Kedves Fórumozók!

Sajnos a Családinet.hu fóruma 2013 dec. 5-én spamtámadás áldozatává vált, ezért a fórumhozzászólásoknál lehetnek problémák. Kollégáink igyekeznek a lehető legkevesebb veszteséggel visszaállítani egy korábbi állapotot.
Az ebből fakadó kellemetlenségekért elnézést kérünk Tőletek!

Megértéseteket köszönjük!

Családinet szerkesztők

Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Lombikbébi-sikertörténetek

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bea81

HozzászólásElküldve: 2014, Okt. 13, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok itt! Azt szeretném kérdezni, hogy Et. után 12. napon vagyok, és egy kicsi barnázásom van, illetve negatív még sajna a tesztem!! Sad Másnak is van, illetve volt ilyen problémája? Legközelebb 14. napon tesztelek, első lombikunk, kettő babut kaptunk vissza!! Very Happy még van remény lányok? Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
miriti

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 12, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok uj vagyok ott most vagyok a lombik program közepén és nagyon izgulok mert már rég szeretnénk babát. És jó lenne valakivel beszélgetni akinek már van tapasztalata és jó tanácsai
Vissza az elejére
clarissa75

HozzászólásElküldve: 2014, Márc. 20, 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy egyáltalán leírjam-e, ami velünk történt..de mivel sajnos sokan vannak, akik azonosulni tudnak velünk, és nekem is könnyebb lehet, teszek egy próbát..A mi helyzetünk most már megoldódni látszik, tavalyi évben már a 6.lombikomon voltam túl, ebből 5 volt OEP finanszírozott, a 6.at már mi fizettük. Ebből a 6 terhességből 2-szer elvetéltem, 4 pedig sajnos meg sem tapadt..Ilyen elkeserítő statisztikával gondolhatjátok, hogyan vágtunk neki a 6.nak..úgy voltunk vele Férjemmel, ha most nem, akkor soha nem lesz gyerekünk, így elkezdtem kutatni- barátnőimhez hasonlóan- az interneten, hasonló történetek után, mert most már amennyire erre volt esély, biztosra szerettünk volna menni..Találtam is egy cikket, amit életem szerencséjének mondok mai napig. A benne szereplő alany egy itthon teljesen új technikának számító ún.PGS-módszernek köszönhetően esett teherbe. Azt is megtaláltam, hogy ma Magyarországon egy helyen végzik ezt a genetikai vizsgálatot a legpontosabban, aminek a lényege, hogy beültetés előtt megvizsgálták az én petesejtjeimet is. Bár intelligens nőnek tartom magam, ebből annyit szerettem volna megérteni, hogy a vizsgálatnak köszönhetően olyan petesejteket ültetnek be nekem, amik jó eséllyel megtapadnak, mert már nem bírtuk volna ki az újabb megrázkódtatást, amit előtte 5-ször át kellett élnünk..Így belevágtunk Férjemmel! Úgy voltunk vele, hogy most az egyszer még megpróbáljuk, 17 éve vagyunk együtt, csak egymással tudjuk elképzelni az életünket..így ezt is együtt csináljuk végig, akárhogy is történik! A PGS-sel összesen 13 petesejtemet vizsgálták meg, és ez alapján 2-t találtak olyannyira egészségesnek, hogy beültették. Jelenleg ikreket várok, mert mindkét drágaságunk meg is maradt és felhőtlen az örömünk!!Smile Most már a 3. trimeszterben vagyok és minden rendben velem és a kicsikkel is, nagyon izgatottak vagyunk..végre találtam egy olyan orvost, akit bár a személyes konzultációkon kiderült számomra, többször hívtak külföldre is, inkább hazahozza az olyan újdonságokat, amivel itthon tud nekünk, babákra váróknak segíteni. Hálás vagyok. Smile
Vissza az elejére
lombikemese

HozzászólásElküldve: 2011, Szept. 21, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szeretnék tanácsot kérni,ill.véleményt hallani :
fagyasztott embrióim várakoznak arra,hogy megszülethessenek.
A felajánláson is gondolkodunk,de szeretnék beszélni olyan házaspárral, aki meg tudta tenni ezt a lépést.Az idő sürget.minden választ megköszönök.Ági
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
bacsijudit

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 23, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, hogy így betolakodom Hozzátok.

Szakdolgozatomhoz szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Olyan anyukákat keresek, akiknek már sikerült valamilyen asszisztált reprodukciós eljárással gyermeket vállalni.
Ha van ilyen ismerősötök, kérlek továbbítsátok az üzenetem!

Szakdolgozatomat "A védőnő szerepe a meddőség megelőzésében, kezelésében és a meddőségi kezelések által létrejött terhesség és gyermek gondozásában" írom, a Semmelweis Egyetem, Egészségtudományi Kar, Egészségügyi Gondozás és Prevenció, Védőnő szakán. E témával kapcsolatos kutatásomban szeretném az anyukák segítségét kérni.

Célom megismerni a meddő párok nehézségeit a gyermekvállalás elhatározástól a gyermek megszületéséig. Tapasztalataikat, észrevételeiket, véleményeiket szeretném tanulmányomban összegezni és megvizsgálni, hogy mi, védőnők miben segíthetjük a hasonló sorsú párok meddőség elleni küzdelmét.

A kérdőív kitöltése anonim módon, névtelenül zajlik, kitöltése maximum 10-15 percet vesz igénybe. Az adatok összegezve kerülnek bemutatásra úgy, hogy a személyes információk nem lesznek azonosíthatók.

A kérdőív az alábbi oldalon érhető el:
http://t.e-tarsulas.hu/kerdoiv/

Köszönettel: Bácsi Judit

Védőnő hallgató
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
rebeka73

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 21, 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Esetleg meg tudná írni valaki,hogy melyik fórumon lehet többet beszélgetni erről a témáról?
Előre is köszönöm!!
Vissza az elejére
rebeka73

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 21, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én most regisztráltam az oldalon,de már korábban olvasgattalak benneteket.Látom mostanában nem volt új hozzászólás a témához,ezért gondoltam,hogy írok.
Szeretném megkérdezni,hogy jár e valaki közületek a Győri Kaáliba?.....Ha igen akkor megbeszélhetnénk a dolgainkat,mivel közösek a céljaink.
Mindenkinek sok sikert kívánok! Smile
Vissza az elejére
moczar

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!
5 éve vagyok boldog anyukája egy gyönyörű szép kisfiúnak akit Milánnak hivnak. sok küzdelem van mögöttem sírással és csalódásokkal de a 4. beültetés sikerrel járt a Kaali intezetben Krizsa doktor úr segitségével akinek örökre hálás leszek.
Most azért vagyok itt hogy esetleg segítsek azoknak akiknek még nem sikerült pedig úgy érzik már mindent megtettek. jelenleg Thaiföldön élek és az itteni kórház 94%-os sikerrel végez beültetéseket. igen nekem is elsőre furcsa volt de hihető hisz az itteni klima rendkívül jó és természetesen az orvosok is rettentően felkészültek. szóval a jövő héten fogok többetv megtudni a dologról illetve terveim között szerepel még egy baba tehát remélem saját tapasztalataimat is meg tudom majd osztani.
Akinek szüksége van segítségre kérem keressen meg az elérhetőségeimen a www. pattayaingatlanok. hu oldalon.
Tudom hogy milyen lelki teher ez az egész dolog és szeretnék segíteni azoknak akik még nem tarthatták a kezükben a kisbabájukat!!
mindenkinek sok sikert és kitartást!!!!!
SOHA NE ADD FEL!!!!
Vissza az elejére
nanas2003

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 13, 10:08    Hozzászólás témája: Moczar keresés Hozzászólás az előzmény idézésével

Moczar-tal szeretném felvenni a kapcsolatot. Kérlek Moczart írj vagy ha valaki tudja Moczar elérhetőségét akkor jelezzen.

Köszi
Vissza az elejére
moczar

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 06, 04:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!
5 év után újra itt találtam magam az oldalon.5 éve vagyok boldog anyukája egy gyönyörű szép kisfiúnak akit milánnak hivnak.sok küzdelem van mögöttem sírással és csalódásokkal de a 4.beültetés sikerrel járt a Kaali intezetben Krizsa doktor úr segitségével akinek örökre hálás leszek.
Most azért vagyok itt hogy esetleg segítsek azoknak akiknek még nem sikerült pedig úgy érzik már mindent megtettek.jelenleg Thaiföldön élek és az itteni kórház 94%-os sikerrel végez beültetéseket.igen nekem is elsőre furcsa volt de hihető hisz az itteni klima rendkívül jó és természetesen az orvosok is rettentően felkészültek.szóval a jövő héten fogok többetv megtudni a dologról illetve terveim között szerepel még egy baba tehát remélem saját tapasztalataimat is meg tudom majd osztani.

mindenkinek sok sikert és kitartást!!!!!
SOHA NE ADD FEL!!!!
Vissza az elejére
Petra1

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 09, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérek mindenkit aki a lombikos petíciónkkal kapcsolatban:
http://www.petitiononline.com/.....ition.html gyűjtött papíron is aláírásokat, hogy a már meglévőket küldje el postán az alábbi linken található címre, minél hamarabb:
http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_co ntent&task=view&id=1614&Itemid=137
Köszönöm!
Sallala

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 06, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A napokban ezt a cikket találtam:
http://index.hu/politika/bulvar/mbr4644
Kérlek benneteket, hogyha van köztetek vagy ismerőseitek közül olyan aki érintett az I-es Női Klinika kidobott fagyibabáiban, akkor szóljatok neki, hogy írjon nekem pár sort itt a fórumon, vagy priviben!
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 24, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Egy barátnőm kérésére, a segítségeteket szeretném kérni!! 4. napja volt az első beültetése, és fáj a hasa. Ez normális?? Akinek lombikprogram útján volt terhessége, kérem segítsen! Barátnőmnek azt mondták, hogy először 2 hét múlva nézik meg, mi van a magzatokkal./kettőt ültettek be/. Mindig a következő lépéssel akart csak foglalkozni, de most, hogy benne van idegeskedik, és nem tudja milyen formákban veszi észre, ha valamelyik magzattal történt valami, elhalt-e stb. Van e konkrét idő, ameddig baj történhet, vagy bármikor elvesztheti.?Terhességi tesztel tudja-e addig "ellenőrizni", hogy minden rendben van-e? Vagy van valami ötletetek, hogy másképp vigyázzon magára, mint egy normál terhességnél? Minden ötletet, hozzászólást, tapasztalatot nagyon szívesen veszek, előre is köszönöm. Ja.A beültetés során, véletlenül megszúrták a méhszájat, ami másfél napos minimális vérzést idézett elő, már elmúlt, a doki azt mondta, hogy normális. A hasfájást illetően, csak valami aszisztensel tudott telefonon beszélni, arra is azt mondták, hogy normális. Nagyon várom válaszaitokat!!
Vissza az elejére
Gittus

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 18, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak azért írok újra, hogy a topic visszakerüljön az első oldalra.
http://gportal.hu/portal/gitta-oldala/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lilike

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 28, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vbe!
Nem kaptam meg.
vbe

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 16, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lilike!!

Pü. ment

B

[^]  
Vissza az elejére
lilike

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 30, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Retenetesen szégyellem magam. Azóta sajnos nem olvastam a topicot. Confused Természetesen nem titok az orvos neve. A Győri Kaáli Intézetben Dr. Kőrösi Tamás prof. mindenkinek sok sikert és kitartást.
Gittus

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 07, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Látjátok, nekünk sikerült. A mi történetünk nagyon hosszú. Még régebben leírtam, CsinnKA "lektorálta", és feltettem a honlapomra. Itt van: http://gportal.hu/portal/gitta-oldala/
Az oldal annyira új és friss, hogy még képeket nem töltöttem fel, de ha lesz időm teszek fel sok sok képet is!
A történet a menüben található, Love story.
Mindenkinek sok erőt és kitartást kívánok!
http://gportal.hu/portal/gitta-oldala/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dakini

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 23, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andika!
Ebben persze csak tanácsot lehet adni de én a helyetekben inkább halasztanék. Beültetés után pár nap otthonlét, laza fekvés sem árt!
Gyere át Te is a lombikosba ott sokat fogunk tudni segíteni Neked!
Maradjon ez a sikerstoryk topikja! OK? Várunk!!!

Pusza Gitta

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
andika75

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 23, 03:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

azt szeretnem megtudni, hogy amikor a beultetes megtortenik mindenki azt mondja hogy probaljak meg "stresszmentes" eletet elni egy darabig? Ez alatt mit ertsek? A beultetesem pont az eskuvonk elott lenne nemsokkal es ugye az utolso pillanatokban mindig van idegeskedni/intezni valo, rohangalas..stb. Akkor most halaszam el es varjunk az eskuvo utanig vagy belevaghatunk elotte is?
Andika
Vissza az elejére
sebike

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 09, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lilike Laughing Laughing Laughing
Gratulálok neked! A te történeted és a hozzá hasonlók adnak erőt nekem is. Én már 3 sikertelen lombikon vagyok túl, nemsokára kezde(né)m a következőt. Megírod nekem ezt a csodadokit, hogy ki ő, hol rendel? Jöhet pü-ben is.

Köszi.
Puszi.
sebike
Vissza az elejére
riet

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 06, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lusyliu!
Gyere át a lombikos topikra, biztosan sok kérdésedre tudunk válaszolni!

[^]  
[/url]
Vissza az elejére
riet

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 06, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

LILIKE!!!!!!
Gratulálok! Megkérhetlek, ird meg melyik orvos volt és melyik intézetben?? pü-ben is nagyon jó!
Én most szeretnék váltani

[^]  
[/url]
Vissza az elejére
lusyliu

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 01, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én és a párom 5-éve küzdünk, hogy kisbabánk legyen,eddig sikertelenül. Nem tudjuk, hogy indujunk el, ezen a nagyon rögös, és nehéz uton. Ha tud valaki amin el indulhatnánk nagyon meg köszönnénk. Lusyliu
Vissza az elejére
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 08, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lilike!!!! Smile Smile Smile Én is gratulálok!!!!!!!!! Smile Smile Smile Tényleg ki ez a doki??????? Azt hiszem sajna a tesómnak szüksége lenne rá!!!! Sad

[^]  

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7618
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
LLARA

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 07, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lilike gratulálok !

Ez egy igazán szép történet!
Én is kíváncsi vagyok a doki nevére, akár pü-ben is.
Kérlek írd meg!

LLARA
Vissza az elejére
gabóka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lilike!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Gratulálok! Legyetek nagyon boldogok!!!
Jó, hogy siker történetek is vannak, mert ez erőt ad mindannyiunknak! Köszi, és mégegyszer legyetek boldogok (bér gondolom már azok is vagytok) Wink
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lilike!
Tiszta szívemből gratulálok és sok boldogságot kívánok!
Elárulod melyik orvos volt ilyen ügyes? Ha nem akarod itt esetleg pü-ben?

Köszi pusza Gitta

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lilike

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem túl látogatott a fórum, de én úgy érzem, hogy le kell írnom a történetünket, hátha valakinek épp ez ad erőt. És hát ez a vágyam, amióta csak először írtam a családinetre.

Történetünk nem túl hosszú, mindössze 1,5 év, de nem kell mondanom senkinek, hogy mennyire nehéz volt. Szóval 2003 őszén döntöttük el, hogy babát szeretnénk, de én már pár hónapos sikertelenség után éreztem, hogy valami nincs rendben (a férjemnek csak az egyik heréje szállt le, a másikat sajnos műtéti úton sem tudták lehozni, tehát a hasüregben maradt), elküldtem egy andrologógiai vizsgálatra, aminek az eredménye 8 millió/ml lett, hát ez nem jó. Akkor azt mondták, hogy egyetlen út a lombik kezelés. Elmentünk hát 2004. májusában a Kaáli Intézetbe és júliusban volt az első kezelés, ami sajnos nem sikerült. Jobban megviselt , mint ahogy azt gondoltam, alig vártam, hogy leteljena 3 hónap és indulhassunk a következőre, ami 2004. novemberében történt, az sajnos nagyon rosszul sikerült, hiperstimulált lettem és a végén csak egy embriót ültettek vissza 5 sejtesen, de én ebben is nagyon bíztam, persze ez sem sikerült...
Közben elmentünk egy andrológushoz, hogy kezeljék a férjem, akkor még azt hittük, hogy ha javulnak az eredményei, talán még spontán is sikerülhet... Az eredményei 2,5 hónap alatt 22 milli/ml-re javultak, el sem mondhatom mennyire örültünk. De akkor elküldtek egy laparoszkópos és hiszeteroszkópos vizsgálatra, ami kiderítette, hogy mindkét oldali petevezetékem el van záródva, és olyan helyen, ahol képtelenség átfújni. Tehát maradt a lombik. 2005 márciusában újból belevágtunk, ez jól ment, 2-t vissza is ültettek 7 sejtesen, de nem sikerült.... Ekkor már nagyon el voltam keserdeve, főleg mert mindig azzal vigasztalt az orvos, hogy a "nagy számok törvénye". A következő hónapban megpróbálkoztunk egy fagyasztott beültetéssel, sajnos az sem sikerült. Ekkor eldöntöttem, hogy nem megyek egy darabig. Elegem lett az intézetből, az orvosból és az egész futószalagból, ami ott ment. Azután a férjem visszament az andrológushoz, aki ezt mondta, hogy ha ő lenne a mi helyünkben csak egy orvosban bízna, ő legjobb. Megkerestük. Idén nyáron voltunk először nála. Nagyon jó benyomást keltett. Többféle vizsgálatot elvégzett, volt olyan is amely "mellékhatásként" növelte a megtapadás esélyeit. Szeptember közepén belekezdtünk egy hosszúprotokollba, amelynek eredményeként 19 petesjet lett és abból 17 megtermékenyült és nagyon jó sejtszámmal nagyrészük le lett fagyasztva és 2 nyolcsejtest visszaültettek. két hét után pozitív lett a teszt. Eldöntöttem, hogy nem megyek vérvételre, kivárom az UH-t, addig még 4 tesztet csináltam. Alig mertem elhinni.... Még most is. Most a 9. hétben tartok, tudom, hogy még nem szabad teljes gőzzel örülni, de már egyre jobban elhiszem. És azt is, hogy SOHA NEM SZABAD FELADNI. Nekem nagyon sokszor erőt adott, hogy épp ezen a fórumon olvastam, hogy egy 40 éves nőnek az 5. lombik volt sikeres, azóta meg is született. Kívánom, hogy az én történetem is adjon sok embernek erőt a továbbiakhoz. Wink
Vissza az elejére
gabóka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia 2i!

Megnéztem a babás és a pocakos képeidet.
Nagyon szép három kis bőgőmasinátok van.
Gratulálok, büszkék lehettek rájuk és magatokra!
Sok boldogságot!! Laughing Wink
Vissza az elejére
2i

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 16, 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Úgy érzem, hogy ideje írnom pár sort ebbe a fórumba!
Családinet pocakos topiclakóival töltöttem azt a pár hónapot, mikor vártam a lányaimat.
2004. NOVEMBER 22.-én három csodálatos, egészséges kislányunk született, akik lombikbabák.

Két méhenkívüli terhesség után nem maradt petevezetékem, így lombikprogramot kezdtünk 2004 februárjában. I-es Szülészeti és nőgyógyászati klinikán. Tömeg, rengeteg várakozás, minden nap vérvétel stb.....
Az első uh-on azt mondta a Docens: Hát ez túl jól sikerült!
Abban a pillanatban tudtam, mindhárom beültetett embrió megtapadt.
Aztán csak a kocsiban tértem magamhoz, kérdeztem a páromat, hogy mit mondtam , miket kérdeztem ott a vizsgálón fekve. Azt kérdeztem állítólag a Docenstől, hogy lehet-e ennek örülni? Azt válaszolta, hogy persze. Megkérdeztem, hogy szerinte képes vagyok-e kihordani őket, megnyugtatott, hogy egészséges vagyok, szerinte igen, csakkicsit izgalmasabb lesz mint egy sima terhesség. Így már akkor eldöntöttük párommal, hogy mindhármójuk meg fog születni.

Mivel ne volt még dokim, kértem a docens urat, ajánljon valakit a klinikán. 8 hetesen már terhesgondozásra jártam az új dokimhoz.
Apró problémák voltak, most nem részletezem, (ha lesz időm, kibővítem.)
25 hetesen be kellett feküdnöm, csak azért mert trigemini terhesség. Nem volt egy leányálom! Főleg az utolsó 3 hét. Napokban elővettem a noteszt, amibe írogattam, de üres az a pár hét szülés előtt. A nap nagyrészét az ágyban töltöttem, de nem volt erőm még írni sem!
Aztán a betöltött 36.hét után tervezett császárral megszülettek a lányok.
Így is túl hosszúra sikerült, sokan ebatta néven ismernek, ha van kérdésed keress meg. Írj privit, szívesen válaszolok mindenkinek( amennyire időm engedi )
Itt találtok rólunk képeket:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=3081
és itt: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=4135
Nagyon nagyon sok erőt és kitartást, szerencsét kívánok minden lombikozónak, remélem nemsokára valamelyik babázós fórumon találkozunk!
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 13, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka! Pocok már lehet, hogy meg is szült, mert neki is sikerült még tavaly ősszel! Wink Laughing
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 13, 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pocok, az egyik lánynál, aki most lett terhes a lombikos topicon, ismeretlen eredetű a meddőség, és 6 inszem után az első lombik siker, úgy tűnik, hogy ikreket vár...

Ildi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Maggancs

HozzászólásElküldve: 2005, Jan. 31, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én azért néztem be, hogy az inszemesekbe töltsek egy kis reményt:
mióta az eszemet tudom, gyerekeket szeretnék. Persze felfogtam, hogy nem lehet 18 évesen a semmibe, egyetem, karrier, házasság után 2001-ben döntöttünk úgy, hogy szeretettel váárnánk egy kisbabát. és jött, és elment (a 8. héten spontán) és kínkeserves hónapok jöttek.Ezeket nem részletezem, mert túl vagyok rajta, és ez nem az a topic.
Egyszercsak megelégeltem a "2 hlt bánat 2 hét vágyakozás" állapotot, elmentünk a nyírőbe.Minimális hormoneltéréseket találtak nálam (prolaktin, pajzsmirigy), kis gondot a kisfickóknál. Pont annyi gond volt, hogy spontán lassan jőjjön össze.

Euthyroxot és Bromcryptint kapam, egy hónap múlva megvolt az első inszemem (stimulációhoz Serophent kaptam, majd tüszérepesztőt, utrogestant es duphastont), kispasikat szétválogatták, feljavítottálk 8 napra rá lett egy két csíkos tesztem és 40 hét múlva egy csodálatos fiam Smile

Olyan könnyedén ment orvosi segítséggel, mint amit nem is reméltem.Én semmit nem csináltam másképp: dolgoztam, izgultam(egy héten át napi 2-3 terhesteszt), mozogtam, ettem-ittam (kis portói is lecsúszott esténként az első hónapokban). Nekem sokat segített az inszem előtti, és az inszem utáni napi orvos által felírt összebújás...

A hozzászólás legutóbb Maggancs által 2005, Júl. 09, 15:08-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pocok71

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 10, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Orsi!

Van hát remény.

Köszönöm. Very Happy

Pocok
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 08, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pocok Smile
Utólagos felhatalmazással és név nélkül a barátnőmék története.
Kb. 2 év várakozás, minden negatív lelet, tökéletes szervezet mindkettőjüknél. 5 sikertelen inszem után az első lombik sikerült, és most ikerbabákat várnak októberre.
Vissza az elejére
pocok71

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 06, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van valakinek olyan lombikos sikertörténete, akinél nem találtak semmi okot a babátlanságra egyik félnél sem?
Szívesen venném, ugyanis elkeserít, hogy általában ezen emberkéknek a lombik sem szokott bejönni... Sad
Vissza az elejére
Atir

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 06, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Manó!

Örülök a sikerednek, és ha javasolhatok neked valamit akkor menj át a pocakosokhoz
és ott tudsz beszélgetni a lányokkal. Megoszthatod a tapasztalatodat velük.

De nekünk reménykedőknek is erőt adsz
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
manó

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 06, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
én 26 éves vagyok a férjemmel öt éve szeretnénk babát, én a SOTE -ba jártam ott csináltam végig két ICSI-is beavatkozást sikertelenűl, és nagyon rossz tapasztalatokkal. Majd átmantünk a BMC-be ahol az első sikerült(persze ez már a harmadik).Most a 16 .hétben vagyok.A punkcióm
április 25-én volt 11 petesejtet szívtak le, mind megtermékenyűlt de a tovább tenyésztés miatt csak négy maradt meg amiből kettőt ültettek vissza 30-án.
A fintor hogy az eredményhírdetés napján elkezdtem vérezni ezért,már temettem az egészet és láss csodát.Mindenkinek nagyon sok kitartást!!!!!!
Vissza az elejére
trucialis

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 06, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szaisztok!

Információt szeretnék kérni Tőletek. A nőgyógyászom a Kaáli Intézetbe, azon belül Krizsa főorvoshoz irányított. Hálás lennék bármiféle információra az intézményt, avagy a dokit illetően.
Válaszotokat előre is köszönöm:
Trucialis
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 12, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mivel valamikor eszmei szerzője voltam ennek a topicnak,azt hiszem ideje, hogy megírjam a történetemet.
Tavaly augusztusban jelentkeztem be a debreceni Kaáli intézetbe,Bodnár dokihoz. A férjem eredményei tökéletesek, nekem volt egy minimálisan magas prolaktinszintem, és egy baloldali PCO-s petefészkem, amit egy laparos műtéttel helyrehoztak tavaly májusban.Mindkét petevezetőm átjárható volt.Egyébként már voltam spontán is terhes, de nagyon korán elment a baba.
Tavaly szeptemberben volt két sikertelen inszemem.Fostimon szurival stimuláltak.
Ezt követően november végén volt az első embriótranszferem.3 db 8 sejtes embriót kaptam vissza, és 8 nappal a beültetés után elkezdtem barnázni, a 10. napon meg vérezni.Közben a tesztem kétcsíkos volt!! A 14. napon a HCG-m 195 volt, pedig akkorra már brutálisan kivéreztem.A lényeg, hogy egy hónapig nem tudták semmilyen gyógyszerrel megállítani a vérzést, így január 6-án megműtöttek. Ennél a stimumnál decapeptylt kaptam 2 hétig, majd Gonal-F-fel történt a konkrét stimum.
A januári műtét után tovább tartott a vérzés, mert már addigra annyira felborult a hormonháztartásom, hogy a kürettel sem oldódott meg a gond.Ekkor Debiben a doki elkezdte a fogigátlót adni.Attól néhány napon belül el is állt a vérzésem.1 havi fogigátló adag után pedig a mensi megjövetelelével elkezdődött a második stimum./február közepe/ Ekkor Decapeptylt és Gonal-F-et kaptam, de szinte fele olyan adagban, mint az elsőnél, mert jóval jobban reagáltam a gyógyókra.12. nap punkció, majd 3 napra rá /március 1./visszakaptam 3 db embriót 4-6-8 sejtesen.A barnázás és a vérzés elkerülésére rutascorbint kellett szednem 3*1 szemesével a punkció napjától.A beültetés után 1 héttel újból elkezdtem barnázni.A teszt már akkor halványan bejelzett, de mivel kísértetiesen megegyeztek az események az első lombikéval, így lemodtam a babáról és rettegtem az újabb műtéttől.Felhívtam a dokit, aki megemelte a rutascorbin adagomat 3*3-ra.A barnázás elmúlt, és a 11. napon 237 lett a HCG-m. Utána persze még hetekig előjött a barnázás.Kiderült, hogy egy pici hematóma okozta, ami a 14. héten végleg távozott, és azóta minden okés.Jelenleg 22 hetes terhes vagyok a fiammal.November közepén-végén fogok szülni!!
A második lombiknál sok minden történt velem, ami miatt nem tudtam a babára és a sikerre koncentrálni.A beülteés előtti napokban karamboloztam, közvetlenül előtte epegörccsel infúzióztak, sőt a beültetés utáni 4. napon szintén epegörcsöm volt.Az 5. napon fél napig a kórházban ültem és várakoztam a hasi uh-on, de mindennek ellenére megtapadt a babó. Ezt csak azért írtam le, hogy pszichésen nem tudtam toppon lenni, és lehet, hogy ez is segíthet esetleg,a görcsös akarással ellentétben.
Sok sikert mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
famazsi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 01, 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bee!

Bár itt új vagyok, de punkcióm már 4 volt, ebből hármat altatás nélkül vállaltam saját kérésre. Senkit nem akarnék rábeszélni, mert ugye a fájdalomtűrés egyénenként változik, de nem nagy ügy. 5 perc az egész, egy kicsit kellemetlenebb, mint egy hüvelyi vizsgálat meg a visszaültetés. Nekem az összehasonlítási alapom két komplett szülés volt (6-6 óra), azokhoz képest kismiska. Viszont a dokik jobban szeretik az alvó néniket, mert azok nem mocorognak bele a punkciós katéterbe.
Vissza az elejére
FAdél

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 01, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Mindenki!
Bocs, de most nem hozzászólni szeretnék, a segítségeteket kérem, ugyanis KERESEM Valit, akinek a telefonszámát, nagyon szégyellem, de elveszítettem. Ő a Nyírőbe járt és tavaly ősszel úgy nézett ki, hogy "összejött neki". - Kicsi írta, hogy talán nemrég szült, méghozzá ikreket. Valami bővebbet? Esetleg email címet?
Ha tudtok valamit róla, írjatok.
Kösz a segítséget.
FAdél
Vissza az elejére
liás

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

petra!

Nagyon sok gratula!
Már majdnem 100 nap.
Most már lehet, hogy érzel mocorgást is, vagyis inkább halacska úszkálást!
Sok sikert!
liás
Vissza az elejére
petra

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Reményt nem szabad feladni sosem
Vissza az elejére
petra

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 30, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok 27 évesvagyok 2004 január 30án volt a beültetésem.Sikere volt elsöre és ráadásul ikrek.Tehátmindenkinik sok siker.Reménykedni mindigkell.Puszi Mindenkinek szoritok.
Vissza az elejére
Bee

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 09, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kleh, komoly, hogy nálatok még altatás nélkül elkezdik a punkciót? Én ledöbbentem, nem is mernék nekimenni altatás nélkül...
Vissza az elejére
KLEH

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 28, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MINDENKIT ÜDVÖZLÖK!

28 ÉVES VAGYOK, JELENLEG AZ ELSŐ - REMÉLEM EGYETELEN- LOMBIKPRÓBÁLKOZÁS EREDMÉNYÉRE VÁROK.
A MI TÖRTÉNETÜNK 2002. NOVEMBER 19-ÉN KEZDŐDDÖTT:
EKKOR KERÜLT SOR AZ ELSŐ BESZÉLGETÉSRE A SOTE ASSZISZTÁLT REPRODUKCIÓS OSZTÁLYÁT VEZETŐ DOCENSSEL, AKI A HORMONVÉRVÉTEL ÉS A SPERMAVIZSGÁLAT ALAPJÁN INSZEMINÁCIÓT JAVASOLT. EZEK A VIZSGÁLATOK FEBRUÁRIG TARTOTTAK ÉS MÉG EHHEZ SZÜKSÉG VOLT EGY PETEVEZETŐ-ÁTJÁRHATÓSÁGI VIZSGÁLATRA(HSG). SAJNOS(?) FELÚJITÁSI PROBLÉMÁK MIATT ERRE CSAK 2003. AUGUSZTUSÁBAN KERÜLT SOR.
AZ ELSŐ INSZEMINÁCIÓ OKTÓBERBEN, A MÁSODIK- EGY KIS TÖMLŐSÖDÉS MIATT- DECEMBERBEN VOLT. SAJNOS EGYIK SEM SIKRÜLT ÉS AZ ORVOS A SPERMAKÉP ROMLÁSA MIATT NEM IS JAVASOLT TÖBB ILYEN BEAVATKOZÁST.
IGY ELKEZDTÜNK A LOMBIKRA KÉSZÜLNI.

Z ADOTT CIKLUS 20. NAPJÁTÓL DECAPEPTYL INJEKCIÓT KAPTAM 14 NAPIG, DE SAJNOS ERRE ROSSZUL REAGÁLTAM, IGY FEL KELLETT FÜGGESZTENI A KEZELÉST.
MEG KELLETT VÁRNI A KÖVETKEZŐ CIKLUST, AMI EGY RÖVID KEZELÉS VOLT, EGYBŐL STIMULÁLTAK. FEBRUÁR 29-ÉN KEZDŐDÖTT A MENZESZEM, MÁRCIUS 2-TÓL KAPTAM A MENOGON INJEKCIÓT + MÁRCIUS 9-TŐL CETROTIDE INJEKCIÓT EGÉSZEN MÁRCIUS 14-IG.
14-ÉN ESTE MEGKAPTAM A TÜSZŐREPESZTŐ PROFASI INJEKCIÓT ÉS 16-ÁN 11 GYÖNYÖRŰ TÜSZŐT SZIVTAK LE.
A TRANSZFER MÁRCIUS 19-ÉN VOLT. A 11-BŐL 6 TERMÉKENYÜLT MEG ICSI-VEL, ÉS 3-AT ÜLTETTEK VISSZA.
A TÖBBI HÁRMAT LEFAGYASZTOTTÁK, MERT AZT MONDTÁK, HOGY OLYAN SZÉPEK, HOGY ÉRDEMES VÁLLALNI A LEFAGYASZTÁST.
A LESZIVÁS ELŐSZÖR JÓL MENT, CSAK AMIKOR A BAL PETEFÉSZKEMBŐL KEZDTÉK LESZIVNI AZ MÁR FÁJ, IGY ELALTATTAK. ENNEK ELLENÉRE NEM VOLT VÉSZES, UTÁN SEM ÉREZTEM MAGAM ROSSZUL.
A TRANSZFER MEG EGYENESEN KELLEMES VOLT. MÁR CSAK ABBAN REMÉNYKEDEM, HOGY SIKERREL JÁRUNK. HA NEM, IRÁNY A KÖVETKEZŐ PRÓBA. A BEÜLTETÉSTŐL AZ EREDMÉNYIG NAPI 3*2 UTROGESTAN HÜVELYKÚPOT KELL HASZNÁLNI ( PROGESZTERON).
SENKI NE ADJA FEL!!!!!!!
Wink ENNYI AZ ÉN TÖRTÉNETEM, REMÉLEM TUDTAM VALAMIT SEGITENI.

MINDENKINEK SZIVESEN VÁLASZOLOK AZ E-MAIL CIMEMEN IS.

AKI HASONLÓAN A VÁRAKOZÁSI IDŐSZAKBAN VAN A BEÜLTETÉS UTÁN, KÉREM IRJA MEG, HOGY TAPASZTALT- E VALAMI VÁLTOZÁST MAGÁN, HOGY ÉRZI MAGÁT, MIT TESZ A SIKER ÉRDEKÉBEN, HOGYAN TÖLTI A VÁRAKOZÁS NAPJAIT?

KÖSZÖNÖM:

KLEH- ÉVA
liás

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 25, 00:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves KataMama!
Először is hálás köszönet bubuka2 telefonszámáért.
Másodszor ugyan én nem lombikos variációval hoztam világra gyermekeimet /de egy próbálkozásom volt ilyen ügyben/ így azért van olyan gondolatom, hogy hátha erőt ad másoknak is ami velem történt. Jött a tavasz a doki azt mondta, hogy tartsak egy kis szünetet a sok-sok kínzás után, lazítsak és 6hó pihi, mert az már rám fér. az eredmény pedig ikerterhesség lett. Soha nem derült ki igazán, hogy addig miért nem, akkor pedig miért. Bár volt egy kis sós tenger egy kis ez-az, de pontra nem tudni a mai napig sem...A lényeg a két fiam.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 17, 11:20    Hozzászólás témája: Lombikbébi-sikertörténetek Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretettel várjuk minden SIKERES lombikos KISMAMI és ANYUKA részletes történetét ebbe a topikba (meddőség oka, kivizsgálások, stimulációk, mellékhatások, embriók száma, érzelmi állapotok, meddőségi intézet neve(orvos, személyzet, tapasztalatok), speciális gyógymódok (pl. akupunktúra, kineziológus, stb.)

Bízunk abban, hogy a most még babáért küzdő sorstársaink erőt meríthetnek eseteinkből, és hamarosan ők is ezen oldalon oszthatják meg örömüket velünk.

A hozzászólás legutóbb KataMama által 2004, Márc. 28, 23:31-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.