártam pszichológushoz is terápiába, a 2. vetélés után, a 3. terhesség alatt. Abban segített, hogy megerősített, hogy nem, nincs velem semmi baj, szó nincs arról, hogy a tudatalattim elutasítaná a babát és elabortálom a magzatokat. (Kedves anyósom annyiszor kérdezte, hogy biztos akarok-e gyereket...)
Elég kemény terápia volt hipnózissal, mélyrelaxxal- szóval nem a beszélgetős fajta. Én a legjobban az első sikertelen lombik után voltam ki, haragudtam az egész világra. Akkor a munkába temetkeztem- szerencsére volt mibe. Kerestem még azokat a helyzeteket, ahol jól érzem magam- sokat jártam pl. színházba, mert azt nagyon szeretem. A vetélések után kerestem az okokat, millió kivizsgálas- addig nem nyugodtam, míg mindennek utána nem jártunk- és igazam lett, mert így derült ki a durva alloimmun probléma- ivig nélkül esélyünk sem lett volna a terhességre. Nekem ez is segített, hogy úgy éreztem, mindent megteszek. Sokat segítettek a fórumok- infoátadásban is, aztan a lombikok alatt izgultunk egymásért. Tudom, hogy az internet nem pótolja a valódi kapcsolatokat, de nekem segített. 4 éve élek Pesten, a vetélések, lombikok ez alatt voltak. Én 43 éves vagyok, a barátnőim túl vannak rég a gyerek témán, nekem több évtizedes barátságom is ráment- szóval nem volt könnyű. A férjemmel való kapcsolatom is megszenvedte a sok kudarcot- de túléltük. Talán a legfontosabb, hogy tudd, nem vagy ufó, teljesen normalis a harag, a düh, a csalódottság, a féltékenység. Normális ha szomorú vagy. Aztán fel kell állni és menni kell tovább- még ha most lehetetlennek is tűnik. Nekünk.Cipruson sikerült a lombik, 2 az 1-ven út volt ivf+nyaralás- szerintem a csodás környezet is segített....
Vissza az elejére
ronicic

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok: kicsit más téma a sok technikai kérdéshez képest. Ti mit csináltatok, csináltok, amikor a gödör aljára kerültetek, kerültök ezzel az egész témával kapcsolatban? Hogyan rángatjátok ki magatokat? Jól jönne valami ötlet. Most eléggé mélyponton vagyok, 2 vetélés, 2 - 6-6 napig tartó - kémiai terhesség után most nagyon borúson és reményvesztetten látom ezt a témát, valahogy nehezen megy a jövőbe tekintés.
Vissza az elejére
ronicic

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniandi: Nem akarok én lenni mindig ehhez a kaja témához hozzászóló, de tökre megértelek, esküszöm, nekem is az utolsó Fülöpös vizit óta, amikor kiadta ezt a varázsdiétát, az egész evéstől teljesen elment a kedvem. Szóval én is kíváncsian várom annak a jelentkezését, aki ezt képes 100%-osan betartani. Én továbbra is élhetetlennek tartom, meg ellentmondásosnak is, mert pl. nekem egyik mondatában azt mondta, hogy maglisztet se, aztán meg, hogy minden étkezésnél egyek valamilyen olajos magot, pl. mandulát... Most akkor mi van? Szerintem az van, hogy Fülöp sincs maximálisan képben az étkezés terén. Miben lenne ártalmasabb pl. a mandulaliszt, mint az egész mandula?
Vissza az elejére
Daniandi

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Fülöp máltal meghatározott diétát ti hogy tartjátok, mert és már lassan utálom a húst, reggeli sose tudom mit egyek, s összevisszaság van bennem az Ir-es szabályokkal és azzal amit Ő mond. No liszt, semmilyen mag se, sok hús, hüvelyesek, s valaki itt írta, hogy ne számoljuk a ch-t. Nekem mondjuk ezt nem mondta, de hoszan beszéltünkl róla, mert mondtam neki, hogy már semmi kedvem enni, persze eszem, de muszályból, s ez nem jó. Nézett rám, mintha nem lennék normális.
Reggel nekem annyira hiányzik, hogy valamit megkenjek! Ti hogyan étkeztek?
Azt mondta, hogy Magyarosrszágon egy olyan dietetikus sincs, aki értene az Ir hez, kérdzetem, hogyx akkor honnan tudjuk? Azt mondta, jelenleg sehonnan. Smile Kérdeztem külföldi forrást, s arra se mondott semmi megbízhatót. Szóval semmi érdemleges válasz nem volt.
Ott voltam, ahol a part szakad.
Vissza az elejére
Daniandi

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Rákérdezek én is nála a LDN-ről. Én is először az Inofolicot szedtem, semmi hatása sem volt, s miután szétnéztem rákérdeztem az endokrinológusnál, hogy szedhető e más, ha ugyan az az összetétel, azt mondta persze, főleg ha olcsóbb. Azóta azt szedem, mondjuk szerintem ennek sincs semmi értelme, mióta kezelnek, rosszabbak az Ir eredményeim. Fülöp azt mondja, az a ritka eset vagyok, akinek nem kellett volna gyógyszert adni, mert az teljesen felborított mindent.
Jovo2016!
Mi a G1-ben voltunk az alluimunos Mlc vizsgálaton, ahol úgyan úgy kellett a legalább egy hónapos betegség mentesség, még egy megfázás sem lehet és a ciklus második felében kell menni, ha jól emlékszem. Mindenképp hívd fel a G1-et, hogy pontosan megmondják, s nekem az időpont foglalás se ment olyan egyszerűen, szóval időben kell hívni őket. Az eredményre 5-6 hetet kell várni, szóval ha tudod minél hamarabb kezd el, s sajnos bele kell számítani az őszies időjárást is, ami megnehezíti a tünetmentes időszakot. Mi is télen csináltattuk, februárban azt hiszem és sokat kellett várnom, hogy semmi bajunk ne legyen.
Remélem adtam valami hasznos infót! Smile
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

wester: Mi azzal szoktunk a férjemmel viccelni, hogy a "Drága kisfiam/kislányom"! megszólítás valóban igaz lesz a szó szoros értelmében, ha egyszer meg lesz a mi kisbabánk. Smile
Egyre inkább foglalkoztat ez az LDN téma. Egyelőre még nem merülök bele, amíg tartanak a kivizsgálásaink, de érdekel a dolog.

Daniandi: én a NOVO C Plusz liposzómás C vitaminra esküszöm. Ez sem olcsó, de nagyon jó hatásfokkal szívódik fel. Keress rá, hasonlítsd össze a Cetebe-vel. A Puritans Pride vitaminok is jó minőségűek és egész elfogadható áron vannak. Én a dreletero.hu oldalról szoktam rendelni. Korrektek, gyorsak.

baba2015: Én is sok jót hallottam erről a kecskeméti orvosról, sokan köszönhetik neki a babájukat. Talán te is hozzá jársz?

Medo: én napi 3X25 mg dhea-t, napi 1X200 mg q10-et és napi 1X 3 mg melatonint szedek. Nem bio melatonint vettem (mert nagyon drága lett volna, kb 25-30 e ft/hónap), hanem a Puritans Pride melatoninját. Nem merem a 3X3 melatonint beszedni. Ezeken kívül megy még a 75 Letrox és a 2X1/2 bromocriptin. A c vitamint/multivitamint, stb. azt kérte, hogy hagyjam el. Te miért ezt a kombót kaptad? Talán neked is alacsony az amh-d?

Én is kérdeznék:
Azt tudom, hogy az NK előtt egy hónap gyógyszer/betegség mentesség szükséges. De mi a helyzet az alloimmun vizsgálattal?

Az a helyzet állt elő, hogy a méhszájsebemre Fülöp Dr. Dalacin krémet írt fel, tegnap kezdtem el, kb egy hét a kúra. (Már most utálom...) Szóval így kb. szeptember elején mehetek el NK vizsgálatra. viszont a többi immunológiai vizsgálatot megcsináltatnám már kicsit hamarabb. Mi a véleményetek?
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniandi nekem az LDN-t először Artnitter Zsófia írta fel, a GeniumMed-ben, akkor lefényképeztem a receptet(elég bonyi, mert úgy készítik kapszulában) és azóta a háziorvosom írja fel. Fülöp azt mondta, szedjem ha akarom, placebonak jó... Fülöp mindenből ragaszkodik az eredetihez, az inofolicra is mondta, hogy nehogy helyettesítővel próbálkozzak.. AzLdt én február óta szedem és hogy segített-e nem tudom, de tény, hogy a 10. hétben vagyok és eddig minden rendben- remélem még közel 7 hónapig így marad:) Fülöp nekem fekvést írt elő, a férjem jár a patikába, hát hetente nem ússzuk meg 50 ezer Ft alatt. Eddig volt 2 ivig- közel1 millió, még 1 lesz, a lombik 9 ezet euro volt, szóval igazi millió dolláros babyke lesz- de persze lényeg hogy egészséges legyen.
Vissza az elejére
Daniandi

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szedem ugye a Fülöp ,által leírt rengeteg vitamint. Cetebe-t íratta fel, hogy azt szedjem, s már három hónapja szedem is, de naponta 6 szemet kell bevennem belőle és igen borsos az ára. Van más fajta nyújtott felszívódású c vitamin is, ami sokkal olcsóbb, gyógyszertárban azt mondták ugyan olyan jó. Mi a véleményetek? Amúgy Iherb-ről szoktam sok vitamint rendelni, ott meg aztán még olcsóbb a hosszú lebomlású c vitamin, s örülnék, ha legalább 4 szemmel kevesebb kapszulát kellene bevennem reggelente, mert azt hiszem 21 db-ot kell beszednem.
A másik a Magnerot ami igen csak húzós, de ott azt hiszem maradok, mert azt a patikában is mondták, hogy jobb.
Szerintetek? Csak azt szedjem amit ő ajánl vagy szedehetek mást is?

Sziasztok!
Vissza az elejére
Daniandi

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 25, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát megjött az ANti tpo eredményem és semmit nem változott, még mindig 1300 feletti. Kíváncsi vagyok, hogy Fülöp mit fog mondani.
Jogy miért érvénytelen az Mlc vizsgálatom én se értem, majd ezt is megbeszélem vele.
Ezt az Ldn-t gondolom mnem írják csak úgy fel, ezt is komoly kivizsgálások előzik meg? Van köztetek valaki aki megkapta? Szerintetek ha lehet akkor FÜlöp tudta néllkül beadassuk? Jaj tanácstalan vagyok, s már nagyon elfáradt. Sad
Ma megyek endokrinológusomhoz, a leletekkel, szerintem most se fog semmi újat mondani, mint máskor sem

Sziasztok!
Vissza az elejére
baba2015

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 23, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniandi!

LDN-t Naszódy Péter is felírja. Kecskeméten rendel. Sokan járnak hozzá messziről is.
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 20, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniandi!
Hogyhogy érvénytelen a vizsgálatod? Idegesítő, hogy az ember kiad egy rakás pénzt és még mindig hiányzik valami Sad Az lehet a zavaró, hogy a Laboratórium Kft. (Synlab) is csinál Nk vizsgálatokat és a G1 is ( nekem mindkét helyen más lett az eredmény kb. 1-2 nap eltéréssel) Csak a G1-nél néznek MLC-t is és a Th1-Th2 arány is alaposabban felmért valamint állítolag jobb reagensekkel dolgoznak.
Te melyik helyen voltál vérvételen?
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 20, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Wester, hogy vagy? Minden ok a vizsgálatokkal? Már akkor kaptad az IVIG-et, amikor volt szívhang? vagy még előtte? Mennyi volt akkor a hcg szinted?

Írtam Neked privát üzenetet Smile
Vissza az elejére
ronicic

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 19, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniandi: Kösz mindent, szerencsére csak szeptemberben indul ez a stimulált ciklus, addig a vitaminokkal/diétával felkészülés zajlik, de már a ciklus 1. napján telefonálni fogok, mint az őrült. Ha elakadok, esetleg írhatok majd neked privát üzenetet? Smile

Amúgy megértelek, kemény pénzek röpködnek ebben az iparágban, én már csak úgy hívom a gyerekünket, hogy Million Dollar Baby. Very Happy
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 19, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daniandi, nen kaptam o. Ivigeg most, hanem PRP kezelést- ez saját vér Cipruson adták, ott voltunk lombikozni. Az iviget a 4.héten 2 emelkedő hcg érték után kaptam meg, illetve a 7. Héten. Fülöp mondta, hogy jó lenne lipid - nekem korábban tojásfehérje allergiám volt- ezért nem jött szóba. Most csináltam allergiavizsgálagot, negatív lett a tojásra is és a szójára is- nem tudom, hogy ivig vagy lipid lenne jobb vagy mindkettő. Én nem bizottsági támogatásra kapom, hanem fizetősre, a G1 Intézetben- egy kör több mint 400 ezer Ft volt... Ha priviben megadod az e-mailcímed, átküldöm az eredményem, de van 500%-os, 700%-os érték szóval nagyon rossz.
Vissza az elejére
Daniandi

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 19, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még egy érdekesség számomra:
A bizottsági javaslaton 20mg prednisolont javasolnak, s nekem Fülöp 5 mg-ot mondott azt is 7 napig utána meg két naponta. Szerintetek ez nígy rendben van? Sokszor az az érzésem, hogy nem nézi meg a papíromat rendese, de valószínű már túllihegen ezt az egészet, de ti megértitek.
Korábban írtam,hogy endokrinológushoz nem akarok menni mert a Prednisolon miatt úgyis fals eredmények lesznek, s felhívtam, azt mondta mindenképp menjek. Jövő hét kedden lesz a találkozó, úgyhogy ma megkértem a Honvédban, hogy írják ki a vizsgálatokat, persze azt mondtam Fülöp kérte. A vért nem onnan vetettem le, hanem a Jánosban, mert ott emailen elküldik a leletet, s nem kell 80 km-t így megtennem csak a leletért. Ott meg kiderült, hpogy az Anti tpot, meg az Ft3+ft4-et nem kérték, s így még azokat is kikellett fizetnem, s a végén 17.600,-FT-ot kellett otthagynom! (még Amh és reverzT3-at kértem). Rosszul esett, hogy nem írták ki, pedig leítram egy papírra és többszőr is elmondtam nekik. Nem értem, nekik ez mit számít. Elkeserít ez mindig.

Na jól kidühöngtem magamat. Smile

Sziasztok!
Vissza az elejére
Daniandi

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 19, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia wester!

Ha jól értem te is 0.iviget kaptál, s azt mondod, hogy rossz az Mlc eredményed. Neked mennyibe került ez a vizsgálat és mit jelent a nagyon rossz eredmény? Hol tartasz a bizottsággal? Nekem azt mondták, hogy érvénytelen a vizsgálatom, mert még valami mást is kérnem kellett volna, de nekem csak ezt mondta Fülöp, azt mondta 100.000,- ft körüli, s mi 90.000,-ft fizettünk, s nem tudom mi a fene hiányzik.
A terhesség még nem jött üssze sajnos Sad

Szia!
Vissza az elejére
Daniandi

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 19, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ronicic!

Kérdezz nyugodtan, azért vagyunk itt, hogy egymásnak segítsünk Smile. Igen szerintem a 8. napon kezd el, most nem tudom hol vagy a ciklusban, de ha megteheted a Honvéd kórházba menj ultrahanra, jó az orvos is, ezt csinálja egész nap, s mondd a telefonban, hogy Fülöp betege vagy.
Ezen a telefonszámon bejelentkezhetsz: 06-1-475-27-75.
Egyből írasd fel magad kétnaponkénti időpontra, mert később már nem fogsz kapni, ha esetleg már majd nem kell menned, akkor szólsz nekik, hogy töröljék azt az időpontot. Nekem már a 13.napon elindulhatott, mert aznap volt egy kis folyadék, ami arra utal.
Amikor a kezelést kaptam, akkor én reggel hívtam Fülöpöt, mondtam neki, hogy kérte, hogy szólkaj, hogy meg kell kapnom az injekciót, s azt mondta, most induljak be a kórházba. Ott találkoztunk, elöszőr bevitt Uh-ra, s utána mivel már nagyon nagy volt, beadta.
Szerintem már a 8. napos mérettel mérlegeld, hogy mikor szólsz neki, mert az is elképzelhető, hogy nem lesz rendelve injekció. Fülöpöt nyaggatni kell napról napra!Mondjuk ahogy írtad, hogy amúgy is hamarbb szokott lenni az ovu, lehet még hamarabb elkezdenem a helyedben.
Hogy nekem miért iniget mondott fogalmam sincs. Az Nk sejtarányom 9,3%, funkció 127%,enyhén emelkedett nekem ez van írva a leletre, meg erre azt mondta a Fülöp, hogy nem is olyan rossz. Csak azt nem értem, hogy már a legelejétől ivigről beszél, pedig akkor még ez a hülye Mlc se volt meg. Arra az van írva, hogy partner elleni reaktivítás erős, és a blokkolási százalék, partner (autó savó) blokkol. Hogy ez mit jelent gőzőm sincs. Sad
Összefoglalóban azt írták, hogy alloimmun lehetséges, hogy szerepet játszik a vetéléseknél, de a savó protektív blokkoló faktora is kimutatható. Csak akkor a bizottság ezt miért nem fogadta el? még mindig kivagyok ettől.
Köszi az infót az Ldn-ről.

Írj, hogy sikerült e időpontot kérni, de ne késlekedj és mondd a telefonba, hogy injekciót kapsz, sürgős! Amikor majd mész akkor meg elöszőr jelentkezz be a betegfelvételen! (Bocsi lehet, hogy tudod de inkább szólok.)

Szia!
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Júl. 19, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziaszrok! Nekem az Mlc nagyon rossz, az nk sejt szám normális de az nk sejt funkcionális teszt magas 167- a referenciaérték 80-120 között van. Én csak iviget kaptam- járt más is így? Sikeres lett a terhesség? Köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 613, 614, 615  Következő
1 / 615 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés