Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 612, 613, 614  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 28, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítenétek értelmezni az eredményemet?

MTHFR A1298C: HETEROZYGOTA
MTHFR C677T: NORMÁL
II. FAKTOR: NORMÁL
V. FAKTOR (LEIDEN): NORMÁL

A férjem eredménye még nem érkezett meg, nála MTHFR A1298C és MTHFR C677T értékeket kellett nézetnünk.

Messze még az október..

Köszönöm előre is!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 27, 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jessa!

Köszönöm a gyors válaszodat!

Elmondanád, hogyan jutottál oda? Elegendő háziorvosi beutaló? TB-re sikerült levetetned, vagy fizetős volt a vérvétel? Időpontot melyik orvoshoz foglaltál?
Vissza az elejére
jessa

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 26, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Talán nekem kellett a 13-as, es a SOTE vagy SE belgyógyászati klinikáján vettek a vert a hematologian
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 26, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítsetek nekem!

A genetikai vérvételeket levetettem a Synlabnál, azonban ezt a négyet sehol sem (Genoid, Géndiagnosztika, Centrumlab, G1, Istenhegyi Klinika) sikerült, de Fülöp Dr-nak kellene:

- Faktor XIII polimorfizmus
- Beta-fibrinogen G455 polimorfizmus
- HPA-1 a/b polimorfizmus
- Faktor V H1299R polimorfizmus

Nektek kellettek ezek a tételek? Hol sikerült megcsináltatnotok?

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 24, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lina! Fogalmam sincs miért tiltott el.. Ne egyek cseresznyét, banánt, ananászt, narancsot, mangót. Ehetek almát, ribizli, grapefruitból.pedig frissen facsart levet kell innom. Köszi a tippet, hétfőn felhívom a Pharmaphutart- velük szoktam külföldi gyógyszert behozatni!
Vissza az elejére
Llina

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 24, 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jódmentes Femibiont a Pharmaexpressz is hoz be, jóval drágább mint a sima, meg kell kérdezni őket, asszem majdnem 10e volt...de itt van 2-3 nap alatt.
Én próbálkoztam a határ mentén Szlovákiában, de nekem nem sikerült anno... Talán nagyobb városokban lehet...

A kenyér és a tej tiltás az a Hashimoto miatt van?
Milyen gyümölcsöktől tiltott el?
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 24, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ma váratlanul felhívtak, hogy mehetek Fülöp Vilmoshoz most szombaton- persze éltem a lehetőséggel. Leírom a tapasztalatimat, és kérdeznék is. Először is, összességében nagyon szimpatikus- több mint másfél órát voltam bent- bocsi, a többiektől... Meggyőző volt, de meg is ijesztett... Szerdán megkaptam az iviget a G1-ben, Fülöp azt mondta, hogy nekem a lipid jobb lenne... Sajnos tojásfehérje allergiám van- de ez egy több mint 10 éves lelet, eszem tojást, gondot nem okoz, arra gondoltan, hétfőn csináltatok egy friss allergiapanelt- hátha elmúlt és akkor beadatom. Karola, neked miért kell predisolont szedned? Fülöp most leállított a 6. hétig, szívhangig (most vagyok 4 hét 6 nap) de nem tudom mit csináljak- a lombikklinika a Hashimoto miatt a 12. hétig javasolta a 15 mg-ot... Használta valaki???? Abbahagyni is félek és szedni is...A Fülöp nagyon durva étkezési előírásait mindenki szigorúan betartotta? (Nincs tej, kenyér- sőt semmilyen kenyérpótló, tiltólistás gyümölcsök, vizet igyak és kicsavart grapefuitlevet9 Ja és nincs meló, autózás, telefonálás, tömegközlekedés, házimunka... MTRFH homozigótáknak lehet fontos infó: Fülöp azonnal elkezdte szedetni velem a Femibiont a folát miatt- erről pajszmirigydoki állított le a jód miatt. Fülöp azt mondta, inlább legyen jód, de fontos a folát és szerezzek Szlovákiából jódmentes Femibiont. Erről van vkinek infója? Köszönöm!
Vissza az elejére
Llina

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 22, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lujza1111,
Köszönöm az infót a Inozitol-ról!! Utánanézek!

Alloimmun panelhez a férj is kell, amikor a teljes panelt csinálják. Tőle kevesebb vért vesznek, a nagyobbik részt a csajok viszik el ebben is Smile
A "csak" NK-s részhez nem kell a férj. Smile
Vissza az elejére
Karola32

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 22, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A terhességem alatt 3 hónapon keresztül napi 20 mg Prednizolont kell majd szednem. Szedett vki ugyanilyen mennyiségű szteroidot? Egészséges lett a baba?

Köszi előre is!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dvera

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 21, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
baba2015

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 20, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szedjük már páran több hónapja az LDN-t, de nincs siker...Pedig én is nagyon bíztam benne.
Vissza az elejére
SZIPORKA79

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 20, 07:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, sikerült Smile Tegnap voltam Antritter doktor nőnél, nagyon szimpatikus volt, és biztatott hogy az LDN nekem sokat fog segíteni. Egy tünemény! Most nagyon boldog vagyok. A geniusban augusztusra adnak időpontot, de rendel a Fodor utcában is. Ott most kezdett el rendelni, ezért nem nagyon lehet a neten megtalálni. Egy héten belül volt ide időpont. 12 kerület Fodor utca 71, időpontot a 06/30-553-31-79 számon tudtok kérni. Rákérdeztem a Smoflipidre, kiderült hogy a Geniusban a Smoflipid ára sokkal kedvezőbb mint a G1-ben. Genius 4000/palack és 11.000 a beadás.
A G1-ben most megint emelték, most két infúzió beadása 55.000 Ft, ugyanaz a Geniusban 19.000 Ft. Anyagilag már nagyon megterhelő ez az egész, úgyhogy én a következőnél a Geniusba megyek Smile

Az előző vetélésnél nem volt szívhang, talán jobb is így, az sokkal fájdalmasabb lett volna. Embriót nem tudtak vizsgálni, mert elindult a vetélés és már nem volt meg, csak embrió szöveteket találtak a műtétnél.

Remélem tényleg csodaszer az LDN, annyira bízom benne, hogy már csak a placebo hatás miatt is baba kell hogy legyen belőle Smile Már alig várom, hogy kezdhessük a programot!

alkalin írta:
Hú, Sziporka, nagyon friss a fàjdalmad, nem rég volt ezek szerint a befejezö mütet Sad tudom, nagyon rossz, nem csoda, hogy a gödör aljàn êrzed magad, de szépen ki fogsz jönni belöle! Embrional szivhang volt? A rutin szövettanon kivül nem csinaltak esetleg az embrioból dns vizsgàlatot? Mert sajnos embrio hiba is lehetett.. Sad
De jo, hogy bejutsz Antritter drnöhöz! Biztos segít Neked, hàtha lipidre is lesz megoldàsa!
Vissza az elejére
baba2015

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 18, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziporka79!
LDN-t Dr.Naszódy Péter is adja , Kecskeméten rendel.
Vissza az elejére
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 17, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smoflipidet kaptam 2x és már megszületett nemrég Smile
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 17, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Manni! Itt olvastam a hozzászólások között, hogy Fülöp Vilmos lombikosoknál a pozitív teszttől a 6. hétig leállítja a szteroidot. Egyébként én is Szőnyihez járok Smile Te kaptál Ivig-et? Hányszor? Most hányadik hétben jársz? Bocs, a sok kérdésért:)
Vissza az elejére
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 17, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wester,
én szedtem 7,5 mg prednizolont 5-12. hétig, Szőnyi dr. írta fel és minden rendben volt.
Ez persze csak egy eset.
Elvileg miért nem szabad a 4-6. hétig szedni?
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 17, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Visszaolvastam a hozzászólásokat, ez alapján a pozitív teszttől nem lehet szteroidot szedni. Nekem a külföldi IVF központban 16 mg Prednolt írtak fel- napi egyet, a hatóanyaga ugyanaz mint a Prednisoloné. Most nem tudom mitévő legyek, szedjem a szteroidot vagy sem? Fülöphöz csak júliusban tudok menni, ha jól olvastam, Ő a 4 . és 6. Hét között leállítja szteroidot. Volt aki szedett ekkor is? Alloimmun problémám van, Hashimotós vagyok. Az iviget szerdán kapom meg a G1-ben, ha hétfőn jó lesz a hcg szintem. Szerintetek mit csináljak? Köszönöm!
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 16, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! 3 spontán, sajnos vetéléssel végződő terhesség, 4 sikertelen lombikprogram után, most úgy tűnik, sikerült! Még csak csendben halkan merek örülni, egyelőre erősödő pozitív tesztjeim vannak, hétfőn megyek vérvételre. A 3. vetélés után derült ki az alloimmun problémám, akkor kétszer kaptam iviget spontán próbálkozásokhoz, de sajnos nem lettem terhes. Most nem volt 0. ivig, gyorsan bejelentkeztem a G1-be, szerdán kapok is iviget ha biztató lesz a hétfői hcg. Hashimotós vagyok, a tsh-án most 0,8, anti TPO 450. szedek Seleno Precist az anti TPO-ra, syntroxin75 a pm alulműködésre. MTRF heterozigota vagyok, a férjem homozigota, szedek 3X1 folsavat+2 inofolicot. Olvastam, hogy nem jó az inofolic homozigótáknál, heterozigótáknál jöhet? KB 3-4 hónapja szedem az LDN-t is, szúrom magam fraxiparinnal, megy a prednol (a külföldi lombik klinika ezt adta, 16 mg 1 szem) Bekönyörögtem magam Fülöp Vilmoshoz júniusra, de mivel addig még sok idő van és a legtöbb infót annak idején is innen tőletek kaptam, arra gondoltam, hogy írok, hátha van még valami ötletetek, mit tehetnék, hogy ne csak a 8-9 hétig jusson el a terhesség, hanem a 40. hétig... 43 éves vagyok, ezért beülti előtt volt pgs- hogy a rossz petesejt ne legyen oka a vetélésnek. Köszönöm, ha segítetek!
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 15, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, Sziporka, nagyon friss a fàjdalmad, nem rég volt ezek szerint a befejezö mütet Sad tudom, nagyon rossz, nem csoda, hogy a gödör aljàn êrzed magad, de szépen ki fogsz jönni belöle! Embrional szivhang volt? A rutin szövettanon kivül nem csinaltak esetleg az embrioból dns vizsgàlatot? Mert sajnos embrio hiba is lehetett.. Sad
De jo, hogy bejutsz Antritter drnöhöz! Biztos segít Neked, hàtha lipidre is lesz megoldàsa!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
SZIPORKA79

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 15, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alkalin, köszönöm hogy írtál. Nem vagyok babás Sad Lombikozunk, de nem tapadt meg eddig. Az utolsó áprilisban sikerült, azt hittem ha egyszer megtapad akkor minden rendben lesz. Volt petezsák, lett szikhólyag és lett embrió is. Mennyországban voltam néhány hétre, aztán megállt a fejlődésben Sad elindult a vetélés, és műtéti befejezés lett belőle Sad December 24-re lettem volna kiírva Sad((((((((

Kaptam szteroidot, vérhígítót, lipidet 0-kat és amikor pozitív lett a teszt, de még így is baj lett. Halmozottan hátrányos helyzetű vagyok. Van hishimotom, SLE-m, trombózis hajlamom, inzulin rezisztenciám, magas NK sejtjeim, lép nélkül születtem.

LDN-el mindenki elhajtott, tiltott ember kísérlet amit nem vállalnak, még a G1-ben sem Dr Szőnyi. Hétfőre szó szerint bekönyörögtem magam Antritter doktornőhöz, remélem felírja, remélem használni is fog.

A lipiddel sem jutok előre sajnos, mindenki elzárkózik, még úgy is, hogy már kaptam. A G1 már nagyon drága, próbálnék spórolni. Megint emelték az árakat, most már 55 ezerért adják Sad Nincs nekem semmim se, se lipid de aki beadja. Lehet azért mert vidéken próbálkozom, és itt merevebbek az emberek? Lipidet is úgy kezelik, mintha valami mérget szeretnék. Olyan válaszokat kaptam, hogy csak orvosi felügyelet mellett, csak intézeti körülmények közt, csak folyamatos vér zsír szint ellenőrzés mellett, hiába mondtam én hogy már kaptam, és szó nem volt ilyenről.

A környezetem is kezd már abnormálisnak tartani Sad a gyerek utáni vágyat és az azért tett törekvéseket, vállalásokat ön pusztításnak vélik, így támadásokat kapok és nem támogatást!

Azt hiszem most vagyok a gödör alján.....

A házi betegápolókat én is olvastam, Mbog írt róla, de eddig én csak idős ápolást találtam.
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 15, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziporka!
Ne legyél elkeseredve, biztos van megoldás.
Én másfél éve szedem az LDN-t, nem Antritter drnö írta fel.
Ha visszaolvasol itt a forumon, meg fogod talàlni: valaki írta, hogy ki az a dr, aki még felírja ezt a szert. Lehet, hogy màr 2 hónapja is volt ez a hozzàszólás.
Van, akinek a hàziorvosa is felírta a receptet. Nem LDN a neve, ez csak a kis dózisú Naltrexone-nak a rövidítése.
Adepend néven forgalmazzàk ezt a hatóanyagot Magyarorszàgon. Ezt kell felíratni. Ez így az Adependdel sokkal gazdasàgosabb egyébként, mint ahogy Antritter drnö csinàltatja egy patikàban. Ö a 4,5 mg-ot kapszulàztatja, ezért sokkal dràgàbb megoldàs. Míg az Adepend egy dobozzal egy évre elég és csak 10-12ezer forintba kerül. 50 mg-os tablettàt kell 50 ml desztillalt vízben feloldani és fecskendövel adagolni estenkent a szàjba. ( lassan kell felépíteni az adagolàst, 3naponta 0,5 mg-ot emelni, itt Ausztriàban így csinàljàk.)

Smoflipid: ha meg van Neked a szer, akkor pl vannak hàziorvosok, akik beadjàk, de valaki írta itt a hàzi betegàpolò szolgálatot, mint megoldást.

Babàs vagy, Sziporka? Vagy hol tartasz most? Lombikod lesz?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
SZIPORKA79

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 13, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, segítségetek szeretném kérni. Olyan sorstársat keresek aki kapja, kapta az LDN-t. Egyszerűen nem tudom beszerezni Sad Mindenki elhajt! Egyedül Dr. Antritter Zsófiáról hallottam aki alkalmazza. Hozzá a Geniumban augusztusra van csak időpont. Nekem az már későn van. A recepciós hölgy a telefonban azt mondta hogy rendel még a 12. kerületben a Fodor utcában. Bárhogy keresek rá a neten nem találom a rendelőt, intézetet. Tudja valaki hogy pontosan hol rendel még a Genium-on kívül? vagy esetleg tudtok rajta kívül valakit aki alkalmazza az LDN-t?
Másik kérdésem pedig az lenne hozzátok, hogy tudtok-e Smoflipid-del kapcsolatban a G1-en kívül valakit? MBog-nak írtam, de sajnos nem érkezett tőle válasz.
Megköszönöm mindenkinek, aki szán rám egy kis időt és válaszol nekem. Nagyon el vagyok keseredve Sad
Vissza az elejére
manni24

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 13, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo2016: emiatt ne keseredj el. Nekem is rossz lett a PCT vizsgálat eredménye és mégis spontán sikerült utána.
És sok ilyenről olvastam!
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 09, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma pozitív eredményt kaptunk a PCT vizsgálat során..Bevallom, elkeseredtem..
Biztosan van köztünk olyan, aki szintén ilyen cipőben jár. (?)
Persze legalább ez a probléma "kiküszöbölhető"..de azért nem könnyű dolog azzal szembesülni, hogy nagy valószínűséggel kizárt a spontán teherbeesés..

Más téma: van olyan köztünk, akinek a missed ab után újra kellett "vizsgáltatnia" a vizsgált szövetet?
Kiderült valakinál valamilyen immunológiai ok?
Vissza az elejére
SZIPORKA79

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 08, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MBog írta:
Sziasztok!

Smoflipid beszerzési forrás ha valakit érdekel, infó privátban.

Üdv

Szia írtam neked privit! Várom a válaszod, nagyon nagyon!
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 08, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítsetek légyszi! Alloimmunnál kell vinni magammal a férjet is a G1-be? Eddig senki sem mondta ezt, múltkor meg mintha úgy olvastuk volna, hogy ekkor tőle is vért fognak venni. (ugye eddig nekem csak nk-t néztek, komplett alloimmun panelt nem még)
Vissza az elejére
pappocs

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 04, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sziasztok! 2 vetélés és egy méhen kívüli terhesség után az immunológián annyi derült ki, hogy a spermiumok ellen antitestet termelek. Többi eredményem ok.
Valahogy mégis teherbe estem, már ezt se értem..Ott a doki kért még egy vérvételt, hogy tudja milyen szteroidot írjon fel.
A nődokim annyit mondott a leletre, hogy ha megint terhes leszek, akkor szteroidot kell kapjak a 12. hétig..
Nem értem miért? Volt más is így?
A szteroidot nem kéne már most szedjem??
Minden más kivizsgáláson túl vagyunk, mindenhol minden rendben.
Vissza az elejére
lyutka

HozzászólásElküldve: 2017, Jún. 01, 08:32    Hozzászólás témája: IVIG beadás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, tudnátok segíteni, hogy OEP támogatott IVIG-et hol tudnék beadatni? Mindenki csak ping-pongozik velem, bizottsági döntésem meg van, mégsem tudom senkivel sem beadatni. Fülöp még egy rakat vizsgálatot akarna, a többiek meg csak küldözgetnek tovább...
Vissza az elejére
Kisszi

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 30, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
slg18

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 30, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
A SOTE II. Klinikan van a HABAB rendelés.

A 06-1459-1500/53365-ös melléken tudsz időpontot kérni.

Vidd magaddal az összes eddigi leleted, eredményed. Ők fognak majd kiírni további vizsgálatokat (pl. trombofilia panel, d-vitamin szint, folsav, helicobacter pyory, méhtükrözés, hüvelykenet vizsgálatok stb) annak függvényében, hogy milyen vizsgálatokat nem végeztek még el nálad.

Sok sikert!
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 30, 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kisszi! Én az akkor meglévő leleteimmel elmentem a HABAB-hoz konzultációra és ott megmondták, hogy milyen vizsgálatok elkészítését javasolják még. Velem érdemben aztán nem foglalkoztak, mert "csak" egy vetélésem volt Sad
Vissza az elejére
Kisszi

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 29, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a Habab bizottsághoz kellene járulnom 3 vetélés után egy nk sejt túlműködésről és magas %-ról kiállított lelet birtokában. A doki nem túl segítőkész, nekem kellene megoldanom. Nem tudom, hogy fogjak hozzá, milyen labor, eredmény kell. Kérem, segítsen, akinek van tapasztalata! Köszönöm
Vissza az elejére
Bodza15

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 24, 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

papagajka írta:
Sziasztok!
Ide feltettem a probiotikumos e-book-ot. In medias res fordítottam belőle, az is itt van.
[www.probiotikum.cafeblog.hu]
Üdv[/url]

Ne haragudj, de ez a Raphael Kallman egy alternatív gyógyásznak tűnik, tudományos publikációját nem találtam, nem kell mindent készpénznek venni, amit ír. Ez nem jelenti azt, hogy rosszak a probiotikumok, remélem én is, hogy évről évre kiderül, melyik probiotikumot mire és kinek érdemes szedni.
És érdemes ezt is elolvasni, hogy nem mindegy, melyiket vesszük:

http://febesz.eu/portal/?q=con.....mi-tesztje
Vissza az elejére
Judit_86

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 24, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Információt, segítséget szeretnék kérni Tőletek. Dr. Fülöp Vilmoshoz mentem el kivizsgálásra. A rengetek vizsgálat közül pont annál ütköztem falakba, amire nem számította. A ciklus követés és az ehhez kapcsolódó hormon vizsgálat. Sajnos a nőgyógyászom elutasítóan állt a témához. Tudnátok-e olyan nőgyógyászt ajánlani Vas megyében aki hajlandó elvégezni a doktor Úr által kiírt vizsgálatot?
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 24, 06:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ide feltettem a probiotikumos e-book-ot. In medias res fordítottam belőle, az is itt van.
[www.probiotikum.cafeblog.hu]
Üdv[/url]
Vissza az elejére
BPAgi

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 22, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Marcius közepén kaptam Smoflipid infúziót, rá 1 héttel mentem nk funkciós vizsgálatra. Az eredmény 29%, itt a vérvérel időszakában kialakulóban volt egy afta.
Április elején elhalt az egyik fogam, antibiotikumot kaptam 1 hétig, április 24-e körül fejeztem be a fogorvoshoz járást.
Kb. 10 nappal ezelőtt mentem el megint NK-t nézetni, az eredmény 30% lett. Most nem voltam beteg, nem volt afta, se antibiotikum, se nátha, se torokfájás.
Tavaly az első vetélés után 6 héttel nézettem először NK-t, akkor 24,5% volt.

Most mitől lehetett, h rosszabb lett az eredmény?
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 22, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!

Újabb kérdésem lenne:
Volt már olyan, akit Fülöp Dr. megműtött a Honvéd Kórházban? Milyen tapasztalaitok vannak?
Én azt az instrukciót kaptam, hogy szerdai napon 8:30-kor jelenjen meg a kórházban. Nem szükséges előzetes időpont egyeztetés, mert most csak leletbemutatás lesz.
Vissza az elejére
Bodza15

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 16, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos a probiotikum kérdés nem ilyen egyszerű, nagyon keveset tudnak még róla. Vannak olyan állapotok, betegségek, amelyekben tényleg jótékony hatásúak, és nincs olyan, hogy bármelyik probiotikum bármire jó. És kevés az olyan készítmény, amelyiknek tényleg igazolt a hatása. Viszont rengeteg félét lehet kapni, és lehet, semmi hatása nincs. Nagyon jó üzlet. Akkor már lehet, hogy a prebiotikumnak több értelme van, és az talán segíti a saját normál flóránkat.
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 16, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Llina írta:
Sziasztok lányok!

Tudnátok abban segíteni, hogy Inofolic helyett mit lehet szedni - valami "csak" mio-inozitot?
Inofolic-ot javasoltak, de az MTHFR homozigótaság miatt a folsavat nem tudom hasznosítani, így az inofolic annyira nem lenne jó. Van valaki, aki ebben a cipőben jár és szed valami ilyesmit?

Nagyon köszönöm a tanácsotokat!!!

Nem tudom, hova lett az előző válaszom, de akkor újra.
Szóval a vitaltrendnek van Inozitol pora, ill.én még aktív folátot szedek (valami Best akarmi a nevükWink neten ha rákeresel, így ki fogja dobni.
Én is ezért szedem így, amiért te is keresed a megoldást. Ja, és lényegesen olcsóbb is, mint az inofolic.
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 16, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kleingy írta:
Sziasztok!

Nagyon új vagyok itt még (sajnos a témában nem annyira), első körben egy gyors kérdésem lenne. TB alapon IVIG-hez most hogy lehet hozzájutni? Azt olvastam egy FB csoportban, hogy már nincs HABAB bizottság. Rolling Eyes
Fizetősen továbbra is kb 250 ezer/adag? Hol adják be így? Milyen feltételekkel?

Tudtok esetleg részleteket? Köszi! Smile

Van HABAB Bizottság idén is, biztos forrásból tudom. Egy.másfél hónapja úgy volt, hogy május végén -júni elején űléseznek újra, aztán ősszel.
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 16, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A legeslegfintosabb infó számotokra, hogy a megfelelő jó bacik javítják az immunrendszer működését, csökkentik az IL és TNF alfa szinteket.
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 16, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt szerintem már korábban is írtam, hogy immunrendszerünk 70%-a a belekben van, tehát nagyon nem mindegy, milyen a bélflóránk, milyen bacik vannak bennünk. Olvastam most egy anyagot, hogy a bennünk lakozó bacik fajtája (jók, rosszak, mi van túlsúlyban) mennyire meghatározza a hangulatunkat, érzéseinket, hogy mennyire vagyunk stresszesek, mennyire aggódunk, félünk, mennyire vagyunk depisek, meg tudjuk-e oldani a problémáinkat, stb...Majd igyekszem belőle fordítani nektek.
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 16, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja, D vitaminból a GAL-t használom.
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 16, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jövő!

Laikus választ szeretnék adni a kérdésedre:
a baciknak van egy olyan tulajdonságuk, hogy ha elszaporodnak a jó bacik, akkor ki tudják irtani, egészséges szintre visszaszorítani a rossz bacikat.
Ebből kiindulva én elkezdenék szedni probiotikumot. Te is és a férjed is szedjed, mert a spermával beléd is átjut. Ezt egy doki sem fogja neked visszaigazolni. Én mostanában ezen az elven próbálom a gyerekeim egészségét megóvni. Látok egy kis taknyot és indul a probiotikum + D vitamin immunturbó, (és/vagy a Béres csepp + Cvitamin) Egyik sem szedett a télen antibiotikumot, és keveset voltak betegek, nem húzodott el, nem lett szövődmény, stb - szóval szerintem működik és hatékony.

Elég jó és olcsó probiotikumok szerintem: DrChen Prebikum 7 Forte (DM-ben szoktam venni) 60 db 2-3e Ft között mozog, vagy a Jutavit Probium 6 + inulin. Ebből 30 db 1300 FT (gyógyszertárban, DM-ben kapható)
Mindkettő tartalmaz prebiotikumot, hogy a jó baciknak legyen mit kajálniuk, tudjanak szaporodni.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 16, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tegnap kaptuk meg a férjem spermium tenyészésének eredményét, Enterococcus faecalist találtak benne.
Ciprofloxacin csak prostitis esetén javasolt.
A meddőségi központban azt mondták, hogy az esetek döntő többségében ez a baktérium jelen van a spermiumban, ezért nem kell vele foglalkozni, ezzel az eredménnyel mehet majd a következő lombik.
Azt viszont nem tudom, hogy Fülöp Dr. hogyan értékelné ezt az eredményt.
Kapott már valaki ilyen eredményt? Mit mondott rá Fülöp Dr.?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Vissza az elejére
MBog

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 14, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Smoflipid beszerzési forrás ha valakit érdekel, infó privátban.

Üdv
Vissza az elejére
gya

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 12, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jovo, én előtte állok, de azt hiszem nem mostanába fogok oda eljutni. Annyira nem, hogy van egy Fülöpös időpontom június közepére amit le kell mondanom, mert mert mert.... lányok, azt hiszem megint mély ponton vagyok és már nem hiszek az egészben. A maradék 2 vizsgálatot is csak azért csinálnám végig (már ha eljutok odáig), hogy tudjuk mi a helyzet/vagy nem és azért, mert már egy csomó pénzt elköltöttünk Sad
Szóval, ki szeretne hamarabb menni? Szívesen átadom valakinek az időpontot.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 12, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Túl vagyok a 3D méhüreg uh + hycosy vizsgálatokon. Ha valaki előtte áll, szívesen írok róla.
Vissza az elejére
Dori30

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 11, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az összes infót.Menet közben lett nővér,aki beadja.Miskolci vagyok így ha felkell mennem Bp.-re az idő, pénz plusz 45.000ft az nem kevés pénz már, persze most van egy cél.Remélem a legjobbakat.Köszönöm mégegyszer!!!!
Vissza az elejére
ZBK

HozzászólásElküldve: 2017, Máj. 10, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dori akkor minél előbb keress valakit aki beadja, mert szerintem nem lesz egyszerű. Minden beadást az engedélyen szereplő orvosnak jelentenie is kell az OGYI felé, és mivel felléphetnek komplikációk, illetve kevesen ismerik a szert nem is biztos, hogy be merik adni "fű alatt'". Ha biztosra akarsz menni hívd fel a G1 intézetet (de akkor ne váltsd ki a lipidet, mert saját szert nem adnak be), ott elintézik pikk-pakk az engedélyt és már mehetsz is. Nagyon szép hely, és kényelmesen lecsepeg a lipid. Ebben az esetben egy kezelés 45 ezer ft.

Szorítok !!!!!!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 612, 613, 614  Következő
1 / 614 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés