Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 609, 610, 611  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bodza15

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 24, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves ZBK!
Nekünk lombikkal sikerült 5. beültetésre. A 4. beültetésnél is kaptam lipidet és szteroidot, akkor is megtapadt, de sajnos missed ab. lett. Ez volt tavaly, akkor kezdtelek el titeket olvasni, mégis hogyan működik ez az alloimmun kivizsgálás és ivig. Volt még egy szem fagyasztott embriócskánk, végül úgy döntöttünk, őt még megpróbáljuk lipiddel, és ővele most 15 hetes kismama vagyok. Nem állíthatom, hogy csak a lipid segített, de azért jó, hogy van ez a lehetőség.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 24, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bodza gratulálok!!! Nem tudtalak végig olvasni, de most sikerült a közelmúltban? Pocakban van még a baba, vagy megszületett már? Örülök a pozitív történeteknek, hitet ad, hogy sikerülhet lipiddel és szteroiddal!!!!

tikike bízom benne, hogy megtalálod a sikerhez vezető utat és hamarosan arról számolsz be, hogy növöget a hasadban a babátok Very Happy .
Pethő dr-nő nekem is mindig mást mondott, hitegetett aztán én is meguntam és elindultam a saját fejem után.
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 23, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bodza15 ezen kívül minden vizsgálatot megcsináltunk. D-vitamin hiányom van,kissé emelkedett AT3 és Protein C aktivitás és mind a ketten Mthfr heterozigóta.
Minden más rendben van: női nemihormonok,pajzsmirigy funkció, kiterjesztett autoimmun panel,citogenetika,andrológia. Progeszteron szintem átlag feletti.

ZBK az Nk vizsgálatot mindenképp megcsináltatom, hátha ott kijön valami!
Mi a helyes út azt nem tudom, csak azt tudom, hogy nagyon de nagyon szeretnék kisbabát!
Csalódott vagyok egy kicsit a doktornőbe, mert először azt mondta csináljuk meg az alap vizsgálatokat, hátha egy kis rásegítés kell....
Most meg azt mondja ha én ragaszkodom az Ivighez akkor ez és ez kell. Nem ragaszkodom hozzá, mivel amig nem olvastam a dolgok után azt se tudtam mi is az.
Vissza az elejére
Bodza15

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 23, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Titike!
Akik átmentek az alloimmunos kivizsgáláson, esetleg ivig kezelésen, biztos jobban tudnak tanácsot adni. Én azt tudom mondani, hogy mielőtt ezeken godolkodsz, minden más legyen megnézve és korrigálva, aztán nektek kell eldönteni, melyik vizsgálatot csináltatjátok meg előbb, az NK-t vagy az egész alloimmunt. Az relatív, hogy mi olcsó és mi drága hosszú távon. Nekünk speciel segített a lipid egy kis szteroiddal, persze 100%-ra nem tudom állítani, hogy valóban az segített. Ha most sem segített volna, akkor megcsináltattuk volna mi is az alloimmunt.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 23, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tikike tudom, hogy az ember tanácstalan, de meg kell találnod azt az utat amiben hited van és amit a magadénak érzel.

Én a saját történetemből tudom, hogy 4 vetélés után megcsináltattuk az alloimmun vizsgálatot ami nagyon rossz lett (5335 partner elleni, Nk30%, funkció 257%). Pethő Boglárka rápillantott és azt mondta újra kell tárgyalni az esetünket, mert jár a támogatott ivig. Aztán vártunk-vártunk, de már akkor 40 éves voltam és a bizottság nem tett semmit. Kétségbe estem és azt mondtam ha támogatottan nem kapom meg akkor fizetek érte. Ezért megcsináltam az érzékenységi tesztet és kiderült, hogy nekem teljesen másképp működik a szervezetem és az ellentétes hatást váltja ki mint amit kellene. Igaz itt már a ciklus második felében levett vér alapján csak 95% volt a partner ellenim (ami már szinte jó, talán alátámasztja, hogy már van egy egészséges lányunk). Szóval Petrányi prof. feketén-fehéren leírta, hogy nem javasolja az iviget, mert mellékhatások, komplikációk léphetnek fel a kezelés alatt.
Maradt az NK amit kontrolláltunk párszor, és sajnos az arány mindig rossz lett (24%, 21,5%). Szóval erre kellett mielőbb megoldást találnunk. Én akkor a sok NK-s rossz eredményem alapján kértem az indikáción túli felhasználásra smoflipidet, amit meg is kaptam, plusz szteroidot.
Tudom, hogy bizonytalan vagy, gondold át és ha úgy érzed, hogy az ivig a te utad akkor próbáljátok meg megcsináltatni a vizsgálatot. Én abba a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kell ezen gondolkodnom, mert egy ilyen vélemény után félnék beadatni az iviget. Így nekem a másik út vált járhatóvá.
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 23, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

ZBK sikerült beszélnem Pethő doktornővel.
Tegnap elküldtem neki emailben a leleteket, amit nem nézett még meg, így telefonon mondtam el neki, hogy mind a ketten mind a 2 MTHFR-re heterozygoták vagyunk. Megkérdeztem, hogy ez lehetet-e a 2 vetélés oka, elvileg lehetett, szedjünk mind a ketten Femibiont. ( Megújult Elevitet szedjük, abban is ugyan úgy metafolin van, mint a Femibionban, de szerintem több vitamint tartalmaz.)
Mondtam neki, hogy a 130 ezres vizsgálatot nem tudjuk megengedni. Válasza az volt, hogy ha én ragaszkodom az IVIg-hez akkor szükséges, mert csak is úgy kaphatom meg ingyenesen.... Mondtam, hogy én nem ragaszkodom hozzá, amúgy is amikor találkoztam vele először, azt mondta lehet csak egy kis rásegítésre van szükség.
Szóba hoztam az NK vizsgálatot, ami jóval olcsóbb, azt mondta, hogy az nem teljes alloimun vizsgálat, amit el sem fogadnak. Alloimun betegség nagyon ritka,de hogy alapos legyen a kivizsgálás ezért szükséges.
IVIG helyett a Lipidet is megemlítette, amibe a szavaiból ítélve nem hisz. Kezdetlegesnek tartja és nincs alátámasztva sem, hogy használ. Magán kórházakban elérhető és mivel fizetős, ezért érdekük származik, hogy pozitívan állítsák be.

Úgy érzem nem jutottam semmivel sem előrébb, sőt...
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 22, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát nem nagyon kell gondolkoznom az övsömör miatt, mert annyira fáj a torkom és megvagyok fázva, hogy így nem fogom tudni megcsináltatni a vizsgálatot Sad

Megkaptuk a MTHFR eredményét. Páromnak és nekem is teljesen egyforma lett...
MTHFR C677T : 1.allél: normál, 2.allél: mutáns, genotípus: HETEROZYGOTA

MTHFR A1298C : 1.allél: normál, 2.allél: mutáns, genotípus: HETEROZYGOTA

Segítenétek nekem, hogy így együtt mit is jelent?
Vissza az elejére
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 21, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, Fülöp azt mondja, hogy még egy nagyobb pattanás sem lehet a megelőző 1 hónapban...
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 21, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titike: nekem is rossz lett az NK. Fülöp kérdezgetett minden félét, hogy orrfolyás, köhögés, hasmenés, torokkaparás, gomba és pattanás!!???! volt-e, mert akkor nem fogadja el és elküldött kontrollra. nyomatékosan kérte ne legyek beteg és a férjem se, mert nem fogja elfogadni. a sömörre nem tért ki, de a pattanáson meglepődtem és arra gondoltam ezt most hogyan, mert olyan nincs, hogy 1 hónapig semmi sincs Smile
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 20, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tikike ezt nem tudom, hogy az övsömör befolyásoló betegségnek számít-e. Ugye azért kérik, hogy ne legyen az ember beteg, mert akkor megemelkedik az Nk sejtek száma, mert küzd az immunrendszer a betegséggel. Hogy ebben az esetben mi a teendő nem tudom.

Hátha valaki tudja erre a választ!!!!!
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 20, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát akkor ezt nem tudom, hogy fogom kivitelezni... Sajnos már évek óta teljesen váratlanul különböző időszakokban övsömör jön ki a fenekemen. Pont 1 hete volt megint. Ez is betegségnek számít vagy csak az ha kicsit náthás vagyok???
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 20, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tikike mindenképpen a ciklus 2. felében, amikor kb. a beágyazódás zajlik!!!!! És fontos, hogy előtte kb. 1 hónappal ne legyél beteg, mert akkor fals eredményt kaphatsz.
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 20, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudnátok még abban segíteni, hogy az Nk funkció és celluláris vizsgálatot a ciklus melyik szakaszában kell elvégezni?
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 20, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon örülök neki, hogy rátok találtam Smile Sokat segítetek nekem !
Majd jelentkezem ha megvan az MTHFR eredménye és Pethő doktornővel is sikerült beszélnem.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 19, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

tikike igen sajnos sok minden van már a hátam/hátunk mögött, de remélem, hogy nem hiábavaló a rengeteg küzdelem és a végén elmondhatom/elmondhatjuk, hogy megérte Very Happy .

Igen jól érted, a lipidhez nem kell a bizottság döntése. De gya jól írta, nem minden nőgyógyász fogja aláírni, illetve kitölteni a papírjaidat ahhoz, hogy engedélyezzék neked az indikáción túli felhasználást. A legegyszerűbb ahogy gya is írja, ha tényleg rossz mind a két eredményed, akkor a G1-ben Szőnyi dr. úrhoz kell időpontot kérned, aki kitölti a papírjaidat, felállítja a kezelési protokollt és akkor indulhattok is. Az engedélyt 3 beadásra adják ki, de ha felhasználod (mondjuk 0. kezelésképpen mind a hármat) meghosszabbítják neked az engedélyt. Én így jártam. Így ha szükség lenne rá nem kell foglalkozni a papírokkal. A G1-ben fizetősen adják be, most egy kezelés szerrel, beadással 45 e ft. Nem olcsó, de töredéke az ivignek ami ugye testsúlytól is függ és egy beadás min. kb. 200e ft. A lipidet ha beadatod annak kb. 3 hónap a hatóideje, így jócskán lehet próbálkozni Very Happy .
Pethő Boglárkáról megvan a véleményem, illetve az egész SOTE II-ről. Első körben ott kaptam volna a lipidet, de teljesen felkészületlenek és néha úgy érzem, hogy itt a lányok jobban képben vannak bizonyos dolgokban, mint a bizottság tagjai (nem Fülöp dr-ra gondolok). Én akkor amikor a SOTE II-n inszem előtt megcsinálták azt, hogy hazaküldtek mondván nem adják be akkor kerestem fel a G1 intézetet és pikk-pakk elintéztünk minden. Egyébként én is kíváncsi leszek mit mond neked ha felveted ennek a kezelésnek a lehetőségét.

BPAgi reméljük a lipid megtette a hatását Smile . Kíváncsi leszek mennyivel vitte le. A GAL halolajat nem ismerem Sad .
Vissza az elejére
BPAgi

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 18, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En a Smoflipidet hétfőn kaptam meg. Szakács doki adta be a Duna Medicál Centerben.
Jövő hét kedden megyek NK-t nézetni. Múlt hétig szedtem a GAL halolaját.

Szerintetek a halolajban van jód?
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 18, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

titike: nem mindenki jogosult beadni és nem minden doki hajlandó beadni a lipidet (meg az iviget sem!). sőt, nagyon kevesen vannak akik vállalják. Az IVIG a bizottságon keresztül megy csak tb alapon, amiért keményen meg kell "dolgozni". Boglárka tudja hogy megy ez. állítólag Fülöp doki is beadja magánba sok 100e ft-ért. nem akarok h...get írni, hallottam egy összeget, de a fülem nem fogadja be a számot. Fülöp inkább a lipidet preferálja, a sote-n nem hisznek benne, nem reklámozzák. Lipidhez (ha azt javasolják) hozzájutsz a G1-ben fizetősen. ez a leggyorsabb és legegyszerűbb módja.
remélem segítettem.
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 18, 07:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

ZBK úgy látom, hogy már átmentél nagyon sok mindenen!
Én még pályakezdőnek számítok ebben a témában, egyedül azt látom át, hogy itt is minden az anyagiakon múlik...
Ha jól értettem az írásodból, akkor nem is kell a bizottsághoz fordulni? Én teljesen azt hittem, hogy mindenről és mindenkiről ők döntenek.
Különböző fórumokban már olvastam arról, hogy annak ellenére, hogy megcsinálták ezt a drága vizsgálatot és nagyon rossz lett az eredményük még sem kapták meg az iviget.
Most lehet értetlennek fogok tűnni, ne haragudj érte Smile
Ha megcsináltatom ezt a NK és celluláris immunstatusz vizsgálatot és 2 rossz eredmény után a nőgyógyászomhoz fordulhatok, akivel a lipid engedélyezést eltudom indítani? Vagy az ő javaslatára nekem kell intézni? Mi ennek a folyamata? Vagy a lipid kezelés anyagi vonzata?
Nőgyógyászomat Pethő Boglárkának hívják,ő semmit nem mondott erről a lehetőségről,lehet azért mert ő is benne van a bizottságba...
MTHFR lelet eredményét ha megkapom, úgy is beszélnem kell vele, majd rákérdezek erre a vizsgálati lehetőségre, kíváncsi leszek mit fog rá mondani...
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 17, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alkalin, köszönöm Smile
Szerencsére beveszi, ha mondom neki (2. 3. nap már csak immel-ámmal). remélem ennyire nem gáz, hogy cseleznem kelljen. mondjuk nem tudhatom, mert ilyen sokáig nem szedett még semmit. csak nem tudok mindenhol mindig ott lenni és mondani neki v. kérdezni. na, majd megoldódik.
azt gondolom a helicobacterrel kapcsolatban, hogy nem csak tőle fertőződhetek meg, hanem mástól is. vagy rosszul érzem? családban ha van valakinek, akkor egy pohártól v. evőeszköztől is vissza lehet fertőződni. esetleg bárhol pl. egy közintézményben.
Amit elfelejtettem megkérdezni/mondani a gasztro dokinak, hogy a flórám elég érzékeny és elég hamar gombás leszek az antimiotikumtól. Amoxocillint, klacidot és noacidot írt. Erre még futok egy kört.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 16, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

tikike az ivighez mindenképpen kell a G1-es vizsgálat, mert azon látszik a partner elleni reakció. Tehát ha a bizottságot keresed meg akkor tényleg kell a G1-es, de támogatást csak akkor fogsz kapni rá, ha olyanok az értékek. (Nekem első körben rossz lett mégsem kaptam engedélyt rá. Akkor mentem el az érzékenységire, hogyha ilyen sok pénzt kell fizetnem csak akkor adatom be ha tudom, hogy használ.)

Azért ajánlottam a Laboratórium Kft-s NK-t, mert ha az rossz és pár hónap múlva megismétled és az se lesz jó, akkor a két lelet alapján kérheted az engedélyeztetést lipidre, illetve ha olyan rossz lenne az eredmény az alapján kapnád a szteroidot is. Ezzel pedig már bele lehetne kezdeni egy újabb terhességbe, amiben gondolkozol is, hogy belevágnál.
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 16, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gya Smile
Azért mondhatta a gasztro doki, hogy nőgyógyász hagyja jóvá az antibiotikum szedését, mert ha pl. terhes lennél, az nagy bajt csinálna... Mielőbb kezdjétek el mindketten a kúrát, mert Fülöp biztos ezt mondaná, pláne, hogy ez a helicobacter az egyik vesszőparipája.. Smile azért együtt, mert visszafertőzhet a férjed és akkor meg feleslegesen terhelted magad a durva bogyókkal..
Nehéz néha a pasikkal:) Femibionban van folsav is, ami kifejezetten rossz annak, akinek súlyosabba folsavfelszívódási zavara van.
Van egy jó trükk: Veszel Folate 400 kapszulát a Pure encapsulations termékei közül (pl Európa patikánkeresztül a Keleteinél), a kapszulát szétszededed, a port belőle pedig frissen csavart narancslébe szórod. Fogggalma sem lesz a férjednek, hogy mit szórtál bele Smile Ez a folate íztelen, szagtalan, vízben oldódó és úgy tudom, hogy citrusfélékből készíti a PURE, de mindenképpen növényi alapú, azért olyan jó. Szórhatod másba is, de a narancsban eleve sok a folsav, tehát nagyon szerencsés, ha sokat iszik belőle az ember. Frissen csavart legyen, ez fontos! Nem 100%-os lötyi, abban nem tudjuk mi a van, a leírás ne tévesszen meg, ami a dobozon van.
Hogy az antibiotikumot ilyen trükkel be tudod-e vinni a férjedbe? az már nehézkes, mert keserűek sajnos Sad

Egyébként az embrióminőséget, hogy rontaná ha a férj rossz trombózis panellel diagnosztizált... ezzel sokan nem értenek egyet. Fülöp azon kevesek egyike, aki így gondolja.

Én ismerek olyan párokat, akiknek nagyon rossz eredményei lettek és mégis minden hókuszpókusz nélkül egészséges babákat hoztak világra...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 16, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Alkalin Smile
Fülöp férjemnek Femibiont mondott, hogy szedjen ha kiderül nála is a trombózis. de lehet megpróbálok folátot is belediktálni. annyira nehezen szed be bogyókat, hogy az iszonyat. 200 évente megfázik és amit felír a doki gyógyszert azt 3 napnál tovább nem szedi, mert már jól van.... hiába mondom hogy pont rosszkor hagyja abba és legalább 5 napig szedni kéne. vitamint soha nem szed semmit. most nálam kiderült a helicobacter, valószínű ő is fertőzött. azért is gondolom, mert neki ráadásul vannak gyomorpanaszai. nekem már felírta a 3 bogyót a gasztro doki 2 hétre. na azt nem tudom hogyan fogjuk kivitelezni, hogy reggel este bevegye.
Fülöp azt mondta, hogy ha nála is igazolódik a trombózis, akkor lehet nem lesz jó a maradék embrike, akik a jégen vannak. ennek nem örülök.
Szerintetek ha van helicobacterem, akkor ezt előbb kezeljem ki és aztán csináljam meg az NK ismétlést? a gasztro doki a lelkemre kötötte, hogy csak akkor kezdjem el a kúrát, ha a nőgyógyász engedélyezi. hozzá viszont legközelebb kb. nyáron megyünk az eredményekkel.
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 16, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ZBK!

Köszönöm szépen a tanácsokat, nagyon aranyos vagy!
MTHFR-t mindkét allélon a napokban csináltattuk meg a párommal, jövő hétvége felé remélem megjön az eredmény.

Laboratórium Kft-nél ajánlottad az NK és celluláris immunstatusz vizsgálatot. Ezt az eredményt is elfogadja a HABAB Bizottság? Valahol mintha azt olvastam volna, hogy csak a G1-ben elvégzett alloimun vizsgálatot fogadják el...
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 16, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Anita!
Én a Naltrexone 50 mg -os verziót szedem. Könnyü adagolni: fel kell oldani 50 ml desztillált vizben 1db 50 mg tablettat, amit esténként fecskendövel nagyon pontosan tud az ember adagolni. (Hütöben kell tartani, szedese éh gyomorra javasolt, elötte nem szabad enni, mert akadàlyozza a felszívódàst ) Én fél ml szedésével kezdtem es 3 naponta emeltem 0,5 mliterrel, amig el nem ertem a 4,5 ml napi adagomat. Ezt mindenhol igy csinaljak, csak az Antritter doktornö részére/illetve pàcienseinek kapszulàzzák ki, egyedül abban a budapesti patikàban, amit elöbb emlitettetek. De ez így jóval drágább mulatság. Nekem édesapam irta fel, de bàrmelyik orvos felirhatnà, csak sajnos nem ismerik...

Nagyon gyakori a terhesség és szülés után kialakult pajzsmirigy gyulladas, ami meddöseget okoz es/vagy vetélést, de ha Balazs Csaba Professzor úrhoz jàrsz, akkor ezt biztos elmagyaràzta Neked, sokat publikàlt erröl.

Az LDN nagyon hatàsosan alkalmazható a pajzsmirigy gyulladàsra! Sokan vannak màr, akik ennek a szernek köszönhetik a kisbabàjukat! Ezt feltétlenül próbáld ki. Kb 2,5 hónap után màr spontán terhességre szàmíthatsz, legalabbis a többiekkel ez történt Smile kár, hogy nem mindenki osztja meg a sikertörténetét itt a fórumon. Van régi forumos làny, aki LDN+IVIG+szteroid kombinacioval szülte meg a gyermekét! (Szteroid szivhangtol ment, 0.IVIG nem volt)
(0. Ivig-et korabban szinte mindenki kapott, de az új rendszerben, ami pàr êve megy ez nem divat, csak nagyon ritkán eszközölhetö ki. Ennek nem szakmai, hanem oep-es korlàtai vannak... ezért nem is javasolhatja a bizottsàg..)

Anita, a lyme borreliozisod biztos ki lett kezelve? Kihez jàrtàl? Magyarorszàgon csak a budpesti Istenhegyi uti gendiagnosztika laborja ad értékelhetö eredményt. A Lakos doktor féle iràny felejtös!!! Ez nagyon fontos!!! Én 20 éven keresztül voltam lyme kóros. Nagyon nehéz ügy. ( 3szor estem vissza es nem jól kezeltek:(
De most màr gyógyult vagyok, ami szinte hihetetlen. -viszont valoszinüleg ezert voltak a vesztéseim--- àttételesen...
Pajzsmirigy gyulladàst, emelkedett antiTpo-t a Lyme kor is okozhat! Nàlam okozott is...

Remélem tudtam kicsit segiteni!

Gya! De jó, hogy mindketten elmentetek!! Folate szedés fosav helyett szigoruan! Omega 3 olaj !! Én naponta 20 ml lazacolajat iszom a gàl termékekböl.
Papagályka nagyon jókat írt erröl korabban, erdemes megkeresni es elolvasni!

Vigyazzatok magatokra !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 15, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anita, az LDN-t bármelyik orvos felírhatja. De nem nagyon ismerik, ezért általában nem írják fel.
A Genium Medben Antritter doktornő felírja.
1,5 mg-mal kell kezdeni, este 9-11 körül kell bevenni, aztán emelni 3, majd általában 4,5 mg-ra.
A Mikszáth téri patikában készítik például.
Az 50 mg-osat elég nehéz lenne pontosan szétosztani.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 15, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Anita az eseted nagyon hasonlít az enyémre Sad. 43 éves vagyok, van már egy 9 éves kislányunk. Az ő születése után 4 vetélés (spontán terhességek), kiderült, hogy hasimotom van. Elmentünk az alloimmun vizsgálatra ahol magas partner ellenit mértek (5335), emelkedett Nk aránnyal (30%), illetve funkcióval (257%). Első körben azt mondták, hogy kell az ivig, megcsináltattuk az érzékenységit ami teljes meglepetés volt számunkra, nem hogy használna még rontana is az alloimmunitáson, igaz ennél a vizsgálatnál már jobb volt a partner ellenim is (95). (Elsőnél valószínű rosszkor vették le a vért). Erre én lipidet és szteroidot kaptam.
Én az NK vizsgálatot nagyon fontosnak tartottam, soha nem gondoltam volna, hogy egy egészséges, problémamentes terhesség után fog kialakulni nálam az autoimmunk betegség ami biztos, hogy hatással van az Nk sejtekre.
Remélem sikerül olyan terápiát találnotok ami segít, hogy megszülethessen a babátok Very Happy .
Vissza az elejére
Anita43

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 15, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

LDN terápiára Naltrexone aop 50 et használtok? és napi 1- 4,5 mikrogrammnyit? Háziorvos felírhatja? vagy nőgyógyász?
Vissza az elejére
Anita43

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 15, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok új vagyok itt, néhányótoknak írtam privát üzit is!
Hashimotós vagyok néhány éve ismert, lyme borreliosis. 43 éves vagyok van egy 18 éves fiam, egy éve próbálkozunk babával teherbe is estem spontán igaz hormon támogatással, de 5. és 9. héten elvetéltem. Most fogok NK arány vizsgálatot csináltatni Th1 és Th2 arány vizygálatot is, mert a hashimotó felvetette bennem nem-e az ölősejtek aránya lehet nagy nálam. Balázs Csaba professzor Úrhoz járok Budára, sok jó tanáccsal látott el. Eddig én nem használtam Letroxot, most kezdtem el 25 mikrogrammot használni szelén 100, Ovant baba kismamavitamin, D3, B6, Magnezium citrikum, Myo-izonitol+ follic acid.
Most agyalik az Ivig terápián, és LDN terápián. mit használtok még? Prednisolont?
Köszi minden hasznos infót!
Üdv Anita
Vissza az elejére
lyutka

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 12, 18:56    Hozzászólás témája: HABAB döntés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Nem hivatalosan már tudom a februári HABAB bizottsági ülésen tárgyalt anyagom döntését, miszerint a pozitív teszttől kezdve jár az IVIG. Ez mind szép és jó, csak éppen a pozitív teszt előtt kellene kapnom, mert odáig sem jutok el. 12 év alatt 3 vetélés, ebből az első spontán terhesség, a második 2 lombik ( 8 lombikból). Van arra szerintetek valamilyen lehetőség, hogy ne kelljen fizetni a 0. IVIG-ért???
(Magas partner elleni és pool sejt aktivitás és magas NK) Az utolsó lombikomnál kaptam lipidet, létre is jött a terhesség, de sajnos elhalt...
köszi, üdv: Judit
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 10, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alkalin olvasod még a fórumot?

Képzeljétek, ugye eljutottunk Fülöphöz, kiírt egy rakat vizsgálatot. Most kaptuk meg az eredményt és a férjem a 2 MTHFR génjén egy egy allélon heterozigóta. Én pedig homozigóta....
Vissza az elejére
Emma15

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 10, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok érdeklődnék, hogy mit lehet még esetleg tenni most volt egy lombikunk. Kaptam a 11 napon és a vissza ültetéskor lipidet 1 éve szedem az LDNt és így is csak 29 lett a hcgm. Elégé elvagyok keseredve. Beültetés előtt volt MEB is .
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 09, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az jó, akkor a kettő kombinációjával biztos, hogy sikerülni fog. Azért majd a kontroll vérvétel eredményét oszd meg velünk, nagyon kíváncsi vagyok. Én lipid után soha nem csináltattam kontrollt, de azt mondják kb. 8 %-kal csökkenti az infúzió az NK sejtarányt Laughing
Vissza az elejére
BPAgi

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 09, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZBK, majd kapok szteroidot.

Ha minden jól megy, hétfőn infúzió, utána 10 nap múlva vérvétel, megnézzúk az nk alakulását, hogyan reagál rá a szervezetem.g
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 09, 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BPAgi akkor neked is nagyon magas az NK sejtarányod (nem is kissé) Shocked Nekem is első mérésnél 30% volt, majd 24, illetve 21,5.
20 % feletti NK-ra a lipid mellé szteroidot is szoktak írni. Neked nem írtak fel?
Remélem sikerül ezzel kiküszöbölni a problémát, hogy minél hamarabb megszülethessen a babátok Baba2
Szakács dokinál én is jártam annak idején amikor még a Róbert Károly Magánklinikán dolgozott. Very Happy
Vissza az elejére
BPAgi

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 09, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZBK írta:
BPAgi akkor jó úton haladsz Very Happy ! Használni fog a lipid az Nk sejteknek. Inszem vagy lombik előkészítésképpen kapod? Mennyire lett rossz, és az arány vagy az aktivitás vagy mindkettő rossz lett?

Szia ZBK!

Az NK funkció 28,2%
NK funkció számított: 108%. Ez jó érték.
NK lymphocyta sejtarány 24,5%, ref.tart.: 6.0-23.0 ez emelkedett.
T lymphocyta sejtarány 61,6%, ref.tart.: 62,0-81,0, ez csökkent.
Ennyit látok a laboreredményen.

Én tavaly 2x spontán estem teherbe. A második egy együttlétből sikerült.
Nem kell mennem lombikra. Inszemet nem kértem egyenlőre.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 09, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BPAgi akkor jó úton haladsz Very Happy ! Használni fog a lipid az Nk sejteknek. Inszem vagy lombik előkészítésképpen kapod? Mennyire lett rossz, és az arány vagy az aktivitás vagy mindkettő rossz lett?
Vissza az elejére
BPAgi

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 09, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumban.
Tavaly féléven belül 2x vetéltem. Kiderült, h kissé magas az NK.
Megjött a Smoflipidre az engedély.
Én a Mensmentisbe járok, Szakács doki az orvosom.
Az infúziót a Duna Medical Centerben fogják beadni, remélem hétfőn.
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 09, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

tikike elhiszem, hogy el vagy keseredve, de hidd el megéri megcsináltatni a vizsgálatot. Nekem a lányom után volt 4 vetélésem, mindig egyre korábban, így egyértelműen alloimmun problémára gondoltak. Nekünk nagyon magas lett az NK sejt arányunk, illetve egy mérésnél a funkció is, de az szerencsére a többi mérésnél jó volt.
Ha nem is mindjárt a 130 e ft-os vizsgálatot csináltatod meg, a Laboratórium Kft-nél 30 e ft-ért csinálnak egy NK és celluláris immunstatusz vizsgálatot, lehet, hogy már ott is kiderül valami.
Tudom milyen ez, én is 3x vágtam bele a babavállalásba az első vetélés után, hogy most biztos sikerül, de sajnos olyan probléma volt ami ha nincs kezelve sajnos vetélés a vége. Engem ezek nagyon megviseltek. Javaslom ha teheted legalább egy-két vizsgálatot még tegyetek meg.
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 09, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zazi: értem Smile megvetted a folyadékot vagy csak ebben gondolkozol? azért kérdem, mert G1 és le van a gondod. vagy ott is megkérdezheted esetleg valamelyik ápolót, hogy nem-e Smile
Vissza az elejére
BZazi

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 06, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gya! Nem feltétlenül ragaszkodom hozzá, hogy itthon adják be, de mivel nagyon lassan folyik le az infúzió ezért azt gondolom, hogy háziorvosi rendelőben nem fogják beadni. Vagy keresek egy orvost, aki kórházban beadja. Csak kevesen vállalják.
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 06, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zazi: miért szeretnéd otthon ha megkérdezhetem?
olvastam olyat, hogy háziorvos adta be valakinek. vagy ismerőse aki ápoló. ezzel tudtam segíteni?
Vissza az elejére
BZazi

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 06, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ezer eve nem jartam itt. Segitsetek kerlek! Hatha tud valaki olyan szolgalatot, akik otthoni korulmenyek kozott(hazhoz mennek) beadni a lipidet! Valaki esetleg? Koszonom
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 05, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pethő doktornő az orvosom. Bizottsági ülés után pár nappal érdeklődtem nála telefonon és akkor közölte, hogy Femibiont kell nekem és a páromnak is szednie.
Leiden mutáció eredménye megvan, ott csak a páromnál van jelen a mutáció. Ha jól tudom és a doktornő is ezt mondta, nem befolyásoló tényező...
MTHFR mutációt még nem sikerült elvégeznünk.
Thrombophilia panelből a Protein C és a AT3 értékek magasak
Vissza az elejére
lucaz

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 05, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én Elevitet szedtem végig, mert nem volt MTHFR mutációm (az is fontos vizsgálat!). Ha van, akkor a Femibiont javasolják (ha a férjnek van, akkor neki), vagy választhatsz más metafolin tartalmú étrendkiegészítőt ( a lányok itt szoktak javasolni, kinek mi jön be). Nem tudom, ki az orvosod, de elvileg meg kell, hogy adja, hogy miből, mennyit, meddig kell szedned.
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 05, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia lucaz!

Köszönöm szépen a biztató szavakat!
Olyan kérdésem lenne, hogy szerinted Femibiont miért részesítik előnybe? Metafolin van benne , ezt tudom, de viszont nincs benne annyi vitamin, ásványi anyag, mint pl. az Elevitben. Ha jól emlékszem, mostanában olvastam azt, hogy az Elevit is megújul, Metafolin lesz vagy van már benne is.
Esetleg plusz vitaminok szedjek mellette? Omega-3 1200mg +E vitamint, D-vitamint, 1000mg C-vitamint szedek minden nap...
Vissza az elejére
lucaz

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 04, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Tikike!

Alloimun vizsgálat nélkül a bizottság nem fog tudni dönteni a megfelelő kezelésedről. Ha ott megtalálják a bajt, akkor valsz nem kérnek több vizsgálatot. Biztosra kell menniük. Ha nem találják meg, akkor tovább keresik máshol, de ennél drágább vizsgálat nincs a protokollban.
Nem egyszerű, de sok sikert és kitartást!!!!
Vissza az elejére
tikike

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 04, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, még új vagyok itt!
38 éves vagyok és tavaly a párommal gyermeket szerettünk volna. Sajnos 2 terhességem is volt, de mind a 2 az első trimeszterben elhalt és missed ab lett a vége... 1-2 hónapon belül terhes leszek, ezzel semmiféle probléma nincsen. Állítólag a korom miatt HABAB vetélőnek számítok. Találtam egy nőgyógyászt aki ebben a bizottságban benne van. Első találkozáskor azt mondta, hogy alap kivizsgálásokat csináljuk meg, lehet csak egy kis rásegítés kell.
Andrológiai, cirogenetikai,női nemi hormonok, pajzsmirigy funkció rendben van.
Autoimmun panel negatív.
D3 vitamin a tartomány alsó határán van.
Protein C aktivitás 149(140-ig normális),
AT3 123 (118-ig normális).
MTHFR még nem sikert megcsináltatni...

Ezeket az eredményeket a bizottság elé tárta, akik Femibiont javasolnak nekem és a páromnak is, és alloimun kivizsgálást.
Utána néztem, hogy ez a vizsgálat 130 ezerbe kerül. 3 hónap alatt meg kéne lennie ennek a vizsgálatnak, hogy újból a bizottság megtárgyalja az esetemet. Ezt az összeget ilyen rövid idő alatt nem tudjuk előteremteni, főleg úgy, hogy 1 hónappal előre be kell jelentkezni és 5 hét mire elkészül az eredmény és persze ciklushoz is kötik a vizsgálatot.
Alloimun eredménye nélkül nem is fognak velem szóba állni?
Ha esetleg sikerül megcsináltatnunk ezt a vizsgálatot és minden rendben van, akkor kérhetnek még további vizsgálatot, aminek plusz költsége van?
Teljesen kétségbe vagyok esve!
Már azon gondolkoztunk a párommal, hogy esetleg megpróbálkozunk még egy terhességgel...
Nem tudom mi tévők legyünk!?
Megköszönném ha esetleg tudnátok 1-2 tanácsot adni!
Vissza az elejére
MBog

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 01, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bogii80! Nem megy át a privát üzim, rámírnál?
Köszi, üdv
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 01, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lucaz: köszönöm, sokat segítettél Smile

bogi: G1 intézetben mindent megtudsz róla. fizetős, de utolsó infóm szerint máshol nem nagyon írják fel/adják be. én is azért mentem oda, mert ez volt a legegyszerűbb.
Vissza az elejére
bogii80

HozzászólásElküldve: 2017, Márc. 01, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
tudna valaki tanácsot adni abban, hogy a lipidet hol, ki tudja felírni receptre?
Köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 609, 610, 611  Következő
1 / 611 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés