Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
autoimmun problémák miatti meddőség/vetélés
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Agi4

HozzászólásElküldve: 2016, Nov. 30, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Van köztetek olyan akinek a magas NK lymphocyta miatt nem jön össze a baba?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
palaneopsis

HozzászólásElküldve: 2016, Márc. 15, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok. Sokadik lombik után most szteroidot írt fel a Dr.Kaádár a nagyon magas Th1-re... Az érdekelne, mennyire roncsolja ez a petesejteket? Pontosan 14mg Medrolt kellene szedenm beültetés előtt-2 héttel kezdeném el. Nagyjából ez a 2-hét a stimuláció időszaka. De valaki azt mondta nagyi rontja a petesejtek minőségét..Igaz ez vajon?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
timbal

HozzászólásElküldve: 2016, Márc. 11, 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szep napot mindnekinek...en meg uj vagyok a forumon.NK vizsgalat soran derult ki hogy az NK szamitott ertekem %-ban nekem csak 8,3, ami 10 es 30 kozt kellene legyen.Tud valaki segiteni ez mit jelent? en mindenhol csak emelkedett NK ertekrol olasok,

koszi
Vissza az elejére
alina19

HozzászólásElküldve: 2016, Feb. 11, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni autoimmun szerologiai szuresekrol. Mit kellene elvegeztetnem? ELISA talan?
Eddig egy ANA panel ill. trombozis panel van meg. Heterozygota vagyok az MTHFR C677T-re, ill. hashimotom es rheumatoid arthritisem van.
Most vegeztetek egy HABAB-ot (nk-mel) a G1 - ben.

Koszonom szepen!
Vissza az elejére
Provence13

HozzászólásElküldve: 2015, Dec. 19, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! En is jovok valami ujdonsaggal. Nem is tudom miert a masik forumra posztoltam ezt, hiszen inkabb az ittenieeket erinti, velem egyutt mivel en RIF-es vagyok. 7 beultibol 0 siker.

Elerhetove valt az ugy nevezett ERA teszt(Endometrial Receptivity Array) Valenciaban van a kutatocsoport akik egy genetikai kutatokozpontban vegzik el a vizsgalatokat . A lenyeg, hogy rajottek arra hogy a nyalkahartyanak vannak bizonyos kemiai tulajdonsagai, amik azon a napon amikor befogadasra kepes a nyalkahartya aktivva valnak. Ezeket a dolgokat egy gep kepes lokalizalni mehnyalkahartya biopsziabol. Az elmult 2-3 evben majdnem 2000 olyan nottol vettek biopsziat akiknek minimum 3 sikertelen beultetese volt es minden negyediknel a fontos napon nem voltak jelen megfelelo aranyban ezek a receptorok, enzimek. A gep ilyenkor a mennyiseg alapjan 'javasolja', hogy a kovetkezo ciklusban a normal nap(ovu utani vagy progi potlas utani 7. nap) elott vagy utan 1-2 nappal tortenjen meg a z ujabb mintavetel. A kutatas egyebkent 10 eve kezdodott el.

Igy mindig kiderult a kovetkezo vagy egy 3. biopsiabol, hogy az adott nonek el van csuszva ez a dolog es normalhoz kepest 1-2 nappal elobb vagy utan receptiv a mehe. Jo reszuk az elso jol celzott ciklusban allapotos lett eleteben eloszor.

Nekem ezt Nemetorszagban a lombik dokim javasolta. Januarban lesz a biopszai, aztan meglatjuk. A klinikan vesz mintat es azt DHL-lel kuldjuk Valenciaba, ahonnan 10 nap mulva kuldik az eredmenyt. Jol ki van mar taposva az ut. Elore kell nekik utalni a penzt, elkuldik a tarolo felszerelest. Az en klinikamon eddig 11 tesztet csinaltak ebbol 3 rol derult ki hogy valami nem okes ebbol egy allapotos lett a kovetkezo jol celzott alkalombol a masik kettonek meg csak most lesz beultije, talan ha megyek januarban akkor a dokim mar friss infoval sozlgal roluk.

Tanulmanyoztam a honlapjukat es fura mert 4 hete meg partner intezmenykent szerepelt a Versys, de 2 hete mar nem lattam a listajukon. Lehet hogy valami elkezdodott de aztan nem jott letre az egyutt mukodes.
A teszt egyelore draga Sad 650 EUR a vizsgalat plusz a DHL majdem 100 a test kit 15. A masodik vizsgalatra adnak 20% kedvezmenyt. Most azon dolgozik a vilagon tobb kutatocsoport, hogy lehessen nem invaziv modon is kideriteni infot a meh receptivitasarol. Olcsobb is legyen es par ora alatt meg legyen az eredmeny. Igy 10 ev mulva(vagy elobb) rutinnna valhat szinte kozvetlen beulti elott mintat venni(endometrial fluid) es rogton tudni az eredmenyt. Ha valakinek el van mozdulva ez az implantation window, akkor csak fagyis ciklusban kaphat vissza embriot hiszen az a lenyeg hogy nincs szinkronban az embrio es a nyalkahartya fejlettsege, es ezt kell egy szintre hozni.

Ezt az egeszet amugy pET-nek neveztek el, personalized emryo transfer, vagyis szemelyre szabott emrio transzfer. Vegre a szemelyre szabott stimulacio utan a beulti utani dolgokat is kezdik kapizsgalni, ami eddig egy nagy fekete doboz volt es ez a resz is szemelyre szabott lesz.

Ime a linkek:
http://www.igenomix.com/tests/.....-test-era/

Az oldalon jobbra lent mindenfele olvasnivalok vannak rola. Prezentaciok, angolul. Es videok is.

Aki hasonloan perverz, mint en annak ime a video a prezirol, amit tavaly nyaron az ESHRE-n adott elo a fokutato.

https://www.youtube.com/watch?v=zR5fx4H3u8I&list=PLz6FNQtwivOniRTRxLVmbnZLTU6-P96F8
Vissza az elejére
Betka

HozzászólásElküldve: 2015, Dec. 02, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lucus,
és mindenki, aki immun eredetű infertilitással küzd,

Nekem is Hashimoto-m van, és én voltam az első fecske , akinek Intralipid kezeléssel ( és szteroiddal ) fogant idehaza a babája. Azóta már majdnem 3 éves a kislányom.
Sajnos az Intralipid sem csodaszer, mert kell hozzá még sok minden, pl jó minőségű embriók, jó hormonkörnyezet, stb.

Amit ajánlani szeretnék Nektek, az az, hogy nézzetek utána az alábbi dolognak:
LOW DOSE NALTREXONE ( LDN )

Ez egy hihetetlen csodaszer!
Nem tudok rá mást mondani! Ny-Eu-ban autoimmun betegeknek , és más immun problémás hátterű betegeknek ( pl daganatosoknak, gyulladásos bélbetegeknek ) adják. Csodát művel! Az immunrendszert normalizálja, azaz a túlműködp immunrendszert lefelé szabályozza, az alulműködőt pedig felfelé. Segít a helyes immunműködés beállításában.

Én 2,5 hónapig szedtem és spontán fogant meg a babám. Most vagyok 10 hetes várandós. Úgy, hogy az elmúlt 10 évben nem ment a spontán babásodás a magas NK miatt ( az autoimmun betegség miatt ).
Pedig épp a következő lombikra készültünk, és azért kezdtem el szedni az LDN-t, hogy addigra normalizálja az immunrendszert, és erre megtörtént a csoda! Az LDN hatására. Leszabályozza a magas NK aktivitást, és a helyes immunműködés mellett már sikerülhet a beágyazódás.

Nézzetek az LDN után, érdemes!
Dr Phil Boyle nevű orvos kifejezetten immun eredetű infertilitásra adja, és nagy sikereket ér el vele.
Én magam is ezt a csodát tudom erősíteni!
Vissza az elejére
Netty31

HozzászólásElküldve: 2015, Okt. 12, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Fülöp dokihoz bármikor lehet időpontot kérni vagy csak a rendelési időben?
Vissza az elejére
Lucus75

HozzászólásElküldve: 2015, Szept. 08, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is probléma van az Nk sejtekkel, most kaptam erre Intralipidet lombik beültetés előtt, de ismét nem sikerült...

Tudtok valami jó megoldást erre?
Vissza az elejére
Netty31

HozzászólásElküldve: 2015, Aug. 26, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Az alábbi eredményem lett:
T lymphocyta % 69,5 % 62,0 81,0
B lymphocyta % 9,7 % 6,0 23,0
NK lymphocyta % 18,6 % 6,0 23,0
T helper lymphocyta % 43,3 % 28,0 57,0
T supressor lymphocyta % 22,5 % 10,0 39,0
Aktivált T lymphocyta % 5,9 % 1,0 10,0
CD4/CD8 sejtarány 1,9 - 2,0 5,0
NK funkció 25,8 % --- --- NK funkció (számított) 80 % 80 120
NK lymphocyta szám 0,29 G/l 0,29 0,60
Celluláris immunstátusz:
A B ésT lymphocyta sejtarány normális. Az NK lymphocyta sejtarány emelkedett.
Az aktivált T lymphocyta sejtarány normális.
A helper/szupresszor sejtarány csökkent.
NK funkció:
A flow citometriával végzett (K562-s target sejtek segítségével számolt citotoxicitás index)
NK funkciós vizsgálatnál normális aktivitást mértünk:80% (normálérték:80-120%)
Sikeres reproduktív folyamathoz szükséges, hogy az NK lymphocyta sejtarány értéke <15%
legyen, ideális esetben 12% alatt.
Az emelkedett NK sejtarány és/vagy a fokozott NK funkció sikertelen IVF-t, ismétlődő
vetéléseket és beágyazódási zavarokat okozhat.
Vissza az elejére
Netty31

HozzászólásElküldve: 2015, Aug. 12, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Augusztus 25-én megyek NK funkció és celluláris immunstatus vizsgálatra.Nagyon izgulok miatta,mert hashimotom van és félek hogy itt is kiderül vmi. Volt már lombikunk februárban ami nem sikerült. És műtöttek endometriózissal Kia doktor, felmerült itt már az ő neve is ahogy láttam.
Vissza az elejére
Lucus75

HozzászólásElküldve: 2015, Aug. 02, 01:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

f- Timi 71 e-mail címét tudja valaki?

Eléggé otthon van ebben a témában, de valami miatt nem tudja olvasni itt a privát üzimet...

sohasemondd@gmail.com vagyok, Timi ha olvasnád írj már nekem kérlek, a tanácsodat kérném!

Köszönöm.
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2015, Júl. 05, 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van olyan közöttetek, ismertek olyat, aki Chron beteg és teherbe tudott esni, baba meg is maradt?
Vissza az elejére
Lucus75

HozzászólásElküldve: 2015, Júl. 04, 20:49    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás az előzmény idézésével

Lucus75 írta:
A Győri Kaáliban lesz majd lombikom, és kiderült, hogy az NK funckió arányom magas, 193%, és erre majd kapok ott Intralipid infúziót. Közben meg van időpontom Fülöp doktorhoz, és most nem tudom lemondjam-e le? Tud valami ujat ezen kívül a Fülöp?
Más immun probléma nem derült ki.

Mit gondoltok?

Állítólag 4 válasz érkezett, de nem látom ezeket...?
Vissza az elejére
Lucus75

HozzászólásElküldve: 2015, Jún. 03, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Győri Kaáliban lesz majd lombikom, és kiderült, hogy az NK funckió arányom magas, 193%, és erre majd kapok ott Intralipid infúziót. Közben meg van időpontom Fülöp doktorhoz, és most nem tudom lemondjam-e le? Tud valami ujat ezen kívül a Fülöp?
Más immun probléma nem derült ki.

Mit gondoltok?
Vissza az elejére
Netty31

HozzászólásElküldve: 2015, Ápr. 30, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Hamarosan készülünk a következő lombikra,de közben kiderült hogy valószínűleg hashimotom van. Tudnátok ezzel kapcsolatban tanácsot adni. A lombikos doki nem mondott rá semmit: köszönöm.
Vissza az elejére
fekri

HozzászólásElküldve: 2015, Ápr. 23, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Trombofília vizsgálatot ne csináltass, mert Fülöp doktor majd megkéri neked a MHEK-ban tb alapon. Hozzá lesz véve még autoimmun panel is. Wink

Szép napot!

andi565 írta:
Sziasztok!

El sem tudjátok képzelni, mennyire örülök, hogy rátok találtam! Éppen egy újabb sikertelen lombikon vagyok túl és a ti írásaitok nyújtanak vigaszt. Hashimitós vagyok( A-TPO 300 körüli), ami valószínűleg a terhesség mellékhatása volt nálam, legalábbis előtte nem tudtam róla. Balázs gyermekem 4 és fél év próbálkozás, 2 inszemináció és egy sikertelen lombik utáni hónapban fogant, éppen akkor, amikor valószínűleg minden értékem el volt szállva, szóval ő egy igazi csodababa :)Előtte velem elvileg minden rendben volt, akkor és most is rendszeres volt a menstruációm és minden hónapban volt/van peteérésem( középfájdalom+ hőmérőzés). A férjem spermájával voltak gondok, Kopa 2009-ben azt mondta, h csak lombik jöhet szóba( 2 milla és 5%-os mozgás), de én nem hagytam magam, addig nyomoztam, amíg ki nem derítettem, hogy visszér műtéttel és vitaminokkal lehet javítani a dolgokon. Így is lett, az értékei felmentek 16 millára és 50%-ra, mégsem lettem terhes, ezért 2012-ben a BMC-ben kötöttünk ki. Egy éve a kistesójért küzdünk, aki megint várat magára, mert a lombik most sem sikerült. Nem adom fel, úgy döntöttem, újabb kivizsgálások nélkül nem ugrok bele másik lombikba, így találtam rátok:) Még csak a 15. oldalnál járok, de már nagyon sok hasznos infót megtudtam. Hétfőn bejelentkezem Fülöp dokihoz, de addig is amíg fogad, el szeretnék menni pár vizsgálatra.

Első kérdésem az volna, hogy érdemes-e jövő héten elmennem az Istenhegyire trombofilia szűrésre, vagy ennél a vizsgálatnál is ki kell várni a 3 hónapot lombik után?
Köszi előre is Smile
Vissza az elejére
andi565

HozzászólásElküldve: 2015, Ápr. 13, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sikerült végigolvasnom az összes oldalt Smile Köszönöm nektek ezt a sok értékes információt! Tiszta szívemből gratulálok a Kismamáknak/ Anyukáknak! Kár, hogy már nem aktív ez a topik Sad
Vissza az elejére
andi565

HozzászólásElküldve: 2015, Ápr. 11, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

f_timi71: ugye te vagy az Annipanni blog szerzője? Wink
Vissza az elejére
andi565

HozzászólásElküldve: 2015, Ápr. 11, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

El sem tudjátok képzelni, mennyire örülök, hogy rátok találtam! Éppen egy újabb sikertelen lombikon vagyok túl és a ti írásaitok nyújtanak vigaszt. Hashimitós vagyok( A-TPO 300 körüli), ami valószínűleg a terhesség mellékhatása volt nálam, legalábbis előtte nem tudtam róla. Balázs gyermekem 4 és fél év próbálkozás, 2 inszemináció és egy sikertelen lombik utáni hónapban fogant, éppen akkor, amikor valószínűleg minden értékem el volt szállva, szóval ő egy igazi csodababa :)Előtte velem elvileg minden rendben volt, akkor és most is rendszeres volt a menstruációm és minden hónapban volt/van peteérésem( középfájdalom+ hőmérőzés). A férjem spermájával voltak gondok, Kopa 2009-ben azt mondta, h csak lombik jöhet szóba( 2 milla és 5%-os mozgás), de én nem hagytam magam, addig nyomoztam, amíg ki nem derítettem, hogy visszér műtéttel és vitaminokkal lehet javítani a dolgokon. Így is lett, az értékei felmentek 16 millára és 50%-ra, mégsem lettem terhes, ezért 2012-ben a BMC-ben kötöttünk ki. Egy éve a kistesójért küzdünk, aki megint várat magára, mert a lombik most sem sikerült. Nem adom fel, úgy döntöttem, újabb kivizsgálások nélkül nem ugrok bele másik lombikba, így találtam rátok:) Még csak a 15. oldalnál járok, de már nagyon sok hasznos infót megtudtam. Hétfőn bejelentkezem Fülöp dokihoz, de addig is amíg fogad, el szeretnék menni pár vizsgálatra.

Első kérdésem az volna, hogy érdemes-e jövő héten elmennem az Istenhegyire trombofilia szűrésre, vagy ennél a vizsgálatnál is ki kell várni a 3 hónapot lombik után?
Köszi előre is Smile
Vissza az elejére
Lucus75

HozzászólásElküldve: 2015, Márc. 07, 00:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Timi!

Előttem a leletem:
NK funkció 39,6 itt nincs megadva referencia érték
NK funkció ( számított) 193 Itt 80-120 közötti lenne a megfelelő.
NK lymphocyta szám 0,31 ez a normál tartományban van.
TH1-em 191, a referencia érték legfelső határa.

Sajna csak áprilisban mehetek újból konzultációra, IVIG-et adják vajon a Győri Kaáliban? Erről van valakinek infója?
Árakat tudtok?
Nem tudom menjek-e már most magán endokrinológushoz, vagy várjak a Kaális kezelésekre.
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2015, Márc. 01, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lucus!

A Győri Kaáliban beadják az infúziót a saját pácienseiknek, ha az eredményei ezt alátámasszák, de részleteket nem tudok, én is BMC-s voltam Bp.-en.
Amúgy létezik olyan táplálék kiegészítő és spéci diéta, ami segít a Th1 eltolódást kicsit átbillenteni Th2 irányba, viszont neked talán még szteroidot is mondanak majd kiegészítésként. Az NK funkció % magas volta ritkább, mint a sima NK arány%.
Vissza az elejére
Lucus75

HozzászólásElküldve: 2015, Feb. 25, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most derült ki hogy magas az NK funkció aránya nálam 193% . A Győri Kaáliba járunk most, de már volt 2 sikertelen lombikom BMC-ben.

Szerintetek a Kaáliban is alkalmazzák ezt az infúziót? Vagy mi az ami helyreállítja az NK funkciót?
Vissza az elejére
dana8

HozzászólásElküldve: 2015, Jan. 13, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Most javasolták nekem a prednisolon nevű gyógyszert.
Vérből kimutatott spermium ellenes antitest pozitivitás miatt, viszont a teherbeeséssel nincs gondom,csak a megmaradással.
Már több vetélésem volt,MLC vizsgálattal erős reaktívitás derült ki a párommal szemben.
Ivig-et csak fizetősen kaphatom meg,addig is javasolták a smoflipid mellé a prednisolont.
Viszont az egyik orvos azt javasolja már a fogantatástól kezdjem el szedni és az első trimeszterbe folyamatosan szednem kell, a másik orvos pedig a fogantatás előtt egy hónappal javasolja a fogantatásig,mert a korai terhességet megöli.

Tanácstalan vagyok,most akkor szedjem, végig az első trimeszterbe vagy csak a fogantatásig.
Ti, hogy szedtétek, akinek szedni kellett valamilyen ok folytán?
Van , aki az első trimeszterbe végig szedte,és nem hagyta abba a fogantatás után sem?
Kérlek segítsetek,mert teljesen tanácstalan vagyok.
Bocsi a hosszúra sikerült levelem miatt!
Köszönöm szépen a segítséget és a válaszokat!
Vissza az elejére
MBog

HozzászólásElküldve: 2015, Jan. 05, 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Sikeres Új Évet kívánok mindenkinek. Rég jártam itt, szeretnék pár mondatban jelentkezni.
Most kezdtük meg a 19. hetet, eddig minden szuper az orvosok szerint. Már láttuk, hogy kislányunk lesz.
10. héten kaptam meg a harmadik Smoflipidet. 12. héttől 14. hétig építettük le a 12 mg Metypredet. Lupus hajlam miatt elővigyázatosságból Clexanet 0,4-et szúrok minden nap.
14. hétre vezettük ki a Duphastont és Crinone gélt, szerencsére nem volt probléma a leállásnál.
Most már csak vitaminokat szedek. Remélem a továbbiakban sem lesz probléma.
Üdv.
Vissza az elejére
Fantaghiro

HozzászólásElküldve: 2014, Okt. 17, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gratulálok, Mbog! Megkerdezhetem, kaptál esetleg szteroidot is melle???
Vissza az elejére
Provence13

HozzászólásElküldve: 2014, Okt. 14, 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Huuuuu gratulalok MBog! Irtam Neked privat uzit. Kivancsi vagyok a reszletekre. Nekem 6 beultim volt es soha egy pozi teszt sem...
Vissza az elejére
amreint

HozzászólásElküldve: 2014, Okt. 10, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mbog! Garatulálok! Jelentkezz majd hogy hogy alakulnak a továbbiak!
Vissza az elejére
MBog

HozzászólásElküldve: 2014, Okt. 09, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Minden sorstársnak kitartást kívánok. Képzeljétek hála a Smoflipidnek 10. - fagyasztott - lombik beültetéssel pozitívat teszteltem, amit eddig még soha. Tegnap voltam vérvételen ET +22 napon HCG 3822! Jövő szerda uh. Tudom, hogy ez még csak egy lépcsőfok, de ez hatalmas áttörés nekünk, mert eddig még sosem jutottunk el.
Vissza az elejére
BZazi

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 23, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Van köztetek olyan, akinek Fülöp doki felírta a Merckformint, de nem IR-es? Nekem felírta napi 3x250mg-ot, mert kicsit magas volt az LH-m és több apró tüszőm volt a vezető mellett. Viszont nem mondta, hogy diétázzak mellé. Van olyan, akinek hasonló okokból írta fel a gyógyszert? Elfelejtette mondani a diétát vagy nem kell diétáznom mert nem vok IR-es? Félek nagyon, hogy diéta nélkül a gyógyszertől rossz lesz az inzulinom.
Vissza az elejére
HPanka

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 23, 18:11    Hozzászólás témája: Fülöp dr / terhesgondozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni, hogy ő végez-e terhesgondozást? Ha igen, akkor a kórházban vagy privátban, és mennyi a díja alkalmanként?
Ha van valakinek tapasztalata, írjon nekem - akár privátban is. Köszönettel: Panka
Vissza az elejére
nikolett21

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 18, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia judyt29!

Én is úgy hallottam, hogy a 0. az ET előtt (érdemes csak akkor beadatni, amikor már biztos a T), az 1. meg + teszt esetén.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
nikolett21

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 17, 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tud valaki infót arról, hogy az OGYI engedély megkapása után hogyan lehet megszerezni a Smoflipidet? Kell-e recept, és ha kell, azt ki írhatja fel? El kell menni érte még a beadatás előtt Fülikéhez?

Előre is köszönöm az infót!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
judyt29

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 15, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még egy kérdés: nem tudjátok a G1-nél hogy megy a Smoflipid beadása?
Mennyibe kerül, milyen papírokat kérnek hozzá (gondolom a Gyemszi engedélyt), és milyen hamar adnak időpontot rá?
Vissza az elejére
judyt29

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 15, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azt kérdezném tőletek, hogy ugye ti is úgy tudjátok, hogy a 0. Smoflipidet lombik esetén min. 1 héttel előtte meg kell kapni?

Nekem hétfőn lesz valószínűleg beültetésem és ma Fülöp azt mondta telefonban, hogy az se gond, ha embrió beültetés után kapom meg, amúgy is sokan vannak és 1 ember/nap a limit, többet nem tud beadni.

Én aggódom, mert eddig arról volt szó, hogy min. 1 héttel előtte kell megkapnom. Ez az utolsó lombikunk, magas NK arány stb, nem akarom, hogy ezen bukjon el a dolog....

Köszi
Vissza az elejére
wbetti

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 10, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

monib írta:
Ancsa81,

Régebben valóban így ment, hogy beadtad az immun leletet az OEP-hez az Ogyi engedély birtokában az adott formanyomtatványon, de azóta kijött a HABAB módszertani levél, amiben az van, hogy előbb van még egy bizottsági kör, ahol javasolniuk kell az IVIg-et. Sorra utasította el az IVIg-et többünknek a bizottság. Az egyik ismerősömmel közölték, hogy 2 vetéléssel ő nem habituális vetélő (a 3. biokémiai terhesség volt), és így utasították el (de úgy emlékszem többen is jártak így). Nekem beigazolódott az alloimmun háttér, volt 3 igazolt vetélésem, a bizottság mégsem javasolta az IVIg-et, sőt semmilyen egyéb immun kezelést sem. Nem indokolták, nem mondták, hogy az én immun leletemmel, hogy a fenébe fogok szülni, csak annyit írtak, hogy nem javasolják. Ezzel nem is mehettem finanszírozott IVIg-ért, csak SL-t kaphattam. Szerencsémre segített az is, de eleget idegeskedtem, hogy tényleg hatásos lesz-e.
Most akkor neked nem is kellett engedélyezésre küldeni? Jól értem? Csak beadtad a leleteddel a kérvényt és megkaptad?
szia zsege,
azt hittem ez a vizsgálat elég, így is teljes NK-t kértem 30e-ért, mert a másik 19e. volt, csak mondta a laboros, hogy azt kérjem ami a teljes, mert úgyis fogják kérni a másik felét, és úgy még drágább.reménykedem, hogy nem annyira magas, hogy drasztikus kezelés keljen. mert a T ésB lymphocyta sejtarány normális. Ill. az aktivált T lymphocyta sejtarány is normális....
köszi. Smile
Vissza az elejére
zsege

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 10, 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én nem tudom a Káliban hogy van, mi máshová járunk. Nálunk 5 sikertelen inszem és az 1. lombik (ami elindult, alacsony hcg-vel de végül nem maradt meg) után mentem az NK-s vérvételre. Ott az NK-funkcióm 22% lett. Utána mentem az alloimmun vizsgálatra a G1-ben és ott is találtak eltérést. Úgyhogy jelenleg az IVIG-re hajtok, meg majd októberben megyek Fülöp doktorhoz!

A meddőségis dokim addig nem ültet vissza embriót, amíg erre az immun-dologra nem kapok kezelést! Szóval nem tudom, én nem biztos, hogy a helyedben bele mernék vágni a teljes immun kivizsgálás nélkül újabb lombikba...
Vissza az elejére
wbetti

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 10, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok, segítséget szeretnék kérni Tőletek, Smile
Most találtam ebben a témában a fórumot, elkezdtem visszaolvasni az elejétől, de képtelenség...szerencsére ilyen sokat vagytok(unk).Megpróbálom nagyon rövidre fogni, hogy senkit ne fárasszak....3sikertelen inszemináció, majd 3 sikertelen lombik.(a legutolsó elindult, non alacsony HCG-vel, de nem maradt meg) Sajnos a vizsgálatokat az utóbbi fél évben kezdtük el, mert a doki "elfelejtette" mondani, hogy mik az alapok, hogy sikerüljön. Szóval van IR szedem merformin xr-t, kezdi helyre rakni. magas prolactin arra bromo régóta. Bal petevezetőt kivették endometriózus gyulladt állapotban. a jobb átjárható. Leiden, genetikailag örökölt trombozis veszély. fekete leves:ma kaptam emailben az eredményt NK sejtarány emelkedett 16,3%. A stimut most kezdenénk szeptemberben, októberre a beültetést terveztük. És fogalmam sincs, hogy ez most közbe szól-e? A Kaáliba járok, ott is ismerik az orvosok ezt a problémát, vagy ez teljesen más területhez tartozik? Nagy segítség lenne, ha valaki ezen már túl van és írna néhány sort, hogy mire készülhetek..... Smile köszönöm, szép estét! Smile Betti
Vissza az elejére
zsege

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 07, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lyutka!

Milyen orvos küldött el ezekre a vizsgálatokra? Alloimmun vizsgálaton voltál már a G1-ben? Lehet érdemes azt is megcsináltatni, bár neked a Th1/Th2 már kész van, meg az NK is, de az MLC ill. MLCBI (kevert limfocita) vizsgálat nincs (ahogy láttam az eredményekből). Itt konkrétan azt nézik meg, hogy a Te sejtjeid mennyire reaktívak a férjed sejtjeivel szemben.

De bemásolom a honlapról, ha nem teljesen egyértelmű:
A módszer az anya sejtjeinek az apa sejtjeivel szembeni reaktivitását méri. A vizsgálat során az anya sejtjeit az apai sejtekkel, illetve kontrollok összekevert pool sejtjeivel reagáltatjuk, anyai szérum jelenlétében, vagy a nélkül. Az apai és a pool sejtek osztódásának gátlásával csak az anyai sejtek osztódása mérhető, timidin beépülés mérésével. A vizsgálat választ ad arra, hogy az anya hiperaktív-e az apa sejtjeivel szemben, illetve, hogy az anyában vannak-e olyan gátló faktorok melyek a terhességet elősegítő apa elleni reaktivitást megakadályozza.
Vissza az elejére
lyutka

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 07, 06:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Zsege a választ! 2 vetélésem volt kb. 4 év különbséggel (1. spontán terhességből, 2. lombikos). Szerintem nálam a megtapadásnál lehet a gond, mindig van megfelelő számú, szép embrió, de.....

zsege írta:
Szia!

Nem vagyok immunológus, de én úgy tudom, hogy a Th1 citokin túlsúly felelős a vetélésekért. Azt nem írtad van-e ilyen problémád. Vagy az infertilitás a gond.
A lelelet alapján az NK-funkciód normális!
Vissza az elejére
zsege

HozzászólásElküldve: 2014, Szept. 06, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nem vagyok immunológus, de én úgy tudom, hogy a Th1 citokin túlsúly felelős a vetélésekért. Azt nem írtad van-e ilyen problémád. Vagy az infertilitás a gond.
A lelelet alapján az NK-funkciód normális!
Vissza az elejére
lyutka

HozzászólásElküldve: 2014, Aug. 25, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, új vagyok még itt, próbáltam visszaolvasni, és kicsit összezavarodtam, szerintetek az alábbi eredmények mire utalhatnak?:
T lymphocyta 72,2 % 62,0-81,0
B lymphocyta 20,9 % 6,0-23,0
NK lymphocyta 12,3 % 6,0-23,0
T helper lymphocyta 41,8 % 28,0-57,0
T supressor lymphocyta 26,0 % 10,0-39,0
Aktivált T lymphocyta 20,9 % 1,0-10,0
CD4/CD8 sejtarány 1,6 2,0 5,0
NK funkció 26,0 %
NK funkció (számított) 89 % 80 120
NK lymphocyta szám 0,24 G/l 0,09 0,80

Th1/Th2 2 citokinnel
Interferon gamma 2804 fg/ml
Interleukin 4 139 fg/mL
TH1/TH2 citokin arány 20,20

Celluláris immunstátusz:
A B lymphocyta ésT lymphocyta sejtaránynormális. Az NK lymphocyta sejtarány is normális.
Az aktivált T lymphocyta sejtarány emelkedett.
A helper/szupresszor sejtarány csökkent.

NK funkció:
A flow citometriával végzett (K562-s target sejtek segítségével számolt citotoxicitás index) NK funkciós vizsgálatnál normális aktivitást mértünk:89% (normálérték : 80-120%)
Sikeres reproduktív folyamathoz szükséges, hogy az NK lymphocyta sejtarány értéke <15% legyen, ideális esetben 12% alatt.
Az emelkedett NK sejtarány és/vagy a fokozott NK funkció sikertelen IVF-t, ismétlődő vetéléseket és beágyazódási zavarokat okozhat.

TH1/TH2 citokin vizsgálat gamma interferon és IL-4 méréssel:
A citokin vizsgálatnál jelentősTH1 túlsúlyt találtunk, mely fokozott celluláris reaktivitásra utal.

Segítségeteket nagyon köszönöm, üdv: Jutka
Vissza az elejére
Provence13

HozzászólásElküldve: 2014, Aug. 21, 21:54    Hozzászólás témája: Re: Smoflipid: hol lehet beszerezni?? Hozzászólás az előzmény idézésével

HPanka!

Menj a *** oldalra es ott keress egy mkacca2 nevu felhasznalot, irj eki privit, tud majd segiteni ugy gondolom.
Egyuttal jelentkezz be a titkos naplojaba es ha beenged oda irj, lehet hogy ugy gyorsabb lesz. En most irok neki privit(szoktunk levelezni) es jelzem, hogy Panka nevvel megfogja valaki keresni.

Sok sikert!
Eszter

HPanka írta:
Nagyon köszönöm!

Borstoro írta:
Sztem menj át a Többszöri spontán vetéléses fórumba, ott mindent megtalálsz. De amúgy ezt nem beszerezni kell, hanem engedélyeztetni kell az OGYI-val, és a MÁV kórházban megkapod, már ha Fülöp doktor adja be. Ő írj a kérelmet, amit aztán elküldesz, vagy beviszel személyesen az OGYI-ba, egy pár nap alatt meg is van az engedély, amivel visszamész a Fülöphöz, ő pedig valamelyik kiválasztott nap beadja a smoflipidet. Nem veszélytelen, mindenféle nyilatkozatot alá kell írnod, és ugye a szülőszobán adják be, ha van hely. Intravénás cucc, teljes orvosi felügyelet mellett.

HPanka írta:
Üdv mindenkinek! Valaki meg tudná mondani, hol és hogyan kell beszerezni a Smoflipidet? Fülöp doktor jövő héten jön vissza szabadságról, de mivel várandós vagyok, és a leleteim igen rosszak (pl. NK-sejtarány extrém 160-as érték), telefonon azt mondta, hogy be kell szerezni ezt a gyógyszert.
Tud valaki segíteni? Olyan, aki kapott, hol és hogyan jutott hozzá? Elég sürgős volna az infó, ha valaki olvassa a soraimat, válaszoljon kérem szépen.
A rakás spontán vetélés és három sikertelen lombik után most talán... ha még időben...
Köszönettel: Panka
Vissza az elejére
HPanka

HozzászólásElküldve: 2014, Aug. 21, 15:18    Hozzászólás témája: Re: Smoflipid: hol lehet beszerezni?? Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon köszönöm!

Borstoro írta:
Sztem menj át a Többszöri spontán vetéléses fórumba, ott mindent megtalálsz. De amúgy ezt nem beszerezni kell, hanem engedélyeztetni kell az OGYI-val, és a MÁV kórházban megkapod, már ha Fülöp doktor adja be. Ő írj a kérelmet, amit aztán elküldesz, vagy beviszel személyesen az OGYI-ba, egy pár nap alatt meg is van az engedély, amivel visszamész a Fülöphöz, ő pedig valamelyik kiválasztott nap beadja a smoflipidet. Nem veszélytelen, mindenféle nyilatkozatot alá kell írnod, és ugye a szülőszobán adják be, ha van hely. Intravénás cucc, teljes orvosi felügyelet mellett.

HPanka írta:
Üdv mindenkinek! Valaki meg tudná mondani, hol és hogyan kell beszerezni a Smoflipidet? Fülöp doktor jövő héten jön vissza szabadságról, de mivel várandós vagyok, és a leleteim igen rosszak (pl. NK-sejtarány extrém 160-as érték), telefonon azt mondta, hogy be kell szerezni ezt a gyógyszert.
Tud valaki segíteni? Olyan, aki kapott, hol és hogyan jutott hozzá? Elég sürgős volna az infó, ha valaki olvassa a soraimat, válaszoljon kérem szépen.
A rakás spontán vetélés és három sikertelen lombik után most talán... ha még időben...
Vissza az elejére
Borstoro

HozzászólásElküldve: 2014, Aug. 21, 15:06    Hozzászólás témája: Re: Smoflipid: hol lehet beszerezni?? Hozzászólás az előzmény idézésével

HPanka írta:
Vissza az elejére
HPanka

HozzászólásElküldve: 2014, Aug. 21, 11:12    Hozzászólás témája: Smoflipid: hol lehet beszerezni?? Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
csillag13

HozzászólásElküldve: 2014, Júl. 15, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lolo33, nagyon szépen köszönöm, átmásoltam oda az üzenetet, remélem tudnak tanácsot adni.
Vissza az elejére
Lolo33

HozzászólásElküldve: 2014, Júl. 15, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csillag13, menj át a Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk fórumra, mert ez a két fórum nagyon keveredik, összekapcsolódik, mivel mindenkinek összetett problémája van és per pillanat ott elég nagy mozgás van.
Vissza az elejére
csillag13

HozzászólásElküldve: 2014, Júl. 14, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok! Csak most jelentkeztem be erre az oldalra, remélem, hogy tudtok nekem segíteni.
7 év küzdelem után donor petesejtes beültetésre szántuk rá magunkat. Egyre kevesebb a petesejtem, alig tudtak stimuláni az utolsó lombikok alkalmával. Ez alatt 7 év alatt volt 4 inszeminációnk és 5 lombikos próbálkozásunk, amiből lett egy méhen kívüli terhességem, egy üres petezsákos ikerterhességem és még egy méhen kívülim spontán terhességből.
Azt hittem, már minden vizsgálaton túl vagyunk de kiderült, mégsem. Hallottam erről az Nk funkciós vizsgálatról, gondoltam megnézetem. Ma reggel kaptam meg az eredményt sajnos nagyon rossz lett szerintem. Az NK limfocita 26,7 % (magas), az NK funkció 101 (jó). Időpontot már múlt héten kértem Fülöp dr-hoz, ez csak augusztus 28-a lett. Nekünk szeptember végén (szept 30) lenne donor petesejtes beültetésünk Csehországban, az időpont már biztos, sokba is kerül nagyon, előleg már kifizetve.
Ilyenkor most mi a teendő? Tudnátok nekem segíteni? Volt valakinek hasonló értéke? Sikerült vele mégis teherbe esni az immunkezelések után?Válaszotokat előre is nagyon hálásan köszönöm.
Vissza az elejére
f_timi71

HozzászólásElküldve: 2014, Júl. 07, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sarah, én is szívből gratulálok! Üdv. az anyukák táborában! Smile Smile
Szép nagy babád lett! Smile Nekem a 41. hét vége felé volt 3650 gr a babám. Pénteken már 4 hetes lesz.
Vissza az elejére
Nadinebride

HozzászólásElküldve: 2014, Júl. 07, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sarah36
szívből gratulálok a kisbabádhoz és nagyon sok boldog percet kívánok nektek!

majd ha lesz kis időd és kedved kérlek meséld el az utat, hogyan jutottál IVIG+intralipid kezeléshez!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő
1 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés