Családinet.hu
A 3 éves kisfiúnak most még szinte semmilyen tünete nincs, de ha nem kapja meg a génterápiás kezelést, pár éven belül kerekesszékbe, majd lélegeztetőgépre kerül - és az sem biztos, hogy megéri a felnőttkort. Az egyetlen esélye egy infúziós kezelés, amely 1,3 milliárd forintba kerül. Az édesanya erőn felül küzd azért, hogy kisfia novemberben megkaphassa a kezelést. 1 millió ember 1300 forintjára van szükségük.

Legfrissebb szakértői kérdés-válaszok
Dr. Hidvégi Edit
Tovább... Dr. Hidvégi Edit
Gyermekorvos
Kedves Doktornő! Sajnos a mi gyermekorvosunk nem túl kommunikativ, talán azt hiszi mindenki orvosnak született. 14 hónapos a kislányom. Étvágytalan ezért kiharcoltam egy vérvételt neki. Kiderült, hogy erősen vas hiányos (2,7 az érték, transzferin szaturácio 4%). Kapott rá maltofer cseppeket 15öt kell neki adnom naponta egyszer. Ezenkívül a fehérvérsejtszáma 20,2. A megjegyzésben is az áll, h "ismételt ...
Dr. Eszlári Péter
Tovább... Dr. Eszlári Péter
Szülész-nőgyógyász
Tisztelt Doktor úr! 7 éve műtöttek endometriózis miatt. Utána közvetlenül Miréna hormonspirált kaptam. 5 év letelte után ezt kicseréltettem, tehát 2,5 éve a 2. spirált is megkaptam. Sajnos kb fél éve endos tüneteket tapasztalok újra de erősebben, nagyobb fájdalmakkal mint korábban napi szinten. Elmentem emiatt nőgyógyászhoz ( Endometriózis centrumba ) aki azt javasolta, hogy szedjem a Visanne-t ...
Lacko Tünde
Tovább... Lacko Tünde
Kártyajós, személyiség-, és sorselemző
Tisztelt Tünde! Az idei évben látsz nálam sikeres gyermekáldást, terhességet? A közeljövőben várható? Köszönöm!

Legfrissebb cikkek a Családineten

"Remélem egyszer büszke lesz, hogy mindent megtettünk, hogy felnőhessen" - az izomsorvadással küzdő Ádinon most te is segíthetsz

A 3 éves kisfiúnak most még szinte semmilyen tünete nincs, de ha nem kapja meg a génterápiás kezelést, pár éven belül kerekesszékbe, majd lélegeztetőgépre kerül - és az sem biztos, hogy megéri a felnőttkort. ...

A csontdaganatos Hanna apukája segíthet az ikreket váró anyán, hogy ne penészes lakásban nevelje fel a kisbabáit

A csontdaganattal küzdő Hanna apukája burkolóként dolgozik: segítene a családon akár anyagáron is, de ehhez hatalmas összefogásra van szükség karácsony előtt, hiszen nagyjából 250 ezer forintra van szükség ...

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű ...

Megkértük anyósomat, hogy vigyázzon a gyerekeinkre, amíg mi elutazunk - meglepő választ adott

Akkor és ott rájöttem, milyen bölcs - és hogy nekem van a legjobb anyósom az egész világon.

Ingyenes európai vonatbérletre pályázhatnak a 18 éves fiatalok - ma délben nyílt meg a felület

Azok a fiatal felnőttek, akik ebben a tanévben töltik be a 18. életévüket, és szeretnék bejárni Európát, kedd déltől két hétig újra regisztrálhatnak az ingyenes, Európa 32 országába érvényes Interrail ...

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek ...

10 dolog, amivel fel kéne hagynod, hogy végre boldog lehess

Lehet, hogy el kell engedned egy pár dolgot az életedben ahhoz, hogy végre boldog lehess!

Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag

Harminc újabb hazai nevet jelentett be a Coca-Cola SZIN az Armin Van Buuren, Kamrad, Zara Larsson nemzetközi sor mellé, így már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne ...

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a ...
hirdetés

Te mi leszel, ha nagy leszel? Tűzoltó, mentős, vagy inkább rendőr?

Izgalmas szakmai bemutatók, szórakoztató, interaktív programok, szimulációs játékok és értékes nyeremények várják a családokat két áprilisi hétvégén, a Camponában.

Ezért nem sírósak az afrikai babák - egy kenyai édesanya elárulta a titkot

A kenyai édesanya a nagymamájától tanult meg mindent. Mutatjuk, szerinte mi kell ahhoz, hogy a babák nyugodtak és kiegyensúlyozottak legyenek és ne sírjanak.

Mit tegyek, ha csúfolják a gyerekemet?

A gyerekek szinte bármin képesek gúnyolódni: ha valaki túl vékony, túl kövér, túl hosszú hajú, túl rövid hajú, túl magas, túl alacsony, másképp öltözik mint a többiek, szegényebb családban nevelkedik, ...

8 tipp szemünk egészségéért tavasszal

Aligha akad olyan közöttünk, aki a téli hideg napok után ne várta volna a tavaszi nap melegítő sugarait, ezzel együtt pedig a kerti munkálatokat, a szabadtéri sportokat, játékokat, kirándulásokat. A zöldellő ...

Nem szokunk le a cigiről, ha csak a hosszútávú veszélyekkel riogatnak minket

A leszokási hajlandóságot nagyban befolyásolja, hogy mennyire érezzük távolinak a dohányzás negatív, illetve a leszokás pozitív következményeit - derül ki az ELTE PPK kutatóinak 1500 dohányost bevonó vizsgálatából.

"Addig vagyok jó, amíg kielégítem az igényeket" - Hogyan bontsuk le a falat, ami közénk és a kamaszunk közé állt?

Az idézet Légrádi Gergely Falaink című regényéből származik. A történet Anya és Fia egymásnak szóló monológjaiból áll össze, olyan mondatokból, melyeket valójában a két szereplő sosem mond el egymásnak. ...

100 különleges Mercedes, 100 izgalmas történet

A világ egyik legdrágább Mercedes-e, egykori magyar állam- és kormányfők autói, Fenyő János utolsó útján használt kocsija és egy huszonhét év után tökéletes állapotban előkerült, lopott Merci is látható ...

Dr. Karikó Katalinról nevezte el egyik tantermét a Semmelweis Egyetem

A Nobel-díjas dr. Karikó Katalin nevét viseli a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetének felújított, 24 férőhelyes, okostáblával felszerelt interaktív ...

Ez történik veled, miután elveszíted a szüleidet - 5 szomorú változás az életedben

Aki elveszíti a szüleit, más emberré válik. Más szemmel néz a világra, minden egyes ünnepen összeszorul a szíve, hogy nincsenek vele a szülei. Nem tudja csak úgy felhívni őket, tanácsot kérni, és sajnálja, ...

Megbántam, hogy évekig nem mentem vissza dolgozni a gyerekeim születése után

Úgy érzem, hogy teljesen elvesztettem a szülés előtti lényemet. Szeretném hasznosnak érezni magam és irigylem azokat, akik nem adták fel a munkájukat ilyen hosszú időre. Akik tudják, hogy mit szeretnének. Én ...

Így tudsz változtatni azon, ha visszabeszél és hisztizik, vagy nem fogad szót a kicsi

A pszichológusok szerint nagyon fontos, hogy sose a gyereket, hanem a tettét minősítsük, hogy ne alázzuk meg, és ne mondjuk, hogy szégyellje magát. Inkább törekedjünk a pozitív megerősítésre. Büntetés ...

Erős nőnek mutatom magam, de valójában darabokra hullott a lelkem

A tökéletes nő és a tökéletes anya szerepét játszottam, aki köszöni szépen, jól van, és egyedül is megállja a helyét az életben. Legtöbbször én magam is elhittem, hogy ez így van, pedig sokszor vagyok ...

Még valóra válthatta élete legnagyobb álmait a bakancslistás Csire Zsuzsi - a lány szíve hétfőn adta fel a harcot

A 21 éves lány két szívtranszplantáción is átesett, harmadik szíve pedig hétfő este feladta a harcot. A lány tudta, hogy csak hónapjai vannak hátra, ezért bakancslistát írt - a halála előtt több álma is ...

Életbe lépett az 1864-es abortusztilalom Arizonában

Amíg az 1864-es tilalmat nem érvényesítik, addig Arizonában a terhesség 15. hetéig lehet legálisan abortuszt végrehajtani. Az 1864-es tilalom értelmében azonban már illegálissá válik egy terhes nő "vetélésének ...

A szennyvíztisztító telepek hatékonyan távolítják el a mikroműanyagokat

A szennyvíztisztító telepek annak ellenére távolítják el nagy hatékonysággal a mikroműanyagokat, hogy nem tervezték azokat ilyen problémák megoldására - derült ki több hazai szennyvíztisztító telep felmérése ...

Virágzó pompa erőfeszítés nélkül - Muskátliültetés -és gondozás egyszerűen!

A muskátli az ágyások és teraszok egyik legnépszerűbb virága. Nem véletlenül: ez a változatos növény megannyi színben és formában gazdagítja a teraszok és kertek színes palettáját. Gyorsan nőnek, tavasztól ...

Megütött és fellökött egy 12 éves gyereket egy tanár Pesterzsébeten - videó is készült az esetről

A Tények szerint a pedagógusnak a diák származásával volt problémája. A történelemtanárt azonnal kirúgták. A cikk és a videófelvétel a nyugalom megzavarására alkalmaz.

Ilyen hasznos képességekkel gazdagodik az a gyerek, aki testvérek között nő fel

A testvérek között felnövő gyerekek hamar megszokják az osztozkodást, és megtanulják, hogy legyenek tekintettel a másikra. Szakértők szerint a nagycsalád olyan értékekre tanít, amelyekre nagy szükség van ...

26 ujjal született az indiai kislány, szülei szerint egy hindu istennő reinkarnációja - így néz ki a csöppség

A szülők teljesen el vannak ragadtatva, és egészen biztosak benne, hogy kisbabájuk egy hindu istennő reinkarnációja. Holott az orvosok csak genetikai anomáliaként nevezték meg az állapotát.

A KÍSÉRTETMENYASSZONY - 2024. április 18. 19.30 Pesti Vigadó

Izgalmas arra gondolni, hogy a nagy zeneszerzőknek is akadnak felfedezésre váró műveik. Dvořák, az Újvilág-szimfónia és a Csellóverseny szerzője negyvenhárom évesen írt egy romantikus kantátát A ...

Szűréssel a tüdőrák korai felismeréséért

Jól ismert, hogy a tüdőrákos megbetegedések 80-90%-áért a dohányzás felelős, az esetek nagy része megelőzhető lenne annak abbahagyásával. A dohányzók, illetve a cigarettát csak néhány éve letévők számára ...

Galkó Balázs színművész költészet napi műsora a Vasas Könyvtárban

Gyakran versidézetekkel válaszol Galkó Balázs a hozzá intézett kérdésekre. Rajongva szereti a költészetet, de fő kedvence mégis József Attila, akinek - úgy tűnik - gondolatai a saját értékrendjével is ...

Több millió forintot csalt ki egy kazincbarcikai nőtől, mert elhitette vele, hogy kalózok támadtak a hajójukra

A romantikus csalók rengeteg féle módszert bevetnek annak érdekében, hogy pénzhez jussanak. Tökéletes terep számukra az internet, ahol hamis profilképpel könnyen mások bizalmába férkőznek.

Erre a 8 dologra van szüksége egy kamasznak a szüleitől

Szakértők szerint a legrosszabb, amit ilyenkor tehetünk, ha folyamatosan tiltjuk őt mindentől. Egy kamasznak szüksége van egy biztonságos helyre, szabadságra, útmutatásra, biztatásra és persze arra, hogy ...

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 

Megváltozik az érettségi vizsga 2024-ben - ilyen feladatok várhatóak

A magyar érettségi irodalmi teszttel bővül, amiben memoritert is kérhetnek, a matematika és a történelem vizsga pedig leginkább témaköreiben változik.

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.

Akár 6 millió forintot is kaphatnak az igénylők - indul az új otthonfelújítási program

Szigetelésre, nyílászárók cseréjére, használati melegvíz rendszer korszerűsítésére, fűtésrendszer korszerűsítésére vehetik igénybe a 6 millió forintos támogatást az 1990 előtt épült családi házak tulajdonosai. ...

Még több koncerttel és megújult nagyszínpaddal vár idén a siófoki Plázs

Megérkeztek az első hírek a balatoni nyár epicentrumának számító, immár 9. évébe lépő siófoki Plázsról. Idén a tavalyinál is hosszabb szezonra, ebből következően pedig még több élvonalbeli fellépőre és ...

„A mesterséges intelligencia biztosan velünk marad!”

Új tudományos-ismeretterjesztő sorozatot indít az Eötvös Loránd Tudományegyetem. A videóinterjúkból, podcastokból és egy tudományos vetélkedőből álló kezdeményezés célja, hogy a kutatásokat közelebb hozza ...

Magzatkárosító hatású oldószert találtak a szennyvízben Gödön

A vegyületet a Samsung-gyár környékén mutatták ki, nem első alkalommal, korábban ugyanis kutakban és a levegőben is megjelent már a veszélyes anyag.